Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Реферативна база даних (16)Книжкові видання та компакт-диски (37)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю424$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

   Тип видання:   методичний посібник   
1.

Стешов, А. В.
Как победить в споре [Електронний ресурс] : о культуре полемики / А. В. Стешов. - Ленинград : Лениздат, 1991. - 191 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Умению вести дискуссию парламентскими методами, убеждать, не задевая самолюбия собеседников, обращаться к аудитории, демонстрируя владение приемами спора и полемики, учит эта книга преподавателя ораторского искусства, содержащая много практических рекомендаций и советов. Рассчитана на широкий круг читателей, в том числе представляющих депутатский корпус нашей страны.



Кл.слова:
ораторське мистецтво -- суперечка -- аргументація

   Тип видання:   методичний посібник   
2.

Винокур, В. А.
Уловки в споре [Електронний ресурс] / В. А. Винокур. - СПб. : Речь, 2005. - 142 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Что такое конструктивный снор? Что может осложнять его течение? Какие варианты уловок в споре используются наиболее часто? Как можно эффективно противостоять им и достигать успеха в трудных переговорах? В книге, написанной популярно и доступно для широкого круга читателей, обсуждаются вопросы, связанные со значением спора в межличностном общении, на большом количестве примеров демонстрируются многочисленные варианты уловок в споре, излагаются их логические и психологические характеристики. Кроме того, приводится описание различных приемов отражения уловок, позволяющих устранять разногласия, повышать конструктивность спора и эффективность переговоров по урегулированию конфликтных напряженных ситуаций в общении. Цель книги — расширить круг знаний читателя в вопросах психологии спора. Она может служить полезным пособием дня всех, кто заинтересован в повышении своей компетентности в межличностном взаимодействии. Книга не является набором «рецептов» и рекомендаций, а представляет собой скорее диалог равноправных партнеров.



Кл.слова:
спілкування -- суперечка -- доведення -- аргументація

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.
 


Хоменко, Ірина Вікторівна.
Еристика: мистецтво полеміки [Електронний ресурс] : навч. посіб. / І. В. Хоменко. - К. : Юрінком Інтер, 2001. - 192 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До посібника включено теоретичні матеріали з основ мистецтва полеміки, практикуми та тексти для самостійного аналізу, що допоможуть студентам, особливо юристам, сформувати практичні навички та вміння успішної комунікації. Курс еристики апробований у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Інституті післядипломної освіти, Інституті адвокатури та інших вищих навчальних закладах. Розрахований на студентів юридичних і гуманітарних факультетів, а також на широке коло спеціалістів, професійна діяльність яких пов'язана з впливом на людей завдяки спілкуванню, зокрема, полеміці: політиків, педагогів, журналістів, менеджерів тощо.



Кл.слова:
риторика -- ораторська майстерність -- софізм -- критика -- аргументація -- маніпулювання

   Тип видання:   методичний посібник   
4.

Поварнин, С. И.
Искусство спора. О теории и практике спора [Електронний ресурс] / С. И. Поварнин. - Петроград : Начатки знаний, 1923. - 71 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Спор имеет огромное значение в жизни, в науке, в государственных и общественных делах. Где нет споров о важных, серьезных вопросах, там застой. — Наше время в России особенно богато горячими спорами общественного и политического характера. Между тем нет книг, которые могли бы дать хотя бы некоторые указания по теории и технике спора. "Эвристика" Шопенгауэра, являющаяся необработанным набором случайно попавшегося под руку материала — не в счет. Предлагаемая книжка ставит задачей насколько можно пополнить этот недостаток для лиц, совершенно не знакомых с логикой. Она является приспособленным для этой цели извлечением из большого труда автора о прикладной логике в связи с теорией спора, — труда, предназначенного для лиц, знакомых хотя бы с начатками логики. Труд этот также приготовлен уже к печати. Теория спора, — предмет совершенно неразработанный в современной науке. Естественно, что первые попытки ее разработки и популяризации не могут претендовать на какую-либо полноту. Но надеюсь, что и они не останутся бесполезными для мыслящего читателя.



Кл.слова:
комунікація -- етика -- сучасна філософія -- логіка

   Тип видання:   монографія   
5.


Доказательство и понимание [Електронний ресурс] / отв. ред. М. В. Попович. - К. : Наукова думка, 1986. - 312 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографии исследуются логико-методологические аспекты проблемы понимания. Анализируются механизмы усвоения результатов научно-теоретического познания системой культуры, культурные предпосылки возникновения и развития теоретических построений. Сделана попытка средствами логики описать критерии, позволяющие отличать правильное понимание утверждений теории от неправильных. Проанализированы формально-логические теории смысла, предлагается ряд формальных подходов, более адекватно связывающих теорию доказательства с теорией понимания. Проблема соотношения доказательства и понимания анализируется, в частности, на материале физических теорий; рассматриваются особенности понимания в гуманитарных науках. В книге критически анализируются современные идеалистические концепции понимания (философская герменевтика, постпозитивизм и др.). Для научных работников, преподавателей и студентов вузов.



Кл.слова:
логіка -- концепція -- фізична теорія

   Тип видання:   методичний посібник   
6.

Сущенко, І.
Навчання дебатів [Електронний ресурс] : збірка матеріалів для керівників дебатних клубів та вчителів, які навчають дебатів і дискусій / І. Сущенко. - К. : [б. в.], 2003. - 66 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірка містить теоретичні й практичні матеріали для тих, хто прагне навчитися публічних дебатів, хто навчає цього інших, хто керує дебатними клубами або планує розпочати цю справу. Посібник створено під час роботи з координації програми “Дебати” в Україні впродовж 2002– 2003 років працівниками благодійної організації “Вчителі за демократію та партнерство”. Її адресовано вчителям, керівникам дебатних і дискусійних клубів, усім, хто бажає навчитися виступати публічно.



Кл.слова:
дебати -- дискусія

   Тип видання:   підручник   
7.

Хоменко, І. В.
Еристика [Електронний ресурс] : підручник / І. В. Хоменко. - К. : Центр учбової літератури, 2008. - 280 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цій книзі мова йде про еристику – мистецтво суперечки. Як побудувати переконливу аргументацію? Як ефективно розкритикувати точку зору опонента? Як не допустити помилок в своїх міркуваннях і розпізнати їх в міркуваннях супротивника? Як грамотно застосовувати різноманітні прийоми впливу і розпізнавати типові маніпулятивні тактики, спрямовані проти вас? На ці та інші питання стосовно суперечки автор дає відповіді у книзі. Курс еристики, який репрезентований у навчальному посібнику, апробований автором у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка та інших вищих навчальних закладах. Матеріали підручника успішно застосовувалися в бізнес-освіті при проведенні авторських тренінгів та занять, зокрема в рамках програми МВА Київської бізнес-школи. Розраховано на студентів вищих навчальних закладів, а також на широке коло спеціалістів, професійна діяльність яких пов’язана з впливом на людей через різноманітні види комунікацій, зокрема суперечки: юристів, менеджерів, політиків, педагогів, журналістів тощо.



Кл.слова:
суперечка -- аргументація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.

Шопенгауэр, Артур.
Эристика или искусство побеждать в спорах [Електронний ресурс] : пер. с нем. / Артур Шопенгауэр. - СПб. : Склад в книжном магазине Ф.И.Митюрникова, 1900

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Эристика - искусство спора, диспута и полемики, разрабатывавшееся софистами. Аристотель эристикой называл искусство спора нечестными средствами. Эристическая аргументация направлена на то, чтобы доказать правоту спорящего вне зависимости от его истинной правоты. Эристику следует отличать от софистики - в отличие от последней она строится не на ошибках и подменах, а на убеждении других в своей правоте.



Кл.слова:
полеміка -- диспут
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського