Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (459)Реферативна база даних (3579)Книжкові видання та компакт-диски (253)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗВУКОВІ$<.>+<.>K=ХВИЛІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Житецкий, П.
Очерк звуковой истории малорусского наречия [Електронний ресурс] / П. Житецкий. - Киев : Университетская типографія, 1876. - 376 с.

Рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Очерк звуковой истории малорусского наречия можна назвати першою ґрунтовною роботою П. Житецького. Цією працею він започаткував системне вивчення історичної фонетики української мови, здійснивши повний і систематичний опис фонетичної системи на основі давніх писемних пам’яток і живого діалектного мовлення. У цій праці він здійснив спробу з’ясувати походження і статус малоруського наріччя (тобто, української мови) за допомогою історичного методу. У межах свого дослідження Житецький розглядає історію розвитку вокалічної системи української мови, піднімає питання виникнення звука і, виводячи його з давніх о та е, зосереджує увагу на системі українського консонантизму, зупиняючись зокрема на характеристиці явища скупчення приголосних, на той час абсолютно не аналізоване. Важливим є також встановлення стійких тенденцій до рівноваги голосних і приголосних, акцентування наявності компенсаційних відношень між голосними і приголосними звуками. Це була фактично перша в українському мовознавстві праця, в якій звукові явища української мови розглядалися не відокремлено, а у внутрішньому зв’язку й історичній послідовності. Як додаток до своєї праці Житецький подав зразки писемної української мови XIV-XVII ст. і говірок української мови, доповнивши їх окремими характеристиками діалектів. Водночас серед недоліків праці треба назвати дещо застарілі уявлення про індоєвропейську та праслов’янську мови, часткове змішування мовних рівнів, зокрема фонетики й морфології тощо. Попри це концепція Житецького про зв’язок вокалізму й консонантизму зберегла актуальність у порівняльно-історичному мовознавстві ХХ ст., давши поштовх до виділення вокалічного і консонантного типів слов’янських мов, а диференційні фонетичні ознаки української мови, виділені Житецьким, лишаються валідними й досі.



Кл.слова:
мова -- фонетика -- історія

   Тип видання:   методичний посібник   
2.
 



Радиоизмерения на миллиметровых волнах [Електронний ресурс] / Г. Д. Бурдун, Р. А. Вавилов, Л. Н. Брянский. - Х. : Издательство Харьковского Униерситета, 1958. - 123 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В данной книге описываюся методы и способы радиоизмерений с применением волн миллиметрового диапазона. Книга предназначена для специалистов в различных технических областях.



Кл.слова:
генератор -- індикатор -- довжина хвилі -- частота

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Фізика   
3.

Смирнов, В. А.
Опыты и самоделки по физике [Електронний ресурс] / В. А. Смирнов. - Ленинград : Детгиз, 1955. - 106 с.. - (В помощь самодеятельности пионеров и школьников)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
вода -- повітря -- теплові явища -- звукові явища

   Тип видання:   методичний посібник   
4.

Левичев, В. Г.
Радиопередающие и радиоприемные устройства [Електронний ресурс] / В. Г. Левичев. - М. : Воениздат, 1974. - 510 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге рассматриваются устройство, принцип работы и основы расчета каскадов современных радиопередатчиков, а также физический смысл происходящих в них явлений. Математический аппарат в основном использован в объеме средней школы. Книга предназначена для курсантов радиотехнических училищ и представляет интерес для офицеров, связанных с эксплуатацией радиотехнических средств, а также для учащихся гражданских учебных заведений, занимающихся изучением радиотехники и радиолокации.



Кл.слова:
фізика -- хвилі -- математика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Ємець, В.
Кобза та кобзарі [Електронний ресурс] / В. Ємець. - Берлін : Украинское слово, 1923. -

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжка розповідає про походження й побутування українського національного інструменту — кобзи, про життя відомих кобзарів старих часів, про кобзаряькі братства та їх діяльність, а також про відродження й удосконалення кобзи. В кінці додається список літератури про кобзарські думи й кобзарів. Книжка рассказывает про происхождение и современность украинского национального инструмента - кобзы, про жизнь известных кобзарей старых времен, про кобзарскте братства и их деятельность, а так же про возрождение и усовершенствование кобзы. В конце приложен список литературы про кобзарские думы и кобзарей. Здавалося, що зі збільшенням рядів української національно свідомої інтелігенції становище сліпих кобзарів покращав, здавалося, що вона так люблячи кобзарів прийде Тм на поміч, бодай в найтящі хвилі їхнього життя, але, на великий жаль, за винятком окремих осіб загал інтелігенції був до того байдужний, принаймні так було в недалекім минулім. Найкраще се підтверджує отсей невеликий уривок про одного талановитого, не так давно померлого, молодого кобзаря.



Кл.слова:
Російська імперія -- сучасна історія -- українська література

   Тип видання:   художня література   
6.

Франко, І. Я.
Молода Україна [Електронний ресурс] / І. Я. Франко. - Вінніпег : Руська Книгарня, 1920

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Провідні ідеї і епізоди. - 1920. - 102 с.


У 80-х роках 19 століття в духовній сфері європейских суспільств відбувалася зміна поколінь. Чи не в усіх ділянках життя суспільства, у тому числі в політиці, гучно заявляє про себе молодь, причому саме це покоління дало зі свого середовища багатьох політиків, котрі відігравали надзвичайно велику роль та користувалися значним авторитетом і набагато пізніше, уже в контексті інших історичних епох. Подібне явище спостерігаємо в різних країнах Європи: «Молода Італія», «Молода Чехія», «Молода Болгарія» і т.д. Відомий французький історик Марк Блок взагалі спробував інтерпретувати історію як історію насамперед поколінь, слушно зауваживши, що такий поділ інтуїтивно прижився у сферах філософії чи літератури. Всі ці «молоді» рухи були дуже схожі, оскільки становили собою, по суті, суміш радикалізму національного й соціального. Крім того, початок їхнього існування відзначався запеклими перепалками з «батьками». Особливо сильними були подібні вияви в середовищі галицьких українців. «В останніх десятиліттях XIX віку, – писав найзаслуженіший представник нового покоління тієї доби І. Франко, – на підмогу, а по части на зміну давнішим діячам вийшла нова генерація робітників і вкинула в ту прірву велику працю, велику силу гарячого запалу і твердої віри в будущину в нашім національнім життю та рівночасно прочистила повітря, проложила не в однім напрямку нові стежки. Вона розбудила пристрасті там, де вперед була байдужість і рутина, оживила пульс народного життя. Се був запас свіжих сил, який віднайшла в собі наша нація в хвилі тяжкого пригноблення. Я називаю ту генерацію, тих людей, що своєю працею збудували той замітний ступінь, який визначається у нас між роком 1880 і 1900, «Молодою Україною». Ця назва бере початок з доповіді "Молода Україна, її становище і шлях" 25 лютого 1890р у Петербурзі випускника Петербурзької війсково-правничої академії Трохима Зінківского (1861—1891) перед земляками — українцями па зборах, присвячених творчості Т.Г. Шевченка. У центрі її уваги була проблема націй і національних відносин.



Кл.слова:
сучасна історія

   Тип видання:   методичний посібник   
7.

Михайлов, В. В.
Рецептурный справочник радиолюбителя [Електронний ресурс] / В. В. Михайлов. - Ростов-на-Дону : Ростовское областное книгоиздательство, 1950. - 54 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Радио - величайшее изобретение русского ученого А.С.Попова - вошло в быт советских людей. За истекшие 25 лет существования советского радиовещания многие радиолюбители стали специалистами своего дела. Конструктор и лаборант, исследователь и новатор - вот кем стал советский радиолюбитель. Он неустанно работает над усовершенствованием радиоаппаратуры. В предлагаемом справочнике радиолюбитель и даже, специалист могут ознакомиться с технологией процесса обработки деталей (из металла, дерева, стекла и др.). Рекомендуемая автором рецептура в основном позаимствована из журналов: «Радиолюбитель», «Радио всем», «Радиофронт», «Радио». Часть рецептов приводится из собственной практики и опыта товарищей.



Кл.слова:
зв'язок -- хвилі -- радіоапаратура

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Качуровський, Ігор.
Фоніка [Електронний ресурс] / Ігор Качуровський ; Український вільний університет. - Мюнхен : [б. в.], 1984. - (Підручники ; ч. 7)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжка "Фоніка" - це частина курсу віршознавства. Курс складається з трьох частин: "Компаративна метрика", "Фоніка" та "Строфіка", і, в свою чергу, належить до загального курсу "Поетики і стилістики", куди входять "Віршознавство", "Основи аналізи мовних форм" та "Ґенерика й архітектоніка". Автор книжки під час читання лекцій ніколи не повторював дослівно того самого тексту, натомість дещо додавав, дещо опускав або проминав, вносив певні зміни, скорочував або, навпаки, поширював певні розділи. Тому жоден з колишніх студентів Качуровського не має у своїх записах лекції курсу фоніки в такому вигляді, як його подає запропонована увазі книжка. Поза курсом лекції стоять два останні розділи, що їх долучено до книги як додаток: це - рецензія на словник рим та невеличка розвідка про звукові ігри.



Кл.слова:
рима -- версифікація

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Хімічні науки   
9.

Перепелиця, О. П.
Елементи хімічних технологій (Метали. Екохімія) [Електронний ресурс] : конспект лекцій / О. П. Перепелиця, В. В. Малишев ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2010. - 86 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Метали — це прості речовини з високими значеннями електро- і теплопровідності, від’ємним коефіцієнтом електропровідності, здатністю добре відбивати світлові хвилі (це обумовлює їх блиск і непрозорість), пластичністю. У твердому стані метали, зазвичай, мають кристалічну будову. Більшість металів мають кубічну або гексагональну решітки, володіють низькими енергіями іонізації атомів і малою (нерідко від’ємною) спорідненістю до електронів. У розчинах і розплавах метали утворюють позитивні елементарні іони. У складних іонах і полярних молекулах атоми металів є центрами позитивного заряду. Кристалічні решітки, утворені металами і металоподібними сполуками, називаються металічними. У деяких вузлах таких решіток знаходяться позитивні іони металів, валентні електрони можуть рухатися між ними в різних напрямах. Сукупність вільних електронів інколи називають електронним газом. Така будова решітки обумовлює велику електропровідність, теплопровідність і високу пластичність металів — при механічному деформуванні не відбувається розрив зв’язків і руйнування кристалу, оскільки іони структури ніби плавають в хмарі електронного газу. Теплота сублімації, яка характеризує міцність зв’язку, змінюється від 80 кДж/моль для цезію до 857 кДж/моль для вольфраму. Особливо міцний хімічний зв’язок мають важкі перехідні метали, що визначає їх високі



Кл.слова:
хімія -- метали -- речовини

   Тип видання:   методичний посібник   
10.

Богомолов, М. Ф.
Опорний конспект лекцій з дисципліни "Оптоелектронні пристрої" [Електронний ресурс] / М. Ф. Богомолов ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". Інженерно-технологічний інститут. Кафедра побутової електронної апаратури. - К. : [б. в.], 2011. - 36 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Світло - у широкому розумінні цього слова, електромагнітні хвилі, мінімальні довжини яких вимірюються одиницями нанометрів а максимальні - долі міліметра. До оптичного випромінювання входить видиме світло, інфрачервоне випромінювання і ультрафіолетове випромінювання. Фізичні властивості лазерного випромінювання і методи його дослідження характеризуються значною мірою загальності. Саме в діапазоні спектру лазерного випромінювання проявляються і хвильові і корпускулярні властивості світла. Хвильові властивості обумовлюються дифракцією, інтерференцією та поляризацією. Тим часом деякі властивості не можна зрозуміти не ввівши уявлення про світло як про потік частинок - фотонів. Відношення швидкості світла в середовищі та у вакуумі називають абсолютним показником заломлення у цьому середовищі. Взагалі для різних довжин хвиль показник заломлення різний, звідки виникає явище дисперсії.



Кл.слова:
оптимизація -- одномірні задачі -- обладнання

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.
 


Wimmer, Andreas.
Waves of War [Electronic resource] : nationalism, state formation, and ethnic exclusion in the modern world / Andreas Wimmer. - Cambridge : Cambridge university press, 2012. - 346 p. - (Cambridge Studies in Comparative Politics)
Переклад назви: Хвилі війни: націоналізм, державобудування й етнічна нетерпимість в сучасному світі

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Why did the nation-state emerge and proliferate across the globe? How is this process related to the wars fought in the modern era? Analyzing datasets that cover the entire world over long stretches of time, Andreas Wimmer focuses on changing configurations of power and legitimacy to answer these questions. The nationalist ideal of self-rule gradually diffused over the world and delegitimized empire after empire. Nationalists created nation-states wherever the power configuration favored them, often at the end of prolonged wars of secession. The elites of many of these new states were institutionally too weak for nation-building and favored their own ethnic communities. Ethnic rebels challenged such exclusionary power structures in violation of the principles of self-rule, and neighboring governments sometimes intervened into these struggles over the state. 'Waves of War' demonstrates why nation-state formation and ethnic politics are crucial to understand the civil and international wars of the past 200 years.



Кл.слова:
громадянська війна -- національна держава -- міжетнічна ворожнеча -- політика конфлікту

   Тип видання:   художня література   
12.

Дереш, Любко.
Миротворець [Електронний ресурс] : повісті та оповідання / Любко Дереш. - Л. : Кальварія, 2013. - 196 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Нова книжка молодого українського письменника складається з двох повістей та оповідання. Перед нами постає зовсім несподіваний і трохи загадковий Любко Дереш. . Так, це дуже дивна історія, сумна та загадкова… Вона не має ані свідків, ані спостерігачів, але ж звідкись ми її знаємо. Що насправді спричинило дивовижне перетворення молодого аспіранта Віденського університету, лінґвіста, безтурботного молодика Стефана Лянґе, що занурило його у чужу долю, піднесло аж до самого Бога, а відтоді призвело до його кінця чи-то початку? «…Сім, шість, п’ять…» — зворотний відлік. За якусь мить світ розколеться на до й після. І тієї ж самої миті, після грандіозного спалаху, на який так довго чекала купка науковців і військових, розколеться навпіл світогляд Роберта Оппенгеймера — творця та руйнівника. Хто він — містер Оппенгеймер? Геніальний науковець? Філософ-спостерігач? Миротворець чи той, що несе смерть? Що в нього було? Та все, що потрібно віндсерферові, — вітер, ідеальні хвилі на Акабській затоці, невблаганне єгипетське сонце та черговий косяк, що забезпечить неперевершений кайф, ну й, звісна річ, дошка й вітрила. Тож що трапилося, друже, звідки з’явився той внутрішній голос із його прямими запитаннями, що, здається, йде з самого серця? І ось тут з’являється страх, а з ним боягузливе бажання втекти. Тримайся, герою, якщо ти дійсно герой… Може, саме час зустрітись із собою, справжнім собою у власному серці.



Кл.слова:
белетристика -- містика -- українська література

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Фізика   
13.

Грінченко, Віктор Тімофійович.
Основи акустики [Електронний ресурс] : навчальний посібник / В. Т. Грінченко, І. В. Вовк, В. Т. Маципура. - К. : Наукова думка, 2007. - 640 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
акустика -- звукові хвилі -- звукове поле

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Фізика   
14.

Красильников, В. А.
Введение в акустику [Електронний ресурс] / В. А. Красильников. - М. : МГУ, 1992. - 152 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В учебном пособии даются основные сведения по акустике. Кратко излагается история развития акустики и ее место среди других наук. Приводятся данные о звуковом поле и величинах его характеризующих. Рассмотрены задачи об отражении и преломлении волн на плоской границе раздела, об акустических волноводах, геометрической акустике, акустике движущейся среды, представлений об излучении звука, интенсиметрии, рассеянии звука и его поглощении. Приводятся основные сведения по акустике твердого тела, нелинейной акустике, физиологической акустике и электроакустике. Для студентов младших курсов физических факультетов университетов, специализирующихся по акустике.



Кл.слова:
акустика -- звукотехніка -- інтенсіметрія -- звукові хвилі

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Будівництво   
15.

Давыдов, В. В.
Акустика помещений [Електронний ресурс] / В. В. Давыдов. - Санкт-Петербург : Институт кино и телевидения, 1995. - 95 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге рассказано о геометрической и волновой трактовках процесса звукопередачи в помещениях. Их необходимость обусловлена несовершенством статической теории, которая не может строго объяснять особенности звуковых процессов в переходных режимах и области низких частот. Пособие предназначено для студентов, обучающихся по специальности "Радиосвязь, радиовещание и телевидение" и соответствует программе дисциплины "акустика и электроакустика".



Кл.слова:
звукові процеси -- акустика -- звукоізоляція

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.

Циганенко, В. О.
Крізь роки... І спадщина енергетики [Електронний ресурс] / В. О. Циганенко. - Київ : Кий, 2015. - 336 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 26.82 Мб


Книжка Володимира Циганенка складається зі статей, написаних у різні роки й надрукованих у періодиці. Використано значну частину дизайн-проектів автора та історичні матеріали розвитку енергетики, по яким були виконані стенди експозиції музею Київенерго. Читач для себе відкриє широке поле знань із історії у галузі енергетики, які автор дохідливо викладає у своїх статтях, розмірковуючи над минулим, яке потрібно цінувати та творчо використовувати у майбутньому. Розрахована на широкий загал ветеранів енергетиків та читачів, які цікавляться історією розвитку енергетики. Може бути корисною для фахівців, істориків, творчих інженерів-винахідників.



Кл.слова:
теплоенергетика -- графен -- гравітаційні хвилі -- інфрачервоне випромінювання
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського