Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (1991)Реферативна база даних (8948)Книжкові видання та компакт-диски (95)Журнали та продовжувані видання (60)
Пошуковий запит: (<.>K=СУКУПН$<.>+<.>K=ПРОПОЗИЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 48
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
1.


Saint John's seminary. Board of trustees special meeting 23 May 2007. Response of rector to o proposal [Electronic resource]. - [S. l. : s. n.]. - 10 p.
Переклад назви: Семінарія м. Сент-Джонс. Спеціальна нарада опікунської ради 23 травня 2007. Доповідь-пропозиція ректора

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Международная баптистская богословская семинария (англ. International Baptist Theological Seminary) — высшее богословское учебное заведение баптистских церквей Европы. Кампус семинарии расположен та территории малого замка Енералка, в районе Прага



Кл.слова:
католицизм -- християнство -- духовенство

   Тип видання:   методичний посібник   
2.


Інструкція по хіміко-технологічному контролю лікеро-горілчаного виробництва [Електронний ресурс]. - К. : УкрНИИспиртбиопрод, 1999. - 458 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Інструкція містить сучасні методи хіміко-технологічного контролю технологічних процесів лікеро-горілчаного виробництва, якості сировини, напівфабрикатів, допоміжних матеріалів, інгредієнтів і готових напоїв з метою підвищення якості продукції, її стійкості, зменшення виробничих втрат, раціонального використання сировини. За останні роки підвищені вимоги до якості продукції, розроблені нові і зняті з виробництва непопулярні у споживачів види напоїв, вдосконалені технологічні процеси. Для хіміко-технологічного контролю лікеро-горілчаного виробництва розроблені нові, більш прогресивні методи аналізу що відповідають сучасному рівню розвитку аналітичної техніки, вдосконалені існуючі методи контролю, в виробництві введені нові стандарти на правила приймання і методи аналізу В хіміко-технологічний контроль лікеро-горілчаного виробництва включені нові методи аналізу та показники, які раніше не визначалися. Інструкцію з хіміко-технологічного контролю лікеро-горілчаного виробництва підготовлено в Українському науково-дослідному інституті спирту і біотехнології продовольчих продуктів (УкрНДІспиртбіопрод). Хіміко-технологічний контроль лікеро-горілчаного виробництва - це визначення комплексу показників, які характеризують хімічний склад та фізико-хімічні властивості сировини та матеріалів, напівфабрикатів, готових напоїв та відходів лікеро-горілчаного виробництва, і встановлення відповідності отриманих результатів значенням, що приведені у відповідних нормативних документах. Хіміко-технологічний контроль відіграє важливу роль у виробничій діяльності заводу, так як дозволяє керувати технологічним процесом, забезпечити його стабільність, високий вихід та необхідну якість готової продукції. При оцінці якості сировини і готової продукції користуються такими поняттями, як якість, показник якості, базовий показник якості, рівень якості. Якість продукції - це сукупність тих властивостей, які обумовлюють її придатність до споживання за призначенням. При оцінці якості однієї і тієї ж продукції, але різного призначення, із всієї множини властивостей вибирають лише ті, які дозволяють досягти відповідної мети.



Кл.слова:
спирт -- алкоголь

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.

Андреюк, Н. В.
Мікроекономіка [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Н. В. Андреюк. - Київ : Кондор, 2004. - 176 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчально-методичному посібнику викладені основні поняття і закономірності мікроекономічного аналізу. Його зміст охоплює всі теми типової навчальної програми з дисципліни «Мікроекономіка». Наприкінці теоретичного викладення кожноїтеми запропоновані різнопланові прктичні завдання з коментарями до вирішення і тести з відповідями. До кожної теми додається список рекомендованої літератури. Для студентів економічних спеціальностей усіх форм навчання.



Кл.слова:
ринкова економіка -- попит -- пропозиція -- конкуренція -- споживання

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.
 


Бокань, Володимир.
Культурологія [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Володимир Бокань. - 3-є вид., стереотип.. - К. : МАУП, 2004. - 136 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований посібник висвітлює основи культурології - науки про сукупність результатів людської діяльності, засоби передавання культурної інформації прийдешнім поколінням; дає уявлення про широкий спектр пам'яток духовної та матеріальної історії та культури, зв'язків культурних процесів між народами, про життя й побут різних народів і націй як цілісних соціальних інститутів. Цілісне опанування культурологічних процесів сприятиме ефективній діяльності майбутніх управлінців щодо розвитку народного господарства держави. Для студентів бакалаврату, магістратури, а також для всіх, хто цікавиться проблемами культурології.



Кл.слова:
культура -- культурний процес -- релігія

   Тип видання:   монографія   
5.

Боряк, Геннадій.
Національна архівна спадщина України та державний реєстр "Археографічна україніка". Архівні документальні ресурси та науково-інформаційні системи [Електронний ресурс] / Геннадій Боряк ; Національна академія наук України, Інститут української археографії та джерелознавства ім. M. С. Грушевського, Інститут рукописів ЦНБ ім. В. І. Вернадского, Головне архівне управління при Кабінеті міністрів України. - К. : [б. в.], 1995. - 348 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена теоретико-методологічним проблемам актуалізації великих масивів архівних документів, пов'язаних з історією, наукою та культурою нашої держави. Архівні фонди – документальні системи первинного рівня – розглядаються як складова загальнонаціональних інформаційних ресурсів України, аналізується історія фондоутворення, організаційно-облікові класифікації сукупного архівного фонду, зміст понять Державного та Національного архівного фонду, Єдиної системи науково-довідкового апарату архівів. Розглядаються проблеми створення документальних систем другого документального рівня та розвиток камеральних традицій в архівній системі, принципів каталогізації та підготовки науково-довідкових видань. Основна увага приділяється розвитку спеціальної історичної дисципліни – археографії та її камеральної галузі, вводиться нове поняття евристичної археографії. Розробка методів камерального аналізу архівної спадщини колективного рівня пов'язується з основним завданням сучасної археографії – створенням Археографічного реєстру національної спадщини України (АРУ). Розрахована на істориків, філософів, філологів, культурологів, а також на широке коло дослідників, які цікавляться вітчизняною історією.



Кл.слова:
архівознавство -- археографія -- архівні матеріали

   Тип видання:   монографія   
6.

Вакуленко, Максим Олегович.
Українська термінологія: комплексний лінгвістичний аналіз [Електронний ресурс] : монографія / М. О. Вакуленко ; Національна академія наук України, Український мовно-інформаційний фонд. - Івано-Франківськ : Фоліант, 2015. - 361 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 7.21 Мб


У монографії подано, обґрунтовано та розвинено комплексний пiдxiд до вживання і творення українських тeрмiнiв, заснований на використанні методів природничих наук і мовознавчих аспектів дослідження. Такий підхід створює передумови для того, щоб розглядати термінологію не лише як розділ лексики, сукупність термінів і вчення про них, а насамперед як науку про утворення, розвиток і функціонування термінів. За допомогою послідовного застосування статистичного та аналітичного методів досліджено теоретичні й практичні термінографічні проблеми, розкрито правописні аспекти відтворення запозичених та іншомовних слів. На основі методу акустичних інваріантів досліджено акустичні характеристики звуків української (а також англійської) мови та знайдено їх інваріантні акустичні параметри. У монографії відображено результати автора, одержані в процесі його наукової та викладацької роботи в Державній академії керівних кадрів освіти, Міжрегіональному інституті вдосконалення вчителів, Київському національному лінгвістичному університеті, Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Техаському університеті в Арлінгтоні (США), Єнському університеті імені Фрідріха Шіллера (Німеччина), Гіссенському університеті імені Юстуса Лібіга (Німеччина), Лейпцізькому університеті (Німеччина), Дрезденському технічному університеті (Німеччина), Університеті Країни басків (Іспанія), Українському мовно- інформаційному фонді Національної академії наук України. Для науковців, викладачів, аспірантів і студентів філологічних факультетів вищих навчальних закладів, а також для лексикографів, фонетистів, перекладачів і фахівців у галузі прикладної лінгвістики, української термінології і термінографії.



Кл.слова:
термінографія -- сучасні терміносистеми -- кодифікація термінології -- сучасний правопис

   Тип видання:   підручник   
7.

Вихованець, І. Р.
Граматика української мови [Електронний ресурс] : синтаксис / І. Р. Вихованець. - К. : Либідь, 1993. - 368 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику розглядаються основні питання синтаксису сучасної української мови: типи синтаксичних одиниць та їх функції, синтаксичні зв'язки, семантико-синтаксичні відношення. Інтерпретацію багатьох синтаксичних явищ подано у світлі функціональної теорії. Системно викладено аспекти вивчення синтаксичних одиниць і передусім речення. Висвітлено формально-синтаксичну, семантико-синтаксичну і комунікативну організацію речення, а також структурування його парадигм. Детально проаналізовано сукупність синтаксем як мінімальних синтаксичних одиниць, функціонування словосполучень тощо. Для студентів філологічних факультетів вузів.



Кл.слова:
синтаксична одиниця -- синтаксична функція -- семантика

   Тип видання:   методичний посібник   
8.

Галисеев, Г. В.
Системне програмування [Електронний ресурс] : конспект лекцій / Г. В. Галисеев ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”. Інститут Комп'ютерних Технологій. Кафедра інформаційних технологій та програмування. - К. : [б. в.], 2010. -

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Програма — це дані, призначені для управління конкретними компонентами системи обробки інформації (СОЇ) в цілях реалізації певного алгоритму. Звернути увагу: програма — це дані. Один з основних принципів машини фон Неймана — те, що і програми, і дані зберігаються в одній і тій же пам'яті. Програма, що зберігається в пам'яті, є деякими кодами, які можуть розглядатися як дані. Можливо, з погляду програміста програма — активний компонент, вона виконує деякі дії. Але з погляду процесора команди програми — це дані, які процесор читає і інтерпретує. З іншого боку програма — це дані з погляду обслуговуючих програм, наприклад, з погляду компілятора, який на вході отримує одні дані — програму на мові високого рівня, а на виході видає інші дані — програму в машинних кодах. Програмне забезпечення (ПО) — сукупність програм СОЇ і програмних документів, необхідних для їх експлуатації Істотно, що ПО — це програми, призначені для багатократного використання і застосування різними користувачами. У зв'язку з цим слід звернути увагу на ряд необхідних властивостей ПО.



Кл.слова:
програма -- системи -- комп'ютер

   Тип видання:   навчальний посібник   
9.

Герасін, О. І.
Програмування та обчислювальна техніка [Електронний ресурс] : напрям "Видавничо-поліграфічна справа" / О. І. Герасін ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б .в.], 2010. - 43 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Інформація — сукупність відомостей (даних), які сприймаються з навколишнього середовища (вхідна інформація), видаються у навколишнє середовище (вихідна інформація) або зберігаються у певній системі. Термін «information» латиною означає виклад, роз'яснення факту чи події. Інформація існує у вигляді документів, креслень, рисунків, текстів, звукових і світлових сигналів, енергетичних та нервових імпульсів тощо. В даний час у сфері використання комп'ютерних технологій у вищій школі можна виділити два основні напрями. Перше з них, теоретичне, має на увазі використання комп'ютерів для вивчення теоретичних основ інформатики як науки про інформаційні процеси. Його основною метою є виховання інформаційної культури майбутніх фахівців, що полягає у формуванні наукового світогляду, операційного стилю мислення, умінь роботи на комп'ютері. Другий напрям, прикладний, віддає перевагу використанню комп'ютерів як технічному засобу навчання по інших учбових предметах. Не відкидаючи безперечних достоїнств теоретичного напряму, вкажемо на деякі переваги прикладного напряму для вищої школи. Обчислювальна математика — розділ математики, що включає круг питань, пов'язаних з виробництвом обчислень і використанням комп'ютерів. У вужчому розумінні обчислювальна математика — теорія чисельних методів вирішення типових математичних задач.



Кл.слова:
комп'ютер -- мова програмування -- обладнання

   Тип видання:   методичний посібник   
10.

Гордієнко, Г. В.
Спеціальне документознавство [Електронний ресурс] / Г. В. Гордієнко ; Відкритий Міжнародний Університет Розвитку Людини «Україна». Інститут Філології та масових комунікацій. Кафедра документознавства та інформаційної діяльності. - К. : [б. в.], 2010. - 185 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Наука про документ і документну комунікацію на сьогодні знаходиться на стадії свого інтенсивного формування. З цієї причини багато теоретичних питань мають дискусійний характер і передбачають подальшу поглиблену розробку. Стосовно спеціального документознавства відмінності у поглядах на його об’єкт полягають, в основному, в представленні його або як сукупності всіх документів (тобто різних типів документації), або як лише управлінської (управлінської, науково-технічної, картографічної тощо) документації, застосовуючи при цьому особливі підходи до класифікації об’єктів дослідження. Предмет, як правило, пов’язують із створенням і функціонуванням документів, документації та їх систем.



Кл.слова:
документація -- комунікація

   Тип видання:   монографія   
11.

Дубовик, Т. В.
Інтернет-маркетингові комунікації [Електронний ресурс] : монографія / Т. В. Дубовик ; Київський національний торговельно-економічний університет. - Київ : [б. в.], 2014. - 332 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.59 Мб


У монографії розглянуто теоретико-методологічні основи інтернет-маркетингових комунікацій (ІнМК) підприємств торгівлі в Україні. Виявлено домінанти їх сучасного розвитку, охарактеризовано процес персоналізації та кастомізації як стратегічно значущого орієнтира еволюції ІнМК. Запропоновано термінологічний апарат вживання системних елементів ІнМК. Обґрунтовано агреговану модель управління інтегрованими інтернет-маркетинговими комунікаціями з урахуванням синергії інтегральної взаємодії ІнМК, імперативу системності в алгоритмі формування сукупності засобів, технологій та інструментів ІнМК. Висвітлено механізм взаємодії підприємств торгівлі з різними суб’єктами впливу, що дало можливість розробити оптимальні інтернет-маркетингові комунікаційні стратегії з урахуванням принципів соціально-етичного маркетингу. Монографія розрахована на науковців, викладачів, магістрантів та фахівців з інтернет-маркетингових комунікацій підприємств торгівлі, а також тих, хто цікавиться питаннями інтернет-маркетингових комунікацій.



Кл.слова:
інтернет-торгівля -- мерчандайзинг -- е-лояльність -- електронна комерція

   Тип видання:   аналітична доповідь   
12.

Злидник, Ю. Р.
Аналіз експортно-імпортних та фітосанітарних ризиків сільського господарства України в контексті Угоди про асоціацію [Електронний ресурс] : аналітична записка / Ю. Р. Злидник ; Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього. - Львів : [б. в.], 2015. - 6 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.17 Мб


Інтеграційні прагнення України в європейське співтовариство, як сукупність соціально-економічних процесів потребують регламентованої документаційної підтримки, що знайшло своє відображення в тексті Угоди про асоціацію з ЄС. Однак, результат реалізації норм та пропозицій, які закладені в Угоді знаходяться прямо чи опосередковано під впливом низки внутрішніх і зовнішніх чинників. Проте, вплив даних чинників можете бути як позитивним так і негативним. Відповідно, існують ризики, які потребують аналізу з метою коректної оцінки економічних реалій України (зокрема в контексті агропромислового комплексу) та забезпечення можливих механізмів запобігання або мінімізації негативних наслідків конкретних чинників.



Кл.слова:
модернізація виробництва -- експортні квоти -- ветеринарні стандарти

   Тип видання:   навчальний посібник   
13.

Калініченко, Олександр Володимирович.
Макроекономіка [Електронний ресурс] : практикум / О. В. Калініченко, О. Д. Плотник. - Київ : Центр учбової літератури, 2010. - 656 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.20 Мб


Навчальний посібник відповідає типовій програмі дисципліни «Макроекономіка». У ньому запропоновано основні теоретичні підходи, одноваріантні та багатоваріантні запитання, проблемні ситуації, приклади розв’язку задач, задачі, теми рефератів, словник основних термінів, а також список рекомендованої літератури з від повідних тем курсу. Для студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів, викладачів.



Кл.слова:
сукупна пропозиція -- одночасна рівновага -- інфляційний механізм -- монетарна політика -- платіжний баланс

   Тип видання:   монографія   
14.

Канетті, Еліас.
Маса і влада [Електронний ресурс] : пер. з нім. / Е. Канетті. - К. : Альтернативи, 2001. - 416 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Що відбувається з певною спільнотою — соціумом, сукупністю людей, масою — за умов раптової, карколомної зміни певних історичних обставин? Чому цивілізований, більш-менш толерантний людський загал раптом (а втім, чи аж так раптом? Адже чудес тут не буває!) перетворюється на розлючений, агресивний, непередбачуваний натовп? Які саме закономірності соціальної психології «великих груп» використають, або цілком свідомо, знаючи їх, або інтуїтивно, тирани далекого чи зовсім нещодавнього минулого? Що необхідно для того, щоб зміцнити в суспільстві непорушні засади зрілої демократії? Ці питання є, поза сумнівом, визначальними для гуманістичного розвитку десятків і сотень держав світу, безумовно, України в тому числі. Цими питаннями все своє життя переймався Еліас Канетті (1905 — 1994), видатний німецькомовний письменник єврейського походження; Австрія, Румунія та Німеччина з більшими чи меншими підставами вважають його «своїм», — лауреат Нобелівської премії з літератури (1981 р.), громадський діяч, публіцист, філософ, соціальний психолог та історик, спостерігач, аналітик, свідок та учасник багатьох катаклізмів ХХ століття — від Першої світової війни (вибух «патріотичних почуттів» у Відні 1 серпня 1914 року майбутній знаменитий письменник бачив на власні очі й запам’ятав їх назавжди) до громадянської війни в Іспанії, трагедії Другої світової, Корейської та Близькосхідної воєн. Світової слави Канетті зажив завдяки двом творам: художньому — романові «Засліплення» (1935 р. — саме за нього 46 років по тому йому було присуджено Нобелівську премію)та соціально-філософському — великій монографії «Маса і влада» («Massa und Macht», 1960 р.). Звернімо ж увагу саме на цю працю. Полум’яна віра в ідеали гуманізму й культури, дар провидця , так само як і досконале знання історії та філософії влади, блискуча, прозора мова — все це робить працю німецького письменника цікавою та потрібною нам. Погляд Канетті — «абстрагований», з «висоти пташиного польоту» — не є байдужо відстороненим; відчувається щирий біль за людину, жертву безсоромних маніпуляцій та брехливої пропаганди, котрі, як засвідчив лютий досвід ХХ століття, завжди передують багатомільйонним людиновбивствам. І хто сказав, що нинішнє ХХІ століття буде геть безхмарним і нам уже не знадобляться застереження Канетті, а надто з огляду на трагедію сучасної України? Книжка «Маса і влада» (на щастя, 2001 року з’явився прекрасний український переклад Олекси Логвиненка, Видавничий дім «Альтернативи») має всі права на увагу тих, хто переймається майбутнім так само, як і багато в чому минулим, України.



Кл.слова:
психологія мас -- маніпуляції свідомістю -- владні механізми -- тоталітаризм -- соціальна психологія

   Тип видання:   монографія   
15.

Кичко, І. І.
Соціально-економічні детермінанти особистих потреб [Електронний ресурс] : монографія / І. І. Кичко ; Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Чернігівський державний технологічний університет. - Чернігів : Чернігівський державний технологічний університет, 2012. - 359 с.

  Текст у форматі PDF 5.63 Мб


У монографії досліджено особисті потреби як об’єктивний важіль регулювання національної економіки, еволюцію поглядів на особисті потреби, суб’єкти потреб у розрізі імперативів потреб суспільства та колективу. Розроблено методичні основи оцінки особистих потреб та їх регулювання відповідно до інституціональної парадигми. Здійснена сегментація регіонів за рівнями задоволення особистих потреб. Розглянуто механізми удосконалення державного регулювання особистих потреб на основі дослідження сукупності наукових поглядів та з урахуванням сучасного розвитку національної економіки.

Монографія призначена та може бути використана науково-педагогічними працівниками, фахівцями з державного управління, економістами, аспірантами, студентами економічних вузів та всіма зацікавленими особами.



Кл.слова:
класифікація особистих потреб -- задоволення потреб -- потреби

   Тип видання:   методичний посібник   
16.

Ліпінська, А. В.
Науково-технічна термінологія [Електронний ресурс] / А. В. Ліпінська ; Відкритий Міжнародний Університет Розвитку Людини «Україна». Інститут Філології та масових комунікацій. Кафедра документознавства та інформаційної діяльності. - К. : [б. в.], 2010. - 146 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Термінологія - сукупність термінів визначеної галузі знання чи віробництва, а також вчення про утворення, і функціонування терменів.



Кл.слова:
наука -- техніка -- професійна термінологія

   Тип видання:   методичний посібник   
17.

Ліпінська, А. В.
Опорний конспект лекцій з дисципліни "Технічне забезпечення інформаційної діяльності" [Електронний ресурс] / А. В. Ліпінська, Н. О. Ткаченко ; Відкритий Міжнародний Університет Розвитку Людини «Україна». Інститут Філології та масових комунікацій. Кафедра документознавства та інформаційної діяльності. - К. : [б. в.], 2009. - 240 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Компоненти технічного забезпечення – пристрої комп’ютерної, офісної та організаційної техніки, пристрої зв’язку та інші пристрої, що забезпечують функціонування окремих підсистем. Сукупність цих пристроїв утворює комплекс технічних засобів інформаційної діяльності. Компонентами інформаційного забезпечення є документи, що містять описи стандартних процедур, типові математичні моделі, формули, константи і інші дані, а також набори даних на магнітних носіях, що забезпечують функціонування відповідної підсистеми інформаційної служби. Сукупність цих даних утворює інформаційну базу (базу даних) інформаційної служби.



Кл.слова:
технічна підтримка -- інформаційний обіг -- комунікаційна діяльність

   Тип видання:   навчальний посібник   
18.


Ландшафтна екологія [Електронний ресурс] : конспект лекцій / уклад. О. В. Мележик ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”. - К. : [б. в.], 2010. - 273 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ландшафтна екологія як наука інтегрувала в собі сукупність ландшафтознавчого та екологічного підходів до вивчення природних систем, які історично складались практично водночас на різних флангах природничих дисциплін. Розвиток ландшафтної екології в Європі пов’язаний з аналізом антропогенізованих ландшафтів (урбанізованих, агрокультурних, техногенних) і спрямований на створення регіональних соціально-економічних систем прикладного характеру.



Кл.слова:
охорона довкілля -- природна система

   Тип видання:   художня література   
Категорія: Науки про Землю   
19.

Лункевич, В. В.
Серед вічних снігів і ледів [Електронний ресурс] : пер. з рос. / В. В. Лункевич. - Нью-Йорк : Голос правди, 1919. - 76 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Проілюстрована збірка складена описами географічних подорожей до північних території планети. Основним об’єктом опису стає сукупність нівальних та гляціальних ландшафтів Північно-Льодовитого океану. Книга написана в легкій пізнавальній формі з художнім відтінком.



Кл.слова:
Північний полюс -- мандрівник -- подорож -- Арктика

   Тип видання:   методичний посібник   
20.


Міжнародні відносини [Електронний ресурс] / Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Інститут права та суспільних відносин. Кафедра міжнародної інформації. - К. : [б. в.], 2010. - 60 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Термін Міжнародні відносини (МВ) з'явився після ІІ Світової війни, але ще до цього періоду Бентам (ІІ половина XVIII - початок XIX ст.) використовував цей термін для визначення спілкування між державами. Міжнародні відносини - це сукупність економічних, політичних, культурних, правових, ідеологічних, дипломатичних зв'язків і взаємовідносин між народами, державами і системами держав, економічними та політичними організаціями на міжнародній арені.



Кл.слова:
геополітика -- дипломатія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського