Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (10)Наукова електронна бібліотека (35)Автореферати дисертацій (43)Книжкові видання та компакт-диски (700)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗІБРАННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 408
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Internet-вузол Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського: http://www.nbuv.gov.ua/ / уклад.: Л. Й. Костенко, А. О. Чекмарьов; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. - К., 1999. - 126 c. - укp.

Представлено основні Web-сторінки Internet-вузла Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського, на якому встановлено електронні інформаційні ресурси загальним обсягом 1 GB. Наведено довідкову інформацію про Бібліотеку (загальні відомості, історія, структура, будівля, фонди, пошуковий апарат, читальні зали, публікації, режим роботи, телефони), що була підготовлена співробітниками ряду підрозділів для Web-вузла. Висвітлено дані про структуру та обсяг бібліографічних, реферативних і повнотекстових баз даних Бібліотеки за станом на кінець 1999 р. Розглянуто приклади інформаційного пошуку в електронному каталозі, базі даних "Реферати наукових видань України" та повнотекстовому банку авторефератів дисертацій. Представлено аркуші Львівського "Апостола" (1574 р.), он-лайнову версію і CD-ROM-копію якого створено у 1999 р., а також підбірку електронних матеріалів для бібліотекарів, важливим елементом якої є зібрання нормативних актів України у галузі бібліотечної справи та суміжних галузях. Зроблено посилання на бібліотечно-орієнтовані ресурси Internet (Web-сервери національних бібліотек та українських книгозбірень, колекції електронних книг і текстів, он-лайнові журнали та газети, пошукові сервери Internet). Розкрито ключові положення започаткованого проекту "Національна електронна бібліотека" (мета та завдання проекту, технологія створення, напрями й організація робіт, учасники проекту, отримані результати), запропоновано форми подання документів до електронної бібліотеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)751.1 + Ч734(4УКР)84

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Еббот К.  
Визначення якості роботи у сфері бібліотечних та інформаційних послуг / К. Еббот. - London : Асліб, Б.р. - 72 c. - (Сер. путівників "Асліб" із ноу-хау). - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Представлено систему визначення якості роботи в бібліотеках та інформаційних службах за допомогою таких видів показників, як: порівняльні, рівня послуг та якості виконання певних процесів бібліотечної діяльності, комплектування, організації та формування фондів тощо. Обгрунтовано необхідність вимірювання якості роботи, запровадження системи показників якості, збирання й аналізування даних. Особливу увагу приділено характеристиці бібліотеки як фізичної системи, джерела для зібрання матеріалів, інформаційної брами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч231.32 + Ч734(0/8) к94

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Грецькі рукописи у зібраннях Києва : Каталог / ред.: І. Шевченко; упоряд.: Є. Чернухін; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. - К.; Вашингтон, 2000. - 382 c. - укp.

Представлено понад 450 грецьких рукописів IV - XX ст. з колекцій Інституту рукопису Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського, Національного історико-культурного заповідника "Києво-Печерська лавра" та Центрального державного історичного архіву України в Києві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э611.5 я1

Шифр НБУВ: ВА597819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Людкевич С.  
Дослідження, статті, рецензії, виступи. Т. 1 / С. Людкевич; АН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. - Л. : Вид-во М.Коць: Дивосвіт, 1999. - 496 c. - (Історія укр. музики; Вип.5). - укp.

Наведено перше повне зібрання музикознавчих і фольклористичних праць видатного українського композитора й музикознавця С.Людкевича, написані чи виголошені ним від кінця ХІХ до початку 70-х рр. ХХ ст. Запропоновано дослідження, статті та виступи з питань музичної естетики й стилістики; про музику й поезію; про українських та російських композиторів і виконавців. Включено праці з фольклористики, статті про церковну музику, висвітлено питання музичного шкільництва, педагогіки та теорії музики, а також наведено статті про музичне життя Західної України. Відтворено реальну картину музичного, культурного та суспільного розвитку Галичини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31 г(4УКР)6 д Людкевич + Щ313(0)6 я44

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343217 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Юркевич П.  
З рукописної спадщини / П. Юркевич; Пер.: М. Ткачук. - К : Вид. дім "КМ Academia": Унів. вид-во "Пульсари", 1999. - 332 c. - (Християн. філософи). - укp.

Висвітлено життя та діяльність видатного українського мислителя, професора філософії Памфіла Даниловича Юркевича (1826 - 1874). Вміщено вибрані твори з рукописного зібрання вченого, вперше підготовлено до друку й адаптовано сучасною українською мовою. Серед них: Характер і спрямованість сучасної німецької філософії; Трактат про містерії; Історія філософії права (давньої).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю9(4УКР)5-578

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бойко А. В. 
Південна Україна останньої чверті ХVІІІ століття : Аналіз джерел / А. В. Бойко; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України. - К., 2000. - 308 c. - укp.

Висвітлено джерела з історії Південної України останньої чверті XVIII ст. Проаналізовано історіографію джерелознавства, рух документальних джерел, основні архівні зібрання та публікації джерел з історії Південної України. Досліджено наративні джерела - мемуарну літературу, щоденники і подорожні записки, описи та атласи Південної України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)462

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Україна - Греція: історична спадщина і перспективи співробітництва, Маріуполь, 27 - 29 трав. 1999 р. : Зб. наук. пр. міжнар. наук.-практ. конф. Т. 1, ч. 1 / ред.: К. В. Балабанов; Ін-т історії України НАН України. - Маріуполь, 1999. - 318 c. - укp.

Розглянуто проблеми історичної спадщини та перспективи співробітництва між Україною та Грецією в галузі історії, освіти, археології, етнографії та філософії, зокрема, участь греків у подіях Національно-визвольної війни українського народу XVII ст. у контексті вітчизняної історіографії доби національного відродження, грецькі книжкові зібрання Києва та Ніжина, питання національно-культурного відродження греків Приазов'я у 20 - 30 рр. ХХ ст. Висвітлено методологічні та науково-організаційні засади створення біографічного словника "Греки в Україні", стан і перспективи допомоги Західної Європи Україні у сфері вищої освіти, досвід і напрямки підвищення ролі освіти у зміцненні дружніх зв'язків між українським і грецьким народами тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-6 я431 + Т3(4ГРЕ)0-6 я431 + С.я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: С10095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Євреї в Україні : Наук.-допоміж. бібліогр. покажч. 1917-1941 : У 2. ч. Ч. 1 / уклад.: Н. А. Дехтярьова; Кн. палата України. - К., 1999. - 186 c. - (Етноси України). - укp.

Зроблено першу в Україні спробу зібрання відомостей про світ історії, релігії, культури українських євреїв, що зосереджені у книгах, брошюрах, журнальних та газетних статтях, які з кінця 20-х рр. знаходились у спецсховищах, свідомо знищувались чи не були доступними для дослідників. Відображено демографічні проблеми, історичне краєзнавство, політичні відносини, стан транспорту, авіації, медицини, фінансів, освіти, спорту, преси, друкарства тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9Е) я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

І.Л.Шраг. Документи і матеріали / упоряд.: В. М. Шевченко. - Чернігів, 1997. - 163 c. - укp.

Представлено перше і унікальне видання, яке присвячено життю і діяльності відомого чернігівського адвоката і громадського діяча Іллі Людвиговича Шрага, що містить найбільш повне і грунтовно досліджене зібрання творів, публікацій І.Л.Шрага, відгуки сучасників. Окремий підрозділ склали неопубліковані листи до І.Л.Шрага, написані як простими селянами, так і відомими науковими, культурними та громадськими діячами. Серед найвідоміших кореспондентів Шрага - драматург М.Л.Кропивницький, композитор М.В.Лисенко, живописець Л.М.Жемчужников, поетеса О.П.Косач, педагог С.Ф.Русова. Із творів Шрага включені його "Автобіографія" та "Листи з Чернігівщини", в яких міститься чимало цікавих, маловідомих широкому загалу епізодів із життя та діяльності їх автора.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)д Шраг + Т3(4УКР-4ЧЕР)5-8 Шраг

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Андрійчук П.  
Анатолій Пашкевич як явище в українській пісенній творчості / П. Андрійчук // Нар. творчість та етнографія. - 2005. - № 4. - С. 63-66. - укp.

Висвітлено аспекти творчості відомого українського композитора А.Пашкевича, який визначив вектори розвитку народнохорового мистецтва. Охарактеризовано його творчий спадок, наголошено на необхідності зібрання його воєдино і систематизації.

Освещены аспекты творчества известного украинского композитора А.Пашкевича, который определил векторы развития народнохорового искусства. Охарактеризовано его творческое наследие, подчеркнута необходимость собрания его воедино и систематизации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.1-73(4Укр)6-83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Грані : Наук.-теорет. і громад.-політ. альм. N 5(43) / ред.: С. А. Квітка; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2005. - 164 с. - укp.

Проаналізовано наукову діяльність визначного українського вченого, дослідника історії запорозького козацтва і культурно-громадського діяча кінця ХІХ - початку ХХ ст., академіка Д.І.Яворницького. Розкрито витоки українського національного самоусвідомлення вченого в дореволюційному Катеринославі, методологічні аспекти творчої спадщини Д.І.Яворницького. Висвітлено проблеми та перспективи діяльності Дніпропетровського історичного музею ім. Д.І.Яворницького на сучасному етапі, каталогізації зібрання козацьких старожитностей у фондах музею, комплектування фондів Музею історії м.Дніпродзержинськ.

Проанализирована научная деятельность известного украинского учёного, исследователя истории запорожского казачества и культурно-общественного деятеля конца ХІХ - начала ХХ ст., академика Д.И.Яворницкого. Раскрыты истоки украинского национального самоосознания учёного в дореволюционном Катеринославе, методологические аспекты творческого наследия Д.И.Яворницкого. Освещены проблемы и перспективы деятельности Днепропетровского исторического музея им. Д.И.Яворницкого на современном этапе, катологизации собрания казаческих старожитностей в фондах музея, комплектования фондов Музея истории г.Днепродзержинск.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я53

Шифр НБУВ: Ж69893 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Культурологічний вісник. Вип. 15 / ред.: В. І. Воловик; Запоріз. нац. ун-т, Запоріз. обл. ін-т післядиплом. пед. освіти. - Запоріжжя : Прем'єр, 2005. - 185 с. - укp.

Розглянуто питання історії запорозького козацтва, археології, краєзнавства та етнографії, новітньої історії, міжнаціональних відносин, філософії, соціології, педагогіки, психології. Проаналізовано основні архівні зібрання документів з соціально-економічної історії міст Південної України останньої чверті XVIII - середини ХІХ ст. Висвітлено розвиток кооперативного руху у таборах військовополонених українців у період Першої світової війни. Визначено особливості національного характеру польського етносу в контексті етнічної історії, основну закономірність розвитку громадянського суспільства, парадигму української правосвідомості.

Рассмотрены вопросы истории запорожского казачества, археологии, краеведения и этнографии, межнациональных отношений, философии, социологии, педагогики, психологии. Проанализированы основные архивные собрания документов по социально-экономической истории городов Южной Украины последней четверти XVIII - середины ХІХ ст. Освещено развитие кооперативного движения в лагерях военнопленных украинцев в годы Первой мировой войны. Определены особенности национального характера польского этноса в контексте этнической истории, основная закономерность развития гражданского общества, парадигма украинского правосознания.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68830 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Напрестольні Євангелії ХVІ - ХVІІІ століть у зібранні Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника : Кат. / ред.: В. Колпакова; Нац. Києво-Печер. іст.-культ. заповідник. - К. : КВІЦ, 2005. - 196 c. - (Пам'ятки культури). - Бібліогр.: с. 187-191. - укp.

Наведено бібліографічний опис більше 200-х напрестольних Євангелій ХVІ - ХVІІІ ст. з зібрання Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Проаналізовано діяльність друкарень Мамоничів, М.Сльозки (Львів), монастиря чину Св. В.Великого (Почаїв), Києво-Печерської Лаври, "Печатный двор" (Москва). Вміщено покажчики географічних назв, церков, монастирів і державних установ, а також майстрів-золоторів, альдерманів, граверів, рисувальників.

Приведено библиографическое описание более 200-х напрестольных Евангелий ХVІ - ХVІІІ вв. из собраний Национального Киево-Печерского историко-культурного заповедника. Проанализирована деятельность типографий Мамоничей, М.Слезки (Львов), монастиря Св.В.Великого (Почаев), Киево-Печерской Лавры, "Печатный двор" (Москва). Предложены указатели географических названий, церквей, монастырей и государственных учреждений, а также мастеров-золотарей, альдерманов, граверов, художников.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-507 л6 + Э37-220.921 л6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС40552 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Скарби музеїв : Матеріали обл. наук. конф. до Міжнар. дня музеїв 2003 р. / ред.: Н. І. Капустіна; Дніпропетр. іст. музей ім. Д.І.Яворницького. - Д. : АРТ-ПРЕС, 2005. - 153 c. - укp.

Розглянуто актуальні проблеми комплектування, наукового вивчення, класифікації та систематизації музейних зібрань. Висвітлено питання введення до наукового обігу, вивчення та збереження невідомих і маловідомих історико-культурних пам'яток і письмових, фотографічних, образотворчих, нумізматичних, археологічних, етнографічних та інших видів джерел з історії України. Розглянуто проблеми та перспективи впровадження технології каталогізації музейного зібрання. Наведено огляд колекції писанок і мальованок Дніпропетровського історичного музею. За матеріалами дослідження Російського Державного історичного архіву Санкт-Петербурга висвітлено невідомі факти з історії Кам'янського (Дніпродзержинська). Розглянуто правові аспекти почесного громадянства у дореволюційному Катеринославі. Наведено результати комплексних історико-археологічних експедицій та історикознавчих досліджень Мар'янського Некрополя на Дніпропетровщині. Проаналізовано проблеми вивчення Новітньої історії України (1943 - 1991 рр.) на прикладі реекспозиції Дніпропетровського історичного музею.

Рассмотрены актуальные проблемы коплектования, научного изучения, классификации и систематизации музейных собраний. Освещены вопросы изучения, сохранения и научного внедрения малоизвестных и неизвестных историко-культурных, письменных, фотографических, образотворческих, нумизматических, археологических, этнографических памяток по истории Украины. Рассмотрены проблемы и перспективы внедрения технологии каталогизации музейного собрания. Приведен обзор коллекции писанок Днепропетровского исторического музея. По материалам исследования Российского Государственного исторического архива Санкт-Петербурга освещены неизвестные факты по истории Камянского (Днепродзержинска). Рассмотрены правовые аспекты почетного гражданства в дореволюционном Катеринославе. Приведены результаты комплексных историко-археологических экспедиций и историковедческих исследований Марьянского Некрополя в Днепропетровской области. Проанализированы проблемы изучения Новейшей истории Украины (1943 - 1991 гг.) на примере реэкспозиции Днепропетровского исторического музея.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч77 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Супруненко О. Б. 
Археологія в діяльності першого приватного музею України: Лубенський музей К.М.Скаржинської = Archaeology in the first private museum of Ukraine. K.Skarzhynskaya's Lubny museum / О. Б. Супруненко; НАН України. Ін-т археол. - К. : Археологія; Полтава, 2000. - 391 c. - Бібліогр.: с. 296-338. - укp.

Висвітлено археологічну діяльність Лубенського музею К.М.Скаржинської (1852 - 1932), що успішно працював у 1874 - 1906 рр. у Круглику під Лубнами на Полтавщині. Розкрито життєвий і творчий науковий шлях лубенських подвижників на терені музейництва й археології. Проаналізовано дослідницьку та видавничу діяльність, склад колекцій, зокрема, археологічне зібрання К.М.Скаржинської. Наведено перелік пам'яток, виявлених під час досліджень музею та членів лубенського археологічного осередку (1870 - 1890 рр.), а також реєстр археологічних приватних та громадських колекцій Лубенського музею К.М.Скаржинської.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4е(4УКР)л61 + Ч774(4УКР)78

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС35691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Гедьо А. В. 
Джерела з історії греків Північного Приазов'я (кінець XVIII - початок ХХ ст.) / А. В. Гедьо; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2001. - 241 c. - Бібліогр.: с. 121-145. - укp.

Наведено комплексний аналіз і систематизовано основні архівні зібрання та публікації джерел з історії грецької громади Північного Приазов'я. Особливу увагу приділено дослідженню актів державного управління та діловодства, а також наративних матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГРЕ)4/5 + Т3(4УКР7)4/5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА614435 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Бойко А.  
Джерела з історії ярмарок Південної України останньої чверті XVIII - першої половини XIX століття / А. Бойко; Запоріз. наук. т-во ім. Я.Новицького. - Запоріжжя : РА "Тандем-У", 2000. - 135 c. - (Сер. "Старожитності Півд. України"; Вип. 6). - Бібліогр.: с. 38-44. - укp.

Висвітлено історію південної ярмарки та ярмаркової торгівлі. Проаналізовано архівні зібрання з історії ярмаркової торгівлі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)46-2 + У9(4УКР7)421.30-803.5-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА615809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Йоганн Вольфганг фон Гете : Кат. книжк. вид. / ред.: К. Я. Кусько, Б. Якимович; уклад.: М. Колодій, З. Домбровська; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. Наук. б-ка. - Л., 2001. - 255 c. - (Сер. "Кат. книгозбір."; Ч.1). - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ГЕР)-4 Гете Й.В. я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА624768 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Самойленко С.  
Книжкові зібрання у Ніжині в XVII - XVIII ст. / С. Самойленко // Київ. старовина. - 2002. - № 2. - С. 65-69. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено відомості про роботу бібліотек у навчальних закладах, монастирях та храмах Ніжина у XVII - XVIII ст.

Приведены сведения о работе библиотек в учебных заведениях, монастырях и храмах Нежина в XVII - XVIII ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Скарбниця української культури : Зб. наук. пр. Вип. 2 / ред.: О. Б. Коваленко; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України. - Чернігів : Сіверян. думка, 2002. - 140 с. - укp.

Висвітлено історію заснування Музею українських старожитностей ім. В.В.Тарнавського. Розкрито участь співробітників Чернігівського історичного музею у дослідженні пам'яток ХІІ - ХІІІ ст. біля с.Шестовиця. Розглянуто роль музеїв Чернігівщини в історико-краєзнавчому русі 1920 - 1930-х рр. Описано зібрання експонатів В.А.Богусевича з розкопок у Чернігові в 1947 - 1953 рр., колекцію музичних інструментів, а також інші фонди Чернігівського історичного музею. Проаналізовано здобутки відділу охорони та вивчення пам'яток археології зазначеного музею за 1981 - 1998 рр.

Освещена история учреждения Музея украинских старожитностей им. В.В.Тарнавского. Раскрыто участие сотрудников Черниговского исторического музея в исследовании памяток ХІІ - ХІІІ вв. возле с.Шестовица. Рассмотрена роль музеев Черниговщины в историко-краеведческом движении 1920 - 1930-х годов. Описаны собрание экспонатов В.А.Богусевича с раскопок в Чернигове в 1947 - 1953 гг., коллекция музыкальных инструментов, а также другие фонды Черниговского исторического музея. Проанализированы достижения отдела охраны и изучения памяток археологии Черниговского исторического музея за 1981 - 1988 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)0-7я5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71954 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського