Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (114)Реферативна база даних (867)Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=РІЗНОМАНІТНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

   Тип видання:   монографія   
1.


Мова і процеси суспільного розвитку [Електронний ресурс] / відп. ред. В. М. Русанівський. - К. : Наукова думка, 1980. - 211 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії розглядаються процеси розвитку сучасних літературних мов світу, характерні ознаки мови нації - її функціональна різноманітність, тенденції збагачення словникового складу, інтернаціоналізація лексичних засобів, зокрема в галузі нової термінології, - що не однаково проявляються в старописемних і молодописемних мовах. Аналізуються процеси розвитку мов у СРСР і США, а також у країнах, що розвиваються, африканського, південноамериканського і азіатського континентів. Для мовознавців - дослідників, викладачів і студентів, суспільствознавців, вчителів, лекторів і пропагандистів.



Кл.слова:
літературна мова -- мовознавство

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
2.


Біблія [Електронний ресурс] : книги священного писання старого та нового завіту. - К. : Видання Київської патріархії української православної церкви Київського патріархату, 2004. - 1403 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Біблія – це стародавня збірка, різних за формою і змістом релігійних та світських творів, які писалися від дванадцятого століття до нашої ери аж по друге століття нашої ери, тобто майже півтори тисячі років. У тлумачному словнику можна знайти таке визначення слова “Біблія”: “Книга що розглядається у якості непорушного, єдиного справедливого джерела”. Для християн Біблія – є непорушне, єдине справедливе відкриття Бога людині, що містить 66 книг, записаних 40 різними авторами на протязі 1500 років. Записували Біблію люди найрізноманітнішого походження і самих різних занять: царі, селяни, філософи, рибалки, поети, державні діячі та учені. Біблія записувалась принаймні на трьох континентах і трьома мовами: старо-єврейською, арамейською і грецькою. І незважаючи на таку різноманітність засобів, вона являє собою єдине, що безперервно продовжується ціле – від Книги Буття до Об`явлення і суть викладеного в ній морального закону Божого ніде не міняється. Біблія містить вражаючі у своїй відвертості описи життя основних її персонажів; описи, що розкривають не тільки сильні, але і слабкі риси їх характерів. Першу частину – Старий Заповіт – написано в дохристиянські часи давньоєвропейською мовою, а Новий Заповіт ідеологами християнства давньогрецькою мовою.



Кл.слова:
віра -- церква -- творець

   Тип видання:   довідник   
3.


Национальный вопрос в России (1900-1917 гг.) [Електронний ресурс] : аннотированный указатель книг, статей и публикаций в журналах / сост. И. Г. Гальперина [и др.]. - М. : РГБ, 1995. - 101 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У вказівнику міститься література з фондів Російської державної бібліотеки, що вийшла у період з 1900 до 1917 р. та розкриває різноманітність та складність національних взаємозв'язків і стосунків народів Росії. Включені матеріали з теорії питання, історія розвитку національних стосунків у багатонаціональній державі.



Кл.слова:
література -- книга -- стаття -- історія -- нація

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Математика   
4.
 


де Рам, Ж.
Дифференцируемые многообразия [Електронний ресурс] : пер. с фр. / Ж. де Рам. - М. : Изд-во иностранной литературы, 1956. - 250 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Теория, излагаемая в книге, охватывает широкую область современной математики, в которой стираются традиционные грани между алгеброй, геометрией и анализом (в широком смысле слова). Основным во всей книге является введенное автором понятие «потока», которое включает в себя как частные случаи топологическое понятие цепи, понятие дифференциальной формы, являющееся одним из основных в современной дифференциальной геометрии, и понятие обобщенной функции, приобретающее все большее значение в функциональном анализе. Книга рассчитана на широкий круг читателей-математиков: студентов старших курсов, аспирантов и научных работников. Она написана ясно и доступно и предполагает от читателя, помимо знаний в пределах первых трех курсов университета, только знакомство с простейшими понятиями топологии и тензорного исчисления.



Кл.слова:
математика -- геометрія -- функція -- диференціальне рівняння -- різноманітність

   Тип видання:   бібліографія   
Категорія: Науки про Землю   
5.


Картографічні матеріали у складі проектної документації ЦДНТА України [Електронний ресурс] : довідник / Центральний державний науково-технічний архів України ; уклад. А. О. Алєксєєнко [та ін.]. - К. : Картографія, 2012. - 592 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Довідник містить систематизовані описи 3514 карт та планів у складі проектної документації 150 комплексів 51 фонду Центрального державного науково-технічного архіву України. Тематична й видова різноманітність представлених у довіднику матеріалів передбачає використання його інформації у різних сферах практичної, наукової і навчальної діяльності, більш активне введення до наукового обігу інформації картографічних архівних документів.



Кл.слова:
картографія -- бібліографічні відомості

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.

Никифорук, Б. В.
Організація та економіка видавничої справи [Електронний ресурс] / Б. В. Никифорук ; Відкритий Міжнародний Університет Розвитку Людини «Україна». Інститут Філології та масових комунікацій. Кафедра видавничої справи та редагування. - К. : [б .в.], 2010

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

. - 32 с.

. - 255 с.


Різноманітність якісних ознак, що характеризують окремі види праці промислово-виробничого й управлінського персоналу, зумовлює необхідність диференціації рівня заробітної плати з урахуванням не лише кількісної визначеності, а й якісних характеристик праці. Останнє здійснюється за допомогою тарифної системи, яка забезпечує диференціацію рівня оплати праці за її якісними ознаками.



Кл.слова:
економіка -- видання

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Антощук, Лариса Дмитрівна.
Законотворчість. Організація апарату Парламентів. Світовий досвід [Електронний ресурс] / Л. Д. Антощук ; Програма сприяння Парламенту України. - К. : Видавництво “Заповіт", 2007. - 98 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Зважаючи на актуальність питання про ефективність функціонування Парламенту нашої держави сьогодні, пропонується наступне дослідження, присвячене особливостям влаштування апаратів та секретаріатів законодавчих органів світу. Зважаючи на різноманітність можливих варіацій структури таких апаратів, що залежить від завдань, покладених на парламенти різних країн світу, можна стверджувати, що оптимального та єдиного підходу до структури апарату не існує. Тому дослідження спрямоване на допомогу оптимізації роботи апарату законодавчого органу. У цьому контексті корисними є питання, пропоновані до розгляду, оскільки вони висвітлюють особливості структури апаратів світу. Їх кількісного наповнення, функціональних особливостей, підходів до формування апаратів (освітні та кваліфікаційні вимоги для кандидатів), способи та обсяги фінансування та багато інших, практично важливих питань



Кл.слова:
апарат Парламенту -- законотворчість

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
8.
 


Гудзь, С. П.
Мікробіологія [Електронний ресурс] : підручник / С. П. Гудзь. - Л. : Видавничий центр ЛНУ ім. І. Франка, 2009. - 360 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику висвітлено основні питання сучасної мікробіології за програмою підготовки студентів біологічних спеціальностей вищих навчальних закладів. Виклад матеріалу розпочинається з короткого історичного нарису про відкриття мікроорганізмів і становлення мікробіології. Розглянуто місце мікроорганізмів у системі живого, їхню удову та хімічний склад, живлення, методи культивування, вплив факторів середовища. Доволі повно представлено різноманітність прокаріотичних і еукаріотичних мікроорганізмів, їхню сучасну систематику, поширення у природі. Висвітлено особливості енергетичного та конструктивного обмінів мікроорганізмів, механізми регулювання них процесів, а також можливі шляхи використання мікроорганізмів і продуктів їхнього метаболізму у практичних цілях. начну увагу приділено генетиці мікроорганізмів як основі для одержання цінних для мікробіологічноїпромисловості штамів. Матеріал останніх розділів книги присвячений в заємовідносинам між мікро- і макроорганізмами: охарактеризовано інфекцію та протимікробний імунітет, описано окремі патогенні мікроорганізми й ті інфекційні захворювання, які вони спричиняють. Для студентів біологічних спеціальностей вищих навчальних закладів. Буде корисним для мікробіологів-науковців і працівників мікробіологічної ромисловості.



Кл.слова:
мікроорганізми -- біотехнології -- імунітет -- інфекційні захворювання

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Моця, Олександр.
"Русь", "Мала Русь", "Україна" в післямонгольські та козацькі часи [Електронний ресурс] / Олександр Моця. - Київ : Наукова думка, 2009. - 326 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Середні віки — поняття не скільки хронологічне, стільки змістов- не. Стало звичним і як би самозрозумілим вкладати у цей термін певне ціннісне значення: “відстале”, “реакційне”, “нецивілізова”, “просякнуте духом клерікалізму” Але ще в минулому (тут розуміється ХІХ-те — О. М) столітті було справедливо мовлено:виглядати ліберальним за рахунок Середньовіччя доволі вигідно. При цьому гріхи свого власного часу списуються із рахунку, видаються за пережитки іншої епохи. Ця традиція починається від гуманістів та просвітителів. Середньовіччя давало свого роду моральне алібі сучасності. Правда, цій традиції протистояла інша: романтизувати Середньовіччя, шукати у ньому втрачені потім доблесті або кольористу екзотику. В цьому випадку Середньовіччя використовувалося як докір Новому часові, котрий вже втратив минулу моральну цілісність. Обидва підходи зближує схильність підводити все багатство та різноманітність великої за протяжністю епохи під єдиний знаменник, давати їй однозначне ціннісне визначення. В цьому уніфікованому бажанні — дефект обох підходів»



Кл.слова:
історія України -- етногенез -- самосвідомість -- ономастика -- козаччина
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського