Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (47)Тематичний інтернет-навігатор (56)Автореферати дисертацій (585)Реферативна база даних (5898)Книжкові видання та компакт-диски (1440)Журнали та продовжувані видання (193)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОЛТАВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 72
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Андрієвський, В.
З минулого [Електронний ресурс] : 1917-ий рік на Полтавщині / В. Андрієвський. - Берлін : Українське слово, 1921. - 205 с.. - (Бібліотека "Українського слова")

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга являє собою спогади українського громадсько-політичного діяча Віктора Андрієвського про події Української революції 1917-1921 рр. на Полтавщині. Цей том охоплює період Української держави гетьмана Павла Скоропадського.



Кл.слова:
історія України -- Центральна Рада

   Тип видання:   наукове видання   
2.
 


Аркас, Микола.
Історія України-Русі [Електронний ресурс] / Микола Аркас. - Краків : [б. в.], 1912. - 424 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Микола Миколайович Аркас - український письменник, композитор, історик. Основна робота в галузі історії - «Історія України-Русі», написана українською мовою і видана в 1908 р. у Петербурзі. Книга була дуже популярна. За висловлюванням сучасників, «жодна українська книга, крім «Кобзаря», не мала такого успіху, як праця М. Аркаса». Той край, від Карпатських гір і аж до Кубані, звемо ми Україною, а наш народ, що там живе (про инших людей на Вкраїні буде мова далі) звемо Українцями. Се назва добра, стара й найзручніща - так звуть себе наші люде скрізь: чи в Київі, чи в Полтаві, чи в Одесі, чи у Львові (в Галичині), чи в Чернівцях (на Буковині). А проте се одні люде, з однією мовою, з однаковими звичаями, з тією самою культурою. Де-б не жив Українець: чи то на Кубані, чи в Чернигові, чи на Буковині на границі з Румунією - скрізь у нього така сама біла хата з садочком, однакові пісні, звичаї та обряд (наприклад весільний), однаково в хаті й коло хати, - одно слово, видно, що то ті самі люде - Українці, один народ Український, а не Польський, не Московський, чи инший який.



Кл.слова:
давній час -- медієвістика -- історія

   Тип видання:   методичний посібник   
3.

Асаул, А. Н.
Этногеографические факторы глобализации и регионализации мира [Електронний ресурс] / А. Н. Асаул, М. А. Джаман, П. В. Шуканов ; Институт проблем экономического возрождения, Полтавский университет экономики и торговли. - СПб. : ИПЭВ, 2010. - 296 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.30 Мб


Показано определяющее значение этногеографических факторов в развитии региональных и глобальных территориально-политических процессов, которые в обобщённом виде рассмотрены как глобализационные процессы. Книга может быть полезна при определении перспективного направления развития государства, для обоснования эффективной внутренней региональной и межнациональной политики и для упрочнения связей с потенциальными и реальными союзниками с целью сохранения и укрепления суверенитета страны; в научном плане для обоснования общественно-географической сущности глобализации и промежуточной роли регионализации в процессе унификации этносферы; в применении методики определения межэтнической напряженности с целью выявления потенциальных зон (регионов) межэтнической напряженности и разработке соответствующих рекомендаций для их локализации и предотвращения межэтнических конфликтов; в осуществлении мониторинга по отдельным регионам страны и мира в целом с целью выявления и предотвращения потенциальных очагов межэтнических конфликтов, укрепления государственности и успешного противостояния пагубным воздействиям глобализации



Кл.слова:
держава

   Тип видання:   бібліографія   
4.


Бібліографічний покажчик наукових праць ректора, проректорів та деканів факультетів Національного університету фізичного виховання і спорту України [Електронний ресурс] : інформаційно-довідкове видання / Національний університет фізичного виховання і спорту України ; уклад. Т. М. Полтавець. - Київ : Олімпійська література, 2016. - 96 с.. - (Серія "Наукові праці Національного університету фізичного виховання і спорту України" ; вип. 1)

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.86 Мб


Видання містить відомості про наукові праці ректора, проректорів та деканів факультетів Національного університету фізичного виховання і спорту України. Інформаційні матеріали відібрано, упорядковано й систематизовано з бібліотечної картотеки друкованих праць та особистих архівів науково-педагогічного складу Університету.



Кл.слова:
спортивна література -- фізичне виховання -- олімпійський рух

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Багалей, Д. И.
История Северской земли до половины XIV столетия [Електронний ресурс] / Д. И. Багалей. - К. : [б. в.], 1882. - 329 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Северское удельное княжество — одно из наиболее обширных в Древней Руси. В первоначальный состав его вошли земли северян, занимавших бассейн р. Десны и Сулы, радимичей, живших по р. Соже, и вятичей, обитавших по р. Оке. На географической карте Российской империи оно бы заняло губернии Черниговскую, часть Полтавской, Курской, Могилевской, Калужскую, часть Орловской, Тульской, Московской и Смоленской. Северяне распространили свои владения далеко к югу за р. Сулу, а также по Пслу и по Ворскле. К югу — к Черному и Азовскому морям — вели пути из Северской земли; там основана была русская колония Тмутаракань, находившаяся в теснейшей связи именно с Чернигово-Северской землею. С появлением в южно-русских степях половцев северянское население должно было подвинуться к северу. Вятичи развили обширную колонизацию в соседние финские территории и положили начало Муромскому и Рязанскому княжествам, скоро совершенно обособившимся. Северяне впоследствии послужили одною из основ для образования малорусской народности (в пределах Черниговской и Полтавской губ.), радимичи — белорусской, вятичи — великорусской.



Кл.слова:
сіверська земля -- Русь

   Тип видання:   зб. статей   
6.


Багатовимірність особистості: теорія, психодіагностика, корекція [Електронний ресурс] : зб. наук. праць за матеріалами Всеукр. наук.-практ. семінару з міжнар. участю (м. Полтава, 23 березня 2017 р.) / Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка ; відп. за вип. В. Ф. Моргун. - Полтава : [б. в.], 2017. - 332 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.28 Мб


У збірнику вміщені матеріали Всеукраїнського науково-практичного семінару з міжнародною участю, що присвячено 70-річному ювілею відомого українського психолога проф. В.Ф. Моргуна, автора багатовимірної теорії особистості, заслуженого працівника освіти України. Вступна частина містить вітальні адреси. Основний розділ складається з матеріалів учасників (за алфавітом прізвищ), що висвітлюють теоретико-методологічні аспекти структури і розвитку багатовимірної особистості, практичні проблеми її психодіагностики, навчання, виховання, професійної діяльності, сімейного життя та психокорекції. Насамкінець дається предметний покажчик для загальної орієнтації в тематиці наукових статей. Адресується фахівцям у галузі психології та суміжних із нею дисциплін, студентам, аспірантам і широкому колу читачів, хто цікавиться психологічною персонологією.



Кл.слова:
персонологія -- толерантність -- полімотивація -- індивідуальність -- самосвідомість

   Тип видання:   атлас   
Категорія: Біологічні науки   
7.

Байрак, О. М.
Атлас Рідкісних і зникаючих рослин Полтавщини [Електронний ресурс] / О. М. Байрак, Н. О. Стецюк ; Полтавське відділення українського ботанічного товариства, Полтавський державний педагогічний університет ім. В. Г. Короленка. - Полтава : Верстка, 2005. - 248 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В аталсе наведені відомості про 215 видів рідкісних і зникаючих рослин Полтавської області. Середних: 55 видів, занесених до Червоної книги України, 8 - до Світового Червоного списку, 7 - до Європейського, 9 - до бернської конвенції, 157 Регіонально рідкісних. Для кожного виду подані відомості про созологічний статус, ареал, еколого-ценотичну приуроченість, життєву форму, чисельність популяцій, антропогенний вплив, заходи охорони, малюнок, катосхему місцезнаходжень. Для ботаніків, екологів, природозгавців і природоохоронців.



Кл.слова:
ботаніка -- екологія -- депопуляція -- охорона довкілля

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.

Бондаренко, О. Г.
Протистояння. Історичний нарис [Електронний ресурс] / О. Г. Бондаренко. - Київ : Стікс, 2013. - 360 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Друга книга трилогії, як і перша «Повернення із забуття», на документальній основі відтворює історію рейду таращанських повстанців під проводом Федора Гребенка в серпні 1918 року теренами Полтавщини спочатку на Харківщину, а потім, після важкого бою з німецькими військами, до нейтральної зони на кордоні Української Держави з Росією. У книзі також висвітлюється історія формування регулярної військової частини Центральної Ради в лютому 1918 року — Окремого Запорозького загону армії УНР, його участь разом з німецькими військами у звільненні України від московських війську березні—квітні 1918 року. У книзі відтворено маловідомі факти з періоду протистояння уряду Української Держави гетьмана Павла Скоропадського з Раднаркомом Росії та Українським Національним Союзом, що призвело до створення Директорії УНР та повстання проти гетьмана Павла Скоропадського в листопаді 1918 року. Видання рекомендовано для масового читача та всіх зацікавлених правдивою історією боротьби українського народу за незалежність України.



Кл.слова:
повстанський рух -- громадянська війна -- історія України

   Тип видання:   монографія   
9.

Брітченко, І. Г.
Економічні проблеми розвитку підприємницької функції в секторах економіки національного господарства [Електронний ресурс] : монографія / І. Г. Брітченко, О. М. Момот, В. Г. Саєнко ; Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, Полтавський університет економіки і торгівлі. - Полтава : [б. в.], 2012. - 508 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.36 Мб


Монографію присвячено дослідженню розвитку підприємницької функції в співвідношенні трьох секторів національного господарства. Аналіз первинного сектору економіки національного господарства приведено на прикладі казенних підприємств пенітенціарної системи, вторинного – індустріальних підприємств одиничного виробництва, третинного – банківської сфери надання послуг. Розкрито зміст розвитку підприємницької функції в умовах ринкових відносин держави. Узагальнені складові організаційно-економічних умов функціонування секторів економіки національного господарства у зв`язку з розвитком підприємницької функції. Розроблено моделі організації виробництва і послуг в економічному середовищі держави. Призначено для наукових працівників, фахівців промислових підприємств, аспірантів і студентів.



Кл.слова:
підприємницька функція -- інфраструктура послуг -- пенітенціарна система

   Тип видання:   навчальний посібник   
10.

Брітченко, І. Г.
Маркетинг у банках [Електронний ресурс] : навчальний посібник / І. Г. Брітченко, М. І. Бєлявцев, Н. М. Тягунова ; Полтавський університет економіки і торгівлі. - Полтава : [б. в.], 2008. - 344 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 3.45 Мб


У навчальному посібнику викладено теорію та наукові основи маркетингу в банках, основні параметри маркетингу механізмів формування, функціонування та розподілу банківського капіталу, його інструментарій, продукти, процеси, а також питання підвищення конкурентноздатності банку та банківської системи шляхом застосування маркетингу в банках та оптимізації структури управління. Цей посібник відрізняється від раніше виданих висвітленням маркетингових процесів у банках з точки зору банківської специфіки формування, функціонування та розподілення капіталу, що властиво виключно банківській системі, суто банківським процесам і механізмам. Для викладачів, аспірантів, магістрів і спеціалістів, а також для наукових працівників і тих, кого цікавить маркетингова діяльність банку та банків-ської системи.



Кл.слова:
банківські послуги -- маркетингова стратегія -- ціноутворення

   Тип видання:   зб. статей   
11.


В'ячеслав Липинський в історії України (до 120-річчя з дня народження) [Електронний ресурс] / відп. ред. І. Курас ; Національна академія наук України, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень, Східноєвропейський дослідний інститут ім. В. Липинського. - К. : [б. в.], 2002. - 240 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірка статей присвячена висвітленню різнобічної наукової та політичної діяльності непересічної особистості - В'ячеслава Липинського. Науковці з Києва, Полтави, Черкас, Дрогобича, Луцька, Львова у представлених статтях проаналізували окремі положення теоретичної спадщини славного сина українського народу.



Кл.слова:
політичні дослідження -- державне управління -- суспільно-політичні рухи

   Тип видання:   життєпис   
12.


Визначні жінки України [Електронний ресурс]. - [Б. м.] : Об'єднання Українських Жінок на еміграції, 1950

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Серія 1 : 1. Олена Пчілка. 2. Старицька-Черняхівська. - 64 с.


Ольга Петрівна Косач (Олена Пчілка) (29 липня 1849 - 4 жовтня 1930) Ольга Косач Ольга Петрівна Косач, у дівоцтві Драгоманова, народилася у червні 1849 року на Полтавщині, місті Гадяч. Вона була донькою Петра Драгоманова, але з роками, ставши відомою письменницею взяла псевдонім Олена Пчілка. Українка за походженням і щира патріотка в душі вона пишалася своїм походженням і привчала дітей шанувати рідну землю, народ і звичаї. Утім, процес "українізації" в родині Олени Пчілки, мати відомої Української поетеси Лесі Українки, відбувався не так уже й просто. Хоча б з огляду на те, що чоловік і батько їхніх шести дітей і в сім'ї і на службі спілкувався російською мовою, щоправда, чисто літературною, а не містечковим суржиком. однак українська мова, українська ідея були йому не чужі. Старицька-Черняхівська Людмила Михайлівна (17.08.1868, м. Київ, — 1941) — письменниця, перекладачка, громадська діячка. Дочка письменника М. Старицького. Навчалася в київській приватній гімназії В. Ващенко-Захарченко. У 1888—1893 рр. брала участь у роботі літературного гуртка «Плеяда». З 1908 р. — член ТУП. З 1912 р. разом із сестрою Марією керувала роботою літературно-мистецького клубу «Родина» в Києві. З 1914 р. співробітничала в Київському комітеті для допомоги українцям-біженцям; працювала сестрою милосердя у військовому шпиталі. З квітня 1917 р. — член Української Центральної Ради. З травня 1917 р. — член президії товариства «Український національний театр». З 1919 р. — заступниця голови Національної ради українських жінок (м. Кам’янець-Подільський). З 1920 р. працювала в установах ВУАН. У 1930 р. заарештована у справі «Спілки визволення України» і тимчасово ув’язнена в м. Харкові; того ж року засуджена до умовного 5-річного строку позбавлення волі й вислана до м. Сталіно (нині Донецьк), де займалася перекладацькою діяльністю. У 1936 р. повернулася до Києва. В липні 1941 р. вдруге заарештована НКВС і вислана до Харкова, звідки вивезена під конвоєм до м. Акмолинська (Казахстан); померла в дорозі. У 1989 р. реабілітована посмертно.



Кл.слова:
література -- українська література -- біографія

   Тип видання:   наукове видання   
13.


Володимир Іванович Вернадський і Україна [Електронний ресурс]. Т. 1 / Нац. акад. наук України, Комісія з наук. спадщ. акад. В. І. Вернадського, Нац. бібл. України ім. В. І. Вернадського, Ін-т іст. України. - К. : [б. в.], 2011. - (Вибрані праці академіка В. І. Вернадського)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 2 : Вибрані праці. - 2011. - 584 с.


Книга друга першого тому «Володимир Іванович Вернадський і Україна» серії «Вибрані праці академіка В.І. Вернадського» містить праці В.І. Вернадського, пов’язані з Україною. Серед них — природничі статті та замітки, написані в Києві, Полтаві і Криму; праці з історії та філософії науки; суспільно-політичні та публіцистичні твори, які так чи інакше стосуються питань, що хвилювали українське суспільство в 10–20-х роках ХХ ст. Окремий блок складають статті, відгуки, замітки, доповіді про діяльність українських учених, з якими В.І. Вернадського пов’язували роки плідної співпраці. Включено також окремі маловідомі меморіальні статті його колег, присвячені науковому внеску вченого в розвиток природничих наук. Останні були написані в найближчі роки після його кончини та опубліковані в 1945–1947 рр.



Кл.слова:
академіки -- філософія -- природничі науки

   Тип видання:   наукове видання   
14.


Гетьман Іван Мазепа: постать, оточення, епоха [Електронний ресурс] : збірник наукових праць / НАН України, Ін-т іст. України ; відп. ред. В. А. Смолій ; відп. секр. О. О. Ковалевська. - К. : [б. в.], 2008. - 394 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Висвітлено проблеми внутрішньої та зовнішньої політики І. Мазепи, події Великої Північної війни 1700–1721 рр., представлено дослідження, присвячені окремим пам’яткам української культури кінця XVII – початку XVIII ст., фольклорні інтерпретації образів гетьмана Мазепи та фастівського полковника Палія, рефлексії сучасних вчених щодо історіографічної оцінки постаті гетьмана у ХІХ ст.; документи, які ілюструють діяльність І. Мазепи, П. Орлика, а також щоденник шведського офіцера, який є змістовним джерелом щодо подій 1709 р. під Полтавою. Для науковців, аспірантів, студентів, а також тих, хто цікавиться українською історією.



Кл.слова:
політика -- культура -- гетьман

   Тип видання:   наукове видання   
15.


Гетьман Іван Мазепа: постать, оточення, епоха [Електронний ресурс] : зб. наук. праць / відп. ред. В. А. Смолій. - К. : Інститут історії України, 2008. - 398 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Висвітлено проблеми внутрішньої та зовнішньої політики І. Мазепи, події Великої Північної війни 1700-1721 pp., представлено дослідження, присвячені окремим пам яткам української культури кінця XVII - початку XVIII ст., фольклорні інтерпретації образів гетьмана Мазепи та фастівського полковника Палія, рефлексії сучасних вчених щодо історіографічної оцінки постаті гетьмана у XIX ст..; документи, які ілюструють діяльність І. Мазепи, П. Орлика, а також щоденник шведського офіцера, який є змістовним джерелом щодо подій 1709 р. під Полтавою. Для науковців, аспірантів, студентів, а також - тих, хто цікавиться українською історією.



Кл.слова:
гетьман -- Військо Запорозьке

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.

Горліс-Горський, Юрій.
Ми ще повернемось! [Електронний ресурс] : спогади. Повість. Поезії. Документи. Листування / Ю. Горліс-Горський. - К. ; Вінниця : Історичний клуб "Холодний Яр", 2012. - 432 с.. - (Серія "Отаманія ХХ століття" ; кн. 5)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це книжка спогадів Юрія Городянина (Горліса-Горського), поручника Армії УНР, ад’ютанта 1-го (основного) куреня полку гайдамаків Холодного Яру в 1919 - 1920 рр., організатора українського підпілля на Поділлі в 1922 - 1924 рр., політичного в’язня російських тюрем та психіатричних лікарень. Окрім спогадів про Визвольну боротьбу, у книжці вміщено поезії Юрія Горліса-Горського, повість “Отаман Хмара”, документи, які стосуються його перебування в Армії УНР та в Карпатській Україні 1938 - 1939 року, листування, передмови і післямови його видань тощо. Події відбуваються в Києві, Львові, Бессарабії, Лемківщині, Придністров’ї, Поволжі, на Дону і Кубані, в Австрії, Єгипті, Німеччині, Польщі, Румунії, Туреччині, Сирії, Фінляндії, Франції, Югославії та на території сучасних Вінницької, Закарпатської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Херсонської, Харківської і Черкаської областей України. Рекомендовано Історичним клубом “Холодний Яр” для вивчення у вищих і середніх навчальних закладах України.



Кл.слова:
український визвольний рух -- УНР -- Холодний Яр

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Господин, Андрій.
Мазепа у світовій літературі [Електронний ресурс] / Андрій Господин. - Вінніпеґ : Просвіта, 1987. - 59 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
гетьман -- Полтавська битва -- історіографія

   Тип видання:   наукове видання   
18.

Гринченко, Б. Д.
Отзыв о сочинении А. Н. Малинки: ”Сборник материалов по малорусскому фольклору (Черниг., Волынск., Полтавск. и некот. др. губ.)”. Чернигов. 1902 [Електронний ресурс] / Б. Д. Гринченко. - СПб. : Тип. Император. акад. наук, 1907. - 64 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
фольклор

   Тип видання:   довідник   
19.


Довідник керівника району (методичні та практичні рекомендації за напрямками діяльності місцевих органів виконавчої влади) [Електронний ресурс] / уклад. В. О. Пархоменко, К. В. Перебийніс ; Полтавська обласна державна адміністрація. Полтавський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств. установ і організацій. - Полтава : [б. в.], 2010. - Разд. паг.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У методичних і практичних рекомендаціях наведено основні повноваження та напрямки діяльності структурних підрозділів обласної державної адміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади та зроблена спроба окреслити головні пріоритети їхньої співпраці з районними державними адміністраціями. Довідник адресований головам райдержадміністрацій та їх заступникам і ставить за мету надання консультаційної допомоги в організаційній роботі відповідно до повноважень підрозділів, діяльність яких вони координують.



Кл.слова:
виконавча влада -- місцеві органи

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Донцов, Д.
Похід Карла XII на Україну [Електронний ресурс] / Д. Донцов. - Лондон : В-во союзу українців у В. Британії, 1955. - 50 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цю малу розвідку уважаю за фрагмент ширшої праці, яку повинен скомпонувати якийсь наш Клявзевіц, військовик і політичний мислитель, на тему — чи Росія є непоборна? Своїм змістом праця ця мала б довести, що спроби мілітарного розбиття і політичного поділу московської імперії в минулім: і в 1709 (що пробував я), і в 1812. і в 1914, і в 1941, — не вдалися зовсім не тому, що вони не могли вдатися, а через стратегічні, а ще більше політичні помилки, яких можна б оминути, а також через припадкові перешкоди, яких й могло не бути.



Кл.слова:
російська імперія -- Північна війна -- Полтавська битва
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського