Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (34)Реферативна база даних (233)Книжкові видання та компакт-диски (123)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>K=ДЕРЖАВНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.

Борець, Юрій.
УПА у вирі боротьби [Електронний ресурс] : спогади учасника повстанської боротьби (1941-1948) / Ю. Борець. - [Б. м. : б. в.], [2011]. - 348 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Спогади учасника повстанської боротьби УПА (1941-1948) та про героїчну боротьбу українського народу за власну незалежність та державність. Це вже четверте видання книжки «УПА у вирі боротьби». Перше побачило світ у діяспорі у 1971 році, друге і третє - в Україні в 1992 та 1995 роках.



Кл.слова:
УПА -- друга світова війна -- визвольні змагання -- українська партизанка

   Тип видання:   монографія   
2.

Смолій, В. А.
«Пакти і Конституції» Української козацької держави (до 300-річчя укладення) [Електронний ресурс] / В. А. Смолій. - Л. : Світ, 2011. - 440 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні відтворено тексти оригіналу староукраїнською мовою та відомих на сьогодні списків «Пактів і Конституцій законів і вольностей Війська Запорозького», укладених 1710 р. під Бендерами між обраним на гетьманську булаву Пилипом Орликом, з одного боку, та генеральною старшиною і козацтвом – з іншого; наведено їх переклади переклади українською, англійською, німецькою, польською, російською та французькою мовами. Публікація цієї визначної пам’ятки вітчизняної політико-правової думки раннього нового часу супроводжується археографічною передмовою, лінгвістичним аналізом, науковим коментарем, а також факсимільним відтворенням спеціального дослідження видатного історика та правознавця академіка Миколи Василенка (1929), у якому міститься ґрунтовний історико-юридичний аналіз джерела. Розраховано на науковців, викладачів, студентську та учнівську аудиторію, громадський загал.



Кл.слова:
історія -- політика -- країна -- державність

   Тип видання:   життєпис   
3.
 


Снайдер, Тимоті.
Червоний князь [Електронний ресурс] / Тимоті Снайдер. - К. : Грані-Т, 2011. - 297 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга відомого американського історика, професора Єльського університету Тимоті Снайдера присвячена непересічній постаті в історії Центральної та Східної Європи – Вільгельмові фон Габсбурґові. Ерцгерцоґ, родич австрійського цісаря, він обрав собі українську ідентичність і став леґендарним полковником Василем Вишиваним, Червоним Князем, який боровся за незалежність України в часи Першої і Другої світових воєн. Його вабили героїчні сторінки української історії, змагання українців за державність. Аж до своєї смерті за стінами Лук’янівської тюрми Києва влітку 1948 року він не втрачав надії посісти монарший престол у відновленій українській державі. Він шукав союзників у різних державах – Польщі, Австрії, Франції і навіть нацистській Німеччині, але, врешті, розчарувався в них усіх. Пристрасний мрійник і романтик, життєлюб і нетрадиційною сексуальною орієнтацією, Вільгельм потерпав від поразок у політиці. Натомість – як полковник Василь Вишиваний – залишив яскравий слід в українській національній історії, ставши одним із очільників-націєтворців. Після книги про Василя Вишиваного видавництво «Грані-Т» планує оприлюднити переклади інших праць історика Тимоті Снайдера, які стали інтелектуальними подіями в західній історичній та політологічній думці.



Кл.слова:
Австро-Угорщина -- Габсбурзька монархія -- Січові Стрільці -- історія України

   Тип видання:   наукове видання   
4.
 


Терлюк, Іван Ярославович.
"Комуністична революція згори" в Україні: з історії становлення та закріплення в Україні радянської державності й права (1917 - 1920-ті рр.) [Електронний ресурс] / Іван Терлюк ; Львівський державний університет внутрішніх справ. - Л. : Каменяр, 2010. - 150 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Висвітлено найпоказовіші аспекти з історії становлення та закріплення в Україні радянської державності та права від часу проголошення в республіці радянської влади і до кінця 1920-х рр. Радянська держава в Україні розглядається як не місцева етнокультурна, а як привнесена ззовні, урізана автономна державність, що розвивається в рамках іншої радянської російської тоталітарної державності та системи права.



Кл.слова:
українська державність -- радянська влада -- окупаційна адміністрація -- тоталітаризм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.


Український національно-визвольний рух на Прикарпатті в ХХ столітті [Електронний ресурс] : документи і матеріали : у 2 т. / відп. ред. М. Кугутяк. - Івано-Франківськ : КПФ ЛІК, 2009-2014

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1, кн. 1 : (1919 – 1929). - 2012. - 600 с.

Т. 1, кн. 2 : (1929–1939). - 2014. - 600 с.

Т. 2, кн. 1 : (1939 – 1945). - 2009. - 600 с.

Т. 2, кн. 2 : (1945 – 1946). - 2010. - 696 с.

Т. 2, кн. 3 : (1947 – 1957 рр.). - 2011. - 769 с.


Документи і матеріали, вміщені в видання Український національно-визвольний рух на Прикарпатті у ХХ столітті, висвітлюють боротьбу українців Станіславівщини за національне визволення й українську державність. Вони відтворюють атмосферу польської окупації краю, демонструють політику, методи і засоби дискримінації польським режимом українського населення, засвідчують незламність державницьких прагнень наших краян, окреслюють їхні політичні і суспільні ідеали, розкривають засади та рушійні сили визвольної боротьби. Видання розраховане на науковців, викладачів, учителів, студентів, учнів, широке коло читачів.



Кл.слова:
український націоналізм -- бездержавність -- визвольний рух -- Прикарпаття

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.
 


Файзулін, Ярослав.
Перелоги української революції [Електронний ресурс] : другий зимовий похід Армії УНР / Ярослав Файзулін, Віталій Скальський ; Інститут Національної Пам'яті. - К. : Вид-во ім. Олени Теліги, 2008. - 40 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Брошура інформує читача про відчайдушну і героїчну спробу Армії Української Народної Республіки та українських повстанців збройним шляхом відновити втрачену державність. Другий Зимовий похід засвідчив незламність українського національного духу та прагнення продовжувати національно-визвольну боротьбу до її переможного завершення – відновлення української незалежності. У брошурі використано архівні документи, свідчення учасників походу та світлини, які відображають підготовку, проведення і наслідки Другого Зимового походу.



Кл.слова:
громадянська війна -- політика -- визвольні змагання

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Ковальчук, М.
Війна з більшовицькою Росією за незалежність. 1917-1920 [Електронний ресурс] / М. Ковальчук. - К. : [б. в.], 2007. - 72 с.. - (За незалежність і соборність)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі висвітлено маловідому сторінку історії України — збройну боротьбу Української Народної Республіки проти агресії більшовицької Росії у 1917—1920 pp. На підставі широкого кола документів й спогадів сучасників розглянуто причини українсько-більшовицьких війн, відтворено перебіг бойових дій між українськими арміями та російськими більшовицькими військами. Докладно розповідається про бойову діяльність збройних сил УHP, спрямовану на захист української державності. Для науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
українська армія -- українська державність -- більшовицьке військо

   Тип видання:   монографія   
8.

Шульженко, Федір Пилипович.
Соціально-правова держава в Україні: проблеми становлення та модернізації [Електронний ресурс] : монографія / Ф. П. Шульженко. - К. : Вид-во КНЕУ, 2007. - 392 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії з застосуванням сучасних методів пізнання соціальної дійсності комплексно досліджується ґенеза, сутність та особливості теоретичних концепцій соціально-правової держави та світова практика реалізації цього суспільного ідеалу як однієї з найдосконаліших форм організації громадського суспільства.



Кл.слова:
державність -- суспільство -- політичні партії

   Тип видання:   енциклопедія   
9.


Украина [Електронний ресурс] : полная энциклопедия / авт.-сост. В. М. Скляренко. - Х. : Фолио, 2007. - 463 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В энциклопедии «Украина» содержится самая разнообразная информация о прошлом и настоящем Украины. Двенадцать прекрасно иллюстрированных разделов этой книги подробно и интересно описывают историю, обычаи и традиции украинского народа, а также рассказывают о развитии экономики, науки, образования, культуры и искусства в Украине.



Кл.слова:
українська земля -- державність -- соборність -- символіка -- культура

   Тип видання:   монографія   
10.

Зборовська, Ніла Вікторівна.
Код української літератури. Проект психоісторії новітньої української літератури [Електронний ресурс] : монографія / Ніла Зборовська. - К. : Академвидав, 2006. - 504 с.. - (Монограф)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії розгорнуто авторський проект психоісторії української літератури. Вперше поєднано символічну теорію класичного психоаналізу, що приховує у собі код національної державності, з практикою новітньої української літератури, яка у своїх пророчих текстах моделює код української державності. Зіставлено аристократичний проект української літератури, де утверджується код національної державності, з маргінальними, в яких він руйнується. Основою дослідження є розрізнення імперського і національного суб’єктів у психоісторії літератури, що проявляється на психологічному, мовному, світоглядному і релігійному рівнях. Адресована теоретикам та історикам літератури, літературним критикам, викладачам світової та української літератур, аспірантам, студентам, учителям-філологам. Прислужиться всім, хто цікавиться психоаналітичною інтерпретацією літературних текстів.



Кл.слова:
українська державність -- українська література -- психоісторія

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
11.


Ліквідація УГКЦ (1939 - 1946) [Електронний ресурс] : документи радянських органів державної безпеки : в 2 т.. - К. : ПП Сергійчук М.І., 2006

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 920 с.

Т. 2. - 804 с.


У видaннi пpeдстaвленo дoкyмeнти paдянськиx оpгaнiв дepжaвнoї безпеки пpo здiйсненя ними у 1939-1941 тa 1944-1946 pp. пoлiтичниx pепpeсiй пpoти Укpaїнськoї гpeкo-кaтoлицькoї цepкви тa зaxoдiв з iї лiквiдaцiї пiд гaслoм "вoзз'єднaння з Рoсiйськoю пpaвoслaвню цepквою".



Кл.слова:
український народ -- державність -- національність

   Тип видання:   монографія   
12.

Наумов, Сергій Олександрович.
Український політичний рух на Лівобережжі (90-ті рр. ХІХ ст. - лютий 1917 р.) [Електронний ресурс] : монографія / С. О. Наумов. - Х. : ХНУ ім. В. Н. Каразіна, 2006. - 344 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія Сергія Наумова присвячена дослідженню українського національного руху, зокрема його політичної фази в інтерпретації Мірослава Гроха чи модерному етапові в класифікації Івана Лисяка-Рудницького. Розглядається реґіон Лівобережної України в межах Полтавської, Чернігівської та Харківської губерній Російської імперії. Мотивація реґіонального підходу зумовлена особливістю цього краю у порівнянні з Півднем чи Правобережжям України, його осібною роллю в процесі українського націєтворення. Автор усвідомлює внутрішню неоднорідність обраного реґіону, викликану особливостями історичного розвитку та географічним положенням. Варто погодитися із дослідником щодо можливости екстраполювати сформульовані висновки на загальноукраїнський рух у межах імперії. Тим більше, що в постійному полі зору автора залишається Київ. На сьогодні ця тема дослідження досить актуальна. Її результати важливі з погляду вивчення досвіду діяльности політичних партій у доволі непростих умовах української дійсности. Нагальним є вивчення впливу політичного руху на процес політизації суспільства та зростання національної свідомости населення напередодні боротьби за національну державність в роки української революції. Мусимо констатувати недостатній рівень вивчення українського політичного руху як на конкретно-історичному рівні, так і на рівні загальнотеоретичному, викликаний головно подальшою ходою політичних подій на теренах колишньої Російської імперії.



Кл.слова:
суспільні зрушення -- відцентрові тенденції -- українська ідея -- політологія

   Тип видання:   підручник   
13.
 


Кельман, М. С.
Загальна теорія держави і права [Електронний ресурс] / М. С. Кельман, О. Г. Мурашин. - К. : Кондор, 2006. - 477 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник висвітлює питання загальної теорії держави і права з урахуванням сучасного стану вітчизняної та зарубіжної юридичної науки. Поряд із традиційними темами у ньому вміщено розділи, що відображають зміни в теорії права, української державності та галузевому законодавстві. При викладенні матеріалу автори використовують нові методичні підходи, теоретичні положення, висвітлюють актуальні проблеми сучасної державно-правової дійсності. Читачам пропонується практикум, в якому вміщені схеми, тести, практичні ситуації, завдання, кросворди тощо. Розрахований на широку аудиторію — студентів, курсантів, слухачів, магістрів, аспірантів, викладачів юридичних вузів і фахівців у сфері держави і права, а також читачів, які цікавляться проблемами держави і права.



Кл.слова:
законодавство -- українська державність -- політика -- влада

   Тип видання:   навчальний посібник   
14.

Міщиха, П. І.
Столиці Української Держави [Електронний ресурс] : навчальний посібник з історії України для студентів / П. І. Міщиха. - Коломия : Вид-во ін-ту управління природними ресурсами, 2005. - 45 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мета даного навчального посібника — через призму столиць та їх правителів показати як становилась і розвивалась історія української державності. Київська Русь, Галицько-Волинська держава, Київське князівство ХV ст., Запорозька Січ, козацько-гетьманська держава XVII-XVIII ст., УНР, Гетьманат, ЗУНР — усе це ланки єдиного історичного процесу, який, попри всі драматичні повороти, відбивав постійне прагнення українського народу жити незалежним державним життям.



Кл.слова:
Україна -- державність -- національність -- місто

   Тип видання:   зб. статей   
15.
 



Українська Повстанська Армія у боротьбі проти тоталітарних режимів [Електронний ресурс] / упоряд. і відп. ред. Ю. Сливка. - Л. : Інститут українознавства ім. І.Крип'якевича НАН України, 2004. - 296 с.. - (Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Окремий випуск серійного видання "Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність" включає дослідження про внутрішні та зовнішньополітичні обставини створення УПА, етапи формування її структури, тактики і стратегії, роль у боротьбі за державну самостійність і соборність України, участь у рухові опору тоталітарним режимам Центрально-Східної Європи, за відновлення державної незалежності, про репресії фашистських і радянських органів стосовно учасників визвольних змагань та відтворення упівської епопеї у художній творчості.



Кл.слова:
націоналізм -- фашизм -- ХХ століття -- сучасна історія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.

Тимчишин, Ярослав.
Український підпільний парламент та уряд на Львівщині 1944 р. [Електронний ресурс] / Я. Тимчишин. - Львів : Тріада плюс, 2004. - 52 с.. - (Бібліотека "Ґражди")

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Глобальна політична криза, яка призвела до спалаху Другої світової війни, неодноразово спонукала сили, які відстоювали державницьку самостійність України, здійснювати спроби створити надпартійний політичний орган, який, побудований на демократичних засадах, мав об’єднати численні партії та фракції національно-визвольного руху. Перші спроби датовано 1939-им та 1941-им роками, коли у Хусті, а далі у Львові було проголошено відновлення Української держави. Про третю спробу відновити державність нації - мова у нашому дослідженні. З 11 по 15 липня 1944 р. на території, контрольованій Українською Повстанською Армією, зібралися делегати від багатьох регіонів України з метою законодавчого затвердження консолідації нації. Було створено єдине політичне управління Соборною Україною - Українська Головна Визвольна Рада. Дослідження рекомендується для учнівської та студентської молоді, вчителів і викладачів, краєзнавців, істориків і науковців, а також широкого кола читачів, кого цікавлять історичні події боротьби за Українську Самостійну Соборну Державу.



Кл.слова:
друга світова війна -- національно-визвольний рух -- ОУН

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.

Осауленко, Л.
Гетьман України Павло Скоропадський [Електронний ресурс] : в 2 кн. / Л. Осауленко, В. Засєкін. - Луцьк : Волинська обласна друкарня, 2003-2007

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 1. - 2003. - 587 с.

Кн. 2. - 2007. - 702


У пропонованій книзі волинських авторів Л. Осауленка і В. Засєкіна висвітлюється маловивчена доба боротьби українців за свою державність у 1917-1919 роках XX століття. У цей короткий період виринула, немов метеор, і погасла Українська Держава Гетьмана Павла Скоропадського. Ця постать в українській історії найменше вивчена і найбільше табуїзована... За минулі 85 років не помічено жодної спроби за кордоном, ні тим більше в нас, в Україні написати про останнього Гетьмана Павла Скоропадського більш-менш розгорнутий літературний твір. Це перша спроба згаданих авторів у публіцистично-художній формі висвітлити життя П.П. Скоропадського у найскладніший період його життя. Книга 2 Книга друга «Гетьман України Павло Скоропадський», є логічним продовженням першої, що вийшла друком у 2003 році. В пропонованій праці охоплений той період життя вже колишнього гетьмана України - від 1919 по 1945 роки, - який і до сьогодні лишається в українській історіографії маловивченим. Останніми роками в нашій державі вийшло декілька книг про Павла Скоропадського, де згадується і емігрантський період його життя, який для більшості українців, котрі цікавляться вітчизняною історією, залишався невідомим або подавався тенденційно. На жаль, автори книги, переважно з об'єктивних причин, не змогли використати всі архівні матеріали, що стосуються життя Гетьмана України в еміграції. У книзі другій є чимало розділів, які відтворюють життя українців на Волині, під польською окупацією, і на Великій Україні, під комуно-московською окупацією. Однак ці розділи теж, хоч і не прямо, а опосередковано, мають стосунок до життя і діяльності останнього Гетьмана України.



Кл.слова:
ХХ століття -- сучасна історія -- націоналізм

   Тип видання:   монографія   
18.

Мироненко, Олександр Миколайович.
Витоки українського революційного конституціоналізму 1917-1920 рр. [Електронний ресурс] : теоретико-методологічний аспект : монографія / О. М. Мироненко ; Національна академія наук України, Інститут держави і права ім. В. М. Корецького. - К. : [б. в.], 2002. - 260 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
українська державність -- державотворення

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.

Матейко, Р.
Галицькі лицарі волі. Українські визвольні змагання на Тернопільщині 1900-1920 років у контексті історії України [Електронний ресурс] / Р. Матейко. - Т. : Принтер-інформ, 2002. - 152 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У науково-популярному нарисі на основі конкретних прикладів і фактів розглянуто зародження та розвиток українського стрілецького руху в Галичині. Автор пропонує читачам здійснити подорож воєнними дорогами січовиків на Тернопільщині. Переконливо відтворено також інші героїчні й трагічні сторінки історії нашого краю: виникнення Західно-Української Народної Республіки, бойовий шлях її збройних сил –Української Галицької Армії, події польсько-української війни 1918–1919 рр. та участь у ній тернополян. Йдеться також про те, як склалися долі славних борців за волю рідної землі, за українську державність, як увічнена їх пам’ять. Видання буде корисним краєзнавцям, учителям, студентам, учням, усім, хто, цікавиться історією України, зокрема Тернопільщини.



Кл.слова:
Українська Держава -- армія -- Галичина

   Тип видання:   наукове видання   
20.


Українська революція і державність (1917-1920 рр.) [Електронний ресурс] / голов. ред. О. С. Онищенко ; уклад. А. Л. Панова, В. Ф. Солдатенко, Л. В. Бєляєва ; наук. ред. В. Ю. Омельчук. - К. : Національна бібліотека ім. В.І. Вернадського, 2001. - 816 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Науково-бібліографічне видання «Українська революція і державність (1917-1920 рр.)» є першою спробою зібрати й узагальнити друковані праці, бібліографічними засобами представити доробок з теми. До видання ввійшли книги, брошури, автореферати дисертацій, статті з журналів, збірників, тези наукових конференцій, рецензії, депоновані рукописи за 1917-2000 рр. українською й російською мовами. Мета покажчика - донести до дослідників, усіх, хто займається вивченням історії України, необхідну історіографічну й джерелознавчу інформацію.



Кл.слова:
історіографія -- бібліографія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського