Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (742)Реферативна база даних (4071)Книжкові видання та компакт-диски (157)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ПЕНСІЙНІ$<.>+<.>K=НАКОПИЧЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

   Тип видання:   методичний посібник   
1.

Занегин, А. Г.
Оптимальная пропорция между накоплением и потреблением [Електронний ресурс] / А. Г. Занегин. - М. : Мысль, 1970. - 128 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Проблема оптимума накопления и потребления занимает одно из центральных мест в экономической науке. Несмотря на это, свойства оптимума, его количественная определенность изучены еще недостаточно полно и глубоко. Сама постановка вопроса говорит о том, что перед нами экстремальная задача, требующая для своего решения использования аппарата математического анализа. Тем не менее методы, адекватные постановке проблемы, почти не применяются. Настоящая работа представляет собой попытку вычисления и аналитического изучения оптимальной нормы производственного накопления с помощью более или менее абстрактных математических моделей. Конкретизация и совершенствование моделей оптимума накопления и потребления - важная задача той области экономической науки, которая изучает количественную сторону законов и явлений. Вместе с тем требует дальнейшего развития и экономическая теория, трактующая вопрос о взаимоотношении накопления и потребления в процессе развития коммунистической общественной формации. Хотелось бы еще раз подчеркнуть эту мысль в связи с тем, что в ряде экономико-математических исследований моделирование не влечет за собой построения теоретических положений, не приводит к познанию закономерностей, присущих данному экономическому процессу. Следует полностью согласиться с экономистами, отстаивающими точку зрения, согласно которой познавательная роль экономико-математических методов в оптимальном планировании должна резко повыситься. Совершенно очевидно, что гносеологическая ценность моделирования, ставящего исключительно расчетные цели, значительно снижена. Оптимальное планирование как область экономической кибернетики должно прежде всего стремиться к познанию законов функционирования экономики на оптимальном уровне, к построению общей теории оптимального развития. Эта теория, конечно, может строиться только на прочном фундаменте политической экономии социализма, используя наше знание основного экономического закона социализма, закона планомерного, пропорционального развития народного хозяйства, закона стоимости и других законов, глубже проникая в механизм действия этих законов. Уже упоминалось о необходимости сближения .моделей оптимального планирования с теорией расширенного воспроизводства, которое должно произойти на основе исключительно широкого применения инструментария как современной, так и классической математики. Это сближение поднимает оптимальное планирование на новый уровень, придав ему тот мощный теоретический импульс, который неизбежно должен привести к глубокому познанию экономических законов (в том числе н новых), к созданию экономико-математической теории развития народного хозяйства и использованию ее в практике планирования экономики коммунизма.



Кл.слова:
гроші -- накопичення -- заощадження -- споживання

   Тип видання:   навчальний посібник   
2.

Гайдаржи, В. І.
Організація баз даних та знань [Електронний ресурс] / В. І. Гайдаржи ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”. Інститут Комп'ютерних Технологій. Кафедра інформаційних технологій та програмування. - К. : [б. в.], 2004. - 148 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Інформаційна система (ІС) служить для збору та накопичення інформації, її ефективного використання для всіляких цілей. ІС являє собою систему програмних, мовних, організаційних та технологічних засобів, які призначаються для централізованого накопичення та колективного використання даних. Як правило, ІС зберігають тим чи іншим чином структуровані дан і (база даних). Але ІС може зберіг ати й неструктуровану інформацію (наприклад, документи вільного формату ), однак її використання пов’язано з певними угодами та обмеженнями. Основна функція ІС – це моделювання стану об’єктів частини реального світу, що розглядається (предметна область), та відо браження зв’язків, як і виникають між цими об’єктами під час розв'язання функціональних задач (проблемне середовище).



Кл.слова:
інформація -- захист -- система

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.

Колядич, О. І.
Кореційна педагогіка [Електронний ресурс] / О. І. Колядич ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Інститут соціальних технологій. Кафедра реабілітації. - К. : Університет “Україна”, 2010. - 19 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Корекційна педагогіка (від. лат. cоrrectio - виправляти) – це галузь педагогічної науки, яка вивчає закономірності і причини виникнення відхилень психічного і фізичного розвитку та розробляє шляхи і способи їх виправлення. Основні завдання корекційної педагогіки: 1. Виявлення та комплексний аналіз причин і факторів, що призводять до відхилень у розвитку і поведінці. 2. Вивчення поняття «норма» в навчанні і вихованні, в залежності від захворювання. 3. Розробка та впровадження практичних методик (технологій) корекційної роботи з дітьми різних вікових груп в залежності від захворювання. 4. Накопичення і систематизація наукових знань про недоліки психічного і фізичного розвитку.



Кл.слова:
виховання -- розвиток дитини -- психологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Науки про Землю   
4.


Відходи виробництва і споживання та їх вплив на грунти і природні води [Електронний ресурс] : навчальний посібник / В. М. Савицький [та ін.] ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2007. - 152 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.91 Мб


Викладено основні відомості про утворення, накопичення та зберігання відходів виробництва і споживання промислового і комунально-побутового походження, їх специфічні властивості, вплив на різні компоненти довкілля, функціонування екосистем, здоров’я населення. Наведено дані про динаміку обсягів утворення зазначених відходів за останні десятиріччя, висвітлено проблеми їх утилізації та використання як вторинної сировини, методи запобігання негативному впливу на земельні та водні ресурси. Розглянуто пріоритетні правові та нормативні документи, що регламентують діяльність загальнодержавних та інших спеціалізованих структур у сфері поводження з відходами.



Кл.слова:
рудничні води -- шахтні води -- стічні води -- охорона природи

   Тип видання:   навчальний посібник   
5.

Хільчевський, Валентин Кирилович.
Екологічна стандартизація та запобігання впливу відходів на довкілля [Електронний ресурс] : навч. посібник / В. К. Хільчевський, М. Р. Забокрицька, Р. Л. Кравчинський ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : ВПЦ "Київський університет", 2016. - 192 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.11 Мб


Викладено основні принципи стандартизації у сфері охорони навколишнього природного середовища (якість води, ґрунтів, запобігання впливу відходів на довкілля), основні відомості про утворення та накопичення промислових і побутових відходів, можливий вплив на різні компоненти довкілля (природні води, ґрунти). Розглянуто пріоритетні нормативні документи, що регламентують діяльність у сфері поводження з відходами, направлену на охорону навколишнього природного середовища.



Кл.слова:
екологічні стандарти -- стічні води -- гідробіологія

   Тип видання:   аналітична доповідь   
Категорія: Соціологія   
6.

Коваль, О. П.
Пенсійний вік: іноземний досвід та вітчизняні реалії [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. П. Коваль ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2014. - 56 с.. - (Серія «Соціальна політика» ; випуск 1)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 0.30 Мб


Окреслено основні функції та запропоновано первинну класифікацію видів пенсійного віку. Проаналізовано підходи до визначення пенсійного віку в країнах ЄС. Виділено основні сучасні тенденції державної політики країн ЄС щодо пенсійного віку. Запропоновано методологічний підхід до оптимізації пенсійного віку в Україні. Проаналізовано вплив інституту дострокових пенсій на пенсійний вік у розподільчій системі. Запропоновано засади визначення пенсійного віку в накопичувальній системі. Для фахівців у сфері пенсійної реформи.



Кл.слова:
трудові ресурси -- демографічні зміни -- стаж -- пенсійні накопичення
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського