Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Реферативна база даних (41)Книжкові видання та компакт-диски (12)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕПІСТОЛЯРІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Зеров, М.
Corollarium [Електронний ресурс] / М. Зеров. - Мюнхен : Інститут Літератури, 1958. - 113 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Спадщина Розстрiляного Вiдродження - то важлива i цiкава сторiнка нашоï культури. 1937-I938 роки стали чорними роками в iсторiï украïнськоï лiтератури. Розпрощались з життям талановитi, вiдданi своєму народовi люди. Замовкла поетична пiсня М. Хвильового, С. Плужника, М.Вороного, М.Зерова, iнших. Пiсня обiрвана, та звучатиме вона ще багато рокiв, даруючи насолоду, чаруючи серця читачiв. Микола Зеров - представник украïнського неокласицизму. Визначний перекладач, лiтературознавець, вiн мав високорозвинений естетичний смак, багату ерудицiю, тонкий розум i неабиякий поетичний хист. Вiн бачив культурно-iсторичну пiсню украïнського вiдродження у тому, щоб переймати i розвивати кращi зразки європейськоï культури.



Кл.слова:
публіцистика -- мемуаристика -- епістолярії

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Антоновскій, М.
Переписка Россійской Императрицы Екатерины вторыя съ г. Волтером [Електронний ресурс] : съ 1763-1778 годъ: в 2 ч. / М. Антоновскій. - С. Петербург : Императорская Академия Наук, 1802

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 245 с.

Ч. 2. - 218 с.


В книге представлена переписка Екатерины II и Вольтера



Кл.слова:
Катерина II -- Вольтер -- епістолярії

   Тип видання:   життєпис   
3.


Михайло П. Драгоманов. Переписка [Електронний ресурс] / уклад. М. Павлик. - Л. : Українсько-Руська видавнича спілка, 1901. - 184 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1


Драгоманов Михайло Петрович (1841 - 1895) - публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, фольклорист, громадський діяч. Один з організаторів "Старої громади" у Києві. З 1870 р.– доцент Київського університету. Після звільнення за політичну неблагонадійність у 1876 р. емігрував до Швейцарії, де створив своєрідний осередок української політичної еміграції. У 1889–1895 рр.– професор Софійського університету.



Кл.слова:
епістолярії -- суспільство -- освіта -- народознавство

   Тип видання:   зб. статей   
4.


Листи Леоніда Жебуньова до Євгена Чикаленка 1907-1919 роки [Електронний ресурс] / уклад. І. Старовойтенко. - К. : Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського, 2005. - 251 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні вперше публікується епістолярій маловідомого до недавнього часу українського громадсько-культурного діяча початку ХХ ст., пропагандиста й популяриза­тора рідного слова, перекладача й публіциста Леоніда Жебуньова до видавця газети „Рада” Євгена Чикаленка. Запропонований масив кореспонденції нараховує 89 одиниць, охоплює 1907–1919 роки і відтворює важливі історичні сюжети, окремі з яких претенду­ють на унікальність. Вони відображають багатогранну громадську сутність автора, деталі з історії видання щоденної газети „Рада”, події української революції 1917–1918 рр. на Полтавщині та ставлення до них кореспондента, оцінки ним відомих політиків тієї бурхливої доби.



Кл.слова:
лист -- революція -- Полтавщина -- епістолярії

   Тип видання:   монографія   
5.

Арсеньев, Ю. В.
Ближній боярин князь Никита Иванович Одоевский и его переписка с галицкой вотчиной (1650-1684) [Електронний ресурс] / Ю. В. Арсеньев. - М. : Изд-іе Имп. об-ва исторіи и древностей россійских при Московском ун-те, 1902. - 132 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
лист -- епістолярії -- історичний документ

   Тип видання:   наукове видання   
6.


Листування Михайла Грушевського [Електронний ресурс] : у 3 т. / упоряд. Г. Бурлака. - К. : Українське історичне товариство, 1997-2001. - 399 с.. - (Епістолярні джерела грушевськознавства)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1997. - 399 с.

Т. 1. - 1997. - 400 с.

Т. 2. - 2001. - 415 с.


У це видання включено 387 листів Михайла Грушевского до Івана Нечуя-Левицького, Олександра Кониского, Івана Франка, Сергія Фремова, Ольги Кобилянскої, Олександра Кандиби (О. Олеся) та інших діячів українскої культури, а також до ческого науковця Іржі Полівки. Хронологічно листи Грушевского охоплюють 45 років його життя і діяльности, від 1884 до 1929 включно. Епістолярій укладено за авторским хронологічним принципом. Подані листи зберігаються у архівних фондах Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка, Інституту рукопису Національної бібліотеки ім. В. І. Вернадского, Центральному державному історичному архіві України, а також у Львівскій науковій бібліотеці ім. В. С. Стефаника (1 лист) .



Кл.слова:
Голова УНР -- політичний діяч -- епістолярії

   Тип видання:   хрестоматія   
7.

Кримський, А. Ю.
Твори [Електронний ресурс] : в 5 т. / А. Ю. Кримський. - К. : Наукова думка, 1972

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 2 : Художня проза. Літературознавство і критика. - 1972. - 719 с.

Т. 3 : Мовознавство. Фольклористика. - 1973. - 512 с.

Т. 4 : Сходознавство. - 1974. - 640 с.

Т. 5, кн. 1 : Листи (1890 - 1917). - 1973. - 548 с.

Т. 5, кн. 2 : Листи з Сірії та Лівану (1896 - 1898). - 1973. - 336 с.


У першому томі вміщено оригінальні поетичні твори А. Ю. Кримського та його переклади з перської, турецької, арабської мов. У такому широкому обсязі поетична спадщина письменника видається вперше. У другій половині тому вміщено кращі прозові твори з книжки «Повістки й ескізи з українського життя» (Коломия—Львів, 1895) та з циклу «Бейрутські оповідання», опублікованого 1906 р. у журналі «Нова громада». Другий том відкривається романом А. Кримського «Андрій Лаговський» в чотирьох частинах, який вперше виходить повністю. Другу, більшу частину цього тому складають історико-літературні й критичні статті, розвідки та рецензії, присвячені українській літературі. У третьому томі вміщено лінгвістичні, фольклористичні та етнографічні праці А. Ю. Кримського з питань української, російської та інших слов’янських мов та їх взаємозв’язків, з проблем народної творчості і народознавства. Четвертий том присвячено працям А. Кримського з орієнталістики. Ця частина спадщини видатного українського орієнталіста і поліглота вимагає подальшого всебічного вивчення, яке тепер тільки розпочалося. Оскільки ця галузь науки є сферою посиленої уваги головним чином учених-сходознавців, а не широкого загалу читачів, у четвертий том включено тільки найпопулярніші праці А. Кримського з орієнталістики. Малося на увазі, що всі інші численні (зокрема капітальні за обсягом, змістом і значенням) праці А. Кримського з орієнталістики відомі й доступні фахівцям у перших виданнях та публікаціях: В пригоді сходознавцям стане й повна бібліографія літературних і наукових праць А. Кримського, яка незабаром вийде у видавництві «Наукова думка». П’ятий том зібрання творів А. Кримського присвячено його багатій і змістовній епістолярії. Тут вміщено родинне листування Кримського, а також його листи до багатьох письменників, учених, діячів культури української (І. Франка, П. Житецького. Б. Грінченка, О. Кониського, О. Маковея і т. д,) і російської (В. Міллера, І. Кратковського та ін.).



Кл.слова:
фольклористика -- орієнталістика -- епістолярія

   Тип видання:   життєпис   
8.
 


Гончар, Олесь.
Листи [Електронний ресурс] / О. Гончар ; Бібліотека Шевченківського комитету. - К. : Український письменник, 2008. - 457 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це перше видання епістолярної спадщини класика української літератури, державного діяча, лауреата Шевченківської премії — Олеся Гончара. До книги увійшли листи, які зберігаються в Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтв України, в рукописних відділах Інституту літератури та НАНУ, в архівах Волинської, Дніпропетровської, Львівської областей, в Російському державному архіві літератури і мистецтв, у Слов’янській бібліотеці Чеської Республіки, а також у приватних архівах широкого кола людей, з якими ще змолоду листувався письменник. Публікація охоплює довоєнний і повоєнний час, роки хрущовської відлиги, застою, боротьби з тоталітарною системою, а також духовного відродження. В книзі подається частина офіційного листування О. Гончара як керівника СПУ з 1959-го по 1970 рік та депутата Верховної Ради СРСР і УРСР. Як і в щоденникових записах, так і в листах відкриваються нові сторінки біографії і творчого життя письменника, його громадської, державної діяльності, широких зв’язків із читачами в Україні та за її межами.



Кл.слова:
епістолярії -- українська література

   Тип видання:   життєпис   
9.

Николай М.
Опыт биографии Н. В. Гоголя, со включением до сорока его писем [Електронний ресурс] / Николай М.. - СПб. : Тип. Эдуарда Праца, 1854. - 206 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
літературознавство -- епістолярії

   Тип видання:   наукове видання   
10.


Вибрані наукові праці академіка В.І. Вернадського [Електронний ресурс] / Нац. акад. наук України, Комісія з наук. спадщ. акад. В. І. Вернадського, Нац. бібл. України ім. В. І. Вернадського, Ін-т іст. України. - К. : [б. в.], 2012

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 2. Ч. 1 : Володимир Іванович Вернадський. Листування з українськими вченими. Д–Я. - 2012. - 708 c.


Видання є другою книгою другого тому ювілейної серії «Вибрані наукові праці академіка В.І. Вернадського», ініційованої Національною академією наук України і присвяченої 150-річчю вченого. Другий том продовжує тематику першого тому серії – «Володимир Іванович Вернадський і Україна». У другій книзі другого тому «Володимир Іванович Вернадський. Листування з українськими вченими» вміщуються листи, в значній кількості неопубліковані до цього часу. Ці листи розкривають роль вченого в організації науки та освіти, створенні Академії наук і вищої школи в Україні, розвитку нових наукових напрямів, його участь в експедиціях, конференціях та дослідженнях, пов’язаних з Україною. Вони також висвітлюють ромадсько-політичні погляди, високі моральні якості та багатий духовний світ ученого. Частина листування репрезентує його дружні та родинні стосунки з різними кореспондентами. Публікація супроводжується широким науковим коментарем, який дозволяє зрозуміти суспільний та науковий контекст спілкування вченого та його кореспондентів, розкрити значення цих осіб у житті та діяльності В.І. ернадського, становити нові факти його біографії. Структурно том побудований за лфавітним принципом: кореспонденти розташовуються за першою літерою прізвища. Перша книга містить листи кореспондентів, прізвища яких починаються на А–Г. Друга книга складається з двох частин (частина 1 — Д–Н, частина 2 — О–Я). У другій книзі вміще ний вступ від укладачів, де передаються принципи підготовки листування до публікації, зокрема передавання тексту, відзначений внесок осіб, які долучилися до укладання томуна різних стадіях роботи.



Кл.слова:
філософія -- епістолярії

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.
 


Станіславський, В. В.
Листи Івана Мазепи [Електронний ресурс] / В. В. Станіславський ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - К. : Інститут історії України, 2010

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : 1668 –1691. - 2002. - 479 с.

Т. 2 : 1691 –1700. - 2010. - 752 с.


У книзі продовжено публікацію епістолярної спадщини Івана Мазепи, яка хронологічно обмежена знаковими політичними подіями – виступом Петра Іваненка та початком Великої Північної війни. У листах гетьмана знайшло відображення широке коло проблем життя тогочасної Української держави, насамперед її участь у воєнних конфліктах, котрі велися Росією. Крім того, вони дозволяють значно поглибити знання щодо взаємин Війська Запорозького із країнами, що входили до складу Османської імперії – Кримським ханством, Валахією, Молдовою, Буджацькою Ордою, а також із Річчю Посполитою й залежним від неї правобережним козацтвом. Представлені й різні аспекти внутрішньополітичного, соціального, економічного і культурного життя України, які вирішувалися у взаємодії із російською верхівкою. Видання призначене для науковців, викладачів, студентів та всіх, хто цікавиться минулим України.



Кл.слова:
епістолярії -- Гетьманщина -- внутрішня політика -- дипломатія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
12.


Матеріяли до історії літератури і громадської думки [Electronic resource] : листування з американських архівів 1857-1933 / ред. Б. Струмінський ; Українська вільна академія наук у Сполучених Штатах Америки. - New York : [s. n.], 1992. - 815 p

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
епістолярії -- українська політика -- літературознаство

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.
 


Basbanes, Nicholas A..
A world of letters [Electronic resource] / Nicholas A. Basbanes. - London : Yale University Press, 2008. - 238 p
Переклад назви: Світ листів

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


For Yale University Press, which celebrates its hundredth birthday in 2008, the century has been an eventful one, punctuated with no few surprises. The Press has published more than 8,000 volumes through the years, scores of bestsellers and award-winners among them, and these books have come to fruition through the efforts of a host of colorful authors, editors, directors, board members, and others of intellectual and literary renown. With an ear always cocked for an interesting tale, one of today’s best storytellers presents an anecdote-rich chronicle of the Press’s first 100 years. Nicholas Basbanes, whom David McCullough has called “the leading authority of books about books,” quickly convinces us that the Press’s history, while bookish, is also lively and fascinating. Basbanes explores the saga behind the acquisition of Eugene O’Neill’s blockbuster play, the all-time Yale bestseller Long Day’s Journey into Night; the controversy sparked in 1965 by publication of The Vinland Map; the origins of the groundbreaking Annals of Communism series, initiated in the wake of the Soviet Union’s demise; and many more highlights from Press annals. Basbanes looks at the reasons behind the publisher’s remarkable financial success, and he completes A World of Letters with a glimpse at the new initiatives that will propel the Press into a second exciting century.



Кл.слова:
листування -- епістолярії

   Тип видання:   художня література   
14.

Любченко, Аркадій.
Вертеп. Оповідання. Щоденник [Електронний ресурс] / А. Любченко. - К. : Основа, 2005. - 352 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Аркадій Любченко (1899-1945) - видатний український письменник. Пройшов складний творчо-світоглядний і життєвий шлях. Філософсько-лірична повість "Вертеп" - це роздуми про долю України, про тривожне майбутнє культурного ренесансу 1920-х років. Дійсно, уже в 1934 році багато творів самого письменника було заборонено, він кілька разів зарештовувався органами НКВС. Оповідання А. Любченка високо оцінював М. Хвильвий, називаючи його " вибагливим, вишуканим мініатюристом". " Щоденник" письменника, опублікований у США до 100-річчя з дня його народження, став явищем в українській літературі останніх років.



Кл.слова:
українська література -- белетристика -- епістолярії

   Тип видання:   художня література   
15.

Українка, Леся.
Зібрання творів [Електронний ресурс] : у 12 т. / Л. Українка. - К. : Наукова думка, 1975

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Поезії. - 1975. - 448 с.

Т. 2 : Поеми. Поетичні переклади. - 1975. - 372 с.

Т. 3 : Драматичні твори (1896-1906). - 1976. - 404 с.

Т. 4 : Драматичні твори (1907-1908). - 1976. - 356 с.

Т. 5 : Драматичні твори (1909-1911). - 1976. - 342 с.

Т. 6 : Драматичні твори (1911-1913). Переклади драматичних творів. - 1977. - 416 с.

Т. 7 : Прозові твори. Перекладна проза. - 1976. - 568 с.

Т. 8 : Літературно-критичні та публіцистичні статті. - 1977. - 320 с.

Т. 9 : Записи народної творчості. Пісні, записані з голосу Лесі Українки. - 1977. - 432 с.

Т. 10 : Листи (1876-1897). - 1978. - 544 с.

Т. 11 : Листи (1898-1902). - 1978. - 486 с.

Т. 12 : Листи (1903-1913). - 1979. - 704 с.


Дане видання є науково-критичним, розрахованим на широке коло читачів. Порівняно з попереднім десятитомним виданням 1963—1965 pp., воно доповнене новими матеріалами, зокрема перекладами, статтями, записами народної творчості та листами. Принцип розташування матеріалу у виданні — жанрово-хронологічний: т. 1 — поетичні твори; т. 2 — поеми і поетичні переклади; тт. 3—6 — драматичні твори; т. 7 — прозові твори, перекладна проза; т. 8 — літературно-критичні та публіцистичні статті; т. 9 — записи народної творчості. Пісні з голосу Лесі Українки; тт. 10—12 — листи. В основу подачі текстів кладуться останні редакції прижиттєвих публікацій, підготовлених до друку самою письменницею. Не друковані за життя Лесі Українки твори подаються за автографами. Тексти супроводжуються історико-літературним та реальним коментарем У примітках наводяться лише важливіші з початкових редакцій і варіантів, головним чином окремі строфи, опущені поетесою з остаточного тексту, чи такі, що зовсім не друкувалися. Тексти подаються за сучасним правописом із збереженням всіхморфологічних та лексичних особливостей мови письменниці.



Кл.слова:
українська література -- поезія -- драматургія -- епістолярії

   Тип видання:   художня література   
16.

Коцюбинський, Михайло Михайлович.
Твори [Електронний ресурс] : в 7 т. / М. М. Коцюбинський. - К. : Наукова думка, 1973-1975

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Повісті. Оповідання (1884-1897). - 1973. - 424 с.

Т. 2 : Повісті. Оповідання (1897-1908). - 1974. - 396 с.

Т. 3 : Оповідання. Повісті (1908-1913). - 1974. - 442 с.

Т. 4 : Статті та нариси. Інші редакції. Нотатки. Переклади. Фольлорні записи. - 1975. - 400 с.

Т. 5 : Листи (1886-1904). - 1974. - 446 с.

Т. 6 : Листи (1905-1909). - 1975. - 330 с.

Т. 7 : Листи (1910-1913). - 1975. - 430 с.




Кл.слова:
українська література -- проза -- есеїстика -- епістолярії

   Тип видання:   художня література   
17.

Кафка, Франц.
Оповідання, романи, листи, щоденники [Електронний ресурс] / Ф. Кафка. - К. : А-ба-ба-га-ла-ма-га, 2012. - 346 с.. - (Доросла серія)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це перше в Україні ґрунтовне зібрання творів Кафки, здійснене трьома знаними майстрами перекладу: Євгеном Поповичем, Олексою Логвиненком, Петром Таращуком. У книзі вибраних творів Франца Кафки — одного з найвидатніших німецькомовних письменників ХХ століття, австрійського чиновника, єврейського страдника і громадянина Чехії — подано оповідання з усіх прижиттєвих та посмертних видань, романи «Процес», «Америка» (уривок), «Замок» (уривок), а також його листи і щоденники.



Кл.слова:
класична література -- проза -- епістолярії

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.


Большевистское руководство. Переписка. 1912 - 1927 [Електронний ресурс] / сост. А. В. Квашонкин. - М. : Российская политическая энциклопедия, 1996. - 423 с.. - (Документы советской истории)

Рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Служебная и личная переписка руководителей большевистской партии является одним из наиболее интересных и малоизученных источников по истории СССР. Как источник важнейшей неформальной информации письма уникальны. Советские лидеры не вели дневников, а поэтому преимущественно из писем можно почерпнуть сведения о тех неформальных аспектах "большой политики" (личные отношения большевистских руководителей, их пристрастия и логика действий, порядок предварительного согласования решений и т. п.), которые отсутствуют в официальных документах. При исследовании жесткоцентрализованной советской политической системы эти проблемы приобретают особое значение. Без их учета невозможно понять реальный механизм принятия решений и функционирования партийно-государственного аппарата. Все это вдвойне справедливо по отношению к периоду, который охватывает настоящий том. Документы, опубликованные в нем, относятся ко времени гражданской войны и новой экономической политики. (Несколько писем за предреволюционный период являются лишь небольшими "цитатами", цель которых зафиксировать своеобразный исходный уровень отношений между лидерами большевиков). Это было время борьбы за власть как с внешним врагом, так и в самой партии. Начавшие формироваться в годы гражданской войны различные группировки в большевистском руководстве открыто столкнулись после смерти Ленина. Решающий этап этого противостояния завершился в основном в 1927 г. На этом же рубеже, который и избран в качестве конечной грани сборника, наметился очевидный отход от новой экономической политики.



Кл.слова:
більшовизм -- політика -- епістолярії -- таємна інформація

   Тип видання:   зб. статей   
19.
 


Шульц, Бруно.
Книга листів [Електронний ресурс] / Бруно Шульц; уклав і підготував до друку Єжи Фіцовський. - К. : Дух і літера, 2012. - 360 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Великий польський письменник Бруно Шульц (1892–1942), котрий усе життя мешкав у Дрогобичі й загинув там від рук нацистів у часи Шоа, був видатним епістолографом. Його листи часто ставали зав’язком майбутніх оповідань, є високими зразками прози магічного реалізму. «Книга листів» – збірка усіх вцілілих листів до друзів, колег, партнерів у видавничих і мистецьких починаннях, освітянських установ. Вона також містить віднайдені листи до Бруно Шульца, які дозволяють краще зрозуміти перипетії індивідуальної біографії митця, його творчі пошуки та осягнення. Це листування понад 60 років збирав видатний польський поет, есеїст і культуролог Єжи Фіцовський (1924–2006). Упорядник також спорядив публікацію докладними коментарями, які стосуються обставин віднайдення текстів, їх атрибутики, згаданих подій і осіб. Книга є своєрідним пам’ятником знищеному нацистами й сталіністами всесвітові галицьких євреїв, котрі спершу пережили Шоа, а відтак у СРСР зазнали брутального затирання слідів їхньої культурної, релігійної та навіть людської присутності на теренах краю.



Кл.слова:
українська література -- епістолярії -- магічний реалізм -- юдаїка
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського