Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Автореферати дисертацій (68)Реферативна база даних (585)Книжкові видання та компакт-диски (273)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРИКАРПАТТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

   Тип видання:   зб. статей   
1.


І ми в Європі! [Електронний ресурс]. - Кн. 1. Відповідь опонентам. - Ужгород : Вид-во В. Падяка, 2002. - 64 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Статті, що увійшли до першої книги, є відповіддю на антинаукову, заполітизовану реакцію академіка НАН України О. Мишанича з приводу визначного факту в історії подкарпатських русинів - виходу в світ довідкового видання "Энциклопедия Подкарпатской Руси".



Кл.слова:
наукова полеміка -- Прикарпаття -- русин

   Тип видання:   зб. статей   
2.

Соколович, Г.
Кровавые годы [Електронний ресурс] : картины ужаса, насилия и произвола австро-венгерской армии над русским народом Прикарпатья в 1914-1917 гг. / Г. Соколович. - Л. : Типография Старопигийского ин-та под управлением А.И.Яськова, 1923. - 96 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Прижизненная книга Владимира Михайловича Добрянского (псевдоним Глеб Соколович), очевидца описываемых событий, публиковавшегося в газете `Русский голос` во Львове и Ужгороде.



Кл.слова:
перша світова війна -- прикарпаття -- міжетнічний конфлікт

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.

Винокур, І. С.
Сармати у Прикарпатті [Електронний ресурс] / І. С. Винокур. - К. : Інститут археології НАН України, 2000. - 6 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В статті розглянуто наявні археологічні матеріали стосовно просування сарматських племен у І–ІІІ ст. н.е. з території Північно–Західного Причорномор'я на землі Середнього Подністров'я і Прикарпаття. Ці матеріали засвідчують значну роль на початку великого переселення народів південних причорноморських племен, які почали рухатися у північно–західному напрямку на землі північно–східних фракійців і слов'ян. Ця південна течія відіграла в історії населення Південно–Східної Європи не меншу роль, ніж рух північно–західних гото–гепідських племен. Оцінюючи загальний історичний процес у Центральній та Південно–Східній Європі першої половини І тис. н.е., не слід перебільшувати значення руху як південних, так і північних номадів. Справа в тому, що не вони (ці рухи) визначали загальне спрямування конкретної історії корінного, субстратного землеробсько–скотарського населення Південно–Східної Європи, яке, сприймаючи прогресивні елементи центральноєвропейської провінційно–римської культури, продовжувало свій еволюційний поступ соціально–економічного, політичного і культурного розвитку у першій половині І тисячоліття нової ери.



Кл.слова:
велике переселення -- сарматські племена

   Тип видання:   художня література   
4.
 


Прохасько, Тарас.
БотакЄ [Електронний ресурс] / Т. Прохасько. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2010. - 432 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Таку назву носить збірка творів відомого на Прикарпатті та далеко за його межами письменника Тараса Прохаська, яка нещодавно вийшла в світ у видавництві «Лілея НВ». Книга увібрала в себе прозові твори письменника, написані за останні більш як десять останніх років: з 1999-го по осінь 2010 року. «Ніхто з нас не пише для себе, кожен автор уявляє собі кінцевим продуктом не твір, не текст, а саме книгу. Тільки книгою можна передати іншим те, що ти хотів сказати твором», — вважає автор. Зі слів Тараса Прохаська, крім прози, яка вже друкувалась, до книги «БотакЄ» увійшли також нові твори, які ще не бачили світ. Вони становлять близько 20 – 30 відсотків збірки, хоча певна новизна є також і у старих творах.



Кл.слова:
українська література -- сучасна література

   Тип видання:   монографія   
5.
 


Мовна, Уляна.
Звичаї та обряди українських пасічників Карпат і Прикарпаття [Електронний ресурс] / Уляна Мовна. - Л. : Афіша, 2006. - 208 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії комплексно досліджується сукупність пов'язаних з бджільництвом народних уявлень, повір'їв, календарних та оказіональних обрядів, прикмет, приписів, табу, пересторог, ворожінь, віщувань, магічних практик, замовлянь, фольклорних зразків (обрядових пісень, паремій), розкривається їх семантичне наповнення, глибинний сенс, функціональна спрямованість та внутрішня організація, локалізація в загальній системі народного світобачення. Виявляється контамінація народних світоглядних інтерпретацій та християнської аксіології, окреслюються ареал і темпоральні рамки побутування певних духовних феноменів, з'ясовуються генетичні джерела окремих компонентів пасічницької обрядовості. Розглядається місце бджоли у народній традиції (сакральний статус комахи та його витоки), а також ритуальна знаковість меду та воску.



Кл.слова:
етнографія -- етнологія -- обрядовість -- ритуал

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.


Борці за волю України: сторінки національно-визвольних змагань [Електронний ресурс] : матеріали на допомогу вчителям історії, класним керівникам / уклад. Б. С. Бода. - Л. : Престиж Інформ, 1997. - 76 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга "Борці за волю України" написана на основі спогадів людей, які були членами ОУН і вояками УПА, звичайно, були використані і спогади учасників національно-визвольної боротьби 1939-1950 років. А героями оповідань є партизани і жителі Прикарпаття.



Кл.слова:
друга світова війна -- визвольний рух -- ОУН -- УПА

   Тип видання:   підручник   
7.


Український національно-визвольний рух на Прикарпатті в ХХ столітті [Електронний ресурс] / відп. ред. М. Кугутяк. - Івано-Франківськ : КПФ ЛІК, 2009-2012

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1, Кн. 1 : (1919 – 1929). - 2012. - 600 с.

Т. 2, Кн. 1 : (1939-1945). - 2009. - 600 с.

Т. 2, Кн. 2 : (1945 – 1946). - 2010. - 696 с.

Т. 2, Кн. 3 : (1947 – 1957). - 2011. - 768 с.


У книзі публікуються різноманітні за своєю формою та змістом документи і матеріали, що розповідають про національно-визвольні змагання українського народу на Прикарпатті у 1939 – 1945 рр., висвітлюють маловідомі широкому загалу героїчні сторінки боротьби українських повстанців проти німецьких загарбників та радянського тоталітаризму, засоби і методи, за допомогою яких вона здійснювалася, повертають нам із забуття імена українських патріотів. Видання розраховане на науковців, викладачів, учителів, студентів, учнів, широке коло читачів.



Кл.слова:
історія України -- визвольні змагання -- світові війни

   Тип видання:   монографія   
8.
 


Грабовецький, В. В.
Селянський рух на Прикарпатті в другій половині XVII - першій половині XVIII ст. [Електронний ресурс] / В. В. Грабовецький. - К. : Видавництво Академії наук Української РСР, 1962. - 212 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографії на великому архівному матеріалі висвітлюється антифеодальна боротьба селян Прикарпаття в другій половині XVII — першій половині XVIII ст., зокрема така своєрідна форма, як опришківство, яке в XVII—XVIII ст. досягло найбільшого розвитку. Показано великий вплив визвольної війни українського народу 1648—1654 рр. на піднесення селянських рухів на західноукраїнських землях. В книзі спростовуються антинаукові твердження дворянських і буржуазних істориків про відсутність антагонізмів і класової боротьби в галицькому селі. Книга розрахована на спеціалістів-істориків, студентів історичних факультетів, викладачів історії, а також широкі кола читачів.



Кл.слова:
історія України -- Прикарпаття -- революційний рух -- опришківство

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.


Український національно-визвольний рух на Прикарпатті в ХХ столітті [Електронний ресурс] : документи і матеріали : у 2 т. / відп. ред. М. Кугутяк. - Івано-Франківськ : КПФ ЛІК, 2009-2014

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1, кн. 1 : (1919 – 1929). - 2012. - 600 с.

Т. 1, кн. 2 : (1929–1939). - 2014. - 600 с.

Т. 2, кн. 1 : (1939 – 1945). - 2009. - 600 с.

Т. 2, кн. 2 : (1945 – 1946). - 2010. - 696 с.

Т. 2, кн. 3 : (1947 – 1957 рр.). - 2011. - 769 с.


Документи і матеріали, вміщені в видання Український національно-визвольний рух на Прикарпатті у ХХ столітті, висвітлюють боротьбу українців Станіславівщини за національне визволення й українську державність. Вони відтворюють атмосферу польської окупації краю, демонструють політику, методи і засоби дискримінації польським режимом українського населення, засвідчують незламність державницьких прагнень наших краян, окреслюють їхні політичні і суспільні ідеали, розкривають засади та рушійні сили визвольної боротьби. Видання розраховане на науковців, викладачів, учителів, студентів, учнів, широке коло читачів.



Кл.слова:
український націоналізм -- бездержавність -- визвольний рух -- Прикарпаття

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.
 


Дем'янюк, Петро.
Барткова криниця: розповідь про людей підгірського села Молодятина та події, що відбувалися тут протягом XX сторіччя [Електронний ресурс] / П. Дем'янюк. - Мукачево : Карпатська вежа, 2006. - 120 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Важким і складним було життя мешканців мого рідного села на протязі майже всього XX сторіччя. Село на Підгір'ї постійно боролось за своє виживання. Злиденне життя примушувало людей важко працювати на лісозаготівлях, на виварюванні кухонної солі з природних соляних джерел, яких є чимало на Прикарпатті. Більш активні виїжджали на заробітки за кордон в Румунію, Угорщину, Словаччину, де важко працювали на заготівлі лісоматеріалів, інші несли і везли кухонну сіль на продаж за Дністер, а ще інші їхали на заробітки за океан до США, Канади, Аргентини, Бразилії, де теж для них не було "раю", але можна було заробити на хліб насущний. Молодятин, як і сусідні села, виживало за рахунок сезонних лісових робіт, від продажу солі і обміну її на харчі, вирощували урожай на клаптиках землі, яку мали у власному господарстві. Ця бідна, "пісна" земля не могла прогодувати селянина навіть півзими, тому він (селянин) беріг кожну зернину, картоплину, бурячок і квасолю. Тримав худобу (корівчину, вівці, кози, кури), але кормів для неї бракувало постійно, тому тягар життя був нестерпний, але мирився з ним, бо був у рідному краї, де чисте повітря й вода були великим благом. В XX сторіччі через край пройшли страшні дві війни: перша (1914-1921 рр.) та друга (1938-1945 рр.) світові бойні, що спустошили вщент це бідне підгірське село та власну господарку селянина і, як наслідок, люди стали бідувати ще гірше.



Кл.слова:
краєзнавство -- Закарпаття -- мемуари

   Тип видання:   монографія   
11.

Проців, Олег Романович.
Історія мисливства та рибальства міста Кракова та Краківського повіту ХІХ – початку ХХ ст. [Електронний ресурс] : монографії / О. Р. Проців ; Український науково-дослідний інститут гірського лісівництва ім. Пастернака. - Івано-Франківськ : "Фоліант", 2015. - 87 с.

  Текст у форматі PDF 1.50 Мб


У монографії проаналізовано розвиток мисливства та рибальства у Кракові та Краківському повіті з середини ХІХ і до початку ХХ століття. Досліджено діяльність громадських мисливських організацій Галичини та Краківського товариства мисливців «Вісла», зокрема діяльність на території Кракова Галицького та Малопольського мисливських товариств, Краєвого рибальського товариства, його керівника – уродженця Прикарпаття Максиміліана Новицького. Висвітлено гуманітарні, економічні, організаційні аспекти діяльності товариств та здійснено компаративний аналіз економічної ефективності ведення мисливства та рибальства мисливської діяльності. Проведено аналіз історичних джерел, які висвітлювали галузь мисливства та рибальства. Розглянуто методологічні підходи у правозастосуванні органів державної влади на воєводському та повітовому рівні.

The monograph is analyzed the development of hunting and fishing in Krakow and Krakow county from the middle of nineteenth till early twentieth century. It was researched the activity of public hunting organizations in Galicia and Krakow Hunting society "Wisła", in particular the activities of Galician and Malopolsk hunting societies in Krakow, Boundary fishing company, its leader Maximilian Nowicki, a native of Carpathian. It was showed the humanitarian, economic and organizational aspects of companies' activities, and it was conducted comparative analysis of the economic efficiency of hunting and fishing activities. It was conducted the analysis of historical sources, which covering the area of hunting and fishing. It was considered the methodological approach in the enforcement of state authorities at Provincial and district level.



Кл.слова:
галузі мисливства та рибальства -- мисливські товариства -- споживання мисливської продукції

   Тип видання:   монографія   
12.

Проців, Олег Романович.
Рибальство Галичини ХVI – початку ХХ ст. : історіографія та джерела [Електронний ресурс] = Galicia Fishing in 16th - early 20th century: Historiography and sources : монографія / О. Р. Проців ; Український науково-дослідний інститут гірського лісівництва ім. Пастернака. - Івано-Франківськ : "Фоліант", 2017. - 248 с.

  Текст у форматі PDF 5.85 Мб


Монографію присвячено дослідженню друкованих джерел, в яких висвітлено економічні, соціальні, політичні та гуманітарні аспекти розвитку рибальства Галичини ХVI – початку ХХ ст. Зібрано джерельну базу щодо аналітики про роль громадських рибальських, лісових та мисливських організацій у становленні галузевих періодичних виданнь («Окульник», «Сильван», «Ловець», «Ловець Польський», «Опікун тварин», «Місячник», «Рибальський огляд», «Рибальські відомості», «Вудкарські відомості», «Ілюстрований тижневик «Спорт», написанні книг та підручників з організації рибальства. Виокремлено праці, присвячені діяльності Краківського крайового рибальського товариства та його керівника – уродженця Прикарпаття Максиміліана Новицького, а також його доробок. Висвітлено розгляд питань рибальства у «Народній газеті», «Промисловій газеті», «Австрійській лісовій газеті», «Газеті Львівській», «Слові Польському», енциклопедіях, Шематизмах, географічних та мовних словниках, кодексах та збірниках нормативно-правових актів Галицького сейму, стенографічних зведеннях Галицького сейму, Краківського магістрату, Другої Речі Посполитої, статистичних довідниках.



Кл.слова:
Правове регулювання рибальства -- рибна символіка -- Франко та галицьке рибальство
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського