Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (416)Книжкові видання та компакт-диски (426)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П603$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 78
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Косіор Л.Т. 
Адаптація корів української чорно-рябої молочної та голштинської порід до умов інтенсивної технології виробництва молока : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.04 / Л.Т. Косіор ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено взаємозв'язок між процесом адаптації високопродуктивних корів української чорно-рябої молочної (УЧРМ) і голштинської до безприв'язно-боксового утримання та доїння в доїльному залі та динамікою відновлення їх надоїв до рівня, досягнутого в родильному відділенні, і роздоювання до максимуму. Доведено, що пристосувальна здатність у корів УЧРМП з двома отеленнями менш виражена, ніж у голштинів, а з трьома отеленнями і більше міжпородна різниця в адаптаційній здатності корів дещо нівелюється, хоча за цього також превалюють тварини голштинської породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.3 + П603.9 українська чорно-ряба + П603.9 голштинська
Шифр НБУВ: РА374217 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Шкрядо Л.В. 
Аналіз формування генеалогічної структури поліської м'ясної породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Л.В. Шкрядо ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське, Київ. обл., 2001. — 16 с. — укp.

Викладено основні положення виявлення, побудови й аналізу родинних зв'язків між тваринами, процес формування родоводів у розвитку ліній та родин новоствореної поліської м'ясної породи. Окремі результати роботи використано для апробації поліської м'ясної породи. Зроблено об'єктивну оцінку доцільності, масштабів і методів розведення породи. Комплексно розглянуто та вирішено основні питання селекції поліської м'ясної породи. Визначено перспективні напрямки її удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603,2-334
Шифр НБУВ: РА312458 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Санжара Р. А. 
Біологічно-господарські особливості корів різних типів стресостійкості української чорно-рябої молочної породи в степовій зоні України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / Р. А. Санжара ; ДВНЗ "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Вперше на основі результатів комплексних досліджень продуктивних і технологічних якостей та морфофізіологічних ознак, експериментально доведено доцільність відбору за стресостійкістю з метою більш ефективного розведення корів української чорно-рябої молочної породи за умов степової зони України. Одержано нові дані щодо морфофункціонального статусу та життєздатності новонароджених телят залежно від стресостійкості їх матерів. Вперше досліджено глобуліновий склад молозива та показники безпеки молока корів різних типів стресостійкості за сезонами року (включаючи радіоактивні елементи). Вперше проведено біоенергетичне оцінювання корів різних типів стресостійкості залежно від калорійності молока.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603,1-2
Шифр НБУВ: РА380017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Кураш В.Г. 
Використання енергії поживних речовин напівкровним молодняком худоби чорно-рябої і м'ясних порід залежно від живої маси, віку та статі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.Г. Кураш ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Проаналізовано використання енергії поживних речовин напівкровним молодняком "голштинізованої" чорно-рябої породи з кіанською, абердин-ангуською, шароле та герефордською. У процесі дослідження встановлено, що помісні бугайці та телиці, особливо герефордської шаролезької та кіанської порід, мають кращі середньодобові прирости, потребують менших затрат кормів на одиницю приросту. Доведено, що помісним бугайцям для кращого росту рівень годівлі з 12-місячного віку слід підвищувати на 20 - 25 %, а телицям на 25 - 30 % у порівнянні з існуючими нормами, які доцільно переглянути.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603,2-60 + П603,2-4
Шифр НБУВ: РА314442 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Вороненко А.В. 
Використання імуногенетичних маркерів в селекції червоної молочної худоби: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / А.В. Вороненко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено закономірності формування генотипів у поліалельних локусах у популяціях англерської, червоної датської, голштинської порід і новостворених жирномолочного та голштинізованого типів червоної молочної породи. Досліджено можливість і підтверджено доцільність використання імуногенетичних маркерів для контролю генетичної ситуації під час стабілізуючого відбору. Встановлено імуногенетичні маркери, які характеризують стійкість червоної молочної худоби до захворювання лейкозом. Виявлено позитивний зв'язок гетерогенних підборів батьківських пар на рівень розвитку селекційних і біотехнологічних ознак. Розроблено й удосконалено методи використання імуногенетичних маркерів для підвищення ефективності оцінки генотипів, відбору та підбору тварин для відтворення та консолідації нових типів червоної молочної породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.1-334(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
6.

Шкавро Н. М. 
Використання поліморфізму ДНК для оцінювання генетичних ресурсів м'ясної худоби: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.15 / Н. М. Шкавро ; НААН України, Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське (Київ. обл.), 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше для оціннювання геному аборигенних і малочисельних порід великої рогатої худоби (ВРХ) застосовано комплексний підхід із застосуванням панелі мікросателітних маркерів і ДНК-систем контамінаційного контролю. Проведено оптимізацію умов та удосконалення окремих етапів виділення ДНК із різного біоматеріалу ВРХ. Доведено доцільність використання методів органічної екстракції для довгострокового збереження ДНК. Одержано нові дані поліморфізму 10-ти мікросателітних локусів ДНК популяційної вибірки трьох порід ВРХ - шароле, сірої української та світлої аквітанської за допомогою техніки капілярного гель-електрофорезу. Проведено оцінювання генетичної диференціації між трьома досліджуваними породами із застосуванням ДНК-маркерів і сучасних статико-математичних моделей. Розроблено молекулярно-генетичний підхід до боротьби з контамінацією ДНК шляхом створення мультипраймерної тест-системи для одночасного виявлення геномів збудників вірусної та бактеріальної інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603,2-3
Шифр НБУВ: РА380038 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Єфімов В.Г. 
Вплив мікроелементів і гідрогумату на показники газоенергетичного та білково-мінерального обмінів у голштинської худоби в умовах Степу України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / В.Г. Єфімов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

На підставі результатів дослідження доведено, що комплексне застосування гідрогумату та мінеральних сполук міді, кобальту та йоду коровам під час лактації та телятам голштинської породи покращує їх функціональний стан. За цих умов підвищується продуктивність, що обумовлює високий економічний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 голштинська + П60-273.1 + П60-451.232 +
Шифр НБУВ: РА345794

Рубрики:

      
8.

Димчук А. В. 
Вплив різних типів підбору на господарсько-біологічні ознаки тварин подільського заводського типу української чорно-рябої молочної породи: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / А. В. Димчук ; НААН України, Ін-т розведення і генетики тварин. — Київ; Чубинське, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Наведено результати комплексних досліджень з вивчення онтогенетичного росту та розвитку телиць і бугайців подільського заводського типу української чорно-рябої молочної породи за показниками приростів живої маси й екстер'єру залежно від типу та варіанту підбору. Проведено оцінювання молочної продуктивності корів з визначенням частки впливу батьків і типу підбору на їх продуктивні показники. Досліджено хімічний склад молока, проаналізовано забійні та м'ясні якості, хімічний склад м'яса, морфологічні та біохімічні показники крові бугайців. Визначено кореляційні зв'язки й економічну ефективність вирощування та відгодівлі бугайців і розведення корів, одержаних в результаті різних варіантів підбору. Встановлено залежність типу та варіанту підбору на господарсько корисні ознаки тварин подільського заводського типу української чорно-рябої молочної породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603,1-3
Шифр НБУВ: РА382194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Сиромятникова Н.А. 
Вплив способів утримання м'ясної худоби на ефективність виробництва яловичини в степовій зоні України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Н.А. Сиромятникова ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено різні способи утримання м'ясної худоби: безприв'язний на глибокій підстилці під наметами з годівлею на вигульно-кормових майданчиках або у капітальному приміщенні та прив'язний у капітальному приміщенні. Охарактеризовано вплив способу утримання на продуктивність молодняка м'ясної худоби, забійні показники та якість м'яса бичків. Досліджено ефективність використання кормів на виробництво приросту живої маси. Визначено адаптаційні реакції організму тварин під час дії екзогенних факторів та встановлено конверсію протеїну та енергії корму в білок та енергоємність м'ясної продукції. Надано біоенергетичну та економічну оцінку виробництва яловичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603,2-60(4Укр)
Шифр НБУВ: РА315585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Шкурин Г.Т. 
Генезис симентальської худоби в Україні. Методи створення української симентальської м'ясної породи: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01 / Г.Т. Шкурин ; УААН, Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 35 с. — укp.

Науково обгрунтовано розроблену методику, раціональну схему й етапи створення української симентальської м'ясної породи з використанням географічно віддалених м'ясних сименталів зарубіжної селекції. Установлено високу ефективність поєднання вітчизняних сименталів комбінованого напряму продуктивності з м'ясними сименталами селекції Австрії, США, Канади та Німеччини. Дослідження дали змогу виявити родоначальників комолого типу сименталів - бугая Фанта 39032 та його сина Фазана 832. Проведено порівняльне вивчення росту, розвитку та м'ясної продуктивності комолих і рогатих тварин. Зазначено, що потомство, одержане від комолих бугаїв, має поліпшені племінні, технологічні та продуктивні якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 симентальська
Шифр НБУВ: РА316532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Кузів М.І. 
Господарсько-біологічні особливості корів української червоно-рябої молочної породи різних генотипів в умовах Прикарпаття: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / М.І. Кузів ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень екстер'єрно-конституційних параметрів, молочної продуктивності, морфологічних і функціональних властивостей вим'я, м'ясної продуктивності, морфологічних і біохімічних показників крові, відтворної здатності корів української червоно-рябої молочної породи різних генотипів. Встановлено, що корови, які в генетичній структурі мають 75 % спадковості червоно-рябої голштинської породи і 25 % спадковості симентальської породи характеризуються порівняно високою молочною продуктивністю, задовільними м'ясними якостями, підвищеною відтворною здатністю і пристосованістю до місцевих умов розведення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 українська червоно-ряба молочна
Шифр НБУВ: РА310038 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Шалева О.М. 
Господарсько-біологічні особливості корів української чорно-рябої молочної породи різних виробничих типів в умовах Прикарпаття: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.М. Шалева ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Вперше за умов Прикарпаття проведено комплексне дослідження фенотипових ознак та біологічних особливостей корів української чорно-рябої молочної породи різних виробничих типів (її західної популяції). Вивчено екстер'єрно-конституційні та інтер'єрні особливості, надано порівняльну оцінку молочної продуктивності, морфо-фунціональних властивостей вим'я, м'ясних якостей, відтворної здатності та економічної ефективності розведення корів української чорно-рябої молочної породи. Встановлено зв'язок між окремими селекційними ознаками, виявлено закономірності успадкування молочної продуктивності у корів різних виробничих типів залежно від їх генотипу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603,2-269.8(4Укр)
Шифр НБУВ: РА319675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Косташ В.Б. 
Господарсько-біологічні особливості тварин різних ліній і генотипів української червоно-рябої молочної породи в умовах Буковини: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.Б. Косташ ; УААН, Ін-т розведення і генетики тварин. — Київ; Чубинське, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження селекційно-генетичних і біологічних ознак тварин різних генотипів і ліній буковинського заводського типу української червоно-рябої молочної породи. Зроблено порівняльне оцінювання росту та розвитку, лінійного росту й екстер'єрних особливостей, молочної продуктивності, відтворювальної здатності, функціональних властивостей вимені, морфологічних і біохімічних показників крові, легеневого газообміну корів різної лінійної належності та вивчено м'ясні якості тварин. Виявлено найбільш ефективні генотипи та лінії, що мають суттєве значення у процесі удосконалення загального масиву тварин та одержання високопродуктивних особин буковинського заводського типу. Встановлено частку впливу різних факторів на формування молочної продуктивності корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 українська червоно-ряба + П60-2 +
Шифр НБУВ: РА363206

Рубрики:

      
14.

Данилевський О.О. 
Господарсько-біологічні особливості тварин української червоно-рябої молочної породи Північного регіону України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.О. Данилевський ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — К.; Чубинське, 1999. — 18 с. — укp.

В дисертації викладено процес формування української червоно-рябої молочної породи з констатацією проміжних і кінцевих характеристик тварин цієї породи в умовах Північного регіону України. Встановлено, що вони характеризуються високими селекційно-генетичними параметрами та біологічними особливостями. Генетична структура цього масива худоби забезпечує правильність подальшого перебігу селекційного процесу, направленого на консолідацію і перспективи удосконалення популяції за основними господарсько-біологічними ознаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 українська червоно-ряба молочна

Рубрики:

      
15.

Бабій Н.М. 
Господарсько-біологічні особливості чорно-рябої худоби вітчизняної та зарубіжної селекції в умовах західного регіону України: автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.02.01 / Н.М. Бабій ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — К.- Чубинське, 2008. — 20 с. — укp.

Вперше за господарсько-кліматичних умов одного господарства досліджено господарсько-біологічні особливості чорно-рябої голландської, української, західно- й східнонімецької селекції у чотирьох поколіннях за чотирма лактаціями. Зроблено порівняльну оцінку росту та розвитку, екстер'єрних особливостей, молочної продуктивності, морфологічних і функціональних властивостей вимені, відтворювальної здатності, тривалості господарського використання, хімічного складу молока, морфологічних і біохімічних показників крові, а також жирнокислотного складу ліпідів молока та крові корів різної селекції. Досліджено взаємозв'язки між господарсько корисними ознаками, хімічним складом молока, молочною продуктивністю матерів і їх дочок. Визначено коефіцієнти успадкування молочної продуктивності шляхом "мати - дочка". Виявлено ступінь впливу матерів і батьків на формування молочної продуктивності дочок. З метою покращання племінних і продуктивних якостей чорно-рябої худоби вітчизняної селекції за умов західного регіону України запропоновано використовувати голштинізовану чорно-рябу худобу голландської та західнонімецької селекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 чорно-ряба + П60-334(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356028

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Чуприна О.В. 
Господарсько-селекційні ознаки тварин симентальської породи вітчизняної та зарубіжної селекції: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.В. Чуприна ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — Чубинське, 2008. — 19 с. — укp.

Зазначено, що жива маса тварин - об'єктивний показник росту організму - зумовлена відповідними генетичними особливостями тварин піддослідних груп. Телиці за живою масою в усі вікові періоди відповідали стандарту породи. Установлено зміну надою корів симентальської породи різної селекції з віком. Надій корів австрійської селекції за першу лактацію становив 90,8 % від надою корів за другу лактацію, 85,7 % - від надою за третю лактацію, у корів з 50-ю % часткою спадковості австрійських сименталів відносні зміни становили 90,9 % і 83,2 %; у корів української селекції - 89,8 % і 81,9 %. Одержано дані щодо кількості молочного жиру, а саме: у австрійських сименталів - 90,8 % і 86,1 %; у тварин з 50 %-ю часткою спадковості австрійських сименталів - 91,2 % і 83,6 %; української селекції - 89,8 % і 81,7 %. з 50 %-ю часткою спадковості австрійських сименталів перевищують за кількістю молока базисної жирності первісток української селекції на 506 кг, за другу лактацію - 486 кг і за третю - 494 кг молока.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-312 + П603.9 симентальська +
Шифр НБУВ: РА359662

Рубрики:

      
17.

Сотніченко Ю.М. 
Ефективність селекції у племінних стадах української чорно-рябої молочної породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Ю.М. Сотніченко ; Ін-т розведення і генетики тварин УААН. — с. Чубинське Київської області, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено ефективність поліпшуваного процесу української чорно-рябої молочної породи за типом поглинального схрещування в племінних стадах з однаковою технологією виробництва молока, але з різними рівнями годівлі тварин. Встановлено, що досліджувані стада мають різну величину генетичного потенціалу за надоєм і ступінь його реалізації, і як наслідок використання бугаїв-плідників з різною племінною цінністю. Зазначено, що величина генетичного прогресу за надоєм залежить від інтенсивності відбору чотирьох категорій племінних тварин, а їх вплив на темпи генетичного покращання стад становить: батьків бугаїв - 39,1 - 40,1 %, батьків корів - 33,4 - 36,6 %, матерів бугаїв - 17,9 - 21,1 % і матерів корів - 5,4 - 5,6 %. Виявлено позитивний вплив генофонду голштинської породи на підвищення інтенсивності росту ремонтного молодняка та формування бажаного екстер'єрного типу. Встановлено оптимальну тривалість сервіс-періоду для корів української чорно-рябої молочної породи з урахуванням рівня їх молочної продуктивності. Визначено частоту різних форм успадкування племінної цінності за надоєм одержаних за різних форм підбору та з різною часткою спадковості за голштинською породою. Проведено аналіз тривалості використання корів та розглянуто основні причини їх вибуття зі стада. Встановлено, що основними причинами для висококровних за голштинською породою корів-первісток є важкість отелень (26,7 - 45,2 %) і подальша неплідність (6,5 - 46,7 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-312 + П603.9 чорно-ряба молочна +
Шифр НБУВ: РА368355

Рубрики:

      
18.

Романенко Т.Д. 
Зоогігієнічне обгрунтування умов утримання надремонтного молодняку молочної породи в стійловий період на малих фермах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.06 / Т.Д. Романенко ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше проведено експериментальні дослідження ефективності використання трьох групових типів кліток для вирощування, дорощування та відгодівлі надремонтного молодняку української червоно-рябої молочної породи. Під час визначення параметрів розмірів основних елементів кліток враховано доповнення до норм технологічного проектування. Встановлено, що у групових клітках на 10 голів у 5-, 10- та 14-місячному віці оцінка повітряного середовища відповідає рівню оптимального проектно-технологічного режиму, за прив'язного утримання у 5- та 14-місячному віці - рівню гранично-допустимого експлуатаційного режиму, а у 10-місячному - рівню граничних добових коливань. Вперше виявлено суттєву різницю у поведінці тварин протягом двох годин після початку споживання корму за утримання на прив'язі та безприв'язно. Доведено, що більше часу бички, які утримувалися на прив'язі витрачали на відпочинок, а безприв'язні - на ходіння. Одержано практично однакові прирости живої маси від бичків до 8-місячного віку, але з невеликою перевагою прив'язного над безприв'язним утриманням, а в 12 та 16 місяців - перевага безприв'язного способу за високого рівня годівлі бичків. Встановлено позитивний вплив покращення умов безприв'язного способу утримання надремонтного молодняку в післямолочний період до реалізації на підвищення рентабельності виробництва яловичини на малих фермах до 40 %, а за прив'язного - всього до 10 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.54 + П603.9-44 Українська чорно-ряба +
Шифр НБУВ: РА336367

Рубрики:

      
19.

Ліцький В.О. 
Зоогігієнічні вимоги до вдосконалення технології вирощування молодняку при виробництві яловичини на малих фермах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.06 / В.О. Ліцький ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано зоогігієнічні вимоги щодо удосконалення утримання та вибракування молодняку під час виробництва яловичини на малих фермах. На підставі порівняльного вивчення прив'язного та безприв'язного способів утримання встановлено доцільність проведення вибракування відстаючих у рості бичків у віці 6 місяців - 20 %, а у віці 12 місяців - 25 % за меншою живою масою. Виявлено, що постійне утримання тварин у спеціально обладнаній груповій клітці з 1-го до 18-ти місяців забезпечує з віком необхідні зоогігієнічні вимоги. Встановлено імовірність прогнозування відставання в рості молодняку за рівнем життєздатності на підставі результатів тестів поведінки тварин під час народження. Доведено доцільність обладання тваринницьких будівель ізольованими секціями для утримання надремонтного молодняку великої рогатої худоби української чорно-рябої молочної породи на малих фермах у групових клітках в приміщеннях шириною 21, 18, 12 м, побудованих за такими типовими проектами 801: 2-59.85, 2-60.85, 2-64.85, 2-65.85; 4-104.86, 4-60.83, 4-1, 4-2. Встановлено, що використання запропонованого способу утримання та вибракування відстаючих у рості бичків дозволяє на малих фермах для надремонтного молодняку створити оптимальні умови мікроклімату та підвищити рентабельність виробнитцва яловичини до 30 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.54 + П603.9-44 Українська чорно-ряба +
Шифр НБУВ: РА336368

Рубрики:

      
20.

Щербатий З.Є. 
Методи консолідації західного внутріпородного типу української чорно-рябої молочної породи при використанні різних генотипових груп чорно-рябої худоби: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01 / З.Є. Щербатий ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2002. — 36 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та практично підтверджено доцільність комплексного використання селекційних методів і генетико-біохімічних маркерів у процесі консолідації західного внутріпородного типу української чорно-рябої молочної породи. Вивчено рівень молочної продуктивності і генетичну структуру за типами трансферину, амілази і церулоплазміну окремих генотипових груп чорно-рябої худоби і тварин української чорно-рябої молочної породи з різною часткою спадковості за голштинами. Досліджено кінцеві генотипи тварин з урахуванням частки спадковості голштинів, яких доцільно розводити "в собі", щоб одержати високий рівень молочної продуктивності корів. Доведено доцільність використання під час добору як генетичних маркерів молочної продуктивності корів високої частоти алеля TfD трансферинового локусу (0,650 - 0,740), окремих комплексів поліморфних білкових систем трансферину, амілази і церулоплазміну та високого (7,5 - 8,5 %) вмісту білка в сироватці крові корів. Висвітлено ступінь реалізації генетичного потенціалу бугаїв голштинської, британо-фризької і української чорно-рябої молочної порід різних генотипів у стадах худоби з різним рівнем молочної продуктивності, а також з урахуванням інтенсивності росту корів-дочок бугаїв у молодому віці. Відзначено, що алель TfD трансферинового локусу є генетичним маркером трансформації спадкової інформації щодо рівня молочної продуктивності з покоління в покоління. Виявлено позитивний корелятивний зв'язок між активністю ферментів глікозофосфатізомерази, фруктозо-1,6-дифосфатази і надоєм молока за лактацію, активністю альдолази і вмістом жиру в молоці за лактацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9чорно-ряба
Шифр НБУВ: РА320087 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського