Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (192)Тематичний інтернет-навігатор (8)Автореферати дисертацій (6606)Реферативна база даних (75373)Книжкові видання та компакт-диски (3170)Журнали та продовжувані видання (524)
Пошуковий запит: (<.>K=ЄВРЕЙСЬКЕ$<.>+<.>K=ПИТАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1010
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   довідник   
1.


Довідник офіційного опонента. Збірник нормативних документів та інформативних матеріалів з питань експертизи дисертаційних досліджень [Електронний ресурс] / уклад. Ю. І. Цеков ; за ред. Р. В. Бойка. - 2-е вид., випр. і допов.. - К. : Толока, 2008. - 64 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні вміщені нормативні документи та інформаційні матеріали на допомогу науковцям, які беруть участь в атестаційному процесі як офіційні опоненти на захисті дисертації, автори відгуків на дисертаційні дослідження, члени спеціалізованих учених рад, а також усім, хто цікавиться питаннями атестації наукових кадрів вищої кваліфікації. Подані документи чинні на 1 листопада 2001 року.



Кл.слова:
захист наукових робіт

   Тип видання:   методичний посібник   
2.


История политических правовых учений [Електронний ресурс] : учеб.-метод. пособие / Ж. Б. Доржиев [и др.] ; Институт экономики и права, Кафедра государственно-правовых дисциплин. - Улан-Удэ : Изд-во ВСГТУ, 2004. - 124 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Учебно-методическое пособие для студентов, обучающихся по специальности 021100 «Юриспруденция»



Кл.слова:
юридині питання

   Тип видання:   довідник   
3.


Культура української мови [Електронний ресурс] : довідник / за ред. В. М. Русанівського. - К. : Либідь, 1990. - 304 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Культура мови як складова частина культури і як одна із її форм — перша ознака загальної культури людини. Як привернути увагу до мовної поведінки особистості? Як виховати чуття слова? Довідник орієнтує читача на вибір правильного слововживання, засвоєння граматичних норм, містить складні випадки російсько-українського перекладу. Вміщено дані про походження власних імен, правопис прізвищ. Подається також інформація про нові слова в сучасній публіцистиці. Окремий розділ присвячено естетиці словесно-художніх образів. Для мовознавців, викладачів, учителів, студентів, працівників засобів масової інформації, а також усіх тих, хто цікавиться питаннями культури мови.



Кл.слова:
граматика -- семантика -- мовний пуризм -- слововжиток

   Тип видання:   підручник   
4.

Примак, Т. О.
Маркетинг [Електронний ресурс] / Т. О. Примак. - 2-е вид., виправл. і доп.. - К. : Изд-во МАУП, 2004. - 228 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розглянуто комплекс питань з маркетингу. Особливу увагу приділено сутності концепції маркетингу, зовнішньому маркетинговому середовищу та його дослідженню, маркетинговій товарній політиці, маркетинговій ціновій політиці, маркетинговій політиці комунікацій та її складовим, маркетинговій політиці розподілу, а також управлінню маркетингом. Для студентів, аспірантів, викладачів, фахівців, які цікавляться питаннями маркетингу і працюють у цій сфері.



Кл.слова:
економіка -- ринок -- ціна -- товар

   Тип видання:   навчальний посібник   
5.

Бевзенко, Степан Филиппович.
Історія українського мовознавства [Електронний ресурс] : історія вивчення української мови: навч. посібник / С. П. Бевзенко. - К. : Вища школа, 1991. - 232 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику висвітлено питання історіографії мовознавчої україністики, що охоплюють процес становлення і розвитку науки про українську мову від давніх часів до сучасності. Основну частину присвячено історії макрогалузей україністики, сучасній літературній мові, історії української мови. Для студентів філологічних факультетів спеціальності «Українська мова і література». Може бути корисний викладачам вузів, аспірантам, вчителям загальноосвітніх шкіл і всім, хто цікавиться проблемами українського мовознавства.



Кл.слова:
лінгвістика -- лексикографія -- україністика

   Тип видання:   монографія   
6.

Слинько, Илларион Илларионович.
Історичний синтаксис української мови [Електронний ресурс] / І. І. Слинько. - К. : Вища школа, 1973. - 216 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику розглядаються такі важливі питання історії простого речення української мови, як розвиток орудного предикативного та напівпредикативного на місці подвійних відмінків, уживання різних засобів вираження присвійності, зміни безприйменникових та прийменникових сполучень з об'єктним значенням у придієслівній позиції тощо. Висновки зроблено на основі дослідження переважної більшості відомих історичних пам'яток української мови XIV — XVIII ст.



Кл.слова:
словосполучення -- речення -- предикативність -- лінгвістика

   Тип видання:   методичний посібник   
7.

Дзендзелівський, Йосип Олексійович.
Конспект лекцій з курсу української діалектології [Електронний ресурс] / Й. О. Дзендзелівський. - Ужгород : Вид-во Ужгород. держ. ун-ту, 1966. - 104 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований «Конспект лекцій з курсу української діалектології» видається на допомогу студентам-філологам, зокрема заочникам. В основу «Конспекту. » покладено курс лекцій, який протягом ряду років читав автор в Ужгородському державному університеті. Цей випуск «Конспекту. » присвячено вступним розділам. Укладений він в основному у відповідності з діючою університетською програмою з цього курсу. Проте у посібнику не всі розділи розроблені з однаковою докладністю. Ті з питань, які більш-менш достатньо висвітлені в інших посібниках, опускаються. Наприклад, при опрацюванні розділу «Історія вивчення українських говорів» потрібні відомості про вивчення українських говорів та діалектів в УРСР студент може знайти у посібнику А. А. Москаленка «Нарис історії української діалектології» (Одеса, 1961, 1962) та в статті Ф. Т. Жилка «Дослідження діалектів української мови за радянської доби (1917—1957 рр. )» (зб. «Дослідження з мовознавства в Українській РСР за сорок років». К. , 1957). Питання ж вивчення українських говорів за рубежем, зокрема в країнах народної демократії, у нашій навчальній і науковій літературі поки спеціально не висвітлювалося. При вивченні загальної історії науки це питання досить важливе. У зв'язку з цим у пропонованому «Конспекті. » дещо докладніше, ніж інші розділи, викладено відомості про вивчення українських говорів за рубежем, зокрема в Польщі, Чехословаччині, Румунії та Угорщині.



Кл.слова:
діалект -- говірка

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Вебер, Макс.
Соціологія. Загальноісторичні аналізи. Політика [Електронний ресурс] : пер. с нем. / Макс Вебер. - К. : Основи, 1998. - 534 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга являє собою збірник соціологічних, історичних та політологічних праць одного з провідних західних соціологів XIX —XX ст. М. Вебера (1864 — 1920). Ідейно-теоретична спадщина цього мислителя й сьогодні продовжує лишатися в центрі дискусій вчених-гуманітаріїв і суспільствознавців. До збірника увійшли роботи, в яких обґрунтовано Веберове бачення предмета і методу соціології, змісту окремих соціологічних категорій, проблем ціннісного підходу в соціології, а також роботи М. Вебера в галузі соціології релігії, у яких розкрито вплив релігійної етики на господарську поведінку людей і суспільне життя загалом. Збірник містить праці М. Вебера, присвячені аналізові специфіки економічних відносин в античному світі та соціальних причин занепаду античної культури, а також роботи, де аналізуються політика як різновид професійної діяльності, взаємозв'язок між політикою і етикою, осмислюються перспективи розвитку західної демократії. Розрахована на соціологів, філософів, істориків, політологів, культурологів, усіх тих, хто цікавиться питаннями соціологічної теорії, методології суспільного пізнання, політології та культурології.



Кл.слова:
суспільне пізнання -- античність -- західна демократія

   Тип видання:   підручник   
9.

Дорофєєва, Н. В.
З історії грошей України [Електронний ресурс] / Н. В. Дорофєєва, 3. М. Комаринська. - К. ; Л. : [б. в.], 2000. - 164 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія грошей як галузь історичної науки привертає увагу істориків, археологів, економістів і навіть мовознавців. Вивчення історії грошей дає можливість дослідити державні процеси, економіку, торгівлю певного періоду історії. Гроші розповідають про внутрішнє становище держави, його економічну силу чи слабкість. Повідомляють важливі дані про політичне життя, ідеологію, конкретну історію, дозволяючи уточнити або навіть з'ясувати імена і дати правління тих чи інших володарів. Особливе значення має вивчення історії грошей для поглиблення знань з економічної історії різних Історичних епох і періодів. Підготовку другого видання навчального посібника з історії грошей спонукало, перш за все, те, що ця проблематика зацікавила не лише студентів, фахівців, а й пересічних громадян. І це знайшло своє відображення у розширенні текстового матеріалу, а також збагаченні його тематичними ілюстраціями. Важливе місце у посібнику відведено історії грошей України, яка розглядається в контексті загального історичного процесу та подій, що його супроводжували. Достатньо уваги відведено історії появи грошей і грошового обігу, історії виникнення та функціонування грошових систем, проведенню грошових реформ, їх результатам (з найдавніших часів до сьогодення). Навчальний посібник складається з дев'яти тем, матеріал яких подається з дотриманням тематико-хронологічного принципу. Важливою ознакою у вивченні історії грошей є розгляд її в контексті історичних подій суспільно-політичного та економічного життя. Поглибленню знань з історії грошей допомагає словник «Ключові терміни і поняття», який є індивідуальним для кожної теми, виходячи з хронологічних рамок, подій та країн, про які йдеться у конкретній темі. Перевірці й закріпленню знань сприяють вміщені наприкінці кожної теми «Контрольні питання». Детальніше ознайомитись з тією чи іншою проблемою, поглибити знання допоможе рекомендована література до кожної окремої теми. У світовій історії важко знайти державу, яка не прагнула б до зміцнення своєї грошової системи, підвищення ролі грошей у суспільних відносинах. Україна — не виняток. Вона теж має давні традиції грошового виробництва й обігу, адже за свою багатовікову історію неодноразово виготовляла власні гроші.



Кл.слова:
нумізматика -- фінанси

   Тип видання:   підручник   
10.

Мацько, Любов Іванівна.
Стилістика української мови [Електронний ресурс] / Л. І. Мацько, О. М. Сидоренко, О. М. Мацько. - К. : Вища школа, 2003. - 462 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Висвітлено курс стилістики української мови як навчальної дисципліни і науки про функціональний аспект мови. Розглянуто теоретичні питання стилістики, джерела виникнення й формування лінгвостилістики, її основні поняття й категорії. Подано визначення і класифікації стилів, проаналізовано специфіку розвитку і становлення стилів та підстилів сучасної української мови, жанрово-стилістичну диференціацію мовних текстів. Вміщено також словник лінгвостилістичних термінів. Для студентів філологічних спеціальностей вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
лінгвістика -- стиль -- сучасна українська мова -- розвиток мови

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Жовтобрюх, М. А.
Нарис історії українського радянського мовознавства (1918-1941) [Електронний ресурс] / М. А. Жовтобрюх. - К. : Наукова думка, 1991. - 260 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі висвітлюються питання розвитку українського радянського мовознавства з 1918 по 1941 рр. Детально викладаються історія вивчення лексики української мови і лексикографічної практики, проблеми орфографії, фонетики і граматики, наукові пошуки української діалектології. Досліджуються наукові здобутки в галузі історії української літературної мови. Аналізуються умови розвитку мовознавства в 20-30-ті рр. і в наш час.



Кл.слова:
лексика -- орфографія -- граматика

   Тип видання:   підручник   
12.

Панфілов, І. П.
Теорія електричного зв'язку [Електронний ресурс] / І. П. Панфілов, В. Ю. Дирда, А. В. Капацін. - К. : Техніка, 1998. - 328 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику розглянуто основи сучасної теорії електрозв'язку з акцентом на фізичне тлумачення процесів, які відбуваються під час передавання повідомлень та сигналіву системах зв'язку, а також методи забеспечення характеристик систем за швидкістю передавання і достовірністю приймання. Досконало розглядаються питання кодування повідомлень, математичного опису первинних та модульованих сигналів, формування сигналів за певними параметрами, передавання сигналів електромагнітним полем у просторі та напрямними системами, оброблення сигналів у приймачі. Надано основи теорії інформації та електромагнітої сумісності.



Кл.слова:
система зв'язку -- електрозв'язок

   Тип видання:   словник   
13.


Этимологический словарь летописных географических названий Южной Руси [Електронний ресурс] / І. М. Желєзняк [и др.]. - К. : Наукова думка, 1985. - 253 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словнику зібрано, історично, географічно і номенклатурно визначено, простежено в розвитку і взаємозв'язках з іншими утвореннями, етимологізовано та оформлено в лексикографічних статтях (їх понад 700) топонімікон, зафіксований до початку XIV ст. давньоруськими літописами у південній частині Київської Русі та на суміжних територіях (в межах УРСР). Для дослідників — лінгвістів, істориків, географів, етнографів, усіх, хто цікавиться питаннями походження власних географічних назв.



Кл.слова:
топоніміка -- давньоруська мова -- Київська Русь

   Тип видання:   методичний посібник   
14.

Косенко, Н. Я.
Як правильно говорити українською [Електронний ресурс] : практичний посібник / Н. Я. Косенко, Т. М. Вакуленко. - Х. : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2007. - 240 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований посібник допоможе уникнути типових мовних помилок, навчить правильно говорити й писати українською, підкаже, яке саме слово чи сталий вираз доречно вжити в певній ситуації. У книжці можна також знайти відповіді на щоденні "мовні питання": як правильно перекласти українською сталі вирази і сполуки з прийменниками, як поєднувати слова за допомогою керування та як запобігти прикрим випадкам неправильного наголошення слів. Видання розраховане на широке коло читачів: передусім на початківців, які роблять лише перші кроки на шляху опанування української мови, а також шанувальників українського слова, тих, хто прагне досконало знати і правильно говорити рідною мовою.



Кл.слова:
вимова слова -- написання слова

   Тип видання:   словник   
15.


Етимологічний словник літописних географічних назв Південної Русі [Електронний ресурс] / І. М. Желєзняк [и др.]. - К. : Наукова думка, 1985. - 256 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словнику зібрано, історично, географічно і номенклатурно визначено, простежено в розвитку і взаємозв'язках з іншими утвореннями, етимологізовано та оформлено в лексикографічних статтях (їх понад 700) топонімікон, зафіксований до початку XIV ст. давньоруськими літописами у південній частині Київської Русі та на суміжних територіях (в межах УРСР). Для дослідників — лінгвістів, істориків, географів, етнографів, усіх, хто цікавиться питаннями походження власних географічних назв.



Кл.слова:
слово -- походження

   Тип видання:   словник   
16.

Чучка, П.
Прізвища закарпатських українців [Електронний ресурс] : історико-етимологічний словник / П. Чучка. - Л. : Світ, 2005. - 704 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглядаються загальні питання теорії прізвища, історія становлення цього феномену та специфіка функціонування родових назв в Українських Карпатах. Аналізуються мовний та правовий статуси прізвища, глобальні національні, регіональні ознаки прізвищевих назв, їх варіантність, лексичне значення тощо. Подаються всі прізвища, які функціонують на території Закарпаття в перші повоєнні роки і тепер (понад 11,5 тис.). Біля реєстрового прізвища наводяться нинішня його географія побутування, перші фіксації прізвищевої назви в давніх документах Карпатського регіону, дані про соціальний статус засновника роду. Статті завершуються етимологічною довідкою щодо походження прізвища



Кл.слова:
ономастика -- етимологія -- прізвище

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.


Український правопис [Електронний ресурс] / ред. : Є. І. Мазніченко, Н. М. Максименко, К. С. Чайка. - К. : Наукова думка, 2007. - 288 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання 2007 року виходить з уточненнями, пов’язаними зі змінами в українській граматиці, що сталися останнім часом. Для фахівців та всіх, хто цікавиться питаннями правопису сучасної української літературної мови.



Кл.слова:
сучасна українська мова -- літературна мова -- граматика

   Тип видання:   підручник   
18.

Безпояско, О. К.
Граматика української мови. Морфологія [Електронний ресурс] : підручник / О. К. Безпояско, К. Г. Городенська, В. М. Русанівський. - К. : Либідь, 1993. - 336 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику аналізуються питання теоретичної граматики, з огляду на нові дослідження та доробки, сучасні мовознавчі ідеї.



Кл.слова:
українська мова -- морфологія -- теоретична граматика

   Тип видання:   монографія   
19.

Півторак, Г. П.
Формування і діалектна диференціація давньоруської мови: історико-фонетичний нарис [Електронний ресурс] / Г. П. Півторак. - К. : Наукова думка, 1988. - 280 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на матеріалі лінгвістичних (писемні пам'ятки і сучасні народні говори), історичних, археологічних, антропологічних та ін. джерел висвітлюються питання етно- і глотогенезу слов'ян, досліджуються етапи їх розселення у Східній Європі, формування східнослов'янських мовних особливостей, утворення давньоруської народності та її мови, становлення й первісна локалізація (до XIII ст. включно) давньоруських діалектних фонетичних рис, що згодом стали розрізнювальними особливостями російської, української та білоруської мов. Через типологічне зіставлення цих рис із результатами розвитку відповідних праслов'янських фонетичних явищ в інших слов'янських мовах забезпечується загальнослов'янське тло дослідження. Для мовознавців, істориків, етнографів (дослідників, викладачів вузів, аспірантів, учителів, студентів) і всіх, хто цікавиться історією східнослов'янських мов.



Кл.слова:
лінгвістика -- історична граматика -- етногенез -- глотогенез

   Тип видання:   словник   
20.


Орфоепічний словник [Електронний ресурс] / уклад. І. М. Погрібний. - К. : Радянська школа, 1986. - 118 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить близько 44 тис. слів сучасної української літературної мови. Він дає відповіді на питання щодо правильної вимови та наголосу слів та їх граматичних форм.



Кл.слова:
наголос -- вимова -- сучасна мова -- літературна мова
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського