Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (76)Реферативна база даних (621)Книжкові видання та компакт-диски (183)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ОБЛИЧЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

   Тип видання:   методичний посібник   
1.

Хигир, Б. Ю.
Физиогномика [Електронний ресурс] / Б. Ю. Хигир. - М. : Астрель : АСТ : Хранитель, 2007. - 640 с.. - (Карманная библиотека)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Лицо человека подобно карте неведомой страны. Лоб - это господствующая над местностью возвышенность, порой, как ущельями, изборожденная морщинами. Брови - густые или реденькие лесочки у ее подножия. Нос - словно мыс, выдающийся в море. Глаза - озера, отражающие небо, безмятежно голубое или темное, ночное. Рот - расщелина, ведущая в таинственную глубину. Научиться читать эту карту так же важно, как и уметь ориентироваться в незнакомом месте. В этом вам поможет новая книга известного психолога и специалиста по именам Бориса Хигира.



Кл.слова:
обличчя -- характер -- особистість

   Тип видання:   підручник   
2.

Кочерган, М. П.
Загальне мовознавство [Електронний ресурс] / М. П. Кочерган. - 2-е вид., випр. і доп.. - К. : Академія, 2006. - 464 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику розглянуто сутність, предмет, завдання, місце загального мовознавства у системі наук про мову, основні аспекти теорії мови: знакову природу, структуру мови, взаємозв'язок мови і мислення, співвідношення мови і мовлення, фонологічну, граматичну, лексико-семантичну її системи та проміжні рівні. Широко розкрито суспільну природу, суспільні функції мови, соціальну зумовленість мовних явищ, національно-етнічні особливості буття мови, а також методи і прийоми її наукового дослідження. Характерною особливістю другого видання підручника є висвітлення розвитку лінгвістичної думки від початків до XXI ст., утвердження мовознавства як науки, специфіки різноманітних лінгвістичних напрямів і шкіл, що домінували у минулі епохи, тих, що визначають обличчя сучасної мовознавчої науки. Допоміжний апарат підручника охоплює іменний, предметний покажчики, покажчик мов, короткий словник лінгвістичних термінів.



Кл.слова:
мова -- лінгвістика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.

Барт, Р.
Фрагменти мови закоханого [Електронний ресурс] : пер. с фр. / Р. Барт. - Л. : Незалежний культурологічний журнал «Ї», 2006. - 283 с.. - (Бібліотека журналу "Ї")

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Необхідність цієї книги полягає у такому міркуванні: мова кохання зараз украй самотня. Нею говорить, можливо, тисячі суб’єктів (хто зна?), однак її ніхто не підтримує; інші мови до неї байдужі: вони або ігнорують, або недооцінюють, або висміюють її, вона відтята не лише від влади, але і від владних механізмів (науки, знання, мистецтва). Коли якийсь дискурс отак от, самотужки, дрейфує у бік неактуального, за межі усіх групових інтересів, йому не залишається нічого іншого, окрім як бути місцем певного утвердження, хай навіть як завгодно обмеженим. Це утвердження і є сюжетом книги. Усе виходить із наступного принципу: не слід розглядати закоханого, як носія певних симптомів, а радше почути те неактуальне, те, що не надається до викладу, але що присутнє у його голосі. Звідси вибір «драматичного» методу, що відмовляється від прикладів і заснований винятково на дії первинної мови (а не метамови). Тим самим опис любовного дискурсу заступає його симуляція, і цьому дискурсу надається його фундаментальний образ, а саме – «Я», з тим, щоби показати увесь акт висловлення, а не аналіз. Пропонується, якщо хочете, портрет; але портрет цей не психологічний, а структурний; у ньому повинно проглядатися певне місце мови – місце людини, що про себе (любовно) говорить перед обличчям іншого (любленого), який не говорить.



Кл.слова:
кохання -- суб'єкт -- мова

   Тип видання:   зб. статей   
4.

Корсак, І. Ф.
Імена твої, Україно [Електронний ресурс] : художньо-документальні оповідання / І. Ф. Корсак. - Луцьк : Твердиня, 2007. - 300 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга відомого літератора з Волині Івана Корсака повертає нас обличчям до постатей української історії та культури, замовчуваних або забутих.



Кл.слова:
українська література

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Рудинський, М.
Архитектурне обличчя Полтави [Електронний ресурс] / М. Рудинський. - Полтава : [б. в.], 1919. - 36 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дане видання є збіркою головних архітектурних пам'яток міста Полтава кінця XVIII — початку XIX століття. Автор досліджує їх форму, деталі, історію виникнення, архітекторів. Аналіз архітектури спирається на історію міста (яка викладена у праці досить докладно і пояснює зв'язок між історичними подіями та зовнішнім виглядом Полтави). Розглядаються в основному храмові споруди (церква Спаса, Хрестоздвиженський монастир тощо).



Кл.слова:
архітектурна пам'ятка -- храмова споруда

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Greenberg, J.
The Radical Face of the Ancient Constitution [Electronic resource] : st Edward's 'Laws' in Early Modern Political Thought / J. Greenberg. - New York : Cambridge University Press, 2001. - 343 p.
Переклад назви: Радикальні обличчя давньої конституції: "закони" Святого Едуарда в ранній сучасній політичній думці

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


This book deals with critical aspects of English historical, constitutional and political thought from the Middle Ages to the early modern period. In particular, the book is a study of the ways in which history could be deployed for all kinds of political purposes. The entire story of the historical construct of the "radical ancient constitution" is told, focusing on the ways in which rebels turned to important medieval sources including the so-called "Laws" of Edward the Confessor, in an effort to legitimize resistance, deposition and regicide.



Кл.слова:
право -- закон -- історія

   Тип видання:   художня література   
7.
 


Українка, Леся.
Кассандра [Електронний ресурс] / Леся Українка. - [Б. м.] : [б. в.], [20_ _?]. - 111 с.. - (Школьная программа. Книги для 10-го класса)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Героїня Лесі Українки, пройшовши виснажливий шлях страждань і сумнівів, не така смілива перед обличчям смерті, як у Есхіла. Замість пророчого нестяму її охоплює дивний спокій, і вона зрікається свого дару. Героїня говорить про те, що пророчиця Кассандра загинула разом із Троєю, а себе називає рабинею. Вона ламає патерицю і знімає з себе діадему - символи віщунського дару жриці Аполлона - та кидає їх до ніг Клітемнестри. Лесю Українку цікавила саме особистість троянської віщунки, її психологія. Зробивши Кассандру головною героїнею своєї драматичної поеми, Леся Українка виписала цей образ більш глибоко і об'ємно. Її героїні притаманні почуття звичайної людини: вона сумнівається і вагається, прагне віднайти істину, страждає і підкоряється своїй долі.



Кл.слова:
українська література -- класична література

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Гільдебранд, Дітріх фон.
Що таке філософія? [Електронний ресурс] : пер. з англ. / Дітріх фон Гільдебранд. - Л. : Колесо, 2008. - 244 с.. - (Антологія персоналістичної думки)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Кожен, хто поціновує та розуміє, епістемологічну «кухню», без особливих труднощів переконається, що Дітріх фон Гільдебранд у своїй праці не оминає дослідницькою увагою переважної більшості визначальних для цієї ділянки тем, а тому навряд чи ця книга залишить байдужим як того, хто любить подібні головоломки, так і того, хто, випадково взявши її до рук, не буде приховувати своєї нетерплячості від втрати дорогоцінного часу на розгляд-пізнавальних аномалій. В наміри автора не входить дати вичерпні й остаточні відповіді на підняті питання, хай навіть через це знайдуться ті, хто осудить цю книгу «як наївну, ненаукову», чи навіть, як вираження застарілого реакційного способу мислення. Не про це йдеться. Ідеться про щось більше, що складає сутність і життєздатність самої філософії. Філософія існує тільки у філософуванні, у відкритому сократівському діалозі сумнівів і відповідей, і відмова від цього гірша для автора, ніж іронічні посмішки на обличчях потенційних опонентів. Як стверджує автор, ця книга замислена з метою реабілітувати філософію. Встановлення істинної природи філософського знання, істинних тем філософії, їхньої епістемологічної гідності й життєвої ваги — ось мета цієї книжки.



Кл.слова:
філософське вчення -- філософське пізнання

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Книш, Зиновій.
Перед походом на Схід [Електронний ресурс] : спогади й матеріали до діяння Організації Українських Націоналістів у 1939-1941 роках : у 2 т. / З. Книш. - Торонто : Срібна сурма, [19_ _?]

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 187 с.

Ч. 2. - 192 с.


В роках 1939-1941 Організація Українських Націоналістів дійшла до верху своєї могутности. Зовнішньо-політичні умовини її діяльности в тому часі були дуже тяжкі, зате внутрішня українська політична дійсність давала їй небувалі досі можливості, через фактичну відсутність якоїнебудь іншої конкуренційноі української ідеї та організованої політичної сили і через мовчазну готовість української суспільности підчинитися керівництву ОУН, якщо б виявила вона в тому часі потрібний політичний розум. Не дивлячись на те, яким шляхом пішли пізніші події і чи було в можності ОУН відвернути їхній біг, треба сказати, що ОУН не використала вийняткової своєї історичної нагоди. Внутрішня хвороба почала підточувати її силу і величезну енерґію молодости політичного руху звернула на взаємопоборювання і самовинищування. Не варто закривати на те очей, промовчувати чи виправдувати об'єктивними причинами, бо від того ані нічого не завернеться, ані не поправиться. Краще мужньо глянути правді в очі з надією, що наші наступники не повторять помилок своїх попередників. Пам'ятаймо, що легше здобутися на геройство в обличчі ворога, як на відвагу визнати власні помилки. Зиновій Книш В історії українського націоналістичного руху період цей болючий, проте важливий. Бравши участь у подіях того часу, вважав я потрібним утривалити в формі спогадів те, що бачив тоді і переживав, так як воно збереглося в моїй пам'яті. Це спогади самовидця, не праця історика. Читачів прошу мати це на увазі. Тому — може й за багато в деяких місцях — особа автора висувається наперед, замість скромно стояти в тіні. Я свідомий цього недоліку. Хотілося б сказати на оправдання, що через те аж ніяк не мав я наміру поменшувати ролі й вартости інших націоналістів тієї доби. Переповідаючи подїі того часу, хочу вставитися в моє тодішнє положення і передавати тодішній спосіб думання і мій власний і інших тогочасних дієвих осіб. Критичне ставлення до деяких фактів і подій тоді було майже неможливе. Зате можливе і потрібне воно тепер і позмозі старався я в примітках і коментарях давати йому вияв. Для повноти образу користувався я інформаціями й розповідями інших осіб, що приймали активну угасть у націоналістичному русі в тих роках: Андрійків Іван (псевдо), Гайвас Ярослав, поручник Гутович-Норим Євген, Іванович Петро (псевдо), інж. Ґ-ий П., Карманін Юрко, Книш Ірина, д-р Коропей Йосип, Кранський Володимир (псевдо), Кричук Степан, Кришталь Юрко, д-р Лапичак Тома, д-р Мацях Євген, інж. Модрицький Северин, д-р С. С-ий, Терен Михайло, Тупісь Степан, поручник Чигун Володимир. Сердечне спасибі їм за допомогу. Дякую теж усім іншим, що тим чи іншим способом причинилися до написання цієї книжки. Па цьому місці висказую теж мою подяку Вельмишановним: полковникові Андрієві Мельникові, Голові Проводу Українських Націоналістів, генералові Миколі Капустянському, Заступникові Голови Проводу Українських Націоналістів, Ярославові Гайвасові, редакторові Олегові Ждановичєві і докторові Євгенові Мацяхові за їхні критичні завваження. Нехай вибачать мені, коли не з усіх їхніх порад я скористав. Це право автора. І не значить те, що їхні поради й завваження не були для мене цінні. Книжка ця була написана ще в 1954 році. Від тоді перейшла цілу історію, мусіла боротися за те, чи виходити їй у світ, чи лишатися в рукописі і плісніти десь в архівах. Одні вважали, що замало в ній критики противників і що критика ця за легка, другі хотіли б, щоб більше хвалити однодумців. Ці причини, разом з труднощами роздобули гроші на друк, склалися на те, що книжка спізнилася на п'ять років. Та й виходить покищо тільки перша її частина. Від того, як поставляться до неї читачі і чи підтримають вони мої видавничі зусилля, буде залежати, чи і коли будуть надруковані три дальші її частини. А я стояв і стою на становищі, що від лайки противника і власної самохвальби позиції націоналізму не окріпнуть. І хоч через те прийшлося мені пережити багато гіркого за тих п'ять років, від того мойого глибокого переконання не відступлю. І може з досвіду тих сумних років, що його старався я зафіксували в цих моїх спогадах і матеріялах, виловить хтось зерно істини, очистить з попелу вигорілих пристрастей і прийде тоді час, коли Сяйво Небесне зійде на серця всіх націоналістів і знатимуть вони, що чинити, щоб поширити царство Волі і Правди в Україні і щоб у тому їхня ласка й хоробрість кріпшали на вічну славу Батьківщини.



Кл.слова:
ОУН -- визвольні змагання -- совєтська окупація -- друга світова війна

   Тип видання:   довідник   
10.

Кривошея, В. В.
Неурядова старшина Гетьманщини [Електронний ресурс] / В. В. Кривошея, І. І. Кривошея, О. В. Кривошея ; Національна академія наук України, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса, Українська академія наук, Музей гетьманства. - К. : Стилос, 2009. - 432 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Знелюднена українська історія не могла дати відповідей на чимало питань. Сучасна історична наука повернулась обличчям до особи в історії і вже багато епізодів української історії потрактовані інакше з огляду на людський чинник. Не виключення й історія України XVII–XVIII ст., в проблематиці якої активно здійснюється персоніфікація колись сухих історичних подій. Пропонований біографічний довідник 8628 представників неурядової старшини має заповнити чималу лакуну в українській історії вказаного періоду. Серед завдань, які ставили перед собою автори довідника, були встановлення прізвища, імені, по батькові, датування народження, смерті, початку і основних віх службової кар’єри, каденції знаходження на посаді чи у відповідному чині, участь у різноманітних акціях, як-от комісії, керівництво чи участь у командах, походах, битвах, штурмах, дані про матеріальний стан: кількість підсусідків, підданих, наявність маєтків, млинів, селітряних заводів, винокурень, генеалогічні дані, пов’язані з родоводами козацьких старшин, шлюбність, вік чоловіка і жінки, що шлюбляться, тривалість шлюбу, повторний і наступні шлюби, склад сім’ї.



Кл.слова:
козацтво -- військова еліта

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
11.

Рега, О. Л.
Духовна перлина Трускавця [Електронний ресурс] : церква святого Миколая / О. Л. Рега. - К. : Новий друк, 2006. - 160 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Протягом сбого більш як тисячолітнього існування в Україні Церква виконувала і виконує роль центру християнського Життя, що в значній мірі формує обличчя народу, його характер та ідеї, зміст і форму творів духовної та матеріальної культури. За цей час біля п'ятдесяти поколінь українців Жили у різних епохах, але незалежно від цього, Українська Церква зберегла створені вже цінності і як тільки могла створювала і допомагала створювати нові духовні і матеріальні надбання.



Кл.слова:
сакральна споруда -- церковне життя -- християнство

   Тип видання:   художня література   
12.

Абе, Кобо.
Жінка в пісках [Електронний ресурс] : романи : пер. з яп. / К. Абе. - К. : Дніпро, 1988. - 612 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До збірки творів відомого японського письменника Кобо Абе ввійшли три романи («Жінка в пісках», «Чуже обличчя», «Спалена карта») в яких гострота і захопливість сюжету поєднуються з філософською глибиною.



Кл.слова:
японська література -- філософські притчі -- психологічні романи

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.

Брюховецька, Лариса.
Приховані фільми: українське кіно 1990-их [Електронний ресурс] / Л. Брюховецька. - К. : АртЕк, 2003. - 384 с.. - (Бібліотека журналу "Кіно-Театр")

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книжці «Приховані фільми. Українське кіно 1990-х» розглядається складний і драматичний для українського кіно період: як позначилися на кіновиробництві, кінопрокаті, взаємовідносинах кіно і телебачення нові умови, коли на зміну творчій несвободі прийшла несвобода економічна, що сталося з кіногалуззю в умовах трансформації суспільства. Основну увагу автор приділяє творчому обличчю кіно 1990-х, розглядаючи його жанрову й тематичну новизну, найцікавіші творчі тенденції. В окремому розділі подається аналіз найпомітніших ігрових та документальних фільмів. У «Додатках» - стисла характеристика українських кінофестивалів, хроніка кінематографічних буднів, а також довідки про творчі надбання українських режисерів, операторів, акторів за десятиріччя.



Кл.слова:
український кінематограф -- кіновиробництво -- кінопрокат -- продюсування

   Тип видання:   наукове видання   
14.
 


Ґраціозі, Андреа.
Війна і революція в Європі, 1905-1956 рр. [Електронний ресурс] : пер. з італ. / А. Ґраціозі. - Київ : Основи, 2005. - 352 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У своїй книжці професор сучасної історії Неаполітанського університету Андреа Ґраціозі пропонує цілісну інтерпретацію європейської історії ХХ століття, зосереджуючи свою увагу насамперед на теренах Центральної і Східної Європи. На тлі широкої панорами процесів державного та національного будівництва, починаючи з Французькою революції аж до краху колоніалізму в середині ХХ століття, автор зосереджує свою увагу на періоді 1905-1956 років, драматичному періоді війн і революцій, який кардинально змінив обличчя Європи. Саме в цей період виникли і розвивалися тиранічні режими різних типів, котрі, попри спільність коренів та багатьох ознак, дуже відрізнялися між собою. Особливе місце автор відводить Україні, де ці проблеми проявилися з винятковою гостротою, адже її не оминув жоден з буревіїв, що пронеслися Європою у ХХ столітті.



Кл.слова:
новітня історія -- національне будівництво -- тоталітаризм -- деколонізація

   Тип видання:   каталог      альбом   
15.


Надія [Електронний ресурс] : всеукраїнська антивоєнна, миротворча виставка = Hope : all-ukrainian anti-war, peacekeeping exhibition / відп. за вид. О. Мельник. - Київ : [б. в.], 2014. - 128 с.

  Текст у форматі PDF 6.00 Мб


Ми художники. Наша зброя – мистецтво. Воно не автомат і не гармата. Наша зброя не вбиває, а лише пробуджує. Мистецтво – наш дзвін, яким ми відчайдушно намагаємося пробудити сонних – байдужих до чужого болю, до майбутнього свого і вселюдського. Ми показуємо справжнє обличчя шовініста-людиноненависника (Наталя Мелесь, «Той, що прийшов з мечем»), обличчя зла (Ганна Фурс, «7 смертних гріхів. Гнів»), щоб світ, нарешті прокинувшись, відкривши очі, жахнувся йому. Ми показуємо і красу нашої землі, її мирних людей, що прийшли у цей білий світ, щоб натхненно працювати, кохати, народжувати і ростити дітей, а якщо треба – усе це захищати. Ми, солдати духовності, звертаємося до солдата-завойовника: Оглянься! Всі ми на цій землі – одна родина. Весь рід людський – твоя рідня, якщо ти людина! Наша надія бути почутими – мізерна. Але знову нагадаю слова Іммануїла Канта – прислухаймось: «Людський розум говорить нам, що вічний мир не можливий, але ми повинні працювати на його встановлення так, ніби знаємо, що це можливо». Тому ми й працюємо, щоб безнадія не здолала Надію.



Кл.слова:
малярство -- графіка -- скульптура
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського