Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (27)Реферативна база даних (1253)Книжкові видання та компакт-диски (216)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ТАБЛИЦІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 150
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єлізаров О.В. 
Оперативне визначення основних характеристик утворення і розповсюдження диму при пожежі у приміщенні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.В. Єлізаров ; Акад. пожеж. безпеки України. — Х., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

На базі аналізу існуючих методів розрахунку розвитку пожежі, утворення та поширення диму в приміщенні запропоновано феноменологічну модель, що враховує зміну складу газової фази та наявність макрочасток диму в приміщенні. Виконано числову реалізацію алгоритму. Складено комп'ютерну програму розрахунку основних характеристик розвитку пожежі, утворення та поширення диму в приміщенні. Створено оригінальну методику раціонального планування натурного експерименту з вивчення особливостей розвитку пожежі, утворення та поширення диму. Наведено результати експериментів проведення з речовинами та матеріалами, що найбільш часто зустрічаються (деревиною, синтетичними матеріалами, легкозаймистими та горючими рідинами), на базі яких розроблено таблиці та номограми, що дозволяють працівникам пожежної охорони розраховувати основні характеристики пожежі, утворення та поширення диму за бойових умов і під час розробки профілактичних заходів на конкретних об'єктах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.45
Шифр НБУВ: РА314073 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Іванова Г. Я. 
Прогнозування і рання діагностика ендометріозу у жінок з неплідністю: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Г. Я. Іванова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Вивчено роль генітального ендометріозу (ГЕ) в генезі різних форм жіночої неплідності, показано переважання вторинної неплідності, у порівнянні з первинною. Показано найінформативніші чинники ризику розвитку ГЕ та порушення репродуктивної функції у пацієнток з неплідністю. Вивчено порівняльні аспекти частоти та структури основних анамнестичних даних і клінічних симптомів у пацієнток з ГЕ. Запропоновано алгоритм прогностичних заходів щодо підвищення ефективності ранньої діагностики ГЕ у пацієнток з неплідністю з використанням тест-таблиці основних чинників ризику даної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54 + Р715.410.11-4
Шифр НБУВ: РА380103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Адау М.С. 
Судово-медичне визначення часу настання смерті від странгуляційної асфіксії за імунними показниками крові: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / М.С. Адау ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив виду странгуляційноі асфісії на імунні показники трупної крові загиблих у процесі визначення часу настання смерті. Виявлено, що активність T- і B-лімфоцитів (T-хелперів, T-супресорів) трупної крові залежать від виду механічної асфіксії (повішення, задушення петлею, задушення руками, комбінована травма: тупа травма голови та задушення петлею) та часу настання смерті. Розроблено статистично значимі діагностичні таблиці та поправочні коефіцієнти для встановлення давності настання смерті (ДНС). Виведено формулу визначення ДНС, надано рекомендації щодо її застосування, що дає можливість визначити час настання смерті з урахуванням виду странгуляційної асфіксії за особливостями змін динаміки імунних показників трупної крові у післясмертному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.28
Шифр НБУВ: РА330551

Рубрики:

      
4.

Аджимамбетова Г.Ш. 
Лексико-граматичні особливості прислівників у кримськотатарській мові: автореф. дис ... канд. філол. наук : 10.02.13 / Г.Ш. Аджимамбетова ; Ін-т сходознавства ім. А.Ю.Кримського НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано прислівник на словотворчому, семантичному, морфологічному та синтаксичному рівнях, тобто впроваджено комплексний підхід до вивчення цієї частини мови. Акцентовано увагу на морфологічних категоріях, що відрізняють прислівники від інших частин мови, обгрунтовано критерії класифікації адвербів, вивчено способи їх виникнення. Наведено у висновках підсумки системного опису прислівників у кримськотатарській мові. Викладено авторський варіант Словника прислівників кримськотатарської мови і таблиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш163.294-212.6 +
Шифр НБУВ: РА367054

Рубрики:

      
5.

Алексійчук Ю.А. 
Особливості таксаційної будови і товарна структура стиглих та перестиглих соснових деревостанів Полісся України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Ю.А. Алексійчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості таксаційної будови стиглих і перестиглих соснових насаджень природного походження Полісся України. Розроблено нові товарні таблиці для даної категорії насаджень. Наведено інформацію про їх стан, а також лісотаксаційну характеристику. З'ясовано особливості таксаційної будови за діаметром соснових насаджень в об'єкті дослідження. Розроблено відповідні математичні моделі. Установлено, що розподіл діаметра стиглих і перестиглих соснових насаджень задовільно апроксимується кривими beta-розподілу. Одержано ряди відсоткового розподілу кількості стовбурів за природними ступенями товщини. Для фіксованих рангів дерев у деревостані обчислено теоретичні редукційні числа дерев за діаметром. Одержано узагальнені ряди розподілу дерев за ступенями товщини та категоріями технічної належності. Виявлено, що у стиглих і перестиглих соснових деревостанів розмах діаметрів на 1 - 2 ступеня товщини більший у порівнянні зі штучними. З урахуванням регіону дослідження та походження насадження розроблено нормативи товарної структури дослідних деревостанів. Установлено, що чинні нормативи товарності систематично завищують вихід деревини для стиглих деревостанів на 2 - 3 % та на 6 - 12 % - для перестиглих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П362 + П381.1-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361000

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Алешко О.А. 
Діагностично-лікувальна тактика у хворих з резидуальними каменями нирок: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / О.А. Алешко ; Держ. установа "Ін-т урології АМН України". — К., 2009. — 16 с. — укp.

Розроблено алгоритм індивідуального підходу до лікування хворих на резидуальні камені нирок (РКН), проведено порівняльний аналіз ефективності використання екстракорпоральної ударнохвилевої літотрипсії (ЕУХЛ), контактної літотрипсії та відкритих оперативних втручань. Доведено вагоме значення факторів ризику несприятливого перебігу хвороби, проявом яких є розвиток ускладнень у післяопераційному періоді або чинники, що обтяжують стан хворого: розмір і склад резидуального конкременту, наявність додаткового дренування та запалення верхніх сечовивідних шляхів, розширення порожнинної системи та функціональний стан оперованої нирки. Запропоновано алгоритм вибору отимального методу лікування хворих з РКН шляхом визначення кількісної оцінки у балах прогностично значущих показників, перерахованих вище, з наступним розрахунком інтегрального індексу та подальшим співставленням його величини з межовими значеннями прогностичної таблиці. Підтверджено ефективність використання ЕУХЛ у всіх пацієнтів з РКН з величиною інтегрального індексу від одиниці до п'яти (90,8 % від загальної кількості хворих). У пацієнтів з величиною інтегрального індексу від шести до дев'яти доведено доцільність використання контактної літотрипсії. У разі величини інтегрального індексу більше дев'яти рекомендовано виконання відкритого оперативного втручання з метою позбавлення від РКН. Зроблено висновок, що основним методом зменшення кількості резидуальних каменів є адекватний вибір лікування у хворих на сечокам'яну хворобу й обов'язкове виконання інтраопераційного рентгенологічного, сонографічного, ендоскопічного контролю за повнотою видалення первинних конкрементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.34 +
Шифр НБУВ: РА368007

Рубрики:

      
7.

Анчербак С.М. 
Термодинамічні властивості розчинів холодоагенту R-245fa з компресорним поліефірним мастилом (Експеримент, методи прогнозування): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / С.М. Анчербак ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне експериментально-розрахункове вивчення фазових рівноваг, термодинамічних властивостей на лінії насичення розчинів холодоагенту R-245fa з поліефірним компресорним мастилом Planetelf ACD 100 FY. З використанням інформації, наведеної у таблицях довідкових даних щодо термічних і валоричних властивостей для реального робочого тіла R-245fa/компресорне мастило Planetelf ACD 100 FY, досліджено вплив домішок мастила на показники енергетичної ефективності компресорної системи. Створено оригінальну експериментальну установку, з використанням якої проведено комплексні дослідження термодинамічних властивостей розчинів холодоагент/мастило (РХМ), зокрема, фазових рівноваг, критичних параметрів, поверхневого натягу та густини чистого холодоагенту R-245fa та його розчинів з мастилом Planetelf ACD 100 FY. Розвинуто термодинамічно узгоджену методику прогнозування термічних і калоричних властивостей речовин, що реалізує основні принципи скейлінга. У межах методики коефіцієнти степеневих кореляцій взаємопов'язані між собою універсальними співвідношеннями, а ефективні показники степеня за зведеної температури змінюються універсально для неасоційованих речовин. З використанням одержаних експериментальних даних розроблено діаграми тиск - ентальпія та розраховано таблиці довідкових даних з термічних і калоричних властивостей для реального робочого тіла R-245fa/Planetelf ACD 100 FY. Уперше для цього реального робочого тіла виконано теоретичне дослідження впливу домішок мастила у холодоагенті на показники ефективності теплонасосного циклу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392-032 +
Шифр НБУВ: РА351990

Рубрики:

      
8.

Ахмад Бадер 
Методи оптимізації пристроїв керування з гетерогенною структурою: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Ахмад Бадер ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2007. — 18 с. — укp.

За результатами теоретичних і експериментальних досліджень запропоновано нові структури та формальні методи синтезу керувальних автоматів з "жорсткою" логікою (АЖЛ). Показано, що оптимізація апаратурних витрат у схемах формування змінних може бути одержана у разі використання методу кодування наборів фрагмента змінних. Запропоновано застосовувати метод кодування наборів фрагмента змінних у структурах керуючого автомату Мілі з кодуванням наборів мікрооперацій та кодуванням рядків прямої структурної таблиці, а також у структурах керуючого автомата Мура з кодуванням наборів мікрооперацій та з кодуванням класів псевдоеквівалентних станів. Розроблено нові структури та методи синтезу для структур автоматів Мілі та Мура з кодуванням наборів фрагмента змінних. Використання запропонованих методів дозволяє зменшити апаратурні витрати у схемах автомата Мілі до 20 % та у схемах автомата Мура до 10 % у порівнянні з відомими структурами. Одержано результати аналітичного оцінювання ефективності запропонованих структур АЖЛ у аспекті апаратурних витрат як функції від параметрів граф-схеми алгоритму. За результатами дослідження визначено область ефективного використання запропонованих структур мікропрограмних автоматів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-044.3 + З815.7 +
Шифр НБУВ: РА352323

Рубрики:

      
9.

Білоус А.М. 
Надземна фітомаса та депонований вуглець осикових деревостанів Східного Полісся України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / А.М. Білоус ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та проведено практичну реалізацію нормативно-інформаційного забезпечення, призначеного для оцінювання якісних і кількісних параметрів компонентів надземної фітомаси дерев і деревостанів осики (тополя тремтяча, Populus tremula L.) Східного Полісся України. Проаналізовано сучасний стан і наведено лісівничо-таксаційну характеристику осикових деревостанів Східного Полісся України. Проаналізовано результати проведених досліджень біопродуктивності лісів за компонентами фітомаси та застосування системного підходу та математичного моделювання у процесі дослідження надземної фітомаси осикових деревостанів за компонентами фітомаси. Оцінено якісні ознаки компонентів фітомаси дерев осики. Розроблено систему математичнмх моделей і комплекс таблиць для оцінювання компонентів надземної фітомаси дерев і деревостанів осики, комплекс таблиць для оцінювання вмісту депонованого вуглецю у даній фітомасі, таблиці відношення загальної надземної фітомаси у абсолютно сухому стані до запасу стовбурів у корі осикових деревостанів. Проаналізовано результати досліджень, проведено їх порівняння з даними, одержаними іншими дослідниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.233.1(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА366758

Географічні рубрики:

      
10.

Бабіч Г.В. 
Методи пошуку несправностей в локальних обчислювальних мережах та їх сегментах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Г.В. Бабіч ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Одержано метод відокремлення несправностей прикладного програмного забезпечення від мережних несправностей з застосуванням додаткових часових параметрів, що дозволяє скоротити часові витрати на пошук несправності. Удосконалено методи пошуку явних і прихованих мережних несправностей, що дозволяє підвищити ефективність процедури постановки діагнозу, а також знизити трудомісткість їх пошуку. Удосконалено структурний метод пошуку явних адресованих несправностей, який передбачає сполучення структур даних умовного методу пошуку дефектів у цифрових пристроях та безумовного методу аналізу багатозначних таблиць несправностей, що дає змогу скоротити область підозрюваних несправностей. Розвинуто метод визначення області підозрюваних несправностей прихованого типу з урахуванням різної природи явних і прихованих несправностей на базі застосування матриці елементарних перевірок і процедури кодування реакцій, що дозволяє зменшити розмір таблиці експериментальних даних і скоротити часові витрати на пошук прихованих несправностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.311-08 +
Шифр НБУВ: РА351565

Рубрики:

      
11.

Бала О.П. 
Система моделювання оцінки та прогнозу росту штучних мішаних дубових деревостанів Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / О.П. Бала ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше показано різницю між таксаційними показниками дубових деревостанів для ліво- та правобережної частини лісостепової зони України. Запропоновано динамічну бонітетну шкалу для штучних мішаних модальних дубових лісостанів. Розроблено математичні моделі динаміки основних таксаційних показників та побудовано модальні таблиці ходу росту для штучних мішаних насаджень дуба звичайного. Наведено алгоритм актуалізації та комплекс універсальних математичних моделей прогнозу росту основних таксаційних показників деревостану за регіонами Лісостепу та класами бонітету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П362(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА332148

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Биченко В. Б. 
Розмірно-якісна структура дубових деревостанів Придніпровського правобережного Лісостепу України та вдосконалення її оцінки / В. Б. Биченко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню, узагальненню і моделюванню кількісних та якісних характеристик запасу дубових деревостанів, розробленню відповідних нормативів для потреб лісогосподарських підприємств. Експериментальну основу дослідження забезпечують зібрані здобувачем дані обміру та оцінки якості модельних дерев, отримані на тимчасових пробних площах, закладених у дубових деревостанах регіону дослідження. Опрацьовано систему математичних моделей твірної стовбурів дуба, на основі яких розроблено об'ємні таблиці, входами в які слугує діаметр та висота. На основі розроблених математичних моделей розподілу стовбурової деревини на якісні категорії, а ділової – за класами діаметрів побудовано таблиці розмірно-якісної структури для таксації пристиглих, стиглих та перестиглих дубових деревостанів Придніпровського правобережного Лісостепу України. Особливістю розроблених нормативів є окрема таксація ділових і напівділових стовбурів та інформація про розподіл ділової деревини за класами діаметрів, які визначені європейськими стандартами на круглі лісоматеріали.^UThe dissertation aims to characterize quantitative and qualitative features of growing stock volume of oak stands and develop an appropriate tree stems volume tables to satisfy operational requirements of forest enterprises. As an experimental material for the study, model tree measurements and log grading data have been collected on temporal sample plots established by the author in oak stands of RightBank Dnipro Forest Steppe.The stem taper models of oak trees have been developed in the dissertation. They have been used to compile tables that predict volume of oak stems using diameter at breast height and total tree height as input parameters. Using mathematical models of tree stem volume distribution by quality classes and distribution of merchantable wood volume by diameter classes, log-grade volume tables for oak trees were constructed. They are applicable for assessment of growing stock volume of pre-mature, mature and over-mature oak stands of Right-Bank Dnipro Forest Steppe. The specifics of the tables consists in that they provide different stem volume assessment of merchantable and semi-merchantable trees and predict distribution of merchantable volume into diameter classes using requirements of new European standards on wood quality.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Бичук О.І. 
Біомеханічний контроль постави учнів у процесі фізичного виховання: Автореф. дис... канд. наук з фізичного виховання та спорту: 24.00.02 / О.І. Бичук ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено закономірності формування геометрії мас тіла школярів, досліджено динаміку зміни біодинамічних характеристик їх тіла та пружно-в'язких властивостей скелетних м'язів, які беруть участь у регуляції ортоградного положення тіла, вивчено біомеханічні особливості формування вертикальної пози. Запропоновано методи біомеханічного контролю постави школярів, розроблено дидактичну програму профілактики порушень постави, перевірено їх ефективність у процесі профілактики порушень постави. Наведено таблиці оцінок фізичного розвитку учнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 + Ч510.912.1
Шифр НБУВ: РА314867 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Блищик І.В. 
Продуктивність та надземна фітомаса вільхи клейкої у деревостанах Західного Полісся України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / І.В. Блищик ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено закономірності територіального, вікового, еколого-лісівничо-таксаційного розподілу насаджень вільхи клейкої. Теоретично обгрунтовано та практично реалізовано нормативно-інформаційне забезпечення методики оцінки кількісних і якісних параметрів компонентів надземної фітомаси дерев і деревостанів вільхи клейкої у Західному Поліссі України. Встановлено зв'язок між показниками компонентів крони дерев і його розмірами, за якого природна та базисна щільність деревини, кори та деревини в корі стовбура змінюється вздовж стовбура та залежить від віку дерева. За допомогою статистичного методу оцінено розподіл досліджуваних ознак. Створено біопродукційні моделі оцінки параметрів природної та базисної щільності деревини, кори й деревини в корі стовбурів і гілок дерев. Одержано середню базисну та природну щільність компонентів надземної фітомаси дерев вільхи клейкої. Визначено частку листя у деревній зелені та вміст абсолютно сухої речовини у свіжому листі. Розроблено лісотаксаційні таблиці компонентів фітомаси дерев і деревостанів вільхи клейкої. Розраховано коефіцієнти відношення надземної фітомаси деревостану до його запасу в корі. Запропоновано таблиці вмісту депонованого вуглецю в надземній фітомасі деревостанів вільхи клейкої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.19(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356315

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Бовкун О. А. 
Прогнозування перебігу хронічного гастродуоденіту у дітей з урахуванням факторів агресії та гастропротективного потенціалу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. А. Бовкун ; М-во охорони здоров'я України, Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Наведено результати клініко-лабораторних та інструментальних досліджень, проведених у 158-ми пацієнтів з хронічним гастродуоденітом (ХГД). Розглянуто особливості клінічних проявів та клініко-ендоскопічні варіанти хвороби з урахуванням рівня пепсиногену-1, кислотоутвірної функції шлунка, фукози шлункового соку та показників лектинової гістохімії. Доведено діагностичну цінність визначення фукози шлункового соку, встановлено високу чутливість і специфіку зазначеного методу. Доведено перевагу послідовної ерадикаційної терапії у разі ХГД, асоційованого з Hp, у дітей зі зниженою гастропротекцією. Створено бальні прогностичні таблиці виникнення ранніх рецидивів у дітей з ХГД, неасоційованим з Hp, та ефективності ерадикальної терапії ХГД, асоційованого з Hp, на основі предикторів з урахуванням їх інформативності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1-3
Шифр НБУВ: РА381200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Бондаренко О.О. 
Оптимізація інвестиційного забезпечення інноваційної складової економічного зростання в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / О.О. Бондаренко ; Укр. акад. банк. справи. — Суми, 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено методичні підходи і наведено практичні рекомендації щодо планування стратегій оптимального інвестиційного забезпечення інноваційних процесів, спрямованих на економічне зростання у транзитивній економіці України. Метод оптимізації інвестиційного забезпечення інновацій розроблено на основі досліджень виробничої функції як трихфакторної моделі економічного зростання, необхідними елементами якого є реальні капіталовкладення, зайнятість населення у економіці й темп нематеріалізованого науково-технічного прогресу (інноваційна складова економічного зростання). Розвиток традиційних підходів у запропонованій моделі полягає у використанні темпової форми виробничої функції (рівняння темпів приросту) в якості цільової функції для визначення оптимальних пропорцій приросту факторів розвитку. Дана умова забезпечує багатоваріантність вибору стратегій зростання у випадку різних сценаріїв розвитку та обмеження на прирости ресурсів. У якості доповнень до традиційних методів відбору і моніторингу інноваційних проектів запропоновано використовувати розроблені таблиці співвідношень граничних значень ризику і прибутковості, а також методи мережевого планування і управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-55-56
Шифр НБУВ: РА309511 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Борецький Т. Р. 
Розробка та реалізація методів обчислення елементарних функцій на основі програмних та апаратних засобів / Т. Р. Борецький. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена удосконаленню методів обчислення елементарних функцій, які на сьогоднішній день використовуються переважно у цифрових апаратних засобах напівпровідникової техніки. Основні завдання в дослідженні полягали у підвищенні швидкодії алгоритмів шляхом оптимізації використовуваних структур для досягнення нижчих значень латентності (і, відповідно, кількості тактів), а також покращення показників ресурсоємності при реалізації алгоритмів за допомогою апаратних засобів. Запропоновані методи були реалізовані як на програмному рівні для процесорних архітектур різного рівня складності, так і з допомогою програмованих логічних інтегральних схем, що, в свою чергу, дозволяє здійснити портування розроблених методів у інтегральну схему. Описані пропоновані методи, способи їх одержання та представлення у вигляді схем та графіків. Показано переваги та слабкі місця методів, що виникають чи можуть виникнути в тій чи іншій конфігурації кінцевого обладнання чи готового продукту. Подано способи, за допомогою яких стає можливим прискорити або спростити існуючі методи обчислень, підвищивши їх швидкодію чи зменшивши латентність та ресурсоємність. Описано процес виведення залежностей та формул. Наведено блок-схеми алгоритмів, гістограми розподілу результатів. Запропоновані нові підходи та шляхи обчислення функцій, наведені їх логічні схеми та здійснено зіставлення точності обчислень залежно від складності реалізації вибраного методу. Значну увагу приділено методу CORDIC, за допомогою якого можна обчислювати такі функції, як: синус, косинус, тангенс, експоненту, квадратний корінь, гіперболічні та обернені тригонометричні функції. Враховуючи, що найбільший інтерес із представлених функцій становить обчислення синуса та косинуса, під час практичної реалізації методів залежно від контексту поставленої задачі для демонстрації роботи використовуються саме ці функції. При використанні класичних методів точність обчислень залежить від розрядності операндів та кількості здійснених ітерацій. При невеликих кількостях ітерацій всі вхідні та вихідні значення можна задавати у вигляді таблиці, розміщеної в пам'яті. Також враховуємо, що у переважній більшості пристроїв доступним є деякий, хоч і незначний обсяг пам'яті, який можна використати для прискорення роботи більшості методів. Причому ефект буде відчутним і у випадку, якщо обсяг виділеної пам'яті становить сотні чи навіть десятки байт (оперативної чи флеш пам'яті у випадку використання мікроконтролера). Автором запропоновано нові методи знакозмінного та беззнакового перекодування вхідного аргументу, які дають змогу гнучко змінювати обсяг пам'яті, число ітерацій і, відповідно, апаратні затрати. Здійснюється апаратна реалізація розглянутих методів на платформах ПЛІС. Аналізується доступна на сьогодні апаратна база для їх імплементації від виробників Intel (Аltera) та Xilinx. Розглянуті особливості вибраних ПЛІС, специфіка апаратної реалізації алгоритмів, зокрема, вплив архітектури та інтегрованих блоків ПЛІС на функціональність реалізованих методів. Наведені схеми пропонованих алгоритмів на рівні регістрових передач та вентильного рівня на етапі їх розміщення (фітінгу) в кристалі. Розглянуто способи оптимізації алгоритмів в умовах використання конкретної платформи та залежно від версії та налаштувань середовищ розробки. Наведені результати імплементації методів безпосередньо в ПЛІС з оцінкою їх вихідних характеристик, таких, як максимальна тактова частота, ресурсоємність та енергозатратність. Верифікація коректності функціонування алгоритмів здійснюється як за допомогою імітаційного моделювання, так і після заміру фізичних показників та даних, отриманих в процесі тестування запрограмованої ПЛІС. Значну увагу приділено модифікованому методу знакозмінного перекодування - беззнакове перекодування, в якому всі аргументи приймають лише додатні величини, що дозволяє спростити реалізацію алгоритму та необхідні для цього апаратні ресурси зі збереженням переваг підходу перекодування. Основним параметром, що демонструє переваги пропонованого алгоритму, є латентність, яка оберненопропорційна тактовій частоті та залежить від кількості тактів, необхідних для обчислення функції. Кількість тактів, у свою чергу, може змінюватись завдяки змінам розміру виділеної пам'яті. Порівняння результатів методу перекодування для платформи Xilinx здійснено із пропонованою виробником імплементацією IP бібліотеки CORIDC. Для платформи Intel порівняння здійснювалось із вбудованою мегафункцією.^UThe dissertation is devoted to the improvement of methods for calculating elementary functions, which today are used mainly in semiconductor equipment. The main tasks in the study were to increase the speed of algorithms by optimizing the structures used to achieve lower latency (and, consequently, the number of cycles), as well as improving the resource-intensity indices when implementing algorithms using hardware. The proposed methods were implemented at the software level for processor architectures of different complexity levels, and with the help of programmable logic integrated circuits, which allows the porting of the developed methods to the system on a chip. The advantages and weaknesses of the methods that appear or may arise in one or another configuration of the final equipment or in the final product are shown. The ways in which it is possible to accelerate or simplify existing computational methods, increase their speed, or reduce latency and resource intensity is represented. The process of deducing dependencies and formulas is described. The block diagrams of algorithms, results distribution gistographs are presented. New approaches and ways of calculation of functions are offered, their logic diagrams are represented and the comparison of the accuracy of calculations is carried out depending on the complexity of the implementation of the chosen method. Considerable attention is paid to the CORDIC method by which one it is possible to compute functions such as sinus, cosine, tangent, exponent, square root, hyperbolic and inverse trigonometric functions. Taking into account that the great interest in the presented functions is the calculation of sinus and cosine in the practical implementation of methods depending on the context of the problem, the functions used to demonstrate the work are done. When we using classical methods, the accuracy of calculations depends on the number of operands and the number of iterations performed. In small quantities of iterations, all input and output values can be set in the form of a table placed in memory. Given that, for the vast majority of devices, some memory, though insignificant, is available, can be used to accelerate the CORDIC method. Moreover, the effect will be noticeable if the volume of allocated memory is hundreds or even dozens of bytes (operating or flash memory in the case of microcontroller). The author proposes a new method for the conversion of the input argument into an alternate, which allows flexible change of the memory for the look-up table and the number of iterations. The hardware implementation of the considered methods on the FPGA platforms is carried out. Analyzed the available hardware base for their implementation from Intel (Altera) and Xilinx manufacturers. The features of selected FPGAs, the specifics of the hardware implementation of algorithms, in particular, the influence of architecture and integrated FPGA blocks on the functionality of the implemented methods are considered. The schemes of the offered algorithms on the level of register gears and the low level at the stage of their placement (fitting) in the crystal are given. The methods of optimization of algorithms in terms of use a specific platform and depending on the version and settings of the development environment are considered. The results of impetence of methods directly in the FPGA with the estimation of their initial characteristics, such as the maximum clock frequency, resource intensity and energy consumption are given. The verification of correctness of algorithms functioning is carried out both by means of simulation modeling, and after measurement of physical indicators and data obtained during the testing of the programmed FPGA. Considerable attention is paid to the modified method of alternating transcoding - unsigned transcoding, in which all arguments take only positive values, allow simplification of the implementation of the algorithm, and necessary hardware resources for this, while preserving the advantages of the transcoding approach. The main parameter demonstrating the advantages of the proposed algorithm is the latency, which is inversely proportional to the clock frequency, and depends on the number of steps required to calculate the function. The number of cycles, in turn, may change due to the change in the size of the allocated memory. Comparison of the results of the undocumented conversion method for the Xilinx platform was carried out with the proposed implementation by the CORIDC IP library. For the Intel prototype, a comparison was made with the built-in megafunction.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Борисова М.В. 
Викликані ЕЕГ-потенціали у дітей і підлітків: зв'язок з індивідуальними особливостями уваги: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / М.В. Борисова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано взаємозв'язок біопотенціалів головного мозку та індивідуальних характеристик уваги у дітей. На основі результатів дослідження у здорових дітей (5 - 16 років) та в дітей з порушеннями мовлення і затриманим психічним розвитком (10 - 12 років) зареєстровано викликані потенціали (ВП) у процесі визначення часу реакції, показники уваги за методиками "Таблиці Шульте" та "Знайди і викресли". Доведено, що особливістю ВП дітей 5 - 7 років є виражена хвиля N2, слабкий розвиток умовної негативної хвилі (УНХ). Виявлено кращі характеристики уваги у дітей зазначеної групи та у здорових дітей 10 - 12 років з максимально вираженою хвилею N1 - P2. Відзначено, що у дітей 15 - 16 років розвинено увагу з максимальними амплітудами Р1, Р2, УНВ, Р300 та мінімальною амплітудою N2, з функціональними порушеннями збільшений час реакції, знижена амплітуда УНХ, збільшені амплітуда і латентний період Р300.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.515 +
Шифр НБУВ: РА328127

Рубрики:

      
19.

Булгакова Л.П. 
Етнокультурна характеристика народної вишивки Поділля (кінець XIX - 30-і роки XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / Л.П. Булгакова ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Інститут народознав.. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено українську традиційну вишивку як етнокультурний об'єкт в системі матеріальної культури населення Поділля. Висвітлено народний досвід у послідовності генетичного взаємозв'язку матеріалу і технік вишивання, топографії вишивки та крою виробів, окремих мотивів і стилістичних особливостей орнаменту вишивки. Вказано причини модифікаційних змін на історичному, економічному, етнічному рівнях. Визначено й охарактеризовано типи подільської вишивки, їх специфічні ознаки та спільні національні риси у контексті традиційної української вишивки. Запропоновано власний підхід до аналізу вишивки на основі класифікації та типології найголовніших її чинників. Додатком є короткий тлумачний словник (310 найменувань), каталог вишитих сорочок (420 найменувань), аналітичні таблиці (350 рисунків).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР7,35)-417 + Т594.172.4
Шифр НБУВ: РА311207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Буфатіна І.В. 
Інформаційні та методологічні засади формування і аналізу фінансових звітів підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.В. Буфатіна ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2002. — 22 с.: рис. — укp.

Систематизовано концептуальні засади фінансової звітності, обгрунтовано теоретичні аспекти та критерії оцінки змісту та структури фінансової звітності. Визначено критерії та напрями моделювання фінансової звітності в Україні, побудовано моделі фінансових звітів на підставі оптимізації їх структури. Розроблено алгоритм визначення показників звіту про рух грошових коштів у вигляді робочої таблиці, запропоновано системний підхід до організації та методики складання, аналізу фінансової звітності та прогнозування звітних показників в інформаційній системі управління підприємством. Розроблено критерії оцінки фінансових коефіцієнтів і методику їх визначення залежно від видів діяльності підприємств. Наведено комплексну методику аналізу та прогнозування показників фінансової звітності підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-93-15 + У053.9(4УКР)290-93 +
Шифр НБУВ: РА321423

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського