Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (15)Тематичний інтернет-навігатор (2)Автореферати дисертацій (60)Реферативна база даних (367)Книжкові видання та компакт-диски (335)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>K=КАТЕРИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Репан, О.
Палімпсест [Електронний ресурс] : поселення XVI-XVIII ст. в історії Дніпропетровська / О. Репан, В. Старостін, О. Харлан. - К. : Українські пропілеї, 2007. - 269 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Літочислення Дніпропетровська викликає жваві суперечки в історіографії. Для пересічного мешканця все просто — місто виникло в 1776 р. Початок саме такому стереотипу масової свідомості поклало гучне святкування 200-річчя Дніпропетровська у 1976 р. Ця дата є дотепер актуальною як для офіційних органів влади, так і для офіційної історії міста. Теза про те, що місто виникло наприкінці XVIII ст. як принципово новий об’єкт, не пов’язаний з історією попередніх населених пунктів, утвердилася вже з ХІХ ст. Офіційна історіографія дореволюційної доби робила акцент передусім на акції урочистого закладення Преображенського собору у 1787 році, згадуючи при цьому і про невдалий досвід розміщення Катеринослава на р. Кільчень. В книзі розглядають "іншу, справжню історію міста", яка є наслідком не упередженого погляду на факти.



Кл.слова:
краєзнавство -- поселення -- місто

   Тип видання:   наукове видання   
2.


Моніторинг незаконного насильства в органах внутрішніх справ України [Електронний ресурс] / О. А. Мартиненко [та ін.]. - Х. : Права людини : ХІСД, 2010. - 192 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання пропонує читачеві ознайомитись з результатами другого етапу моніторингового соціологічного дослідження, спрямованого на вивчення проблеми незаконного насильства в органах внутрішніх справ України. Дослідження виконане в межах проекту Харківської правозахисної групи «Створення національної системи запобігання катуванням і поганому поводженню в Україні» та за участі і у співпраці з УМДПЛ МВС України. Воно розширює знання про причини, форми та наслідки незаконного насильства у діяльності міліції, а також формулює напрямки протидії цьому явищу. Видання стане на користь керівництву та працівникам органів внутрішніх справ та іншіх правоохоронних органів, державним службовцям, адвокатам, правозахисникам, викладачам навчальних закладів системи МВС України та всім, кто є зацікавленим у вирішенні проблем, пов’язаних з незаконним насильством в правоохороній діяльності.



Кл.слова:
міліція -- насильство -- катування -- A.C.A.B.

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Антоновскій, М.
Переписка Россійской Императрицы Екатерины вторыя съ г. Волтером [Електронний ресурс] : съ 1763-1778 годъ: в 2 ч. / М. Антоновскій. - С. Петербург : Императорская Академия Наук, 1802

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 245 с.

Ч. 2. - 218 с.


В книге представлена переписка Екатерины II и Вольтера



Кл.слова:
Катерина II -- Вольтер -- епістолярії

   Тип видання:   монографія   
4.

Евгеньева, М.
Любовники Екатерины [Електронний ресурс] / М. Евгеньева. - М. : Воля, 1924. - 62 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монография М.Евгеньевой "Любовники Екатерины" была издана в 1924 г. Для современного читателя могут представлять интерес факты интимной жизни русской императрицы. Материал субъективен в оценке событий и характеров исторических лиц.



Кл.слова:
Катерина II -- цариця -- особисте життя

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Шерер, Жан-Бенуа
Літопис Малоросії, або Історія козаків-запорожців та козаків України, або Малоросії [Електронний ресурс] : пер. с фр. / Жан-Бенуа Шерер. - К. : Укр. письменник, 1994. - 311 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Уперше українською (перекладів на жодну з інших слов’янських мов немає) надруковано працю французького історика XVIII століття — перший західноєвропейський твір, цілком присвячений історії України. Зі сторінок книги промовляє шира симпатія автора до України, захоплення героїчною боротьбою козаків за волю. Попри помилки, упередження, схиляння перед потужністю імперії, проти якої боролись козаки, перед культом Катерини II, узагальнення Ж.-Б. Шерера звучать цілком по-сучасному: «Цей народ, пам’ять якого повна спогадів про предків, скинув із себе ярмо, — і саме цього не хочуть йому пробачити».



Кл.слова:
козацтво

   Тип видання:   монографія   
6.

Шандра, В.
Совісні суди в Україні (остання чверть ХVIII—середина XIX ст.) [Електронний ресурс] / В. Шандра. - К. : Інститут історії України НАН України, 2011. - 266 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії з’ясовується роль і місце совісних судів в українському суспільстві кінця ХVІІІ—першої половини ХІХ ст. Засновуючи їх у кожному губернському центрі під час реформування місцевого управління, Катерина ІІ намагалася зіпертися на європейські взірці, поклавши в основу діяльності цих інституцій головні ідеї та принципи Просвітництва—гуманізм, священне право приватної власності, повагу до людини з її слабкостями й вадами. На відміну від інших судів совісний виконував не лише каральну функцію, а й намагався примиряти конфліктуючі сторони згідно з умовами, які ті самі пропонували. Караючи, совісні суди виховували в порушників почуття відповідальності за скоєні злочини, залучаючи до осуду громадськість, родину, церкву. Визначено станову виборність як основний критерій формування суддівського корпусу, коли дворянська корпорація та міщанська й селянська громади обирали суддями високоморальних, відповідальних та авторитетних місцевих діячів, яким довірялося здійснювати судові повноваження, описано умови служби цих посадовців. На основі архівних матеріалів висвітлено судові практики совісних судів, які розглядали земельно-майнові суперечки, сімейні сварки, злочини малолітніх, душевно-хворих, а також справи про чаклунство та забобони. Визначено, що саме з компетенції совісних судів було найбільш запитуваним і чому.



Кл.слова:
суспільство -- закони

   Тип видання:   навчальний посібник   
7.


Сучасні аспекти загальної психопатології [Електронний ресурс] / за ред. Л. М. Юр'євої. - Д. : Салвей, 2008. - 164 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Юр’єва Катерина Анатоліївна (1961) – кандидат педагогічних наук (1994), доцент (1995). Працює на кафедрі з 2001 року: читає курси школознавства, української етнопедагогіки, керує роботою аспірантів і пошукувачів. Основні напрями наукових досліджень – історія педагогічної думки України, педагогічна спадщина В.О. Сухомлинського.



Кл.слова:
психіатрія -- психотерапія -- психоз

   Тип видання:   альбом   
8.
 



Українські народні узори [Електронний ресурс] : з Київщини, Полтавщини й Катеринославщини / уклад. О. Кривинюк. - К. : [б. в.], 1928

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 1 : Вирізування і настилування. - 1928. - 6 с.


Історія вишивки дуже давня. Перші згадки про вишивку відомі ще в ІІ ст. до нашої ери. В ХІ ст. на Русі існувала перша вишивальна школа, яка була організована сестрою Володимира Мономаха Ганкою, де молодих дівчат навчали гаптувати золотом та сріблом. Довгий час одним із найпоширеніших видів народного мистецтва на Україні була вишивка, якою в основному оздоблювали одяг, рушники. Вишивкою могли прикрашати головні убори – очіпки, намітки, хустини, а також кожухи, свити, скатертини. Вишивка – це переважно дівоче і жіноче заняття. Колись за кількістю й майстерністю вишитих рушників, сорочок, скатертин, які дівчина підготувала до свого весілля, робили висновки про її працьовитість.



Кл.слова:
прикладне мистецтво -- народна творчість

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Грушевська, К.
З примітивної культури. Розвідки і доповіді Катерини Грушевської [Електронний ресурс] / К. Грушевська. - К. : Державне видавництво України, 1924. - 224 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Даний збірник досліджень і доповідей є свідченням творчої зрілості етносоціолога, фольклориста, етнографа, культуролога Катерини Грушевської (дочки академіка АН СРСР Михайла Грушевського, згодом репресованої та загиблої в ГУЛАГу). Книга стала результатом досліджень культур первісних народів. Автор вводив у науковий обіг ідеї і досягнення європейської науки, використовуючи новітні методи, що послужили розвитком нового напряму етнології в Україну.



Кл.слова:
етнологія

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Мадариага, И. де
Россия в эпоху Екатерины Великой [Електронний ресурс] : пер. с англ. / И. де Мадариага. - М. : Новое литературное обозрение, 2002. - 976 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор книги - почетный профессор Лондонского университета, один из наиболее авторитетных в мире специалистов по истории России XVIII столетия, глава британской школы историков-славистов. Предлагаемая книга является наиболее фундаментальным, основанным на сотнях разнообразных источников исследованием одного из важнейших периодов российской истории. Уже вскоре после своего выхода книга получила статус "классического" труда и обрела общемировое признание.



Кл.слова:
російська історія -- Катерина II

   Тип видання:   життєпис   
11.


Василь Стус в житті, творчості, спогадах та оцінках сучасників [Електронний ресурс] / уклад. Осип Зінкевич ; ред. Микола Француженко. - Балтимор ; Торонто : Смолоскип , 1987. - 463 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірку увійшли праці Ніни Строкатої, Івана Світличного, Святослава Караванського, Марти Тарнавської, Рольфа Аппеля, Галі Мазуренко, Яра Славутича, Надії Світличної, Катерини Штуль, Миколи Вороного, Сергія Солдатова, Михайла Хейфеца, Леоніда Плюща, Остапа Тарнавського, Богдана Рубчака, Леоніда Рудницького, Юрія Шевельова, Людмили Волянської, а також листи, виступи та матеріали у справі Василя Стуса.



Кл.слова:
український поет -- поезія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
12.

Диса, Катерина.
Історія з відьмами. Суди про чари в українських воєводствах Речі Посполитої XVІІ-XVІІІ століття [Електронний ресурс] / Катерина Диса. - К. : Критика, 2008. - 302 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Головні герої книжки молодого історика, викладачки Києво-Могилянської академії Катерини Диси – уявлення ранньомодерного українського населення Речі Посполитої про відьомство і чари, звинувачення у відьомстві, а також конфлікти, що призводили до таких звинувачень. На читачів чекає вельми захоплива інтелектуальна, а почасти й «детективна» екскурсія за лаштунки судових процесів, адже самі суди, доводить авторка, – то лише оболонка, а судові документи, які потрапити до рук історика, проходили кілька своєрідних фільтрів: слова відьми записував (власне, переказував і витлумачував) писар, тому запис не конче був тотожний відповіді на запитане; не завжди зрозуміло, який сенс вкладали в ті чи ті слова підсудні, свідки, судді, врешті, невідомо, яким тоном і з якою інтонацію вони ті слова вимовляли...



Кл.слова:
відьомство -- чари

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.
 


Голобуцький, Володимир Олексійович.
Запорозьке козацтво [Електронний ресурс] / Володимир Голобуцький. - К. : Вища школа, 1994. - 359 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Чи знаєте ви, в які часи і за яких умов виникло козацтво, як утворилася Запорозька Січ? Що вам відомо про боротьбу козаків проти панської Польщі, турецьких і татарських авойовників, про Визвольну війну українського народу під проводом уславленого гетьмана Богдана Хмельницького? Прочитавши книгу, ви пройдете героїчними шляхами майже трьохсотрічної історії козацької минувшини аж до останнього вільного подиху Запорозької Січі, трагічно обірваного волею Катерини II. В основі дослідження — цікаві вітчизняні і зарубіжні історичні джерела, що багатогранно розкривають картину життя і побуту, матеріальної і духовної культури запорожців, які давно зажили надійної світової слави. Для викладачів і студентів, наукових працівників і лекторів, широкого кола читачів.



Кл.слова:
козаки -- Запорожська Січ

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.
 


Микитась, Василь.
Вінценосні розпутниці [Електронний ресурс] : історічні оповіді про "бабське століття" / Василь Микитась. - К. : Український письменник, 1993. - 80 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історію Катерини II не можна читати при дамах», — сказав колись Олександр Герцен. Історія високопрестольної розпусти містить сторінки про «діяння» Катерини І, Анни Іоаннівни, Єлйзавети Петрівни та інших вінценосних, які перевершують усіляку уяву… Недаремно XVIII століття часто ж називають «бабським». Автор цієї книги доктор філологічних наук, професор В. Л. Микитась на основі маловідомих джерел висвітлює тіньове життя престолопосадниць, які через свою ненаситну хтивість розбазарювали державну казну, збагачуючи своїх численних фаворитів та коханців, доконували в імперській Росії трудовий народ, у тому числі — й український.



Кл.слова:
Російська імперія -- імператорська влада -- аморальність

   Тип видання:   бібліографія   
15.


"Летопись Екатеринославской ученой архивной комиссии" (1904-1915) [Електронний ресурс] : бібліографічний довідник / уклад. С. В. Абросимова, О. І. Журба, М. В. Кравець ; Академія наук Української РСР, Археографічна комісія, Дніпропетровський державний університет, Дніпропетровський історичний музей ім. Д. І. Яворницького. - К. : [б. в.], 1991. - 44 с.. - (Науково-довідкові видання з історії України ; вип. 15)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«ЛЕТОПИСЬ ЕКАТЕРИНОСЛАВСКОЙ УЧЕНОЙ АРХИВНОЙ КОМИССИИ» — друковане видання Катеринославської губернської вченої архівної комісії (1903—16) — науково-істор. т-ва катериносл. істориків, етнографів, археологів, археографів, краєзнавців, літературознавців, громад. діячів. Побачило світ 10 вип. «Летописи...» (1-й вип. — 1904; 2-й та 3-й вип. — 1905; 4-й вип. — 1908; 5-й вип. — 1909; 6-й вип. — 1910; 7-й вип. — 1911; 8-й вип. — 1912; 9-й вип. — 1913; 10-й вип. — 1915). Усі вони виходили за редакцією заст. голови комісії А.Синявського. У «Летописи…» опубл. документи з архіву Коша Запорозької Січі, архівів катериносл. губернського правління, катериносл. духовної консисторії, місц. церков та родинних архівів. Друкувалися актові й наративні (англ. і франц. narrative — розповідь, оповідання, від лат. narrare — розповідати) джерела, переважно 2-ї пол. 18 — 1-ї пол. 19 ст. з історії запороз. козацтва, місц. краю, правосл. церкви та взагалі з історії України, а також істор. й літ. розвідки М.Бикова, В.Біднова, В.Данилова, Д.Дорошенка, В.Машукова, Я.Новицького, І.Огієнка, В.Пічети, А.Синявського, А.Скриленка, Д.Яворницького та ін.



Кл.слова:
краєзнавство -- історіографія -- бібліографічний покажчик

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.

Усенко, П. Г.
Маріуполь [Електронний ресурс] : грецьке забарвлення українського Надазов'я (кінець XVIII - початок XX ст.) / П. Г. Усенко. - Київ : Інститут історії України НАН України, 2014. - 108 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжка в основному присвячена доленосним для приазовців колонізаційним вереміям у контексті міжнародних відносин і міжнаціональних контактів вікопомного відтинку нового часу. Досліджено агресивний потяг зовнішньої політики російської держави, невідчепно втілюваний за чорноморським напрямком. Акцентовано яскраві епізоди масового переселення сполоханих християн Тавриди на землю нагло знівеченого царатом Війська Запорозького, після чого поспіхом покинуту ситуативними мігрантами "Татарську область" (невдовзі, 1783 р., безпардонно скасований інтервентами Кримський ханат) анексувала Катерина II. Висвітлено питомі реалії, пов'язані з такими неординарними фігурами як Шагін-Гі-рей II, митрополит Ігнатій, Петро Румянцев-Задунайський, Олександр Без-бородько, Григорій Потьомкін, Олександр Суворов, Феоктист Хартахай та іншими видатними персонажами. Звернуто увагу на феноменальні риси Південно-Східної України. Розглянуто документи, дотичні провокативно заохочених царатом перипетій 1778 р. у Криму, а також по тому – в Азовській губернії. Репрезентовано раритетні матеріали доскіпливого краєзнавця Гаврили Калері, де вагомо атестовано непересічний Маріупольський повіт у відомчій пресі майже 170 літ тому.



Кл.слова:
культурне розмаїття -- грецька громада -- етнічні меншини -- Таврида
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського