Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (7)Реферативна база даних (85)Книжкові видання та компакт-диски (115)
Пошуковий запит: (<.>K=МУДРІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

   Тип видання:   енциклопедія   
1.


Encyclopedia of philosophy [Electronic resource] : in 10 vol. / ed. D. M. Borchert. - 2nd. ed.. - Detroit : Thomson Gale, 2006
Переклад назви: Енциклопедія філософії

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Vol. 1 : Abbagnano–Byzantine Philosophy. - 790 p.

Vol. 2 : Cabanis–Destutt de Tracy. - 761 p.

Vol. 3 : Determinables–Fuzzy Logic. - 767 p.

Vol. 4 : Gadamer - Just War Theory. - 874 p.

Vol. 5 : Kabbalah–Marxist Philosophy. - 742 p.

Vol. 6 : Masaryk–Nussbaum. - 680 p.

Vol. 7 : Oakeshott–Presupposition. - 771 p.

Vol. 8 : Price–Sextus Empiricus. - 852 p.

Vol. 9 : Shaftesbury–Zubiri. - 889 p.

Vol. 10 : Appendix: Additional Articles, Thematic Outline, Bibliographi. - 672 p.




Кл.слова:
наукова думка -- філософія -- мудрість

   Тип видання:   підручник   
2.

Карманов, Н. Д.
Познание мира. Основы философии [Електронний ресурс] / Н. Д. Карманов. - Тюмень : Вектор Бук, 2006. - 120 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга содержит ответы на основные философские вопросы, поможет читателю конкретизировать, углубить, расширить, упорядочить, систематизировать знания о мире.



Кл.слова:
світогляд -- пізнання -- мудрість

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Делёз, Ж.
Что такое философия? [Електронний ресурс] : пер. с фр. / Ж. Делёз, Ф. Гваттари. - М. : Академический Проект, 2009. - 261 с.. - (Философские технологии)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Совместная книга двух выдающихся французских мыслителей — философа Жиля Делёза (1925-1995) и психоаналитика Феликса Гваттари (1930-1992) — посвящена одной из самых сложных и вместе с тем традиционных для философского исследования тем: что такое философия? Модель философии, которую предлагают авторы, отдает предпочтение имманентности и пространству перед трансцендентностью и временем. Философия — творчество «концептов» — работает в «плане имманенции» и этим отличается, в частности, от «мудрости» и религии, апеллирующих к трансцендентным реальностям. Философское мышление — мышление пространственное, и потому основные его жесты — «детерриториализация» и «ретер-риториализация ».



Кл.слова:
концепт -- мудрість -- трансценденція -- детериторіалізація -- ретериторіалізація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.

Робинсон, Джефри.
Миллионеры в минусе, или как пустить состояние на ветер [Електронний ресурс] / Джефри Робинсон. - Нью-Йорк : [б. в.], 1955. - 593 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Моя бабушка была философом. Конечно, все бабушки в той или иной степени - философы. Но моя бабушка сумела создать целую философскую систему под девизом "Каждый дурак может...". Это была кухонная философия, рожденная в европейских гетто, перевезенная четвертым классом в Новый Свет, отточенная воспитанием четырех дочерей и окончательно усовершенствованная на внуках. Чаще всего она излагалась во время обеда. Стоило накануне превысить скорость на автомобиле, и тарелка супа передавалась тебе со словами: "Это каждый дурак может - гонять как сумасшедший". Стоило получить двойку по истории, как бабушка фыркала: "Это каждый дурак может - бездельничать в школе". Стоило прийти домой поздно, и она качала головой: "Это каждый дурак может - шляться по ночам". И если бы ей довелось дожить до выхода этой книги в свет, она бы непременно прокомментировала: "Это каждый дурак может - промотать свое состояние". Но, к сожалению, в данном случае народная мудрость ошибается. Прости меня, бабушка. Не каждый дурак может промотать состояние, хотя бы потому, что не каждый дурак может его нажить.



Кл.слова:
філософія -- народна мудрість

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Гудінг, Девід.
Людина та її світогляд [Електронний ресурс] : у 3 т. : пер. з англ. / Д. Гудінг, Дж. Леннокс. - 2-ге вид.. - Л. : Міжнародний благодійний фонд "Людина та її світогляд", 2008

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Для чого ми живемо і яке наше місце у світі. - 416 с.

Т. 2 : У пошуках істини і реальності. - 384 с.

Т. 3 : У пошуках істини і реальності. - 480 с.


Коли людина закінчує школу і продовжує навчатися далі, перед нею постає багато проблем. Одна з них - особливо гостро, бо пов’язана з тим, що світ дорослого незалежного життя, в яке людина вступає, дуже складний. З одного боку, цей світ наповнений захоплюючими речами. А з іншого - він не може не лякати, оскільки тягар незалежності виявляється не таким вже й легким: потрібно стати на власні ноги, обрати професію, визначити свою життєву мету, цінності і принципи. Як приймаються такі життєво важливі рішення? Кожному зрозуміло, що потрібні тривалі і серйозні роздуми , набуття знань і досвіду. Але якщо відкладати прийняття надто важливих рішень до довгої скрині, то можна піддатися течії життя і перетворитися на слабовільну істоту, позбавлену світогляду. Тоді як кожній людині потрібна чітка система поглядів, яка надає життю осмисленості, ясності мети і цінностей, що здатні принести задоволення. Вироблення такого світогляду в часи, коли руйнуються традиційні ідеологічні системи, може зажадати від молодої людини неабиякої сміливості і наполегливості. Адже світогляд зазвичай складається з багатьох елементів, що стосуються цілого ряду джерел, таких, як наука, філософія, література, історія і релігія. Водночас не можна очікувати, щоб людина, котра щойно вступає у життя, була спеціалістом хоча би в одній із цих галузей - не кажучи вже про те, щоб вона все знала і вміла. Навряд чи знайдеться така універсально обізнана людина. Проте зрозуміло одне: не можна відкладати вирішення питання про сенс життя «на потім» і приступати до нього, лише ставши спеціалістом. Доросле життя вже розпочалося, і разом з ним виникають нові ідеали і нові бажання, які вимагають прийняття рішень «тут і негайно»; і може статися, що ці рішення матимуть вплив на все подальше життя. Звісно, пізніше, коли людина набуде нові знання і нові досвіди, попередні рішення можуть бути переглянуті, однак не слід від самого початку ставитися до них легко і байдуже. Зневажливе ставлення до прийняття цих рішень може спричинити незворотні наслідки, викликати почуття жалю і розкаяння. У той же час вирішення таких складних завдань у молодості може видатися надто важкою справою. Однак не слід очікувати часу, коли накопичена з роками мудрість допоможе розібратися у головних питаннях буття. Якщо підійти до них своєчасно, буде значно легше приймати мудрі і виважені рішення. Аби допомогти у цій справі своїм юним друзям, автори і написали цю книгу.



Кл.слова:
екзистенційна філософія -- релігійна етика -- креаціонізм -- сенс життя
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського