Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Автореферати дисертацій (1059)Реферативна база даних (5928)Книжкові видання та компакт-диски (857)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ВАЖК$<.>+<.>K=АРТИЛЕРІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 68
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   художня література   
1.

Франко, І.
Boa Constrictor [Електронний ресурс] / І. Франко. - Л. : Печатня Ставропигийского Института, 1884. - 124 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В цілому ряді оповідань: «Борислав», «Воа constrictor», «Яць Зелепуга», «Полуйка», «Вівчар» і др. Франко змальовує нам широкі і страшні картини життя робітників, картини, що нагадують часом Дантове пекло. Особливо цікаві його бориславські оповідання. Борислав — це село в Галичині, де добувають нафту (нефть) та земляний віск. Там під землею, в шахтах, в глибоких ямах, серед задухи і смороду, од яких крутиться голова, працюють у темряві тисячі робітників; ллють піт, стогнуть і гинуть. Весь Борислав — одна смердюча яма. Там важка праця, малий заробіток, бруд, п’янство, розпуста, погана їжа і погана горілка, всякі хвороби; там людина гірше скотини, там брат на брата здіймає ніж, там чад і вічне пекло. А з цього всього пливуть золоті річки і спадають в кишені тим, хто сам не робить, всяким хижакам-експлоататорам. Франко виводить перед читачем цілу портретну галерею таких хижаків — з залізною волею, з звірячими кровожадними інстинктами, сухих, упертих і безсердечних. Гава, Вовкун, Гершко Гольдмахер, Шміла, Шварц і т. д.— ціла стан хижих птахів, що, як образно каже Франко, «полощуть кров’ю рот». Ніщо не спиняє їх: вони грабують, підпалюють хати і гублять людей, аби їм була од того користь. Всю свою ненависть до хижацтва Франко сконцентрував в образі орла-беркута:



Кл.слова:
українська література -- класична література

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Грушевський, М. С.
Наша політика [Електронний ресурс] / М. С. Грушевський. - Л. : Наукове Товариство ім. Т. Шевченка, 1911. - 119 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ім'я Михайла Сергійовича Грушевського повернулося у незалежну Україну із примусового забуття. Будучи відомим ученим і державним діячем, він залишив по собі славну пам'ять як людина, що у важкі для України часи стояла біля керма Центральної Ради, що до кінця свого життя зберегла віру в щасливу долю українського народу.



Кл.слова:
влада -- сучасна історія -- ХХ століття -- націоналізм

   Тип видання:   словник   
3.

Голоскевич, Г.
Правописний словник [Електронний ресурс] : за нормами Українського правопису Всеукраїнської Академії Наук / Г. Голоскевич. - Х. : [б. в.], 1929. - 628 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Український правописний словник погоджений з повним правописом, що виробила Державна Правописна Комісія і затвердив Народній Комісар Освіти (6.ІХ.1928 р.). До цього словника ввійшов словник-показник (біля п’яти тисячі слів), що я уклав, з доручення пленуму Правописної Комісії, до «Українського Правопису». Проти попередніх видань мого правописного словника (перше видання 1914 р., Петроград, шосте – 1926 р., Київ. ДВУ) це видання набагато поширене й перероблене; в йому подано близько 40-а тисяч слів; коло відмінюваних слів зазначено важкі щодо правопису форми, в сумнівних випадках показано при словах керування, до реєстру слів заведено поширеніші як українські, так і чужомовні власні ймення, прізвища, географічні назви.



Кл.слова:
слово -- правопис

   Тип видання:   методичний посібник   
4.


Методика стереометрії [Електронний ресурс] : посібник для вчителів / під ред. О. М. Астряба, В. П. Білоусової. - 2-е вид., перероб.. - К. : Радянська школа, 1949. - 194 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга має на меті допомогти вчителям у справі викладання досить важкого з методичного погляду курсу стеріометрії.



Кл.слова:
геометрія -- об'ємна фігура

   Тип видання:   методичний посібник   
5.


Наставление по разведке и связи в дивизионе и батарее наземной артиллерии [Електронний ресурс]. - М. : Воениздат, 1960. - 239 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Наставление развивает положения Боевого устава артиллерии по вопросам разведки и связи в дивизионе и батарее наземной артиллерии; в нем изложены способы и порядок ведения разведки и осуществления связи, способы топографической привязки своими силами и средствами, а также обязанности личного состава подразделений по организации и осуществлению разведки и связи в различных условиях боя. С выходом настоящего Наставления утрачивает силу Наставление артиллерии Вооруженных Сил Союза ССР — Разведка и связь в дивизионе и батарее, изд. 1949 г. и Наставление артиллерии Советской Армии — Разведка и связь в дивизионе и батарее, изд. 1951 г.



Кл.слова:
військова підготовка -- артилерія

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Дашкевич, Р.
Артилерія січових стрільців у боротьбі за Золоті київські ворота [Електронний ресурс] / Р. Дашкевич. - Нью-Йорк : Червона калина, 1965. - 208 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Спогади генерал-хорунжого Армії УНР про участь Січових стрільців у визвольній боротьбі українського народу на Наддніпрянщині 1917-1920 рр.



Кл.слова:
історія

   Тип видання:   життєпис   
7.

Лисюк, П.
Співець братерства нового [Електронний ресурс] / П. Лисюк. - К. : Знання, 1966. - 63 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі стисло розповідається про важкий, тернистий, але славний життєвий і творчий шлях, який пройшов великий Каменяр. Автор показує І. Франка як прозайка, поета, драматурга, дослідника, що у своїх творах закликав народні маси до революційних дій проти експлуататорського ладу, висловлював тверду віру в їх краще майбутнє, боровся за дружбу між народами.



Кл.слова:
українська література -- класична література -- письменник -- біографія

   Тип видання:   хрестоматія   
8.


Українські поети-романтики 20-40-х років XIX ст. [Електронний ресурс] / уклад. С. А. Крижанівський. - К. : Дніпро, 1968. - 636 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропоноване видання 1968-го року містить добірку творів українських поетів-романтиків так званого "дошевченківського періоду", тих людей - від Боровиковського, Шпигоцького та Срезневського до Метлинського, Чужбинського і Забіли, кого Михайло Максимович влучно означив як poetae minores, маючи на увазі перш за все відносно незначну артистичну вартість їхніх творів у порівнянні з потужною та художньо довершеною поезією Шевченка. У порівнянні з більш поширеною антологією раннього українського романтизму, що вийшла у 1987 році у серії "Бібліотеки української літератури", яку й зараз не важко знайти, скажімо, на Петрівці, видання 1968 року більш рідкісне. Від його наступника його відрізняє перш за все трохи інша добірка авторів (скажімо, тут є Бодянський та Макаровський, але немає Маркевича, Щоголіва і галицьких романтиків), наявність, окрім поезії, критичних виступів (головно передмов до видань) і листування, а також грунтовна передмова Ієремії Айзенштока, яка вигідно відрізняється від передмови М. Т. Яценка меншою кількістю совєтських штампів та ритуальних фраз



Кл.слова:
українська поезія -- український романтизм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Книш, З.
На повні вітрила! [Електронний ресурс] : українська Військова організація в 1924-1926 роках / З. Книш. - Торонто : Срібна Сурма, 1970. - 422 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Визвольні змагання 1917-1920 років зрушили широку українську землю, до глибини душі потрясли українським народом і штовхнули розвиток подій на цій частині земного ґльобу в новому напрямку. А хоч закінчилися вони невдачею, та почали нову епоху в житті нашого народу, ба й усього європейського сходу. Нікому не пройти повз те мовчанкою, ані заперечити це, чи злегковаоїсити. Після того прийшов ніби-мир, неменш важкий для народу, як гаряча війна, і вимагав він не женшог напруги сил та боротьби, хоч може й іншими способами. На жаль мало в нас написано про ті роки, що в них зарисовувалися нові шляхи майбутности української нації і визрівали нові політичні ціннощі, що до кореня міняли давкі світогляди і скидали старих ідеалів. А вони незвичайно цікаві для історика та повчальні для політика. І все ще далеко в нас до повного висвітлення та зрозуміння тодішніх політичних настроїв серед суспгльности і поглядів чільних її виразників та носіїв.



Кл.слова:
сучасна історія -- ХХ століття

   Тип видання:   методичний посібник   
Категорія: Хімічні науки   
10.

Гладышев, Валерий Павлович.
Аналитическая химия ртути [Електронний ресурс] / В. П. Гладышев, С. А. Левицкая, Л. М. Филиппова ; Академия наук СССР, Институт геохимии и аналитической химии им. В. И. Вернадского. - М. : Наука, 1974. - 228 с.. - (Серия "Аналитическая химия элементов")

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографии рассмотрены химические свойства ртуnи и ее важнейщих соедниений с неорганическими и органическими лигандами, методы обнаружения ртути способы ее концентрирования и отделения от мешающих ионов, химические, физико-химические и физические методы определения в разнообразных природных и промышленных объектах а также методы определения примесей в ртути и ее соединениях.



Кл.слова:
хімічна реакція -- важкий метал

   Тип видання:   підручник   
11.

Garey, M. R.
Computers and Intractability [Electronic resource] : a Guide to the Theory of NP-Completeness / M. R. Garey, D. S. Johnson. - Murray Hill : Bell Telephone Laboratories, 1979. - 339 p.
Переклад назви: Комп'ютери та важковирувані задачі: Посібник з теорії NP-повноти

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


This book's introduction features a humorous story of a man with a line of people behind him, who explains to his boss, "I can't find an efficient algorithm, but neither can all these famous people." This man illustrates an important quality of a class of problems, namely, the NP-complete problems: if you can prove that a problem is in this class, then it has no known polynomial-time solution that is guaranteed to work in general. This quality implies that the problem is difficult to deal with in practice.



Кл.слова:
комп'ютер

   Тип видання:   художня література   
12.
 


Мориак, Франсуа.
Гадючник. Дорога в нікуди [Електронний ресурс] : пер. с фр. / Франсуа Мориак. - К. : Дніпро, 1980. - 320 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До книги увійшли соціально-психологічні романи відомого французького письменника Франсуа Моріака (1885-1970). Роман "Гадючник" належить до найбільш гострих, та найбільш викривальних романів Моріака-Реаліста. Світ, зображений як "Гадючник" страшний і мерзенний. Гадючник - це буржуазна сім’я, де батько, діти, онуки - усі готові отруїти й знищити один одного. "Дорога в нікуди" - роман про суть взаємин і зв'язків у сучасному суспільстві. Леоні Костадо буквально грабує дружню см’ю Револю, скориставшись важким становищем, у яке ця сім'я потрапляє.



Кл.слова:
західна література -- класична література -- роман

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.
 


Нагаєвський, І.
Історія Української держави двадцятого століття [Електронний ресурс] / І. Нагаєвський ; Український католицький університет ім. Св. Климента Папи. - Рим : [б. в.], 1988. - 487 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Місія українського народу — жити і діяти на грані двох великих культур: південно-східньої Азії і римо-візантійської Европи, включно з колоніями північно-африканського суходолу. В цій праці згадаємо недавнє-минуле народу в пошану нашим геройським батькам, для нашої власної застанови і для науки їхнім унукам. Важко писати історію людей і подій з-перед шістдесят років тому; далеко від Батьківщини, де бракує джерел, літератури та рідної атмосфери. І досі не появилась друком повна збірка документів Української Новітньої Держави; бо й не знати, чи вдалося їх зберегти в час двох воєнних хуртовин.



Кл.слова:
історія України -- бездержавність -- визвольні змагання

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Черненко, Олександра.
Експресіонізм у творчості Василя Стефаника [Електронний ресурс] / О. Черненко. - Нью-Йорк : Сучасність, 1989. - 276 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дотеперішні дослідники творчости Василя Стефаника переважно вбачали в ньому оборонця покривджених соціальною несправедливістю галицьких селян, абож, спираючися на писання другого, вже повоєного періоду його творчости, - борця за національне визволення. Проте такі традиційні інтерпретації недостатні і не можуть вже нас сьогодні задовільнити. Часто витворюється враження, що деякі критики намагалися втиснути мистецьку індивідуальність письменника у Прокрустове ложе власних естетичних уподобань, а передусім - політичних переконань, нехтуючи не раз ориґінальним світом його своєрідної творчої уяви. Щойно коли усвідомимо собі глибоко полісмисловий характер Стефаникових творів, зможемо відкрити в них вселюдські перспективи, їхню універсальну вартість. Одна з головних вад традиційних інтерпретацій полягає в тому, що вони не розглядають дорібку Стефаника на тлі духовости його власної, себто сучасної йому европейської доби. стефаник був емоційно глибоко зв'язаний з українським селом, з якого він вийшов, але водночас його світогляд був співзвучний з тим світоглядом, що оволодів Европою на переломі 20 сторіччя, себто з течією екпресіонізму. Цей експресіоністичний світогляд наближував Стефаника до передових літературних і мистецьких кіл Заходу, але відчужував його від тогочасної галицької інтеліґенції, якій часто було важко зрозуміти його творчість. Велич творчости Стефаника саме в тому, що він зумів створити синтезу національного первня з уселюдським, отже, поєднати любов до української людини з модерним світоглядом та з модними на той час засобами мистецького вияву. Точніше: він прищепив експресіонізм на український ґрунт, втілив його в українську народну тематику, до того ж надихав його чаром української природи та фольклору. В межах цієї праці не було можливості вичерпно розглянути всі твори Стефаника, в яких проявляються характеристичні риси його експресіоністичної манери. Завдання звужено до деяких вибраних творів і проблем, до висвітлення спорідненості письменника з естетичним та етичним світоглядом тогочасної мистецької епохи, не забуваючи її передових мистців, теоретиків і письменників, а далі до аналізи Стефаникових стилістичних засобів і структури його творчого вияву.



Кл.слова:
літературознавство -- експресіонізм -- новелістика

   Тип видання:   наукове видання   
15.


Злочини комуністичної Москви в Україні вліті 1941 року [Електронний ресурс]. - Дрогобич : Відродження, 1991. - 96 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До збірника ввійшли відомості про знищення органами НКВС політичних в'язнів в Україні під час відступу радянських військ влітку 1941 р. Наводяться списки загиблих. До книги ввійшли відомості про знищення органами НКВС політичних в'язнів в Україні під час відступу радянських військ влітку 1941 р. Ця книга не для людей із слабкими нервами! Такий "букет" тортур і катувань навіть важко собі уявити, не те щоб пережити. Ті жахіття, що тут описуються, не вкладаються у голову, це щось нереальне! Те звірство, яке чинили московські нелюди-кати — нами не забуто!



Кл.слова:
український народ -- геноцид -- трагічна історія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.
 



Аксіоми для нащадків: українські імена у світовій науці [Електронний ресурс] : зб. нарисів / упор. О. К. Романчук. - Л. : Меморіал, 1992. - 544 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі розповідається про маловідомі сторінки життя і діяльності незаслужено замовчуваних учених-природодослідників, вихідців з України, чий внесок у світову і європейську науку важко переоцінити. Зокрема, тут йдеться про безпідставно репресованих у лихі роки сталінських беззаконь українських академіків М. Кравчука і С. Рудницького. Читач матиме змогу ознайомитись з історією дослідження катодних променів українським фізиком І. Пулюєм, який випередив винахід В. Рентгена, довідається про цікаві подробиці життєпису інших видатних учених-українців: ботаніка В. Липського, біохіміка І. Горбачевського, хіміка П. Франка, математиків М. Остроградського і Г. Вороного, М. Чайковського і М. Зарицького та ін. Дізнається читач і про те, як створювалась на еміграції "Енциклопедія українознавства", про українських фізиків у діаспорі тощо.



Кл.слова:
наукова діяльність

   Тип видання:   монографія   
17.

Башняк, В. В.
Мануальна терапія живота [Електронний ресурс] / В. В. Башняк. - Луцьк : Надстир`я, 1993. - 104 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Лікування захворювань органів черевної порожнини часто буває важким. Це пояснюється тим, як вказував В.Х.Василенко (1970), що гастроентерологія ще до кінця не вивчена. А звідси й наслідки: у багатьох хворих, які хоча і лікуються, настає ускладнення хвороби, її хронізація. Однак є чимало фактів, коли деякі хворі, вчасно звернувшись до умільців використання народних методів лікування черевної порожнини, відчувають себе краще. При цыому вони відмічають: спеціалісти нетрадиційних методів лікування руками проводять вправлення внутрішніх органів, ніби "підтягують шлунок". Надзвичайно мало наукових літературних даних з мануальної терапії в запасниках Державної медичної бібліотеки України (маніпулятивна терапія, рефдексотерапія, масаж). В основному існують літературні дані з мануальної терапії при остеохондрозі (М.А. Касьян, 1985, 1986; СА.Войтанік, Б.В.Гавата, 1989; В.Я.Фіщенко і співавтори, 1989 та ін.). Лише АД.Робкідзе, Л.А.Голубева, І.І.Чабашвілі С1982), M.Odeh, H.Bassan, A.Oliven (1990) рекомендують деякі види масажу при захворюваннях органів живота (жовчного міхура, шлунку, товстої кишки). Враховуючи все це, а також відсутність належного наукового обгрунтування і рекомендацій щодо застосування мануальної терапії живота, перш за все, її ефективність при деяких хворобах органів Деревної порожнини, вирішили викласти свій досвід у цій монографії.



Кл.слова:
нетрадиційна медицина -- гастроентерологія

   Тип видання:   альбом   
18.


Українська графіка XІ - початку XX ст. [Електронний ресурс] : альбом / уклад. А. О. В'юник. - К. : Мистецтво, 1994. - 328 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В альбомі відбито шляхи розвитку української графіки-унікального явища вітчизняного мистецтва, кращі взірці якого свідчать, що і за важкі роки національного пригноблення народ України завжди прагнув творити прекрасне.



Кл.слова:
лінія -- обрис -- малюнок -- гравюра

   Тип видання:   стандарт   
Категорія: Будівництво   
19.


Правила застосування хімічних добавок у бетонах і будівельних розчинах. [Електронний ресурс] : ДБН В.2.7-64-97 / уклад.: О. П. Нікіфоров, Л. Д. Левенець. - На зміну РСН 345-87 ; чинні від 1998-04-01. - К. : Держбуд України, 1999. - 66 с.. - (Державні будівельні норми України)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


ЗАТВЕРДЖЕНІ наказом Держбуду України № 66 від 30 грудня 1997 року та введені в дію з 1 квітня 1998 року НА ЗАМІНУ РСН 345-87 "Застосування хімічних добавок у важких бетонах і будівельних розчинах"



Кл.слова:
будівництво

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.

Свербигуз, Володимир.
Старосвітське панство [Електронний ресурс] / В. Свербигуз. - Варшава : [б. в.], 1999. - 248 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Споконвічні риси шляхетства на Україні - внутрішній демократизм і європеїзм, які поєднуються з кріпацтвом і марним життям як наслідком російського поневолення. Розуміємо, що гіркий талан народного соловейка Тараса Шевченка, безправного кріпака, міг бути тільки при російському пануванні. Спілка польської і української аристократії на Україні є запорукою політичної стабільності старосвітського суспільства. Українські пани неодмінно використовують польську геральдичну школу, а українські козацькі і гетьманські традиції складають базу польської державної доктрини. Українсько-польська середньовічна унія має відгомін і серед російських діячів соціального руху. Г.Плеханов в праці "Освобождение селян” каже: "Хлопством” служилого стану в Московській державі пояснюється, між іншим, що західно-руська шляхта була так сильно прив'язана до католицької Польші і так вперто відверталася від православної Москви. Важкі історичні умови і значна економічна відсталість примусили Москву закріпачити на державній службі навіть тих, хто сам жив кріпацькою працею селян”. І все - таки родзинку цієї книги складають питання функціонування шляхетського парламентаризму. Широкі права шляхетського стану зосереджують функції локального сеймикового самоврядування. В середині XVI ст. біля 8 % населення України бере участь в шляхетській парламентарній діяль ності. Панські шляхетсько-лицарські традиції поширюються і на Українську Річпосполиту. В Гетьманщині відбувається поступова генеза радних парламентарних установ - старшинські ради перетворюються на Думу і Сейм. Книга є нібито путівником по давньому праву і органам державного управління на Україні, а отже є настільною книгою в галузі держави і права. Метою видання книги є ліквідація прогалини в українській науковій думці. Пригадаймо, що писав Вячеслав Липинський Сергію Єфремову 1913 року: "Я переконався безліч разів, що українське громадянство нашого руху не розуміє і в ньому не орієнтується. В результаті виходить на користь вшехполяків”. Великопанські українські і польські традиції на Україні складають найяскравішу сторінку з історії матеріальної і духовної культури, проте шляхетський рух подекуди носить не тільки національні, але і космополітичні риси, що виразно бачимо в доктрині Михайла Драгоманова, в творчості Юліуша Словацького і в т.зв. козакофільстві XIX ст. Представники шляхетського стану прославляють Україну своєю діяльністю. Наведемо приклади: 1632 року Галшка Гулевичівна своїм коштом засновує Київський колегіум, який утримує інший славетний меценат Ярема Корибут Вишневецький. 1648 року в Києві про це виходить книга "Maiores illustrissimorum principum Korybut Wiszniewieckiorum in suo nepote principe D. Jeremia Wiszniewiecki... redivivi ab au- ditoribus eloquentiae in Collegio Mohilaneo Kioviensi comice cum eorum gestibus memoralibus celebra- ti: Anno D (omi) ni 1648 Maii de”. 1576 року з власної ласки князь Костянтин Острозький засновує Острозьку слов'яно-греко-латинську академію. Архітектор Городецький імпозантними спорудами надає неповторного вигляду давньому Києву. Браницькі і Терещенки засновують і розбудовують цукрову промисловість. Потоцькі, Олександр Кониський, Теофіл Дембицький, Тишкевичі, Сими- ренки є меценатами преси, науки, і культури. Пани Борис Грінченко, Дмитро Дорошенко, Андрій Шептицький, Михайло Старицький, Михайло Малецький, Володислав Федорович, Юрій Федь- кович, Леся Українка та ін. популяризують українську мову і очолюють товариство "Просвіта”. Таких прикладів безліч. Вони заслуговують на дослідження і справедливе вшанування. Отже, ця книга написана саме для Вас. Пориньте в світ величних шляхетських і лицарських традицій на Україні і прочитавши книгу запитайте себе, якої України нам треба.



Кл.слова:
українська шляхта -- соціальна стратифікація -- суспільні прошарки
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського