Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (619)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>K=ПАТЕРН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 116
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Білошапка В.О. 
Антигіпоксична терапія у комплексному лікуванні хворих з гострою церебральною недостатністю обумовленою тяжкою черепно-мозковою травмою або мозковим інсультом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / В.О. Білошапка ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності комплексної інтенсивної терапії хворих з гострою церебральною недостатністю (ГЦН), зумовленою тяжкою черепно-мозковою травмою або мозковим інсультом шляхом розробки індивідуальних методик проведення фармакологічної та нефармакологічної антигіпоксичної терапії на підставі вивчення функціонального стану центральної нервової системи та гуморального статусу. Наведено дані обстежень 120-ти хворих з ГЦН різного генезу, яким проведено комплекс антигіпоксичної терапії. Під час сеансів гіпербаричної оксигенації (ГБО) з використанням методу дослідження варіабельності серцевого ритму та методу інтегрального кількісного аналізу електроенцефалографії патернів доведено, що раннє неповне парентеральне харчування пацієнтів з ГЦН може бути визначено як опосередкована церебропротекція внаслідок зниження катаболічних процесів. Обгрунтовано доцільність використання препаратів мексидолу або тіоцетаму у фармакологічній антигіпоксичній терапії. Внесено науково-обгрунтовані рекомендації щодо оптимізації антигіпоксичної терапії у пацієнтів з ГЦН з застосувнням мексидолу або тіоцетаму, раннього неповного парентерального харчування, ГБО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.7-5 + Р638.77-5 +
Шифр НБУВ: РА363862

Рубрики:

      
2.

Клименко А. В. 
Антимонопольна і конкурентна політика держави: інституціональний аспект: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / А. В. Клименко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано конкуренцію як інститут та основну характеристику ринкової економіки, визначено поняття конкуренції з точки зору системного підходу. Обгрунтовано завдання та механізми державної конкурентної політики. Проведено аналіз закордонного досвіду антимонопольного регулювання та захисту економічної конкуренції. Розглянуто конкуренцію як фактор національної конкурентоспроможності та культурний патерн. Виявлено розмаїтість культурних патернів і проведено дослідження способів їх аналізу. Сформульовано принципи, що дозволяють проектувати культурні моделі Г. Хофстеда на стан конкуренції в національній економіці, проведено порівняльний аналіз культурних моделей країн з розвиненою ринковою економікою. Розроблено теоретико-методологічний підхід, що забезпечує адекватність державної конкурентної політики та механізмів її реалізації домінуючим "культурним патернам". Розглянуто вплив культурних патернів на стан конкуренції в національній економіці України та запропоновано рекомендації щодо вдосконалення механізму антимонопольного регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 + У9(4УКР)0-13
Шифр НБУВ: РА382368 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Заічко Н. В. 
Біохімічні аспекти формування тромбофілій, асоційованих з порушеннями обміну гомоцистеїну та цистеїну: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.32 / Н. В. Заічко ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2011. — 39 с. — укp.

Доведено, що розлади метилування, транссульфування, синтезу гідроген сульфіду, тіол-дисульфідного та нуклеотидного обміну, оксидативний стрес є метаболічним патерном розвитку тромбофілій за гіпергомоцистеїнемії та гіперцистеїнемії. Для цього виду тромбофілій характерна гіперреактивність тромбоцитів, дефіцит антикоагулянтів, збільшення вмісту інгібітору активатора плазміногену. Висвітлено роль гідроген сульфіду (метаболіту гомоцистеїну та цистеїну) як модулятора стану системи гемостазу з антиагрегантною й антикоагулянтною дією. Показано, що комплекс вітамінів В6, В9, В,12 та мікроелементів нормалізує обмін сірковмісних амінокислот, нівелює зміни в інших метаболічних ланках і викликає регрес тромбофілії, в той час як бетаїн активує процеси метилування, покращує стан тромбоцитів, але практично не коригує інші порушення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411-1 + Р410.2-1
Шифр НБУВ: РА379226 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Бурлай В.Г. 
Вегетативні дисфункції у дітей (діагностика та лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / В.Г. Бурлай ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 29 с. — укp.

Отримано нові дані про особливості клінічних проявів, психоемоційні розлади, стан вегетативного гомеостазу та ендокринної системи, особливості центральної, периферичної та мозкової гемодинаміки і мікроциркуляції у дітей з різними варіантами перебігу вегетативних дисфункцій. Вперше залежно від клінічних проявів, особливостей перебігу та провідних патогенетичних механізмів за допомогою комплексного клініко-інструментального та лабораторного дослідження виявлено чотири форми вегетативних дисфункцій у дітей: нейроциркуляторну (НЦД), вегетативно-судинну (ВСД), вегетативно-вісцеральну (ВВД) та пароксизмальну вегетативну недостатність (ПВН), для яких характерний різний ступінь ураження ВНС і стан вегетативного гомеостазу і для лікування яких необхідний індивідуальний підхід. Показано, що комплексна оцінка вегетативного гомеостазу за допомогою кардіоінтервалографії, кліноортостатичної проби та викликаних симпатичних шкірних потенціалів (ВСШП) дозволило виявити у дітей, хворих на вегетативну дисфункцію (ВД), характерні особливості стану ВНС. Встановлено, що параметри ВСШП залежать від клінічної форми захворювання, величини артеріального тиску, а своєрідність патерну змін ВСШП у дітей, хворих на ВСД з гіпертензією підтверджує дані про ураження вегетативних нейронів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.628.063-3
Шифр НБУВ: РА315253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Іванчук Н.В. 
Взаємна відповідальність особи і держави в контексті розбудови сучасної української держави: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н.В. Іванчук ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено взаємну відповідальність особи та держави як різновид соціальної відповідальності, демократичного інституту демократичної, соціальної, правової держави за умов поглиблення політичної реформи, розбудови громадянського суспільства, інтеграції Української держави до світового та європейського політичного і правового простору. Запропоновано тезу, що перехід від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління можливий лише за умови вдосконалення демократичного інституту взаємної відповідальності особи та держави, досягнення взаєморозуміння між різними гілками влади, президентом і урядом, владою та опозицією. Доведено, що демократизація суспільства, поглиблення політичної реформи створюють умови для нового, демократичного формату відносин між особою та державою, зокрема не патерналістських, а партнерських. На підставі проведеного аналізу інституту взаємної відповідальності особи та держави запропоновано розвинути теоретичний базис демократичної, соціальної, правової держави та розробити цілісну й ефективну наукову концепцію взаємної відповідальності особи та держави за умов розбудови української державності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.8 + Х001.01 +
Шифр НБУВ: РА354648

Рубрики:

      
6.

Погодіна С.В. 
Вікові особливості реакцій кардіо-респіраторної системи плавців в умовах адаптації до специфічних фізичних навантажень: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / С.В. Погодіна ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено вікові особливості формування аеробного потенціалу та реакцій кардіо-респіраторної системи плавців у процесі адаптації до специфічних критеріїв на формування енергетичного потенціалу плавців різного віку. Показано, що для дітей і підлітків характерним є зниження частки аеробного забезпечення метаболічних реакцій під час виконання плавальних навантажень потужності, що підвищується. Установлено, що адаптація до фізичних навантажень у дітей віком 9 - 10-ти років супроводжується наявністю елементів напруженості реакції, а для дітей 11 - 16 років - формуванням гармонійної реакції підвищеної активації, що свідчить про більш високий рівень реактивності системи крові у даному віковому діапазоні. За результатами досліджень виявлено формування різних типів кровообігу спортсменів. Показано, що за низької ефективності даної системи у дітей віком 9 - 10-ти років є наявним різке зменшення числа внутрішньосистемних компонентів, які забезпечують рівень хвилинного об'єму крові за умов м'язової діяльності, що знижує можливості розробки оптимального варіанту її функціонування. Установлено, що пристосувальні реакції організму юних плавців відбувалися за респіраторним типом адаптації. Відзначено, що вікове вдосконалення функцій системи дихання взаємозв'язано зі зростанням статичних об'ємів легень, перебудовою патерну дихання, а саме: збільшенням об'ємних характеристик, збільшенням бронхіальної прохідності на всіх рівнях бронхіального дерева. Показано, що ефективність адаптації до фізичних навантажень залежить від ступеня реалізації принципу мозаїчності, що передбачає розподіл функціонального навантаження між компонентами системи зовнішнього дихання з метою досягнення максимального пристосувального ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.175.504 +
Шифр НБУВ: РА335944

      
7.

Запухляк О.З. 
Вплив акцентуацій характеру особистості на агресивність у підлітковому віці: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.З. Запухляк ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему впливу акцентуацій характеру підлітків на їх агресивність, структурними елементами якої є ворожість, конфліктність, тривожність. Вивчено наукові джерела з проблем агресії й акцентуацій характеру, що дозволило визначити основний зміст і структурно-функціональні компоненти зазначених феноменів, здійснити базову класифікацію типів акцентуацій характеру у підлітковому віці. Розроблено цілісну систему для діагностики цих типів, яка передбачає застосування запропонованої методики виявлення акцентуйованих характерологічних рис. Створено діагностичну програму визначення рівнів агресивності, ворожості, конфліктності, тривожності, яка містить розроблену психодіагностичну методику. На базі емпіричного дослідження доведено наявність специфічного впливу певних типів акцентуацій характеру підлітків на певні структурні компоненти їх агресивності. Виділено дві великі групи типів акцентуацій, зокрема, агресивні та ворожі, на підставі переважання в них відповідно агресивних чи ворожих поведінкових патернів. Це групування стало підставою для розробки і впровадження психотренінгових програм, завданням яких було зменшення рівня агресивних проявів і сприяння успішній адаптації акцентуйованих підлітків до соціуму. Ефективність розроблених заходів підтверджено значеннями коефіцієнтів кореляції, одержаними за результатами повторного діагностичного обстеження досліджуваних підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937-953.6-734 + Ю983.726 + Ю983.402.2 +
Шифр НБУВ: РА346780

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Новородовська Т. С. 
Вплив структурозалежного органельного і неорганельного зв'язування кальцію на внутрішньоклітинну сигналізацію: модельне дослідження: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.02 / Т. С. Новородовська ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.11*715.7 в661.2
Шифр НБУВ: РА377022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Новицька В.П. 
Гендерна соціалізація: соціологічні концепції та практики: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.01 / В.П. Новицька ; Ін-т соціології НАН України. — К., 2010. — 15 с. — укp.

Проаналізовано основні соціологічні концепції, які стали підгрунтям для розвитку досліджень гендерної ідентичності та соціалізації особистості. Розглянуто механізми та практики функціонування сім'ї, шкільної освіти та мас-медіа у трансляції гендерних стереотипів і патернів поведінки підлітків в українському суспільстві. Встановлено, що в українському суспільстві існує гібридна модель гендерної соціалізації, яка характеризується поєднанням традиційних і модерних гендерних ролей, норм поведінки, стереотипів, уявлень щодо маскулінності/фемінності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344
Шифр НБУВ: РА373041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Гордевський Д.В. 
Девіантне мислення як фактор культурної динаміки: Автореф. дис...канд. філос. наук: 09.00.04 / Д.В. Гордевський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Здійснено культурологічний аналіз культурної динаміки як процесу зміни ціннісних орієнтацій. Досліджено роль девіантного мислення та його конкретних типів, зроблено антропологічний та філософський аналіз культурних "вибухів", еволюційних та дифузно-еволюційних процесів у європейській культурі протягом двох з половиною тисячоліть. Доведено наявність трьох основних типів (патернів) девіантного мислення, які є інваріантами щодо відношенню до конкретних культурно-історичних епох і лежать у основі різних інноваційних соціокультурних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю816.22 + Ю6*671*32
Шифр НБУВ: РА309452 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Гордійчук О. О. 
Динаміка розвитку неврологічного дефіциту, порушень функції ходьби та когнітивних функцій у хворих на множинний склероз: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / О. О. Гордійчук ; МОЗ України, Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

На підставі комплексного клінічного дослідження з застосуванням методик EDSS, MSFC, МРТ-дослідження головного мозку й автоматизованої системи одержано детальні дані стосовно структури неврологічних розладів та їх динаміки в популяційній когорті хворих з множинним склерозом на амбулаторних стадіях, рівня когнітивних порушень, структури розладів ходьби та їх динаміки в період 1 - 3-х років спостереження. Встановлено, що формується три основних патерни динаміки в коротко- та середньостроковій перспективі - покращання функцій, їх погіршення та стабільний перебіг (без наочних змін). Уточнено предиктори напрямку подальшого перебігу (сприятливий чи несприятливий), до яких відносяться кількість загострень захворювання та їх частота в перший рік клінічних маніфестацій, вік початку захворювання та характер перших проявів (моно- чи мультисистемний). Досліджено взаємозв'язки між окремими семіологічними ознаками під час МРТ-дослідження головного мозку у разі множинного склерозу, встановлено їх комплексну предикторну роль у визначенні стадії захворювання. Уточнено дані про ранні та дифузні атрофічні зміни мозку, які вірогідно відображають нейродегенеративну складову процесу та клінічно можуть виявлятися значно пізніше. Обгрунтовано твердження про субклінічний розвиток вторинного прогресування у хворих з кваліфікованим ремітивним перебігом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25-37 + Р418.1-2
Шифр НБУВ: РА383613 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Українець Л.В. 
Дитинство і дитячість у філософсько-антропологічному контексті: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / Л.В. Українець ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 17 с. — укp.

Запропоновано філософське осмислення дитинства як культурно-антропологічного феномена та дитячості як його інтегрального елемента, репрезентації дитинства як макрокосму, що містить також світ дорослих. Обгрунтовано необхідність переосмислення традиційного негативного погляду на дитячість. Відповідно застосовуються дві стратегії дослідження: традиційну патерналістську й апологетичну. Проаналізовано дитячість як феномен "внутрішньої (з використанням побудованої ризомної моделі дитячості) та зовнішньої (занурення в яку відбувається шляхом одитинчення індивідів, тобто введення їх у стан дитини, якою маніпулюють) залежності". Дитячість тлумачиться як екзистенціал, антропологічну константу, модус людського буття й універсалію культури. Обгрунтовано нову стратегію формування "Зрілої особи", яка зуміла зберегти у собі позитивні аспекти дитячості (відкритість, самостійність, допитливість, адаптивність) і здатна самотужки знімати негативні прояви цього стану (залежність, закритість, несамостійність, безвідповідальність). Запропоновано якісно нові підходи до осмислення дитинства та дитячості: філософсько-антропологічний і екзистенційний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 + Ч30в2:Ю + Ч111.155 +
Шифр НБУВ: РА346072

Рубрики:

      
13.

Закревський А.М. 
Діагностика та прогнозування перебігу деструктивних гіпоксичних уражень центральної нервової системи у доношених новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.М. Закревський ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано доцільність проведення комплексної оцінки клінічних симптомів, нейросонографічних й електроенцефалографічних патернів, вмісту циклічних нуклеотидів - циклічного аденозинмонофосфату (цАМФ), циклічного гуанозинмонофосфату (цГМФ), пуринів - ксантину (Кс), гіпоксантину (ГКс), їх співвідношення у крові та лікворі для ранньої діагностики та прогнозування перебігу гіпоксичних деструктивних уражень центральної нервової системи (ЦНС) у новонароджених. Доведено необхідність та ефективність проведення комплексного нейросонографічного моніторингу та електроенцефалографічного картування у новонароджених з гіпоксичним ураженням (ГУ) ЦНС у ранньому неонатальному періоді. Вперше встановлено можливість діагностувати наявність деструкції головного мозку, прогнозувати перебіг ГУ ЦНС, визначати стан гематоенцефалічного бар'єру за допомогою визначеного вмісту циклічних нуклеотидів (цАМФ, цГМФ) у лікворі та крові доношених новонароджених з ГУ ЦНС у ранньому неонатальному періоді. Встановлено характер зв'язку між системами циклічних нуклеотидів (ЦН) як вторинних месенджерів реалізації специфічної клітинної відповіді, та пуринів як критеріїв гіпоксичного ураження, що дозволяє визначити варіанти функціонування гомеостатичних механімзів компенсації. Вперше за допомогою комплексних досліджень клінічного стану, нейросонографічного моніторингу, електроенцефалографічного картування, показників цАМФ, цГМФ, Кс, ГКс одержано дані, що дозволяють діагностувати наявність деструкції головного мозку та прогнозувати перебіг ГУ ЦНС. На підставі проведеного системного аналізу створено новий патогенетично обгрунтований спосіб ранньої діагностики та прогнозування перебігу ГУ ЦНС у доношених новонароджених у гострому періоді захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627-3 +
Шифр НБУВ: РА346194

Рубрики:

      
14.

Жора Д.В. 
Дослідження класифікатора з випадковими підпросторами та його застосування для прогнозування динаміки фондового ринку: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / Д.В. Жора ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено специфіку математичної моделі класифікатора з випадковими підпросторами. Вперше проведено ймовірнісний аналіз його функціонування. Одержано ймовірнісні характеристики активації нейронів прихованих шарів та оцінку мінімальної помітної відстані. Визначено умови оптимальності вибору параметрів структури класифікатора для максимізації відстані Хеммінга між бінарними образами двох довільних вхідних векторів у представлені передостаннього шару мережі. Розроблено методи адаптації нейромережі щодо вирішення конкретних задач, таких як генерація чутливої структури класифікатора, що забезпечує щільність порогових значень пропорційною до реального розподілу відповідних компонент вхідних даних; локальне усереднення синаптичної матриці, що може наближати одержане класифікаційне рішення до байєсовського. Досліджено лінійну незалежність бінарних образів у просторі ознак і вперше доведено універсальність класифікатора з випадковими підпросторами, зокрема встановлено можливість безпомилкової інтерпретації довільної початкової вибірки. Проведено оцінку функціонування нейронної мережі на класифікаційній базі даних, що враховує різні геометричні та ймовірнісні аспекти, характеристики якості класифікації у порівнянні з показниками інших алгоритмів. Здійснено експериментальні дослідження щодо прогнозування динаміки фондового ринку на реальних історичних даних. Обгрунтовано доцільність використання патерну японських свічок та нормалізованих індикаторів відхилення від ковзних середніх у якості вхідних даних. Розроблено метод оцінки ефективності прогнозування з використанням поняття кількості інформації, що надається нейронною мережею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29 в611 +
Шифр НБУВ: РА346236

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Спиридонова Л.К. 
Етнокультурні особливості образу світу українців: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / Л.К. Спиридонова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 18 с. — укp.

Визначено культурно-специфічні особливості образу світу українців. Емпірично виявлено міжкультурні, міжпоколінні та регіональні особливості розповсюдженості типів соціальних аксіом, визначених М. Бондом і К. Леунгом, зокрема, соціальний цинізм, соціальна гнучкість, нагорода зусиль, контроль долі та релігійність. Наведено культурно-специфічні соціальні аксіоми, імпліцитно притаманні образу світу українців. Розроблено й апробовано опитувальник українських аксіом (УСА), виділено фактори, обумовлені особливостями української культури, зокрема, орієнтація на сімейні стосунки, пасивізм, недовіра, духовість, патерналізм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю955 + Ю958(4УКР) + Т597.5(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА368354

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Тимошенко О.В. 
Ефективність психоемоційної і функціональної реабілітації хворих на ішемічну хворобу серця на санаторному етапі відновного лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Тимошенко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2002. — 16 с. — укp.

Науково обгрунтовано використання методу біоадаптивної регуляції з біологічно зворотним зв'язком у комплексній терапії ішемічної хвороби серця на санаторно-курортному етапі відновного лікування. Доведено, що основний вплив даного методу як стрес-лімітувальногоючого фактора реалізується шляхом підвищення стійкості до психоемоційних навантажень, зниження активності нервового та гуморального каналів симпато-адреналової системи, зменшення задишки, гіпервентиляційного синдрому, формування оптимального патерна дихання. Виявлено високу ефективність методу щодо зниження психоемоційної напруги, нейротизму, фобій, проявів стрес-реакцій, підвищення варіабельності ритму серця, функціональних резервів серцево-судинної системи, фізичної працездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-54
Шифр НБУВ: РА318059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Болтянський С. В. 
Забезпечення безкровних оперативних втручань в абдомінальній хірургії у осіб похилого віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / С. В. Болтянський ; Дніпропетр. держ. мед. акад.. — Д., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Висвітлено вікові аспекти функціонування газотранспортно-метаболічних систем та їх зв'язок з когнітивними функціями у осіб похилого віку під час захворювання органів шлунково-кишкового тракту. Виявлено, що виростання традиційної гіперволемічної гемодилюції для заповнення інтраопераційної крововтрати не забезпечує стабільності показників метаболічного патерну DO2-V02 та супроводжується розвитком кисневої заборгованості. Обгрунтовано шляхи профілактики когнітивних дисфункцій після абдомінальних оперативних втручань. Розроблено та впроваджено в клінічну практику методику просунутої гострої нормоволемічної гемодилюції за умов використання перфторану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.4-92 +
Шифр НБУВ: РА342846

Рубрики:

      
18.

Гавриленко М.А. 
Захисні механізми в особистісній структурі лікарів-психіатрів та їх психотерапевтична корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / М.А. Гавриленко ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі використання системного підходу визначено структуру, динаміку та патопсихологічні механізми формування синдрому "вигоряння" у лікарів-психіатрів та психотерапевтів. З'ясовано особливості станів психічної дезадаптації лікарів залежно від ступеня важкості синдрому "вигоряння", виділено домінуючі особистісні структури та проведено їх порівняльний аналіз. Вивчено несвідомі механізми варіантів адаптаційних захистів та показано їх вплив на адекватність сприйняття психотерапевтичної ситуації. Вперше досліджено типи патернів відносин "Я - Інший" у лікарів-психіатрів та психотерапевтів залежно від типів особистісної організації. Виявлено фактори, що сприяють розвитку синдрому "вигоряння" різного ступеня важкості та патопсихологічні механізми взаємного обтяження. На підставі результатів проведеного дослідження розроблено комплексну патогенетичну систему психокорекції, спрямовану на гармонізацію психоемоційної сфери та адаптацію захисних механізмів лікарів до психоемоційних напружень. Розроблено показання щодо диференційованого застосування різних способів психотерапевтичного втручання у відношенні лікарів-психіатрів з синдромом "вигоряння" різного ступеня важкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-57 +
Шифр НБУВ: РА341297

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Колотілова О.І. 
Зв'язки між активністю амінергічних нейронів стовбура мозку і ЕЕГ у кішки: модифікації під впливом бемітилу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.І. Колотілова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 20 с. — укp.

У дослідах на ненаркотизованих кішках у стані неспання за використання методів позаклітинного відведення імпульсної активності та реєстрації масової електричної активності виявлено, що за спокійного розслабленого стану тварини ФІА норадренергічних-нейтронів блактина пляма більшою мірою взаємозв'язана з розвитком альфа-ритму в електроенцефалограмі (ЕЕГ), а веротонінергічні-нейрони ядра шва переважають у більш тісному взаємозв'язку з бета-ритмом ЕЕГ. Одержані в результаті дослідження факти свідчать про активну участь амінергічних систем у формуванні індивідуального патерну ЕЕГ потенціалів. Показано, що введення бемітилу сприяє зміні частоти генерації імпульсної активності моноамінергічних-систем мозку, що проявляється у масовій електричній активності головного мозку. Виявлено, що результатом введення бемітилу per os у дозі 50 мг/кг є пребудова кореляційних взаємозв'язків між досліджуваними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.52*715.3 + Р281.702-2 +
Шифр НБУВ: РА344009

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Трибрат О.Г. 
Зміни нейро- та психофізіологічних показників при проведенні серії сеансів біологічного зворотного зв'язку за характеристиками ЕЕГ: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.Г. Трибрат ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни частот і потужностей компонентів, взаємопов'язаних з подіями ЕЕГ-потенціалів (ППП) і спектрів потужності поточної ЕЕГ під час проведення серії з трьох сеансів біологічного зворотного зв'язку за її характеристиками (ЕЕЕ-ЗЗ), орієнтованим на збільшення співвідношення потужностей альфа- та тета-ритмів. Як сигнал зворотного зв'язку використано гучність білого шуму за музичного фону. У контролі звуковий вплив не змінювався. ЕЕЕ-потенціали відводили у точках С3 і С4. ППП реєстровано у парадигмі вимірювання часових інтервалів. Протягом сеансів ЕЕЕ-ЗЗ співвідношення потужностей альфа- та тета-ритмів знижуються у випробуваних у контрольної та експериментальної груп. В осіб експериментальної групи зменшення даного співвідношення є менш значним та до кінця третього сеансу у правій півкулі статистично значно перевищує зазначений показник у контрольній групі. Після сеансів ЕЕЕ-ЗЗ виявлено значне збільшення амплітуд раннього компонента потенціалу готовності в обох півкулях та умовної негативної хвилі у правій півкулі. Зроблено висновок, що мінімальна ефективна серія альфа-тета-тренінгів, що призводить до зміни патерна ЕЕГ-потенціалів для більшості здорових обстежених осіб можуть складатися з трьох сеансів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.177.52*715.3 в738.4 +
Шифр НБУВ: РА353494

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського