Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (13)Реферативна база даних (75)Книжкові видання та компакт-диски (114)
Пошуковий запит: (<.>K=КИЛИМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

   Тип видання:   довідник   
1.

Голубець, М.
Український килим [Електронний ресурс] : друга вистава / М. Голубець. - Л. : Наукове Товариство ім. Т. Шевченка, 1936. - 36 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Даний нарис присвячений українському килимарству. Автором праці є Микола Голубець — український історик, архівіст, краєзнавець, мистецтвознавець, поет, прозаїк та бібліограф. У цій праці українське килимарство порівнюється із еталонним зразком даного ремесла — східними килимами. Розглядається техніка виготовлення килимів, історія розвитку промислу. Показана роль мистецько-промислової спілки у Косові ‘‘Гуцульське мистецтво’’ у відродженні автентичного українського килиму. В книзі міститься велика кількість ілюстрацій (знімків килимів).



Кл.слова:
килимарство -- ремесло -- етнографія

   Тип видання:   монографія   
2.

Сидорович, С. Й.
Художня тканина західних областей УРСР [Електронний ресурс] / С. Й. Сидорович. - К. : Наукова думка, 1979. - 156 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тканини мистецькі, ткані вироби (ручні і машинові), що відзначаються орнаментальним оформленням, грою кольорів і мистецьким виконанням, один з видів декоративного ужиткового мистецтва, яке відогравало важливу ролю в побуті українського народу. В Україні виробництво мистецьких тканин, разом з вишивкою належить до найдавніших та найпоширеніших нар. мистецтв, що мають призначення прикрашати одяг, предмети хатнього вжитку та оформлення інтер'єру. У різних етнографічних зонах, а то й окремих селах, Т. м. мають льокальні відміни в способі орнаментальної композиції, кольористики і навіть у техніці виконання. Народні ткачі виробляли різні ґатунки взористих полотен з конопель чи лону на сорочки, хустки, найтонші полотна на головні убори (білі намітки, «убруси», «рантухи» тощо). Узори Т. м. створюються різним переплетом ниток («окружки», «сосонки», «коропова луска»), що дає декоративні ефекти. З вовни ткали плахти, запаски, спідниці, опинки, пояси, крайки тощо. Одягові тканини декорувалися тканими, вибиваними або вишиваними взорами. Для інтер'єрів хат ткалися різнорідні декоративно-ужиткові взористі тканини. З льону і конопель — рушники, покривала, верети, рядна, а з вовни — покривала, коци, коври, ліжники, полавники, килимці, килими тощо.



Кл.слова:
прикладне мистецтво -- орнамент

   Тип видання:   довідник   
3.

Пещанський, В.
Давні килими України [Електронний ресурс] : : з 20 рис. і 9 знімками / В. Пещанський. - Л. : Діло, 1925. - 76 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена дослідженню такого предмету побуту, як давній український килим. Розглядається походження українського килимарства, види килимів в Україні, техніка виготовлення та їх орнамент, процес фарбування у гуцулів, галицькі вироби та спроби відродження давнього українського килимарства. Книга містить тематичні ілюстрації — малюнки та знімки.



Кл.слова:
килимарство -- предмет побуту

   Тип видання:   каталог   
4.
 



Украинское народное творчество [Електронний ресурс] : каталог. - Полтава : Изд. кустар. склада Полтав. губерн. земства, 1912

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Сер. 2 : Ковры. - 1912. - 24 с.


Видання є невеликою брошурою, присвяченою виготовленню килимів на Полтавщині. Стисло описується основні різновиди килимів, які класифікуються за способами їх виготовлення. Також розглядаються матеріали, які використовуються при роботі. Відзначається, які види килимів є більш чи менш популярними. Основну ж частину видання становлять зображення килимів із традиційними полтавськими орнаментами.



Кл.слова:
прикладне мистецтво -- орнамент -- килим

   Тип видання:   альбом   
5.
 



Народне мистецтво [Електронний ресурс] : україна / уклад. П. Г. Юрченко. - К. : Мистецтво, 1967. - 44 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Комплект листівок з фотографіями народних виробів: килимів, орнаментальних тарілок, вишивок, панно, дерев'яних виробів.



Кл.слова:
прикладне мистецтво -- народна творчість

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Хамула, Михайло.
Глиняни [Електронний ресурс] : місто моїх килимів / Михайло Хамула. - Нью-Йорк : М. Хамула, 1969. - 140 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Спогади автора. Історія розвитку Глинян і Глинянщини від найдавніших часів до закінчення Другої світової війни. Виникнення й розвиток українського килимарства та роль у цьому фабрики у Глинянах, що працювала до більшовицької окупації.



Кл.слова:
побут -- краєзнавство -- килимарство

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.

Легкий, Левко.
Історія світового футболу [Електронний ресурс] / Л. Легкий. - Т. : Навчальна книга - Богдан, 2010. - 576 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підсумком творчої праці Левка Легкого — відомого аналітика, який займається тематичною статистикою вже майже півстоліття, — стало перше в Україні й уже тим унікальне довідкове видання "Історія світового футболу". У книзі подано ретроспективу зародження популярної гри, основні зміни в її правилах, а також становлення ФІФА та регіональних футбольних конфедерацій. З енциклопедичною скрупульозністю автор висвітлює основні події, що відбувалися упродовж усіх 18 чемпіонатів світу, наводить вичерпну інформацію про чемпіонати Європи, здобутки національних збірних окремих країн; знайомить із хронологією виникнення літніх та зимових олімпійських змагань (передусім футбольних) і досягненнями славетних олімпійських спортсменів. Окремо відображено не менш цікаві матеріали про розвиток футболу в Росії і незалежній Україні, участь клубів у боротьбі за єврокубки, яскраву еру легендарного Валерія Лобановського та історію шкіряного м'яча в Галичині з кінця XIX століття. Щедро проілюстрована кількома сотнями унікальних архівних фото "Історія світового футболу" розширить Ваші уявлення про цю справді народну гру. Ви довідаєтесь про відомі чи досі незнані баталії на зелених килимах планети, Європи, рідного краю. У семи розділах книги обсягом близько 600 сторінок подано багатий аналітичний і статистичний матеріал, котрий стане у пригоді спортивним журналістам, коментаторам, викладачам, студентам профільних вищих навчальних закладів та спортивних шкіл, — зрештою, усім любителям цієї неперевершеної гри мільйонів.



Кл.слова:
спорт -- футбол -- олімпійський рух -- чемпіонати світу

   Тип видання:   навчальний посібник   
8.

Килимник, І. І.
Правознавство : навч. посіб. [Електронний ресурс] / І. І. Килимник, Т. А. Коляда, А. В. Науменко ; Міністерство освіти і науки України. - Харків : ХНУМГ, 2014. - 308 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник містить матеріал з курсів «Правознавство», «Право (Правознавство)», «Право (Правознавство. Адміністративне право)», «Право», «Основи правознавства» та складається з тем основи теорії держави, основи теорії права, а також з окремих галузей права: трудового, цивільного, сімейного, кримінального та ін. Навчальний посібник розрахований на студентів всіх спеціальностей денної та заочної форм навчання та дасть їм змогу отримати необхідні знання з правознавства, а також може стати імпульсом для подальших самостійних заглиблень у животворче море правознавчої науки, що буде сприяти підвищенню рівня правової свідомості та правової культури, активної громадянської позиції молодого спеціаліста будь-якого профілю.



Кл.слова:
основи правознавства -- право адміністративне

   Тип видання:   навчальний посібник   
9.


Товарознавство одяго-взуттєвих товарів [Електронний ресурс] : навчальний посібник / М. П. Головко [та ін.] ; Харківський державний університет харчування та торгівлі. - Харків : [б. в.], 2015. - 459 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.90 Мб


Розкрито основні властивості одяго-взуттєвих товарів, наведено їх призначення, умови використання, основи первинної обробки, дефекти, стандартизацію, сортування, приймання, зберігання, пакування і транспортування.



Кл.слова:
текстильні товари -- трикотажні товари -- килимові вироби -- хутряні товари -- шкіряне взуття
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського