Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Автореферати дисертацій (116)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>K=ПАТЕРН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 619
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Сидякін В. Г. 
Активність нейронів тім'яної асоціативної кори та амінергічних клітин стовбура мозку кота при виконанні довільного руху / В. Г. Сидякін, В. Б. Павленко, А. М. Куліченко // Нейрофизиология. - 1998. - 30, № 6. - С. 496-499. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

У дослідах на котах у стані неспання вивчена активність 98 нервових клітин тім'яної асоціативної кори та 189 здогадно амінергічних нейронів стовбура (дофамінергічних - в компактній частині чорної субстанції, норадренергічних - в ділянці блакитної плями, серотонінергічних - в ядрах шва). Тварини були навчені виконувати не раніше визначеного часу довільний рух (натискування лапою на педаль). Більш половини досліджених одиниць змінювали активність до початку руху. Клітини тім'яної асоціативної ділянки реагували в період планування руху, а амінергічні нейрони - в період його запуску, що, певно, забезпечує посилення реакцій нейронів кори. Патерни реакцій були специфічними для кожної з нейронних популяцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Довгалец Г. В. 
Зависимость между параметрами динамических и стационарных участков ЭМГ-активности мышц локтевого сустава кошки и величиной суставного угла при осуществлении целенаправленных движений / Г. В. Довгалец, А. Н. Тальнов // Нейрофизиология. - 1999. - 31, № 6. - С. 479-485. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

У дослідах на котах досліджено патерн ЕМГ-активності згиначів і розгинача ліктьового суглоба під час здійснення згинальних цілеспрямованих оперантних рухів передпліччя. Рівень стаціонарної ЕМГ-активності, що генерується згиначами за умов установлення рівноваги суглоба, не виявляє взаємозалежності з величинами рівноважних суглобових кутів. Зроблено припущення, що дана особливість зумовлена проявом гістерезисних ефектів м'язового скорочення. Досягнення цільової позиції в основному залежало від динамічних фаз активності м'язів. Патерни активності м'язів-синергістів під час виконання руху істотно відрізнялися; в них можна було виділити різні компоненти, пов'язані з виходом із рівноваги з певним прискоренням і досягненням заданого рівноважного суглобового кута. Кінцеві позиції передпліччя за однакового рівня стаціонарної ЕМГ-активності, що генерується під час їх утримання, могли суттєво відрізнятись; вони залежали від особливостей перебігу динамічних фаз активності (зокрема, від часу спаду активності до стаціонарного рівня). Зроблено висновок про те, що переміщення ланки кінцівки з одної рівноважної позиції на іншу здійснюється в основному за рахунок координації динамічних фаз активності м'язів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.259

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Снігур М. О. 
Зміни візуальних викликаних потенціалів у ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи / М. О. Снігур, А. Г. Снігур // Нейрофизиология. - 1999. - 31, № 5. - С. 430-432. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено параметри візуальних викликаних потенціалів (ВВП) в осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, та осіб контрольної групи. Характер ВВП, що виникали у разі пред'явлення реверсивного шахового патерну, у ліквідаторів зазнавав істотних модифікацій: у багатьох тестованих його форма була грубо змінена, відмічалися збільшення середніх значень латентних періодів хвиль P100 і N145 та істотне падіння їх амплітуд. Амплітуда компонента P200 у групі ліквідаторів була дещо збільшеною. Розглянуто можливі причини та механізми змін викликаної електричної активності структур зорового аналізатора в людей, які зазнали тривалої дії радіаційних факторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сіренко С. Г. 
Керування цілеспрямованими згинальними рухами передпліччя людини при різних рівнях можливості їх препрограмування / С. Г. Сіренко // Нейрофизиология. - 1999. - 31, № 1. - С. 34-38. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

В дослідженнях на людях вивчався внесок процесів центрального препрограмування рівноважного цільового стану ланки кінцівки при виконанні двох варіантів рухових задач. В одному варіанті тестований одержував візуальну інформацію про положення цілі до початку руху. В другому ж варіанті така інформація первісно була відсутня і надходила лише в перебігу початого руху. Показано, що при реалізації обох варіантів патерни ЕМГ-активності м'язів-згиначів, реалізуючих даний рух, і, відповідно, характер моторних команд (еферентної активності спінальних мотонейронів) не виявляли принципових розбіжностей. Таким чином, можна вважати, що досягнення цільового рівня в обох випадках препрограмувалося в обмеженій мірі; вірогідно, воно в основному, забезпечувалося послідовним поточним контролем положення ланки кінцівки. Цей контроль здійснюється насамперед за рахунок динамічних змін керуючих сигналів. Одержані дані в цілому відповідають імпульсно-часовій гітопезі контролю цілеспрямованих рухів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*738

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Маршавін Ю. Н. 
Соціальне партнерство на ринку праці України : Навч. посіб. / Ю. Н. Маршавін, С. В. Бакуменко, В. М. Данюк, О. С. Зінченко, А. М. Колот; Прогр. Tacis Демократия (TACIS Democracy). - К., 1998. - 151 c. - укp.

Механізм соціального партнерства на ринку праці України перебуває на початковому етапі становлення внаслідок, по-перше, недостатнього розвитку самого об'єкта ринку праці, де відсутній масовий попит на робочу силу, не створено розгалуженої інфраструктури, має місце зайва регламентація з боку держави; по-друге, недостатнього розвитку організацій працівників і роботодавців; а по-третє, традицій державного патерналізму, які довгі роки панували в сфері праці і соціально-трудових відносин. З огляду на це, головна мета посібника - надання в стислій формі уявлення про ринок праці та зайнятість населення, основні процеси, що здійснюються в цих сферах, зміст і систему соціального партнерства на ринку праці, роль профспілок і організацій роботодавців. Проблеми розглядаються з погляду сучасних теоретичних уявлень про них у світовій економічній науці. Процеси та явища, що відбуваються в Україні, висвітлюються в порівнянні з тими, що є в країнах Заходу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5я7 + У010.295.325.4я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Волков І. О. 
Функціональна організація слухової кори у людини / І. О. Волков, М. Д. Но, Ч. П. Гаррел, М. А. Хоувард // Нейрофизиология. - 1998. - 30, № 6. - С. 469-472. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

З використанням новітньої методики електрофізіологічних відведень у комбінації з модернізованою технікою магніторезонансного зображення досліджено функціональну організацію слухової кори людини. Дані тонотопічного картування були одержані під час відведення від окремих нейронів, розташованих вздовж закрутки Гешля. Більшість досліджених одиниць (73 ) генерували реакції збудження з гострим частотним настроюванням. Тонотопічний патерн демонстрував систематичне збільшення характеристичних частот у процесі зміщення зони відведення в медіокаудальному напрямку. Крім того, використання методики прямого відведення з високим просторовим розрізнюванням дозволило ідентифікувати нове слухове поле вздовж задньої поверхні верхньої скроневої закрутки. Ефекти прямої електричної стимуляції свідчать про існування функціональних зв'язків між первинною слуховою корою та вищезгаданим слуховим полем верхньої скроневої закрутки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Івнєв Б. Б. 
Хвороба Альцгеймера та нормальне старіння: нейрофізіологічні та імунологічні аспекти / Б. Б. Івнєв // Нейрофизиология. - 1999. - 31, № 1. - С. 28-31. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Вивчено особливості візуальних викликаних потенціалів (ВП) головного мозку, котрі виникали при пред'явленні реверсивного шахового патерну, а також такі показники стану імунної системи, як кількість Т- та В-лімфоцитів, вміст імуноглобулінів кров'яної плазми та рівень сенсибілізації лімфоцитів до мозкового антигену. Досліджено дві групи осіб: група контролю - літні люди віком до 65 років з нормальним перебігом старіння та група пацієнтів, що страждали на хворобу Альцгеймера (ХА). У хворих спостерігалися знижена амплітуда ранніх та пізніх компонентів ВП (зокрема, P300) і збільшення латентних періодів пізніх компонентів цих потенціалів. Розвиток ХА пов'язаний із зменшенням кількості лімфоцитів, підвищенням рівня Ig A та сенсибілізацією лімфоцитів до мозкового антигену, що свідчить про стан імунодефіциту і розвиток аутоімунного процесу; останні феномени можуть бути істотними факторами, які зумовлюють загибель нейронів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.028

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Балабанов О. С. 
Індуктивне відтворення деревовидних структур систем залежностей / О. С. Балабанов // Пробл. программирования. - 2001. - № 1-2. - С. 95-108. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розроблено критерії та метод ідентифікації структури дерева (або лісу) ймовірнісних залежностей між змінними номінального типу на базі даних. Доведено, що метод надійно відтворює топологію суміжності змінних. Спрямованість залежностей розпізнається вірно. У випадку, коли вони належать до патерну "квазіоднозначних". Досліджено поведінку запропонованих показників і критеріїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.410

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сметанин Б. Н. 
Влияние адаптации к положению тела лежа на ошибки указывания и зрительную оценку положения цели человеком / Б. Н. Сметанин, К. Е. Попов // Нейрофизиология. - 1999. - 31, № 4. - С. 283-289. - Библиогр.: 12 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*738.25 + Р252.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Коробов В. В. 
Електронейроміографічні показники як критерії ефективності лікування хворих похилого віку з вертеброгенними синдромами / В. В. Коробов // Нейрофизиология. - 1999. - 31, № 4. - С. 323-325. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р62-433.77

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Кравцов П. Я. 
Кортикофугальні впливи на нейронну активність емоціогенно-мотиваційних зон гіпоталамуса / П. Я. Кравцов, Л. В. Натрус // Нейрофизиология. - 1998. - 30, № 6. - С. 473-478. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Кузнецов І. Е. 
Ритмічна післядія в індукованій осмотичною стимуляцією імпульсній активності термосенситивних нейронів преоптичної ділянки / І. Е. Кузнецов // Нейрофизиология. - 1998. - 30, № 6. - С. 460-465. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Танцура Л. М. 
Використання актовегіну в комплексному лікуванні дітей з епілепсіями та фебрильними судомами / Л. М. Танцура, О. Ю. Пилипець, О. Є. Кутіков // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 4. - С. 19-21. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено ефективність актовегіну у 94-х дітей віком від 1-го до 8-ми років з дитячим церебральним паралічем, епілепсіями та фебрильними судомами. Підставами для призначення актовегіну були висока питома вага гіпоксично-ішемічних уражень ЦНС, затримка формування вікових показників ЕЕГ, наявність вроджених аномалій структур головного мозку, які складають протиепілептичну систему. На фоні лікування та за подальшого спостереження у динаміці виявлялися такі клінічні ефекти: покращення показників моторики, в тому числі тонкої; позитивна динаміка у психомовному розвитку дітей; в жодному з випадків не відзначалося зростання частоти або тяжкості епілептичних нападів, збудливості, розгальмованості. Динаміка електроенцефалографічних показників була такою: тенденція до формування вікового патерну ЕЕГ; поява або наростання "швидких" ритмів, зниження представленості тета- та дельта-активності; формування регіонарних відмінностей. Посилення пароксизмальної або типової епілептичної активності на ЕЕГ не відзначалося.


Ключ. слова: актовегін, діти, епілепсія, фебрильні судоми, протиепілептична система
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.2-52 + Р733.627.709.3-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Нова парадигма : Альм. наук. пр. / ред.: В. П. Бех; Запоріз. держ. ун-т. - Запоріжжя, 2003. - 255 с. - (Філос. Соціол. Політол.; Вип. 30). - укp.

Висвітлено життєвий світ людини у взаємодії культур в епоху глобалізації. Розглянуто систему внутрішньофірмових цінностей як об'єкт соціально-філософського аналізу. Описано архетипи і символізм в українській культурі. Розкрито значення гуманістичних цінностей. Проаналізовано роль патерналізму в суспільній свідомості сучасної України, формування глобального інформаційного суспільства. Значну увагу приділено проблемі політичної фрагментації за умов функціонування партійних систем, проблемі змісту громадянської та політичної освіти в сучасному демократичному українському суспільстві.

Освещен жизненный мир человека во взаимодействии культур в эпоху глобализации. Рассмотрена система внутреннефирмовых ценностей как объект социально-философского анализа. Описаны архетипы и символизм в украинской культуре. Раскрыто значение гуманистических ценностей. Проанализированы роль патернализма в общественном сознании современной Украины, формирование глобального информационного общества. Значительное внимание уделено проблеме политической фрагментации в условиях функционирования партийных систем, проблеме содержания гражданского и политического образования в демократическом современном украинском обществе.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69541 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Нова парадигма : Альм. наук. пр. / ред.: В. П. Бех; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2004. - 227 с. - (Філос. Соціол. Політол.; Вип. 36). - укp.

Висвітлено концептуальні засади філософії освіти України. Розглянуто питання синергетики правосвідомості, проаналізовано роль патерналізму в культових суспільних утвореннях. Розкрито витоки української політичної нації, описано головні складові демократичного розвитку суспільства, концепцію національних інтересів України у контексті реалізації міжнародної політики, висвітлено вплив партійних, етнічних, релігійних та конфесійних структур на розвиток внутрішньої та зовнішньої політики держави. Розглянуто етапи історичного розвитку економічної ментальності України у соціологічному вимірі.

Освещены концептуальные основы философии образования Украины. Рассмотрены вопросы синергетики правосознания, проанализирована роль патернализма в культовых общественных образованиях. Раскрыты истоки украинской политической нации, описаны главные составные демократического развития общества, концепция национальных интересов Украины в контексте реализации международной политики, изучено влияние партийных, этнических, религиозных и конфессионных структур на развитие внутренней и внешней политики государства. Рассмотрены этапы исторического развития экономической ментальности Украины в социологическом измерении.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69541 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бєляєв О. О. 
Сучасні економічні системи : Навч. посіб. / О. О. Бєляєв, А. С. Бебело, М. І. Диба, В. І. Кириленко, С. Г. Поручник; Київ. нац. екон. ун-т. - К., 2003. - 204 c. - укp.

Розкрито сутнісні характеристики поняття економічної системи (ЕС), висвітлено її методологію пізнання та моделі. Визначено економічну ефективність традиційної ЕС, а також характерні риси ринкової економіки вільної конкуренції та планової ЕС. Обгрунтовано об'єктивну необхідність змішаної ЕС, наведено її моделі: соціальної, ринкової та класичної економіки, корпоративного патерналізму, державного дирижизму.

Раскрыты сущностные характеристики понятия экономической системы (ЭС), приведены методология ее познания и модели. Определены экономическая эффективность традиционной ЭС, а также характерные черты рыночной свободной конкуренции и плановой ЭС. Обоснована объективная необходимость смешанной ЭС, приведены ее модели: социальной, рыночной и классической экономики, корпоративного патернализма, государственного дирижизма.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.25 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА650188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Пролеєв С. В. 
Метафізика влади : Моногр. / С. В. Пролеєв; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К. : Наук. думка, 2005. - 323 c. - Бібліогр.: 162 назв. - укp.

Розглянуто феномен влади та питання розробки потестарного аналізу як дослідницького методу в контексті соціальної філософії та гуманітарних наук. Висвітлено засади влади та її генезис як основу культури, представлено категоризацію волі та волевиявлення. Викладено вихідний та основний потестарні закони, концепцію легітимації, визначено головні легітимізовані патерни та їх зв'язок з різними соціально-політичними устроями.

Рассмотрены феномен власти и вопросы разработки потестарного анализа как исследовательского метода в контексте социальной философии и гуманитарных наук. Освещены основы власти и её генезис как основа культуры, представлена категоризация воли и волеизъявления. Изложены исходный и основной потестарные законы, концепция легитимации, определены главные легитимирующие патерны и их связь с разными социально-политическими строями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666 + Ф082 + Ф03

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА667995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Терещенко В. П. 
Окремі питання діагностики захворювань із застосуванням морфологічних методів дослідження : Посіб. / В. П. Терещенко, В. А. Піщиков, Л. В. Дегтярьова, Т. П. Сегеда, О. М. Іванова; Голов. упр. охорони здоров'я та мед. забезп. Київ. міськдержадмін., Ін-т еколог. патології людини. - К., 2006. - 104 c. - Бібліогр.: с. 99-100. - укp.

Наведено інформацію про клініко-морфологічні патерни хронічного риніту, хронічних обструктивних захворювань легень, хронічного гастриту та патології серцево-судинної системи. Розглянуто особливості діагностичних алгоритмів під час обстеження потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

Приведена информация о клинико-морфологических патернах хронического ринита, хронических обструктивных заболеваний легких, хронического гастрита и патологии сердечно-сосудистой системы. Рассмотрены особенности диагностических алгоритмов при обследовании пострадавших от Чернобыльской катастрофы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р34я7

Шифр НБУВ: ВА684457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Основи фрактальної психології: проект психоекологічного оновлення : Моногр. / ред.: О. А. Донченко. - К. : Міленіум, 2006. - 470 c. - Бібліогр.: с. 452-466. - укp.

Висвітлено аспекти психосоціальності людини та суспільства, проаналізовано закони доглибинної психіки. Розглянуто питання фрактальної психології в контексті функціонування індивідної психіки. Розкрито роль соцієтального психофракталу в системі колективної психіки, визначено архетипні та соціально-організаційні патерни як специфічні механізми взаємодії колективної та індивідної психіки. Описано соціально-психологічні функції політичної влади, базові функції ідеології, феномен страху як фрактальний механізм структурування та функціонування політичної еліти.

Освещены аспекты психосоциальности человека и общества, проанализированы законы доглубинной психики. Рассмотрены вопросы фрактальной психологии в контексте функционирования индивидной психики. Раскрыта роль социетального психофрактала в системе коллективной психики, определены архетипные и социально-организационные патерны как специфические механизмы взаимодействия коллективной и индивидной психики. Описаны социально-психологические функции политической власти, базовые функции идеологии, феномен страха как фрактальный механизм структурирования и функционирования политической элиты.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю932.1 + Ю955 + Ю951.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА682184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Украинец Л.  
Патернализм как доминирующая стратегия тоталитарных систем / Л. Украинец // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2006. - Вип. 30, кн. 2. - С. 238-249. - Библиогр.: с. 248-249 - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.12 + Ф022

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського