Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (18)Автореферати дисертацій (644)Реферативна база даних (5320)Книжкові видання та компакт-диски (1070)Журнали та продовжувані видання (32)
Пошуковий запит: (<.>K=ЯДРО$<.>+<.>K=ЗЕМЛІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 163
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

де Бруин, К.
Путешествие через Московию [Електронний ресурс] : пер. с фр. / К. де Бруин. - Москва : Императорское Обществ Истории и Древностей Российских при Московском Университете, 1873. - 312 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Бруин Корнелиус де (1652 – после 1711) голландский художник и путешественник. Известен своими путешествиями. Первое из них он совершил по странам Европы и Ближнего Востока (Италия, Египет, Сирия и др.). Описание этого путешествия было издано в 1698 г. В 1701 – 1707 гг. де Бруин совершил второе путешествие – в Россию, Персию, Индию, на острова Цейлон и Яву, после чего через Астрахань, Москву и Архангельск морем вернулся на родину – в Амстердам. В 1711 г. де Бруин издал описание своего второго путешествия. В последующие годы это издание было переведено на ряд европейских языков. Русский текст «Путешествия через Московию Корнилия де Бруина», в переводе с французского, был опубликован в Москве в 1873 г.



Кл.слова:
Московія -- землі -- звичаї

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.

Томашівський, С.
Київська Козаччина 1855 року [Електронний ресурс] / С. Томашівський. - Л. : Наукове Товариство ім. Шевченка, 1902. - 20 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Київська Козаччина 1855 — масові сел. виступи в Київській губернії за відновлення козацтва як сусп. стану і військ. формування. Приводом до них стало опублікування під час Кримської війни 1853—1856 маніфесту імп. Миколи I, що передбачав створення рухомого держ. ополчення. По Київщині, де ще свіжими були згадки про запороз. козацтво, почали поширюватися чутки, нібито тих, хто запишеться в ополчення («у козаки»), буде звільнено від кріпосної залежності (див. Кріпацтво) і вони одержать поміщицькі землі та майно. Бажаючі покозачитися примушували священиків та ін. письменних людей складати списки «вільних козаків», а записавшись у ці списки, відмовлялися відробляти панщину і виконувати розпорядження місц. адміністрації, створювали власні органи самоврядування («сільські громади») і вибирали собі ватажків (відомі імена окремих з них: Василь Бзенко, Іван та Микола Бернадські, Яків Романовський, Михайло Гайденко, Корній Захарченко). Почавшись у лют. 1855 у Васильківському повіті, рух за покозачення в берез.—квіт. охопив понад 500 сіл і містечок у 8 із 12 повітах Київ. губернії (Таращанському, Васильківському, Київському, Звенигородському, Черкаському, Уманському, Сквирському, Канівському). На придушення «козаччини» уряд кинув регулярні війська і поліцію. У кількох селах і містечках сталися криваві сутички, найзапекліше протистояли військам і поліції покозачені селяни у Биковій Греблі (Васильківський пов.; нині село Білоцерківського р-ну), Березні (Сквирський пов.; нині село Володарського р-ну; обидва Київ. обл.), Корсуні (нині м. Корсунь-Шевченківський) і Таганчі (Канівський пов.; нині село Канівського р-ну Черкас. обл.). Однак сили були нерівними. Селяни змушені були скоритися.



Кл.слова:
історія України -- козаччина -- повстання

   Тип видання:   художня література   
3.

Наумович, І. Г.
Онуфрій Грушкевич [Електронний ресурс] / І. Г. Наумович. - 3-е вид.. - Л. : Ставропигійський ин-т, 1902. - 130 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історичні повісті – найживіші уроки із минулого багатостраждального народу, кращий спосіб пробудження патріотичного духу. В них Іван Григорович настановляв народ до доброчинного життя, навчав всьому доброму і корисному. Повісті дали можливість працювати йому з більш широкою аудиторією. Майже у всіх творах головним героєм є священик, котрий живе одним життям із селянами, є його захисником. Устами пастиря автор прищеплював народу благородство, тверезість, бережливість й ін. Він зображав сцени довірливого ставлення селян до своїх священиків, своїми працями спонукав людей до праці на землі, що є першопричиною матеріального блага населення. І.Наумович пи- сав своєрідним народним стилем, висвітлював справжнє селянське життя: «Він зображав наших галицьких Іванів такими, які вони, насправді, були».



Кл.слова:
українська література -- Російська імперія

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Статистика   
4.
 


Сціборський, Микола.
Україна в цифрах [Електронний ресурс] : (статистична студія території, населення й народнього господарства) / Микола Сціборський. - [Вінніпег] : Новий шлях, 1940. - 44 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Микола Сціборський насамперед відомий як ідеолог українського націоналізму, провідник Легії українських націоналістів (1925 – 1929), один із фундаторів Української військової організації та Організації українських націоналістів. Він – автор багатьох публіцистичних праць, наприклад: “ОУН і селянство”, “Робітництво і ОУН”, “Націократія” (три видання), “Національна політика большевиків в Україні” (українською, англійською, французькою й німецькою мовами), “Демократія”, “Сталінізм” (три видання), “Україна і національна політика Совітів”, “Земельне питання”, “Україна в цифрах” (українське і німецьке видання). Валентин Мороз назвав “Націократію” Сціборського, “Націоналізм” Донцова і “Призначення України” Юрія Липи триєдиним символом, що сформував українське “вірую”. У 1941 році у складі похідної групи ОУН повернувся до рідного Житомира, щоб займатися державотворчими проектами в Україні під патронатом німецького командування. Трагічно загинув разом з Омеляном Сеником на рідній землі від кулі бандерівського найманця Кузія. Похорон Сціборського і Сеника, незважаючи на дощ, перетворився на масову маніфестацію, в якій взяли участь, за словами прихильників ОУН, до 3000 осіб.



Кл.слова:
статистика -- населення -- демографія

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
5.

Огієнко, І.
Українська церква [Електронний ресурс] / І. Огієнко. - Прага : Видавництво Юрія Тищенка, 1942

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Нариси з історії української православної церкви. - 1942. - 328 с.

Т. 2 : Нариси з історії української православної церкви. - 1942. - 224 с.


Коли розпочалося християнство в Україні? Коли світ віри Христової досяг і нашої землі й нашого народу, що споконвіку замешкував її? Звичайно маємо на все це відповідь таку, що Христову віру нашому народові прищепив перший князь наш Володимир Святославович року 988-го. Такий погляд дуже поширений у нас, але погляд цей не відповідає дійсному стану справи. Один із перших великих князів українських, Володимир, дійсно перемінив стару віру українську на нову, на християнство, зробив це відкрито й офіційно, і змусив і підданий народ свій до того самого. Отже, за князя Володимира в Україну вже офіційно занесено християнство, і з того часу воно стало офіційною вірою нашої тодішньої української держави.



Кл.слова:
давня історія -- релігійна література -- християнство -- Біблія

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Фізика   
6.

Гинзбург, В. Л.
Атомное ядро и его энергия [Електронний ресурс] / В. Л. Гинзбург. - М. : Изд-во Гостехиздат, 1946. - 62 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге в доступной форме рассказывается об атомной энергии, используемой как в мирных, так и в военных целях. Что же такое атомная бомба и как действует «мирный» атом?



Кл.слова:
будова -- розділ

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Лукреций
О природе вещей [Електронний ресурс] : в 2 т. : пер. с лат. / Лукреций. - М. : Изд-во АН СССР, 1946-1947. - (Классики науки)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1946. - 453 с.

Т. 2. - 1947. - 718 с.


«Про природу речей» (лат. «De rerum natura») — поема римського поета Лукреція — і єдиний повністю збережений поетичний твір, у якому проповідується вчення Епікура. Слід зауважити, що Лукрецій, переконаний і пристрасний послідовник Епікура, не відтворив у своїй поемі всього вчення останнього: він виклав головним чином Епікурову фізику. У детальному викладі фізики Епікура полягає величезна заслуга Лукреція, тому що саме ця сторона Епікурового вчення представляє зовсім винятковий інтерес для історії наукової думки і матеріалізму. Що ж до вчення про критерії (каноніки) і етики, то він зачіпає їх лише побіжно. Епікур (ін. гр. Філософ 4-3 століття до н.е.) був найбільшим матеріалістом і атеїстом античного світу, ідеологом рабовласницької демократії, розвивав атомістичну філософію. Навчав, що матерія вічна і що боги не можуть у неї втручатися. Мета філософії — щастя людини, заради якого потрібно звільнитися від внутрішніх страхів і забобонів, пізнати закони природи.Суть філософії спрямована проти забобонів і містики. Поема Лукреція складається із шести книг. У перших двох книгах викладається атомістична теорія світобудови, що відкидає втручання богів у мирські справи. Книга третя присвячена вченню Епікура про душу, причому наводяться докази, що душа матеріальна, смертна і що страх перед смертю безглуздий. У четвертій книзі знаходиться виклад питань про людину, а також про чуттєві сприйняття, в яких Лукрецій бачить основу людських знань. У п'ятій книзі Лукрецій займається проблемами космогонії, пояснюючи походження землі, неба, моря, небесних тіл і живих істот. У кінці цієї книги дається блискучий нарис поступового розвитку людства і людської культури і розбирається питання про походження мови. Основний зміст шостої книги — знищення забобонних страхів шляхом природного пояснення явищ природи, що вражають людину. Тут йдеться про грім, блискавки, хмари, дощ, землетруси, виверження Етни, розливи Нілу, про різні незвичайні властивості джерел та інші явища природи. Закінчується остання книга міркуванням про хвороби і описом повального мору в Афінах під час Пелопоннеської війни в 430 році до н.е.



Кл.слова:
антична філософія -- епікуреїзм -- матеріалізм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.
 


Куницкий, Р. В.
День и ночь. Времена года [Електронний ресурс] / Р. В. Куницкий. - М. : Воениздат, 1947. - (Научно-популярная библиотека солдата и матроса)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


40-50-х годах прошлого века в СССР публиковалось несколько научно-популярных серий. Самая известная – серия «Научно-популярная библиотека». Параллельно с этой серией выпускалась серия «Научно-популярная библиотека солдата и матроса», издававшаяся военным, а не гражданским, издательством. Перед вами – одна из книг этой серии: «День и ночь. Времена года». В ней в очень простой и увлекательной форме даны основы окружающего нас мира – к которым мы настолько привыкли, что даже забываем задать себе очевидные, но не такие уж и простые для ответа вопросы… В этой небольшой книжке мы постараемся ответить на два вопроса – почему день сменяется ночью, а ночь днём и почему изменяются времена года. Попутно придётся ответить и на некоторые другие вопросы.



Кл.слова:
сезон -- обертання Землі -- астрономія

   Тип видання:   монографія   
9.

Ахиезер, А.
Некоторые вопросы теории ядра [Електронний ресурс] / А. Ахиезер, И. Померанчук. - М. : Гос. изд-во технико-теоретической литературы, 1950. - 416 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Обзорная монография, посвященная ряду вопросов ядерной физики, для решения которых несущественна точная теория ядерных сил. Второе издание книги существенно переработано. Учтены дальнейшие успехи как в теоретической, так и в экспериментальной области физики атомного ядра. Рассмотрен ряд новых вопросов и добавлена глава о замедлении нейтронов.



Кл.слова:
ядерна фізика -- атомне ядро

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Эпинус, Ф. У. Т.
Теория электричества и магнетизма [Електронний ресурс] / Ф. У.Т. Эпинус ; под ред. Я. Г. Дорфмана. - М. : Изд-во АН СССР, 1951. - 563 с.. - (Классики науки)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Представленная книга содержит две наиболее значимые работы Франца Ульриха Теодора Эпинуса: "Речь о сходстве электрической силы с магнитною" была как бы предварительным сообщением Эпинуса; за ним последовал изданный в 1759 г. большой трактат: "Опыт теории электричества и магнетизма с приложением двух диссертаций, из коих первая объясняет некоторое электрическое, а вторая некоторое магнитное явление". В истории науки этот трактат признаётся основоположным в деле теоретических исследований электричества и магнетизма. Трактат Эпинуса был напечатан на латинском языке и с тех пор не переиздавался. На новом европейском языке он появляется впервые. Эпинус. был одним из первых учёных-электриков, чьи исследования строились не только на опытах и наблюдениях, но и на математических расчётах. Более чем за четверть века до Кулона, Эпинус выдвинул положения, лежащие в основе закона, названного именем французского учёного. Эпинус определённо говорит, что сила взаимодействия электрических зарядов убывает обратно пропорционально квадрату расстояния. Общеизвестно, что открытие явления электростатической индукции принадлежит Эпинусу. С его именем связано и открытие электростатической поляризации диэлектриков. Открытая в 40-х годах XVIII в. лейденская банка (электрический конденсатор) была предметом изучения со стороны виднейших учёных того времени, в том числе и Франклина. Но Эпинус первый дал полное объяснение лейденской банки, указав на некоторые ошибки, допущенные американским исследователем. В трактате Эпинуса имеются места, свидетельствующие о том, что русский академик за сто лет до Феддерсена высказал мысль о колебательном характере разряда лейденской банки. Трактат Эпинуса содержит и чисто магнитные исследования. На основе кропотливых математических расчётов автор разработал превосходные для того времени методы намагничивания магнитных стрелок. Эпинус много; занимался земным магнетизмом и утверждал, что земной шар обладает магнитным ядром. Пользуясь математическим методом, он первый рассчитал, как будет вести себя магнитная стрелка в земном магнитном поле.



Кл.слова:
електростатична індукція

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Фізика   
11.

Зисман, Г. А.
Мир атома [Електронний ресурс] / Г. А. Зисман. - М. : Гостехиздат, 1951. - 68 с.. - (Научно-популярная библиотека)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Содержание 1. Молекулы и атомы Молекулы Атомы 2. Строение атомов Частички атомов Электрон «Атомная артиллерия» Строение атома Что такое свет Линейчатые спектры Как происходит излучение света Электронная оболочка и периодический закон Менделеева 3. Атомное ядро Радиоактивные превращения Изотопы и изобары Цепочки радиоактивных превращений Как можно видеть радиоактивный распад Искусственное превращение элементов Нейтрон Из чего построены ядра атомов Превращения элементарных частиц Искусственная радиоактивность



Кл.слова:
будова тіла -- склад атома

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Донцов, Д.
Поетика вогнених меж [Електронний ресурс] : олена Теліга / Д. Донцов. - Торонто : Homin Ukrainy, 1953. - 97 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цим твором, присвяченім Поетиці вогняних меж, хочу дати вираз почуттю глибокої відданості й подиву для Поетики наддніпрянської України, яка - крім Лесі Українки - не знає собі рівної шляхетністю форми й глибінню змісту. Хочу відслонити містерійну суть її поезії, її дух, такий рідний великим традиціям Київської землі, з якої вийшла; який кличним дзвоном гудітиме в серцях тих, що їх визвала на шлях героїзму і посвяти.



Кл.слова:
проза

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Науки про Землю   
13.

Бублейников, Ф. Д.
Земля [Електронний ресурс] / Ф. Д. Бублейников ; под ред. Г. П. Горшкова. - 2-е изд.. - М. : Гос. изд-во тех.-теорет. лит., 1955. - 48 с.. - (Научно-популярная библиотека)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
форма Землі -- океан -- материк

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Математика   
14.

Гахов, Ф. Д.
Краевые задачи [Електронний ресурс] / Ф. Д. Гахов. - М. : Гос. изд-во физико-математической литературы, 1958. - 544 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В настоящей книге рассматриваются краевые задачи теории аналитических функций и дифференциальных уравнений эллиптического типа и их приложения к особым (сингулярным) уравнениям с ядром Коши. Книга предназначена для студентов старших курсов университетов, аспирантов, а также для лиц, занимающихся решением задач математической физики методами теории функций комплексного переменного.



Кл.слова:
інтеграл Коші -- задача Римана

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Глесстон, С.
Атом. Атомное ядро. Атомная энергия [Електронний ресурс] : пер. с англ. / С. Глесстон. - М. : Изд-во Иностранной Литературы, 1961. - 648 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге американского физика Самюэля Глесстона (1897-1986) последовательно и подробно в научно-популярной форме описывается развитие знаний о строении вещества и атомах, о радиоактивности и свойствах атомного ядра, рассказывается о всех основных научных открытиях атомной физики. Подробно излагаются история открытия атомной энергии и достижения последнего времени в области применения атомной энергии. Описываются мощные экспериментальные методы ядерной физики в области исследования элементарных частиц, в том числе ускорители. Энциклопедический охват огромного материала автор сочетает с простым, наглядным и увлекательным стилем изложения. Книга рассчитана на широкий круг читателей. Ее с интересом прочтут физики, химики, математики, инженеры и биологи разных специальностей; много нового найдут в ней историки



Кл.слова:
атомна фізика -- атомна енергетика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.

Кубійович, Володимир.
Західні Українські Землі в межах Польщі 1920-1939 [Електронний ресурс] : етнографічні відношення / Володимир Кубійович. - Чікаго ; Нью-Йорк : Український Публіцистично-Науковий Інститут, 1963. - 31 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
Україна -- етнографія -- національна політика -- інтербелум

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Науки про Землю   
17.

Ефремов, И. А.
Тайны прошлого в глубинах времен [Електронний ресурс] / И.А. Ефремов. - М. : Знание, 1968. - 45 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Среди всех планет нашей Солнечной системы Земля отличается особенностями, наиболее благоприятными для развития жизни. Эти особенности определяют изменения ее поверхности или геологические процессы.



Кл.слова:
Сонячна система -- планета -- розвиток Землі -- геологія -- палеонтологія -- кліматологія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.

Данилюк, Михайло.
Повстанський записник [Електронний ресурс] / Михайло Данилюк. - Йью-Йорк ; Джерсі-Сіті : Свобода, 1968. - 288 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Південна Волинь з її Крем'янеччиною та Дубенщиною, що стала темою цього «Записника» - це лише один із численних прикладів, як виростала доба. Обмеження опису подій лише одним закутком нашої землі дає рельєфнішу картину того, що саме мається на увазі. Вслід за цим обмеженням території приходить також і обмеження опису періоду боротьби, який в основному стосується початків повстанського руху в 1942-1943 роках, бо в той час судила мені доля бути живим свідком фактів і подій.



Кл.слова:
УПА -- визвольний рух

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.


Бережанська земля [Електронний ресурс] : історико-мемуарний збірник / голов. ред. В. Лев ; Наукове товариство ім. Т. Г. Шевченка, Комісія реґіональних дослідів і публікацій. - Нью-Йорк : Комітет "Видавництва Бережани", 1970. - 908 с.. - (Український архів ; т. XIX)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропам'ятна книга "Бережанська земля" - це частина історії нас самих у визначеному часі і просторі, тому вона має у наших душах і серцях зв'язувати й об'єднувати наших предків, нас самих, наших дітей і внуків в одне, бо ми - один Народ, автохтони-господарі тієї Землі, на якій ми були, миє і - при Божій помочі - будемо! Кожний клаптик тієї землі - насичений нашою працею, нашим потом, там і кров наша, і кістки наших рідних, від яких ми самі походимо, там лежать наші Воїни-Герої, що в лютий час захищали від ворогів свій Народ і свою Землю.



Кл.слова:
краєзнавство -- Галичина

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Бор, Н.
Избранные научные труды [Електронний ресурс] : в 2 т. / Н. Бор. - М. : Наука, 1970. - (Классики науки)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Статьи: 1909-1925. - 1970. - 585 с.

Т. 2 : Статьи: 1925-1961. - 1971. - 677 с.


Настоящее двухтомное издание представляет собой первое собрание избранных научных трудов знаменитого ученого. В первый том включены все основные работы Бора до 1925 г. Во второй том включены работы по квантовой механике, теории атомного ядра и другим разделам физики, а также статьи по общим вопросам естествознания. Том снабжен краткими комментариями, составленным У. И. Франкфуртом А. М. Френком.



Кл.слова:
квантова механіка -- атомне ядро -- природознавство
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського