Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (71)Реферативна база даних (1101)Книжкові видання та компакт-диски (1108)Журнали та продовжувані видання (97)
Пошуковий запит: (<.>A=СКРИПНИК$<.>+<.>A=МИКОЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   зб. статей   
1.


35 Міжнародна баладна конференція SIEF (6-11 липня 2005 р., Київ) [Електронний ресурс] : доповіді та матеріали / голов. ред. Г. Скрипник ; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського, Міжнародна баладна комісія SIEF. - К. : [б. в.], 2009. - 312 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Україна вперше стала місцем проведення саме у Східній Європі 35-ї Міжнародної баладної конференції SIEF, яка відбулася в Києві 6–11 липня 2005 року в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України.



Кл.слова:
фольклористика -- літературознавство -- ліро-епічна поезія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.


Історія декоративного мистецтва України: від найдавніших часів до пізнього середньовіччя [Електронний ресурс] : в 5 т. / голов. ред. Ганна Скрипник ; НАН України. - К. : [б. в.], 2009-2010

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 2010. - 680 с.

Т. 3. - 2009. - 516 с.

Т. 4. - 2011. - 512 с.


В новому виданні «Історії декоративного мистецтва України» автори намагалися подати якомога повну й цілісну картину розвитку цього виду мистецтва в межах нинішньої території України. Уперше з позицій сучасного мистецтвознавства простежено розвиток художніх стилів, зокрема бароко, класицизму, модерну та інших, у декоративному мистецтві та їх опосередковану інтерпретацію в народному мистецтві, значно розширено фактологічну базу, повернуто чимало імен, мистецьких явищ і періодів у розвитку української культури, замовчуваних за радянського часу.



Кл.слова:
ужиткове мистецтво -- мистецтвознавство -- археологія

   Тип видання:   наукове видання   
3.


Історія українського мистецтва [Електронний ресурс] : у 5 т. / голов. ред. Г. Скрипник ; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського. - К. : [б. в.], 2007-2011

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Мистецтво первісної доби та стародавнього світу. - 2008. - 710 с.

Т. 2 : Мистецтво середніх віків. - 2010. - 1296 с.

Т. 3 : Мистецтво другої половини XVI - XVIII ст.. - 2011. - 1088 с.

Т. 5 : Мистецтво XX ст.. - 2007. - 1048 с.


У першому томі автори поставили за мету реконструювати цілісний образ найдавніших етапів мистецького життя на українських землях, переважно на прикладі тих артефактів, що постали на них та збереглися до наших днів. У ній представлено мистецтво пізньопалеолітичного населення України, енеолітичної людності (зокрема, подано неперевершеної майстерності зразки кераміки носіїв трипільської культури; репрезентовано пам’ятки образотворчості народів бронзової доби, кімерійців, скіфів, сарматів (особливо вишукані ювелірні (золоті й срібні) вироби – чаші, пекторалі, амфори, золоті оздоби парадного вбрання, рельєфні зображення сюжетів і сцен зі скіфського життя, кам’яні скульптури тощо). Розлогі розділи тому присвячені образотворчому мистецтву та художнім ремеслам населення античних держав Північного Причорномор’я, культурна традиція яких мала безпосередній вплив на мистецькі процеси на цих територіях у наступні епохи. Чи не вперше розглянуто в контексті історії мистецтва пам’ятки кельтського населення та латенізованих культур. Значно повніше висвітлено культурну спадщину праслов’янського й готського населення українських земель тощо.

Другий том “Історії українського мистецтва” присвячено історії художніх процесів на українських теренах у добу середньовіччя (кінець ІV/VI – XV/середина XVI). Важливим наміром авторів та упорядників стало висвітлення родоводу та стильових особливостей вітчизняного мистецтва, його видової специфіки. У дослідженнях архітектури, монументальної скульптури, мозаїк, фресок, іконопису, оздоблення рукописної книги, художніх ремесел окреслено риси, які й нині маркують процес творення українського світу.

У третьому томі “Історії українського мистецтва” висвітлюються розвиток, жанрове й стильове розмаїття української архітектури, образотворчого та декоративного мистецтва козацько-гетьманської доби, що охоплює фактично три століття – XVI, XVII, XVIIІ, національні варіанти європейських стилів ренесансу й бароко, які стали набутком більшості визначних пам’яток, розглянутих у цьому виданні.

Глибоким філософським осмисленням та форматним осягненням вирізняються розділи праці, присвячені мистецькій спадщині ХІХ ст. – періоду, коли українська національна культура виявила неабияку життєстійкість, витворивши за вкрай складних соціополітичних умов довершені мистецькі твори, «зуміла розвинути більшість сучасних видів мистецтв, а в багатьох із них створити класичні цінності і дати імена світової міри». Автори розділів слушно зауважують, що мистецька спадщина цієї епохи формувалася й визрівала в чужинському культурному середовищі та під тиском нових суспільно-політичних реалій, що спричиняли розмежування між культурою народною та панівних верств, динамічну зміну стильових напрямів – перехід від бароко до романтизму та реалізму. Дослідники чи не вперше в мистецтвознавстві пострадянського періоду залучають до аналізу українського образотворення нові імена художників та архітекторів, нові реалії та здобутки малярської і будівельної спадщини, розглядаючи в контексті українського мистецького процесу як пам’ятки, що виникли в Україні і на питомо українському ґрунті, так і ті мистецькі явища, що хоча й творилися поза Україною, проте тематикою і змістом стосувалися української культурної традиції та історії.

5-й том, присвячений мистецтву ХХ століття, є, власне, першою спробою накреслити і дати об’єктивну оцінку основним процесам, що відбувалися впродовж усього минулого століття в художньому житті на теренах нашої країни, намаганням відтворити цілісну картину мистецького життя, що розвивалося в контексті загальноєвропейського художнього процесу, єдиному річищі світового художнього розвитку.



Кл.слова:
образотворче мистецтво -- монументальна скульптура -- декоративно-вжиткове мистецтво

   Тип видання:   життєпис   
4.


Білий птах з чорною ознакою. Іван Миколайчук: спогади, інтерв’ю, сценарії [Електронний ресурс] / уклад. М. Є. Миколайчук. - К. : Мистецтво, 1991. - 406 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Понад двадцять років пильну увагу глядачів і спеціалістів привертала до себе творчість Івана Миколайчука - актора, режисера, сценариста. З його іменем пов`язаний успіх таких фільміф, як "Сон", "Тіні забутих предків", "Білий птах з чорною ознакою", "Камінний хрест", "Пропала грамота", "Захар Беркут" і, звичайно ж, "Вавілон ХХ" - перша режисерська робота Миколайчука. Книжка містить краще з літературного доробку митця, спогади про нього провідних діячів літератури і мистецтва.



Кл.слова:
український кінематограф -- акторська діяльність -- режисура

   Тип видання:   словник      довідник   
5.

Скрипник, Лариса Григорівна.
Власні імена людей [Електронний ресурс] : словник-довідник / Л. Г. Скрипник, Н. П. Дзятківська. - 3-тє вид., виправ.. - К. : Наукова думка, 2005. - 336 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Третє видання Словника-довідника своєю побудовою, змістом і обсягом суттєво не відрізняється від попереднього (1996 р.). У ньому подаються офіційні імена, уживані в Україні, та їх варіанти, включено відомості про їх походження, правила правопису українських і російських прізвищ. Імена ілюструються уривками з поетичних творів, народних пісень тощо. Видання сувенiрне. Для філологів, працівників преси, загсів, паспортних столів, для всіх тих, хто цікавиться походженням власних імен. Словник стане у пригоді молодим батькам.



Кл.слова:
ономастика -- антропоніміка

   Тип видання:   словник   
6.

Скрипник, Лариса Григорівна.
Власні імена людей [Електронний ресурс] : словник-довідник / Л. Г. Скрипник, Н. П. Дзятківська. - 3-тє вид.. - К. : Наукова Думка, 2005. - 334 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У Словнику-довіднику подаються офіційні імена, уживані в Україні,та їх варіанти, включено відомості про їх походження, правила правопису українських і російських прізвищ. Імена ілюструються уривками з поетичнихтворів, народних пісень тощо. Видання сувенірне. В ім’я здавна вкладався глибокий духовний зміст. Його вибір для новонародженої дитини був традиційною вірою в магічну силу слова й власного імені. Недарма ж великі українські князі носили такі славні імена, як Володимир (володар світу і людей), Ізяслав (той, хто славу здобуває), Святослав, Мстислав, Ярополк… Духовна міць, яка входила в них через надані ймення, робила князів непереможними. Адже в іменах завжди містилося добре віщування, побажання добробуту, захисту Богів, надія на кращу синовню чи доччину долю. І, мабуть, немає матері, яка б не назвала свою гарну доньку Любомирою (яку в миру люблять), Світланою (світлою, чистою) або Миланою (яка для всіх мила, якою милуються). Обираючи майбутнє ймення для дитини, батьки хотіли, щоб разом з ним вона отримала і захисника згори, божого охоронця. Так, вважалося, що Мирослави присвячені Богові Миру, Ярослави – Ярилу, а про Богуславів і Богданів дбатимуть Боги, які подарували родині бажану дитинку. Вважалося також, що той, хто назве немовля непривабливим іменем як-от Неждан, Нелюбима, Немира, збереже її від злого ока, яке, нібито, не зверне уваги на дитину, яку не ждали або не люблять. Але вже доведено, що подібні ймення тільки заважатимуть людині в житті, адже несуть в собі силу-силенну негативу. Дослідники вважають, що імена творилися за допомогою первісного арійського способу, який передбачає врахування всього комплексу релігійних та соціальних уявлень давнього суспільства. Навіть вважається, що імена були розподілені за кастовими прошарками, що зараз вже втратило своє значення. Крім того, імена могли втілювати як верхній, так і нижній Божественний світ. У давніх українців не було чітко вираженого протиборства між “темним” і “світлим”, кожне начало мало власне призначення, і від їх взаємодії творилося життя. Ще в давні часи, як засвідчують джерела, був звичаєвий набір двоосновних імен. Але й ці складові частини імен могли формуватися з більш простих елементів, які також слід враховувати, бо вони можуть іноді давати відмінне тлумачення. Існують імена, в яких виражено побажання здобути славу (Святослав, Ростислав), бути мужнім і відважним воїном (Ратимир, Ратибор, Ярополк), проявляти миролюбність (Миролюб, Любомир). Імена, які висловлюють гостинність (Гостирад, Милогост, Доброгост), можна пояснити і як очікування в родині бажаної дитини, яка прийшла на цей світ добрим гостем. Є імена, що втілюють любов батьків до Бога, який послав їм дитину і через відповідне ім’я дбатиме про неї (Богумил, Богуслав, Богурад), а також побажання на майбутнє позитивних рис характеру своїй дитині (Доброслав, Добромисл).



Кл.слова:
ономастика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.

Скрипников, Юрий Федорович.
Колебательный контур [Електронний ресурс] / Ю. Ф. Скрипников. - М. : Энергия, 1970. - 128 с.. - (Массовая радиобиблиотека ; вып. 739)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В брошюре приведены основы расчета параметров колебательных контуров и их элементов - конденсаторов и катушек индуктивности. Рассмотрены некоторые физические процессы, протекающие в контурах, конденсаторах и катушках индуктивности. Приведены справочные данные, необходимые для расчетов. Брошюра рассчитана на широкий круг радиолюбителей.



Кл.слова:
конденсатор -- котушка індуктивності

   Тип видання:   життєпис   
8.

Кошелівець, Іван.
Микола Скрипник [Електронний ресурс] / Іван Кошелівець. - Мюнхен : Сучасність, 1972. - 343 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена видатному діячу українського комуністичного руху Миколі Скрипнику, народному комісару освіти у 1927-1933 рр., одному з головних провідників ідеї українізації. Автор охоплює його діяльність від першого більшовицького уряду України 1917 р. до самогубства 1933 р.



Кл.слова:
видатна людина -- біографія -- українізація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.
 


Скрипник, А. П.
Моральное зло в истории этики и культуры [Електронний ресурс] / А. П. Скрипник. - М. : Политиздат, 1992. - 351 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сущность и происхождение зла - одна из насущных проблем человечества. К ней обращались мифология, религия, этика, мыслители разных эпох и народов. Свойственно ли зло природе человека? Как рождается гуманность и что побуждает людей быть бесчеловечными? Какие факторы стимулируют несправедливость? Эти и другие вопросы, касающиеся морального зла, рассматриваются в книге доктора философских наук А.П. Скрипника. Автор акцентирует внимание на таких проявлениях зла, как враждебное и равнодушное отношение к человеку, бюрократизм, корыстно-паразитические ориентации. Книга рассчитана на всех интересющихся проблемами этики.



Кл.слова:
мораль -- культура -- етика

   Тип видання:   зб. статей   
10.


На сторожі української народної культури [Електронний ресурс] : матеріали міжнародної наукової конференції / ред. Г. Скрипник, М. Ходаківський, П. Тронько ; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклору та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України, Національний музей народної архітектури та побуту України. - К. : [б. в.], 2008. - 265 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В збірнику порушені проблеми збереження , автентичності пам'яток народної культури, досвід зберігання музейних колекцій , їх реставрації та популяризації. Збірник розрахований для етнологі в , краєзнавців, вчител і в , студенті в працівників культ ури, ус і х , хто цікавиться культурою та побутом українського народу. Видання підготовлене Інститутом мистецтвознавства, фольклору та етнології ім. М. Т. Рильського та Національним музеємузеєм народної архітектури та побуту України.



Кл.слова:
культура -- фольклор -- етнологія

   Тип видання:   зб. статей   
11.


На сторожі української народної культури [Електронний ресурс] : матеріали міжнародної наукової конференції / голов. ред. Г. Скрипник ; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклору та етнологIЇ Iм. М.Т. Рильського, Національний музей народної архітектури та побуту України. - К. : [б. в.], 2008. - 264 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В збірнику порушені проблеми збереження, автентичності пам'яток народної культури, досвід зберігання музейних колекцій, їх реставрації та популяризації. Збірник розрахований для етнологів, краєзнавців, вчителів, студентів, працівників культури, усіх, хто цікавиться культурою та побутом українського народу.



Кл.слова:
етнографія -- краєзнавство -- музеєзнавство

   Тип видання:   методичний посібник   
12.

Скрипников, П. Н.
Отбеливание зубов [Електронний ресурс] / П. Н. Скрипников, Н. С. Мухина. - Полтава : Украинская медицинская стоматологическая академия, 2002. - 64 с.. - (Библиотека практикующего стоматолога)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пособие посвящено актуальному вопросу стоматологии - способам и методам отбеливания витальных и девитальных зубов. В нем представлена история вопроса, определены показания к отбеливанию, методики, средства. Указаны возможные осложнения, их профилактика. На примерах продукции фирм Rembrandt, Dentsply, Ultradent, представлены отбеливающие средства для зубов. При написании, оформлении использованы как данные литературы, собственные наблюдения, так и исследования вышеуказаных фирм.



Кл.слова:
стоматологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
13.


Посібник до практичних занять для лікарів-інтернів стоматологів з циклу "Оперативна хірургія та топографічна анатомія" [Електронний ресурс] / під ред. М. С. Скрипникова. - Полтава : [б. в.], 2001. - 75 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Посібник підготовленний колективом авторів кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії Української медичної стоматологічної академії для лікарів-інтернів стоматологів. Зазначений посібник є першим в Україні виданням медичної літератури для лікарів-інтернів стоматологів.



Кл.слова:
стоматологія -- лікування

   Тип видання:   національна доповідь   
14.


Про виконання зобов’язань України відповідно до Конвенції про ядерну безпеку [Електронний ресурс] : національна доповідь / Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”, Державне спеціалізоване підприємство “Чорнобильська АЕС" ; відп. вип. О. Миколайчук. - Київ : [б. в.], 2013. - 99 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 0.89 Мб


Ця, Шоста Національна Доповідь, розроблена у повній відповідності до вимог Конвенції про ядерну безпеку, “Керівних принципів, які стосуються національних доповідей, що надаються у відповідності з Конвенцією про ядерну безпеку” (МАГАТЕ, Інформаційний циркуляр, INFCIRC/572/Rev.4, 16 квітня 2013 року). Поданням цієї Національної Доповіді Україна у повній мірі виконує свої зобов’язання щодо Статті 20 Конвенції про ядерну безпеку. Доповідь базується на чинних в Україні законодавчих та нормативно- правових актах і офіційних звітах центральних органів виконавчої влади, які здійснюють реалізацію державної політики у сфері використання ядерної енергії. Головною метою Доповіді є надання об’єктивної та неупередженої інформації про стан безпеки ядерних установок і заходів, що вживаються для підвищення її рівня та захисту населення й навколишнього природного середовища в Україні, а також висвітлення змін і прогресу в законодавчій та регулюючій основі та ядерно- енергетичному секторі України за останні три роки.



Кл.слова:
аварійна готовність -- кризове реагування -- радіаційна безпека

   Тип видання:   каталог   
15.


Путівник по особових фондах Архівних наукових фондів рукописів та фонозаписів Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського [Електронний ресурс] / відп. ред. Г. А. Скрипник. - К. : [б. в.], 2005. - 408 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У "Путівнику" містяться дані про 43 особові фонди українських вчених, митців, діячів культури - етнологів, фольклористів, мистецтвознавців, композиторів, художників, театральних діячів. Серед документів - рукописи наукових і творчих праць, фольклорно-етнографічних матеріалів фондоутворювачів, листування, біографічні матеріали та матеріали їхньої службової та громадської діяльності. "Путівник" розрахований на дослідників й усіх, хто цікавиться українською культурою.



Кл.слова:
рукописи -- біобібліографія -- біографістика

   Тип видання:   словник   
16.


Словник власних імен людей (українсько-російський і російсько-український) [Електронний ресурс] : IMG. : Step1. : Step2CS. : Step2CK. Step3. : Match / Академія наук Української РСР, Інститут мовознавства ім. О. О. Потебні ; уклад.: С. П. Левченко, Л. Г. Скрипник, Н. П. Дзятківська. - 3-е вид., перероб. і доп.. - К. : Наукова думка, 1967. - 114 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить найбільш поширені на території України власні імена людей. Він повинен сприяти встановленню й закріпленню певних норм у написанні власних імен людей в офіційному та розмовно-побутовому вжитку.



Кл.слова:
ділове мовлення -- юридичне мовлення

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Скрипник, М.
Статті й промови з національного питання [Електронний ресурс] / М. Скрипник ; уклад. І. Кошелівець. - Мюнхен : Сучасність, 1974. - 270 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник містить статті Миколи Скрипника, в яких він відстоює право українського народу на вільний культурний розвиток та виступає проти російського великодержавницького шовінізму.



Кл.слова:
національність -- культура -- ідея

   Тип видання:   зб. статей   
18.

Скрипник, Микола.
Статті та промови з українського питання [Електронний ресурс] / Микола Скрипник ; уклад. Іван Кошелівець. - [Б. м.] : Сучасність, 1974. - 270 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник містить статті Миколи Скрипника, в яких він відстоює право українського народу на вільний культурний розвиток та виступає проти російського великодержавницького шовінізму.



Кл.слова:
національна політика -- українська культура

   Тип видання:   довідник   
19.


Стоматологічна допомога в Українi [Електронний ресурс] : довідник / голов. ред. Ю. В. Вороненко ; уклад. М. В. Голубчиков, О. В. Павленко, В. М. Заболотько, В. І. Біда, О. М. Вахненко, Є. В. Волосов, О. М. Дорошенко, Р. Р. Ілик, А. М. Кобилянський, А. В. Копчак, Н. Г. Кравчук, І. П. Мазур, В. А. Мохорєв, З. Р. Ожоган, К. І. Павленко, М. О. Павленко, М. М. Рожко, Н. О. Савичук, О. Ф. Сіренко, І. О. Скрипник , О. М. Ступницька, В. Я. Шибінський, С. А. Шнайдер, О. М. Якименко. ; Міністерство охорони здоров’я України, Державний заклад "Центр медичної статистики МОЗ України", Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, Громадська організація "Асоціація стоматологів України". - Кіровоград : "Поліум", 2017. - 85 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.58 Мб


Довідник підготовлений працівниками Державного закладу “Центр медичної статистики Міністерства охорони здоров’я України” та інститутом стоматології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика.



Кл.слова:
стоматологічна допомога -- стоматологія -- зубний лікар

   Тип видання:   монографія   
20.


Стоматологія України. Історичні нариси [Електронний ресурс] : монографія / Н. Г. Баранник [и др.] ; ред.: І. П. Мазур, О. В. Павленко, І. Л. Скрипник. - Харків : "СИМ", 2017. - 192 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 8.14 Мб


Монографію видано до сторіччя формування Української наукової стоматологічної школи. Видання присвячено історії розвитку стоматології в України. Протягом ста років відбувався процес формування Української наукової стоматологічної школи. З утворенням першого одонтологічного інституту в Києві стоматологія стала невід’ємною частиною медицини та було закладено наукове підґрунтя до вивчення захворювань порожнини рота. Висвітлено роль наукових товариств в розвитку стоматології, основні віхи формування наукової школи, створення мережі лікувально-профілактичних закладів в різних регіонах України, що надають стоматологічну допомогу. Надано історичні нариси про основні події стоматологічної спільноти України, організацію та проведення з’їздів, Національних Українських стоматологічних конгресів, про співпрацю зі Всесвітньою федерацією стоматологів (FDI). Наведено історичні дані про діяльність стоматологічних осередків в різних регіонах України. Представлено ретельний аналіз сучасного стану стоматологічної служби України.

Монографія призначена для фахівців в галузі історії медицини, лікарів – стоматологів, студентів вищих навчальних медичних закладів, молодших спеціалістів з медичною освітою за фахом «Стоматологія» та «Ортопедична стоматологія».



Кл.слова:
стоматологія -- становлення стоматологічної спільноти -- лікар-стоматолог
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського