Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (12)Реферативна база даних (77)Книжкові видання та компакт-диски (19)
Пошуковий запит: (<.>K=АРГУМЕНТАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

   Тип видання:   методичний посібник   
1.

Стешов, А. В.
Как победить в споре [Електронний ресурс] : о культуре полемики / А. В. Стешов. - Ленинград : Лениздат, 1991. - 191 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Умению вести дискуссию парламентскими методами, убеждать, не задевая самолюбия собеседников, обращаться к аудитории, демонстрируя владение приемами спора и полемики, учит эта книга преподавателя ораторского искусства, содержащая много практических рекомендаций и советов. Рассчитана на широкий круг читателей, в том числе представляющих депутатский корпус нашей страны.



Кл.слова:
ораторське мистецтво -- суперечка -- аргументація

   Тип видання:   методичний посібник   
2.

Винокур, В. А.
Уловки в споре [Електронний ресурс] / В. А. Винокур. - СПб. : Речь, 2005. - 142 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Что такое конструктивный снор? Что может осложнять его течение? Какие варианты уловок в споре используются наиболее часто? Как можно эффективно противостоять им и достигать успеха в трудных переговорах? В книге, написанной популярно и доступно для широкого круга читателей, обсуждаются вопросы, связанные со значением спора в межличностном общении, на большом количестве примеров демонстрируются многочисленные варианты уловок в споре, излагаются их логические и психологические характеристики. Кроме того, приводится описание различных приемов отражения уловок, позволяющих устранять разногласия, повышать конструктивность спора и эффективность переговоров по урегулированию конфликтных напряженных ситуаций в общении. Цель книги — расширить круг знаний читателя в вопросах психологии спора. Она может служить полезным пособием дня всех, кто заинтересован в повышении своей компетентности в межличностном взаимодействии. Книга не является набором «рецептов» и рекомендаций, а представляет собой скорее диалог равноправных партнеров.



Кл.слова:
спілкування -- суперечка -- доведення -- аргументація

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.
 


Хоменко, Ірина Вікторівна.
Еристика: мистецтво полеміки [Електронний ресурс] : навч. посіб. / І. В. Хоменко. - К. : Юрінком Інтер, 2001. - 192 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До посібника включено теоретичні матеріали з основ мистецтва полеміки, практикуми та тексти для самостійного аналізу, що допоможуть студентам, особливо юристам, сформувати практичні навички та вміння успішної комунікації. Курс еристики апробований у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Інституті післядипломної освіти, Інституті адвокатури та інших вищих навчальних закладах. Розрахований на студентів юридичних і гуманітарних факультетів, а також на широке коло спеціалістів, професійна діяльність яких пов'язана з впливом на людей завдяки спілкуванню, зокрема, полеміці: політиків, педагогів, журналістів, менеджерів тощо.



Кл.слова:
риторика -- ораторська майстерність -- софізм -- критика -- аргументація -- маніпулювання

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.
 


Белград, Д.
Культура спонтанності: імпровізація і мистецтво в повоєнній Америці [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Д. Белград . - К. : Факт, 2008 . - 528 с.. - (Висока полиця)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга являє собою український переклад роботи видатного американського вченого Деніела Белграда і являє собою спробу осмислити культуру імпровізації та спонтанності у повоєнній Америці захоплюючи при цьому музику, художнє мистецтво, літературу та хореографію. Аналіз цих явищ подано із сторони неомарксистської філософії. «Культура спонтанності» – це синтетична історія повоєнного американського авангарду, що об’єднує такі багатоманітні рухи американської культури як абстрактний експресіонізм у живописі, поезія Блек Маунтіну і бітників, бібоп-джаз, експериментальний танець і кераміка. Автор показує, що це широке розмаїття мистецьких практик насправді мало одну спільну тему – спонтанну імпровізацію. Елегантна аргументація і прекрасні ілюстрації «Культури спонтанності» суттєво ревізують наші уявлення про деякі з найважливіших голосів тієї доби. З-поміж багатьох цікавих прикладів, книга описує те, як картини Джексона Поллока перетинаються з історією сучасного танцю, і пояснює їхній зв’язок з тим, що бітники захоплювались дзен-буддизмом і бібопом. Досліджуючи твори багатьох ключових культурних постатей — таких як поети Чарльз Олсон, Вільям Карлос Вільямс, Джек Керуак, Аллен Ґінзберг і ЛеРой Джонс, художники Роберт Мазервелл, Джексон Поллок і Віллем де Кунінг, гончар Пітер Вулкос, танцівник Мерс Каннінгем і джазист Чарлі Паркер, — Деніел Белград переконливо доводить те, що спонтанне мистецтво знаходилось на передньому краї повоєнної американської думки.



Кл.слова:
культура -- політологія  -- сучасне мистецтво -- західне мистецтво -- мистецтво -- США

   Тип видання:   підручник   
5.

Хоменко, І. В.
Еристика [Електронний ресурс] : підручник / І. В. Хоменко. - К. : Центр учбової літератури, 2008. - 280 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цій книзі мова йде про еристику – мистецтво суперечки. Як побудувати переконливу аргументацію? Як ефективно розкритикувати точку зору опонента? Як не допустити помилок в своїх міркуваннях і розпізнати їх в міркуваннях супротивника? Як грамотно застосовувати різноманітні прийоми впливу і розпізнавати типові маніпулятивні тактики, спрямовані проти вас? На ці та інші питання стосовно суперечки автор дає відповіді у книзі. Курс еристики, який репрезентований у навчальному посібнику, апробований автором у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка та інших вищих навчальних закладах. Матеріали підручника успішно застосовувалися в бізнес-освіті при проведенні авторських тренінгів та занять, зокрема в рамках програми МВА Київської бізнес-школи. Розраховано на студентів вищих навчальних закладів, а також на широке коло спеціалістів, професійна діяльність яких пов’язана з впливом на людей через різноманітні види комунікацій, зокрема суперечки: юристів, менеджерів, політиків, педагогів, журналістів тощо.



Кл.слова:
суперечка -- аргументація

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Ласло-Куцюк, Магдалина.
Засади поетики [Електронний ресурс] / М. Ласло-Куцюк. - Бухарест : Критеріон, 1983. - 398 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Деякі з запропонованих читачеві ідей здобули вже широке визнання в нашій краіні, інші відносно нові, це висновки до яких дійшли ми, зіставляючи гіпотези деяких істориків літератури із текстами інших літератур, зокрема української. Керувались ми інтуїцією, досвідом багаторічної праці над розбором літературних творів. І маємо враження, що шляхи дослідження літератури, які ілюстровані в цій книзі, допоможуть інтегрувати твори української літератури в іншу систему відношень, сприяючи новому їх прочитанню. Сподіваємось, що наша аргументація на користь доцільності вивчення літератури як мистецтва слова переконає і тих, хто інакше розуміє завдання літературознавства.



Кл.слова:
літературознавство -- теорія літератури

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.

Sinnott-Armstrong, Walter.
Understanding arguments [Electronic resource] : an introduction to informal logic / Walter Sinnott-Armstrong, Robert J. Fogelin. - 8th. ed.. - [S. l.] : Cengage Learning, 2009. - 576 p
Переклад назви: Зрозумілі аргументи: вступ до неформальної логіки

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Construct effective arguments with UNDERSTANDING ARGUMENTS: AN INTRODUCTION TO INFORMAL LOGIC, 8th Edition. Primarily an introduction to informal logic, this text provides a guide to understanding and constructing arguments in the context of academic studies and subsequent professional careers. Exercises, discussion questions, and readings help clarify difficult concepts and make the material meaningful and useful.



Кл.слова:
неформальна логіка -- аргументація -- критичне мислення
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського