Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (9)Книжкові видання та компакт-диски (86)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф084$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 77
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Психолого-педагогічна наука і суспільна ідеологія : Матеріали методол. семінару Акад. пед. наук України, 12 листоп. 1998 р. / ред.: В. Г. Кремень; АПН України. Ін-т соц. та політ. психології. - К. : Гнозис, 1998. - 604 c. - укp.

Рассматриваются проблемы обоснования общественной идеологии в свете гуманистического подхода, парадигмы идеологии трансформации украинского общества, вопросы взаимодействия общественной психологии и идеологии, а также роль науки в обществе как индикатора его социального и экономического состояния. Проведен анализ развития психолого-педагогической практики в условиях философского и идеологического кризиса. Исследованы проблемы политической культуры и социализации молодежи. Акцентируется внимание на положении личности в проблемном социуме, детерминантах и условиях мировоззренческой динамики. Ряд вопросов посвящен определению роли психолого-педагогической науки в контексте национально-государственного развития Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 я431(4УКР) + Ю9в2:Ф0 + Ю95 в1 + Ф084

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587295 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бурдяк В. І. 
Політична культура, ідеологія, психологія : Навч. посіб. / В. І. Бурдяк, Н. Ю. Ротар; Чернівец. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2000. - 104 c. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто основні теоретичні положення та сучасні концепції політичної культури, ідеології та виховання. Визначено механізми функціонування політичної ідеолгії та психології за умов різних політичних систем. З'ясовано особливості використання політичних аспектів індивідуальної та масової психології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 я73-1 + Ф055 я73-1 + Ф084 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605624 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Локаш О. В. 
Вплив несвідомого на формування політичного простору : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.02 / О. В. Локаш; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2001. - 20 c. - укp.

Комплексно вивчено прояви несвідомого як одного з основних компонентів, які мають вплив на позитивні та негативні тенденції в процесах політичної стабілізації та державотворення. Акцентовано увагу на необхідності аналізу внутрішньої структури суб'єкта політики за допомогою методу якісних структур з метою дослідження впливу несвідомого на політичні процеси. Виділено основні класи проявів несвідомого у таких структурних компонентах політичного процесу, як політична соціалізація, політичний міф, політична культура та ідеологія, форми поведінки та методи прийняття рішення в політиці. Проаналізовано вплив проявів несвідомого в українській політиці, зважаючи на збільшення деструктивних і стохастичних або конструктивних і організаційних факторів суспільного життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф084

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315126 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Донченко О. А. 
Архетипи соціального життя і політика : (Глибин. регулятиви психополіт. повсякдення) / О. А. Донченко, Ю. В. Романенко. - К. : Либідь, 2001. - 334 c. - укp.

Висвітлено проблеми позаіндивідуального, надособистісного буття людських спільнот, архетипової детермінації української та російської психокультур. Запропоновано оригінальну авторську концепцію щодо поширення нині в Україні та Росії різноманітних масових форм психопатологічної поведінки, пов'язаної з двома головними чинниками: політичним насильством (невідповідністю визначеного шляху глибинній природі соціуму) та негативним впливом візантинізму на психосоціальні конструкти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951.0 + Ю958 + Ф084

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608340 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Головатий М. Ф. 
Політична психологія : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / М. Ф. Головатий; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. - К., 2001. - 136 c. - Бібліогр.: 131 назв. - укp.

Розглянуто малодосліджений у науковому та прикладному аспектах феномен політичної психології. Розкрито суть, предмет та метод політичної психології, її структуру, особливості та основні форми виявлення. Проаналізовано психологічні аспекти формування громадської думки, політичної поведінки, участі тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951 я73 + Ф084 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ставицький А. В. 
Універсальні функції соціально-політичного міфу : Автореф. дис... канд. біол. наук : 09.00.03 / А. В. Ставицький; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. - Сімф., 2003. - 20 c. - укp.

Систематизовано та проаналізовано функції соціально-політичного міфу, що дозволяють виявити принципи структурного розподілу функцій, вибудовування їх внутрішньої ієрархії. Вперше в соціологічній літературі показано специфіку та особливості сучасного міфу (на відміну від її класичної, архаїчної форми), побудованого на виразно тлумачних фактах. Запропоновано основу класифікації та загальної структури функцій сучасного міфу, яка дозволяє розділити їх на три основних групи: функції універсальні, соціально-політичні та прикладні, використані для безпосереднього впливу на свідомість. Визначено характер функцій та ступінь наслідків впливу міфу на суспільство та особистість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666*622 + Ф084

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Проблеми політичної психології та її роль у становленні громадянина української держави : Зб. наук. пр. Вип. 4 / ред.: М. М. Слюсаревський; Асоц. політ. психологів України, Ін-т соц. та політ. психології АПН України. - К., 2005. - 499 с. - укp.

Висвітлено теоретико-методологічні засади та актуальні завдання політичної психології на сучасному етапі суспільного розвитку, психологічні передумови та наслідки помаранчевої революції, перспективи демократизації політичних процесів, побудови громадянського суспільства. Проаналізовано проблеми політичного лідерства, становлення української ідентичності в аспекті регіональної політики, соціалізації молоді за умов суспільних трансформацій та реформування освіти. Визначено соціально-психологічні закономірності масових інформаційних процесів та виборчих кампаній, роль мас-медіа та політичної реклами у формуванні свідомості громадян в контексті постреволюційного синдрому.

Освещены теоретико-методологические основы и актуальные задания политической психологии на современном этапе общественного развития, психологические предпосылки и последствия оранжевой революции, перспективы демократизации политических процессов, построения гражданского общества. Проанализированы проблемы политического лидерства, становления украинской идентичности в аспекте региональной политики, социализации молодежи в условиях общественных трансформаций и реформирования образования. Определены социально-психологические закономерности массовых информационных процессов и избирательных кампаний, роль масс-медиа и политической рекламы в формировании сознания граждан в контексте постреволюционного синдрома.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф084

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Зубрицька Л. Й. 
Міф як феномен сучасної політики : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.01 / Л. Й. Зубрицька; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 18 c. - укp.

На підставі аналізу світового наукового доробку щодо сучасних міфів виокремлено основні характеристики міфу, які забезпечують його функціонування у політичній сфері суспільства. Розкрито суть політичного міфу, його ознаки, структуру та функції. Показано, що міф виникає у процесі міфотворення та міфотворчості. Розглянуто аспект застосування певних прийомів або технологій у процесі міфотворчості. Доведено, що політичний міф є одним з методів маніпулювання масовою свідомістю, з'ясовано роль у цьому процесі засобів масової інформації, які відіграють визначальну роль у поширенні таких міфів. Висвітлено їх значення у політичному житті сучасного українського суспільства. Установлено, що їх характер і ступінь поширення залежать від основних рис українського менталітету, архетипів, йому притаманних, та політичної ситуації у конкретний історичний проміжок часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф084

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Хазратова Н. В. 
Психологія відносин особистості й держави : Автореф. дис... д-ра психол. наук : 19.00.05 / Н. В. Хазратова; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. - К., 2005. - 33 c. - укp.

Запропоновано та обгрунтовано науково-психологічний підхід до аналізу відносин особистості й держави. Виокремлено 4 основні психологічні парадигми цих відносин: суб'єкт-суб'єктну, об'єкт-суб'єктну, суб'єкт-об'єктну, об'єкт-об'єктну, які безпосередньо втілюються у смисловому обміні між особистістю та державою, що регулюється образом держави (результатом соціальної перцепції особистістю держави) та концептом особистості (узагальненим тлумаченням пересічного громадянина, що є загальноприйнятим на рівні державних інститутів). Зауважено, що образ держави є складним багаторівневим утворенням, що може мати місце в індивідуальній та масовій психіці, а концепт особистості міститься у аксіологічному вимірі держави і безпосередньо виявляє себе у смисловому контексті ієрархічних, правових, економічних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951.088-953.6 + Ю952 + Ф084

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Хазратова Н. В. 
Психологія відносин особистості й держави : Дис... д-ра психол. наук: 19.00.05 / Н. В. Хазратова; Волинський державний університет імені Лесі Українки. - Луцьк, 2005. - 430 с. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951.08 + Ю952 + Ф084

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС88945 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Лозинський О. М. 
Живі архетипи : Навч. матеріали з політ. психології: політ. установки, символізм у політиці / О. М. Лозинський; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2005. - 81 c. - Бібліогр.: с. 77-81. - укp.

Розглянуто питання індоєвропейської духовної традиції в контексті аналітичної психології швейцарського психоаналітика К.-Г.Юнга. Висвітлено роль неусвідомлюваних психічних процесів у політичному бутті, проаналізовано семантику етнокультурних стереотипів та соціально-політичних уявлень.

Рассмотрены вопросы индоевропейской духовной традиции в контексте аналитической психологии швейцарского психоаналитика К.-Г.Юнга. Освещена роль неосознаваемых психических процессов в политическом бытии, проанализирована семантика этнокультурных стереотипов и социально-политических представлений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951.08 + Ф084

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА664295 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Хазратова Н. В. 
Психологія відносин особистості й держави : Дис... д-ра психол. наук: 19.00.05 / Н. В. Хазратова; Волинський державний університет імені Лесі Українки. - Луцьк, 2005. - 430 с. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951.08 + Ю952 + Ф084

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС88945 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Кравченко Т.  
Політичний лідер у вимірі його психологічних якостей / Т. Кравченко // Політ. менеджмент. - 2006. - Спец. вип. - С. 215-222. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Вивчено основні напрями дослідження політичного лідерства (ПЛ), які сьогодні, на думку автора, перебувають у фокусі уваги вітчизняних науковців, котрі звертаються у своїй роботі до питань ПЛ з погляду психології.


Ключ. слова: політичний лідер, психологічні дослідження
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 + Ф084

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Стефанчук У.  
Політична міфотворчість як різновид маніпулювання масовою свідомістю / У. Стефанчук // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2006. - № 17. - С. 140-143. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено використання міфологізації в масовій свідомості як основи для впровадження технологій маніпулятивного політичного впливу. Розглянуто найпоширеніші міфологеми й особливості їх використання в українському суспільстві з метою формування в населення певних колективних стереотипних установок та уявлень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф084

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Бандальєр Г. 
Феномен міфу. Прадавні символи у сучасному інтер'єрі / Г. Бандальєр // Вісн. НАН України. - 2006. - № 1. - С. 83-89. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Кожна культурна доба має серед своїх традиційних засад міфологічні елементи. Епоха постмодерну на теренах колишнього СРСР ознаменувалася руйнуванням тоталітарної ідеології, а відтак і розвінчанням її міфології. Проте нові цивілізаційні реалії зумовили не остаточну деміфологізацію суспільної свідомості, а практику застосування різноманітних міфологічних конструкцій з метою прихованого нав'язування пересічним громадянам певних ідей. Творці реклами, іміджмейкери і політтехнологи активно експлуатують суголосні нашому суспільству міфи задля здійснення інформаційно-психологічного впливу на аудиторію чи електорат. Напередодні чергових виборів неважко передбачити, що за допомогою прийомів маніпулювання масовою свідомістю, актуалізованих через ЗМІ, українським громадянам нав'язуватимуть стереотипи, ідеї та уявлення, вигідні сильним цього світу. А тому проблема штучного конструювання міфів нині знову на часі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш200.04 + Ю959.49-997 + Ф084

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Безнісько В. С. 
Феномен політичного міфу в соціальному просторі сучасності : Автореф. дис... канд. філософ. наук / В. С. Безнісько; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2006. - 18 c. - укp.

Проведено дослідження процесів формування та реалізації політичного міфу як одного з феноменів сучасної політичної свідомості. Наведено системне обгрунтування політичного міфу, відповідно до якого дане явище має концепт, структуру та елементи. З'ясовано, що концептом виступає будь-яка міфологізована ідея політичного характеру, структурою - сформована під її впливом система цінностей, а елементами є конкретні уявлення, що їх репрезентують. Встановлено, що структура політичного міфу є дворівневою, в зв'язку з його реалізацією на повсякденному та спеціалізованому рівнях політичної свідомості. Виявлено, що на кожному з зазначених рівнів свідомості становлення та функціонування політичного міфу забезпечують два різні за спрямованістю та водночас взаємообумовлені структуроутворювальні відношення. Встановлено, що на повсякденному рівні політичної свідомості такими структуроутворювальними відношенням є віра, а на спеціалізованому - цільова спрямованість політичного міфу. Визначено позитивну та негативну функції політичного міфу. Виявлено, що у процесі його формування та подальшого впливу на свідомість адресата поряд з загальними механізмами логічного мислення активізуються також механізми художнього мислення, під дією яких починає функціонувати сфера свідомості, що відповідає за почуття та творчі процеси в цілому. Показано, що усвідомлення реальної сутності та можливостей політичного міфу сприяє більш продуктивному використанню свідомістю його позитивних можливостей і захисту психіки особистості від негативного впливу даного явища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф084 + Ю6*622 + Ю955.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345379 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Арабаджиєв Д. Ю. 
Політичний міф як фактор розвитку сучасної політичної свідомості : Автореф. дис... канд. політ. наук / Д. Ю. Арабаджиєв; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2006. - 19 c. - укp.

Проведено соціально-філософське дослідження особливостей міфологізації сучасної політичної свідомості, розглянуто теоретико-методологічні засади та принципи їх вивчення. Виявлено та проаналізовано категоріальний ряд, що відображає сутність та специфіку особливостей міфологізації сучасної політичної свідомості. Доведено, що дане явище є універсальним процесом створення символічних образів влади та держави як результат сприйняття, пізнання й осмислення політичного індивідуальним суб'єктом суспільно-історичної дійсності. Виділено детермінанти оптимізації розвитку міфологізації сучасної політичної свідомості як визначальні умови, причини та наслідки найкращого варіанта історичного буття досліджуваного феномену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф084 + Ф051

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342386 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Сергієнко Н. О. 
Психологічні прийоми в політиці : Навч. посіб. / Н. О. Сергієнко; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. - К., 2006. - 112 c. - (Б-ка журн. "Персонал"). - Бібліогр.: с. 107-110. - укp.

Висвітлено основні принципи створення іміджу кандидата в політиці, а також особистісні якості та чинники, що впливають на сприйняття політичного іміджу. Розглянуто персональні характеристики лідера, до яких належать фізичні та психофізіологічні особливості, характер, тип особистості, індивідуальний стиль прийняття рішень. Досліджено питання його соціального статусу, що пов'язані з походженням, багатством, зв'язками з різними соціальними верствами, інтереси яких він представляє, а також опонентами та відкритими ворогами. Наведено моделі рольової поведінки політика.

Освещены основные принципы создания имиджа кандидата в политики, а также личностные качества и факторы, которые влияют на восприятие политического имиджа. Рассмотрены персональные характеристики лидера, к которым принадлежат физические и психофизиологические особенности, характер, тип личности, индивидуальный стиль принятия решений. Исследованы вопросы его социального статуса, которые связаны с происхождением, богатством, связями с разными социальными слоями, интересы которых он представляет, а также оппонентами и открытыми врагами. Приведены модели ролевого поведения политика.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю953я73 + Ф084я73 + Ф055.1я73

Шифр НБУВ: ВА674643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Головатий М. Ф. 
Політична психологія : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / М. Ф. Головатий; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. - К., 2006. - 400 c. - Бібліогр.: с. 386-397. - укp.

Розглянуто феномен "політичної психології" як малодослідженої в Україні наукової та прикладної дисципліни. Розкрито сутність, предмет і мету політичної психології, її структуру та особливості. Наведено характеристику політики як суспільного та психологічного явища. Висвітлено питання взаємодії політики з різними сферами життєдіяльності людини у процесі функціонування суспільства. Визначено умови існування та взаємодії суб'єктів політичного процесу, наведено характеристику влади як найважливішого атрибуту політичної системи. Проаналізовано психологічні аспекти політичної орієнтації, участі та поведінки. Розглянуто особливості формування та функціонування політичної еліти.

Рассмотрен феномен "политической психологии" как малоисследованной в Украине научной и прикладной дисциплины. Раскрыта сущность, предмет и цель политической психологии, ее структура и особенности. Приведена характеристика политики как общестенного и психологического явления. Освещены вопросы взаимодействия политики с различными сферами жизнедеятельности человека в процессе функционирования общества. Рассмотрены условия существования и взаимодействия субъектов политического процесса, приведена характеристика власти как наиболее важного атрибута политической системы. Проанализированы психологические аспекты политической ориентации, участия и поведения. Показаны особенности формирования и функционирования политической элиты.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф084 + Ю951.03 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА680864 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Головатий М. Ф. 
Політична міфологія : Навч. посіб. / М. Ф. Головатий; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. - К., 2006. - 144 c. - Бібліогр.: с. 127-141. - укp.

Вперше в українській суспільній думці цілісно та комплексно розглянуто питання політичного міфу, політичної міфології. Проаналізовано джерела, механізми конструювання та розпаду найбільших політичних міфів двох останніх століть. Розглянуто міфи про "Великий жовтень" та "світову революцію", поліетнічність України та проблеми національних меншин, глобалізацію як безвихідь людства, "український буржуазний націоналізм".

Впервые в украинской общественной мысли целостно и комплексно рассмотрены вопросы политического мифа, политической мифологии. Проанализированы источники, механизмы конструирования и распада наибольших политических мифов двух последних столетий. Рассмотрены мифы о "Великом октябре" и "мировой революции", о полиэтничности Украины и проблемах национальных меньшинств, о глобализации как безисходности человечества; об "украинском буржуазном национализме".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф084я73

Шифр НБУВ: ВА682529 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського