Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (15)Тематичний інтернет-навігатор (3)Автореферати дисертацій (11665)Реферативна база даних (54105)Книжкові видання та компакт-диски (4632)Журнали та продовжувані видання (128)
Пошуковий запит: (<.>K=БАГАТОФАКТОРН$<.>+<.>K=ЕКСПЕРИМЕНТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 108
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Хімічні науки   
1.

Одабашян, Г. В.
Лабораторный практикум по химии и технологии основного органического и нефтехимического синтеза [Електронний ресурс] : учебное пособие для вузов / Г. В. Одабашян, В. Ф. Швец. - 2-е изд., испр. и доп.. - М. : Химия, 1992. - 240 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Описаны лабораторные реакторы и установки для исследования химических процессов, подробно разобраны конкретные примеры обработки экспериментальных данных. Приведены задачи на построение кинетических моделей по экспериментальным данным. Описаны методики исследования свыше пятидесяти реакций органического синтеза в лабораторных реакторах и установках различного типа.



Кл.слова:
хімічний процес -- експеримент

   Тип видання:   монографія   
2.

Морозов, А. Г.
Физика дисков [Електронний ресурс] / А. Г. Морозов, А. В. Хоперсков. - Волгоград : ВолГУ, 2005. - 423 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге рассматриваются физические процессы, определяющие динамику и пространственную структуру астрофизических дисков (звездных и газовых дисков галактик, аккреционных дисков вокруг компактных объектов, в протозвездных и протопланетных системах). Проводится последовательное изучение динамики малых возмущений и вопросов устойчивости для бесстолкновительных и газодинамических систем. Подробно рассматривается физика многочисленных неустойчивостей. Излагаются основные нелинейные результаты, базирующиеся на проведении численных (компьютерных) экспериментов. Обсуждаются некоторые механизмы образования спиральной структуры галактик. Предназначена для научных работников, аспирантов и студентов старших курсов.



Кл.слова:
динаміка -- галактика -- експеримент

   Тип видання:   монографія   
3.

Парфан, Н. Я.
Нові медіа в контексті сучасної музичної культури [Електронний ресурс] : кваліф. робота ... магістра культури / Н. Я. Парфан; Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія". - К. : [б. в.], 2009. - 84 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглядаючи нові медіа в контексті музичної культури, ми намагаємося з’ясувати, як їхні властивості позначаються на музиці. При цьому нам доводиться обійти феномен електронної музики, оскільки він не має прямого стосунку до нових медіа в тому розумінні, в якому вживають це поняття його автори. Виникнення електронної музики пов’язують не з комп’ютерними чи цифровими технологіями, а з більш ранніми звуковими експериментами. Натомість предметом даного дослідження будуть ті опосередковані метамедіумом комп’ютера «об’єкти», що пов’язані з прагматикою музики. На нашу думку, нові медіа, якими визначається досвід слухача, – це аудіоформат MP3, файлообмінні та соціальні мережі, портативні цифрові плеєри. Цей перелік включає лише найтиповіші феномени, а тому, безсумнівно, може бути розширеним та нюансовним. В основі роботи лежить опис та аналіз емпіричного матеріалу –«переслідування об’єктів», як називає цей метод англійський дослідник Девід Бір. Ми звертаємося до комп’ютерних програм, файлообмінних сайтів, віртуальних спільнот, а також форумів та соціологічних досліджень, в яких слухачі розповідають про власний досвід. Коли мова йде про таке недавнє явище, як нові медіа, узагальнення неможливі без прямого доступу до емпіричної реальності. Тому наше дослідження побудоване на індукції – від одничиного, часткового ми рухаємося до загального. Такий підхід обумовлює структуру нашої роботи: вона розбита на три розділи, кожен з яких присвячений конкретному медіафеномену.



Кл.слова:
електронна музика -- mp3 -- соціальна мережа -- слухач

   Тип видання:   підручник   
4.

Арнхейм, Р.
Искусство и визуальное восприятие [Електронний ресурс] / Р. Арнхейм. - М. : Прогресс, 1974. - 386 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Данный труд известного американского ученого Рудольфа Арнхейма является итогом многолетнего научно - педагогического опыта автора, активно использующего выводы и методику гештальтпсихологии в исследовании искусства и художественной деятельности. Книга Арнхейма привлекает к себе внимание прежде всего тем, что содержит богатый экспериментальный материал. Арнхейм широко использует эмпирические данные: психологические эксперименты, достижения физиологии, психологии и педагогики. Он приводит большое количестворисунков, схем, диаграмм, анализы произведений классического и современного искусства. Все это придает книге известную фундаментальность и фактологичность. В этом причина того, что работа Арнхейма до сих пор остается одной из основных в области исследования психологии искусства



Кл.слова:
психологія -- психологічний експеримент -- мистецтво -- сприйняття

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Біологічні науки   
5.

Бобровников, Л. В.
Молекулярно-биологические и физиологические основы нейросинергизма [Електронний ресурс] / Л. В. Бобровников ; Российская академия естественных наук. - М. : [б. в.], 2005. - 242 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Развитие системного направления нейрофизиологических исследований, разработка ряда других областей современной науки о мозге неразрывно связаны с экспериментальным и теоретическим обоснованием представлений о существовании особой формы организации нейронной активности - «взаимосодействия» нервных клеток на получение полезного для организма приспособительного результата. В представляемой вниманию читателей монографии рассматривается круг вопросов, касающихся новых методологических подходов к анализу этого сложного нейробиологического явления.



Кл.слова:
нейрофізіологія -- експеримент -- взаємодія -- нервова клітина

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Хімічні науки   
6.

Ярошенко, О. Г.
Хімія [Електронний ресурс] : підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів : рівень стандарту, академічний рівень / О. Г. Ярошенко. - К. : Грамота, 2010. - 224 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник відповідає чинним програмам (рівень стандарту, академічний рівень) МОН України для 12-річної школи. У підручнику дотримана єдність теоретичних знань, методів їх пізнання, досягнень вітчизняної науки і хімічної промисловості, практичного застосування знань. Навчальний матеріал, що вивчається лише на академічному рівні, винесено в окрему рубрику. Шкільний експеримент представлений усіма його видами: описано хід виконання та результати демонстраційних дослідів, уміщено завдання та інструкції для виконання лабораторних дослідів і практичних робіт. Методичний апарат охоплює різнорівневі запитання та завдання, зорієнтовані на вікові особливості десятикласників.



Кл.слова:
шкільна програма -- школа -- освіта -- педагогіка

   Тип видання:   монографія   
7.

Білодід, І. К.
Розвиток мовознавства в УРСР 1967-1977 [Електронний ресурс] / І. К. Білодід. - К. : Наукова думка, 1980. - 247 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У колективній монографії висвітлюються основні напрями розвитку мовознавства за 1967-1977 рр. Особлива увага приділяється досягненням українських мовознавців у таких галузях: радянська соціолінгвістична теорія, лексикологія і лексикографія, теорія граматики, дослідження з російського мовознавства, історико-етимологічні студії і видання пам'яток, діалектологія і ономастика, дослідження з слов'янського, романського, германського і загального мовознавства, формалізація мов і їх експериментальне значення.



Кл.слова:
соціолінгвістика -- лексика -- граматика

   Тип видання:   методичний посібник   
8.

Литвиненко, Г. М.
Збірник завдань для екзамену з математики на атестат про середню освіту [Електронний ресурс] : у 2 т. / Г. М. Литвиненко. - Л. : Видавництво науково-технічної літератури, 1997

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Алгебра та початки аналізу. - 95 с.

Ч. 2 : Геометрія. - 79 с.


Збірник екзаменаційних завдань з математики складається з двох частин: "Алгебра та початки аналізу" і "Геометрія". Вони складені з урахуванням результатів експерименту на випускних іспитах на атестат про середню освіту в школах, ліцеях та гімназіях Донецької області. Мета посібників — створення різнорівневих збірників задач і вправ для письмового екзамену з математики за курс старшої школи, вдосконалення рейтингової системи оцінювання та апробація шкали переведення кількості набраних учнями балів у діючу чотирьохбальну систему. Крім цього, пропоновані збірники дають уявлення про зміст і вимоги до математичної підготовки учнів на різних рівнях у відповідності з проектами концепції та державного стандарту шкільної математичної освіти. Зміст завдань охоплює програмний матеріал за курс середньої школи. Кожний збірник складається з розділів і параграфів, які містять задачі трьох рівнів складності: обов’язкового (мінімального), підвищеного та поглибленого. Складність екзаменаційних завдань визначається, як правило, кількістю логічних кроків, які повинен виконати учень у процесі їх розв’язування. I. Обов’язковий рівень містить задачі та вправи, в основному, репродуктивного характеру на 2-3 логічних кроки, представлені у формі тестів. Для їх розв’язання учням достатньо знати правила, означення, формули, теореми та ознаки, передбачені навчальними програмами, а також вміти виконувати найпростіші тотожні перетворення, спрощення та обчислення. II. Підвищений рівень містить завдання на 4-6 логічних кроки, розв’язання яких вимагає від випускника творчого застосування одержаних знань з достатньо повним і строгим обгрунтуванням ходу розв’язку. III. Поглиблений рівень — це, як правило, задачі та вправи, розв’язання яких вимагає вміння орієнтуватися в нестандартних ситуаціях, застосовувати оригінальні та штучні прийоми, глибини та строгості суджень, характерних для тих, хто вивчає шкільний курс математики на поглибленому рівні.



Кл.слова:
задача -- пряма -- графік -- графічний розв'язок

   Тип видання:   наукове видання   
9.


Авангард Йогансена [Електронний ресурс] : на основі книги Майка Йогансена «Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію» / уклад. Д. Горбачов. - Л. : Наутілус, 2007. - 200 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Лише наприкінці ХХ століття ми знову відкрили для себе надзвичайно плідний період у розвитку української літератури – 20-ті роки, період справжнього розквіту літератури, експерименту, пошуку нових форм і нового змісту. Раптом ми з'ясували, що українська література – це щось більше, цікавіше, масштабніше, ніж звична зі школи класика. Не тільки «хіба ревуть воли, як ясла повні». Це видання знайомить читача з Майком Йогансеном і його незвичною за формою, химерною, але надзвичайно веселою повістю «Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію». Книгу ілюстровано кількома сотнями творів українських авангардистів, багато з яких маловідомі широкому загалу.



Кл.слова:
літературознавство -- розстріляне Відродження

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Спиридонов, А. А.
Планирование эксперимента при исследовании технологических процессов [Електронний ресурс] / А. А. Спиридонов. - М. : Машиностроение, 1981. - 184 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге излагаются сущность некоторых cтатистических методов планирования эксперимента и математическая обработка результатов опытов. Показано практическое применение этих методов при исследовании технологических процессов в машиностроении. Книга предназначена для инженеров-технологов машиностроительного производства.



Кл.слова:
експеримент -- статистика -- планування -- дослід

   Тип видання:   навчальний посібник   
11.

Шутов, В. И.
Эксперимент в физике. Физический практикум [Електронний ресурс] / В. И. Шутов, В. Г. Сухов, Д. В. Подлесный. - М. : Физматлит, 2005. - 184 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Описаны экспериментальные работы, входящие в программу физико-математических лицеев в рамках физического практикума. Пособие представляет собой попытку создания единого руководства для проведения практических занятий в классах и школах с углубленным изучением физики, а также для подготовки к экспериментальным турам олимпиад высокого уровня. Вводный материал традиционно посвящен методам обработки экспериментальных данных. Описание каждой экспериментальной работы начинается с теоретического введения. В экспериментальной части приводятся описания экспериментальных установок и задания, регламентирующие последовательность работы учащихся при проведении измерений. Приводятся образцы рабочих таблиц для записи результатов измерений, рекомендации по методам обработки и представления результатов и требования к оформлению отчетов. В конце описаний предлагаются контрольные вопросы, ответы на которые учащиеся должны подготовить к защите работ. Для школ и классов с углубленным изучением физики.



Кл.слова:
експеримент

   Тип видання:   життєпис   
12.

Данин, Д. С.
Резерфорд [Електронний ресурс] / Д. С. Данин. - М. : Молодая Гвардия, 1966. - 624 с.. - (Жизнь замечательных людей. ЖЗЛ : серия биографий ; вып. 431)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга Д. Данина посвящена величайшему физику-экспериментатору двадцатого столетия Эрнесту Резерфорду (1871-1937).



Кл.слова:
фізика -- експеримент -- біографія

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Тригг, Дж.
Физика ХХ века [Електронний ресурс] : ключевые эксперименты / Дж. Тригг. - М. : Мир, 1978. - 376 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга известного американского ученого Дж. Тригга рассказывает об истории многих важнейших экспериментальных открытий в физике ХХ века. Популярная и одновременно строго научная форма изложения, богатый фактический и иллюстративный материал, несомненно, привлекут к книге внимание студентов, научных работников, специалистов по истории науки и всех, кто интересуется проблемами современной физики.



Кл.слова:
експеримент -- експериментальне відкриття

   Тип видання:   зб. статей   
Категорія: Гірнича справа   
14.


Матеріали міжнародної конференції "Форум гірників – 2009" [Електронний ресурс]. - Д. : Національний гірничий університет, 2009. - 277 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Наведені результати теоретичних та експериментальних досліджень з різних аспектів гірництва, розглянуті проблеми відкритої і підземної розробки родовищ корисних копалин, охорони праці і безпеки робіт на гірничих підприємствах, проблеми екології, маркшейдерії, геології, геоінформатики, електропостачання та автоматизації виробничих процесів у гірничій промисловості, висвітлені питання експлуатації гірничо-транспортного обладнання на шахтах, рудниках і кар’єрах. Матеріали збірника призначені для наукових та інженерно-технічних працівників, які спеціалізуються в галузі гірництва.



Кл.слова:
гірництво

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Ахутин, А. В.
История принципов физического эксперимента [Електронний ресурс] : от античности до XVII в. / А. В. Ахутин. - М. : Наука, 1976. - 296 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга посвящена исследованию физического эксперимента в античной науке, в науке Средних веков и Нового времени (начальный период). Автор прослеживает, как на протяжении истории физики менялся способ конструирования идеального объекта (предмета теоретического исследования), способ мысленного экспериментирования, само отношение между экспериментальной деятельностью и теоретическим мышлением. Широко распространено убеждение, что наука в полном смысле слова сформировалась в XVI—XVII вв. Что же касается древности, то речь может идти не более чем об аспектах, элементах научности. Только в XVII в. философия природы и логика естествознания, теоретическая математика и эмпирическое наблюдение вступили в такое взаимодействие, в результате которого возникло современное математическое естествознание. Сущностным основанием новой науки становится исследовательский эксперимент. Теоретическое познание отныне развертывается в контексте возможного эксперимента. Через эксперимент математическая абстракция связывается с природной реальностью, а натурфилософская категория получает конструктивно-теоретический смысл. Внедрение теории в опыт и опыта в теорию, т. е. формирование исследовательского эксперимента принципиально отличает новую науку от древней.



Кл.слова:
теорія -- експеримент

   Тип видання:   монографія   
16.

Моль, А.
Теория информации и эстетическое восприятие [Електронний ресурс] : пер. с фр. / А. Моль. - М. : Мир, 1966. - 350 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга французского ученого А.Моля является интересной попыткой распространить методы математики, кибернетики и экспериментальной психологии на изучение некоторых вопросов эстетики. По существу книга представляет собой первую монографию, где с точки зрения теории информации рассматриваются сложные проблемы художественною восприятия и творчества. Помимо интересных обобщений, в книге содержится богатый фактический материал, широко привлекаются примеры из области музыки, литературы, изобразительных искусств, театра, кино и телевидения и излагаются собственные исследования автора в области «экспериментальной эстетики». К книге приложена богатая библиография, существенно дополненная редакторами русского издания. Во вступительной статье и послесловии дана философская и конкретно-научная оценка книги. Книга написана языком, понятным как специалистам гуманитарных направлений, так и представителям точных наук. Она представляет значительный интерес для работников искусства и литературы, философов, психологов и специалистов в области эстетики, для математиков и инженеров, разрабатывающих проблемы моделирования психических процессов, и для широких кругов интеллигенции.



Кл.слова:
експериментальна естетика -- експериментальна психологія -- моделювання психіки

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.
 


Телицын, В. Л.
Никола Тесла и тайна Филадельфийского эксперимента [Електронний ресурс] / В. Телицын. - М. : Яуза : Эксмо, 2009. - 256 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сенсационное расследование главной тайны XX века! Новые данные о загадочном Филадельфийском эксперименте, в результате которого был телепортирован на сотни миль эсминец ВМФ США «Элдридж», а его экипаж погиб или сошел с ума. Все материалы этой трагедии засекречены до сих пор, однако молва связывает ее с именем Николы Тесла, который был вдохновителем и организатором «филадельфийского чуда», но сам до эксперимента не дожил — ходят слухи, что смерть великого ученого была не случайна, что он предупреждал об опасности, спорил с Эйнштейном, призывая отказаться от опытов на людях, и его заставили замолчать... Проанализировав всю доступную информацию, рассмотрев все версии событий, эта сенсационная книга раскрывает подлинную роль Николы Тесла в Филадельфийском эксперименте и ставит точку в споре о причинах трагедии и обстоятельствах смерти великого ученого.



Кл.слова:
трагедія -- експеримент

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Транспорт   
18.

Горшенин, Д. С.
Методы и задачи практической аэродинамики [Електронний ресурс] / Д. С. Горшенин, А. К. Мартынов. - М. : Машиностроение, 1977. - 240 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге изложены теоретические основы и методы, на которых базируются типовые экспериментальные работы в современных аэродинамических лабораториях, описаны приборы, применяющиеся для таких работ, и приведены формулы для обработки результатов экспериментов. В данное учебное пособие включено 25 работ, представляющих наибольший интерес как с позиций авиационной практики, так и с позиций создания общих представлений об основных проблемах аэродинамики. Учебное пособие предназначено для студентов авиационных вузов; оно будет полезно также инженерам, занимающимся аэродинамическими экспериментами.



Кл.слова:
аеродинамічний експеримент -- авіація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.
 


Белград, Д.
Культура спонтанності: імпровізація і мистецтво в повоєнній Америці [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Д. Белград . - К. : Факт, 2008 . - 528 с.. - (Висока полиця)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга являє собою український переклад роботи видатного американського вченого Деніела Белграда і являє собою спробу осмислити культуру імпровізації та спонтанності у повоєнній Америці захоплюючи при цьому музику, художнє мистецтво, літературу та хореографію. Аналіз цих явищ подано із сторони неомарксистської філософії. «Культура спонтанності» – це синтетична історія повоєнного американського авангарду, що об’єднує такі багатоманітні рухи американської культури як абстрактний експресіонізм у живописі, поезія Блек Маунтіну і бітників, бібоп-джаз, експериментальний танець і кераміка. Автор показує, що це широке розмаїття мистецьких практик насправді мало одну спільну тему – спонтанну імпровізацію. Елегантна аргументація і прекрасні ілюстрації «Культури спонтанності» суттєво ревізують наші уявлення про деякі з найважливіших голосів тієї доби. З-поміж багатьох цікавих прикладів, книга описує те, як картини Джексона Поллока перетинаються з історією сучасного танцю, і пояснює їхній зв’язок з тим, що бітники захоплювались дзен-буддизмом і бібопом. Досліджуючи твори багатьох ключових культурних постатей — таких як поети Чарльз Олсон, Вільям Карлос Вільямс, Джек Керуак, Аллен Ґінзберг і ЛеРой Джонс, художники Роберт Мазервелл, Джексон Поллок і Віллем де Кунінг, гончар Пітер Вулкос, танцівник Мерс Каннінгем і джазист Чарлі Паркер, — Деніел Белград переконливо доводить те, що спонтанне мистецтво знаходилось на передньому краї повоєнної американської думки.



Кл.слова:
культура -- політологія  -- сучасне мистецтво -- західне мистецтво -- мистецтво -- США

   Тип видання:   наукове видання   
20.
 


Ганич, М. М.
Йод - стимул життя (йодна недостатність) [Електронний ресурс] / М. М. Ганич, О. М. Ганич, Т. М. Ганич. - Ужгород : Говерла, 2010. - 136 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена висвітленню ролі йоду в життєвідяльності організму. Результати клініко-експериментальних досліджень, виконаних в ендемічній по йоду місцевості (Закарпаття), дозволили по-новому підійти до питання патології щитоподібної залози та розробити заходи комплексної йодопрофілактики серед населення групи ризику по зобу. Проаналізовано досвід боротьби з ендемічною йодною недостатністю.



Кл.слова:
медицина  -- життєдіяльність -- йододефіцит  -- фізіологія -- щитоподібна залоза
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського