Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Реферативна база даних (6)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІЗЕРУНОК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

   Тип видання:   методичний посібник   
1.

Кольбенгаєр, Е.
Взори вишиванок домашнього промислу на Буковині [Електронний ресурс] / Е. Кольбенгаєр. - [Б. м.] : Східна екзекутива Союзу українок в Канаді, 1974. - 102 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це видання є копією старовинного рукопису української культури зібраного, нарисованого та обробленого інженером Еріхом Кольбенгаером в період з 1902 по 1912 роки, відредаговано та перевиданого східною екзекутивою союзу українок в Канаді зі вступним словом автора. Передрук наближений до оригіналу і передає в первинному вигляді довершеність народної творчості, що віками передавалась та доповнювалась майстрами української вишивки на Буковині. Змінювались покоління та господарі краю, а ремесло народної вишивки наповнювалось яскравими барвами, які передавали живий інтерес громад Буковини до неповторних узорів, коріння яких беруть початок з сивої давнини. Інтерес до вишивки завжди був живим, особливо в останні роки після здобуття незалежності України українським народом, є за велику честь одівати вишиванку чоловіками чи оздоблювати орнаментом з українськими мотивами для жінок. Сподіваюсь, що цей витвір мистецтва, який водночас є історичним нарисом, стане докладним посібником із вишивки хрестиком для територій, що представлені тут. Ним скористаються народні майстри, туристи, культурно-мистецькі колективи, творча молодь. Представлені орнаменти (вишивки) є надбанням світової цивілізації, яскравим творінням буковинців, що мешкали на Буковині, нині територй України та Румунії.



Кл.слова:
вишиванка -- вишивка -- візерунок

   Тип видання:   альбом   
2.

Панченко, Л. М.
Вишивання [Електронний ресурс] / Л. М. Панченко. - К. : Техніка, 1990. - 81 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В альбомі наведено кольорові узори різних видів вишивок: хрестиком, гладдю, ришельє, мережкою тощо. Папка. 80 окремих листів з ілюстраціями формату А4 + книжечка об’ємом 24 с. Оригінальні, розроблені автором узори можна використовувати при оздобленні вишивкою одягу, а також різноманітних речей домашнього вжитку. Для вишивки одягу існує безліч різноманітних швів, а для прикрашання різних корисних речей нашого побуту — декоративно-тематичні орнаменти.



Кл.слова:
візерунок -- рукоділля

   Тип видання:   альбом   
3.


Examples of chinese ornament [Electronic resource]. - [S. l. : s. n.]. - 60 p.
Переклад назви: Зразки китайського орнаменту

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
китайський живопис -- візерунок
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського