Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (47)Тематичний інтернет-навігатор (56)Автореферати дисертацій (585)Реферативна база даних (5898)Книжкові видання та компакт-диски (1440)Журнали та продовжувані видання (193)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОЛТАВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 72
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Шевельов, Юрій.
Чернігівщина в формуванні нової української літературної мови [Електронний ресурс] / Юрій Шевельов. - Париж ; Нью-Йорк : [б. в.], 1961. - 15 с.. - (Записки НТШ ; т. CLXIX)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Юрієм Шевельовим доведено, що важливу ролю у творенні нової мови відіграли не лише київські й полтавські говірки, але й інші діалекти. У розвідці про вплив Чернігівщини автор також відзначив, що традиція літературної мови, на якій ґрунтувалися граматика й словник О. Павловського, була чернігівська, а в Котляревського чи Шевченка північноукраїнських елементів теж трапляється чимало. Він підкреслив, що початків нової мови слід шукати в добі, яка передувала Котляревському, і що жодна літературна мова не виникає “на народній основі”, – а це відбігало й від традиції, що набула певного поширення в науці, й від тієї догми, що була обов’язковою на підрадянській Україні.



Кл.слова:
українська література -- літературознавство -- діалектознавство

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.
 


Чухліб, Тарас.
Шлях до Полтави. Україна і Росія за доби гетьмана Мазепи [Електронний ресурс] / Тарас Чухліб. - К. : Наш час, 2008. - 264 с.. - (Невідома Україна)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Триста років тому відбулося повстання на чолі з гетьманом Іваном Мазепою, а потім — сумнозвісна для України Полтавська битва. На жаль, із різних причин розуміння цих подій донині залишається в полоні народних міфів та ідеологічних нашарувань. А тому на основі вітчизняних і зарубіжних історіографічних здобутків, новознайдених документів і матеріалів автор висвітлює складні відносини між Українським гетьманатом і Московським царством в останні десятиліття XVII — на початку XVIII ст., тобто в добу правління І. Мазепи. Автор також описує участь козацької України у «загальноєвропейській» Великій Північній війні 1700—1721 рр. на першому її етапі, досліджує мотивацію переходу І. Мазепи з-під зверхності царя Петра І до протекторату шведського короля КарлаХІІ Густава, міжнародні й військові аспекти Полтавської битви тощо, простежує діяльність наступника Мазепи — гетьмана Пилипа Орлика. Крім того, у книзі приділено увагу сучасним проблемам відновлення національної пам’яті про доленосні для України та Росії події далекої давнини.



Кл.слова:
гетьманщина -- Полтавська битва -- Московське царство

   Тип видання:   монографія   
3.


Управління якістю послуг готелів: методологія та практика [Електронний ресурс] : монографія / Т. І. Ткаченко [та ін.] ; Київський національний торговельно-економічний університет. - Київ : [б. в.], 2012. - 728 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 6.01 Мб


У монографії визначено теоретико-методологічні засади управління якістю готельних послуг, сутність складових елементів системи управління якістю, інструментарій та методичні підходи до оцінки рівня якості готельних послуг. Розкрито особливості управління якістю послуг на підприємствах готельного господарства, проведено оцінку їх стану та тенденцій розвитку на основі комплексного аналізу статистичних та експериментальних даних, досліджено рівень якості готельних послуг в Україні. Запропоновано методику розроблення та впровадження систем якості в готельному господарстві. Призначено для науковців, викладачів, працівників готельного бізнесу.



Кл.слова:
готельний бізнес -- сертифікація -- мотивація персоналу

   Тип видання:   каталог   
4.
 



Украинское народное творчество [Електронний ресурс] : каталог. - Полтава : Изд. кустар. склада Полтав. губерн. земства, 1912

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Сер. 2 : Ковры. - 1912. - 24 с.


Видання є невеликою брошурою, присвяченою виготовленню килимів на Полтавщині. Стисло описується основні різновиди килимів, які класифікуються за способами їх виготовлення. Також розглядаються матеріали, які використовуються при роботі. Відзначається, які види килимів є більш чи менш популярними. Основну ж частину видання становлять зображення килимів із традиційними полтавськими орнаментами.



Кл.слова:
прикладне мистецтво -- орнамент -- килим

   Тип видання:   альбом   
5.


Українська вишивка [Електронний ресурс]. - Торонто : Ліга Українських Католицьких Жінок Торонтської Єпархії, 1984. - 52 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В альбомі представлені зразки вишивок різних регіонів України: Київщини, Полтавщини, Чернігівщини, Черкас, Житомира, Одещини, Херсонщини, Полісся, Волині, Східного Поділля, Західного Поділля, Яворівщини, Сокальщини, Покуття, Буковини, Лемківщини, Бойківщини, Гуцульщини, Закарпаття. Показані церковні ризи, українські рушники, мережки, змережування і рубці.



Кл.слова:
прикладне мистецтво -- орнамент

   Тип видання:   методичний посібник   
6.


Українські страви [Електронний ресурс] / уклад. Б. Н. Фік. - Харків : Світовид, 2002. - 256 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжка знайомить читачів зі стравами української кухні, рецептура яких розроблена на підставі поєднання відновленої рецептури старих українських страв з найпоширенішою тепер у Київській, Закарпатській, Львівській, Полтавській, Дніпропетровській, Запорізькій та Херсонській областях.



Кл.слова:
кулінарія

   Тип видання:   альбом   
7.
 



Українські народні узори [Електронний ресурс] : з Київщини, Полтавщини й Катеринославщини / уклад. О. Кривинюк. - К. : [б. в.], 1928

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 1 : Вирізування і настилування. - 1928. - 6 с.


Історія вишивки дуже давня. Перші згадки про вишивку відомі ще в ІІ ст. до нашої ери. В ХІ ст. на Русі існувала перша вишивальна школа, яка була організована сестрою Володимира Мономаха Ганкою, де молодих дівчат навчали гаптувати золотом та сріблом. Довгий час одним із найпоширеніших видів народного мистецтва на Україні була вишивка, якою в основному оздоблювали одяг, рушники. Вишивкою могли прикрашати головні убори – очіпки, намітки, хустини, а також кожухи, свити, скатертини. Вишивка – це переважно дівоче і жіноче заняття. Колись за кількістю й майстерністю вишитих рушників, сорочок, скатертин, які дівчина підготувала до свого весілля, робили висновки про її працьовитість.



Кл.слова:
прикладне мистецтво -- народна творчість

   Тип видання:   монографія   
8.

Трикозенко, О. Г.
Клієнтела як механізм визначення вартості комерційного банку [Електронний ресурс] : монографія / О. Г. Трикозенко, І. Г. Брітченко ; Полтавський університет економіки і торгівлі. - Полтава : [б. в.], 2011. - 270 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.36 Мб


У монографії викладено теоретичні та практичні аспекти формування, впровадження та просування інноваційних підходів до клієнтели комерційного банку як інструменту визначення його вартості. Розкрито теоретичні основи оцінки вартості комерційного банку, підвищення конкурентоспроможності комерційного банку шляхом визначення його клієнтели, здійснено моделювання вартості комерційного банку з урахуванням його клієнтели. Для викладачів, аспірантів, магістрів і спеціалістів, а також для наукових працівників, банківських працівників, підприємців і тих, кого цікавлять маркетингова діяльність банку та банківської системи України.



Кл.слова:
банківський сервіс -- клієнтська база -- конкурентоспроможність банку

   Тип видання:   альбом   
9.

Титаренко, В. П.
Полтавська традиційна вишивка [Електронний ресурс] / В. П. Титаренко. - Полтава : [б. в.], 2000. - 90 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
образотворче мистецтво -- рукоділля

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.

Суслик, Р. Л.
Сумні спогади [Електронний ресурс] : 1933 рік на Полтавщині / Р. Л. Суслик. - На чужині : [б. в.], 1951. - 32 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
Голодомор -- етноцид -- злочини проти людства

   Тип видання:   зб. статей   
Категорія:    
11.


Соціальна робота в сучасному суспільстві: тенденції, виклики, перспективи [Електронний ресурс] : матеріали Всеукраїнської наук.-практ. конф., м. Полтава, 28 лютого 2017 р. / Полтавський інститут економіки і права ; голова ред. кол. Н. С. Мякушко. - Київ : Університет "Україна", 2017. - 178 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.98 Мб


Метою заходу є актуалізація та мобілізація наявних наукових, освітніх та інших соціальних ресурсів для вдосконалення системи соціальної роботи та соціальних послуг в суспільстві, обговорення пріоритетних напрямів сучасної соціальної роботи у світлі реалізації цілей сталого розвитку, налагодження та розвиток взаємодії соціальних партнерів з метою розвитку громад в Україні.



Кл.слова:
психологічна адаптація -- молодіжні субкультури -- стресостійкість -- толерантність

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Сокирко, О.
Український Рубікон. Полтавська битва 27 червня 1709 р. [Електронний ресурс] : у 2 т. / О. Сокирко. - К. : Темпора, 2009. - (Militaria Ucrainica)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 80 с.

Ч. 2. - 104 с.


Полтавська битва 1709 р. – одна з центральних подій Великої Північної війни 1700-1721 pp., котра вирішальним чином позначилася на її результатах, а відтак і долях усіх країн-учасниць. Чому події під Полтавою, здавалося б, загальновідомі й зрозумілі, стали своєрідним вододілом в історії Козацької України, розповідає нове дослідження історика Олексія Сокирка. Перша частина книги включає передісторію Великої Північної війни, участь у ній українського війська, передумови Полтавської битви й характеристику сил шведської армії. Друга частина книги включає характеристику військ українських гетьманів, російської армії, детальний огляд основних етапів Полтавської битви 27 червня 1709 р. та її наслідків. Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
Полтава

   Тип видання:   життєпис   
13.


Син України: Володимир Боніфатійович Антонович [Електронний ресурс] : у 3 т. / упор. В. Короткий, В. Ульяновський. - К. : Заповіт, 1997

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 448 с.

Т. 2. - 448 с.


Тритомне видання є спробою повернення в Україну, до пересічного громадянина образу Володимира Антоновича — символу українства др. пол. XIX — поч. XX ст., який і сьогодні є благодатною скарбницею ідей, поривів, сподівань, зразком трудолюбності, віри, терпіння і невгасимої любові до України. Публікуються спогади, щоденники, вірші та листи самого Антоновича, його оточення та друзів, а також інших сучасників, документи офіційних інституцій (значною мірою архівні), спеціальні дослідження істориків минулого і сьогодення. Максимально використані архівні матеріали та фотографії із сховищ Києва, Львова, Санкт-Петербургу, Полтави та ін. Матеріали тритомника представляють Володимира Боніфатійовича як вченого, педагога, громадсько-політичного діяча, людину. Перший том містить загальні праці, в яких кожен автор подає своє бачення портрету і образу Антоновича, матеріали до його автожиттєпису (мемуари, листи, вірші) та загальні спомини сучасників; окремий розділ присвячений педагогічній діяльності професора.



Кл.слова:
педагогіка -- історія -- суспільна діяльність

   Тип видання:   навчальний посібник   
14.

Сарана, Сергій Володимирович.
Авторське право та правова охорона інтелектуальної власності в Україні і її адаптація до законодавства Європейського Союзу [Електронний ресурс] : навч. посібник / С. В. Сарана ; Міжрегіональна академія управління персоналом, Всеукраїнський університет, Полтавський інститут. - Полтава : [б. в.], 2007. - 205 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.01 Мб


У посібнику автором висвітлюються питання правового регулювання авторського права в Україні, а також досліджується правова охорона інтелектуальної власності, як в цілому, так і окремих її об’єктів, при цьому основна увага зосереджується на недоліках її правової охорони та проблемах адаптації законодавства України з питань інтелектуальної власності до законодавства Європейського Союзу. Даний посібник, перш за все, розрахований на студентів, аспірантів та викладачів, які займаються науково- правовими дослідженнями у сфері інтелектуальної власності.



Кл.слова:
законодавство -- майнові відносини -- інтелектуальна власність

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Рудинський, М.
Архитектурне обличчя Полтави [Електронний ресурс] / М. Рудинський. - Полтава : [б. в.], 1919. - 36 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дане видання є збіркою головних архітектурних пам'яток міста Полтава кінця XVIII — початку XIX століття. Автор досліджує їх форму, деталі, історію виникнення, архітекторів. Аналіз архітектури спирається на історію міста (яка викладена у праці досить докладно і пояснює зв'язок між історичними подіями та зовнішнім виглядом Полтави). Розглядаються в основному храмові споруди (церква Спаса, Хрестоздвиженський монастир тощо).



Кл.слова:
архітектурна пам'ятка -- храмова споруда

   Тип видання:   зб. статей   
16.

Ротач, П.
Іван Котляревський у листуванні [Електронний ресурс] / П. Ротач. - Опішне : Українське народознавство, 1994. - 156 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга є найповнішою збіркою листів класика української літератури Івана Котляревського до різних осіб та установ і листів до нього від письменників, істориків, адміністративних і церковних діячів та родичів. Уміщено в ній також листи тих осіб, що цікавилися Котляревським після його смерті. Досі частина листування Івана Котляревського друкувалася лише в зібраннях творів письменника. Окремі листи були вміщені в періодичних виданнях різного часу. Читач знайде в книзі й цілком нові листи та докладні коментарі до них. Збірка листів стане в пригоді не лише дослідникам життя і творчості Івана Котляревського, а й викладачам, студентам та учням вищих і середніх навчальних закладів, всім, кому дороге наше красне письменство. Видання є першим у серії "Полтавська родина", що її започатковує відділ "Відродження духовности і національної культури" Полтавського обласного управління культури.



Кл.слова:
український письменник -- український поет -- листування

   Тип видання:   словник   
17.


Російсько-український діловий словник [Електронний ресурс] / влашт. Л. Падалка ; Педагогичне Бюро Полтавського Губернського Земства. - Полтава : [б. в.], 1918. - 114 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
слово -- переклад -- ділове мовлення

   Тип видання:   наукове видання   
18.

Риженко, Я.
Українське шитво [Електронний ресурс] / Я. Риженко. - Полтава : [б. в.], 1929. - 32 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Описано різні шитва: золотошвейні роботи, вишивка й мережка на рушниках і хустках, а також шитво на одязі в різні історичні періоди. Відзначено згубний вплив промислового капіталізму на самобутність цього виду ужиткового мистецтва і водночас поява стимулів до створення вишивальної промисловості. Наведено статистичний матеріал щодо народних промислів цього напряму в 20-ті роки ХХ ст. в Полтавській області. Книгу ілюстровано фотографіями.



Кл.слова:
вишивка -- мережка

   Тип видання:   художня література   
19.

Пчілка, О.
Твори [Електронний ресурс] / О. Пчілка. - К. : Дніпро, 1988. - 28 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ольга Петрівна Косач, у дівоцтві Драгоманова, народилася у червні 1849 року на Полтавщині, місті Гадяч. Вона була донькою Петра Драгоманова, але з роками, ставши відомою письменницею взяла псевдонім Олена Пчілка. Українка за походженням і щира патріотка в душі вона пишалася своїм походженням і привчала дітей шанувати рідну землю, народ і звичаї. Утім, процес "українізації" в родині Олени Пчілки, мати відомої Української поетеси Лесі Українки, відбувався не так уже й просто. Хоча б з огляду на те, що чоловік і батько їхніх шести дітей і в сім'ї і на службі спілкувався російською мовою, щоправда, чисто літературною, а не містечковим суржиком. однак українська мова, українська ідея були йому не чужі.



Кл.слова:
література -- українська література -- проза -- пригоди

   Тип видання:   зб. статей   
20.


Права людини в Україні: сучасний стан та механізм реалізації [Електронний ресурс] : матеріали Регіональної науково-практичної конференції (м. Полтава, 7.12.2016 р.) / Полтавський інститут економіки і права ; за ред. Р. І. Шаравари, О. С. Кальяна. - Полтава : [б. в.], 2016. - 637 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.27 Мб


7 грудня 2016 року в приміщенні Регіонального центру надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області кафедрою правознавства було проведено Регіональну науково-практичну конференцію тему: „Права людини в Україні: сучасний стан та механізм реалізації ”. Співорганізаторами конференції були: Регіональний центр надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області, Рада адвокатів Полтавської області, Полтавський національний педагогічний університет ім.. В.Г. Короленка та Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) управління соціального захисту населення Подільської у м. Полтаві ради. У роботі конференції прийняли участь 39 осіб. З доповідями виступили гості з інших навчальних закладів, практикуючі юристи, працівники судових та правоохоронних органів.



Кл.слова:
дестигматизація -- цивільне судочинство -- соціальне партнерство -- правовий нігілізм
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського