Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (56)Реферативна база даних (351)Книжкові видання та компакт-диски (23)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНДИВІДУАЛЬНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Гак, Г. М.
Избранные философские труды [Електронний ресурс] / Г. М. Гак ; Акад. обществ. наук при ЦК КПСС, Кафедра философии. - М. : Мысль, 1981. - 380 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга представляет собой собрание некоторых наиболее значительных произведений известного советского философа Г. М. Гака. Работы Г. М. Гака стали ныне библиографической редкостью, но многие из них не утратили своей актуальности. В настоящий сборник вошли труды, в которых анализируются закономерности общественного сознания, в том числе и социалистического, важные теоретические проблемы коммунистического воспитания. Это прежде всего монографии: «Учение об общественном сознании в свете теории познания», «Диалектика коллективности и индивидуальности», а также ряд статей.



Кл.слова:
суспільне пізнання -- індивідуальність -- колективність

   Тип видання:   монографія   
2.

Гарасимів, Тарас Зеновійович.
Природні та соціальні детермінанти формування девіантної поведінки людини: філософсько-правовий вимір [Електронний ресурс] : моногорафія / Т. З. Гарасимів. - Л. : Львівський державний, 2012. - 420 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Текст у форматі PDF 3.10 Мб


Монографія присвячена філософсько-правовому дослідженню природних та соціальних детермінант формування девіантної поведінки людини. Здійснено огляд літератури з філософсько-правових проблем девіантної поведінки людини; визначено основні аспекти становлення людини як особистості у філософсько-правовому вимірі. Проаналізовано девіантність як одну з форм розвитку складноорганізованих систем. Обґрунтовано соціоприродні причини формування асоціальної поведінки особи. Доведено, що злочинність є крайнім виявом девіантної поведінки людини. Автор розглядає природні та соціальні детермінанти формування поведінки людини як причини неправової та неправомірної діяльності особи та вказує на шляхи їх подолання. Для науковців, викладачів та аспірантів, студентів юридичних навчальних закладів, а також усіх, хто виявляє інтерес до різних аспектів життєдіяльності людини.



Кл.слова:
девіантна поведінка -- правове пізнання -- становлення людини -- особистість -- поведінка -- індивід -- індивідуальність -- девіантна поведінка -- самореалізація -- мотивація -- злочинна поведінка -- агресивна поведінка

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Баткин, Леонид Михайлович.
Европейский человек наедине с собой [Електронний ресурс] : очерки о культурно-исторических основаниях и пределах личного самосознания / Л. М. Баткин ; Российский государственный гуманитарный университет, Институт высших гуманитарных исследований. - М. : [б. в.], 2000. - 1005 с.. - (История и память)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В предлагаемой книге завершен и объединен в целое, определяемое хронологической последовательностью и сквозной теоретической и методологической задачей, цикл работ, начатый еще в книге "Итальянское Возрождение в поисках индивидуальности" (1989). Содержание книги - по самым высоким точкам культуры - охватывает античную христианскую патристику, французское средневековье XII в., возникновение гуманистического самосознания в XIV в. и его кризис в начале века XVI.



Кл.слова:
людина -- самосвідомість -- індивідуальність

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Рено, Ален.
Эра индивида [Електронний ресурс] : к истории субъективности : пер. с фр. / А. Рено. - СПб. : Владимир Даль, 2002. - 471 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Французский опыт философского исследования и антифилософского мышления последних лет стяжал себе всеобщий интерес и славу в мире современной учености. В этом отношении предполагаемая к опубликованию работа одного из виднейших французских мыслителей современности вызывает особое любопытство. По сути дела, мы встречаемся с основательным историко-философским исследованием, предметом которого выступает столь многократно преломленная в философии модерна трактовка человека как субъекта и индивидуума, с исследованием, охватывающим всю европейскую метафизику от Декарта до Лейбница, через Беркли и Юма, Канта и Гегеля, вплоть до Ницше и Хайдеггера, а так же последующие ее интерпретации в трудах М. Фуко. Л. Дюмона, Э. Левинаса и др. автономия и определенность личности, индивидуализм и гуманизм, лейбницева монадология и наследие Гуссерля, имманентная трансцендентность и философская проблема постмодерна - вот основные темы сочинения, движущегося превратными путями истории новоевропейской субъективности. Научная взыскательность и пристрастность, искренний и бескомпромиссный поиск ответов на глубинные, а не поверхностные, и именно потому особенно злободневные вопросы современности составляют отличительную черту этого захватывающего исследования.



Кл.слова:
індивідуальність -- іманентна трансцендентність -- монадологія -- постмодерн -- гуманізм

   Тип видання:   монографія   
5.

Федюк, Лілія Василівна.
Особисті немайнові права юридичних осіб [Електронний ресурс] : монографія / Л. В. Федюк ; Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Юридичний інститут. - Івано-Франківськ : [б. в.], 2013. - 500 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.80 Мб


Монографія присвячена комплексному дослідженню особистих немайнових прав юридичних осіб та детальному аналізу кожного з особистих немайнових прав, що можуть належати юридичній особі. У книзі розглядаються питання розвитку даних прав у науці цивільного права та законодавстві, поняття та види особистих немайнових прав юридичних осіб, серед яких аналізуються права на найменування, на місцезнаходження, на ділову репутацію, на індивідуальність, на конкуренцію, на діяльність та інформативні права. Монографія розрахована на наукових і науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів і наукових установ, докторантів, аспірантів та студентів юридичного напряму, практичних працівників судових, правоохоронних і правозастосовних органів, посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, може бути сприйнята широким загалом читачів.



Кл.слова:
цивілістика -- немайнові права -- ділова репутація -- конкуренція -- доступ до інформації

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.
 


Леонгард, Карл.
Акцентуированные личности [Електронний ресурс] / Карл Леонгард. - Ростов-на-Дону : Феникс, 1997. - 544 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монография состоит из двух частей. В первой части дан психологический и клинический анализ акцентуированных личностей, т. е. людей со своеобразным заострением свойств личности и особым реагированием. Вторая часть является как бы иллюстрацией к первой, т. е. в ней проводится характеристический анализ героев классических произведений мировой литературы свыше тридцати писателей: Толстого, Достоевского, Гоголя, Шекспира, Сервантеса, Бальзака, Гёте, Стендаля и др. Для врачей-психиатров, студентов старших курсов медицинских институтов, психологов, педагогов.



Кл.слова:
психологія особистості -- психотерапія -- індивідуальність

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Черненко, Олександра.
Експресіонізм у творчості Василя Стефаника [Електронний ресурс] / О. Черненко. - Нью-Йорк : Сучасність, 1989. - 276 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дотеперішні дослідники творчости Василя Стефаника переважно вбачали в ньому оборонця покривджених соціальною несправедливістю галицьких селян, абож, спираючися на писання другого, вже повоєного періоду його творчости, - борця за національне визволення. Проте такі традиційні інтерпретації недостатні і не можуть вже нас сьогодні задовільнити. Часто витворюється враження, що деякі критики намагалися втиснути мистецьку індивідуальність письменника у Прокрустове ложе власних естетичних уподобань, а передусім - політичних переконань, нехтуючи не раз ориґінальним світом його своєрідної творчої уяви. Щойно коли усвідомимо собі глибоко полісмисловий характер Стефаникових творів, зможемо відкрити в них вселюдські перспективи, їхню універсальну вартість. Одна з головних вад традиційних інтерпретацій полягає в тому, що вони не розглядають дорібку Стефаника на тлі духовости його власної, себто сучасної йому европейської доби. стефаник був емоційно глибоко зв'язаний з українським селом, з якого він вийшов, але водночас його світогляд був співзвучний з тим світоглядом, що оволодів Европою на переломі 20 сторіччя, себто з течією екпресіонізму. Цей експресіоністичний світогляд наближував Стефаника до передових літературних і мистецьких кіл Заходу, але відчужував його від тогочасної галицької інтеліґенції, якій часто було важко зрозуміти його творчість. Велич творчости Стефаника саме в тому, що він зумів створити синтезу національного первня з уселюдським, отже, поєднати любов до української людини з модерним світоглядом та з модними на той час засобами мистецького вияву. Точніше: він прищепив експресіонізм на український ґрунт, втілив його в українську народну тематику, до того ж надихав його чаром української природи та фольклору. В межах цієї праці не було можливості вичерпно розглянути всі твори Стефаника, в яких проявляються характеристичні риси його експресіоністичної манери. Завдання звужено до деяких вибраних творів і проблем, до висвітлення спорідненості письменника з естетичним та етичним світоглядом тогочасної мистецької епохи, не забуваючи її передових мистців, теоретиків і письменників, а далі до аналізи Стефаникових стилістичних засобів і структури його творчого вияву.



Кл.слова:
літературознавство -- експресіонізм -- новелістика

   Тип видання:   художня література   
8.

Свідницький, Анатолій.
Роман. Оповідання. Нариси [Електронний ресурс] / А. Свідницький. - К. : Наукова думка, 1985. - 576 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У потоці українського літературного життя кінця 50—60-х років XIX ст. яскраво виділяється творча індивідуальність Анатолія Свидницького. Жвава, енергійна натура, людина всебічно обдарована від природи, Свидницький тягнувся до живого діла, прагнув конкретними справами реалізовувати програму діячів революційної демократії в галузі народної освіти, в піднесенні ролі художнього слова як активного знаряддя виховання мас. Типовий для свого часу письменник-різночинець, Свидницький намагався порушувати злободенні соціальні питання в творах різних жанрів — піснях, фольклорно-етнографічних нарисах, оповіданнях, йому належить пальма першості і в створенні українського реалістичного роману з виразним соціальним спрямуванням. На жаль, тяжкі умови, в яких доводилося працювати діячам демократичної культури, постійні переслідування з боку царських властей, цензурні утиски, побутова невлаштованість, підірване замолоду здоров’я не дали можливості розквітнути яскравому талантові Свидницького, передчасно обірвали саме життя письменника. За життя не побачив світу його найкращий твір — роман «Люборацькі». Мав рацію І. Франко, коли з глибоким смутком писав, що автор цього роману належав до тих талановитих, але нещасливих людей, котрі, сковані ланцюгами соціальної неволі, не змогли прикласти «до діла те знання, яке вони в житті здобули, ані ту щиру любов, котрою душа їх горіла в найкращих хвилях життя» Однак історія поставила все на свої місця. Твори Свидницького, наснажені щирим вболіванням за долю простої людини, пройняті гострим осудом і кріпосницької, і буржуазної дійсності, позначені неповторними прикметами самобутнього таланту їх автора, витримали іспит часу. Великий Жовтень, поклавши початок новій ері в історії людства, наблизив явища прогресивного мистецтва до найширших мас трудівників. Сьогодні поряд з багатьма визначними явищами світової літератури в активі радянського читача перебуває і роман Свидницького «Люборацькі» як одна з яскравих художніх пам’яток середини XIX ст.



Кл.слова:
українська література -- проза -- новелістика

   Тип видання:   монографія   
9.

Пенкина, Н. В.
Философские идеи прозы Андрея Платонова: проблема человека [Електронний ресурс] : монография / Н. В. Пенкина. - Нижневартовск : Издательство Нижневартовского государственного гуманитарного университета, 2012. - 104 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографии проводится целостный историко-философский анализ творческих исканий русского мыслителя начала XX в. Андрея Платоновича Платонова, анализируется проблема человека, его онтологический статус и место в социальном мире. Предложенные выводы представляют интерес для преподавателей, аспирантов, студентов, всех интересующихся проблемами истории философии и русской литературы XX в.



Кл.слова:
літературознавство -- індивідуальність -- колективна свідомість -- онтологія

   Тип видання:   зб. статей   
10.


Багатовимірність особистості: теорія, психодіагностика, корекція [Електронний ресурс] : зб. наук. праць за матеріалами Всеукр. наук.-практ. семінару з міжнар. участю (м. Полтава, 23 березня 2017 р.) / Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка ; відп. за вип. В. Ф. Моргун. - Полтава : [б. в.], 2017. - 332 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.28 Мб


У збірнику вміщені матеріали Всеукраїнського науково-практичного семінару з міжнародною участю, що присвячено 70-річному ювілею відомого українського психолога проф. В.Ф. Моргуна, автора багатовимірної теорії особистості, заслуженого працівника освіти України. Вступна частина містить вітальні адреси. Основний розділ складається з матеріалів учасників (за алфавітом прізвищ), що висвітлюють теоретико-методологічні аспекти структури і розвитку багатовимірної особистості, практичні проблеми її психодіагностики, навчання, виховання, професійної діяльності, сімейного життя та психокорекції. Насамкінець дається предметний покажчик для загальної орієнтації в тематиці наукових статей. Адресується фахівцям у галузі психології та суміжних із нею дисциплін, студентам, аспірантам і широкому колу читачів, хто цікавиться психологічною персонологією.



Кл.слова:
персонологія -- толерантність -- полімотивація -- індивідуальність -- самосвідомість

   Тип видання:   автореферат   
11.

Карбашевська, Оксана Василівна.
Народна балада в контексті українсько-британських фольклорно-літературних взаємин кінця XVIII — XIX століть: поетика‚ типологія [Електронний ресурс] : автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук / О. В. Карбашевська ; Міністерство освіти і науки України, Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів : "ПАІС", 2013. - 23 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.36 Мб


Дослідження виконано на кафедрі світової літератури Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника в межах наукової кафедральної теми „Літературний процес та творча індивідуальність письменника: компаративний та теоретико-літературний аспекти” (№ 0112U000597) та в межах наукової теми „Український фольклор та фольклористика XIX – XX століть у записах і дослідженнях” (№ 0110U003153) кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси Львівського національного університету імені Івана Франка. Тема дисертації затверджена на засіданні Вченої ради Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (протокол № 3 від 27 березня 2012 р.)



Кл.слова:
фольклорна балада -- література -- фольклористика
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського