Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (189)Реферативна база даних (1121)Книжкові видання та компакт-диски (172)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕМБРІОН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
1.

Бэр, К. М.
История развития животных: наблюдения и размышления [Електронний ресурс] : в 2 т. / К. М. Бэр. - М. : Изд-во АН СССР, 1950-1953. - (Классики науки)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1950. - 470 с.

Т. 2. - 1953. - 627 с.


В 1828 году появился в печати первый том знаменитой «Истории развития животных» Бэра. Карл Эрнст фон (Карл Максимович) Бэр, изучая эмбриологию цыпленка, наблюдал ту раннюю стадию развития, когда на зародышевой пластинке образуются два параллельных валика, впоследствии смыкающиеся и образующие мозговую трубку. Ученого осенила мысль, что «тип руководит развитием, зародыш развивается, следуя тому основному плану, по которому устроено тело организмов данного класса». Он обратился к другим позвоночным животным и в развитии их нашел блестящее подтверждение своей мысли. Громадное значение «Истории развития животных», опубликованной Бэром, состоит не только в отчетливом выяснении основных эмбриологических процессов, но, главным образом, в гениальных выводах, представленных в конце первого тома этого сочинения под общим названием «Схолии и короллярии». Известный зоолог Бальфур, говорил, что все исследования по эмбриологии позвоночных, которые вышли после Карла Бэра, могут рассматриваться как дополнения и поправки к его труду, но не могут дать ничего столь нового и важного, как результаты, добытые Бэром.



Кл.слова:
історія розвитку -- тварина -- ембріон

   Тип видання:   методичний посібник   
2.

Садлер, Т. В.
Медична ембріологія за Ланґманом [Електронний ресурс] / Т. В. Садлер. - Л. : Наутілус, 2001. - 550 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Уперше українською мовою перекладено базовий американський університетський підручник з ембріології. Переклад здійснено з останнього восьмого видання, що вийшло у США 2000 року. Книга сфокусована на клінічні аспекти ембріології. Характеризує загальні закономірності ембріогенезу і становлення та розвиток органів і систем людського організму, плодових оболонок та плаценти. Книга ілюстрована тривимірними комп'ютерними схемами, електронними мікрофотографіями, ультрасонограмами, документована клінічними спостереженнями. Детально розглянуто причинні фактори розвитку, генетичні та молекулярні механізми, що контролюють ті чи інші події ембріогенезу. Кожний розділ завершується низкою клінічно орієнтованих проблем, розв'язання яких дозволяє об'єктивно перевірити якість засвоєння матеріалу. Книга розрахована на студентів та викладачів вищих медичних навчальних закладів України, а також лікарів, що стикаються у повсякденній практиці з нормальним і патологічним ембріогенезом.



Кл.слова:
характеристика -- ембріон

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
3.
 



Цитологія, загальна гістологія та ембріологія [Електронний ресурс] : практикум : навч. посібник / за ред. В. К. Напханюка. - О. : Одес. держ. мед. ун-т, 2002. - 218 с.. - (Серія "Бібліотека студента-медика")

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
цитологія -- гістологія -- ембріонологія -- клітина -- тканина

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
4.

Азар'єв, В. В.
Анатомія людини [Електронний ресурс] / В. В. Азар'єв ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Факультет біомедичних технологій. Кафедра мікробіології та сучасних біотехнологій. - К. : [б. в.], 2010. - 91 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Анатомія людини – це наука, яка вивчає форму та будову організму людини, а також досліджує закономірності розвитку цієї будови у зв’язку із функцією та оточуючим середовищем. Динамічне розуміння анатомії забезпечується вивченням: а) філогенезу (φυλον – рід, γενεσις – походження) шляхом порівняння будови різних тварин та людини. б) антропогенезу (ανθροπος – людина) шляхом порівняння розвитку людини в залежності від розвитку суспільства. в) онтогенезу (οντος – істота) шляхом порівняння будови індивіда на різних етапах його життя: ембріонального, в т. ч. плідного; постнатального, в т. ч. старіння (геронтологія).



Кл.слова:
тіло -- організм

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
5.

Шичкін, В. П.
Теоретична імунологія [Електронний ресурс] / В. П. Шичкін ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Факультет біомедичних технологій. Кафедра мікробіології та сучасних біотехнологій. - К. : [б. в.], 2010. - 21 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Імунна система складається із приблизно 1012 імунних клітин і 1020 молекул антитіл. Клітини об’єднані у лімфоїдні органи та тканини. В первинних лімфоїдних органах, до яких відносяться кістковий мозок та тимус, відбувається утворення та созрівання імунних клітин. В ембріональному стані таку ж функцію виконує печінка. Зрілі імунні клітини мігрують у вторинні лімфоїдні органи, до яких відносяться селезінка, лимфовузли, та лімфоїдна тканина слизових оболонок, до якої відносяться мигдалини, апендікс та так звані Пейєрові бляшки в кишечнику. Частина клітин знаходиться у кровотоці та лімфоїдних протоках.



Кл.слова:
імунітет -- антитіла -- мікроорганізми

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.
 


Яблонський, В. А.
Практичне акушерство, гінекологія та біотехнологія відтворення тварин з основами андрології [Електронний ресурс] / В. А. Яблонський. - К. : Мета, 2002. - 319 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Викладено практичні рекомендації щодо вивчення морфологічних і фізіологічних особливостей статевих органів свійських тварин протягом їх репродуктивного використання, технології їх штучного осіменіння та трансплантації їм ембріонів, діагностики та видових відмінностей перебігу вагітності, родів і післяродового періоду. Висвітлено методи надання акушерської допомоги при ускладненнях родів; діагностики, лікування та профілактики захворювань молочної залози і хвороб новонароджених тварин; діагностики, перебігу, профілактики та лікування гінекологічних захворювань. Приділено увагу також заходам запобігання неплідності корів. З’ясовано основні практичні питання андрології свійських тварин. Підручник для студентів аграрних вищих навчальних закладів І – II рівнів акредитації і навчальний посібник для аграрних вищих навчальних закладів III – IV рівнів акредитації із спеціальності «Ветеринарна медицина».



Кл.слова:
ветеринарія -- гінекологія -- біотехнологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
7.
 


Калініна, О. С.
Ветеринарна вірусологія [Електронний ресурс] : підручник / О. С. Калініна, І. І. Панікар, В. Г. Скибіцький. - К. : Вища освіта, 2004. - 432 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Викладено основи загальної та спеціальної ветеринарної вірусології. Наведено дані про природу і походження, морфологію та хімічний склад, механізм репродукції, генетику й екологію вірусів, патогенез вірусних інфекцій. Висвітлено особливості противірусного імунітету, специфічну профілактику і хіміотерапію вірусних інфекцій. Розглянуто сучасну класифікацію вірусів і таксономічну характеристику родин вірусів тварин і людини. Значну увагу надано лабораторній діагностиці вірусних хвороб тварин. Описано сучасні методи індикації вірусів у патологічному матеріалі, культивування вірусів на чутливих біологічних об’єктах (лабораторних тваринах, курячих ембріонах, культурах клітин), методики серо- логічних реакцій для ідентифікації вірусів та специфічних антитіл. Подано схеми лабораторної діагностики актуальних вірусних хвороб тварин. Запропоновано тести для контролю знань студентів із найважливіших питань ветеринарної вірусології. Для підготовки фахівців в аграрних вищих навчальних закладах III – ІV рівнів акредитації з напряму «Ветеринарна медицина». Може бути корисним магістрантам, слухачам системи післядипломного навчання та фахівцям лабораторій ветеринарної медицини.



Кл.слова:
ветеринарія -- мікробіологія -- імунологія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.

Яблонський, В. А.
Ветеринарне акушерство, гінекологія та біотехнологія відтворення тварин з основами андрології [Електронний ресурс] / В. А. Яблонський, С. П. Хомин, Г. М. Калиновський. - Вінниця : Нова Книга, 2006. - 592 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику викладено теоретичні основи та досягнення практичного акушерства в галузі морфології та фізіології статевих органів свійських тварин, фізіології та біохімії сперми, технології її розрідження, зберігання та транспортування, природного та штучного осіменіння, запліднення, трансплантації ембріонів, фізіології вагітності, родів та післяродового періоду, діагностики, лікування та профілактики захворювань цих періодів відтворної здатності; висвітлено методи надання акушерської родової та післяродової допомоги; описано види патології молочної залози, її причини, методи діагностики, лікування та попередження. Значне місце відведено хворобам новонароджених тварин, діагностиці, перебігу, лікуванню та профілактиці гінекологічних хвороб самок та імпотенції самців. Для студентів, магістрантів, аспірантів, викладачів, а також лікарів ветеринарної медицини, наукових співробітників, фермерів.



Кл.слова:
ветеринарія -- гінекологія -- біотехнологія -- розпліднення тварин

   Тип видання:   монографія   
9.

Гринь, В. К.
Клеточная кардиомиопластика при экспериментальном инфаркте миокарда [Електронний ресурс] : монография / В. К. Гринь, В. Ю. Михайличенко ; Национальная академия медицинских наук Украины, Институт неотложной и восстановительной хирургии им. В. К. Гусака. - Донецк : Юго-Восток, 2014. - 248 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.01 Мб


Монографія присвячена ізогенній клітинній кардіоміопластиці при інфаркті міокарду в експерименті і порівняльному аналізу ефективності вживання ембріональних, мезенхімальних і комітованних мезенхімальних стовбурових клітин і введенню гранулоцитарного колонієстімулірующего чинника. Аутологичні мезенхімальні стовбурові клітини виступають у ролі індуктора процесів регенерації і ремоделювання пошкодженого міокарду, забезпечуючи репаратівний морфогенез і підвищення адаптаційних резервів життєздатного міокарду. Для патофізіологів, трансплантологів, кардіологів, кардіохірургів, лікарів загальної практики, лікарів-інтернів і студентів вищих медичних закладів.



Кл.слова:
кардіологія -- інфаркт міокарду -- патофізіологія -- стовбурові клітини -- трансплантологія
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського