Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (47)Тематичний інтернет-навігатор (56)Автореферати дисертацій (585)Реферативна база даних (5898)Книжкові видання та компакт-диски (1440)Журнали та продовжувані видання (193)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОЛТАВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 72
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   життєпис   
Категорія:    
1.

Петренко, Ірина Миколаївна.
Єлизавета Милорадович (1832–1890) в українському суспільно-політичному русі [Електронний ресурс] : монографія / І. М. Петренко ; Полтавський університет економіки і торгівлі. - Полтава : ПУЕТ, 2013. - 151 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії використані архівні документи, епістолярна спадщина й наукові праці, на основі яких представлено життєвий шлях і суспільно-політичну діяльність відомої української шляхтянки, меценатки, громадської діячки, однієї з когорти фундаторів Товариства імені Шевченка у Львові, тітки останнього гетьмана України Павла Петровича Скоропадського Єлизавети Іванівни Скоропадської-Милорадович (1832–1890). У дослідженні запропоновано систематизований виклад розпорошених згадок про Є. Милорадович, проаналізовано її політичні погляди й активну громадську позицію, показано її повсякденне життя, найближче оточення, родину. Праця розрахована на істориків, краєзнавців, викладачів і студентів та всіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
меценатство -- громадська діяльність

   Тип видання:   зб. статей   
2.

Ротач, П.
Іван Котляревський у листуванні [Електронний ресурс] / П. Ротач. - Опішне : Українське народознавство, 1994. - 156 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга є найповнішою збіркою листів класика української літератури Івана Котляревського до різних осіб та установ і листів до нього від письменників, істориків, адміністративних і церковних діячів та родичів. Уміщено в ній також листи тих осіб, що цікавилися Котляревським після його смерті. Досі частина листування Івана Котляревського друкувалася лише в зібраннях творів письменника. Окремі листи були вміщені в періодичних виданнях різного часу. Читач знайде в книзі й цілком нові листи та докладні коментарі до них. Збірка листів стане в пригоді не лише дослідникам життя і творчості Івана Котляревського, а й викладачам, студентам та учням вищих і середніх навчальних закладів, всім, кому дороге наше красне письменство. Видання є першим у серії "Полтавська родина", що її започатковує відділ "Відродження духовности і національної культури" Полтавського обласного управління культури.



Кл.слова:
український письменник -- український поет -- листування

   Тип видання:   монографія   
3.

Момот, О. М.
Інтегровані банківські послуги та конкурентоспроможність банківської системи [Електронний ресурс] : монографія / О. М. Момот, І. Г. Брітченко ; Полтавський університет споживчої кооперації України. - Полтава : [б. в.], 2008. - 312 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.01 Мб


У монографії викладено теоретичні та практичні аспекти формування, впровадження та просування інноваційних інтегрованих банківських послуг, котрі дозволяють підвищити конкурентоспроможність як окремого банку, так і всієї банківської системи України при одночасному підвищенні прибутковості банківських операцій та зменшенню їх вартості. Розкрито переваги та перспективи розвитку інтегрованих банківських послуг, їх специфіку та актуальну роль в умовах подальшої інтеграції України до світових банківських процесів та посилення конкуренції в банківському секторі економіки України. Для викладачів, аспірантів, магістрів і спеціалістів, а також для наукових працівників, банківських працівників, підприємців і тих, кого цікавлять маркетингова діяльність банку та банківської системи.



Кл.слова:
банківська система -- маркетинг -- імітаційна модель

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.

Майстренко, І.
Історія мого покоління [Електронний ресурс] : спогади учасника революційних подій в Україні / І. Майстренко. - Едмонтон : Канадський ін-т українських студій Альбертського ун-ту, 1985. - 416 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мемуари Івана Майстренка - члена партії боротьбістів та УКП, пізніше - працівника КП(б)У - описують революційні події на Полтавщині 1917-1921 рр., працю автора у комуністичній системі влади, сталінські репресії, діяльність лівих українських сил в еміграції.



Кл.слова:
революція -- українська партія -- українізація

   Тип видання:   наукове видання   
5.
 


Аркас, Микола.
Історія України-Русі [Електронний ресурс] / Микола Аркас. - Краків : [б. в.], 1912. - 424 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Микола Миколайович Аркас - український письменник, композитор, історик. Основна робота в галузі історії - «Історія України-Русі», написана українською мовою і видана в 1908 р. у Петербурзі. Книга була дуже популярна. За висловлюванням сучасників, «жодна українська книга, крім «Кобзаря», не мала такого успіху, як праця М. Аркаса». Той край, від Карпатських гір і аж до Кубані, звемо ми Україною, а наш народ, що там живе (про инших людей на Вкраїні буде мова далі) звемо Українцями. Се назва добра, стара й найзручніща - так звуть себе наші люде скрізь: чи в Київі, чи в Полтаві, чи в Одесі, чи у Львові (в Галичині), чи в Чернівцях (на Буковині). А проте се одні люде, з однією мовою, з однаковими звичаями, з тією самою культурою. Де-б не жив Українець: чи то на Кубані, чи в Чернигові, чи на Буковині на границі з Румунією - скрізь у нього така сама біла хата з садочком, однакові пісні, звичаї та обряд (наприклад весільний), однаково в хаті й коло хати, - одно слово, видно, що то ті самі люде - Українці, один народ Український, а не Польський, не Московський, чи инший який.



Кл.слова:
давній час -- медієвістика -- історія

   Тип видання:   художня література   
6.

Паладій, Я.
Абетка з історії України [Електронний ресурс] / Я. Паладій. - К. : Пам’ятки України, 1993. - 36 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цю чудову абетку створили далеко від Батьківщини два видатні митці — художник Ярослав Паладій і поет Леонід Полтава. І в рядках.лаконічних щирих віршів, і в чітких живих лініях ілюстрацій відчувається зболена туга за рідним краєм, вірна залюбленість у свій народ, його тисячолітнюісторію. Певно ж, і життєва ситуація, щемлива й складна, щоразу спрямовувала погляди цих митців до материзни.



Кл.слова:
українська література -- поезія

   Тип видання:   навчальний посібник   
7.

Сарана, Сергій Володимирович.
Авторське право та правова охорона інтелектуальної власності в Україні і її адаптація до законодавства Європейського Союзу [Електронний ресурс] : навч. посібник / С. В. Сарана ; Міжрегіональна академія управління персоналом, Всеукраїнський університет, Полтавський інститут. - Полтава : [б. в.], 2007. - 205 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.01 Мб


У посібнику автором висвітлюються питання правового регулювання авторського права в Україні, а також досліджується правова охорона інтелектуальної власності, як в цілому, так і окремих її об’єктів, при цьому основна увага зосереджується на недоліках її правової охорони та проблемах адаптації законодавства України з питань інтелектуальної власності до законодавства Європейського Союзу. Даний посібник, перш за все, розрахований на студентів, аспірантів та викладачів, які займаються науково- правовими дослідженнями у сфері інтелектуальної власності.



Кл.слова:
законодавство -- майнові відносини -- інтелектуальна власність

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Рудинський, М.
Архитектурне обличчя Полтави [Електронний ресурс] / М. Рудинський. - Полтава : [б. в.], 1919. - 36 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дане видання є збіркою головних архітектурних пам'яток міста Полтава кінця XVIII — початку XIX століття. Автор досліджує їх форму, деталі, історію виникнення, архітекторів. Аналіз архітектури спирається на історію міста (яка викладена у праці досить докладно і пояснює зв'язок між історичними подіями та зовнішнім виглядом Полтави). Розглядаються в основному храмові споруди (церква Спаса, Хрестоздвиженський монастир тощо).



Кл.слова:
архітектурна пам'ятка -- храмова споруда

   Тип видання:   атлас   
Категорія: Біологічні науки   
9.

Байрак, О. М.
Атлас Рідкісних і зникаючих рослин Полтавщини [Електронний ресурс] / О. М. Байрак, Н. О. Стецюк ; Полтавське відділення українського ботанічного товариства, Полтавський державний педагогічний університет ім. В. Г. Короленка. - Полтава : Верстка, 2005. - 248 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В аталсе наведені відомості про 215 видів рідкісних і зникаючих рослин Полтавської області. Середних: 55 видів, занесених до Червоної книги України, 8 - до Світового Червоного списку, 7 - до Європейського, 9 - до бернської конвенції, 157 Регіонально рідкісних. Для кожного виду подані відомості про созологічний статус, ареал, еколого-ценотичну приуроченість, життєву форму, чисельність популяцій, антропогенний вплив, заходи охорони, малюнок, катосхему місцезнаходжень. Для ботаніків, екологів, природозгавців і природоохоронців.



Кл.слова:
ботаніка -- екологія -- депопуляція -- охорона довкілля

   Тип видання:   бібліографія   
10.


Бібліографічний покажчик наукових праць ректора, проректорів та деканів факультетів Національного університету фізичного виховання і спорту України [Електронний ресурс] : інформаційно-довідкове видання / Національний університет фізичного виховання і спорту України ; уклад. Т. М. Полтавець. - Київ : Олімпійська література, 2016. - 96 с.. - (Серія "Наукові праці Національного університету фізичного виховання і спорту України" ; вип. 1)

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.86 Мб


Видання містить відомості про наукові праці ректора, проректорів та деканів факультетів Національного університету фізичного виховання і спорту України. Інформаційні матеріали відібрано, упорядковано й систематизовано з бібліотечної картотеки друкованих праць та особистих архівів науково-педагогічного складу Університету.



Кл.слова:
спортивна література -- фізичне виховання -- олімпійський рух

   Тип видання:   зб. статей   
11.


Багатовимірність особистості: теорія, психодіагностика, корекція [Електронний ресурс] : зб. наук. праць за матеріалами Всеукр. наук.-практ. семінару з міжнар. участю (м. Полтава, 23 березня 2017 р.) / Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка ; відп. за вип. В. Ф. Моргун. - Полтава : [б. в.], 2017. - 332 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.28 Мб


У збірнику вміщені матеріали Всеукраїнського науково-практичного семінару з міжнародною участю, що присвячено 70-річному ювілею відомого українського психолога проф. В.Ф. Моргуна, автора багатовимірної теорії особистості, заслуженого працівника освіти України. Вступна частина містить вітальні адреси. Основний розділ складається з матеріалів учасників (за алфавітом прізвищ), що висвітлюють теоретико-методологічні аспекти структури і розвитку багатовимірної особистості, практичні проблеми її психодіагностики, навчання, виховання, професійної діяльності, сімейного життя та психокорекції. Насамкінець дається предметний покажчик для загальної орієнтації в тематиці наукових статей. Адресується фахівцям у галузі психології та суміжних із нею дисциплін, студентам, аспірантам і широкому колу читачів, хто цікавиться психологічною персонологією.



Кл.слова:
персонологія -- толерантність -- полімотивація -- індивідуальність -- самосвідомість

   Тип видання:   зб. статей   
12.

Коваль, Р.
Багряні жнива Української революції [Електронний ресурс] / Р. Коваль. - К. : Діокор, 2005. - 156 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонована книга є збіркою драматичних історій та нарисів про учасників збройної боротьби за Українську державу, які воювали у складі Армії УНР, Української галицької армії, Українських січових стрільців і повстансько-партизанських загонів Правобережної і Лівобережної України. Події розгортаються в Києві та на території сучасних Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Кіровоградської, Київської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Черкаської, Чернігівської, Харківської, Херсонської, Хмельницької областей, на теренах Волині, Галичини, Криму, Кубані, Дону, а також в Австро-Угорщині, Чехословаччині й на острові Лемнос в Егейському морі. Книга відтворює прогалини в нашій історичній пам'яті та оживляє її синів, які полягли в боротьбі за свободу і щастя нашої Батьківщини.



Кл.слова:
сучасна історія -- ХХ століття -- ОУН-УПА -- націоналізм

   Тип видання:   зб. статей   
13.


В'ячеслав Липинський в історії України (до 120-річчя з дня народження) [Електронний ресурс] / відп. ред. І. Курас ; Національна академія наук України, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень, Східноєвропейський дослідний інститут ім. В. Липинського. - К. : [б. в.], 2002. - 240 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірка статей присвячена висвітленню різнобічної наукової та політичної діяльності непересічної особистості - В'ячеслава Липинського. Науковці з Києва, Полтави, Черкас, Дрогобича, Луцька, Львова у представлених статтях проаналізували окремі положення теоретичної спадщини славного сина українського народу.



Кл.слова:
політичні дослідження -- державне управління -- суспільно-політичні рухи

   Тип видання:   життєпис   
14.


Визначні жінки України [Електронний ресурс]. - [Б. м.] : Об'єднання Українських Жінок на еміграції, 1950

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Серія 1 : 1. Олена Пчілка. 2. Старицька-Черняхівська. - 64 с.


Ольга Петрівна Косач (Олена Пчілка) (29 липня 1849 - 4 жовтня 1930) Ольга Косач Ольга Петрівна Косач, у дівоцтві Драгоманова, народилася у червні 1849 року на Полтавщині, місті Гадяч. Вона була донькою Петра Драгоманова, але з роками, ставши відомою письменницею взяла псевдонім Олена Пчілка. Українка за походженням і щира патріотка в душі вона пишалася своїм походженням і привчала дітей шанувати рідну землю, народ і звичаї. Утім, процес "українізації" в родині Олени Пчілки, мати відомої Української поетеси Лесі Українки, відбувався не так уже й просто. Хоча б з огляду на те, що чоловік і батько їхніх шести дітей і в сім'ї і на службі спілкувався російською мовою, щоправда, чисто літературною, а не містечковим суржиком. однак українська мова, українська ідея були йому не чужі. Старицька-Черняхівська Людмила Михайлівна (17.08.1868, м. Київ, — 1941) — письменниця, перекладачка, громадська діячка. Дочка письменника М. Старицького. Навчалася в київській приватній гімназії В. Ващенко-Захарченко. У 1888—1893 рр. брала участь у роботі літературного гуртка «Плеяда». З 1908 р. — член ТУП. З 1912 р. разом із сестрою Марією керувала роботою літературно-мистецького клубу «Родина» в Києві. З 1914 р. співробітничала в Київському комітеті для допомоги українцям-біженцям; працювала сестрою милосердя у військовому шпиталі. З квітня 1917 р. — член Української Центральної Ради. З травня 1917 р. — член президії товариства «Український національний театр». З 1919 р. — заступниця голови Національної ради українських жінок (м. Кам’янець-Подільський). З 1920 р. працювала в установах ВУАН. У 1930 р. заарештована у справі «Спілки визволення України» і тимчасово ув’язнена в м. Харкові; того ж року засуджена до умовного 5-річного строку позбавлення волі й вислана до м. Сталіно (нині Донецьк), де займалася перекладацькою діяльністю. У 1936 р. повернулася до Києва. В липні 1941 р. вдруге заарештована НКВС і вислана до Харкова, звідки вивезена під конвоєм до м. Акмолинська (Казахстан); померла в дорозі. У 1989 р. реабілітована посмертно.



Кл.слова:
література -- українська література -- біографія

   Тип видання:   наукове видання   
15.


Володимир Іванович Вернадський і Україна [Електронний ресурс]. Т. 1 / Нац. акад. наук України, Комісія з наук. спадщ. акад. В. І. Вернадського, Нац. бібл. України ім. В. І. Вернадського, Ін-т іст. України. - К. : [б. в.], 2011. - (Вибрані праці академіка В. І. Вернадського)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 2 : Вибрані праці. - 2011. - 584 с.


Книга друга першого тому «Володимир Іванович Вернадський і Україна» серії «Вибрані праці академіка В.І. Вернадського» містить праці В.І. Вернадського, пов’язані з Україною. Серед них — природничі статті та замітки, написані в Києві, Полтаві і Криму; праці з історії та філософії науки; суспільно-політичні та публіцистичні твори, які так чи інакше стосуються питань, що хвилювали українське суспільство в 10–20-х роках ХХ ст. Окремий блок складають статті, відгуки, замітки, доповіді про діяльність українських учених, з якими В.І. Вернадського пов’язували роки плідної співпраці. Включено також окремі маловідомі меморіальні статті його колег, присвячені науковому внеску вченого в розвиток природничих наук. Останні були написані в найближчі роки після його кончини та опубліковані в 1945–1947 рр.



Кл.слова:
академіки -- філософія -- природничі науки

   Тип видання:   наукове видання   
16.


Гетьман Іван Мазепа: постать, оточення, епоха [Електронний ресурс] : збірник наукових праць / НАН України, Ін-т іст. України ; відп. ред. В. А. Смолій ; відп. секр. О. О. Ковалевська. - К. : [б. в.], 2008. - 394 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Висвітлено проблеми внутрішньої та зовнішньої політики І. Мазепи, події Великої Північної війни 1700–1721 рр., представлено дослідження, присвячені окремим пам’яткам української культури кінця XVII – початку XVIII ст., фольклорні інтерпретації образів гетьмана Мазепи та фастівського полковника Палія, рефлексії сучасних вчених щодо історіографічної оцінки постаті гетьмана у ХІХ ст.; документи, які ілюструють діяльність І. Мазепи, П. Орлика, а також щоденник шведського офіцера, який є змістовним джерелом щодо подій 1709 р. під Полтавою. Для науковців, аспірантів, студентів, а також тих, хто цікавиться українською історією.



Кл.слова:
політика -- культура -- гетьман

   Тип видання:   наукове видання   
17.


Гетьман Іван Мазепа: постать, оточення, епоха [Електронний ресурс] : зб. наук. праць / відп. ред. В. А. Смолій. - К. : Інститут історії України, 2008. - 398 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Висвітлено проблеми внутрішньої та зовнішньої політики І. Мазепи, події Великої Північної війни 1700-1721 pp., представлено дослідження, присвячені окремим пам яткам української культури кінця XVII - початку XVIII ст., фольклорні інтерпретації образів гетьмана Мазепи та фастівського полковника Палія, рефлексії сучасних вчених щодо історіографічної оцінки постаті гетьмана у XIX ст..; документи, які ілюструють діяльність І. Мазепи, П. Орлика, а також щоденник шведського офіцера, який є змістовним джерелом щодо подій 1709 р. під Полтавою. Для науковців, аспірантів, студентів, а також - тих, хто цікавиться українською історією.



Кл.слова:
гетьман -- Військо Запорозьке

   Тип видання:   навчальний посібник   
18.

Михайлов, О. В.
Господарське законодавство (право) [Електронний ресурс] : курс лекцій / О. В. Михайлов ; Укоопспілка, Полтавський ун-т споживчої кооперації України, Кафедра правознавства. - Полтава : РВВ ПУСКУ, 2007. - 367 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
підприємництво -- трудовий договір -- трудове право

   Тип видання:   довідник   
19.


Довідник керівника району (методичні та практичні рекомендації за напрямками діяльності місцевих органів виконавчої влади) [Електронний ресурс] / уклад. В. О. Пархоменко, К. В. Перебийніс ; Полтавська обласна державна адміністрація. Полтавський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств. установ і організацій. - Полтава : [б. в.], 2010. - Разд. паг.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У методичних і практичних рекомендаціях наведено основні повноваження та напрямки діяльності структурних підрозділів обласної державної адміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади та зроблена спроба окреслити головні пріоритети їхньої співпраці з районними державними адміністраціями. Довідник адресований головам райдержадміністрацій та їх заступникам і ставить за мету надання консультаційної допомоги в організаційній роботі відповідно до повноважень підрозділів, діяльність яких вони координують.



Кл.слова:
виконавча влада -- місцеві органи

   Тип видання:   монографія   
20.

Брітченко, І. Г.
Економічні проблеми розвитку підприємницької функції в секторах економіки національного господарства [Електронний ресурс] : монографія / І. Г. Брітченко, О. М. Момот, В. Г. Саєнко ; Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, Полтавський університет економіки і торгівлі. - Полтава : [б. в.], 2012. - 508 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.36 Мб


Монографію присвячено дослідженню розвитку підприємницької функції в співвідношенні трьох секторів національного господарства. Аналіз первинного сектору економіки національного господарства приведено на прикладі казенних підприємств пенітенціарної системи, вторинного – індустріальних підприємств одиничного виробництва, третинного – банківської сфери надання послуг. Розкрито зміст розвитку підприємницької функції в умовах ринкових відносин держави. Узагальнені складові організаційно-економічних умов функціонування секторів економіки національного господарства у зв`язку з розвитком підприємницької функції. Розроблено моделі організації виробництва і послуг в економічному середовищі держави. Призначено для наукових працівників, фахівців промислових підприємств, аспірантів і студентів.



Кл.слова:
підприємницька функція -- інфраструктура послуг -- пенітенціарна система
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського