Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (16)Книжкові видання та компакт-диски (21)
Пошуковий запит: (<.>U=П382.19$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Дідур О.О. 
Біогеоценотичні властивості вільхових лісових екосистем південного сходу України (відновлення, управління, раціональне використання): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.О. Дідур ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 21 с. — укp.

Визначено рівні залягання грунтових вод різних типів ольсів та їх хімізм. Наведено дані щодо макро- та мікроморфологічних, водно-фізичних і фізико-хімічних властивостей досліджених вільшаників. З'ясовано особливості взаємодії листяного опада вільхових біогеоценозів за умов лабораторного експерименту. Охарактеризовано флору та рослинність, особливості грунтової альгофлори та грунтово-підстилкової фауни вільшнеків. Проведено екоморфічний аналіз рослинності різних типів вільшнеків. Визначено масштаби утворення у вільхових лісах різних типів жовена на коренях вільхи чорної. Наведено список рідких рослин і видів, що зникають. Запропоновано рекомендації щодо відновлення, управління та раціонального використання вільхових лісів у південно-східній частині України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.19-425(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА345120

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кравчук Р. М. 
Особливості формування чорновільхових лісостанів в умовах Малого Полісся України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.03 / Р. М. Кравчук ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Подано характеристику еколого-біологічних і лісівничих особливостей вільхи чорної, охарактеризовано природні умови району досліджень. Проаналізовано сучасний стан чорновільхових лісостанів за умов Малого Полісся України, досліджено поширення, ріст і продуктивність чорновільхових деревостанів в регіоні досліджень. Вивчено залежності між морфометричними параметрами крон і ростом дерев за товщиною стовбурів і закономірності формування горизонтальної та вертикальної структури чорновільхових деревостанів. Розроблено моделі управління ростом чорновільхових деревостанів за товщиною стовбурів для одержання потрібних крупномірних сортиментів у запланований вік рубки головного користування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.19-425(4УКР)
Шифр НБУВ: РА375456 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Блищик І.В. 
Продуктивність та надземна фітомаса вільхи клейкої у деревостанах Західного Полісся України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / І.В. Блищик ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено закономірності територіального, вікового, еколого-лісівничо-таксаційного розподілу насаджень вільхи клейкої. Теоретично обгрунтовано та практично реалізовано нормативно-інформаційне забезпечення методики оцінки кількісних і якісних параметрів компонентів надземної фітомаси дерев і деревостанів вільхи клейкої у Західному Поліссі України. Встановлено зв'язок між показниками компонентів крони дерев і його розмірами, за якого природна та базисна щільність деревини, кори та деревини в корі стовбура змінюється вздовж стовбура та залежить від віку дерева. За допомогою статистичного методу оцінено розподіл досліджуваних ознак. Створено біопродукційні моделі оцінки параметрів природної та базисної щільності деревини, кори й деревини в корі стовбурів і гілок дерев. Одержано середню базисну та природну щільність компонентів надземної фітомаси дерев вільхи клейкої. Визначено частку листя у деревній зелені та вміст абсолютно сухої речовини у свіжому листі. Розроблено лісотаксаційні таблиці компонентів фітомаси дерев і деревостанів вільхи клейкої. Розраховано коефіцієнти відношення надземної фітомаси деревостану до його запасу в корі. Запропоновано таблиці вмісту депонованого вуглецю в надземній фітомасі деревостанів вільхи клейкої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.19(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356315

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського