Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (23)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (598)Реферативна база даних (2319)Книжкові видання та компакт-диски (1104)Журнали та продовжувані видання (43)
Пошуковий запит: (<.>K=ФІЛОСОФСЬКИЙ$<.>+<.>K=ТВІР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 142
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   художня література   
1.
 


Ґомбрович, Вітольд.
Фердидурке [Електронний ресурс] / Вітольд Ґомбрович. - К. : Основи, 2002. - 329 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Роман «Фердидурке» видатного польського письменника Вітольда Ґомбровича (1904—1969) — іскрометна й захоплююча мандрівка у світ людських стереотипів,— на думку більшості критиків, є центральним твором польської літератури XX століття. Провокативно-аванґардистський, балаганно-кабаретовий, пародійно-ґротесковий, іронічно-скептичний, стилістично-розмаїтий, цей твір демонструє вічну дисгармонію існування людини, котра повсякчас перебуває в пошуках власної автентичної форми. Тридцятилітній письменник-початківець перетворюється на школяра, страждає, закохується, сміється, розчаровується, кпить, потерпає і втікає, втікає. Втікає від людей і від себе самого.



Кл.слова:
польська література -- ґротескний роман

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Ґадамер, Г. -Ґ.
Герменевтика і поетика [Електронний ресурс] : вибрані твори / Г. -Ґ. Ґадамер. - К. : Юніверс, 2001. - 288 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цій книжці есе та статей Гадамер продовжує рух новітньої німецької філософії, починаючи з Ніцше, яка відкинула претензії на стерильну "науковість" і вводить читача у філософський дискурс мистецтва "як органону філософії, якщо не суперника, що переживає її в усьому".



Кл.слова:
нмецька філософія

   Тип видання:   дисертація   
3.

Ющенко, Петро Андрійович.
Національна ідея як матриця формування особистості: соціально-філософський аналіз [Електронний ресурс] : дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / Петро Андрійович Ющенко ; Національний педагогічний ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К. : [б. в.], 2009. - 193 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
українське суспільство -- розвиток суспільства

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Юркевич, Памфіл
Історія філософії права. Філософія права. Філософський щоденник [Електронний ресурс] / Памфіл Юркевич. - 2-е вид.. - К. : Український Світ, 2000. - 769 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Памфіл Данилович Юркевич (1826-1874) - найвидатніший український філософ XIX століття. Уміщені в цій книзі фундаментальні теоретичні граці П. Юркевича збереглися у рукописах його лекційних курсів. Це видання рукописної спадщини відкриває абсолютно нову й невідому (навіть вузькому колу фахівців) сферу філософського доробку мислителя — його дослідження у царині держави і права, національного духу та моралі, соціальної структури суспільства і т. ін. В "Історії філософії права" П. Юркевич розглядає, "які правомірні стосунки людство вважало за найкращі норми життя", а у "Філософії права" — "які правомірні стосунки треба визнати за постійний ідеал". "Філософський щоденник" є важливим документом формування філософсько-правової думки П. Юркевича, яка на повну силу виявилася у його фундаментальних теоретичних працях. Видання адресоване викладачам і студентам навчальних закладів із філософською, правничою й загальногуманітарною спеціалізацією, усім, хто прагне збудувати на правовій основі Українську державу й досягти правових відносин з іншими державами.



Кл.слова:
сучасна філософія -- право -- держава -- нація

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Шерер, Жан-Бенуа
Літопис Малоросії, або Історія козаків-запорожців та козаків України, або Малоросії [Електронний ресурс] : пер. с фр. / Жан-Бенуа Шерер. - К. : Укр. письменник, 1994. - 311 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Уперше українською (перекладів на жодну з інших слов’янських мов немає) надруковано працю французького історика XVIII століття — перший західноєвропейський твір, цілком присвячений історії України. Зі сторінок книги промовляє шира симпатія автора до України, захоплення героїчною боротьбою козаків за волю. Попри помилки, упередження, схиляння перед потужністю імперії, проти якої боролись козаки, перед культом Катерини II, узагальнення Ж.-Б. Шерера звучать цілком по-сучасному: «Цей народ, пам’ять якого повна спогадів про предків, скинув із себе ярмо, — і саме цього не хочуть йому пробачити».



Кл.слова:
козацтво

   Тип видання:   довідник   
6.


Чужомовне письменство на сторінках західноукраїнської періодики (1914-1939) [Електронний ресурс] : бібліографічний покажчик / за заг. ред.: О. Лучук, Т. Лучук. - Л. : Видавничий центр ЛНУ ім. І. Франка, 2003. - 194 с.. - (Українська біобібліографія)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Бібліографічний покажчик, який упорядкували члени Комісії всесвітньої літератури ім. Миколи Лукаша НТШ, відображає переклади творів світової літератури, які публікувалися в західноукраїнській періодиці від 1914 до 1939 рр.



Кл.слова:
твір -- бібліографія -- переклад -- література -- письменник

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
7.

Чорноморець, Ю. П.
Візантійський неоплатонізм від Діонісія Ареопагіта до Геннадія Схоларія [Електронний ресурс] / Ю. П. Чорноморець. - Київ : Дух і літера, 2010. - 568 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Православна теологія за власну концептуальну основу має спадщину святих отців та візантійських богословів. Ця спадщина видається єдиним цілим лише при незнанні текстів та фактичного перебігу подій. Історія православної теології — це драма конкуренції багатьох доктрин, змагання між якими розгорталося навіть в межах ортодоксії. Релігієзнавчий та історико-філософський підходи дозволяють побачити в історії православної теології еволюційні зміни, які відбувалися закономірно. Першим етапом кожного кола розвитку теології ставав бунт проти метафізики, спроби побудувати постметафізичну та антиметафізичну фідеїстичну теологію. Бог уявлявся як абсолютно непізнаваний, всяка метафізична теологія деконструювалася. Епоха деконструкцій швидко змінювалася спробами побудувати ортодоксальну метафізику, згідно із якою Бог — це Буття. Метафізика існування на наступному етапі розвитку теології зазнавала схоластизації та примітивізації. Формувалася схоластична есенціалістична метафізика, яка була здатна панувати довший час, але не могла створити видатних пам’яток, які б піднялися до рівня творів перших двох етапів. У книзі розглянуто найважливіший етап у розвитку православної теології — візантійський. Дослідження присвячено еволюції панівного у Візантії напрямку богословської та філософської думки — християнському неоплатонізмові. Візантійський неоплатонізм виникає в деконструкціях Ареопагітик, досягає власної творчої кульмінації в метафізиці Буття Максима Сповідника, зберігає неоплатонічні традиції у метафізиці есенціалізму (кінець VII — початок XIII сто- літь). До падіння Константинополя візантійський неоплатонізм встигає здійснити ще одне коло розвитку. Неоареопагітизм Григорія Палами змінюється творчою метафізикою Каліста Ангелікуда, а з 70-х років XIV століття панує паламітська схоластика, новий есенціалізм. Дослідження підтверджує тезу про філософізацію теології у візантійський період. Ідеаломта методологічним підґрунтям для візантійських мислителів була ідея «філософської теології» Прокла. Антиметафізична теологія Ареопагітик залежала від філософії Дамаскія, останнього схоларха Афінської школи неоплатонізму. Філософія Максима Сповідника переінтерпретовувала прокліанство. Візантійський есенціалізм ідейно і текс туально залежав від александрійського неоплатонізму. Книга розрахована на науковців,викладачів, студентів, всіх, хто цікавиться непростою історією православної теології.



Кл.слова:
середньовічна філософія -- есенціалізм -- фідеїстична теологія -- схоластика -- ісихазм -- неоареопагітизм

   Тип видання:   художня література   
8.

Черных, Б.
Избранное [Електронний ресурс] / Б. Черных. - в 2 т.. - М. : Европа, 2007

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Есаулов сад. - 384 с.

Т. 2 : Старые колодцы. - 488 с.


Российская очеркистика второй половины XX века сохраняла верность традициям дореволюционной очеркистики. Восстановление этих традиций стало явью благодаря произведениям Валентина Овечкина, Владимира Тендрякова, Гавриила Троепольского и других. Борис Черных, хотя он младше своих предшественников в жанре очерка, не погнушался пойти в русле лучших заветов отечественной школы публицистики. Самое главное, он везде (и в «Старых колодцах» и во всех своих очерках) сохраняет героя. И любовь к герою. Черных предпочитает писать не о проблемах, а о человеке. И с помощью своих героев внушает нам ту веру, не побоимся сказать высоком слогом, в Россию, в ее настоящее и будущее, в русский мир.



Кл.слова:
твір -- розповідь -- нарис

   Тип видання:   художня література   
9.
 


Череп, Тетяна Павлівна.
Із саду – дві стежини [Електронний ресурс] : художньо-документальна повість, етюди / Тетяна Череп. - К. : [б. в.], 2012. - 66 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.52 Мб


Твір «зачіпає» з перших рядків. Сюжетом, а особливо стилем письма, живою народною мовою, незвичайними і непридуманими долями українських жінок, які у роки лихоліття не лише страждали, але й мріяли, шукали свого щастя, кохали, народжували дітей.



Кл.слова:
українська література -- сучасна література

   Тип видання:   художня література   
10.

Хемінгуей, Ернест.
Прощавай, зброє. Старий і море. Оповідання [Електронний ресурс] : пер. з англ. / Е. Хемінгуей. - К. : Дніпро, 1974. - 572 с.. - (Вершини світового письменства ; т. 17)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До однотомника ввійшли вибрані твори, написані в 1925—1952 роках — у період найбільшої творчої активності Хемінгуея. Роман «Прощавай, зброє» побачив світ у 1929 році, коли його автор був уж е визваним письменником і мав у своєму доробку кілька книжок, зокрема збірники оповідань «За нашої доби» (1925), «Чоловіки без жінок» (1927) та роман «І сходить сонце» («Фієста»), опублікований у 1926 році. «Прощавай, зброє», поряд з пізнішим романом «По кому б’є дзвін» (1940), справедливо вважається одним з найвищих досягнень Хемінгуея-романіста. Готуючи роман до перевидання в 1948 році, після другої світової війни, автор написав до нього передмову, в якій наголосив на антивоєнному спрямуванні твору. Повість «Старий і море» (1952) — останній значний твір Хемінгуея, опублікований за його життя. Повість викликала величезний іптерес: лише за два дні було продано понад п’ять мільйонів примірників журналу «Лайф», у якому ї ї вперше надруковано. У 1953 році Хемінгуею присуджено найвищу літературну премію США — премію Пуліцера, а в 1954-му — Нобелівську премію. Оповідання, включені до однотомника, взято із збірників «Чоловіки без'жінок» (1927), «Переможець не бере нічого» (1933) і «П’ята колона» та перші сорок дев’ять оповідань» (1938). Деякі з них друкувалися перед тим у різних журналах, інші вперше побачили світ у згаданих збірниках. Оповідання «Картяр, черниця і радіо» , 571 та «Столиця світу» мали в журнальних варіантах інші назви: перше — «Дайте нам рецепт, лікарю», друге — «Роги бика». У першій публікації «Снігів Кіліманджаро» (журнал «Есквайр», серпень 1936) було вгадано відомого американського письменника Скотта Фіцджеральда і наведено початок одного з його оповідань; та, зважаючи на протест Фіцджеральда, з яким Хемінгуей приятелював, у подальших виданнях він замінив прізвище Фіцджеральда на вигадане ім’я Джуліан (див. стор. 563 нашого видання). Оповідання «Старий коло мосту», як свідчить сам автор у передмові до збірника «П’ята колона» та перші сорок дев’ять оповідань», передане телеграфом з Барселони в квітні 1938 року. Воно належить до циклу іспанських оповідань письменника, що друкувалися в 1938—1939 роках у періодиці («Викриття», «Метелик і танк», «Ніхто не вмирає!» та ін.). Проте Хемінгуей за життя не включав решти оповідань цього циклу до збірників, вважаючи їх ще не довершеними. Українською мовою роман «Пращавай, зброє» та повість «Старий і море» перекладено вперше. Оповідання друкувались у збірнику «Сніги Кіліманджаро» та інші новели» (К., «Дніпро», 1968).



Кл.слова:
американська література -- белетристика

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія:    
11.

Фройд, Зіґмунд.
Вступ до психоаналізу [Електронний ресурс] : лекції зі вступу до психоаналізу з новими висновками : пер. з нім. / З. Фройд. - К. : Основи, 1998. - 712 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Зіґмунд Фройд — один з тих велетнів духу, що навчили людину сміливо, не ховаючись від правди, придивлятись до власного єства. Запропонований читачевій увазі твір — узагальнення й підсумок усього доробку вченого, популярний, та аж ніяк не спрощений виклад психоаналітичної теорії вустами її автора.



Кл.слова:
психоаналіз -- підсвідоме -- психологія особистості

   Тип видання:   художня література   
12.

Франко, І.
Фарбований лис [Електронний ресурс] / І. Франко. - К. : Веселка, 1980. - 23 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
твір -- дитина -- казка

   Тип видання:   методичний посібник   
13.


Філософія [Електронний ресурс] : програма кандидатського іспиту з філософії та методичні рекомендації для ад'юнктів та здобувачів / авт.-уклад. В. О. Ананьїн, О. О. Пучков. - К. : Вид-во ВІТІ НТУУ "КПІ", 2008. - 50 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Програма кандидатського іспиту з філософії та методичні рекомендації адресуються ад’юнктам та здобувачам вченого ступеня кандидата у відповідній галузі наук. Програма підготовлена з урахуванням стратегічних положень Державної національної програми «Освіта», вимог і рекомендацій Вищої атестаційної комісії України. Автори прагнули впровадити позитивний досвід складання аналогічних програм Центру гуманітарної освіти НАН України, кафедрами філософії філософського та гуманітарних факультетів Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, Інституту вищої освіти АПН України, інших вищих навчальних закладів України.



Кл.слова:
філософська думка -- філософський аналіз

   Тип видання:   підручник   
14.


Філософія [Електронний ресурс] : підручник / О. Г. Данильян, В. М. Тараненко ; Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. - 2-ге видання, доповнене і перероблене. - Харків : Право, 2012. - 312 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.49 Мб


У підручнику висвітлено предмет філософії, її основні функції та роль і значення в житті суспільства. Наведено характеристику історії розвитку філософської думки, її різних напрямів і шкіл. Стисло, доступно і змістовно викладено основні розділи філософії: онтологія, феноменологія, філософія розвитку, епістемологія, методологія, соціальна філософія, антропологія, філософія історії.

Для студентів, аспірантів і викладачів вузів, а також тих, хто цікавиться філософськими проблемами.



Кл.слова:
особистість і суспільство -- філософія -- філософський аналіз

   Тип видання:   підручник   
15.
 


Успенский, Л. В.
За языком до Киева [Електронний ресурс] / Лев Успенский. - Ленинград : Лениздат, 1988

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Работы Л.В. Успенского о языке пробуждают интерес человека к истории, уважение к прошлому. Он щедро делится богатыми познаниями, пишет о сложном остроумно, весело. Книга Л.В. Успенского «За языком до Киева (Загадки топонимики)» вышла в 1988 году, но не утратила своего значения, как не утратили своего значения и все его другие книги, которые называют или занимательной лингвистикой или лингвистической прозой.



Кл.слова:
художній твір -- лінгвістика -- лінгвістична проза

   Тип видання:   наукове видання   
16.
 



Українська літературна мова і правопис [Електронний ресурс]. - Берлін : Українське слово, 1922. - 52 с.. - (Бібліотека "Українського слова")

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання містить головні правила українського правопису Української Академії Наук та твір Євгена Чикаленка "Про українську літературну мову".



Кл.слова:
лінгвістика -- мовознавство -- українська мова

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Тьоніс, Ф.
Спільнота та суспільство [Електронний ресурс] : основні поняття чистої соціології : пер. с нім. / Ф. Тьоніс. - К. : Дух і Літера, 2005. - 262 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Твір Фердинанда Тьоніса (1855-1936), що вперше вийшов друком у 1887 р., присвячений розробці типології суспільного життя та покладає початок сучасній соціології в Німеччині. Автор поставив перед собою завдання прояснити фундаментальні поняття соціологічної науки, обираючи основною засадою суспільного життя волю, яку він трактує скоріше не у психологічному, а в етичному сенсі - як джерело будь-якого наміру і дії.



Кл.слова:
соціологія -- теорія суспільства -- природне право

   Тип видання:   методичний посібник   
18.

Тищенко, О. Р.
Історія декоративно-прикладного мистецтва України (XІІІ-XVIII ст.) [Електронний ресурс] : навч. посібник / О. Р. Тищенко. - К. : Либідь, 1992. - 192 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник для студентів вузів мистецтв та культури. В книзі розкриваються основні тенденції розвитку декоративно-прикладного мистецтва. Детально проаналізовано численні твори мистецтва з музеїв і приватних зібрань.



Кл.слова:
твір -- музей -- зібрання

   Тип видання:   бібліографія   
19.

Тарнавська, М.
Українська національна революція в поезії, 1917 – 1967 [Електронний ресурс] : бібліографія / М. Тарнавська. - [Б. м.] : Славута, 1969. - 9 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
вірш -- твір

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.

Суховець, Надія.
Не підмажеш не поїдеш [Електронний ресурс] / Надія Суховець. - К. : Леся, 2013. - 48 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цій книзі системно і структурно аналізується явище корупції в Україні, але системний підхід є провідним серед усіх методологічних підходів. Реалізується завдання поєднання теорії і практики боротьби з корупцією. Монографія розрахована авторами М. МИХАЛЬЧЕНКО, О. МИХАЛЬЧЕНКО, Є. НЕВМЕРЖИЦЬКИМ книги "КОРУПЦІЯ В УКРАЇНІ" політико-філософський аналіз, 2012. Монологія розрахована авторами на науковців, викладачів, аспірантів і практичних працівників та на вільних читачів. Монологія моя – вільного читача, на основі ДОСЛІДЖЕННЯ й ВИСНОВКУ ТРУДОВОГО НАРОДУ, – розрахована на ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ тому, що він всьому Голова, як хліб насущний та на нових обранців-Верховнорадців.



Кл.слова:
корупція
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського