Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (15)Тематичний інтернет-навігатор (3)Автореферати дисертацій (2391)Реферативна база даних (15982)Книжкові видання та компакт-диски (1648)Журнали та продовжувані видання (35)
Пошуковий запит: (<.>K=ОДИНИЦ$<.>+<.>K=ВИМІРЮВАННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 100
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   словник   
1.

Вакарюк, Людмила Олександрівна.
Український словотвір у термінах [Електронний ресурс] : словник-довідник / Л. О. Вакарюк, С. Є. Панцьо. - Т. : Джура, 2007. - 260 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словнику-довіднику представлено у максимально повному обсязі терміносистему одного з рівнів української мови — словотвору. Реєстр охоплює як найуживаніші, так і новаторські терміни сучасного мовознавства, які добиралися із найбільш авторитетних словникових видань та наукових праць з проблем дериватології. Пропонований словник охоплює близько 1500 реєстрових одиниць. У словнику-довіднику подаються як структурні варіанти багатослівних термінів, так і синонімічні терміни. Дефінітивна частина включає авторське тлумачення термінів, а також цитування визначень з використаних джерел. Окрім того, словникова стаття супроводжується обов'язковим ілюстративним матеріалом і короткою етимологічною довідкою.



Кл.слова:
терміносистема -- семантика

   Тип видання:   словник   
2.

Коломієць, Миколай Пилипович.
Словник фразеологічних синонімів [Електронний ресурс] / М. П. Коломієць, Є. С. Регушевський ; за ред. В. О. Винник. - К. : Радянська школа, 1988. - 200 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить групи близьких або однакових за значенням фразеологізмів, з якими даються короткі відомості щодо їх семантичних відтінків, емоційно-експресивне забарвлення, стилістичне використання і особливості вживання у сучасній українській літературній мові. Словник допоможе обрати найбільш вдалий фразеологічний синонім для точного і яскравого висловлювання. Читач знайде у словнику більше 300 синонімічних рядів, що охоплюють 2 тис. фразеологічних одиниць.



Кл.слова:
сталий вираз -- ідіома

   Тип видання:   словник   
3.


Словник іншомовних слів [Електронний ресурс] / уклад. С. Морозов, Л. Шкарапута. - К. : Наукова думка, 2000. - 680 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить близько 10 тис. слів, запозичених українською мовою з інших мов головним чином у 18-20 ст., а також утворених з іншомовних елементів, переважно з давньогрецької та латинської мов. До словника включено загальновживану лексику, розповсюджені спеціальні терміни, а також термінологічні словосполучення, що вживаються у різних галузях знань, актуальну інтернаціональну лексику, яка поповнила українську мову у 80-90-х рр. 20 ст. У словнику подано довідку про походження наведених одиниць, написання слів та їх наголошення узгоджено з новим українським правописом. Тлумачення багатьох слів переглянуто відповідно до сучасного їх розуміння.



Кл.слова:
мовні запозичення -- латинізм -- грецизм -- англіцизм -- галліцизм

   Тип видання:   словник   
4.


Словник фразеологізмів української мови [Електронний ресурс] / уклад. В. М. Білоноженко [та ін.]. - К. : Наукова думка, 2003. - 788 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словнику представлені найуживаніші фразеологічні одиниці сучасної української мови, розтлумачено їх значення, подано широку дериваційну базу фразеологізмів і проілюстровано цитатним матеріалом. До словника додається покажчик, у якому відбито кожен повнозначний компонент фразеологічної одиниці з відсиланням та вказівкою на місце опрацювання реєстрового фразеологізму. Для широкого кола користувачів - наукових працівників, письменників, журналістів, редакторів видавництв, викладачів вузів, учителів, студентів, учнів та шанувальників українського слова.



Кл.слова:
сталий вираз -- ідіома

   Тип видання:   словник   
5.


Фразеологічний словник української мови [Електронний ресурс] : в 2 кн. / Ін-т укр. мови. - К. : Наукова думка, 1993

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 1. - С. 1 - 528

Кн. 2. - С. 528-980


Це перший академічний словник, що найповніше відображає загальновживану фразеологію сучасної української мови. Значення фразеологічних одиниць ілюструється цитатним матеріалом. У словнику подається всебічна лексикографічна характеристика фразеологізмів. Для широкого кола читачів — наукових працівників, письменників, журналістів, редакторів видавництв, викладачів вузів, учителів середніх шкіл, студентів, учнів та ін.



Кл.слова:
фразеологізм

   Тип видання:   словник   
6.

Коломієць, Миколай Філіппович.
Короткий словник перифраз [Електронний ресурс] / М. П. Коломієць, Є. С. Регушевський. - К. : Радянська школа, 1985. - 264 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В українській історіографії це перша спроба систематизувати найбільлш поширені перифрази - описові назви різних понять (вугілля - хліб промисловості), які особливо активно функціонують у мовленні преси, політичному середовищі. Словник вміщує близько 700 таких одиниць.



Кл.слова:
лінгвістика -- українська мова -- розвиток мови

   Тип видання:   словник   
7.

Жайворонок, В. В.
Велика чи мала літера? [Електронний ресурс] : словник-довідник / В. В. Жайворонок. - К. : Наукова думка, 2004. - 202 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це перший в українській лексикографії словник-довідник, присвячений одному із складних розділів сучасної української орфографії — написанню слів і номінативних словосполучень з великої чи малої літери. Він включає географічні назви, назви політичних та громадських організацій, адміністративні найменування, назви посадових осіб, церковно-календарних та народних свят, знаменних дат, міфологічні, астрономічні, церковні, теологічні назви, документоніми тощо. Словник укладено згідно з правилами чинного "Українського правопису" (1993). Щодо написання тих груп назв, які зазначений правописний кодекс не охоплює, автор пропонує власні рішення, продиктовані усталеною практикою написання тих чи інших мовних одиниць з великої або малої літери.



Кл.слова:
орфографія -- написання слова

   Тип видання:   довідник   
8.


Справочник инженера по контрольно-измерительным приборам и автоматике [Електронний ресурс] : учебно-практическое пособие / под ред. А. В. Калиниченко. - М. : Инфра-инженерия, 2008. - 576 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В справочнике детально описаны материалы как для обучения персонала КИПиА (история КИПиА, термины и определения, принципы действия простейших КИПиА), так и справочные данные, методики для ремонта, настройки и эксплуатации контрольно-измерительных приборов, а также сопутствующие справочные данные, необходимые для правильного расчета и выбора контрольно-измерительного прибора. Предназначен для инженеров по эксплуатации и ремонту контрольно-измерительных приборов для измерения технологических параметров температуры, давления, расхода и уровня. Справочник рекомендуется также руководителям служб КИПиА, мастерам, слесарям по КИПиА, а также студентам и аспирантам, обучающимся по соответствующим специальностям.



Кл.слова:
температура -- вимірювання

   Тип видання:   словник   
9.

Карабан, В. І.
Англійсько-український юридичний словник [Електронний ресурс] : понад 75 тисяч слів та словосполучень юридичної підмови та близько 160 тисяч українських перекладних відповідників / В. І. Карабан. - Вінниця : Нова книга, 2004. - 1088 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник охоплює всі основні галузі права. Реєстровими одиницями є слова та словосполучення, характерні для англійської юридичної мови, а також абревіатури та латинські слова і вислови, що вживаються в юридичній літературі англійською мовою. Особливістю словника є наявність транскрипції заголовних слів і словосполучень.



Кл.слова:
наукова термінологія -- юриспруденція -- англійська мова -- українська мова

   Тип видання:   енциклопедія   
10.


Українська мова [Електронний ресурс] : енциклопедія. - 2-е вид., перероб. і доп.. - К. : Українська енциклопедія, 2004. - 824 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В енциклопедії на основі досягнень сучасного мовознавства подано відомості про українську мову та українське мовознавство. В ній розкрито термінологічні одиниці, номенклатурні одиниці, розглянуто різні аспекти опису української мови, вміщено основні поняття загального мовознавства. Багато статей присвячено мовознавцям, письменникам, які зробили істотний внесок у розвиток української мови, філологічної науки тощо. В низці статей ідеться про установи та організації, друковані органи, які ведуть дослідження і пропаганду української мови. Видання друге, виправлене і доповнене. Книга містить 1935 статей, карту, ілюстративний матеріал і таблиці. Розрахована як на філологів, так і на широке коло читачів.



Кл.слова:
лінгвістика -- морфологія -- граматика -- лінгвостилістика

   Тип видання:   монографія   
11.

Ткач, Л.
Українська літературна мова на Буковині в кінці XІХ - на початку XX ст. [Електронний ресурс] : у 3 т. / Л. Ткач. - Чернівці : Рута, 2000. - 408 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Матеріали до словника


Монографія "Українська літературна мова на Буковині в кінці XIX - на початку XX ст." - перша спроба подати цілісну характеристику регіонального функціонування української мови в зазначений період у контексті істориш-культурних чинників, які впливали на соціальний статус української мови, її функціональні сфери та ступінь внутрішнього розвитку. У першій частині монографії представлено словникові матеріали, з яких постає загальний образ західного варіанта тодішньої української літературної мови у зіставних зв'язках із її сучасними лексичними, граматичними, фонетичними нормами тощо. Реєстрову частину словника укладено з таких лексичних одиниць, що у їх формі, значенні й особливостях слововживання виявилася історична специфіка літературномовного процесу на західноукраїнських землях, зокрема й на Буковині, - вплив живої народної мови - діалектів південно-західного наріччя, співтериторіальних мов, які функціонували в місцевому соціумі в силу поліетнічного складу населення, діяльності чужомовної державної адміністрації часів Австро-Угорщини. Матеріали до словника містять близько 3500 словникових статей. Ілюстративні матеріали мають різне функціонально-стилістичне спрямування, у них використано тексти публіцистики, навчальних посібників, листування, художньої літератури, зразки інформаційного мовлення - хроніку громадсько-політичного життя, рекламу, оголошення тощо. У коментарях до кожної словникової статті подано зіставні мовні факти з польської, німецької, російської, румунської та інших мов. Друкується згідно з ухвалою Вченої ради Чернівецького державного університету ім.Ю.Федьковича, протокол №2 від 23 березня 2000 р.



Кл.слова:
діалект -- говірка -- наріччя

   Тип видання:   словник   
12.

Караванський, С.
Практичний словник синонімів української мови [Електронний ресурс] / С. Караванський. - 2-е вид. доп. і опр.. - К. : Українська книга, 2000. - 480 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Практичний словник синонімів української мови - це лексикографічний довідник для підшукування синонімів, тобто слів з однаковим чи приблизно однаковим значенням. Лексика словника охоплює всі сфери людської діяльности, надаючи користувачам широкий вибір можливих синонімів та варіянтних форм. Крім твердо запроваджених у практику лексичних одиниць, словник фіксує також рідковживані та безпідставно занедбані терміни й вирази української мови. Подекуди цитовано й оказіоналізми: новотво ри та слова-пропозиції. Словник послуговується правописом 1928 р., але наводить і форми усталені колоніяльним правописом. Словник адресовано широкому колові читачів: від учнів до державних діячів.



Кл.слова:
українська мова -- синонім

   Тип видання:   довідник   
13.

Гресько, Александр Андреевич.
Справочник слесаря по контрольно-измерительным приборам [Електронний ресурс] / А. А. Гресько, Л. А. Долгая. - К. : Техніка, 1988. - 176 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Содержатся технические данные первичных преобразователей, вторичных приборов для измерения температуры, давления, разрежения, уровня, автоматически» регуляторов, рекомендации по их проверке, наладке, ремонту и техническому обслуживанию. Освещены вопросы организации и выполнения работ службой метрологии и автоматизации (СМиА) предприятия, даны рекомендации по использованию технической документации. Рассчитан на слесарей КИПиА и служб метрологии и автоматизации.



Кл.слова:
вимірювання -- метрологія

   Тип видання:   довідник   
14.

Жарковский, Б. И.
Справочник молодого слесаря по контрольно- измерительным приборам и автоматике [Електронний ресурс] / Б. И. Жарковский, В. В. Шапкин. - М. : Высшая школа, 1991. - 159 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Содержит необходимые материалы по формированию основных знаний, умений и навыков учащихся профессионально-технических училищ по профессиии слесарь КИПиА; каждый раздел содержит технические характиристики приборов, электрические и монтажные схемы; в табличной форме представлены основные неисправности приборов, их причины и способы ремонта.



Кл.слова:
вимірювання -- метрологія

   Тип видання:   підручник   
15.

Вихованець, І.
Теоретична морфологія української мови [Електронний ресурс] / І. Вихованець, К. Городенська. - К. : Пульсари, 2001. - 400 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У теоретичному курсі описано морфологічну систему і структуру сучасної української літературної мови. Розглянуто з позицій функціонально-категорійної граматики центральні питання морфології; морфологічні одиниці й типи морфологічних категорій; взаємозв'язки морфології, синтаксису і словотвору. Подано з погляду функціонально-категорійної теорії нову інтерпретацію частин мови, морфологічних категорій і багатьох інших граматичних явищ сучасної української літературної мови. У книзі апробовано теоретичні засади нової академічної граматики української мови. Для мовознавців, викладачів і студентів філологічних факультетів, учителів.



Кл.слова:
літературна мова -- морфологія -- синтаксис -- словотвір

   Тип видання:   підручник   
16.

Пономарів, О. Д.
Сучасна українська мова [Електронний ресурс] : підручник / О. Д. Пономарів, В. В. Різун, Л. Ю. Шевченко ; за ред. О. Д. Пономарева. - 2-е вид., перероб.. - К. : Либідь, 2001. - 400 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику розглядаються питання фонетики, вимови, графіки, лексикології, фразеології, лексикографи, словотвору та морфології сучасної української літературної мови. Подаються відомості з діалектологи та загального мовознавства. Міститься опис синтаксичних особливостей побудови словосполучень і речень. Окремі розділи присвячені проблемам формування одиниць зв'язного мовлення та основам пунктуації. Для студентів гуманітарних факультетів вищих закладів освіти.



Кл.слова:
фонетика -- лексика -- морфологія

   Тип видання:   підручник   
17.

Тарасов, С. В.
Приборы времени [Електронний ресурс] : учебник для техникумов / С. В. Тарасов. - М. : Машиностроение, 1976. - 376 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В учебнике изложены вопросы теории, расчета и проектирования приборов времени бытового и служебного назначения. Описаны современные конструкции приборов времени, приведены расчетные формулы и примеры расчета основных параметров конструкций. Рассмотрены типы маятниковых, балансовых, камертонных и кварцевых осцилляторов (колебательных систем) с механическим, электромеханическим и электронно-механическим приводом. Книга может быть полезна инженерно-техническим работникам заводов часовой промышленности.



Кл.слова:
годинник -- час -- вимірювання

   Тип видання:   підручник   
18.

Олекса, А. П.
Ортопедія [Електронний ресурс] / А. П. Олекса. - Т. : ТДМУ, 2006. - 528 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник "Ортопедія" - перше видання українською мовою, основною метою якого є задоволення потреби студентів та лікарів у сучасній інформації з питань ортопедичної патології. Особливо це стосується практикуючих ортопедів-травматологів, які не отримали достатніх знань з ортопедії під час навчання у вищих навчальних медичних закладах внаслідок обмеженої кількості годин, виділених для цього курсу. Публікації з питань ортопедії у медичній літературі розрізнені і присвячені в основному окремим нозологічним одиницям, причому висвітлюються лише певні проблеми. Більш-менш повна узагальнена інформація з питань ортопедичної патології, яка б відповідала вимогам сьогодення, на теренах України поки що відсутня. Ми хотіли заповнити цю прогалину і надати можливість студентові і практикуючому ортопеду-травматологу отримати короткі відомості про аномалії розвитку плода, природжені і набуті захворювання опорно-рухового апарату. Опис кожної нозологічної форми подаємо за загальноприйнятою схемою, звертаючи увагу на раннє виявлення дисплазій і природжених вад.



Кл.слова:
травматологія -- патологія

   Тип видання:   монографія   
19.

Алефіренко, М. Ф.
Теоретичні питання фразеології [Електронний ресурс] / М. Ф. Алефіренко. - Х. : Вища школа, 1987. - 167 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії висвітлюються онтологічні й функціональні властивості сучасної української фраземіки у зв'язку з теоретичними проблемами загальної фразеології. На основі системного підходу до мовних явищ розглядається питання про статус фразеологічних одиниць у системі мови з погляду їх взаємодії з різними структурними рівнями мови — лексичним, морфологічним і синтаксичним. Для науковців і спеціалістів.



Кл.слова:
фраземіка -- фразеологізм

   Тип видання:   підручник   
20.

Новосьолов, С. Й.
Тригонометрія [Електронний ресурс] : підручник для середньої школи / С. Й. Новосьолов. - К. : Радянська школа, 1964. - 100 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Кути і дуги; їх вимірювання. Тригонометричні функції. Теореми додавання та їх наслідки. Основні властивості тригонометричних функцій. Обчислення за допомогою таблиць. Обчислення элементів геометричних фігур. Тригонометричні рівняння.



Кл.слова:
кут -- дуга -- вимір -- графічний розв'язок
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського