Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (22)Автореферати дисертацій (7777)Реферативна база даних (44018)Книжкові видання та компакт-диски (3639)Журнали та продовжувані видання (35)
Пошуковий запит: (<.>K=РОЗСІЯНІ$<.>+<.>K=ЕЛЕМЕНТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 252
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   довідник   
1.

Ющук, Іван Пилипович.
Практичний довідник з української мови [Електронний ресурс] / І. П. Ющук. - К. : Рідна мова, 1998. - 224 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У довіднику подається характеристика основних елементів української мови, а також правила правопису, викладені у найбільш зручній для практичного користування формі.



Кл.слова:
українська мова -- морфологія -- синтаксис -- словотвір

   Тип видання:   методичний посібник   
2.

Юсти, Э.
Топливные элементы [Електронний ресурс] / Э. Юсти, А. Винзель. - М. : Мир, 1964. - 240 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Непосредственное превращение химической энергии в электрическую как часть проблемы "высокоэффективные способы преобразования энергии". Краткое описание гомопористых газодиффузионных двухскелетных электродов с катализатором и и х различных применений. Технология изготовления водородного двухскелетного электрода с катализатором на основе никеля. Измерения различных свойств ДСК-электродов. Применение ДСК-электродов для электрохимического обогащения тяжелой воды. Кислородные электроды. Сходство и различие между топливными элементами и живыми существами.



Кл.слова:
теплообмін -- тепловий елемент

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Юрченко, П. Г.
Народное жилище Украины [Електронний ресурс] / П. Г. Юрченко. - М. : Академия архитектуры СССР, 1941. - 88 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана праця є спробою систематизації матеріалів на тему народного житла України. Автор поставив перед собою мету подати в стислій формі загальну характеристику житла і викласти прийоми організації плану, конструктивні прийоми і прийоми художньої обробки елементів споруди. В даній праці розглядається тільки селянське житло ХІХ і ХХ ст., увага зосереджена лише на основних та типових прийомах архітектури українського народного житла.



Кл.слова:
архітектура -- будівництво

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.


Юридична клініка [Електронний ресурс]. - К. : [б. в.], 2002. - 102 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На початку цiєї книги хотiлося б пiдкреслити, що вiд першої i до останньої сторiнки вона була написана не професорами, не аспiрантами, а звичайними студентами- юристами, членами юридичної клiнiки при Київському нацiональному унiверситетi iменi Тараса Шевченка. І на- писана вона, в першу чергу, для таких же студентiв, яким ми хотiли допомогти, намагаючись, принаймнi частково, заповнити той вакуум лiтератури про юридичнi клiнiки, що й досi iснує в Українi. Спiлкуючись з нашими колегами з усiх куточкiв держави, ми неодноразово мали можливiсть пе- ресвiдчитись у тому, що i у студентiв, i у викладачiв ук- раїнських вузiв дуже часто виникає бажання створити юридичну клiнiку у себе на факультетi. Проте такi пори- вання практично завжди залишаються нездiйсненними. Головною причиною тому є елементарний брак посiб- никiв, якi могли б у простiй i невимушенiй формi роз- повiсти про те, що треба робити, коли хочеш органiзувати дiяльнiсть юри- дичної клiнiки. Створення юридичної клiнiки забезпечує можливiсть практичного застосування студентами своїх знань та сприяє вирiшенню питання загально- державного значення – допомоги найбiльш соцiально незахищеним верст- вам населення. Практика свiдчить, що протягом року одна правильно ор- ганiзована юридична клiнiка здатна надавати повноцiнну правову допомогу кiльком сотням клiєнтiв. Дуже часто юридичнi клiнiки, що безкоштовно нада- ють юридичнi послуги, є останньою надiєю людей, якi за браком коштiв не можуть отримати квалiфiкованої допомоги. Отже, юридична клiнiка може стати корисною як для клiєнтiв, так i для студентiв. Саме це ми спробували роз’яснити в даному посiбнику. Сподiваємося, що вiн допоможе студентам юридичних факультетiв, якi мають бажання вiдкрити свою власну юридичну клiнiку. На його сторiнках ви знайде- те iнформацiю, яка стосується всiх аспектiв її створення та дiяльностi.



Кл.слова:
надання послуг -- консультація -- волонтерство

   Тип видання:   монографія   
5.

Юдович, Я. Э.
Токсичные элементы-примеси в ископаемых углях [Електронний ресурс] / Я. Э. Юдович, М. П. Кетрис. - Екатеринбург : УрО РАН, 2005. - 648 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографии приведены основные сведения о содержании в ископаемых углях токсичных и потенциально токсичных химических элементов, представляющих опасность для окружающей среды и здоровья людей при промышленном сжигании углей. Представлены данные об особенностях геохимии указанных элементов в окружающей среде, о средних (кларковых) содержаниях таких элементов в углях, об углях, аномально обогащенных токсичными элементами, о поведении таких элементов в процессах сжигания углей - их распределении между золошлаками, летучей золой-уносом и дымовыми газами. Особое внимание уделено твердофазной атмосферной эмиссии мельчайшей фракции зольного уноса, проскакивающей системы золоочистки дымовых газов. Именно эта фракция зачастую представляет собой главную экологическую опасность при углесжигании. Помимо проблем собственно углесжигания в книге затронуты и некоторые экологические аспекты, порождаемые складированием золошлаковых отходов (отравление поверхностных и грунтовых вод, воздействие на растительность). Благодаря использованию в книге самых современных источников информации, она должна быть интересна для специалистов, занимающихся геохимией углей и проблемами охраны окружающей среды, а также может служить ценным учебным пособием для студентов экологических специальностей.



Кл.слова:
хімічний елемент -- геохімія -- екологія

   Тип видання:   підручник   
6.

Штефан, Михайло Йосипович.
Цивільне процесуальне право України [Електронний ресурс] : академічний курс : підруч. для студ. юрид. спец. вищ. навч. закл. / М. Й. Штефан. - К. : Ін Юре, 2005. - 624 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику розкривається встановлений законом процесуальний порядок розгляду і вирішення цивільних справ у судах України у формі цивільного судочинства. Аналізуються питання: поняття цивільного процесуального права, предмет і метод його регулювання, принципи процесу, цивільні процесуальні правовідносини, види проваджень, стадії цивільного процесу, компетенція цивільного судочинства, цивільна процесуальна право-суб'єктність громадян і юридичних осіб, їх правове становище у всіх видах провадження і стадіях розвитку цивільного судочинства, постанови суду та цивільне судочинство з іноземним елементом. Для студентів юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів, практичних працівників юридичних установ.



Кл.слова:
цивільні правовідносини

   Тип видання:   методичний посібник   
7.

Шмаков, С. Б.
Как создать источники питания своими руками [Електронний ресурс] / С. Б. Шмаков. - Спб. : Наука и техника, 2013. - 288 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Предлагаемая книга рассчитана, в первую очередь, на радиолюбителей средней квалификации. Для самостоятельного изготовления понравившейся конструкции вполне достаточно приводимого описания и представленного схемного материала. Приводятся рисунки монтажа и печатных плат многих описываемых схем.



Кл.слова:
елементи живлення -- радіотехніка

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Шміт, Ф. І.
Мистецтво старої Руси-України [Електронний ресурс] / Ф. І. Шміт. - Х. : Союз, 1919. - 99 с.. - (Культурно-історична бібліотека)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана праця належить мистецтвознавцю Шміту Федору Івановичу. Він не тільки загалом розглядає питання необхідності вивчення мистецтва, не тільки описує загальний стан його дослідження, але й більш детально зупиняється на окремих його видах, як наприклад на архітектурі (зокрема храмовій). Окремі розділи відводяться таким елементам архітектури, як розпис, різьблення, інші способи внутрішнього оздоблення храмів.



Кл.слова:
мистецтвознавство -- архітектура

   Тип видання:   підручник   
9.

Шляхтун, П. П.
Політологія [Електронний ресурс] / П. П. Шляхтун. - К. : Либідь, 2002. - 576 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Так само як людина — істота біологічна — не може існувати без повітря, вона як істота суспільна не може жити без політики. Це твердження, на перший погляд, може здатися безпідставно перебільшеним, оскільки є чимало людей, які ставляться до політики зневажливо, вважають її брудною справою. Проте це зовсім не означає, що такі люди стоять поза політикою. Не цікавлячись політикою, не виступаючи її суб'єктом, вони за будь-яких умов залишаються об'єктом політики, зазнають впливу політичних інститутів: держави, політичних партій, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації тощо та осіб, які їх представляють. Політика є діяльністю з керівництва та управління суспільством на основі публічної влади. її соціальне призначення полягає в узгодженні багатоманітних і суперечливих інтересів і потреб індивідів та людських спільнот, забезпеченні їх співіснування в межах єдиного суспільства, в організації суспільного життя. Виконує це призначення передусім держава як головний політичний інститут. Якби не було держави зі встановленими нею загалыюобов 'язковими правшами суспільної поведінки (правовими нормами), дотримання яких забезпечується силою державного примусу, в суспільстві запанували б анархія і хаос, сила й насильство, «війна всіх проти всіх», як визначав додержавшій стан людства видатний англійський філософ XVII ст. Т. Гоббс. Саме держава надає суспільству організованості, об 'єднує людей на основі спільних інтересів та цінностей у цілісне утворення, надає суспільному життю цілеспрямованого характеру. Жити в суспільстві й бути вільним від політики, впливу держави неможливо. Але залежність індивідів, суспільства в цілому від держави може бути різною. В одному разі суспільство змогло підпорядкувати собі державу, поставити її на службу суспільному благові, досягти завдяки мудрому державному керівництву країни висот у своєму розвитку, в іншому — держава вивищувалася над суспільством, чинила над ним насильство, а можновладці використовували державну владу насамперед у власних інтересах. Характер відносин між суспільством і державою вирішальною мірою залежить від політичної культури членів суспільства як сукупності їхніх знань про політику, ціннісних орієнтацій і поведінки стосовно неї. У кінцевому підсумку політика, влада завжди роблять з людьми те, що вони їй дозволяють, а держава і правителі є такими, яким є саме суспільство. Недарма кажуть, що кожен народ має таких правителів, яких заслуговує. Формування політичної культури членів суспільства, набуття ними політичних знань і навичок політичної поведінки є важливою умовою функціонування політики, насамперед держави, в інтересах суспільства. Природа створила людину так, що вона дбає передусім про власні інтереси. Політики як люди, чия діяльність пов язана з використанням публічної влади, також: не є винятком. Для того щоб політики якомога більше дбали про суспільні інтереси і якнайменше використовували владу у власних інтересах, потрібний постійний і пильний контроль громадськості за здійсненням влади, діями політиків. А це також вимагає від громадян політичних знань. Оволодівати політичною наукою, отже, потрібно для того, щоб не бути лише пасивним об'єктом політики, об'єктом політичного маніпулювання з боку охочих до влади людей, а впливати на здійснення влади як у суспільних, так і у власних інтересах. Роль і значення політики та наукових знань про неї особливо зростають у переломні історичні періоди, коли зазнають докорінних перетворень самі основи суспільного життя, ідеали, цінності, світоглядні орієнтації людей. Саме такий період кардинальних змін переживає нині українське суспільство. Необхідність політологічних знань в сучасних умовах актуалізується й тим, що сучасні політичні технології, особливо ті, що пов 'язані з проведенням виборчих кампаній і формуванням іміджу політичних лідерів та реалізуються за допомогою електронних засобів масової інформації, створюють широкі можливості для маніпулювання масовою та індивідуальною політичною свідомістю. Протистояти такому маніпулятивному впливу можна тільки на основі глибоких наукових знань про політику. Головне призначення пропонованого підручника полягає в тому, щоб допомогти студентам — майбутнім фахівцям різних сфер суспільної діяльності — оволодіти систематизованими науковими знаннями про політику, які склали б основу їхньої демократичної політичної культури. Такі знання потрібні кожній освіченій людині. Вони сприятимуть формуванню здатності самостійно аналізувати політичні явища і процеси, визначати своє місце в них. Підручник, звичайно, не претендує на всеосяжне висвітлення проблем політичної науки. У ньому аналізуються лише найважливіші, вузлові проблеми політології, насамперед ті, що стосуються сутності політики, інституціоналізованих і персоналізованих форм її здійснення. Значна увага приділяється також історії становлення і розвитку політичних ідей як за рубежем, так і в Україні. В окремих главах подається матеріал про здійснення політики, політичної влади в Україні. Підручник розрахований на поглиблене вивчення науки про політику і може бути використаний студентами всіх спеціальностей вищих навчальних закладів, у тому числі спеціальності «Політологія». Його побудовано таким чином, що кожен структурний елемент може бути темою окремого виступу на семінарському занятті, реферату, контрольної чи курсової роботи. В разі необхідності наявний теоретичний матеріал можна розширити завдяки літературним джерелам, список яких наведено до кожної теми. Ці джерела слугуватимуть вихідними і в написанні дипломних та дисертаційних робіт, підготовці до складання кандидатських іспитів із спеціальностей політичних наук. Авторське бачення структури, тематики і проблематики курсу «Політологія» може прислужитися викладачам політології у вищих навчальних закладах при власному визначенні тематики і проблематики навчального курсу з політології. Ознайомлення із систематизованим викладенням у підручнику проблем теорії політикиі буде корисним і тим, хто обрав політику своїм фахом, tie перебільшуючи значення науки про політику для політичної практики, все ж таки можна стверджувати, що багато наявних у нинішньому українському суспільстві негараздів спричинені невисоким професіоналізмом наших політиків, відсутністю у них глибоких політологічних знань і як наслідок -низьким рівнем політичної культури. Політика і наука про неї в Україні все ще існують нарізно, а державна політика в багатьох и проявах здійснюється без належного теоретичного обгрунтування, нерідко методом спроб і помилок. Рядові громадяни, зі свого боку, ще не зайняли активної позиції стосовно влади і продовжують залишатися її пасивними об єктами, очікуючи від неї за сформованою ще за соціалізму звичкою всіляких соціальних благ. Політика є одним із таких видів людської діяльності де кожен вважає себе фахівцем, тому що всі члени суспільства і кожний окремо так чи інакше стикаються з нею. Судити про політику можуть і повинні всі. Тож хай ця праця прислужиться тому, щоб такі судження робилися зі знанням справи



Кл.слова:
предмет політології -- пам’ятник архітектури -- функція політології

   Тип видання:   монографія   
10.

Шерстюк, Олександр Леонідович.
Аудит фінансової інформації [Електронний ресурс] : монографія / О. Л. Шерстюк ; Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки». - Київ : [б. в.], 2017. - 506 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 7.04 Мб


У монографії висвітлені основні характеристики фінансової інформації, процесів її підготовки та використання. Охарактеризовано зміст аудиту фінансової інформації, окреслені його завдання та елементи середовища. Досліджено елементи процесу аудиту фінансової інформації, зокрема: обґрунтування професійних суджень аудитора, вибір, застосування та оцінювання результатів аудиторських процедур, реалізація заходів аудиту. Розроблено пропозиції щодо забезпечення очікуваного рівня упевненості користувачів фінансової інформації за результатами аудиту, які передбачають врахування аспектів відповідальності аудитора та оціночної характеристики аудиторського ризику.

Призначено для наукових співробітників, докторантів, аспірантів, викладачів, студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів, працівників суб’єктів аудиторської діяльності.



Кл.слова:
фінансова інформація -- аудит -- Аудит фінансової інформації

   Тип видання:   навчальний посібник   
11.

Шеремет , Л. М.
Електронні прилади [Електронний ресурс] : опорний коспект лекцій / Л. М. Шеремет ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". Інженерно-технологічний інститут. Кафедра побутової електронної апаратури. - К. : [б. в.], 2011. - 48 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Починаючи з минулого століття, були відкриті і продовжують відкриватися явища, природа яких обумовлена взаємодією вільних електронів з електромагнітним полем і речовиною. Електронними приладами називають прилади, в яких провідність здійснюється за допомогою електронів або іонів, які рухаються у вакуумі, газі або напівпровіднику. Для виконання функцій електроніки електронні прилади разом з пасивними елементами (резисторами, конденсаторами, дроселями, трансформаторами) та збиральними одиницями (роз'ємами, вимикачами, панелями та друкованими платами і т.д.) об'єднують певним чином в електронні схеми пристроїв.



Кл.слова:
електроніка -- електронне обладнання

   Тип видання:   навчальний посібник   
12.

Шевчук, О. І.
Конспект лекцій з дисципліни «Архітектура комп'ютерів» [Електронний ресурс] / О. І. Шевчук ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2010. - 76 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Архітектура комп’ютера – абстрактне уявлення комп’ютера, яке відображає його логічну і схемотехнічну організацію, включаючи в себе: Структурну схему комп’ютера, будову й організацію його функціональних пристроїв та елементів; Організацію і розрядність інтерфейсів усіх компонентів комп’ютера; Програмний модуль, набір і досяжність його регістрів; Архітектуру, організацію й засоби адресації пам’яті; Систему і формати машинних команд комп’ютера; Засоби представлення і формати даних комп’ютера; Системні ресурси комп’ютера і обробку переривань. Структурно ПК являє собою системну плату зі слотами розширення для комутації додаткових пристроїв за допомогою контролерів (адаптерів). Основними слотами на сьогоднішній день є: PCI (розрядність відповідає розрядності процесора), AGP (розрядність 32 біт), USB (Universal Serial Bus), ISA (Industry Standard Architecture, розрядність – 8 або 16 біт), застарілі і на переважній більшості ПК, які зараз випускаються, слоти ISA взагалі відсутні. Найширшого використання набув слот РСІ; Внутрішня системна шина ПК створює простір магістралей для прийому-передачі трьох типів сигналів: адресації, даних, управління. Розрядність адресної шини (до 64) формує простір прямого доступу до постійної, оперативної, віртуальної пам’яті. Кількість бітів шини даних (64, 128, 256) визначає можливості ПК виконувати арифметико-логічні операції над бітами (додавання, множення, зсув, пересилка). Сигнали шини управління призначені для автоматичної обробки штатних ситуацій, які пов’язані з перетворенням потоків інформації між компонентами ПК і периферійними пристроями, обробкою переривань. Системна плата, крім слотів, має гніздо процесора, порти клавіатури, миші та інших пристроїв уведення/виведення, мікросхеми (чіпи) BIOS і системної логіки, гнізда для пам’яті. BIOS служить для управління процесом обміну інформацією і знаходиться в чіпах ROM системної плати. Інші карти визначаються функціональним призначенням.



Кл.слова:
схемотехніка -- історія -- ЕОМ

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Соціологія   
13.

Шевчук, Л. Т.
Соціальна географія [Електронний ресурс] : навч. посібник / Л. Т. Шевчук. - К. : Знання, 2007. - 349 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику висвітлено сучасні теоретичні та практичні проблеми соціальної географії, проаналізовано особливості її становлення як науки. Окреслено закони, фактори і принципи територіальної організації соціальної сфери, розкрито регіональні аспекти взаємозв'язків між її підсистемами й елементами. Особливу увагу приділено формуванню соціальних процесів в умовах трансформації життєдіяльності населення України. Інноваційність посібника полягає у висвітленні новітніх поглядів на теоретичні проблеми соціальної географії як відносно самостійної галузі знань, зокрема у розкритті їх крізь призму нової парадигми науки, формуванні положень авторської теорії соціально-економічних полів, у тому числі трудового мотиваційного трудового мотиваційного поля. Для студентів географічних, економічних та інших факультетів вищих навчальних закладів, викладачів, учителів, спеціалістів, які цікавляться особливостями розвитку й територіальної організації соціальної сфери та займаються конструюванням території, оптимальної для життєдіяльності.



Кл.слова:
соціальна сфера -- населення -- ресурси

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Шевельов, Юрій.
Чернігівщина в формуванні нової української літературної мови [Електронний ресурс] / Юрій Шевельов. - Париж ; Нью-Йорк : [б. в.], 1961. - 15 с.. - (Записки НТШ ; т. CLXIX)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Юрієм Шевельовим доведено, що важливу ролю у творенні нової мови відіграли не лише київські й полтавські говірки, але й інші діалекти. У розвідці про вплив Чернігівщини автор також відзначив, що традиція літературної мови, на якій ґрунтувалися граматика й словник О. Павловського, була чернігівська, а в Котляревського чи Шевченка північноукраїнських елементів теж трапляється чимало. Він підкреслив, що початків нової мови слід шукати в добі, яка передувала Котляревському, і що жодна літературна мова не виникає “на народній основі”, – а це відбігало й від традиції, що набула певного поширення в науці, й від тієї догми, що була обов’язковою на підрадянській Україні.



Кл.слова:
українська література -- літературознавство -- діалектознавство

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Шведа, Ю. Р.
Вибори та виборчі системи. Європейські стандарти та досвід для утвердження демократії в Україні. [Електронний ресурс] / Ю. Р. Шведа. - Л. : Львівський національний університет імені Івана Франка, 2010. - 462 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У науково-навчальному виданні “Вибори та виборчі системи. Європейські стандарти та досвід для утвердження демократії в Україні” аналізуються політичні вибори, виборча демократія, виборчий процес та виборчі системи. У роботі подано розгорнуту характеристику об’єктивним індикаторам демократичних виборів, структурі, елементам та типам виборчих систем, їх перевагам та недолікам, головним процедурам виборчого процесу, технікам ”виборчої інженерії”, способам протидії незаконному впливу на волевиявлення виборців, формам прямої демократії. Робота буде корисною для науковців, студентів, державних сдужбовців та працівників органів місцевого самоврядування, а також для усіх, хто цікавиться електоральною політикою.



Кл.слова:
політичні вибори -- виборчий процес -- демократичні вибори

   Тип видання:   методичний посібник   
16.

Швед, М. І.
Основи практичної електрокардіографії [Електронний ресурс] / М. І. Швед, М. В. Гребеник. - Т. : Укрмедкнига, 2000. - 128 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику коротко висвітлено елементарні основи електрокардіографії, які необхідні практикуючому лікарю для самостійного аналізу ЕКГ. У конспективному тезисному варіанті показано основні ЕКГ-синдроми, які найчастіше зустрічаються в клінічній практиці. У II частині, призначеній для самостійної оцінки засвоєння матеріалу, пропонуються фрагменти оригінальних ЕКГ, інтерпретація яких подана через призму загальноклінічного обстеження. Посібник призначений для студентів, інтернів, лікарів загальної практики - сімейних лікарів, які бажають самостійно освоїти методику та аналіз електрокардіограми.



Кл.слова:
електрокардіографія -- кардіологія

   Тип видання:   підручник   
17.

Шварц, А. С.
Квантовая теория поля и топология [Електронний ресурс] / А. С. Шварц. - М. : Наука, 1981. - 400 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В последние годы топология прочно вошла в математический арсенал физики. С ее помощью сделано очень много, прежде всего в квантовой теории поля. Открываются широкие перспективы для приложений топологии в других областях физики. Основной целью настоящей книги является изложение результатов квантовой теории поля, полученных топологическими методами. Однако в ней освещены и некоторые топологические вопросы теории конденсированных сред. Книга содержит также ориентированное на физиков изложение основ топологии и необходимую информацию по теории групп и алгебр Ли. Включение главы, посвященной основным лагранжианам, используемым в физике элементарных частиц, делает книгу независимой от учебников квантовой теории поля. Для физиков, интересующихся применениями топологии, и для математиков, желающих ознакомиться с квантовой теорией поля и математическими методами, используемыми в ней.



Кл.слова:
теорія груп -- топологічний метод -- елементарна частинка

   Тип видання:   навчальний посібник   
18.

Чорнооченко, Світлана Іванівна.
Цивільний процес [Електронний ресурс] : навчальний посібник / С. І. Чорнооченко. - 2-е вид., перероб. і доп.. - К. : Центр навчальної літератури, 2005. - 472 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику аналізуються норми цивільного процесуального права України та практика їх застосування судами. На основі положень нового (2004 р.) та чинного Цивільного процесуаль- ного кодексу України, законодавства про судоустрій у відповідності до програми для вищих юридичних навчальних закладів послідовно розкриваються питання пов'язані з особливостями цивільних процесуальних правовідносин та їх суб'єктів , підвідомчості та підсудності цивільних справ, їх порушення та підготовки, судового розгляду і винесення рішення по суті, апеляційного та касаційного оскарження судових рішень, ухвал суду, звернення судових рішень до виконання, цивільного судочинства з іноземним елементом. Матеріал посібника викладено у порівнянні нового і чинного цивільного процесуального законодавства, що сприяє кращому засвоєнню даного курсу Розраховано на студентів, курсантів, слухачів, викладачів вищих юридичних закладів освіти та факультетів, а також працівників право- охоронних органів, юридичних служб органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств і установ.



Кл.слова:
суд -- процесуальний кодекс

   Тип видання:   монографія   
19.

Чорна, М. В.
Формування ефективної інвестиційної політики підприємства [Електронний ресурс] : монографія / М. В. Чорна, С. В. Глухова. - Х. : [б. в.], 2010. - 210 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.55 Мб


В монографії представлено результати глибокого дослідження сучасних теоретичних та методологічних засад інвестиційної політики підприємства. Досліджено сутність та економічну природу інвестицій, систематизовано існуючі напрямки наукової думки, обґрунтовано основні характерні особливості та недоліки окремих теорій інвестування, виокремлено умови формування інвестиційної політики та можливі джерела фінансування при здійсненні інвестиційної діяльності . Проведено всебічний аналіз чинників, що впливають на формування ефективної інвестиційної політики, досліджено сучасний стан економіки України та розвиток інвестиційного середовища, обґрунтовані найвагоміші чинники та засади формування інвестиційної політики. Розроблено механізм формування ефективної інвестиційної політики підприємства, чітко визначені його складові елементи. запропоновано комплексну систему оцінки ефективності інвестиційної політики з урахуванням еволюції провідних методик оцінки ефективності. Монографія розрахована на широке коло економістів-теоретиків, практиків, науковців.



Кл.слова:
інвестиція -- прибуток

   Тип видання:   навчальний посібник   
20.

Чехович, Сергій Болеславович.
Елементарний курс міграційного права. Курс лекцій [Електронний ресурс] : навч. посібник / С. Б. Чехович ; Міжрегіональна академія управління персоналом. - К. : [б. в.], 2004. - 216 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Конспект лекцій з міграційного права України написано на основі вив­чення проблем правового регулювання міграційних процесів, їх розвитку від часу прийняття Декларації про державний суверенітет 1990 року до сього­дення. В ньому враховано досягнення вітчизняних та зарубіжних досліджень і правореалізації міграційного законодавства України, системно розгляда­ються теоретичні засади формування й розвитку міграційного права України та його інститути.



Кл.слова:
міграційне законодавство -- свобода пересування -- кордон -- митниця -- віза
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського