Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (77)Книжкові видання та компакт-диски (86)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф084$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Локаш О.В. 
Вплив несвідомого на формування політичного простору: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.В. Локаш ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Комплексно вивчено прояви несвідомого як одного з основних компонентів, які мають вплив на позитивні та негативні тенденції в процесах політичної стабілізації та державотворення. Розглянуто виникнення та розвиток категорії "несвідомого" в соціальних науках в цілому та застосування поняття в політології зокрема. Акцентовано увагу на необхідності аналізу внутрішньої структури суб'єкта політики за допомогою метода якісних структур з метою дослідження впливу несвідомого на політичні процеси. Виділено основні класи проявів несвідомого у таких структурних компонентах політичного процесу, як політична соціалізація, політичний міф, політична культура та ідеологія, форми поведінки та методи прийняття рішення в політиці. Проаналізовано вплив проявів несвідомого в українській політиці, зважаючи на збільшення деструктивних і стохастичних або конструктивних і організаційних факторів суспільного життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф084
Шифр НБУВ: РА315126 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Мацишина І.В. 
Ідейно-політичні процеси як детермінанта формування політичної системи суспільства: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.В. Мацишина ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 16 с. — укp.

З урахуванням надбань сучасної та зарубіжної політичної науки, на підставі аналізу джерел структуровано механізм впливу ідейно-політичного процесу на політичну систему. Обгрунтовано рівні політичної ідеології у межах політичної системи, за якої функціонування політичної свідомості на кожному рівні розвитку людства залишається незмінним. Проведено порівняльний аналіз традиційних ідейно-політичних доктрин на рівні політичних цінностей. Виділено та проаналізовано синергетичну модель взаємодії ідейно-політичного процесу на політичну систему, що дозволяє пояснити незмінність впливу. Увагу приділено виявленню ідеологічної потреби людини, яка є наслідком природної рефлексії. Проаналізовано можливості розвитку ідейно-політичного процесу з урахуванням виявлених особливостей, характерних сучасності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022 + Ф055.25 + Ф084 +
Шифр НБУВ: РА366912

Рубрики:

      
3.

Зубрицька Л.Й. 
Міф як феномен сучасної політики: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Л.Й. Зубрицька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу світового наукового доробку щодо сучасних міфів виокремлено основні характеристики міфу, які забезпечують його функціонування у політичній сфері суспільства. Розкрито суть політичного міфу, його ознаки, структуру та функції. Показано, що міф виникає у процесі міфотворення та міфотворчості. Розглянуто аспект застосування певних прийомів або технологій у процесі міфотворчості. Доведено, що політичний міф є одним з методів маніпулювання масовою свідомістю, з'ясовано роль у цьому процесі засобів масової інформації, які відіграють визначальну роль у поширенні таких міфів. Висвітлено їх значення у політичному житті сучасного українського суспільства. Установлено, що їх характер і ступінь поширення залежать від основних рис українського менталітету, архетипів, йому притаманних, та політичної ситуації у конкретний історичний проміжок часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф084 +
Шифр НБУВ: РА337660

Рубрики:

      
4.

Чолій С. М. 
Мотивація участі молоді в діяльності громадських організацій: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.11 / С. М. Чолій ; НАПН України, Ін-т соц. та політ. психології . — К., 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Побудовано й емпірично перевірено модель мотивації участі молоді в діяльності громадських організацій, яка розкриває структуру та спрямованість цієї мотивації, враховано вплив на неї деяких психологічних, статусно-об'єктивних та середовищних чинників. Доведено, що вказані мотиваційні чинники розрізняються залежно від ролі молодої людини в громадській організації: керівної, виконавчої чи допоміжної, та напряму діяльності цієї організації. Виокремлено три типи досліджуваної мотивації: мотивацію служіння суспільству, мотивацію влади та соціального престижу, мотивацію особистісної цінності та зростання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф084 + Ю951.03 + Ю951.103
Шифр НБУВ: РА380054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Шайгородський Ю.Ж. 
Політика: взаємодія реальності і міфу: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.01 / Ю.Ж. Шайгородський ; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Досліджено політику як процес взаємодії реальності та міфу. Виявлено особливості формування політичного буття і політичної свідомості у сучасній Україні. Встановлено, що політична міфологія як складова сучасної політики збагачує концепції політичного світу, а також трансформує теоретичні конструкти (наприклад, політичні ідеали) у світогляд суб'єктів політики та у такий спосіб вмонтовується в її інституційну парадигму (через політичну соціалізацію, політичну комунікацію та легітимацію політики). З метою підвищення ефективності національної політики обгрунтовано необхідність формування української моделі цивілізаційного розвитку на підставі урахування світових трансформаційних процесів і вітчизняного досвіду державотворення, специфіки функціонування та розвитку українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф084 + Ф043.1 +
Шифр НБУВ: РА368060

Рубрики:

      
6.

Арабаджиєв Д.Ю. 
Політичний міф як фактор розвитку сучасної політичної свідомості: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / Д.Ю. Арабаджиєв ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено соціально-філософське дослідження особливостей міфологізації сучасної політичної свідомості, розглянуто теоретико-методологічні засади та принципи їх вивчення. Виявлено та проаналізовано категоріальний ряд, що відображає сутність та специфіку особливостей міфологізації сучасної політичної свідомості. Доведено, що дане явище є універсальним процесом створення символічних образів влади та держави як результат сприйняття, пізнання й осмислення політичного індивідуальним суб'єктом суспільно-історичної дійсності. Виділено детермінанти оптимізації розвитку міфологізації сучасної політичної свідомості як визначальні умови, причини та наслідки найкращого варіанта історичного буття досліджуваного феномену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф084 + Ф051 +
Шифр НБУВ: РА342386

Рубрики:

      
7.

Хазратова Н.В. 
Психологія відносин особистості й держави: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.05 / Н.В. Хазратова ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2005. — 33 с. — укp.

Запропоновано та обгрунтовано науково-психологічний підхід до аналізу відносин особистості й держави. Виокремлено 4 основні психологічні парадигми цих відносин: суб'єкт-суб'єктну, об'єкт-суб'єктну, суб'єкт-об'єктну, об'єкт-об'єктну, які безпосередньо втілюються у смисловому обміні між особистістю та державою, який регулюється образом держави (результатом соціальної перцепції особистістю держави) та концептом особистості (узагальненим тлумаченням пересічного громадянина, що є загальноприйнятим на рівні державних інститутів). Зауважено, що образ держави є складним багаторівневим утворенням, що може мати місце в індивідуальній та масовій психіці, а концепт особистості міститься у аксіологічному вимірі держави і безпосередньо виявляє себе у смисловому контексті ієрархічних, правових, економічних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951.088-953.6 + Ю952 + Ф084 +
Шифр НБУВ: РА337087

Рубрики:

      
8.

Ставицький А.В. 
Універсальні функції соціально-політичного міфу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 09.00.03 / А.В. Ставицький ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2003. — 20 с. — укp.

Систематизовано та проаналізовано функції соціально-політичного міфу, що дозволяють виявити принципи структурного розподілу функцій, вибудовування їх внутрішньої ієрархії. Вперше в соціологічній літературі показано специфіку та особливості сучасного міфу (на відміну від її класичної, архаїчної форми), побудованого на виразно тлумачних фактах. Запропоновано основу класифікації та загальної структури функцій сучасного міфу, яка дозволяє розділити їх на три основних групи: функції універсальні, соціально-політичні та прикладні, використані для безпосереднього впливу на свідомість. Визначено характер функцій та ступінь наслідків впливу міфу на суспільство та особистість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666*622 + Ф084 +
Шифр НБУВ: РА327222

Рубрики:

      
9.

Безнісько В.С. 
Феномен політичного міфу в соціальному просторі сучасності: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / В.С. Безнісько ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2006. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження процесів формування та реалізації політичного міфу як одного з феноменів сучасної політичної свідомості. Наведено системне обгрунтування політичного міфу, відповідно до якого дане явище має концепт, структуру та елементи. З'ясовано, що концептом виступає будь-яка міфологізована ідея політичного характеру, структурою - сформовано під її впливом система цінностей, а елементами є конкретні уявлення, що їх репрезентують. Встановлено, що структура політичного міфу є дворівневою, в зв'язку з його реалізацією на повсякденному та спеціалізованому рівнях політичної свідомості. Виявлено, що на кожному з зазначених рівнів свідомості становлення та функціонування політичного міфу забезпечують два різні за спрямованістью та водночас взаємообумовлені структуроутворюючі відношення. Встановлено, що на повсякденному рівні політичної свідомості такими структуроутворюючим відношенням є віра, а на спеціалізованому - цільова спрямованість політичного міфу. Визначено позитивну та негативну функції політичного міфу. Виявлено, що у процесі його формування та подальшого впливу на свідомість адресата поряд з загальними механізмами логічного мислення активізуються також механізми художнього мислення, під дією яких починає функціонувати сфера свідомості, що відповідає за почуття та творчі процеси в цілому. Показано, що усвідомлення реальної сутності та можливостей політичного міфу сприяє більш продуктивному використанню свідомістю його позитивних можливостей і захисту психіки особистості від негативного впливу даного явища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф084 + Ю6*622 + Ю955.1 +
Шифр НБУВ: РА345379

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського