Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (60)Реферативна база даних (554)Книжкові видання та компакт-диски (23)
Пошуковий запит: (<.>K=МІКРООРГАНІЗМИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

   Тип видання:   навчальний посібник   
1.

Тугай, Т. І.
Ґрунтова мікробіологія [Електронний ресурс] : конспект лекцій / Т. І. Тугай ; Університет розвитку людини “Україна”, Факультет біомедичних технологій. Кафедра мікробіології та сучасних біотехнологій. - К. : [б. в.], 2010. - 25 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ґрунтова мікробіологія – наука, що вивчає закономірності розповсюдження, життєдіяльності, фізіологічні особливості мікроорганізмів в грунті, а також їх взаємозв’язки в угрупованнях та з оточуючим середовищем. Фундатором ґрунтової мікробіології як нової самостійної науки був С.М.Виноградський. Роботи С.М.Виноградського поклали початок розвиткові двох етапів ґрунтової мікробіології одночасно: морфологічного опису і еколого-фізіологічних досліджень. Він відкрив явища хемосинтезу, азотфіксації, розробив принципово нові підходи до вивчення ґmрунтової мікробіоти, першим сформулював системний підхід до вивчення участі мікроорганізмів у колообігу речовин у природі, який здіснюють, що стало основою нової науки – біогеохіміїї.



Кл.слова:
морфологія ґрунтів -- мікроорганізми -- колообіг речовин

   Тип видання:   підручник   
2.
 



Медична мікробіологія, вірусологія та імунологія [Електронний ресурс] / за ред. В. П. Широбокова. - 2-е вид.. - Вінниця : Нова Книга, 2011. - 952 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник складено у відповідності з офіційно затвердженими програмами викладання мікробіології, вірусології та імунології на усіх факультетах вищих медичних навчальних закладів. Послідовно розглянуті питання загальної мікробіології (основні методи дослідження мікроорганізмів, морфологія, структура і класифікація бактерій, їх фізіологія, вплив фізичних, хімічних та біологічних факторів на мікроорганізми, генетика мікробів та біотехнологія, протимікробні препарати та поняття про інфекцію) та спеціальної мікробіології (відомості про морфологію, фізіологію, патогенні властивості збудників багатьох інфекційних захворювань, сучасні методи їх діагностики, специфічної профілактики і терапії). Також підручник містить розділи з вірусології, протозоології, мікології та гельмінтології, в яких розглядаються основні біологічні властивості відповідних збудників та захворювання, які вони викликають. Значна частина підручника присвячена розгляду питань імунології (неспецифічна резистентність організму, вчення про антигени, імунна система організму, імунна відповідь, реакції імунітету, алергія та інші види імунних реакцій, імунодіагностика та імунокорекція, імунопрофілактика та імунотерапія). Містить розділи з клінічної та санітарної мікробіології, розглядаються питання екології мікроорганізмів, нормальної мікрофлори тіла людини та впливу мікроорганізмів на плід. Окремі розділи присвячені мікрофлорі ротової порожнини та мікробіологічним дослідженням у фармації. Підручник призначений для студентів медичних ВНЗ і університетів, відповідних кафедр ВНЗ підвищення кваліфікації лікарів, інтернів та мікробіологів усіх спеціальностей.



Кл.слова:
медицина  -- мікробіологія  -- вірусологія  -- імунологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
3.

Шичкін, В. П.
Теоретична імунологія [Електронний ресурс] / В. П. Шичкін ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Факультет біомедичних технологій. Кафедра мікробіології та сучасних біотехнологій. - К. : [б. в.], 2010. - 21 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Імунна система складається із приблизно 1012 імунних клітин і 1020 молекул антитіл. Клітини об’єднані у лімфоїдні органи та тканини. В первинних лімфоїдних органах, до яких відносяться кістковий мозок та тимус, відбувається утворення та созрівання імунних клітин. В ембріональному стані таку ж функцію виконує печінка. Зрілі імунні клітини мігрують у вторинні лімфоїдні органи, до яких відносяться селезінка, лимфовузли, та лімфоїдна тканина слизових оболонок, до якої відносяться мигдалини, апендікс та так звані Пейєрові бляшки в кишечнику. Частина клітин знаходиться у кровотоці та лімфоїдних протоках.



Кл.слова:
імунітет -- антитіла -- мікроорганізми

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Біологічні науки   
4.

Циммер, Карл.
Микрокосм. E. coli и новая наука о жизни [Електронний ресурс] / К. Циммер. - М. : Альпина нон-фикшн, 2013. - 394 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


E. coli, или кишечная палочка, — микроорганизм, с которым мы сталкиваемся практически ежедневно, но который при этом является одним из важнейших инструментов биологической науки. С ним связаны многие крупнейшие события в истории биологии, от открытия ДНК до новейших достижений генной инженерии. E. coli — самое изученное живое существо на Земле. Интересно, что E. coli — общественный микроб. Автор проводит удивительные и тревожные параллели между жизнью E. coli и нашей собственной жизнью. Он показывает, как этот микроорганизм меняется практически на глазах исследователей, раскрывая перед их изумленным взором миллиарды лет эволюции, закодированные в его геноме.



Кл.слова:
мікроорганізми -- біологія -- геном

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
5.
 


Гудзь, С. П.
Мікробіологія [Електронний ресурс] : підручник / С. П. Гудзь. - Л. : Видавничий центр ЛНУ ім. І. Франка, 2009. - 360 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику висвітлено основні питання сучасної мікробіології за програмою підготовки студентів біологічних спеціальностей вищих навчальних закладів. Виклад матеріалу розпочинається з короткого історичного нарису про відкриття мікроорганізмів і становлення мікробіології. Розглянуто місце мікроорганізмів у системі живого, їхню удову та хімічний склад, живлення, методи культивування, вплив факторів середовища. Доволі повно представлено різноманітність прокаріотичних і еукаріотичних мікроорганізмів, їхню сучасну систематику, поширення у природі. Висвітлено особливості енергетичного та конструктивного обмінів мікроорганізмів, механізми регулювання них процесів, а також можливі шляхи використання мікроорганізмів і продуктів їхнього метаболізму у практичних цілях. начну увагу приділено генетиці мікроорганізмів як основі для одержання цінних для мікробіологічноїпромисловості штамів. Матеріал останніх розділів книги присвячений в заємовідносинам між мікро- і макроорганізмами: охарактеризовано інфекцію та протимікробний імунітет, описано окремі патогенні мікроорганізми й ті інфекційні захворювання, які вони спричиняють. Для студентів біологічних спеціальностей вищих навчальних закладів. Буде корисним для мікробіологів-науковців і працівників мікробіологічної ромисловості.



Кл.слова:
мікроорганізми -- біотехнології -- імунітет -- інфекційні захворювання
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського