Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (915)Книжкові видання та компакт-диски (441)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>K=БІЛОК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 161
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Журавель О.М. 
Алергічні реакції в організмі собак при згодовуванні білкових кормів (клініко-експериментальні дослідження): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / О.М. Журавель ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Наведено результати дослідження спонтанної алергії у собак, виникнення якої обумовлено згодовуванням білкових кормів. Наведено експериментальні матеріали щодо патогенного впливу білка курячого яйця та сироватики крові коня на організм цуценят. Проведено порівняльне дослідження результатів клінічних, морфологічних, біохімічних та імунологічних досліджень у собак за спонтанної алергії, спричиненої згодовуванням білкових кормів, і у цуценят, яким введено білок курячого яйця та сироватки крові коня. Зафіксовано еозинофілію, підвищення активності аспартатамінотрансферази, аланінамінотрансферази й alpha-амілази, збільшення кількості Т-хелперів і зменшення Т-супресорів, пригнічення факторів неспецифічної природної резистентності, збільшення величини імунорегуляторного індексу та кількості В-лімфоцитів, підвищення вмісту IgE та циркулюючих імунних комплексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П673-451.21 + П836.321 +
Шифр НБУВ: РА368393

Рубрики:

      
2.

Хоменко В.І. 
Аутоімунні реакції клітинного типу до нейроантигенів у постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС з цереброваскулярними захворюваннями: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / В.І. Хоменко ; Держ. установа "Наук. центр радіац. медицини" АМН України. — К., 2008. — 23 с. — укp.

У 1997 - 1998 рр. обстежено 134 постраждалих, з них 108 - учасники ліквідації наслідків аварії (УЛНА) на ЧАЕС 1986 - 1987 рр., 13 - мешканці Чорнобильської зони відчуження з цереброваскулярними захворюваннями, а також 13 - УЛНА з захворюваннями, що супроводжуються порушеннями гематоенцефалічного бар'єра (ГЕБ). До контрольної групи увійшли 66 практично здорових осіб. Показано, що зміни імунного статусу у хворих з цереброваскулярними захворюваннями характеризуються переважно порушеннями тимус-залежної ланки імунної системи. Установлено збільшення активаційних реакцій лімфоцитів на протеїн S-100 і основний білок мієліну (ОБМ) (за даними ДНК-цитометрії та лактації HLA-DR) в УЛНА на ЧАЕС і мешканців Чорнобильської зони відчуження з цереброваскулярними захворюваннями у порівнянні зі здоровими особами та їх тотожність в осіб з захворюваннями, що супроводжуються порушеннями ГЕБ. Установлено, що активаційні реакції лімфоцитів на 5 - 100 (за даними активації HLA-DR) в УЛНА з цереброваскулярними захворюваннями залежать від дози опромінення та вірогідно підвищені у хворих з більшими дозовими навантаженнями (від 300 до 940 мЗв у порівнянні з опроміненими у меншому діапазоні доз (до 300 мЗв). Комплексна судинно-ноотропна терапія в УЛНА з дисциркуляторною енцефалопатією призводить до вірогідного збільшення експресії HLA-DR антигену лімфоцитів на S-100. Установлено патогенетичне значення аутоімунних реакцій клітинного типу до S-100 і ОБМ у постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС у розвитку цереброваскулярної патології у віддалений період після опромінення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-2 + Р361 +
Шифр НБУВ: РА359878

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Савчук О. М. 
Білок-білкові взаємодії в механізмах регуляції гемостазу за патологічних станів: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.04 / О. М. Савчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Вивчено білок-білкових взаємодій за розвитку патологічних станів системи гемостазу. Показано виникнення нових білок-білкових взаємодій, нехарактерних для нативного стану систем зсідання та фібринолізу. Доведено необхідність комплексного підходу для аналізу стану системи гемостазу в нормі та за патології. Вперше показано, що стрептокіназа викликає значне вивільнення тканинного активатора плазміногену з ендотеліоцитів в русло крові. Доведено, що стрептокіназа впливає на ендотелій не тільки шляхом утворення плазміну, але також і без його участі. Методологічні підходи одержують високоочищені препарати білків, поліклональних антитіл та ефекторів системи гемостазу. Представлено дані важливі для розуміння динамічних особливостей перебігу білок-білкових взаємодій між окремими ланками системи гемостазу за патологічних станів. Розроблено концепцію пошуку нових методів діагностики та направленної корекції патологій системи гемостатичного балансу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*112.5 + Р252.711
Шифр НБУВ: РА377522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Кучмеровська Т.М. 
Біологічна дія вітаміну PP та його похідних у нервовій системі щурів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / Т.М. Кучмеровська ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Досліджено механізми біологічної дії вітаміну PP та його похідних у нервовій системі. Виявлено факт існування специфічного зв'язування NAD "мембранною системою", яка представлена NAD-зв'язуючим білком. Визначено, що в ЦНС вітамін PP та NAD здійснюють модулюючу дію на процеси вивільнення та зворотнього поглинання серотоніну, дофаміну та ГАМК на моделях патологій нервової системи (PP-гіповітаміноз, хвороба Паркінсона, діабетична нейропатія). Встановлено наявність нікотинамідних динуклеотидів у синаптичних пухирцях та синаптосомах, а також системи синтезу та розпаду NAD у нервових закінченнях "пуринергічних відділів" головного мозку. Доведено важливу роль синаптичних пухирців нервових закінчень у прояві пресинаптичної модуляторної дії NAD. Знайдено, що NAD концентраційно-залежно впливає на трансмембранний потенціал плазматичної мембрани нервових закінчень. Коригуюча дія вітаміну PP та його похідних, ймовірно, здійснюється через NAD-зв'язуючий білок та їх участь в окисно-відновних та інших метаболічних процесах. Запропоновано гіпотезу щодо механізмів реалізації біологічної дії вітаміну PP та його похідних у нервовій системі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177*022*112.6,022 + Е60*725.321.13*06,022 + Р281.771-29
Шифр НБУВ: РА308453 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Кутько С.П. 
Біологічні особливості шавлії лікарської (IBSalvia officinalis/I L.) у Передгірному Криму: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / С.П. Кутько ; УААН. Нікіт. ботан. сад - Нац. наук. центр. — Ялта, 2005. — 21 с. — укp.

Наведено результати досліджень біоморфологічних, анатомічних, біохімічних особливостей і корисних ознак шавлії лікарської. Вивчено особливості росту та розвитку даної рослини, її насіннєвого розмноження за умов Передгірної зони Криму. Надано стислу ботанічну характеристику вузьколистої, широколистої, білоквіткової та рожевої форм. Оцінено екотипи за комплексом біолого-морфологічних показників. Виділено високопродуктивні генотипи, перспективні для селекції. Визначено масову частку ефірної олії та її компонентний склад у коренях, стеблах, листі, суцвіттях і надземній масі рослини. Установлено динаміку накопичення ефірної олії в онтогенезі, а також кількісну залежність основних компонентів та масової частки ефірної олії від екологічних умов і віку рослин. Вивчено особливості вегетативних і репродуктивних органів у взаємозв'язку з локалізацією ефірної олії. Виявлено її максимальне утворення та накопичення у листі, а саме - до 2,5 %, мінімальне у коренях (до 0,15 % для абсолютно сухої речовини). Визначено основні структурні елементи ефірної олії залежно від умов вирощування рослин та їх вплив на продуктивність. Показано економічну ефективність та перспективи розширеного виробництва сировини шавлії лікарської.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.39-2 шавлія лікарська +
Шифр НБУВ: РА341026

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Борейко О.Л. 
Виділення та вивчення властивостей білків з скелетних елементів губки Suberites Domuncula: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.Л. Борейко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено біохімічні властивості білків з кремнієвих скелетних елементів губки Suberites domuncula. Вивчено вплив цих білків у складі біокомпозитного матеріалу на процеси проліферації та мінералізацї в остеогенній культурі SaOS-2. Установлено, що білкова частина кремнієвих скелетних елементів губки Suberites domuncula переважно представлена білками з молекулярною масою 23 і 24 кДа. Білок з молекулярною масою 24 кДа (сілікатеїн alpha) ідентифіковано за методом електроспрей мас-спектрометрії. Показано, що сілікатеїн синтезується у формі проензиму й активується шляхом процесінгу під час формування спікул. Ензим сілікатеїн має олігомерну організацію та посттрансляційну модифікацію. Рівень мінералізації SaOS-2 клітин, вирощених на поверхні, модифікований білками з кремнієвих скелетних елементів, кополімеризованих з тетраетилортосилікатом, прискорює процеси проліферації та значно підвищує рівень біомінералізації клітин, вирощених на поверхні, модифікованій біокомпозитним матеріалом. Результати, одержані завдяки проведеним дослідженням, можуть бути використані для більш детального дослідження особливостей регуляторних механізмів полімеризації кремнію у губках, які утворюють скелетні елементи, які містять кремній, за "м'яких умов". Визначено доцільність застосування даних про склад органічного компоненту спікул та його біохімічної характеристики для розробки біотехнологічних підходів для виробництва нових біокомпозитних матеріалів. Протеїни з кремнієвих скелетних елементів можуть бути включені до складу біоактивних матеріалів у хірургії, ортопедії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.12*725.111.3 +
Шифр НБУВ: РА358906

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Чорний С. А. 
Вплив антагоністів тіаміну на сигнальні процеси апоптозу в нервових клітинах у культурі: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / С. А. Чорний ; Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено загальний порівняльний аналіз впливу трьох різних за характером дії антагоністів тіаміну на життєздатність субкультур нервових клітин різних видів організмів. Досліджено, що загибель нервових клітин під впливом антагоністів тіаміну відбувається шляхом активації апоптозу. З'ясовано характер змін експресії ключових апоптичних факторів та інших білків і ферментів, які беруть участь в сигнальних процесах апоптозу, під впливом окситіаміну. Вперше досліджено стан активності білка р53 за індукції апоптозу, зумовленого дією антагоністів тіаміну. Одержані результати свідчать, що білок р53 впливає на рівень експресії даних ферментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177*550.38 + Е60*669.53*550.38
Шифр НБУВ: РА373650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Білокобильський С. А. 
Вплив пептидогліканів, ліпополісахаридів та екзотоксинів бактерій на метаболізм та антитілопродукуючу активність B-лімфоцитів in vitro: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / С. А. Білокобильський ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2010. — 16 с.: табл. — укp.

Проаналізовано вплив пептидогліканів, ліполісахаридів і екзотоксинів бактерій на метаболізм і антитілопродукуючу активність B-лімфоцитів периферійної крові людини in vitro. Вперше вивчено in vitro вплив стафілококового, дифтерійного та правцевого токсинів, а також пептидогліканів і ліпополісахаридів стафілококів, стрептококів, ешерихій, клебасієл, псевдомонад і шигел на стан процесів перекисного окиснення ліпідів, активність ферментів системи антиокиснювального захисту, систему циклічних і аденілових нуклеотидів і антитілопродукцію B-лімфоцитів периферійної крові людини in vitro. Показано, що бактеріальні похідні мають видо- та дозозалежний проокиснювальний, дизметаболічний і імуносупресивний вплив на B-лімфоцити під час безпосереднього контакту in vitro. Встановлено, що найбільш негативно на B-лімфоцити впливають бактеріальні екзотоксини, а найменш негативно - пептидоглікани. Негативний вплив пептидогліканів, ліпополісахаридів і бактеріальних екзотоксинів на метаболічний статус і антитілопродукцію B-лімфоцитів збільшується у разі зростання діючих концентрацій даних бактеріальних похідних. Невеликі (5 мг/л) і середні (25 мг/л) концентрації бактеріальних пептидогліканів і ліпополісахаридів активують утворення B-лімфоцитами імуноглобулінів класів M, G, A.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.711 + Е70*743.324
Шифр НБУВ: РА382161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Сиромятникова Н.А. 
Вплив способів утримання м'ясної худоби на ефективність виробництва яловичини в степовій зоні України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Н.А. Сиромятникова ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено різні способи утримання м'ясної худоби: безприв'язний на глибокій підстилці під наметами з годівлею на вигульно-кормових майданчиках або у капітальному приміщенні та прив'язний у капітальному приміщенні. Охарактеризовано вплив способу утримання на продуктивність молодняка м'ясної худоби, забійні показники та якість м'яса бичків. Досліджено ефективність використання кормів на виробництво приросту живої маси. Визначено адаптаційні реакції організму тварин під час дії екзогенних факторів та встановлено конверсію протеїну та енергії корму в білок та енергоємність м'ясної продукції. Надано біоенергетичну та економічну оцінку виробництва яловичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603,2-60(4Укр)
Шифр НБУВ: РА315585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Подзігун І.М. 
Геологічна будова та кореляція стратиграфічних розрізів метаосадових порід Овруцького палеорифта та грабен-синкліналей Ростовського виступу Українського щита: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.01 / І.М. Подзігун ; Ін-т геол. наук НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Установлено належність систем палеозападин і палеорифтових структур пізнього протерозою до тектоно-магматичних шовних зон зчленування різних за віком структурно-речовинних комплексів кристалічного фундаменту, в яких тектонічні рухи і активний вулканізм проявлялися неодноразово протягом тривалого геологічного часу. Цими структурами контролюються склепіннєво-брилові підняття середнього протерозою, у центрі яких формувалися масиви гранітів рапаківі, а за периферією - компенсаційні прогини, заповнені продуктами руйнування порід вулкано-плутонічної асоціації та вулканогенних споруд. Відзначео, що разом з уламковим матеріалом у прогини надходили кластогенні алмази, золото, циркон та інші матеріали. Охарактеризовано Білокоровицьку та Вільчанську палеозападини, що входять до системи від'ємних структур Овруцького палеорифту, як компенсаційні прогини розтягання, що формувалися навколо Коростенського склепіннєво-бриллового підняття в середньому протерозої. Розглянуто уламковий матеріал розрізу базального горизонту нижньобілковицької підсвіти топілянської серії як релікт середньопротерозойського доплитного осадового чохла. Установлено, що опускання всієї геоструктури Українського щита, яке почалося у рифеї, зумовило прояв рифтогенезу, повернення морського режиму на його територію та формування великих палеорифтових структур, грабен-синкліналей і накладених на фундамент западин, прикладом яких є вивчена Овруцька грабен-синкліналь широтного простягання та від'ємні структури Ростовського виступу. У породах, що виповнюють від'ємні палеоструктури пізнього протерозою, сконцентровані рудопрояви та родовища кластерного (алмазів, золота, олова) та гідротермального типів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д390(45УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА360824

Рубрики:

      
11.

Панченко В. І. 
Громадсько-політична та наукова діяльність І. П. Білоконського (1855 - 1931): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В. І. Панченко ; МОНМС України, Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження життя та діяльності І. П. Білоконського. Відтворено біографію та визначено комплекс чинників, які вплинули на формування його світогляду та становлення наукової діяльності, досліджено суспільно-політичну та культурно-просвітницьку діяльність. Розкрито його значення як прихильника народної тактики та демократизації суспільного життя під час заслання. Проаналізовано його внесок у запровадження політичних свобод та конституційного ладу, погляди на систему управління народною освітою та розвиток земського самоврядування. Охарактеризовано участь І. П. Білоконського у просвітницькому та національному русі. Проведено оцінювання його внеску у наукове та суспільно-політичне життя України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Білоконський І. П. + Ш5(4УКР)6-4 Білоконський І. П. 4,0
Шифр НБУВ: РА385420 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Шестопалка Р.І. 
Діагностика і методи патогенетичної терапії собак породи німецька вівчарка за гострого і хронічного перебігу ниркової недостатності: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / Р.І. Шестопалка ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано методи діагностики, зокрема диференціальної діагностики гострої та хронічної ниркової недостатності, у собак службової породи німецька вівчарка за зміною біохімічних показників крові. Встановлено зміни активності субстратних ферментів, наведено рекомендації щодо використання з метою діагностики та диференціальної діагностики гострої та хронічної ниркової недостатності показників зміни індексів аспартатамінотрансфераза + аланінамінотрансфраза/гаммаглутамілтрансфераза, азотовий коефіцієнт/білковий коефіцієнт, креатин/загальний білок, креатин/альбуміни, креатинін/глобуліни, аланінамінотрансфераза/гаммаглутамілтрансфераза, alpha-амілаза/гаммаглутамілтрансфераза. Вперше досліджено вплив амінокислот у комплексі з мікроелементами на організм службової породи німецька вівчарка у разі гострої та хронічної ниркової недостатності. Розроблено й апробовано схеми ефективної терапії собак з даними патологіями з використанням препаратів Амінодіал і CV, виготовлених на основі амінокислот і мікроелементів, за умов різних шляхів їх введення. Доведено суттєву роль функціонального стану печінки та травного каналу у лікуванні собак з різними формами ниркової недостатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.618-953 +
Шифр НБУВ: РА368053

Рубрики:

      
13.

Колов Г.Б. 
Діагностика та лікування гнійних ускладнень після ендопротезування кульшового та колінного суглобів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Г.Б. Колов ; Держ. установа "Ін-т травматології та ортопедії АМН України". — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему оптимізації лікування хворих з інфекційними ускладненнями після ендопротезування суглобів. Уточнено та систематизовано фактори ризику виникнення гнійного запалення у ділянці ендопротеза. На підставі клінічних спостережень 91-го хворого (64-х - після ендопротезування кульшових суглобів та 27-ми - колінних) установлено цінність клінічних, рентгенологічних, ультрасонографічних, мікробіологічних, серологічних та імунних методів діагностики гнійно-запального процесу. Розроблено алгоритм ранньої діагностики гнійного запалення після ендопротезування. За результатами мікробіологічного дослідження встановлено переважну наявність грампозитивної мікрофлори (у 78,6 % випадків) у порівнянні зі стафілококом (у 66,7 %). На підставі даних, одержаних завдяки серологічному дослідженню, доведено, що високий рівень антитіл до S. aureus і S. pyogenes одночасно з реакцією на C-реактивний білок має діагностичну інформативність у разі доопераційного виявлення парапротезної інфекції та післяопераційного моніторингу. Установлено, що основний захист проти інфекційних збудників гнійно-запального процесу у досліджених хворих відбувається через гуморальну ланку імнунітету, про що свідчить збільшення кількості імуноглобулінів класів A, M і G. Удосконалено та впроваджено комплексне лікування гнійних ускладнень після ендопротезування кульшового та колінного суглобів за етапами: передопераційної підготовки, хірургічної санації осередку, консервативної терапії та комплексу реабілітаційних заходів. Впровадження запропонованих заходів дозволило одержати 59,4 % добрих, 31,2 % задовільних і 4,7 % незадовільних результатів у хворих з нагноєнням у кульшовому суглобі та відповідно 74,1 % добрих, 22,2 % задовільних і 3,7 незадовільних - з нагноєнням у колінному суглобі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285 +
Шифр НБУВ: РА356409

Рубрики:

      
14.

Білоконь А.М. 
Діагностика уражень нирок і легенів у хворих на ревматоїдний артрит та їх корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.М. Білоконь ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2002. — 20 с. — укp.

Удосконалено діагностику уражень нирок і легенів у хворих на ревматоїдний артрит завдяки використанню міжфазної тензіореометрії сечі і конденсату вологи видихуваного повітря. Визначено окремі чинники, які впливають на частоту і перебіг ревматоїдного гломерулонефриту, інтерстиціального нефриту, амілоїдозу нирок, плевриту, дифузного інтерстиціального фіброзу, фіброзувального альвеоліту, ревматоїдних легеневих вузликів. Проаналізовано стан легеневого сурфактанту у тварин з експериментальним ад'ювантним артритом. За допомогою фізико-хімічних методів дослідження патологія нирок і легенів діагностується в 4,2 і 4,7 разів частіше, ніж під час загальновизнаного обстеження, а ефективність терапії нефропатії і пневмопатії залежить від початкових фізико-хімічних властивостей сечі і вологи видихуваного повітря. Глюкокортикоїдні гормони позитивно впливають на біофізичний стан сечі, а системна ензимотерапія - на параметри видихуваного повітря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161-5 + Р414-4 + Р412.3-4
Шифр НБУВ: РА319414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
15.

Білокриницька Л.М. 
Діагностування стану та довготермінових змін озонового шару за даними космічних спостережень: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / Л.М. Білокриницька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Розроблено й апробовано на борту космічного апарату багатоканальний озонометричний прилад УФ діапазону. Створено методику взаємного порівняння даних про загальний вміст озону (ЗВО) за результатами наземних і космічних вимірювань й обгрунтовано критерії допустимості значень розбіжностей. Запропоновано метод розрахунку полів спектральної щільності енергетичного опромінення (СЩЕО) УФ-Б за даними ЗВО та бал загальної хмарності, що дозволяє мапувати значення досліджуваних полів на значних територіях, а не лише в безпосередній близькості від вимірювальних приладів. За даними вимірів апаратурою CRISTA з борту космічного апарату "Shuttle" доведено, що початкова фаза весняної озонової антарктичної аномалії розвивається на 3 - 4 тижні раніше й уточнено наукові уявлення про імовірність її поширення на значно більш низькі широти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23 с141.271 +
Шифр НБУВ: РА336791

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Туранська 
Дослідження міжфазних взаємодій у системі вода-клітини-білок-кремнезем методами 1Н ЯМР спектроскопії: Автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / Світлана Петрівна Туранська ; Прикарпатський національний ун-т ім. Василя Стефаника. — Івано-Франківськ, 2006. — 22 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*550-64 в73 + Г124.231,0
Шифр НБУВ: РА345035

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Гливук Н.В. 
Дослідження функціональних властивостей латротоксинподібного білка як можливого учасника процесу нейросекреції: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Н.В. Гливук ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Показано, що латротоксинподібний білок збільшує ступінь АТФ-викликаного злиття гомотипових мембран. Ця властивість латротоксинподібного білка може модулюватися процесами фосфорилювання-дефосфорилювання, зміною pH середовища та шляхом обробки білка N-етилмаліємідом. Встановлено, що латротоксинподібному білку притаманна АТФазна активність, характерна для білків ААА родини АТФаз. Показано, що аплікація 0,1 мкМ латротоксинподібного білка призводить до значного збільшення амплітуди кальцієвого струму P-типу (72 %) та меншому зростанню струму L-типу (33 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.3 + Е60*739.1*08
Шифр НБУВ: РА320681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Білоконь Ю.М. 
Еволюційні тенденції в теорії та методології регіонального планування: Автореф. дис. д-ра архіт.: 18.00.04 / Ю.М. Білоконь ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 36 с.: іл. — укp.

Висвітлено теоретичні та методологічні основи регіонального планування в аспекті еволюційних тенденцій розвитку територій та формування містобудівних знань. Обгрунтовано стратегію удосконалення системи управління розвитком територій. Визначено еволюційні тенденції просторової інтеграції європейських країн, концепції та методи їх перспективної планувальної організації. На основі аналізу тенденцій регіоналізації України, проектно-планувального формування систем розселення, надано пропозиції щодо містобудівної організації її території за умов міждержавної інтеграції. Класифіковано регіони з урахуванням їх ступеневої підпорядкованості, сформульовано пропозиції щодо удосконалення методології системного управління розвитком регіонів з визначенням структури його складових. Розглянуто систему заходів, що сприяє підвищенню ефективності методології регіонального планування в напрямах типологічної ідентифікації регіонів, принципів та методів територіального прогнозування, містобудівного проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н81 +
Шифр НБУВ: РА327912

Рубрики:

      
19.

Ніцак О.В. 
Експериментальне обгрунтування доцільності застосування суспензії нанодисперсного кремнезему як сорбційного засобу: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / О.В. Ніцак ; Держ установа "Ін-т фармакології та токсикології АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено вплив різних полімерних сполук на седиментаційну стійкість і білоксорбуючу активність запропонованої суспензії. Проведено токсикологічні, біохімічні, імунологічні та мікробіологічні дослідження для визначення антитоксичної та гепатопротекторної дії даної лікарської форми. Обгрунтовано склад суспензії нанодисперсного кремнезему. Біохімічні й імунологічні дослідження вказують на гепатопротекторну дію препарату в дозі 100 мг/кг у разі отруєння етиловим спиртом і ізоніазидом. Зазначено, що суспензія має високу сорбційну активність щодо тест-культур мікроорганізмів. Результати роботи доводять наявність у суспензії нанодисперсного кремнезему антитоксичних і гепатопротекторних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-29 "Силікс" +
Шифр НБУВ: РА368613

Рубрики:

      
20.

Бибик О.Ю. 
Експериментальне обгрунтування комбінованого застосування ацелізину та тіотриазоліну в умовах гострої ішемії головного мозку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / О.Ю. Бибик ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Експериментально доведено доцільність та ефективність комбінованого застосування ацелізину з тіотриазоліном, розроблено оптимальний режим їх дозування за умов гострої цереброваскулярної патології ішемічного генезу. Встановлено особливості кінетики різних етапів вільно-радикальних реакцій в утвореннях головного мозку тварин з ішемічним інсультом після попереднього введення ацелізину в комбінації з тіотриазоліном. У порівняльному аспекті виявлено найбільшу чутливість до ішемічного пошкодження кори головного мозку, якій поступаються в даному відношенні гіпокамп та, особливо, стовбур мозку. Розширено та поглиблено існуючі уявлення про стан центрального компонента аденілатциклазного меседжерного каскаду - цАМФ, а також вперше виявлено здатність досліджуваних засобів з церебропротекторною активністю збільшувати продукцію цього ендогенного антигіпоксанту в сироватці крові та головному мозку тварин з церебральним інсультом за типом ішемії. Доведено можливість фармакологічної регуляції захисно-адаптаційних механізмів організму на етапі біотранспорту шляхом підвищення афінітету комплексу "білок - ліганд" з одночасним збільшенням числа місць фіксації та молекул протеїну сироватки крові. Визначено шляхи цілеспрямованого застосування лікарських засобів у підсиленні природних механізмів захисту організму за екстремальних киснедефіцитних станів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-52
Шифр НБУВ: РА319255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського