Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (72)Реферативна база даних (705)Книжкові видання та компакт-диски (207)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=СВІДЧЕННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.

Луняк, Євген.
Козацька Україна XVI-XVIII ст. очима французьких сучасників [Електронний ресурс] / Є. Луняк. - Ніжин : НДУ ім. М. Гоголя, 2013. - 508 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга Євгена Луняка являє собою збірку перекладів уривків з творів французьких авторів XVI–XVIII ст., присвячених Україні. Це свідчення військових, дипломатів, місіонерів, значна частина яких особисто відвідала українські землі й мала безпосередні контакти з місцевим населенням і, насамперед, з козаками. Яскравий феномен козацтва породив в Європі ототожнення території нашої держави з «країною козаків». Книга, безумовно, матиме цікавість не лише для науковців-істориків, але й для викладачів, студентів і всіх тих, кому не байдуже минуле України й Франції та історичні взаємини між цими країнами.



Кл.слова:
козаччина -- подорожні нотатки -- дипломатія

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Науки про Землю   
2.

Пазинич, В. Г.
Топ-5 геоморфологічних та палеогеографічних проблем України [Електронний ресурс] / В. Г. Пазинич ; Академія наук вищої освіти України, Відділення наук про Землю. - Київ : [б. в.], 2012. - 114 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні викладено низку результатів комплексних досліджень геоморфологічних та палеогеографічних умов антропогену України, передусім, постгляціальних часів, та сусідніх регіонів Центральної та Східної Європи, які покликані виправити деякі хибні теоретичні уявлення щодо питань формування рельєфу земної поверхні зазначених територій та їхніх природних умов. Значної уваги надано розрахункові енергетичних етапів льодовикових часів та післяльодовикових процесів, що дозволило із значно більшою вірогідністю пояснити низку проблем, пов'язаних із генезисом гляціального рельєфу. По-новому розглядається проблема визначення віку геологічних утворень долинно- терасового комплексу в басейні Середнього Дніпра, критично і доказово, з позицій відповідності фізичним законам оцінюються уявлення щодо еолової гіпотези походження лесу. Звернено увагу читачів на проблеми встановлення часів формування лесових товщ. З'ясовано проблематику наявності кісток ссавців у лесових товщах за відсутності слідів їхньої життєдіяльності, залишок рослинності та ґрунтового покриву. Доведено величезні можливості дистанційного дослідження не тільки сучасного рельєфу земної поверхні, але й природних явищ віддалених часів, що разом із традиційними видами дистанційних досліджень, свідченнями геолого-геоморфологічних методів дозволило реконструювати послідовність післяльодовикових подій у басейні Дніпра. Наведено, також, результати дослідження наслідків діяльності водно-льодовикових та селевих потоків у деяких гірських областях Європи, зокрема, тих, яким завдячує своїм походженням озеро Балатон. Для працівників наукових та виробничих установ біологічного, геологічного, географічного, археологічного спрямування, студентів, аспірантів, викладачів географічних та природничо-географічних факультетів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
антропоген -- постгляціальні часи -- післяльодовикові процеси -- орографія

   Тип видання:   монографія   
3.

Брицький, П. П.
Німці, французи і англійці про Україну та український народ у XVII-XIX століттях [Електронний ресурс] / П. П. Брицький, П. О. Бочан. - Чернівці : Технодрук, 2011. - 308 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії вперше в українській історіографії висвітлюються окремі праці західноєвропейських вчених, послів, мандрівників і військових, які містять важливу інформацію про історію, етнографію, культуру, звичаї та традиції українського народу. Це передусім праці німецьких вчених і мандрівників Й. Енгеля, Й.-Г. Коля, Й.-Г. Блазіуса, француза К. Делямара, англійців Д. Маршалла, В. Кокса, Е. Д. Кларка, Ч. Вітворта, шотландця П. Гордона та ін. Їх свідчення мають історичну цінність і значущість.



Кл.слова:
історіографія -- етнографія -- подорожні нотатки -- українська культура

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.
 


Рабій-Карпинська, С.
Бойківські говірки [Електронний ресурс] / С. Рабій-Карпинська. - Перемишль : [б. в.], 2011. - 187 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Софія Рабій-Карпінська (1908, Самбір — 1997) — український мовознавець-діалектолог. Дослідниця бойківських говірок. Мешкала в США. З передмови М. Лесіва: "Її внесок у дослідження українських говірок Бойківщини залишається в історії діялектологічних досліджень західноукраїнських говірок як оригінальний і неповторний, як свідчення живого мовлення цього ж регіону першої половини XX століття. А перевидання цих праць, друкованих в різних збірниках і наукових журналах, це наш обов’язок перед історією української діялектології і на пошану наукових зусиль бл. п. д-р Софії Рабій".



Кл.слова:
діалектологія -- Бойківщина -- українські говірки

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.
 


Луговская, Нина.
Хочу жить! Дневник советской школьницы [Електронний ресурс] / Нина Луговская. - М. : Рипол Классик, 2010. - 400 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга Нины Луговской "Хочу жить! Дневник советской школьницы" - мемуары написанные на основании реально сохранившегося дневника. Эта тетрадка в которую московская школьница в 1930-х годах записывала все свои мысли и события был недавно найден в архивах НКВД. Очень умная и талантливая девочка решилась написать в своём дневнике такое, о чем обычные советские граждане даже боялись думать. Она совершенно откровенно пишет о неприязни к социалистическому устрою общества и делится своими ощущениями от пребывания в этом не простом времени. Данная книга разошлась большими тиражами в разных странах мира и пользуется там огромной популярность



Кл.слова:
радянська система -- репресії -- свідчення -- спогади

   Тип видання:   зб. статей   
6.

Гінріхс, Я. П.
Львів [Електронний ресурс] : фатальне місто / Я. П. Гінріхс. - К. : Вид-во Жупанського, 2010. - 144 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Жодне місце в Європі не відображає трагедію XX сторіччя глибше, ніж місто Лемберґ, Львув, а нині — Львів. Завдяки географічному положенню та етнічному складу воно зазнало майже всі ті фатальні потрясіння, що ми їх нині вважаємо основними моментами історії минулого сторіччя, Свідчення дев'яти письменників лягли в основу книжки, серед них Й. Рот, А. Дьоблін, 3. Герберт, А. Загаєвський, С. Лем, О. Гранах, Б. І. Антонич, О. Ват, Ю. Віттлін.



Кл.слова:
історія -- потрясіння

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.
 


Kondrashin, V. V.
Famine in the USSR [Електронний ресурс] : 1929-1934 new documentary evidence / V. V. Kondrashin. - М. : MFD, 2009. - 238 с.. - (Россия. ХХ век. Документы)
Переклад назви: Голод в СРСР: 1929-1934, нові документальні свідчення

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Опубликованы наиболее важные из тысяч документов о голоде, которые охватывают все республики бывшего СССР. Впоследствии они войдут в готовящийся к публикации многотомный документальный сборник "Голод в СССР, 1929-1934". Нет ничего хуже чем сегодняшнее использование трагических страниц истории, когда-то общей у российского и украинского народов, для политических спекуляций. Однако позиция отстраненного наблюдателя, единственно возможная в этой ситуации для России, в перспективе также может привести к стратегическому проигрышу, не будучи подкрепленной сооветствующей взвешенным и научно обоснованным взглядом на события 1933–1934 гг.



Кл.слова:
злочини проти людства -- голодомор -- історія

   Тип видання:   наукове видання   
8.


Пам'ять народу: геноцид в Україні голодом 1932-1933 років. Свідчення [Електронний ресурс] / упоряд.: О. Веселова, О. Нікілєв ; відп. ред. В. Смолій. - К. : ВД "Калита", 2009. - 936 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі подаються свідчення-спогади людей про найстрашнішу й наймасштабнішу трагедію XX століття - голод-геноцид українського народу 1932-1933 років. Усні та письмові спогади-розповіді надіслані очевидцями голоду, які пережили тяжке лихоліття й вижили, записані дослідниками голодоморів в Україні, викладачами вузів, вчителями, студентами, школярами старших класів, пенсіонерами, громадянами з усіх регіонів України та інших країн. Книга стане у пригоді кожній родині, науковцям, педагогам, учням шкіл, студентам, широкому читацькому загалу.



Кл.слова:
голод -- голодомор -- український народ

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Блєднов, С. Ф.
Голодомор в Донбасі (1932-1933 рр.) [Електронний ресурс] : авторський роздум, свідчення, документи / С. Ф. Блєднов. - Донецьк : Донбас, 2008. - 304 с.. - (Історичні зошити)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі опубліковані матеріали про репресивні заходи щодо селянства та про Голодомор у Донбасі у 1932—1933 роках, свідчення мешканців краю, фотокопії унікальних архівних документів. Розрахована на широкий читацький загал та на істориків-дослідників.



Кл.слова:
комуністичний терор -- геноцид -- голодомор

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.


Крути. Січень 1918 року: документи, матеріали, дослідження, кіносценарій [Електронний ресурс] / уклад. Ярослав Гаврилюк ; Історико-культурологічне товариство "Герої Крут". - К. : Просвіта, 2008. - 840 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До книги увійшли невідомі і маловідомі документи, матеріали, свідчення, спогади учасників бою під Крутами 29 січня 1918 року. Зміст архівних матеріалів підсилюють статті і виступи С. Єфремова, Д. Дорошенка, М. Грушевського, Є. Маланюка, Людмили Старицької-Черняхівської та інших видатних особистостей доби Української революції 1917-1921 рр. Збірник упорядковано у хронологічному порядку, починаючи з кінця 1917 р. по 2008 р. Завершує видання кіносценарій "Крути". Адресується дослідникам, викладачам вищих навчальних закладів, учителям шкіл, студентам, широкому колу читачів.



Кл.слова:
Українсько-радянська війна -- Бій під Крутами

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.
 


Маленков, Роман.
Дванадцять маршрутів Київщиною [Електронний ресурс] / Р. Маленков, О. Година. - Київ : Грані-Т, 2008. - 104 с.. - (Путівники)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Часто ми не помічаємо того, що поряд, шукаємо красу, а вона виявляється зовсім поруч. Цей путівник є свідченням того, що навіть близькі і відомі міста можуть приховувати незвичайні архітектурні та історичні пам’ятки. Думка про те, що кількість пам’яток на Київщині мізерна – хибна. Автори путівника привели безліч тому прикладів. Вдало складені маршрути допоможуть швидко відшукувати історичні та архітектурні цікавинки, а також збагатити уявлення про регіони, міста, містечка, селища і села відомої та невідомої Київщини.



Кл.слова:
туризм -- краєзнавство -- Київщина

   Тип видання:   науково-популярне видання   
12.

Семенюк, Анна.
Слідами голодоморів і репресій [Електронний ресурс] / Анна Семенюк. - Київ : Духовна вісь, 2008. - 54 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі подано дослідження науково-меморіальної експедиції «Місцями Голодомору в Україні 33р.», подані архівні матеріали, свідчення очевидців. Праця учасників експедиції проливає світло на велику кривду, якої зазнало українське селянство, як Західної, так і Східної України. В брошурі висвітлено демографічну ситуацію в Україні з аналізом І прогнозом. Автор робить спробу викрити основні елементи демографічної кризи і її наслідки для держави і світу. Брошура розрахована на широке коло читачів і дослідників цієї тематики.



Кл.слова:
етноцид -- комуністичні репресії -- демографічна криза

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.
 


Файзулін, Ярослав.
Перелоги української революції [Електронний ресурс] : другий зимовий похід Армії УНР / Ярослав Файзулін, Віталій Скальський ; Інститут Національної Пам'яті. - К. : Вид-во ім. Олени Теліги, 2008. - 40 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Брошура інформує читача про відчайдушну і героїчну спробу Армії Української Народної Республіки та українських повстанців збройним шляхом відновити втрачену державність. Другий Зимовий похід засвідчив незламність українського національного духу та прагнення продовжувати національно-визвольну боротьбу до її переможного завершення – відновлення української незалежності. У брошурі використано архівні документи, свідчення учасників походу та світлини, які відображають підготовку, проведення і наслідки Другого Зимового походу.



Кл.слова:
громадянська війна -- політика -- визвольні змагання

   Тип видання:   методичний посібник   
14.
 


Верстюк, В.
Голодомор. Геноцид українського народу. 1932-1933 [Електронний ресурс] / В. Верстюк. - К. : Вид. ім. Олени Теліги, 2008. - 28 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Брошура у стислій формі розповідає про головні причини найжахливішої за масштабом та перебігом подій трагедії, яку пережив 1932 1933 рр. український народ. Автори розкривають тло трагедії, наголошують на її штучності. Вони аргу ментовано доводять, що творцями Голодомору була верхівка комуністичної пар тії на чолі з Й. Сталіним. У центрі авторської уваги пошук відповіді на питання, чому терор голодом був спрямований проти України. Брошура описує механізм Голодомору, його зловмисність, кваліфікує його відповідно до Конвенції ООН 1948 р. як геноцид, злочин проти людства. Брошура написана на основі детального вивчення історіографії проблеми, в ній широко використано документальні матеріали, свідчення очевидців.



Кл.слова:
геноцид -- комуністичні репресії -- голодомор

   Тип видання:   наукове видання   
15.


Голодомор на Харківщині: окремі рядки національної трагедії [Електронний ресурс] / уклад., передм., статті О. В. Корнєв. - Х. : [б. в.], 2008. - 36 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні представлено зібрані у Зміївському районі Харківської області студентам ХНУ ім. В.Н. Каразіна свідчення очевидців Голодомору 1932-1933 рр.



Кл.слова:
історія -- трагедія

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Гай, А. І.
Національна книга пам'яті жертв голодомору 1932-1933 років в Україні [Електронний ресурс] : київська область / А. І. Гай. - К. : Буква, 2008

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Київська область. - 2008. - 1376 с.

Чернігівська область. - 2008. - 1060 с.


Київський обласний том Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років створений на виконання Указу Президента України від 24.11.2007 р. № 1144/2007 «Про оголошення в Україні 2008 року Роком пам’яті жертв Голодомору», розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.11.2007 № 1026-р «Про затвердження Плану заходів на 2007-2008 роки у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні», доручення Кабінету Міністрів України від 26.12.2007 № 15326/20//1-07 та розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації про створення обласного тому Національної книги пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років № 173 від 26.02. 2008 року великою групою істориків, літераторів, співробітників Державного архіву Київської області, Служби безпеки України, краєзнавців, студентів, учнів і педагогів, культосвітніх працівників Київщини. Зібрано і опрацьовано майже 40 тисяч документів і свідчень, які розкривають моторошні картини найстрахітливішого в історії людства злочину. Дедалі більше країн світу визнають його як геноцид українського народу. У виданні представлено документи партійних та радянських органів, тодішніх спецслужб – Державного політичного управління (ДПУ) та Народного комісаріату внутрішніх справ (НКВС), результати опитувань тисяч очевидців голоду, фотознімки тієї пори, що містять інформацію про причини, перебіг і наслідки найбільшої трагедії в історії українського народу. Вони беззаперечно підтверджують, що лише на території нинішньої Київщини внаслідок організованого правлячим комуністичним режимом штучного голодомору було знищено від 284,5 до 510 тис. українських хліборобів та їхніх дітей. З них 166 тисяч жертв встановлено поіменно.Точну ж цифру померлих від голоду назвати неможливо, бо сліди злочину старанно замітались протягом шести десятиліть. Матеріали, які не увійшли до цього тому, надруковані у двох додатках під загальною назвою «Сльоза пекучої пам’яті», де вміщено практично всі зібрані на Київщині свідчення очевидців голоду та художні твори літераторів трьох поколінь про цю національну трагедію. Видання розраховане на дослідників Голодомору 1932-1933 років в Україні, зокрема, на Київщині, та усіх, кому не байдужа історія українського народу.



Кл.слова:
історична трагедія -- комуністичний режим

   Тип видання:   наукове видання   
17.


Книга погромов. Погромы в Украине, в Белоруссии и европейской части России в период Гражданской войны. 1918-1922 гг. [Електронний ресурс] : сборник документов / отв. ред. Л. Б. Милякова ; отв. сост. И. А. Зюзина [и др.]. - М. : РОССПЭН, 2007. - 1052 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сборник документов, выпущенных издательством РОССПЭН, раскрывает еще одну страницу истории Гражданской войны на территории бывшей Российской империи, страницу, которую долго и стыдливо замалчивали. Это - еврейские погромы на Украине, в Белоруссии и в европейской части России в 1918 - 1922 гг. Ответственный редактор сборника Л. Б. Милякова. Она же один из составителей, автор содержательного введения (с. ІІІ-ХХХІІ) и обширнейших комментариев к документам. Составителями от Государственного архива Российской Федерации выступили И. А. Зюзина, от белорусского Брестского университета - Е. С. Розенблат и И. Э. Еленская.



Кл.слова:
антисемітизм -- свідчення -- більшовизм

   Тип видання:   монографія   
18.

Задніпровський, Олександр Ілліч.
Хроніка голоду 1946-1947 років у Донбасі [Електронний ресурс] / О. І. Задніпровський. - Донецьк : Східний видавничий дім, 2007. - 372 с.

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на базі переважно місцевих архівних документів уперше змальовано цілісну картину голоду 1946 – 1947 рр. в українському Донбасі. Матеріал подано у вигляді хроніки подій. У додатках вміщено узагальнені дані. Наведено свідчення людей, котрі пережили голодне лихоліття. Книга має термінологічний словник і перелік праць автора з історії голоду в Україні. Дослідження розраховане як на фахівців-істориків, так і на широке коло читачів.



Кл.слова:
голодомор -- етноцид -- злочин проти людства

   Тип видання:   наукове видання   
19.

Кант, І.
Естетика [Електронний ресурс] : пер. с нем. / І. Кант. - Л. : Аверс, 2007. - 360 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Проблеми філософсько-естетичної спадщини І. Канта не втрачають свого значення і зараз. Сьогодні нам особливо близькі думки філософа про гуманістичному зміст естетичного ідеалу, про красу як «символ моральності» і «вільної гри» душевних сил людини як основі естетичної насолоди, про роль людського спілкування у пробудженні інтересу до прекрасного, про моральний значенні естетичного сприйняття природи та ін . Не маючи перекладів творів Канта на українську мову, ми маємо тим не менше свідчення досить широкого засвоєння його ідей діячами української культури. Вже з самого початку XIX ст. естетику в Харківському університеті викладають професора, близько знайомі з поглядами Канта. Так, явний вплив кантівської естетики простежується в підручнику харківського професора Л. Якоба. Почавшись у період становлення в Україні естетики як самостійної галузі філософських знань та академічної дисципліни, знайомство з Кантом залишається і далі необхідним елементом освіченості. Серед тих, хто висловлює оригінальні судження щодо кантівської філософії, не тільки фахівці-філософи, а й письменники, громадські діячі - І. Я. Франка, П. А. Грабовський.



Кл.слова:
філософія

   Тип видання:   монографія   
20.

Скляренко, В. Г.
Русь і варяги [Електронний ресурс] : історико-етимологічне дослідження / В. Г. Скляренко. - К. : Довіра, 2006. - 120 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії викладено нову концепцію походження назв Русь і варяги. Заперечується скандинавське походження цих назв і обґрунтовується положення, що обидві назви виникли в середовищі прибалтійських слов’ян. Уважно розглянуто докази на користь нормандської (скандинавської) теорії походження назви Русь: свідчення Бертинської хроніки від 839 року; розповідь Ліудпранда, єпископа Кремонського; розповідь Іоанна Диякона про похід норманів близько 865 р. на Візантію; розповідь Ахмеда ал-Якубі про напад русів на Севілью; імена руських князів, послів і купців, які наведені в договорах Олега та Ігоря з греками; назви дніпровських порогів, про які повідомив візантійський імператор Константин Багрянородний у своєму творі "Про управління імперією".



Кл.слова:
Київська Русь -- нормандський вплив -- етимологія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського