Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Реферативна база даних (71)Книжкові видання та компакт-диски (76)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=ДЗЕНДЗЕЛІВСЬКИЙ$<.>+<.>A=ЙОСИП$<.>+<.>A=ОЛЕКСІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

   Тип видання:   методичний посібник   
1.

Дзендзелівський, Йосип Олексійович.
Конспект лекцій з курсу української діалектології [Електронний ресурс] / Й. О. Дзендзелівський. - Ужгород : Вид-во Ужгород. держ. ун-ту, 1966. - 104 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований «Конспект лекцій з курсу української діалектології» видається на допомогу студентам-філологам, зокрема заочникам. В основу «Конспекту. » покладено курс лекцій, який протягом ряду років читав автор в Ужгородському державному університеті. Цей випуск «Конспекту. » присвячено вступним розділам. Укладений він в основному у відповідності з діючою університетською програмою з цього курсу. Проте у посібнику не всі розділи розроблені з однаковою докладністю. Ті з питань, які більш-менш достатньо висвітлені в інших посібниках, опускаються. Наприклад, при опрацюванні розділу «Історія вивчення українських говорів» потрібні відомості про вивчення українських говорів та діалектів в УРСР студент може знайти у посібнику А. А. Москаленка «Нарис історії української діалектології» (Одеса, 1961, 1962) та в статті Ф. Т. Жилка «Дослідження діалектів української мови за радянської доби (1917—1957 рр. )» (зб. «Дослідження з мовознавства в Українській РСР за сорок років». К. , 1957). Питання ж вивчення українських говорів за рубежем, зокрема в країнах народної демократії, у нашій навчальній і науковій літературі поки спеціально не висвітлювалося. При вивченні загальної історії науки це питання досить важливе. У зв'язку з цим у пропонованому «Конспекті. » дещо докладніше, ніж інші розділи, викладено відомості про вивчення українських говорів за рубежем, зокрема в Польщі, Чехословаччині, Румунії та Угорщині.



Кл.слова:
діалект -- говірка

   Тип видання:   зб. статей   
2.

Дзендзелівський, Й.
Українське і слов'янське мовознавство [Електронний ресурс] : збірник праць / Й. Дзендзелівський. - Л. : Наукове товариство ім. Шевченка, 1996. - 41 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Поява наукової праці в сучасних умовах – це своєрідний подвиг. І справа не лише у нелегкому процесі створення наукового дослідження, що є цілком природним для науковця. Важливо ще вміти організувати вихід у світ цього видання. І ось як наслідок поєднання цих двох чинників – перед нами цікаве і оригінальне дослідження з різних питань слов’янського мовознавства, яке буде корисним не лише для філологів, а й для географів, істориків української культури.



Кл.слова:
наука -- мова

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Йосипенко, С. Л.
До витоків української модерності [Електронний ресурс] / С. Л. Йосипенко. - К. : Укр. Центр духовн. культури, 2008. - 391 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.36 Мб


Йосипенко Сергій Львович Науковець у галузі історії філософії. Доктор філософських наук. Народився 18 березня 1966 року в м. Надвірна Івано-Франківської обл. В 1992 році закінчив філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, в 1995 — аспірантуру Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України. В 1996 році захистив кандидатську дисертацію на тему "Етичне вчення Д.С. Туптала (св. Димитрія, митрополита Ростовського) в контексті української духовної традиції", в 2009 — докторську дисертацію на тему "Українська духовна культура XVII — першої половини XVIII століть (історико-філософський аналіз)" (автореферат дисертації). З 1998 року працює в Інституті філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України, з 2010 — завідувач відділу історії філософії України. Автор праць з історії філософії України, політичної філософії, філософії історії. Перекладач з французької на укранську творів К. Леві-Строса, М. Мерло-Понті, П. Бурдьє, Р. Арона, М. Ґоше, К. Помяна, П. Манана. Стипендіат Дідро (MSH, Париж, 2006 р.), асоційований професор (directeur d'?tudes associ?) Школи вищих студій в соціальних науках (EHESS, Париж, 2008 р.), стипендіат Національного Центру книги Франції (2009 р., CNL, Париж).



Кл.слова:
релігійна література -- християнство

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Борщаговский, О.
Шевченко і театр [Електронний ресурс] / О. Борщаговский, М. Йосипенко. - Х. : Мистецтво, 1941. - 172 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
українська література -- історія мистецтва

   Тип видання:   навчальний посібник   
5.


Тактико-спеціальна підготовка працівників ОВС України [Електронний ресурс] : навч. посібник / С. М. Банах, В. Р. Булачек, І. С. Винярчук, Ю. Р. Йосипів та ін.. - Львів : ЛДУВС, 2011. - 300 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.90 Мб


У навчальному посібнику, розробленому викладачами кафедри тактикоспеціальної підготовки ЛьвДУВС, викладено теоретичний матеріал щодо «організації та здійснення патрульної служби», який є невід’ємною частиною вивчен- ня курсу тактико-спеціальної підготовки. Викладені у навчальному посібнику рекомендації мають допомогти праців- никам органів внутрішніх справ, слухачам та курсантам навчальних закладів системи МВС України у відпрацюванні (самостійно чи під час навчальних занять) типових і нетипових дій під час несення служби з охорони громадського порядку, пов’язаних із реальною або можливою загрозою їх життю і здоров’ю або життю і здоров’ю громадян. Посібник також включає правове підґрунтя застосування вогнепальної зброї, спеціальних засобів та засобів фізичного впливу під час припинення злочинів і правопорушень, затримання і доставляння правопорушників.



Кл.слова:
патрульна служба -- міліція -- вогнепальна зброя -- охорона громадського порядку -- службові тварини -- правопорушення -- злочинець -- правопорушник -- затримання -- злочин
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського