Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Тематичний інтернет-навігатор (23)Автореферати дисертацій (192)Реферативна база даних (1243)Книжкові видання та компакт-диски (428)Журнали та продовжувані видання (66)
Пошуковий запит: (<.>K=ГЕОГРАФІЧНІ$<.>+<.>K=ЕКСПЕДИЦІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Терський, Святослав.
Археологія доби Галицько-Волинської держави [Електронний ресурс] : здобутки Волинської археологічної експедиції Львівського історичного музею за 15 років діяльності (1986-2000) : каталог виставки / Святослав Терський ; Державний фонд фундаментальних досліджень, Національна академія наук України, Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича, Львівський історичний музей. - Л. : [Б. в.], 2002. - 108 с.. - (Серія "Археологічні збірки Галичини і Волині" ; вип. 1)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні висвітлені здобутки Волинської археологічної експедиції за 1986-2000 рр. Серед найважливіших відкриттів - найдавніші оборонні украплення дитинця літописного Лучеська (10 ст.), посаду (12 ст.), передмістя Помостичі (14-17 ст.), комплекс житлової, господарської та культової дерев'яної забудов 13-16 ст., палац вельможі 14 ст. у Володимирі тощо.



Кл.слова:
краєзнавство

   Тип видання:   словник   
2.

Жайворонок, В. В.
Знаки української етнокультури [Електронний ресурс] : словник-довідник / В. В. Жайворонок. - К. : Довіра, 2006. - 703 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник включає розміщену в абетковому порядку українську лексику, яка в народній мові має різноманітний етнокультурний підтекст. Вона витлумачується, коментується та ілюструється фольклорними контекстами, а також характерними цитатами з класичної художньої та літописної літератури, Біблії, "Слова о полку Ігоревім". Реєстр словника вміщує окремі власні назви (передусім історичні, церковні, міфологічні, антропонімічні та географічні найменування), з якими тісно переплетені історична доля та світогляд українського народу.



Кл.слова:
лексика -- український фольклор

   Тип видання:   словник   
3.

Жайворонок, В. В.
Велика чи мала літера? [Електронний ресурс] : словник-довідник / В. В. Жайворонок. - К. : Наукова думка, 2004. - 202 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це перший в українській лексикографії словник-довідник, присвячений одному із складних розділів сучасної української орфографії — написанню слів і номінативних словосполучень з великої чи малої літери. Він включає географічні назви, назви політичних та громадських організацій, адміністративні найменування, назви посадових осіб, церковно-календарних та народних свят, знаменних дат, міфологічні, астрономічні, церковні, теологічні назви, документоніми тощо. Словник укладено згідно з правилами чинного "Українського правопису" (1993). Щодо написання тих груп назв, які зазначений правописний кодекс не охоплює, автор пропонує власні рішення, продиктовані усталеною практикою написання тих чи інших мовних одиниць з великої або малої літери.



Кл.слова:
орфографія -- написання слова

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Науки про Землю   
4.


Cities Of The United States [Electronic resource] : a compilation of current information on economic, cultural, geographic and social conditions : in 4 vol. / L.C. DeShantz-Cook, J.K. Mueckenheim, K. Swartout. - Farmington Hills : Gale, 2006. - 2518 p.
Переклад назви: Міста США : звід нагальної інформації в економічній, культурній, географічній та суспільній царині

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


For each of "America's top cities", this source provides a map; brief entries on geography; history; population profiles; government; economy; education; health care; recreation including arts and culture, festivals, and sports; transportation, and communications.



Кл.слова:
США -- економіка -- культура

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Лагунова, Т.
Давня Греція [Електронний ресурс] / Т. Лагунова. - Х. : Книжковий клуб, 2005. - 82 с.. - (Давні цивілізації)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Захоплююча подорож в загадкову Давню Грецію. Відкриття географічні та математичні, легенди про богів та героїв, військові походи, політика та економіка...



Кл.слова:
міф -- давній народ

   Тип видання:   словник   
6.

Голоскевич, Г.
Правописний словник [Електронний ресурс] : за нормами Українського правопису Всеукраїнської Академії Наук / Г. Голоскевич. - Х. : [б. в.], 1929. - 628 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Український правописний словник погоджений з повним правописом, що виробила Державна Правописна Комісія і затвердив Народній Комісар Освіти (6.ІХ.1928 р.). До цього словника ввійшов словник-показник (біля п’яти тисячі слів), що я уклав, з доручення пленуму Правописної Комісії, до «Українського Правопису». Проти попередніх видань мого правописного словника (перше видання 1914 р., Петроград, шосте – 1926 р., Київ. ДВУ) це видання набагато поширене й перероблене; в йому подано близько 40-а тисяч слів; коло відмінюваних слів зазначено важкі щодо правопису форми, в сумнівних випадках показано при словах керування, до реєстру слів заведено поширеніші як українські, так і чужомовні власні ймення, прізвища, географічні назви.



Кл.слова:
слово -- правопис

   Тип видання:   монографія   
7.

Губерначук, С. С.
Прадавність української мови [Електронний ресурс] / С. С. Губерначук. - К. : Четверта хвиля, 2010. - 352 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі представлені напрацювання автора як фахового філолога за кілька десятків років досліджень найдавніших початків української мови. Читачі довідаються, як ще з раннього кам'яного віку, коли людина почала виголошувати первісні членоподільні звуки, а за ними і звуконаслідувальні мовні одиниці, витворювалися, віками удосконалювалися і передавалися від покоління до покоління потужні зародкові прамовні пласти, які з часом стали основою формування розвоєвої бази української мови: первовічні вигуки й частки, корені багатьох слів, пов'язаних із первісним збиральництвом- мисливством, початковими хліборобством, тваринництвом, будівництвом, металовиробництвом, як і тотемічними та сонцепоклонницькими віру- ваннями тощо. У доісторичних часах автор простежує і деякі морфологічні, словотвірні, синтаксичні та образно-поетичні особливості нашої рідної мови. Підтвердженням висновків автора є найдавніші жанри української словесності: народні замовляння та казки, обрядові пісні сонцепоклонниць- кого походження, корінні імена особові, географічні назви, а також ведійські, античні та давньоукраїнські писемні джерела.



Кл.слова:
українська мова -- українська філологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
8.


Введення до спеціальності [Електронний ресурс] : навчальний посібник / І. Д. Примак [и др.]. - К. : Центр учбової літератури, 2009. - 392 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику стисло викладено зміст поняття про сільське господарство, агрономію, землеробство, ґрунт та його родючість, культурні рослини, екологічні проблеми в аграрному секторі економіки України. Коротко висвітлено роль вчених в розвитку агрономії, вдосконалення природи рослин, основні й проміжні культури, історію виникнення землеробства і землеробської техніки та автоматизації технологічних процесів, географічні інформаційні системи. Зосереджено увагу на основних агрономічних посадах, системі вищої освіти, організації й основних формах навчального процесу в Україні, громадській і науковій роботі студентів, організації самостійної роботи та відпочинку студентів, кредитно-модульній системі організації навчального процесу і проблемі сталого розвитку сільського господарства.



Кл.слова:
господарство -- землеробство -- агрономія

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Шелухин, С.
Україна - назва нашої землі з найдавніших часів [Електронний ресурс] / С. Шелухин. - Дрогобич : Бескид, 1992. - 249 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Грунтовне дослідження автора про значення та походження назви "Україна". Автор аналізує старі українські тексти, починаючи від Пересопницького Євангелія, козацькі пісні та думи, російські джерела, а також старі географічні карти.



Кл.слова:
український текст -- козацька пісня

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Науки про Землю   
10.


Географія [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Я. Б. Олійник [и др.]. - 5-е вид., перероб. і доп.. - К. : Знання, 1998. - 455 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник містить програму з географії для вступників на економічні, географічні та інші спеціальності вищих навчальних закладів, а також відповіді на кожне питання. Автори дають загальний географічний огляд земної кулі, детально розкривають зміст фізичної та економічної географії України. Значна увага приділяється висвітленню сучасної економічної і соціальної географії. Наводиться економіко-географічна характеристика 22 країн Європи, Азії, Америки, Африки і Австралії. Посібник схвалено Міністерством освіти і науки України. П'яте видання перероблене і доповнене. Розраховано на випускників шкіл, ліцеїв, гімназій, абітурієнтів, які складають вступний іспит з географії на економічні та географічні спеціальності вищих навчальних закладів, учителів, усіх, хто цікавиться географією.



Кл.слова:
освіта -- вищий навчальний заклад

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Кордуба, М. М.
Земля свідком минулого [Електронний ресурс] : географічні назви як історичне джерело / М. М. Кордуба. - Л. : Друкарня наук. тов. ім. Т.Г. Шевченко, 1924. - 14 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Наукова публікація українського вченого Мирона Кордуба, що дає опис знання про топоніми та їх історичне значення у гуманітарних науках.



Кл.слова:
топоніміка -- ономастика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Науки про Землю   
12.

Шомбургк, Ганс.
Дикая Африка [Електронний ресурс] / Ганс Шомбургк. - М. : Армада-пресс, 1999. - 444 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор книги Ганс Шомбургк (1880-1967) совершил десять путешествий по Черному континенту и видел его и в конце девятнадцатого века и во второй половине двадцатого. Первое время он был, по собственному его признанию, одним из тех авантюристов, которые наполнили Южную Африку в период алмазной и золотой лихорадки. Скачки, карточная игра, мелкие авантюры в «Золотом городе» – Йоханнесбурге – перемежались в жизни молодого Шомбургка с охотой на слонов и других крупных животных, которыми изобиловали дебри. Постепенно бродягу и охотника привлекло интересное и рискованное ремесло ловца зверей. Позднее Шомбургк превратился в охотника с киноаппаратом, создателя фильмов о природе и людях Африки. Он стал исследователем, обогатившим науку знаниями о природе и животном мире этого материка.



Кл.слова:
Африка -- географічні дослідження

   Тип видання:   енциклопедія   
Категорія: Науки про Землю   
13.
 


Stewart, John.
Antarctica [Electronic resource] : an Encyclopedia : in 2 vol. / J. Stewart. - 2nd. ed.. - Jefferson : McFarland & Company, 2011. - 1758 p
Переклад назви: Антарктика: енциклопедія

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Vol. 1 - 2


This second edition of the 1990 Library Journal "Best Reference" book, four years in the compiling and writing, is an exhaustive A-Z direct-entry encyclopedia of Antarctica. It doubles the first edition's entries to 30,000, covering geographical features, historical events, explorers, expeditions, airplanes, ships, scientists, scientific stations, tour operators, scientific terms, birds, animals, insects, flora, items of general interest and much more. "Antarctica" is defined as all land and water south of 60°S. Information for geographical features is drawn primarily from national gazetteers, both current and old, and is not limited to ­English-­language sources. Extensive cross-referencing simplifies the continent's often bewildering nomenclature--geographical features' names, for example, may vary widely from one national gazetteer to the next, and are further complicated by having been named and renamed multiple times, and in many languages, through the years. All linguistic variations of placenames are included and cross-referenced.



Кл.слова:
південний полюс -- географічні дослідження

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Соціологія   
14.

Дзира, Ярослав.
Автопортрет нації [Електронний ресурс] / Ярослав Дзира. - К. : Бібліотека українця, 1997. - 147 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На матеріалі історичних джерел Київської Русі, козацьких реєстрів 1581 і 1649 рр., у яких зафіксовані імена, прізвища, прізвиська, географічні назви наших далеких предків, розкривається національний паспорт українців, доводиться, що вони на своїх етнічних землях споконвік автохтонна нація, державотворча спільнота, з притаманним їй прагненням за сприятливих умов відроджувати свою державність. “З синів Володимирових Русь упала, з Хмельницьких за Богдана на ноги повстала”, — твердять сучасники Хмельницького. Висуваються нові аргументи, що автором славнозвісної “Історії русів” були Григорій та його син Василь Политики. Микола Гоголь розглядається як український письменник, що спричинився до національного відродження у XIX ст. Показано гостру критику Тарасом Шевченком “погодінської теорії” про запустіння Наддніпрянщини в XIV-XVІ ст., яку в суверенній Україні намагаються відновити наші сучасні послідовники М. Погодіна і М. Каткова — академіки, доктори наук, публіцисти.



Кл.слова:
Україна -- Київська Русь -- державність

   Тип видання:   навчальний посібник      життєпис   
15.

Гарасимчук, Василь.
Матеріали до історії козаччини ХVII віку. Василь Гарасимчук: життя і творчість (1880-1944) [Електронний ресурс] / В. Гарасимчук ; Академія наук України, Інститут української археографії. Львівське відділення. - Л. : [б. в.], 1994. - 275 с.. - (Львівські історичні праці. Джерела ; вип. 1)

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


ГЕРАСИМЧУК (ГАРАСИМЧУК) Василь Іванович (10.01.1880, с. Ільковичі нині Сокальського р-ну Львів. обл. – 01.09.1944, м. Львів) – дослідник історії української козаччини, археограф. Учень М. С. Грушевського. Член НТШ (1903). 1900–04 – вчився на філософічному фак-ті Львів. ун-ту. 1904–05 – служив у австрійському війську. 1905–06 – працював в Археографічній експедиції НТШ у Кракові, Варшаві, Петербурзі над збиранням документів до історії Руїни 1657–1667. 1906–14 викладав в гімназіях Станіслава, Перемишля, львівській жіночій учительській семінарії, працював над підготовкою документів з історії козаччини (видані не були). Докт. дис. «Іван Виговський і Юрій Хмельницький» (1912). Під час Першої світової війни знаходився при війську. З 1919 на педагогічній роботі: спочатку професор Львів. укр. ун-ту, з 1920 – викладав в гімназії м. Стрия. 1925–30 співпрацює з Історичними установами М. С. Грушевського у ВУАН: з 1925 член Комісії для вивчення історії Західної України, з 1927 – дійсний член Археографічної комісії, з 1928 – дійсний член Науково-дослідної кафедри історії України у Києві. З 1929 – дійсний член Історичної секції ВУАН. 1927–29 працював в археографічній експедиції, повторно збирав і копіював загублені акти до 1651–1665 рр., готував їх до друку. Однак 1931 друк був припинений, збірка документів удруге загубилася. Її невелика частина була видрукувана 1994 р. під назвою «Матеріали до історії козаччини ХVII віку». На початку 1930-х переїхав до Львова, де викладав у гімназіях. 1940–1941 – с. н. с. Львів. відділу Ін-ту історії України АН УРСР, досліджував початки державності на західноукраїнських землях до Х ст., боротьбу українського народу проти експансії Польщі, Криму і Туреччини у 1660–1700 рр. й політичне життя в Західній Україні у 1850–1914 рр. Під час німецької окупації 1941–44 – співробітник укр. видавництва. Рукописи зберігаються у ЦДІА України у м. Львові.



Кл.слова:
Запорізька Січ -- Визвольна війна -- Хмельниччина -- антишляхетська боротьба

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.
 


Портнов, Андрій.
Між «Центральною Європою» та «Русским миром» [Електронний ресурс] : сучасна Україна у просторі міжнародних інтелектуальних дискусій / Андрій Портнов ; Національного інституту стратегічних досліджень. - К. : [б. в.], 2009. - 160 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання досліджує погляди закордонних вчених на місце України на географічній, ментальній, національній карті світу. Серед розділів: "Концепт Центральної Європи та Річ Посполита як прообраз європейської спільноти", "Російська україністика і привиди «Русского мира»", "Геноцид та етнічні чистки: українські сюжети міжнародних дискусій", "Як західні гуманітарії заговорили українською".



Кл.слова:
ціннісні орієнтації -- культурний простір -- геополітика -- Україна

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Біологічні науки   
17.
 


Александрова, В. Д.
Геоботаническое районирование Арктики и Антарктики [Електронний ресурс] / В. Д. Александрова. - М. : Наука, 1977. - 190 с.. - (Комаровские чтения)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Излагаются принципы и результаты геоботанического районирования советских и зарубежных территорий Арктики (к северу от полярного предела лесов) и Антарктики (к югу от линии антарктической конвергенции). В Арктике выделено две области: тундровая и полярных пустынь, в пределах тундровой области две подобласти — арктических и субарктических тундр. Каждая из них разделяется на геоботанические провинции и подпровинции, а в ряде случаев и округа. В Антарктике различаются две области: субантарктических травяных подушечников и антарктических полярных пустынь. Для каждого из выделенных регионов приведен очерк растительности и указана библиография.



Кл.слова:
геоботаніка -- районування -- географічні полюси

   Тип видання:   життєпис   
Категорія: Науки про Землю   
18.
 


Нечаев, Сергей.
Марко Поло [Електронний ресурс] / С. Нечаев. - М. : Молодая Гвардия, 2013. - 288 с.. - (Жизнь замечательных людей. ЖЗЛ : Малая серия : серия биографий)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга Сергея Нечаева рассказывает о жизни замечательного венецианского путешественника Марко Поло (1254-1324), а также о братьях Поло - отце и дяде, совершивших путешествие в Китай до него. В 1271 году братья Поло и Марко отправились странствовать уже втроем, а вернулись домой лишь в 1292 году. За это время Марко Поло сумел отлично зарекомендовать себя на службе у Хубилай-хана, хорошо изучил монгольские обычаи и Китай, собрал много сведений о Японии, Индии и Африке. Всю добытую информацию он изложил в "Книге чудес света", написанной с его слов Рустичелло из Пизы. Содержание ее показалось настолько удивительным его современникам, что долгое время рассказам Марко Поло мало кто верил. Тем не менее его книга многократно переписывалась и дополнялась. Биография путешественника, написанная Сергеем Нечаевым, - это результат детального анализа двух захватывающих приключений: восточных приключений самого Марко Поло и приключений, связанных с обстоятельствами появления и содержанием его книги.



Кл.слова:
географічні відкриття -- подорожі

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Науки про Землю   
19.

Williams, Glyndwr.
Captain Cook [Electronic resource] : explorations and reassessments / Glyndwr Williams. - Woodbridge : Boydell, 2004. - 281 p. - (Regions and regionalism in history)
Переклад назви: Капітан Кук: пошуки і переоцінки

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


In the three hundred years since his death, Cook's reputation has been much discussed, opinion ranging from Britain's celebration of his achievement to more subjective assessments of the long-term implications of his voyages in those countries of the Pacific which he visited. The thirteen essays in this book, grouped in four sections, continue the debate. 'The Years in England' cover Cook's Whitby background and the part played by the Royal Society in the Pacific ventures of the period; 'The Pacific Voyages' investigates the clash between the Endeavour's crew and Aborigines on the banks of the Endeavour River; the process by which Cook and his crews became 'Polynesianised'; Cook's visit to the Hawaiian Islands; and his visit to Nootka Sound on his final voyage. 'Captain Cook and his Contemporaries' views other European explorers in the Pacific, and concludes with an analysis of Russian attitudes towards Cook. 'The Legacy of Captain Cook' compares Cook's death on Hawaii and the later killing of a missionary on Eromanga; examines fluctuations in Cook's reputation; and describes life on board the replica of the Endeavour.



Кл.слова:
географічні відкриття -- подорожі

   Тип видання:   атлас   
20.
 


Haywood, John.
The Penguin Historical Atlas of the Vikings [Electronic resource] / John Haywood. - London : Penguin Books, 1995. - 135 p
Переклад назви: Історичний Атлас вікінгів

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Viking marauders struck fear into the hearts of ninth-century European peasants, monks and nobles alike for two centuries, but the Vikings were more than seaborne terrorists. This atlas illustrates their influence extending from the Holy Land to Newfoundland, as explorers, settlers, craftsmen and hired mercenaries.



Кл.слова:
історія Європи -- медієвістика -- скандинавська культура -- географічні відкриття
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського