Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (1042)Реферативна база даних (5983)Книжкові видання та компакт-диски (423)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ОБМЕЖЕНН$<.>+<.>K=ФУНКЦІОНАЛЬНОСТІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   підручник   
1.

Малышев, В. А.
Линейные полугруппы и диффреренциальные неравенства [Електронний ресурс] : пер. с фр. / В. А. Малышев, В. А. Морозов. - М. : Изд-во МГУ, 1995. - 208 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монография посвящена анализу эллептических дифференциальных неравенств.



Кл.слова:
апроксимація -- диференціальні обмеження

   Тип видання:   підручник   
2.

Федоренко, В. Г.
Інвестознавство [Електронний ресурс] / В. Г. Федоренко. - 3-тє вид., доп.. - К. : МАУП, 2004. - 480 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У третьому виданні підручника з урахуванням практики перебудови, останніх наукових розробок і законодавчих актів України приділяється значна увага інноваційній діяльності, ії зв'язку з інвестиціями, що має велике значення при реструктуризації і сприяє економічному зростанню промисловості. Розглядаються також проблеми скорочення тривалості інвестиційного процесу та його подальшого удосконалення, що дає вагомий внесок у розвиток нового напрямку в економічній науці - інвестознавства. Особлива увага приділяється питанням відродження ринку фінансових інвестицій і капіталів, підвищення функціональності банковської системи, розвитку акціонерних капіталів і державних цінних паперів. Для студентів і викладачів середніх і вищих навчальних закладів, фахівців усіх профілів, які займаються інвестуванням.



Кл.слова:
інвестиції

   Тип видання:   зб. статей   
3.


Українська мова у XX ст. [Електронний ресурс] : історія лінгвоциду: документи і матеріали / уклад. Л. Масенко, В. Кубайчук, О. Демська-Кульчицька. - К. : Вид-во Києво-Могилянської академії, 2005. - 402 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Подана нижче добірка документів має на меті ознайомити читачів із специфікою мовної політики, яку провадив радянський режим на теренах УРСР. Упорядники свідомі того, що збірник не може претендувати на повноту і всеохопність матеріалу. Нашим завданням було поставити проблему і заохотити майбутніх дослідників до пошуку ширшої інформації і наукового її опрацювання. Добираючи матеріали з радянських партійних документів і мовознавчих публікацій ми надавали перевагу тим, які стосувалися внутрішньомовної політики — заборон вживати певні слова, словосполучення, словотвірні й морфологічні форми, синтаксичні конструкції, оскільки саме цей аспект мовної політики КПРС ще не дістав належного опрацювання за джерельними даними. Орієнтація на зазначену проблематику зумовила й обмеження поданих матеріалів переважно хронологічними рамками 1930-х і 1970-х років, оскільки саме в ці десятиліття Москва застосовувала найбрутальніші методи у неоголошеній війні з українською нацією, до яких належала й низка репресивних заходів у сфері мововжитку. Відкриває збірник скорочена версія доповіді Миколи Скрипника на Першій всеукраїнській конференції культурно-освітніх робітників нацменшостей 20 травня 1931 року. Її подано для загального уявлення про засади мовно-освітньої програми М. Скрипника, що становили головний об’єкт нищівної критики в наступних погромницьких акціях 1930-х років. Завершує видання словник репресованої лексики, укладений на базі опублікованих у збірнику документів.



Кл.слова:
мовна політика -- правопис -- термінологія

   Тип видання:   методичний посібник   
4.

Артеменко, В. П.
Все про земельний сервітут [Електронний ресурс] / В. П. Артеменко, О. С. Врублевский. - К. : Леста, 2005. - 24 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сервітут — обмежене право користування землею, яке забезпечує іншому землекористувачеві можливість користування нею з певними обмеженнями, встановленими законом або договором. Право користування чужим майном (сервітут) може бути встановлене щодо земельної ділянки, інших природних ресурсів (земельний сервітут) або іншого нерухомого майна для задоволення потреб інших осіб, які не можуть бути задоволені іншим способом. Сервітут може належати власникові (володільцеві) сусідньої земельної ділянки, а також іншій, конкретно визначеній особі (особистий сервітут). Сервітут може бути встановлений договором, законом, заповітом або рішенням суду. Земельний сервітут може бути встановлений договором між особою, яка вимагає його встановлення, та власником (володільцем) земельної ділянки. Договір про встановлення земельного сервітуту підлягає державній реєстрації в порядку, встановленому для державної реєстрації прав на нерухоме майно. У разі недосягнення домовленості про встановлення сервітуту та про його умови спір вирішується судом за позовом особи, яка вимагає встановлення сервітуту. Сервітут визначає обсяг прав щодо користування особою чужим майном. Сервітут може бути встановлений на певний строк або без визначення строку. Особа, яка користується сервітутом, зобов'язана вносити плату за користування майном, якщо інше не встановлено договором, законом, заповітом або рішенням суду. Сервітут не підлягає відчуженню та не позбавляє власника майна, щодо якого він встановлений, права володіння, користування та розпоряджання цим майном. Сервітут зберігає чинність у разі переходу до інших осіб права власності на майно, щодо якого він встановлений. Збитки, завдані власникові (володільцеві) земельної ділянки або іншого нерухомого майна, особою, яка користується сервітутом, підлягають відшкодуванню на загальних підставах. Право користування чужою земельною ділянкою або іншим нерухомим майном полягає у можливості проходу, проїзду через чужу земельну ділянку, прокладання та експлуатації ліній електропередачі, зв'язку і трубопроводів, забезпечення водопостачання, меліорації тощо. Особа має право вимагати від власника (володільця) сусідньої земельної ділянки, а в разі необхідності - від власника (володільця) іншої земельної ділянки надання земельного сервітуту. Право користування чужим майном може бути встановлено щодо іншого нерухомого майна (будівлі, споруди тощо).



Кл.слова:
сервітут -- правова регламентація

   Тип видання:   підручник   
5.


Аграрне право України [Електронний ресурс] / за ред. О. О. Погрібного. - К. : Істина, 2007. - 448 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику докладно розглянуті умови та порядок створення та функціонування суб'єктів аграрних правовідносин, питання права власності їх на землю, розкриті умови та порядок набуття і користування земельними ділянками, реалізації земельних прав і обмеження прав на землю. Підручник буде корисним для студентів, бакалаврів, спеціалістів, магістрів, аспірантів та викладачів правознавчих, аграрних, землевпорядних та економічних спеціальностей вищих навчальних закладів, а також широкому колу читачів, які цікавляться проблемами аграрного законодавства і права України.



Кл.слова:
правовідносини -- власність -- земельне право

   Тип видання:   методичний посібник   
6.

Орлов, М.
Кредитування: що треба знати підприємцям [Електронний ресурс] / М. Орлов, С. Сегеда. - К. : Центр комерційного права, 2004. - 96 с.. - (Юридична абетка пiдприємця)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перед вами практичний посібник із серії "Юридична абетка підприємця", що її випускає Центр комерційного права, організація, діяльність якої спрямована на комплексний розвиток комерційного (підприємницького) права в Україні. У посібнику подається короткий виклад найсуттєвіших питань, пов'язаних з кредитуванням вітчизняного бізнесу. Розглядається не обхідність та доцільність кредитування на різних етапах розвитку бізнесу. Значну увагу приділено порівнянню кредитування з іншими способами залучення капіталу, а також характеристиці різних спо собів отримання позичкових коштів. Проаналізовано податкові наслідки залучення різних видів позичкових коштів та ті офіційні про цедури, дотримання яких вимагається чи може вимагатися для от римання цих коштів. Особлива увага приділяється реєстрації кре дитів, отриманих з за кордону, та обмеженням, пов'язаним зі здійсненням пов'язаних з ними виплат. Видання містить відомості про кредитну документацію. У наведеному матеріалі враховано як останні зміни в українському законодавстві (станом на середину 2004 року), так і сучасна банківська практика. Посібник допоможе вітчизняним підприємцям приймати зважені рішення щодо кредитування та розвитку власного бізнесу.



Кл.слова:
кредитування -- банківська практика

   Тип видання:   методичний посібник   
7.

Рибніков, С. Р.
Організація управління в екологічній діяльності [Електронний ресурс] : методичні рекомендації до практичних занять / С. Р. Рибніков. - Луганськ : ЛНУ ім. Т. Шевченка, 2008. - 101 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Методичні рекомендації до практичних занять з дисципліни "Організація управління в екологічній діяльності" мають на меті формування в майбутніх екологів навичок стратегічного планування та програмування природоохоронної діяльності – як найбільш затребуваної на сучасному етапі розвитку системи екологічного управління професійної компетенції. На матеріалі розробки регіональної екологічної програми висвітлено методологію та методики підготовки та прийняття еколого-управлінських рішень. Окреслено поле застосування та обмеження базових управлінських технік при врегулюванні соціально-екологічних проблем.



Кл.слова:
природоохоронна діяльність -- екологічне управління -- соціально-екологічна проблема

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Артюшин, В. І.
Проблеми становлення та функціонування ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні [Електронний ресурс] / В. І. Артюшин, М. І. Кобець, М. І. Пугачов. - К. : Аналітично-дорадчий центр Блакитної стрічки ПРООН, 2007. - 60 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У даній роботі характеризується розвиток законодавства України щодо прав власності на землю сільськогосподарського призначення й торгівлі нею. Вона містить багато порівняльних матеріалів з оцінки землі, правил, що регламентують договори оренди, обмеження на продаж і використання землі, правил успадкування землі, які діють у деяких європейських і неєвропейських державах. Проведено порівняння інституціональних механізмів торгівлі нерухомим майном і землею: кадастрів та систем реєстрації в різних європейських країнах і Канаді. Стосовно України подано інформацію про прийняте законодавство та проекти законів України, зокрема "Про ринок земель", підготовлений до розгляду Верховною Радою України у другому читанні.



Кл.слова:
земельна власність -- торгівля землею

   Тип видання:   монографія   
9.

Мартин, А. Г.
Регулювання ринку земель в Україні [Електронний ресурс] / А. Г. Мартин. - К. : [б. в.], 2011. - 252 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.46 Мб


У монографії розглядається проблема формування державної регуляторної політики у сфері ринкового обороту речових прав на земельні ділянки у контексті загальної економічної теорії регулювання. Розроблено сучасну класифікацію земельних ділянок за цільовим призначенням, визначено організаційно-правові засади формування державного, комунального та приватного секторів землеволодіння, розглянуто особливості різних форм ринкового обороту речових прав на земельні ділянки, в тому числі, викупу земельних ділянок для суспільних потреб. Обґрунтовано засади державного регулювання ринкових земельних відносин як форми обмеження державою свободи підприємництва з метою досягнення суспільно значущих цілей. Вперше досліджена проблема антимонопольного регулювання ринку земель. Монографія призначена для науковців, спеціалістів державних органів земельних ресурсів, сільськогосподарських органів, юристів, працівників місцевого самоврядування, студентів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
макроекономіка -- земельне законодавство -- земельні відносини

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Czapracka, K.
Intellectual property and the limits of antitrust: a comparative study of US and EU approaches [Electronic resource] / K. Czapracka. - Cheltenham : Edward Elgar, 2009. - 162 p.. - (New Horizons in Competition Law and Economics)
Переклад назви: Інтелектуальна власність та обмеження антимонополії: порівляльне вивчення підходів США та ЄС

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


The scope of US antitrust law as defined in the Supreme Court's decisions in Trinko and Credit Suisse Securities is much narrower than the scope of EU competition law. US antitrust enforcers have become increasingly reluctant to apply antitrust rules to regulated markets, whereas the European Commission has consistently used EU competition rules to correct the externalities resulting from government action. The contrasting approaches adopted by US and EU antitrust enforcers to these issues, as with the differences in addressing market dominance, have had a profound impact on the scope of antitrust intervention in the IP field. This book provides an in-depth analysis of the relevant recent developments on both sides of the Atlantic and identifies the pitfalls of regulating IP through competition rules. With a unique comparative perspective, this book will be an invaluable resource for postgraduate students, academics and practitioners in IP and competition law.



Кл.слова:
антимонопольний закон

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Доминик, Б.
Microsoft ASP.NET. Обеспечение безопасности Масте-класс [Електронний ресурс] / Б. Доминик. - СПб. : Питер, 2008. - 446 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Эта книга - подробное руководство для программистов, которые используют Microsoft ASP .NET 2.0 и заинтересованы в обеспечении безопасности разрабатываемых приложений. В ней подробно рассказывается о способах внедрения в приложения превентивных мер защиты, в частности подтверждения ввода данных, аутентификации и авторизации. Рассмотрены методы обнаружения и обработки ошибок, ограничение функциональности с помощью частичного доверия, применение провайдеров защиты. Отдельная глава посвящена описанию инструментов, которые можно использовать для тестирования и улучшения защиты приложений. Книга адресована профессионалам, а также всем, кто занимается защитой приложений.



Кл.слова:
захист інформації -- обробка помилок -- обмеження функціональності -- часткового довіри -- застосування провайдерів захисту

   Тип видання:   підручник   
12.

Шумський, Петро Васильович.
Прокуратура України [Електронний ресурс] : навч. посіб. для студентів юрид. вузів та ф-тів / П. В. Шумський. - К. : Вентурі, 1998. - 336 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні в популярній формі розглядається концепція функцій прокуратури, її роль і місце в системі державних органів, історія становлення, правове регулювання прокурорського нагляду, а також інших функцій, передбачених Конституцією України. Обґрунтовується підтримання державного обвинувачення в суді, представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом, а також здійснення нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство, за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян. Для викладачів і студентів юридичних вузів та факультетів, а також усіх, хто цікавиться питаннями роботи прокуратури.



Кл.слова:
законодавство -- державне обвинувачення

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.

Данилюк, Михайло.
Повстанський записник [Електронний ресурс] / Михайло Данилюк. - Йью-Йорк ; Джерсі-Сіті : Свобода, 1968. - 288 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Південна Волинь з її Крем'янеччиною та Дубенщиною, що стала темою цього «Записника» - це лише один із численних прикладів, як виростала доба. Обмеження опису подій лише одним закутком нашої землі дає рельєфнішу картину того, що саме мається на увазі. Вслід за цим обмеженням території приходить також і обмеження опису періоду боротьби, який в основному стосується початків повстанського руху в 1942-1943 роках, бо в той час судила мені доля бути живим свідком фактів і подій.



Кл.слова:
УПА -- визвольний рух

   Тип видання:   підручник   
14.


Аграрне право України [Електронний ресурс] : підручник / за ред. О. О. Погрібного. - К. : Істина, 2006. - 448 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику докладно розглянуті умови та порядок створення та функціонування суб'єктів аграрних правовідносин, питання права власності їх на землю, розкриті умови та порядок набуття і користування земельними ділянками, реалізації земельних прав і обмеження прав на землю. Підручник буде корисним для студентів, бакалаврів, спеціалістів, магістрів, аспірантів та викладачів правознавчих, аграрних, землевпорядних та економічних спеціальностей вищих навчальних закладів, а також широкому колу читачів, які цікавляться проблемами аграрного законодавства і права України.



Кл.слова:
законодавство -- земельне право -- власність

   Тип видання:   навчальний посібник   
15.

Ковтонюк, М. В.
Основи догляду за хворими та інвалідами [Електронний ресурс] / М. В. Ковтонюк ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”, Інститут Соціальних Технологій, Кафедра реабілітації. - К. : [б. в.], 2010. - 187 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Кожне захворювання, особливо важке і тривале, супроводиться появою різних симптомів (лихоманки, болі, задишки, погіршення апетиту), обмеженням фізичної активності і здібності до самообслуговування, порушенням здібності до задоволення основних життєвих потреб (їжі, питтю, звільненню кишечника, сечового міхура). Поряд із заходами, направленими на боротьбу із захворюванням, хворому необхідне забезпечення правильного режиму, правильний догляд за ним (фізичний режим, санітарно-гігієнічні умови, живлення, допомога при отруєнні фізіологічних потреб і проведення різних процедур, направлених на зменшення проявів захворювання). Крім того, перебіг багатьох хронічних захворювань може обтяжуватися або провокуватися наявністю шкідливих звичок (курінням, зловживанням алкоголю, чаєм, кавою, певними стравами) і негативними психоемоційними впливами. Важливо виявити ці чинники і намагатися їх усунути. Це також входить в завдання догляду за хворим.



Кл.слова:
реабілітологія -- гігієна -- особливі потреби

   Тип видання:   навчальний посібник   
16.

Гайдаржи, В. І.
Організація баз даних та знань [Електронний ресурс] / В. І. Гайдаржи ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”. Інститут Комп'ютерних Технологій. Кафедра інформаційних технологій та програмування. - К. : [б. в.], 2004. - 148 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Інформаційна система (ІС) служить для збору та накопичення інформації, її ефективного використання для всіляких цілей. ІС являє собою систему програмних, мовних, організаційних та технологічних засобів, які призначаються для централізованого накопичення та колективного використання даних. Як правило, ІС зберігають тим чи іншим чином структуровані дан і (база даних). Але ІС може зберіг ати й неструктуровану інформацію (наприклад, документи вільного формату ), однак її використання пов’язано з певними угодами та обмеженнями. Основна функція ІС – це моделювання стану об’єктів частини реального світу, що розглядається (предметна область), та відо браження зв’язків, як і виникають між цими об’єктами під час розв'язання функціональних задач (проблемне середовище).



Кл.слова:
інформація -- захист -- система

   Тип видання:   монографія   
17.

Кіндзерський, Юрій Вікторович.
Промисловість України: стратегія і політика структурно-технологічної модернізації [Електронний ресурс] : монографія / Ю. В. Кіндзерський ; Інститут економіки та прогнозування НАН України. - К. : [б. в.], 2013. - 536 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 7.62 Мб


Проаналізовано зміст категорії «модернізація», виділено її соціальну, інституційну і технологічну складові, показано їхню діалектичну єдність. Висвітлено напрацьовані у світі підходи до формування промислової політики як засобу технологічної модернізації. Представлено еволюцію моделей політики на різних етапах суспільного прогресу. Виявлено протилежність тенденцій у розвитку промисловості світу та України і розкрито вади вітчизняної промислової політики, що зумовили деіндустріалізацію країни. З’ясовано інституційні обмеження модернізації, пов’язані з інститутами держави і власності. Показано можливості використання інститутів розвитку і державного замовлення в активізації структурно-технологічних змін у виробництві. Викладено основні положення стратегії розвитку української промисловості, обґрунтовано модель і заходи державної політики її реалізації. Для працівників органів державного управління, науковців, викладачів, аспірантів і студентів вищих навчальних закладів економічного профілю.



Кл.слова:
індустріальний комплекс -- технологічна модернізація -- промислова політика

   Тип видання:   монографія   
18.

Набока, С. В.
Становлення та діяльність інституту мирових посередників на Правобережній Україні (1861–1914 рр.) [Електронний ресурс] / С. В. Набока. - К. : ПП «КП УкрСІЧ», 2013. - 258 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії висвітлено особливості організації та діяльності інституту мирових посередників при проведенні селянської реформи 1861 року на Правобережній Україні. З’ясовано основні чинники розширення сфери діяльності мирового інституту та особливості його функціонування у Південно-західному краї аж до початку XX століття. Встановлено, що мирові установи зазнали трансформації від широкої самостійності до її обмеження, а згодом відбулося їх перетворення на невід’ємну частину адміністративного апарату. Визначено роль мирових посередників у розробці та впровадженні ініціативних проектів в аграрній сфері на Правобережжі. Розраховано на науковців, викладачів, студентів, всіх зацікавлених історією Правобережної України другої половини ХІХ – початку ХХ ст.



Кл.слова:
історія України -- селянська реформа -- судоустрій -- адміністративний апарат

   Тип видання:   художня література   
19.

Сартр, Ж. -П.
Шляхи свободи. Зрілий вік [Електронний ресурс] : пер. з фр. / Ж.-П. Сартр. - К. : Юніверс, 2006. - 234 с.. - (Лауреати Нобелівської премії)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У трилогії «Шляхи свободи» славетного французького письменника, лауреата Нобелівської премії Жана-Поля Сартра розглядається проблема свободи в сучасному суспільстві, яке накладає на індивіда численні обмеження у вигляді моральних соціальних обов’язків. Зберегти свою внутрішню свободу можна лише тоді, коли рішуче відкинути усе, що суперечить глибинним засадничим вимогам твого існування… «Зрілий вік» — перша частина трилогії «Шляхи свободи» в якій змальовано складний шлях до усвідомлення справжньої сутности свободи.



Кл.слова:
французька література -- філософський роман

   Тип видання:   монографія   
20.

Войналович, В.
Релігійний чинник у процесах націє - та державотворення [Електронний ресурс] : досвід сучасної України / В. Войналович ; Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України. - К. : [б. в.], 2012. - 272 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії наведено результати дослідження ролі та місця релігійного чинника у процесах націє- і державотворення у сучасній Україні. На великому емпіричному матеріалі проаналізовано можливості та обмеження залучення релігійного чинника до процесів формування української політичної нації, громадянського суспільства, демократичної і функціональної держави. Особлива увага звертається на інструментальне використання релігійного чинника у суспільно-політичних процесах у рамках національного наративу і концепту «національної держави». Піддається аналізу потенціал етноконфесійних спільнот України до інтеграції в український соціум та формування українських громадсько-політичних лояльностей, особливості суспільно-релігійних відносин, а також глобалізаційні виклики, пов’язані із входженням України до світового релігійного простору. Розрахована на науковців, викладачів, студентів вузів, тих, хто цікавиться питаннями взаємодії релігії, етнічності, політики.



Кл.слова:
політологія -- поліконфесійність -- релігійна свідомість
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського