Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (16)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (1077)Реферативна база даних (2132)Книжкові видання та компакт-диски (944)Журнали та продовжувані видання (118)
Пошуковий запит: (<.>K=ЄДНАННЯ$<.>+<.>K=НІМЕЧЧИНИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 75
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.


100 найвідоміших образів української міфології [Електронний ресурс] / В. Завадська [та ін.]. - К. : Орфей, 2002. - 448 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Людська душа потребує єднання зі світом, тому міф завжди буде органічною часткою культури. До світогляду нашого народу увійшли вірування та уявлення багатьох поколінь, які жили на території сучасної України й належали до різних племен та археологічних культур. Давні збирачі, мисливці, рибалки, скотарі й землероби залишили відлуння своїх вірувань у тому багатогранному комплексі, який ми звемо українською традиційною культурою. Ця книжка є оригінальною спробою систематизовано представити найхарактерніші й найцікавіші образи, що існували у віруваннях і магічній практиці українського етносу.



Кл.слова:
міф -- звичай -- вірування

   Тип видання:   наукове видання   
2.


Історія Львова в документах та матеріалах [Електронний ресурс] : збірник документів і матеріалів. - К. : Наукова думка, 1986. - 422 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник є першою науковою публікацією комплексу документів з історії міста від його заснування до наших днів. Документи відображають розвиток міста протягом століть, боротьбу його населення проти експансії іноземних феодалів і Ватікану, розвиток економіки, культури і соціальної боротьби в епоху феодалізму і капіталізму, економічні, політичні і культурні зв'язки міста з іншими містами України і Росії, вплив Великого Жовтня на піднесення революційної боротьби трудящих за соціальне і національне визволення та возз'єднання з Радянською Україною. Широко показується процес перетворення Львова у великий промисловий і культурний центр України. Для науковців, викладачів вузів і студентів, вчителів, краєзнавців.



Кл.слова:
місто -- економічний розвиток -- політика

   Тип видання:   наукове видання   
3.


Крах германской оккупации на Украине [Електронний ресурс] : по документам оккупантов : пер. с нем. / под ред.: М. Горького, И. Минца, Р. Эйдемана. - М. : ОГИЗ, 1936. - 207 с.. - (История гражданской войны в документах)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник складається з документів, що стосуються німецької окупації України 1918 р. Документи взяті з переписки німецького командування і послів держав Центрального блоку з Міністерством закордонних справ Берліна і Відня. Матеріали відображають імперіалістичну політику Німеччини перетворення України в напівколонію, розстріли та каральні операції, грабіжницьку політику. Збірник надає ряд нових відомостей щодо гетьманського перевороту 29 квітня 1918.



Кл.слова:
імперіалістична політика -- каральна операція -- Директорія -- громадянська війна

   Тип видання:   підручник   
4.

Сергійчук, В. І.
Трагедія українців Польщі [Електронний ресурс] / В. І. Сергійчук. - Т. : Тернопіль, 1997. - 440 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


П'ятдесят років тому комуністична влада Польщі вчинила катастрофічну наругу над українцями Лемківщини, Надсяння, Холмщини та Підляшшя, насильно пересиливши їх із споконвічних батьківських земель на північно-східні території, що відійшли від Німеччини. З метою повної асиміляції близько 150 тисяч наших братів і сестер по крові було розселено по кілька сімей серед польського етносу. А перед цим, у 1944-1946 роках, 482 тисячі українців із вказаних етнічних земель нашого народу насильно відправили в Радянську Україну. Автор на основі численних документів і матеріалів показує процес освоєння українцями привісленських територій з часів Київської Русі, постійне прагнення тамтешньої людності жити спільно з Матір'ю-Україною, - аж до трагічних подій 1944-1947 років. Дослідження виконане в рамках програми "Українознавство в системі освіти, науки і культури" Інституту українознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка і рекомендоване Міністерством освіти України як посібник студентам і викладачам, котрі вивчають історію України, а також розраховане на всіх, хто цікавиться минулим нашого народу.



Кл.слова:
депортація -- асиміляція -- українсько-польський конфлікт

   Тип видання:   зб. статей   
5.


Переяславська рада 1654 року [Електронний ресурс] : (історіографія та дослідження) / голов. ред. П. Сохань. - К. : Смолоскип, 2003. - 890 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник "Переяславська рада 1654 року" висвітлює проблематику українсько-московської угоди, укладеної в результаті січнево-березневих переговорів 1654 р. між Богданом Хмельницьким і московським царем Олексієм Михайловичем. Перша частина видання містить передруки праць української історіографії та публіцистки останньої чверті XIX - 70-х років XX ст. До другої частини ввійшли наукові дослідження сучасних істориків - огляди української, російської, польської та англомовної історіографій, статті про Переяславську раду, її причини та наслідки. Науковими аргументами ще раз спростовується т.зв. переяславська легенда про добровільне входження України до складу Московської держави як вияв "споконвічної мрії" українського народу до "возз"єднання" Русі. Московський напрямок дипломатії Богдана Хмельницького мав такий самий зміст, як і турецько-кримський, шведський, семигородський та ін. Основним завданням української політики того часу був пошук сильного військового союзника у боротьбі з Річчю Посполитою за об'єднання всіх етнічних українських земель в державно-адміністративному устрої Війська Запорозького. Для науковців, студентів, викладачів та всіх, хто цікавиться історією.



Кл.слова:
Хмельниччина -- возз'єднання

   Тип видання:   зб. статей   
6.


Правий екстремізм і толерантність [Електронний ресурс] : з досвіду України та Німеччини. - К. : Фонд ім. Фрідріха Еберта, Регіональне представництво в Україні та Білорусі : Заповіт, 2008. - 76 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До книги ввійшли окремі статті, підготовлені авторами на основі їхніх виступів під час круглих столів «Інтеграція культур і толерантність проти правого екстремізму: з досвіду України та Німеччини», проведених у 2007–2008 р. Фондом ім. Фрідріха Еберта у співпраці з українськими партнерами в різних регіонах України.



Кл.слова:
неонацизм -- расизм -- гомофобія -- антисемітизм -- парамілітарне угруповання

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Боляновський, А.
Українські військові формування в збройних силах німеччини [Електронний ресурс] : 1939-1945 / А. Боляновський. - Л. : [б. в.], 2003. - 736 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У праці йдеться про українські національні військові підрозділи, частини та з'єднання, що діяли на боці німецької армії в роки Другої світової війни. Автор висвітлює історію національних легіонів, допоміжних і охоронних частин, батальйонів Українського Визвольного Війська, дивізії "Галичина", юнацьких протиповітряних та інших формацій, створених з українців. Описано їх використання німецькими установами як допоміжного фактору в рамках психологічної війни і воєнних дій проти Радянського Союзу. Особливу увагу звернено на політику Німеччини у справах створення цих формацій. Показано зусилля частини українських політичних та військових діячів, спрямовані на використання цих формувань з метою пропагування ідей українського визвольного руху. Використано матеріали архівів України, Німеччини, США, Польщі, Білорусі, Чехії, а також численні публікації стосовно цієї проблеми в книгах, журналах та газетах.



Кл.слова:
національне військо -- політика Німеччини

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Лебедь, М.
УПА. Українська повстанська армія. Її генеза, ріст і дії у визвольній боротьбі українського народу за Українську Самостійну Соборну Державу [Електронний ресурс] / М. Лебедь. - Дрогобич : Відродження, 1993

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Німецька окупація України. - 2008


Ця книга присвячена висвітленню визвольної боротьби українського народу проти його основних ворогів під час Другої світової війни, гітлерівської Німеччини і більшовицької Москви.



Кл.слова:
український народ -- національність -- незалежність

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Косик, В.
Україна і Німеччина у Другій світовій війні [Електронний ресурс] / В. Косик. - Л. ; Париж ; Нью-Йорк : Наукове товариство ім. Шевченка, 1993. - 658 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автором цієї унікальної дослідницької праці є Володимир Косик - в минулому учасник підпілля ОУН(б), а наразі президент Об'єднання українців Франції, професор Сорбонського університету (Париж). У виданні проаналізовано події в Україні під час II Світової війни, рух опору та багато ін. цікавих досліджень, спираючись на численні архівні документи.



Кл.слова:
ОУН -- УПА -- Друга світова війна -- колабораціонізм -- визвольний рух -- окупація

   Тип видання:   наукове видання   
10.
 


Гайке, В. Д.
Українська дивізія "Галичина" [Електронний ресурс] : історія формування і бойових дій у 1943-45 рр. / В. Д. Гайке. - Торонто ; Мюнхен ; Париж : Накладом братства кол. Вояків 1-ої Української Дивізії УНА, 1970. - 273 с.. - (Записки наукового товариства ім. Шевченка ; т. 188)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія формування й бойових дій найбільшого українського військового об'єднання на німецькому боці під час Другої світової війни, що існувало від літа 1943 р. під назвою Дивізія "Галичина". Автор - Вольф-Дітріх Гайке - був начальником штабу дивізії з 1944 р.



Кл.слова:
Друга світова війна -- УНА

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Цибко, О. Г.
Революційно-визвольна боротьба трудящих Західної України за возз'єднання з УРСР (1934-1939 рр.). [Електронний ресурс] / О. Г. Цибко. - Л. : Вид-во Львівського ун-ту, 1963. - 137 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На значному документальному матеріалі показано революційно-визвольну боротьбу трудящих Західної України в 1933-1939 рр. проти соціального і національного гніту панської Польщі, за возз'єднання з УРСР, керівну і спрямовуючу роль КПЗУ в цій боротьбі.



Кл.слова:
бунт -- революція

   Тип видання:   наукове видання   
12.


Мислителі німецького Романтизму [Електронний ресурс] / упоряд.: Л. Рудницький, О. Фешовець. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2003. - 588 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга є першою в українському книговидавництві спробою загального охоплення німецького романтизму, феномену. без опису якого неможливо реконструювати історію становлення естетичної, етичної та філософської думки не лише Німеччини, але й усього світу, та інспіруюча сила якого є відчутною й нині у мисленні сучасної людини.



Кл.слова:
письменник -- поет -- література

   Тип видання:   методичний посібник   
13.

Горлач, М. І.
Політологія [Електронний ресурс] : наука про політику / М. І. Горлач, В. Г. Кремень. - К. : Центр учбової літератури, 2009. - 840 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник — спроба систематизованого викладення курсу науки про по лі тику — політології. Розкриваються основні віхи становлення і розвитку по літичної думки, викладається сутність ідей національної державності і демократії в історії політичної думки України, висвітлюються теорія політичної влади, суб’єк тивні аспекти політики, суть політичної системи, основні типи полі тичних режимів, складові політичного процесу. Основною лінією через під ручник проходить думка про людину як суб’єкт влади і політики. Визначені міс це і роль людини, особи як суб’єкта влади і політики в політичному житті су- спільства. Розглядаються полі тичні проблеми національного відро дження України. Підручник написаний на основі класичних джерел і праць відомих сучасних зарубіжних і вітчизняних соціологів, політологів, філософів. Врахований досвід вивчення науки про політику у вищих навчальних за кладах США, Англії, Німеччини, Росії, України. Розраховано для викладачів і студентів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
національність -- держава -- демократія

   Тип видання:   словник   
14.


Інформаційне суспільство. Дефініції: людина, її права, інформація, інформатика, інформатизація, телекомунікації, ліцензування, сертифікація, економіка, ринок, юриспруденція інтелектуальна власність, [Електронний ресурс] / В. М. Брижко [и др.]. - К. : Інтеграл, 2002. - 220 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Наведені у словнику дефініції визначають і тлумачать основні поняття, що з'явилися у останні десятиріччя і почали використовуватися у суспільстві, стосовно когнітивних процесів у сфері інформатизації та зв'язку, конвергенція яких все більше поглиблюється і схиляється у бік розвитку інформаційних технологій та штучного інтелекту. Зроблено спробу кореляційного об'єднання термінів з точки зору проблем прав та свобод людини, індустрії інформації, інформаційних ресурсів, інформаційної інфраструктури та телекомунікацій, інтелектуальної власності й ринкової економіки в умовах переходу до Інформаційного суспільства.



Кл.слова:
інформація -- телекомунікація -- економіка

   Тип видання:   науково-популярне видання   
15.

Бедрій, Анатоль.
Українська Держава, відновлена Актом 30 червня 1941 р. [Електронний ресурс] / А. Бедрій. - [Б. м. : б. в.], 2013. - 16 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Напередодні війни між націонал-соціялістичною Німеччиною і совєтсько-комуністичною Росією всі українські політичні групи на теренах під німецькою імперською займанщиною стреміли до відновлення української держави. Проте щодо концепції осягнення цієї мети, ці групи поділялися на два табори: один складався з людей переконаних, що українська держава постане, в першу чергу, внаслідок боротьби самих українців власними силами; а другий табір - гуртував людей, які вважали, що рішальним чинником буде позитивне ставлення Німеччини до ідеї відновлення української держави на руїнах російської імперії. В першому таборі рушійною силою була Організація Українських Націоналістів під проводом Степана Бандери. Ця організація гарячково працювала над розбудовою незалежної української політичної та збройної сили, її тисячні кадри мали бути готові на революційні чини, згідно із заповітом ОУН: "Здобудеш Українську Державу, або згинеш у боротьбі за неї!". Другий табір головну увагу присвячував переконуванню німців у доцільності й користі для них дати підтримку концепції побудови української держави. Головним представником цього табору був ПУН під проводом полк. А.Мельника.



Кл.слова:
історія України -- друга світова війна -- державотворення

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Diner, D.
Beyond the Conceivable [Electronic resource] : studies on Germany, Nazism and the Holocaust / D. Diner. - Los Angeles : University of California Press, 2000. - 287 p
Переклад назви: Поза мислимого: дослідження Німеччини, нацизму і Голокосту

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


The evidence has become notorious. As our chronological distance from Nazism and its phenomenal core the mass extermination has increased, the latter's historical weight has grown as well. No introduction can do justice to this paradox's many sources, some of which I explore in the chapters that follow. Let us here simply note that the growing centrality of the Holocaust has altered the entire warp and woof of our sense of the passing century. If, well into the 1970s, wide-ranging portraits of the epoch would grant the Holocaust a modest (if any) mention, it now tends to fill the entire picture. The incriminated event has thus become the epoch's marker, its final and inescapable wellspring.



Кл.слова:
нацизм -- масове знищення

   Тип видання:   підручник   
17.

Патрушев, А. И.
Германская история [Електронний ресурс] / А. И. Патрушев. - М. : Весь мир, 2003. - 256 с.. - (Весь Мир Знаний)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Уложить в небольшой объем издания всю германскую историю, насчитывающую свыше двух тысяч лет, — задача, казалось бы, невыполнимая. Однако ее успешно решил автор этой книги, сумевший живо и увлекательно рассказать об основных вехах истории Германии. Перед читателем разворачивается волнующая панорама событий — начиная с древнейших времен, когда в Европе появились племена германцев, и вплоть до XXI в., когда мы можем говорить уже о новой, единой Германии. История любой страны уникальна. Эта книга — о своеобразии развития германской истории, ее динамике и направленности. Издание, снабженное картами и списком литературы, предназначено для самой широкой читательской аудитории.



Кл.слова:
історія Німеччини

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.

Сотников, С. К.
Дальнє приймання телепередач [Електронний ресурс] / С. К. Сотников. - К. : Техніка, 1976. - 40 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглянуто принципи дальнього прийому телепередач і основні технічні засоби, які застосовуються для цієї мети. Описано конструкції антен для дальнього прийома телепередач, дано рекомендації з вибору і створення багатоелементних антен типу «хвильовий канал» та їх встановлення у залежності від умов прийому. Описано синфазні дво- і чотириповерхові антени, складені з антен типу «хвильовий канал». Наведено схеми з'єднання та узгодження поверхів антен та фідерних ліній. Надано рекомендації з вибору типу узгоджуючих пристроїв і кабеля для фідерних ліній. Книга розрахована на широке коло радіолюбителів.



Кл.слова:
технічний засіб -- антена -- сигнал

   Тип видання:   монографія   
19.

Сергієнко, Г. Я.
Т.Г. Шевченко і Кирило-Мефодіївське товариство [Електронний ресурс] / Г. Я. Сергієнко. - К. : Наукова думка, 1983. - 205 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографії висвітлені суспільно-політична діяльність революційного демократа Т. Г. Шевченка і його участь в Кирило-Мефодіївському товаристві – таємній організації, що виникла у Києві й діяла на Україні в 1846–1847 pp. Виявлено зв'язки товариства, показано розмежування його учасників на революційно-демократичну і ліберально-буржуазну групи, розкрито зміст статуту та програми, що передбачали ліквідацію самодержавства й скасування кріпосного права, поширення освіти серед народу, визволення і об'єднання слов'янських країн у республіканську федерацію. Для наукових працівників, істориків, викладачів і студентів історичних факультетів



Кл.слова:
політична діяльність -- товариство -- історія

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Садовая, Г. М.
Германия от кайзеровской империи к демократической республике (1918-1922 гг.) [Електронний ресурс] / Г. М. Садовая. - Самара : Изд-во "Самарский университет", 2008. - 278 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Исследование выполнено на основе архивных и опубликованных документов. Особый интерес представляют материалы фонда В. Ратенау, хранящиеся в бывшем особом архиве министерства иностранных дел СССР, а также фонд Красина министерства иностранных дел Российской Федерации. Множество фактов извлечено из опубликованных документов, изданных в ФРГ, ГДР, СССР, РФ. Автор анализирует круг вопросов и проблем, практически не затрагиваемых в отечественной исторической литературе. Впервые предпринята попытка анализа переходной эпохи от империи к республике от авторитаризма к демократии и соответственно пути такого перехода, проблема смены парадигмы политического мышления и политического менталитета в период войны и революции, большое место в исследовании заняли вопросы, связанные со взаимоотношениями Веймарской республики и республики Советов.



Кл.слова:
історія Німеччини
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського