Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (915)Книжкові видання та компакт-диски (441)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>K=БІЛОК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 161
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Чумак В.О. 
Фізіологічне обгрунтування використання препаратів гумусової природи і нетрадиційних замінників кормів молодняку свиней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / В.О. Чумак ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 1998. — 16 с. — укp.

У молодняка великої білої породи свиней вивчено зміни обміну речовин з віком, при різній інтенсивності годівлі і при використанні біологічно активних речовин та вермикультури. У крові свиней визначали вміст еритроцитів, гемоглобіну, лейкоцитів, лейкоформулу, загальний білок і його фракції, залишковий азот і його компоненти, хімічний склад свинини. Порівняльне вивчення обміну речовин, продуктивності, стійкості до захворювань засвідчило ефективність використання гідрогумату, оксигумату, апізолу, вермикультури і доцільність їх застосування у свинарстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451,022

Рубрики:

      
2.

Білоконна Н.І. 
Формування інтелектуальних умінь молодших школярів у процесі навчання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.І. Білоконна ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі формування інтелектуальних умінь у молодших школярів під час навчання мови. Розглядається процес формування інтелектуальних умінь в учнів початкових класів, який грунтується на використанні спеціально розробленої та експериментально перевіреної системної дидактичної моделі, що складається з логічно завершених блоків, які реалізуються поетапно: I - мотиваційний, II - змістовно-процесуальний, III - контрольно-оцінний. Встановлено, що ефективність дидактичної моделі по формуванню інтелектуальних умінь молодших школярів у процесі вивчення мови забезпечується сукупністю дидактичних умов та комплексом навчально-пізнавальних завдань для роботи з різними лінгвістичними словниками. Розроблено й запропоновано методичні рекомендації щодо формування інтелектуальних умінь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221

Рубрики:

      
3.

Білоконова Л.А. 
Критерії діагностики та передбачення перебігу герпетичної мікст-інфекції у дітей раннього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Л.А. Білоконова ; Укр. НДІ епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Вивчені особливості клінічного перебігу герпетичної мікст-інфекції у дітей раннього віку на тлі гострих кишкових інфекцій (ГКІ) та гострих інфекцій дихальних шляхів (ГІДШ). З'ясовано, що у дітей раннього віку при тяжких формах ГКІ та ГІДШ гостра герпетична моно-інфекція складає 13,1%, гостра герпетична мікст-інфекція 45,8%, латентна герпетична мікст-інфекція 41,1% і незалежно від активності інфекційного процесу негативно впливає на перебіг вищеозначених інфекційних захворювань, що позначається збільшенням тривалості та виразності основних клініко-лабораторних показників, а також обтяженням прогнозу хвороби. Розроблені анамнестичні та клініко-лабораторні діагностичні критерії герпетичної мікст-інфекції у дітей раннього віку, на підставі яких була створена діагностично-прогностична текст-карта її скринінгової діагностики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.21-3

Рубрики:

      
4.

Корбут Є.В. 
Підвищення працездатності свердел для обробки кісток: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / Є.В. Корбут ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вирішенню задач підвищення функціональних вимог, працездатності й терміну служби свердел для обробки кісток, матеріал яких був би біологічно сумісним з організмом, в найменшій мірі його травмував, мав би високу корозійну стійкість. Досліджений вплив різних інструментальних матеріалів свердел на їх корозійну стійкість, вплив на гемоліз еритроцитів та білок методом лазерної кореляційної спектроскопії й доведена доцільність застосування сталі Р6М5 з покриттям на основі нітриду тітана для виготовлення хірургічного інструмента. Розроблені нові способи заточки свердел з випуклими, увігнутими та підрізаючими різальними кромками. Графічно й аналітично визначені геометричні параметри різальної частини спіральних свердел при відомих параметрах установки інструмента відносно шліфувального круга. Викладені результати експериментальних досліджень щодо визначення силових характеристик при обробці кісток спіральними свердлами. Розроблені рекомендації по вибору форми різальної частини свердел в залежності від діаметру свердла, визначена оптимальна геометрія інструмента. Приведені результати випробувань свердел нової конструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р45с05

      
5.

Гурський І.М. 
Удосконалення методики оцінки плідників крупних м'ясних порід на прикладі створюваної симентальської м'ясної: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / І.М. Гурський ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Викладено результати досліджень по удосконаленню існуючої методики оцінки плідників при створенні симентальської м'ясної породи за власною продуктивністю і якістю нащадків з урахуванням їх м'ясної продуктивності та відтворної функції і материнських якостей маток. Теоретично і експериментально обгрунтовано необхідність проведення триетапної оцінки плідників. Доведена необхідність оцінювати м'ясну продуктивність не тільки за показниками екстер'єру, а й за результатами контрольного забою, а також конверсією протеїну корму в харчовий білок м'яса і відтворними якостями дочок. Виявлено істотні відмінності між нащадками оцінюваних бугаїв за енергією росту, живою масою, м'ясною продуктивністю і селекційними індексами. Найвищими показниками характеризувались нащадки бугаїв Спартана 10V і Фанта 390, що дозволило визнати їх родоначальниками, а їх синів Лютого 211 і Фазана 832 - продовжувачами перших заводських ліній створюваної симентальської м'ясної породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.33,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Кучмеровська Т.М. 
Біологічна дія вітаміну PP та його похідних у нервовій системі щурів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / Т.М. Кучмеровська ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Досліджено механізми біологічної дії вітаміну PP та його похідних у нервовій системі. Виявлено факт існування специфічного зв'язування NAD "мембранною системою", яка представлена NAD-зв'язуючим білком. Визначено, що в ЦНС вітамін PP та NAD здійснюють модулюючу дію на процеси вивільнення та зворотнього поглинання серотоніну, дофаміну та ГАМК на моделях патологій нервової системи (PP-гіповітаміноз, хвороба Паркінсона, діабетична нейропатія). Встановлено наявність нікотинамідних динуклеотидів у синаптичних пухирцях та синаптосомах, а також системи синтезу та розпаду NAD у нервових закінченнях "пуринергічних відділів" головного мозку. Доведено важливу роль синаптичних пухирців нервових закінчень у прояві пресинаптичної модуляторної дії NAD. Знайдено, що NAD концентраційно-залежно впливає на трансмембранний потенціал плазматичної мембрани нервових закінчень. Коригуюча дія вітаміну PP та його похідних, ймовірно, здійснюється через NAD-зв'язуючий білок та їх участь в окисно-відновних та інших метаболічних процесах. Запропоновано гіпотезу щодо механізмів реалізації біологічної дії вітаміну PP та його похідних у нервовій системі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177*022*112.6,022 + Е60*725.321.13*06,022 + Р281.771-29
Шифр НБУВ: РА308453 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Любич Л.Д. 
Нейроаутоімунні реакції при дії малих доз опромінення на організм: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.08 / Л.Д. Любич ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розкрито роль нейроаутоімунних реакцій у патогенезі післярадіаційних уражень центральної нервової системи (ЦНС). За підсумком експериментально-клінічних спостережень визначено, що внутрішнє і зовнішнє опромінення організму малими дозами викликає етапне формування аутоімунного процесу у ЦНС. Під дією опромінення у циркуляцію виходять "забар'єрні" нейроантигени (основний білок мієліну - ОБМ та нейроспецифічна єнолаза - НСЄ) у високих концентраціях на протязі спостереження як ознака деструктивних процесів у мозку та як фактори-індуктори аутоімунної реакції до різних структур клітин нервової системи, а саме - до білків мієліну, гліальних клітин та нейронів. Співставлення нейроімунних реакцій у зовнішньому і внутрішньому опроміненні вказує на принципову відмінність у характері наслідків даних видів опромінення: за внутрішнього опромінення - поступовий розвиток аутоімунних реакцій; зовнішнього - швидкий розвиток. Експериментальна модель радіаційного ураження головного мозку є аналогом патологічного аутоімунного процесу у хворих на післярадіаційну енцефалопатію (ПЕП), у більшості яких у периферичній крові виявлено діагностично значимі високі рівні нейроаутоантигенів як ознака органічного ураження мозку і можливості розвитку нейроаутоімунної відповіді. На основі експериментального і клінічно-лабораторного дослідження запропоновано комплекс нейроаутоімунних діагностичних критеріїв для виділення варіантів аутоімунних реакцій у хворих на ПЕП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6
Шифр НБУВ: РА307923 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Білокінь С.І. 
Масовий терор як засіб державного управління в СРСР (1917 - 1941 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / С.І. Білокінь ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2000. — 35 с. — укp.

На основі розсекречених матеріалів колишнього КДБ при РМ УРСР та Політбюро ЦК КПУ вперше в українській історіографії грунтовно вивчено роль масового терору як елемента державного управління в СРСР 1917 - 1941 рр., створення інформаційної управлінської системи та її застосування, глобальне нищення дворянства, офіцерства, духівництва, представників так званих дрібно-буржуазних партій та українських урядовців періоду Визвольних змагань, диференційований підхід до різних прошарків селянства, зв'язок репресій з плановим народним господарством, сталінський переворот, чистка НКВС, а також вплив терору на генофонд населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)61-49
Шифр НБУВ: РА308345 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Бондар Л.В. 
Трансплантація ембріональної нервової тканини в лікуванні гострої ішемії мозку в експерименті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Л.В. Бондар ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив трансплантації ембріональної нервової тканини (ТЕНТ) на відновлення структурно-морфологічних ушкоджень нейронів за умов гострого порушення мозкового кровообігу за типом ішемії. Розроблено та впроваджено нову модель гострої гемісферної ішемії мозку у щурів, що істотно відрізняється від існуючих. Перевагами даної моделі є простота виконання та відсутність побічних ефектів моделювання. Виявлено динаміку відновлення дистрофічних ушкоджень внаслідок гострої ішемії клітинних елементів мозку, що свідчить про більш швидкий та повний регрес патологічних змін нейроцитів у разі застосування ембріональної нервової тканини як засобу лікування. Зазначено, що ТЕНТ хоча і стримує, але не перешкоджає розвитку гліозу в осередку ішемічного ушкодження головного мозку. На електронно-мікроскопічному рівні зафіксовано позитивний вплив застосування ембріональної нервової тканини на нормалізацію структурно-морфологічних ушкоджень клітинних органел (мітохондрій, ядерного хроматину), що вказує на поліпшення енергопродукуючої та білоксинтезуючої функцій нейроцитів. Встановлено: незважаючи на повне відновлення довжини синаптичної щілини, кількість синаптичних везикул значно менше норми. Це може пояснити недостатнє функціонування мозкової тканини у постішемічному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3
Шифр НБУВ: РА308847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Білоконь Ю.М. 
Принципи планування організації транскордонних територій України: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.04 / Ю.М. Білоконь ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Узагальнено світовий та вітчизняний досвід просторового планування та містобудівного проектування прикордонних територій. Проаналізовано регіональну специфіку транскордонних територій, містобудівну політику України в умовах поширення зовнішніх зв'язків. Розглянуто сучасний стан наукових досліджень у напрямку регіонального та міського планування. На підставі аналізу прикордонних територій України і суміжних країн виділено сім транскордонних регіонів, подано їх функціонально-планувальну структуру. У структурі регіонів визначено 16 біполярних районів, запропоновано їх класифікацію з виділенням найбільш розвинутих районів як об'єктів першочергового проектування. На основі сформульованих принципів планувальної організації транскордонних регіонів і їх структурних елементів розроблено методичні пропозиції щодо комплексного містобудівного проектування з урахуванням ієрархічності планувальної структури та механізму управління розвитком території в сучасних соціально-економічних умовах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н82-02
Шифр НБУВ: РА307898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Білокінь О.І. 
Українське питання в Державній Думі Російської імперії (1906 - 1917 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.І. Білокінь ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Доведено, що обговорення українських проблем мало місце у дебатах Державної Думи усіх чотирьох скликань. Розкрито суть національних вимог українців. Розглянуто зв'язок між змінами у виборчому законодавстві та складом представників у Думі від України, визначено основні політичні сили, що висували українські проблеми в Думі. Розкрито роль кожної думської фракції в обговоренні та вирішенні національних вимог українців і простежено еволюцію ставлення загальноросійських політичних партій та їх фракцій в Державній Думі до українського питання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)52-532.2 + Т3(4УКР)52-5
Шифр НБУВ: РА313882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Лизин М.А. 
Затримка розвитку плода (клініко-патогенетичне прогнозування і профілактика): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / М.А. Лизин ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 37 с. — укp.

Висвітлено проблему антенатальної охорони плода у вагітних з груп високого ризику. Здійснено ретро- та проспективне контрольоване дослідження протягом 1995 - 2000 рр. Виявлено найбільш вагомі чинники ризику затримки розвитку матки та затримки розвитку плода. Вивчено етіопатогенез, здійснено клініко-патогенетичне прогнозування та визначено шляхи профілактики зазначеної патології. У процесі морфологічних змін м'язових волокон матки та її гломусної системи змінюються гістологічні та ультрамікроскопічні структури, які відповідають за трофіку міометрію, внаслідок чого розвивається гіпоксія та порушується білоксинтезувальний і енергозабезпечувальний апарат клітини. Первинною ланкою порушення структур вагітної матки є порушення маткового кровоплину, що обумовлює ускладнення з боку матері та зі сторони плода. Водночас активуються системи, які відповідають за гуморальну регуляцію обмінних процесів. Описані зміни зумовлюють збільшення функціональної активності гладком'язових клітин і клітин фібробластичного ряду. Підвищення функції на тлі дефіциту енергії та недостатності процесів синтезу білків, жирів і вуглеводів призводить до порушення координацій між пластичними процесами, процесами синтезу скоротливих білків і ауторегуляції синтезу колагену. Зазначені порушення грунтуються на дисбалансі процесів фізіологічної гіпертрофії, диференціації клітин і обмінних процесів, які в них відбуваються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-3
Шифр НБУВ: РА315025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Ладохін О.С. 
Молекулярно-біологічні аспекти білково-мембранних взаємодій: термодинамічний і кінетичний контроль вбудовування: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.03 / О.С. Ладохін ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2001. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*550*702*725.111.3*551.7
Шифр НБУВ: РА315713 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Боярин В.В. 
Оптимізація інтегрованого захисту помідорів у закритому грунті західного Лісостепу і Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / В.В. Боярин ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо оптимізації інтегрованої системи захисту помідорів, що ростуть на закритому грунті, від шкідливих організмівна підставі включення до даної системи багатоїдного хижого клопа макролофуса (Macrolophus nubilus (H.S.), Meridae, Heteroptera). Доведено, що хижий клоп за виробничих умов теплиць успішно розмножується і накопичується. У разі використання багатоїдного хижака для регулювання чисельності білокрилки та попелиці ефективні співвідношення "хижак : жертва" - 1 : 5 та 1 : 10, а тютюнового трипсу - 1 : 5. Для біологічного контролю розвитку павутинного кліща на помідорах доцільним є сумісне застосування макролофуса (10 особин на рослину) та фіносейулюса (способом "насичення"). У разі використання вказаних співвідношень і дотримання норм випуску створюються умови для функціонування саморегулювальної системи триотрофу "рослина - фітофаг - ентомофаг", яка діє впродовж 5 - 6 місяців. Встановлено, що використання макролофуса в системі захисту помідорів успішно поєднується з використанням фунгіцидів: байлетону, каратану, топазу, превікуру. Зроблено висновок: використання рекомендованої системи дозволяє замінити макролофусом щонайменше 5 вузькоспеціалізованих біоагентів і ряд інсектицидів, а також удвічі зменшити пестицидне навантаження під час вирощування помідорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П240-46 + П415.821
Шифр НБУВ: РА315052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Чатківський О.Л. 
Пелоїдотерапія у ранньому відновлювальному лікуванні хворих після стабільно-функціонального остеосинтезу переломів кісток нижніх кінцівок (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.Л. Чатківський ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2001. — 24 с. — укp.

Експериментально доведено ефективність застосування пелоїдотерапії у ранній санаторно-курортній реабілітації хворих після стабільно-функціонального остеосинтезу (СФО) переломів кісток. Досліджено морфологічні особливості регенерації кістково-хрящового дефекту кістки за наявності металоімплантатів у тварин внаслідок впливу пелоїдотерапії. Визначено, що застосування грязьових аплікацій у гострому періоді травми не викликає патологічних змін у кістці, а стимулює білок-синтезувальні процеси та загальнобіологічний потенціал тканини, що спричиняє швидший, на вищому рівні перебіг генерації. На підставі отриманих клініко-функціональних даних доведено, що у разі застосування пелоїдотерапії в хворих з переломами достатньо швидко після СФО поліпшуються результати відновлювального лікування, істотно знижується частота розвитку посттравматичного остеоартрозу. Зазначено, що рання санаторна реабілітація хворих за умов грязьового курорту після СФО переломів сприяє поліпшенню як найближчих, так і віддалених наслідків з вірогідним скороченням періоду тимчасової непрацездатності та значним зменшенням випадків її стійкої втрати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.5-588
Шифр НБУВ: РА316389 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Сиромятникова Н.А. 
Вплив способів утримання м'ясної худоби на ефективність виробництва яловичини в степовій зоні України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Н.А. Сиромятникова ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено різні способи утримання м'ясної худоби: безприв'язний на глибокій підстилці під наметами з годівлею на вигульно-кормових майданчиках або у капітальному приміщенні та прив'язний у капітальному приміщенні. Охарактеризовано вплив способу утримання на продуктивність молодняка м'ясної худоби, забійні показники та якість м'яса бичків. Досліджено ефективність використання кормів на виробництво приросту живої маси. Визначено адаптаційні реакції організму тварин під час дії екзогенних факторів та встановлено конверсію протеїну та енергії корму в білок та енергоємність м'ясної продукції. Надано біоенергетичну та економічну оцінку виробництва яловичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603,2-60(4Укр)
Шифр НБУВ: РА315585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Лещинська І.О. 
Розподіл білка адгезії нервових клітин NCAM в стуктурах головного мозку щурів за умов дії іонізуючого опромінення в малій дозі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.О. Лещинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено роль нейроспецифічного білка NCAM у механізмах регуляції морфо-функціонального стану головного мозку за умов дії рентгенівського випромінювання у малій дозі (25 сГр), а також за умов реалізації вторинних ефектів іонізуючої радіації. Встановлено, що білок адгезії NCAM у нормі неоднаково розподілений у структурах головного мозку щурів різної статі. Після тотального рентгенівського опромінення у дозі 25 сГр виявлено фазні зміни вмісту мембранної та розчинної форм NCAM у структурах головного мозку тварин обох статей, вираженість яких залежала від типу опромінення, терміну пострадіаційного періоду та мала свої особливості у різних структурах головного мозку. Після одноразового опромінення у дозі 25 сГр відбувається більш суттєвий перерозподіл NCAM, ніж після фракціонованого. Вплив іонізуючого випромінювання у дозі 25 сГр спричинює підвищення рівня метгемоглобіну, що свідчить про розвиток гемічної гіпоксії. За умов експериментальної гемічної гіпоксії відбувається тимчасовий перерозподіл NCAM у структурах головного мозку. Мозок під час постнатального розвитку виявився більш чутливим до гіпоксичного ушкодження за гемічним типом. Вплив іонізуючого випромінювання та гіпоксії спричиняє підвищення вмісту NCAM у сироватці крові щурів, динаміка якого східна до зміни концентрацій цього нейроспецифічного білка у структурах головного мозку. Це дає можливість запропонувати метод імуноферментного визначення рівня NCAM у сироватці крові в якості додаткового біохімічного діагностичного тесту для з'ясування ступеня розвитку патологічних процесів у головному мозку, спричинених радіацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.3 Cae *699.177-638.23
Шифр НБУВ: РА313665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Притульська Н.В. 
Оптимізація споживчих властивостей комбінованих консервів та харчових концентратів із використанням білоквмісної сировини різного походження: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.15 / Н.В. Притульська ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2001. — 33 с. — укp.

Досліджено проблеми створення продуктів харчування із заданими властивостями. Вивчено якості білоквмісних домішок рослинного (люпин, соя, горох, соняшник, квасоля, нут, сочевиця, чина, пшениця), мікробного походження (з дріжджів-сахароміцетів після спиртового виробництва), які випускає вітчизняна промисловість, розроблено та реалізовано шляхи їх застосування для отримання нових сучасних сировинних компонентів (текстуратів, екструдатів, композицій, мікронізатів) і харчових продуктів, оптимізованих за значною кількістю споживчих характеристик. Встановлено закономірності зміни якості концентратів білка люпинового та дріжджового під впливом зміни різних факторів - коливань pH, концентрації кухонної солі, харчового фосфату, ферментного препарату, ІЧ-випромінювання. Науково аргументовано доцільність поєднання рослинних і дріжджових домішок у складі композицій з сухим молоком та іншими компонентами. Доведено здатність нових домішок позитивно впливати на динаміку накопичення радіонуклідів організмом дорослих тварин. Запропоновано комп'ютерну версію науково-методичної концепції оптимізації якості продуктів харчування, реалізовану під час розробки рецептур нових м'ясних консервів - фаршів, паштетів і харчових концентратів - супів, каш, оладків. Проведено їх комплексну товарознавчу оцінку, апробацію за умов промисловості, розроблено нормативну документацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80-32 + Л987
Шифр НБУВ: РА313997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Корх І.В. 
Технологічні прийоми при вирощуванні бугайців на м'ясо в умовах радіонуклідного забруднення сільськогосподарських угідь: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / І.В. Корх ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Виявлено ефективність використання кормів на вирощування приросту живої маси, визначено конверсію протеїну й енергії корму в білок і енергію м'ясної продукції, наведено біоенергетичну та економічну оцінку виробництва яловичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455-271.25
Шифр НБУВ: РА318939 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Колеснікова М.Б. 
Розробка технології сумішей сухих функціональних для виробництва емульсійних соусів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / М.Б. Колеснікова ; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу літературних даних обгрунтовано необхідність розробки технології сумішей сухих функціональних для емульсійних соусів та актуальність використання в їх складі камедей, зокрема, ксантану та гуару. Визначено умови підготовки, вплив технологічних чинників на функціонально-технологічні властивості полісахаридів (ксантану та гуару) і білоквмістної сировини (молока сухого, яєчного порошку). Встановлено оптимальні співвідношення компонентів у дисперсійному середовищі для одержання стійких емульсій. Доведено, що комплексне використання ксантану та гуару доцільно під час виробництва соусів зі зниженим вмістом жирової фази. Розроблено та обгрунтовано технологію виробництва сумішей сухих функціональних та емульсійних соусів на їх основі трьох груп (молочних, яєчних, яєчно-молочних) із вмістом олії 20 - 70 %. Досліджено комплекс фізико-хімічних, функціонально-технологічних показників, показників безпеки для сумішей та соусів на їх основі. Здійснено впровадження запропонованих розробок у виробництво. Наведено рекомендації щодо використання сумішей сухих функціональних за умов підприємств харчування та спеціалізованих цехів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л961.11 + Л991.3
Шифр НБУВ: РА320502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського