Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (19)Тематичний інтернет-навігатор (13)Автореферати дисертацій (768)Реферативна база даних (3855)Книжкові видання та компакт-диски (1239)Журнали та продовжувані видання (1267)
Пошуковий запит: (<.>K=АРХЕОЛОГІЧНЕ$<.>+<.>K=ТОВАРИСТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 167
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   методичний посібник   
1.

Гарасим, П. М.
Фінансовий, управлінський і податковий облік у господарських товариствах (ВАТ, ЗАТ, ТОВ, ПОП, ПАП) [Електронний ресурс] / П. М. Гарасим, Г. П. Журавель, П. Я. Хомин. - Т. : [б. в.], 2003. - 522 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику висвітлено особливості фінансового, управлінського та податкового обліку основних засобів, запасів, коштів, розрахунків, витрат і доходів, капіталу на відкритих і закритих акціонерних товариствах, а також товариствах з обмеженою відповідальністю, приватно- орендних підприємствах, приватних агропромислових підприємствах галузей матеріального виробництва, торгівлі й постачання. На відміну від розрізненого викладу суті кожного з видів обліку в окремих посібниках, автори комплексно і взаємопов’язано висвітлили специфіку перших за тематичним принципом, що забезпечує цілісність сприйняття загальної системи бухгалтерського обліку. Матеріал подано з урахуванням змін і доповнень до Положень (стандартів) бухгалтерського обліку, податкового законодавства, діючого Плану рахунків, інших нормативних актів та найновіших досліджень вітчизняних і зарубіжних вчених. Навчальний посібник призначений для студентів, які навчаються за спеціальністю “Облік і аудит”. Він може бути корисним для облікових працівників, ревізорів, податкових інспекторів.



Кл.слова:
підприємництво

   Тип видання:   життєпис   
2.

Винар, Л.
Михайло Грушевський і Наукове товариство ім. Тараса Шевченка 1892 - 1930 [Електронний ресурс] / Л. Винар. - Мюнхен : Дніпрова хвиля, 1970. - 111 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга описує діяльність Михайла Грушевського у Науковому товаристві ім. Т. Шевченка у Львові та подальшу його співпрацю з цією установою. У додатках розміщені статті, листи, виступи М. Грушевського тощо.



Кл.слова:
академік -- президент -- видатна людина

   Тип видання:   довідник   
3.

Гульдманъ, В. К.
Подольскій адресъ-календарь [Електронний ресурс] / В. К. Гульдманъ. - Каменецъ-Подольскій : Подольский губернский статистический комитет, 1895. - 463 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Відомості про офіційні особи (губернатори, чиновники тощо), про всі державні й громадські установи, організації та товариства, що діяли на Поділлі, про стан населення, промисловості, ремесла, сільського господарства, транспорту і зв’язку, торгівлі, культури, освіти, медицини та інших галузей в розрізі губернії та повітів.



Кл.слова:
Поділля

   Тип видання:   наукове видання   
4.


Кирило-Мефодіївське товариство [Електронний ресурс] : у 3 т. / уклад.: М. І. Бутич, І. І. Глизь, О. О. Франко. - К. : Наукова думка, 1990

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 544 с.

Т. 2. - 696 с.

Т. 3. - 440 с.


У виданні вперше якнайповніше зібрано документи і матеріали з історії Кирило-Мефодіївського товариства, діяльність якого була важливим етапом визвольного руху слов'янських народів. Для істориків, філософів, літературознавців, викладачів і студентів вузів, всіх, хто цікавиться іторією українського та інших слов'янських народів.



Кл.слова:
визвольний рух

   Тип видання:   підручник   
5.

Лозинський, М.
Сорок літ діяльності "Просьвіти" [Електронний ресурс] / М. Лозинський. - Львів : Просвіта, 1908. - 80 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія виникнення Товариства "Просвіта", його культурно-просвітницькі функцій. Характеристика діяльності просвітницької організації в часи першої світової війни, визвольних змагань і їх поразки. Ознайомлення із основними виданнями львівського товариства.



Кл.слова:
наукове товариство

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Костомаров, М. І.
Закон Божий (Книга буття українського народу) [Електронний ресурс] / М. І. Костомаров. - К. : Либідь, 1991. - 40 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Закон Божий (Книга буття українського народу)" —унікальний за змістом і долею твір видатного українського та російського історика, письменника й громадського діяча М. Костомарова, викладає програмні положення Українсько-Слов'янського товариства святих Кирила й МефодІя, чи більш відомого нам під назвою Кирило-МефодІївське братство. Глибокі ідейно-теоретичні й гуманістичні устремління автора дістали високу оцінку вітчизняної суспільно-політичної думки. Водночас є підстави вважати, що основні положення цього трактату були прийняті братчиками за програму їхньої подальшої діяльності щодо поширення ідей національного відродження України.



Кл.слова:
духовність -- національне відродження -- християнська віра

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Верхратский, І.
Про говор галицьких лемків [Електронний ресурс] / І. Верхратский. - Л. : Печатня Наукового товариства імени Шевченка, 1902. - 491 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Засновник українського природознавства, автор перших підручників та творець термінології з різних природничих наук, український філолог Іван Верхратський був дійсним членом Наукового товариства імені Шевченка у Львові і першим головою його математично-природничо-лікарської секції. Верхратський відомий своїми дослідженнями флори і фауни Східної Галичини. Окрім цього, Іван Григорович був автором наукових праць з української діалектології та лексикології: "Знадоби до словаря южноруского"; "Знадоби до пізнання угорсько-руских говорів". Мові лемків північних схилів Карпат присвятив монографію «Про говір галицьких лемків» (Львів, 1902), яка досі є серед найґрунтовніших праць у цій ділянці, що не втратила наукової вартості. Книга складається зі вступу «Граматика», «Взірців бесіди галицьких лемків» (оповідання і приказки з різних сіл, загадки, приповідки, пісні), «Словарця». Цінна зокрема тим, що писалася в часи, коли лемки ще компактно проживали на своїх етнічних територіях, тож автор мав змогу дослідити говірку у її природному стані. Поданий «Словарець» (обсягом майже 100 с.) є фактично лемківсько-німецьким диференційним діалектним словником.



Кл.слова:
лемки -- діалект -- говірка

   Тип видання:   довідник   
8.

Шкоропад, Д. О.
Прилуччина [Електронний ресурс] : енциклопедичний довідник / Д. О. Шкоропад, О. А. Савон. - Ніжин : ТOB "Видавництво "Аспект-Поліграф", 2007. - 560 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Енциклопедичний довідник містить понад 2400 статей-довідок про найважливіші події багатовікової історії Прилуччини, її головного міста, селищ міського типу, сіл і хуторів, про природу краю та його адміністративний поділ. До книги включено довідки про міські вулиці, пам'ятки архітектури, археології, меморіальні об'єкти, підприємства та установи й організації, товариства, заклади науки і культури. Подано інформацію про відомих осіб, життя і діяльність яких тісно пов'язані з Прилуччиною. У книзі понад 200 ілюстрацій, карт-документів і картосхем. Книга має вступ, де стисло викладено узагальнені відомості про Прилуччину. Подібне видання підготовлене вперше.



Кл.слова:
місто -- селище

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Ярема, С.
На теми української наукової мови [Електронний ресурс] / С. Ярема. - Л. : Українське товариство з механіки руйнування матеріалів : Львівське крайове товариство „Рідна школа“ : Наукове товариство ім. Шевченка, 2002. - 44 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книжечка частково підсумовує багаторічний досвід автора як наукового редактора науково-технічного журналу „Фізико-хімічна механіка матеріалів“ – органу Відділення фізико-технічних проблем матеріалознавства та Фізико-механічного інституту ім. Г. В. Карпенка Національної академії наук України. Окремі її розділи автор опублікував у цьому журналі (1994. – № 4 і № 6; 1995. – № 3,1996. № 4 і № 5), Українському фізичному журналі (1997. – № 7) та збірниках „Український правопис і наукова термінологія: історія, концепції та реалії сьогодення“(Львів: НТШ, 1996) і „Праці Наукового товариства ім. Шевченка“ (Львів, 1997. – Т. 1), також доповідав на семінарах і конференціях. У книжці коротко подано історію українського термінотворення в технічних і фізико-математичних науках, міркування щодо їх сучасного становлення і розвитку, зокрема в механіці деформівного твердого тіла. Велику увагу приділено українським граматичним формам, висловам та словосполученням і їх відмінностям від російських. Праця розрахована на широкі кола науково-технічної громадськості, викладачів і студентів та всіх, хто цікавиться чистотою української мови та її впровадженням у повсюдний ужиток.



Кл.слова:
термін -- термінологія -- слово -- мова -- техніка

   Тип видання:   життєпис   
10.

Павлик, М.
Михайло Петрович Драгоманов 1841-1895 [Електронний ресурс] : єго юбилей, смерть, автобіографія / М. Павлик. - Л. : Друкарня В. Манєцкого, 1896. - 495 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Михайло Петрович Драгоманов. 1841-1895. Його ювілей, смерть, автобіографія і спис творів" — літературно-науковий збірник, у якому подано різноманітний матеріал з України та з-за кордону, що висвітлює життя і творчість М.Драгоманова, його внесок у розвиток філософської, громадсько-культурної та естетичної думки України, співпрацю з європейським науковим світом. Уклав і видав М.Павлик 1896 у Львові до 30-річчя творчої праці М.Драгоманова. Збірник містить і матеріали посмертного пошанування М.Драгоманова. "Тим часом як ювілей Михайла Драгоманова зворушив і згорнув докупи усі радикальні елементи Русі-України, смерть його потрясла до глибини душі ще далеко ширші кола — і своїх, і чужих". Ці дві тенденції знайшли вияв у матеріалах збірника. Перша, ювілейна, частина знайомить із святковими заходами, промовами представників різних товариств, інституцій, партій, в яких вимальовується живий образ М.Драгоманова. Подаються привіти й промови емігрантів з Росії (А.Ляхоцького, С.Степняка-Кравчинського, Ф.Вовка та ін), українських письменників, громадсько-культурних діячів з Галичини (Наталі Кобринської, В.Стефаника, Д.Лукіяновича та ін.), вчених з європейських країн: А.Рамбо, Л.Леже, Г.Парі (Франція), В.-К.Морфілла (Англія), Ю.Полівки (Чехія) та ін. Друга частина — скорботно-траурна — охоплює матеріали преси, що стосуються смерті та похоронів вченого, подає мовою оригіналу надгробні промови, некрологи з українських та зарубіжних газет, а також три автобіографії М.Драгоманова та бібліографічний покажчик його творів, укладений М.Павликом. У першій та другій частинах збірника вміщені поетичні твори-привіти вченому, серед них вірші*. "Була доба, питали ясні мрії", "Поклон Тобі від нас, земляче дорогий", "Дорогій пам'яті М.П.Драгоманова" (автори їх з політичних міркувань не названі).



Кл.слова:
історик -- Україна -- Кирило-Мефодіївське товариство -- самоідентифікація -- національні меншини

   Тип видання:   наукове видання   
11.


Очерк десятилетней научной деятельности славянской комиссии Императорского Московского Археологического Общества [Електронний ресурс]. - Москва : Синодальная типография, 1902. - 52 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Императорское Московское археологическое общество (1864—1923) образованное в Москве в 1860-е годы, ставило своей целью «…исследование археологии вообще и преимущественно русской»



Кл.слова:
археологія -- археологічне товариство

   Тип видання:   наукове видання   
12.
 


Гайке, В. Д.
Українська дивізія "Галичина" [Електронний ресурс] : історія формування і бойових дій у 1943-45 рр. / В. Д. Гайке. - Торонто ; Мюнхен ; Париж : Накладом братства кол. Вояків 1-ої Української Дивізії УНА, 1970. - 273 с.. - (Записки наукового товариства ім. Шевченка ; т. 188)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія формування й бойових дій найбільшого українського військового об'єднання на німецькому боці під час Другої світової війни, що існувало від літа 1943 р. під назвою Дивізія "Галичина". Автор - Вольф-Дітріх Гайке - був начальником штабу дивізії з 1944 р.



Кл.слова:
Друга світова війна -- УНА

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Перський, С.
Популярна історія товариства "просвіта" [Електронний ресурс] / С. Перський. - Л. : Просвіта, 1932. - 270 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні розповідається про передісторію, створення та розвиток українського товариства "Просвіта" протягом 1868-1932 рр. Подається огляд стану просвітництва у Західній Україні за часів австрійської влади та внесок товариства у цю справу.



Кл.слова:
розвиток -- створення

   Тип видання:   нормативно-правовий акт   
14.


Федеральный закон от 26.12.1995 № 208-ФЗ "Об акционерных обществах" [Електронний ресурс] : текст с изм. и доп. на 2009 года. - М. : Эксмо, 2009. - 144 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящее издание содержит текст Федерального закона "Об акционерных обществах"



Кл.слова:
акціонерне товариство

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Лествицын , В.
От Ярославля до Москвы. Поездка на съезд археологов или древлелюбителей [Електронний ресурс] / В. Лествицын . - Ярославль : Губернская типография, 1859. - 78 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
археологія -- археологічне товариство

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Рыбаков, Б. А.
Геродотова Скифия [Електронний ресурс] : историко-географический анализ / Б. А. Рыбаков. - М. : Наука, 1979. - 242 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге анализируются данные греческого географа и историка Геродота (V в. до н.э.) о племенах, живших в Восточной Европе в I тысячелетии до н. э. На основе новейших археологических данных известный советский ученый академик Б.А.Рыбаков подтверждает достоверность сообщений Геродота или их пересматривает, устанавливает маршрут путешествия греческого географа, раскрывает содержание легенд, записанных Геродотом, восстанавливает маршрут похода Дария Гистаспа в Скифию. На основе новейших археологических открытий составлена этногеографическая карта Скифии.



Кл.слова:
археологія -- археологічне відкриття

   Тип видання:   монографія   
17.


Німецькі поселенці в Україні [Електронний ресурс] : історія та сьогодення : монографія / відп. ред. М. О. Багмет. - К. ; Миколаїв : Вид-во МДГУ ім. Петра Могили, 2006. - (Серія "Україна: історія і сучасність")

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 1. - 2006. - 416 с.


У монографічному дослідженні розкриваються яскраві сторінки появи на українських землях німецьких поселенців. Висвітлюється їх подальша багатоаспектна діяльність на різних історичних етапах. В кінці книги розглядаються проблеми, які вирішують нинішні представники німецької національності в Україні, по відродженню духовних традицій. Розраховано на науковців, викладачів, студентів, краєзнавців, членів культурно-національних організацій України, в тому числі на активістів міжнародного товариства німців “Відергебурт” (“Відродження”) та Асоціації німців України.



Кл.слова:
земля -- поселенець -- традиція

   Тип видання:   підручник   
18.


Археология [Електронний ресурс] : учебник / под ред. В. Л. Янина. - М. : Изд-во Моск. ун-та, 2006. - 608 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Учебник отражает современное состояние археологии как особой отрасли исторической науки, раскрывает ее специфическую методику, формирует у студентов представление об истории тех регионов и эпох, прошлое которых реконструируется преимущественно или исключительно на основе вещественных, а не письменных источников. Учтены важнейшие археологические открытия последних лет, новые методы изучения и датирования находок.



Кл.слова:
археологічне відкриття -- знахідка -- археологія

   Тип видання:   наукове видання   
19.

Савченко, Ф.
Заборона українства 1876 р. [Електронний ресурс] / Ф. Савченко. - Munchen : Wilhelm Fink Verlag, 1970. - 463 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга містить матеріали, що стосуються діяльності Південно-Західного відділу Російського географічного товариства в Києві, розвитку української журналістики 1870-х рр., прийняття Емського указу 1876 р. та його наслідки для українського національного руху.



Кл.слова:
Україна -- історія України -- лінгвоцид -- великодержавний шовінізм

   Тип видання:   життєпис   
20.


Визначні жінки України [Електронний ресурс]. - [Б. м.] : Об'єднання Українських Жінок на еміграції, 1950

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Серія 1 : 1. Олена Пчілка. 2. Старицька-Черняхівська. - 64 с.


Ольга Петрівна Косач (Олена Пчілка) (29 липня 1849 - 4 жовтня 1930) Ольга Косач Ольга Петрівна Косач, у дівоцтві Драгоманова, народилася у червні 1849 року на Полтавщині, місті Гадяч. Вона була донькою Петра Драгоманова, але з роками, ставши відомою письменницею взяла псевдонім Олена Пчілка. Українка за походженням і щира патріотка в душі вона пишалася своїм походженням і привчала дітей шанувати рідну землю, народ і звичаї. Утім, процес "українізації" в родині Олени Пчілки, мати відомої Української поетеси Лесі Українки, відбувався не так уже й просто. Хоча б з огляду на те, що чоловік і батько їхніх шести дітей і в сім'ї і на службі спілкувався російською мовою, щоправда, чисто літературною, а не містечковим суржиком. однак українська мова, українська ідея були йому не чужі. Старицька-Черняхівська Людмила Михайлівна (17.08.1868, м. Київ, — 1941) — письменниця, перекладачка, громадська діячка. Дочка письменника М. Старицького. Навчалася в київській приватній гімназії В. Ващенко-Захарченко. У 1888—1893 рр. брала участь у роботі літературного гуртка «Плеяда». З 1908 р. — член ТУП. З 1912 р. разом із сестрою Марією керувала роботою літературно-мистецького клубу «Родина» в Києві. З 1914 р. співробітничала в Київському комітеті для допомоги українцям-біженцям; працювала сестрою милосердя у військовому шпиталі. З квітня 1917 р. — член Української Центральної Ради. З травня 1917 р. — член президії товариства «Український національний театр». З 1919 р. — заступниця голови Національної ради українських жінок (м. Кам’янець-Подільський). З 1920 р. працювала в установах ВУАН. У 1930 р. заарештована у справі «Спілки визволення України» і тимчасово ув’язнена в м. Харкові; того ж року засуджена до умовного 5-річного строку позбавлення волі й вислана до м. Сталіно (нині Донецьк), де займалася перекладацькою діяльністю. У 1936 р. повернулася до Києва. В липні 1941 р. вдруге заарештована НКВС і вислана до Харкова, звідки вивезена під конвоєм до м. Акмолинська (Казахстан); померла в дорозі. У 1989 р. реабілітована посмертно.



Кл.слова:
література -- українська література -- біографія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського