Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (265)Тематичний інтернет-навігатор (20)Автореферати дисертацій (5674)Реферативна база даних (44778)Книжкові видання та компакт-диски (6807)Журнали та продовжувані видання (336)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗАХИСТ$<.>+<.>K=ІНФОРМАЦІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 484
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   довідник   
1.


Довідник офіційного опонента. Збірник нормативних документів та інформативних матеріалів з питань експертизи дисертаційних досліджень [Електронний ресурс] / уклад. Ю. І. Цеков ; за ред. Р. В. Бойка. - 2-е вид., випр. і допов.. - К. : Толока, 2008. - 64 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні вміщені нормативні документи та інформаційні матеріали на допомогу науковцям, які беруть участь в атестаційному процесі як офіційні опоненти на захисті дисертації, автори відгуків на дисертаційні дослідження, члени спеціалізованих учених рад, а також усім, хто цікавиться питаннями атестації наукових кадрів вищої кваліфікації. Подані документи чинні на 1 листопада 2001 року.



Кл.слова:
захист наукових робіт

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Біологічні науки   
2.


Червона книга України [Електронний ресурс] : в 2 т. / Національна академія наук України. - К. : Глобалконсалтинг, 2009

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Тваринний світ / під ред. І. А. Акімової. - 600 с.

Т. 2 : Рослинний світ / під ред. Я. П. Дідуха. - 900 с.


Книга є офіційним докуменом, що відображає сучасний стан видів рослин і грибів України, які перебувають під загрозою зникнення, або потребують охорони. У книзі наводяться відомості про 826 видів, дається їх українська та латинська назва, таксономічна належність, природоохоронний статус, наукове значення, ареал виду та його поширення в Україні, чисельність та структура популяцій, причини зміни чисельності, умови місцезростань, загальна біоморфологічна характеристика, режим збереження популяцій та заходи з охорони, розмноження та розведення у спеціально створених умовах, господарське та комерційне значення, основні джерела інформації. Кожна стаття супроводжується ілюстрацією та картосхемою поширення виду в Україні. Також вміщено нормативні документи про Червону книгу України та довідкові матеріали. Видання розраховане на державні, наукові і громадські установи та організації, навчальні заклади, спеціалістів, широкі кола природо- користувачів, активістів охорони природи.



Кл.слова:
рослини -- тварини -- екологія

   Тип видання:   підручник   
3.

Клименко, Юрій.
Французька мова [Electronic resource] : підручник для 10 класів : друга іноземна мова, шостий рік навчання : профільний рівень / Юрій Клименко. - К. : Генеза, 2010. - 146 p.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ви продовжуєте вивчення французької мови – однієї з найкрасивіших мов світу. Цього року ви маєте змогу поглибити свої знання, вивчивши та засвоївши запропоновану тематику, що відповідає вимогам Державного освітнього стандарту та програмам з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів. Матеріал підручника надасть вам змогу спілкуватися з носіями мови на різноманітнi теми з повсякденного життя (стиль життя, шкільна бібліотека, засоби масової інформації, музика, Франція, Україна). У підручнику ви знайдете матеріал, який допоможе вам інтегруватися у французьку мову та краще зрозуміти носіїв мови при безпосередньому спілкуванні. Виконуючи запропоновані завдання, ви зможете підготуватися до успішного виконання тестів ЗНО та до складання іспитів DELF / DALF.



Кл.слова:
лінгвістика -- мова

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Соболева, Татьяна А..
История шифровального дела в России [Електронний ресурс] / Татьяна Соболева. - М. : ОЛМА-ПРЕСС, 2002. - 277 с.. - (Серия "Досье")

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге прослеживается история становления отечественной криптографической службы, которое происходило на протяжении нескольких веков. Принципы и основы этой работы, ее формы и методы, приемы и способы вырабатывались несколькими поколениями русских криптографов, начиная с эпохи Петра Великого и до начала Второй мировой войны. Обо всем этом автор рассказывает, опираясь на большой документальный материал.



Кл.слова:
криптографія -- шифрування -- захист інформації

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Грибунин, В. Г.
Цифровая стеганография [Електронний ресурс] / В. Г. Грибунин, И. Н. Оков, И. В. Туринцев. - М. : Солон-Пресс, 2002. - 265 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Интерес к стеганографии появился в последнее десятилетие и вызван широким распространением мультимедийных технологий. Методы стеганографии позволяют не только скрытно передавать данные, но и решать задачи помехоустойчивой аутентификации, защиты информации от несанкционированного копирования, отслеживания распространения информации по сетям связи, поиска информации в мультимедийных базах данных.



Кл.слова:
техніка -- метод -- захист інформації

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.

Ванг, Уоллес.
Как не стать жертвой хакеров и мошенников в Internet [Електронний ресурс] / Уолесс Ванг. - М. : ДиаСофт, 2005. - 402 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге описаны различные виды мошеннической деятельности, процветающие в Internet, а также приемы так называемой «социотехники», часто применяемые злоумышленниками для получения нужной информации. Также проанализированы и классифицированы различные идеологические течения, использующие Internet для своих целей и осуществляющие массированные атаки на умонастроения людей. Читатель не только найдет здесь богатую информацию об известных уязвимых местах приложений и операционных систем разного рода и многое узнает о хакерских средствах и технологиях, которые современные компьютерные злоумышленники могут использовать для взлома компьютерных систем, но и получит конкретные практические рекомендации по организации защиты своего компьютера.



Кл.слова:
інтернет  -- захист -- інформація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.

Мушкетов, Руслан.
Надёжная защита вашего Компьютера [Електронний ресурс] / Руслан Мушкетов. - [Б. м.] : [Б. в.], 2010. - 12 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
комп'ютер -- захист інформації

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Бодріяр, Ж.
Симулякри і симуляція [Електронний ресурс] / Ж. Бодріяр. - К. : Основи, 2004. - 230 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Симулякри і симуляція, прецесія і детериторіалізація, мертва культура і завчасне воскресіння після псевдосмерті, надмірна точність копії і неможливість навіть клонуванням домогтися відтворення Того Самого, четвертий вимір і четвертинне дійство, імплозія і негентропія, орбітальне і сателітизація, циркуляція і реверсія, метафізика і патафізика. Увесь цей дискурс необхідний французькому соціологові і філософу Жану Бодріяру, щоб попередити суспільство про наступ симулякрів третього порядку — симулякрів, заснованих на інформації, моделі, кібернетичній грі, суть яких полягає в тотальній операційності, гіперреальності, прагненні до тотального контролю. Теоретик "смерті модерну" і основоположник нової метафізичної теорії, Бодріяр наводить у своїй праці цілу низку оригінальних суджень і прочитань того, що діється сьогодні у світі, світі, який дедалі більше стає реальнішим за реальний: гіперреальним.



Кл.слова:
прецесія -- детериторіалізація -- метафізика -- патафізика

   Тип видання:   навчальний посібник   
9.

Давыдова, Светлана Леонидовна.
Тяжелые металлы как супертоксиканты ХХI века [Електронний ресурс] : учебное пособие / С. Л. Давыдова, В. И. Тагасов. - М. : Изд-во РУДН, 2002. - 140 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Рассматриваются проблемы загрязнения окружающей среды в связи с наличием тяжелых металлов – свинца, ртути, кадмия, ванадия, никеля и многих других – в атмосфере, гидросфере, почве и продуктах питания.



Кл.слова:
метал -- захист навколишнього середовища

   Тип видання:   довідник   
10.


Культура української мови [Електронний ресурс] : довідник / за ред. В. М. Русанівського. - К. : Либідь, 1990. - 304 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Культура мови як складова частина культури і як одна із її форм — перша ознака загальної культури людини. Як привернути увагу до мовної поведінки особистості? Як виховати чуття слова? Довідник орієнтує читача на вибір правильного слововживання, засвоєння граматичних норм, містить складні випадки російсько-українського перекладу. Вміщено дані про походження власних імен, правопис прізвищ. Подається також інформація про нові слова в сучасній публіцистиці. Окремий розділ присвячено естетиці словесно-художніх образів. Для мовознавців, викладачів, учителів, студентів, працівників засобів масової інформації, а також усіх тих, хто цікавиться питаннями культури мови.



Кл.слова:
граматика -- семантика -- мовний пуризм -- слововжиток

   Тип видання:   навчальний посібник   
11.

Кузнецова, Л. П.
Основные технологии социальной работы [Електронний ресурс] : учебное пособие / Л. П. Кузнецова. - Владивосток : Изд-во ДВГТУ, 2002. - 92 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В пособии анализируются основные технологии социальной работы, используемые на со- временном этапе развития общества. Рассматриваются проблемы места и роли технологий социальной работы в системе человеческой деятельности, классификации социальных технологий и технологий социальной работы. Особое внимание обращено на проблемы социальной защиты таких групп населения, как малоимущие, дети, пожилые люди и т.п. Для удобства работы пособие снабжено кратким словарём основных понятий и терминов. Предназначено для студентов высших учебных заведений, обучающихся на специальности «Социальная работа». Может быть использовано студентами смежных специальностей и всеми, кто интересуется и занимается вопросами социальной защиты населения.



Кл.слова:
соціальний захист

   Тип видання:   підручник   
12.

Чемберс, Марк.
Запись компакт-дисков и DVD для "чайников" [Електронний ресурс] / Марк Л. Чемберс. - М. : Диалектика, 2004. - 304 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Несмотря на достижения в компьютерной области, путь к совершенной записи на диски еще не совсем гладкий. Например, перед тем как купить и установить накопитель, необходимо узнать всю возможную информацию, определиться с программой записи, решить вопросы совместимости форматов и т.п. Эту книгу должны читать те, кому о записи надо знать все, от начала и до конца! Каждая глава книги посвящена какому-то отдельному вопросу, относящемуся к накопителю и записи. Прочтите всю книгу, и вы без проблем сможете создать альбомы цифровых фотографий, резервные копии системы, музыкальные диски МРЗ, видеодиски и DVD, а также многое, многое другое.



Кл.слова:
носій інформації -- резервна копія

   Тип видання:   словник   
13.


Словник-довідник з культури української мови [Електронний ресурс] / Д. Гринчишин [и др.]. - 3-е вид.. - К. : Знання, 2006. - 367 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Культура мови як невід’ємна складова особистості — одна із перших ознак загальної культури людини та суспільства. Вона включає в себе багато понять і вимагає постійної уваги до мовної поведінки особистості. Довідник містить складні випадки слововживання і допоможе читачам засвоїти граматичні норми української мови. Для викладачів та студентів філологічних факультетів, мовознавців, працівників засобів масової інформації, вчителів, а також усіх, хто хоче підвищити рівень знання української мови.



Кл.слова:
мовна поведінка -- слововживання

   Тип видання:   словник   
14.

Гринчишин, Дмитрий Григорьевич.
Словник паронімів української мови [Електронний ресурс] / Д. Г. Гринчишин, О. А. Сербенська. - К. : Радянська школа, 1986. - 222 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник є досвідом в українській лексикографії опису паронімів - близьких за звучанням, але різним за значенням слів, головним чином тих, що найчастіше використовуються у шкільних підручниках, у науково-популярних книжках, публіцистиці, засобах масової інформації, художній літературі, побутовому мовленні.



Кл.слова:
омонім -- лексичне значення

   Тип видання:   підручник   
15.

Жураковський, Ю. П.
Теорія інформації та кодування [Електронний ресурс] : підручник / Ю. П. Жураковський, В. П. Полторак. - К. : Вища школа, 2001. - 255 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Викладено основні поняття та положення теорії інформації, методи математичного опису та інформаційні характеристики дискретних і неперервних джерел повідомлень, визначення кількості інформації та ентропії в повідомленні. Розглянуто основні принципи кодування повідомлень, способи коректувального кодування двійковими та недвійковими кодами, способи ефективного стиснення повідомлень, методику розрахунку завадостійкості кодованих повідомлень. Наведено контрольні задачі, приклади розв'язання типових задач і контрольні запитання, що сприяє кращому засвоєнню матеріалу. Для студентів вищих технічних навчальних закладів. Може бути корисним для фахівців з телекомунікацій, обчислювальної техніки, автоматизованих систем.



Кл.слова:
інформаційні технології -- інформація -- код -- передача даних -- автоматизована система -- телекомунікація

   Тип видання:   словник   
16.

Миславський, Володимир.
Кінословник. Терміни, визначення, жаргонізми [Електронний ресурс] / Володимир Миславський. - Х. : [б. в.], 2007. - 328 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Кінословник складається з 578 статей про терміни, визначення і жаргонізми у світовому кінематографі. Дана робота є першою в Україні спробою систематизації інформації про жанри, стилі і течії у світовому кінематографі - від його зародження до наших днів (глави «Історія і теорія кіно», «Кіномистецтво», «Жанри і піджанри»). У главах «Кіновиробництво», «Кінопрокат» і «Кінотехніка» представлені матеріали, що висвітлюють розвиток кіновиробництва, кінопрокату і кінотехніки. Книга буде цікава професіоналам-кінознавцям, кіноредакторам телекомпаній, студентам кінофакультетів і всім, хто цікавиться кінематографом.



Кл.слова:
кінематограф -- кіномистецтво -- кіноіндустрія

   Тип видання:   підручник   
17.

Вернер, М.
Основы кодирования [Електронний ресурс] : пер. с нем. / М. Вернер. - М. : Техносфера, 2004. - 288 с.. - (Мир программирования)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Первое на русском языке массовое пособие для будущих инженеров-связистов и проектировщиков радиоэлектронной аппаратуры, включая системы на кристалле. Даны основы теории информации и сжатия данных, доходчиво изложены современные алгоритмы помехоустойчивого кодирования, реализации циклических и сверточных кодов



Кл.слова:
стиснення інформації -- теорія інформації

   Тип видання:   словник   
18.

Скрипник, Лариса Григорівна.
Власні імена людей [Електронний ресурс] : словник-довідник / Л. Г. Скрипник, Н. П. Дзятківська. - 3-тє вид.. - К. : Наукова Думка, 2005. - 334 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У Словнику-довіднику подаються офіційні імена, уживані в Україні,та їх варіанти, включено відомості про їх походження, правила правопису українських і російських прізвищ. Імена ілюструються уривками з поетичнихтворів, народних пісень тощо. Видання сувенірне. В ім’я здавна вкладався глибокий духовний зміст. Його вибір для новонародженої дитини був традиційною вірою в магічну силу слова й власного імені. Недарма ж великі українські князі носили такі славні імена, як Володимир (володар світу і людей), Ізяслав (той, хто славу здобуває), Святослав, Мстислав, Ярополк… Духовна міць, яка входила в них через надані ймення, робила князів непереможними. Адже в іменах завжди містилося добре віщування, побажання добробуту, захисту Богів, надія на кращу синовню чи доччину долю. І, мабуть, немає матері, яка б не назвала свою гарну доньку Любомирою (яку в миру люблять), Світланою (світлою, чистою) або Миланою (яка для всіх мила, якою милуються). Обираючи майбутнє ймення для дитини, батьки хотіли, щоб разом з ним вона отримала і захисника згори, божого охоронця. Так, вважалося, що Мирослави присвячені Богові Миру, Ярослави – Ярилу, а про Богуславів і Богданів дбатимуть Боги, які подарували родині бажану дитинку. Вважалося також, що той, хто назве немовля непривабливим іменем як-от Неждан, Нелюбима, Немира, збереже її від злого ока, яке, нібито, не зверне уваги на дитину, яку не ждали або не люблять. Але вже доведено, що подібні ймення тільки заважатимуть людині в житті, адже несуть в собі силу-силенну негативу. Дослідники вважають, що імена творилися за допомогою первісного арійського способу, який передбачає врахування всього комплексу релігійних та соціальних уявлень давнього суспільства. Навіть вважається, що імена були розподілені за кастовими прошарками, що зараз вже втратило своє значення. Крім того, імена могли втілювати як верхній, так і нижній Божественний світ. У давніх українців не було чітко вираженого протиборства між “темним” і “світлим”, кожне начало мало власне призначення, і від їх взаємодії творилося життя. Ще в давні часи, як засвідчують джерела, був звичаєвий набір двоосновних імен. Але й ці складові частини імен могли формуватися з більш простих елементів, які також слід враховувати, бо вони можуть іноді давати відмінне тлумачення. Існують імена, в яких виражено побажання здобути славу (Святослав, Ростислав), бути мужнім і відважним воїном (Ратимир, Ратибор, Ярополк), проявляти миролюбність (Миролюб, Любомир). Імена, які висловлюють гостинність (Гостирад, Милогост, Доброгост), можна пояснити і як очікування в родині бажаної дитини, яка прийшла на цей світ добрим гостем. Є імена, що втілюють любов батьків до Бога, який послав їм дитину і через відповідне ім’я дбатиме про неї (Богумил, Богуслав, Богурад), а також побажання на майбутнє позитивних рис характеру своїй дитині (Доброслав, Добромисл).



Кл.слова:
ономастика

   Тип видання:   підручник   
19.

Кушнаренко, Н. Н.
Документоведение [Електронний ресурс] : учебник / Н. Н. Кушнаренко. - 8-е изд., стереотип.. - К. : Знання, 2008. - 459 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Структура и содержание учебника соответствуют программе курса «Документоведение» для высших учебных заведений. Это единственный учебник, в котором весь комплекс теоретических, методических и организационно-практических проблем рассмотрен как единое целое. Раскрыты принципы классификации документов, специфика документов на традиционных и новейших материальных носителях, особенности функционирования документно-коммуникационной системы. Учебник содержит контрольные вопросы и практические задания, необходимые схемы, рисунки и таблицы. Для студентов высших учебных заведений, преподавателей, специалистов сферы документной коммуникации, руководителей предприятий и организаций, широкого круга читателей



Кл.слова:
носій інформації -- комунікаційна система

   Тип видання:   словник   
20.

Карпіловська, Є. А.
Кореневий гніздовий словник української мови [Електронний ресурс] : гнізда слів з вершинами - омографічними коренями / Є. А. Карпіловська. - К. : Українська енциклопедія, 2002. - 912 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це перший в українській лексикографії морфемно-словотвірний словник гніздового типу. Він уточнює організацію в сучасному українському лексиконі слів з коренями-омографами та їхніми неомографічними формальними варіантами. Адресований учням, студентам, аспірантам, учителям, викладачам вузів, науковцям. Може бути корисним і для практиків: перекладачів, журналістів, редакторів, розробників систем автоматичного опрацювання україномовної інформації.



Кл.слова:
омограма -- омонім
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського