Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (48)Тематичний інтернет-навігатор (23)Автореферати дисертацій (3293)Реферативна база даних (21473)Книжкові видання та компакт-диски (2413)Журнали та продовжувані видання (78)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІДТВОРЕННЯ$<.>+<.>K=РЕСУРСІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 154
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Бодріяр, Ж.
Симулякри і симуляція [Електронний ресурс] / Ж. Бодріяр. - К. : Основи, 2004. - 230 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Симулякри і симуляція, прецесія і детериторіалізація, мертва культура і завчасне воскресіння після псевдосмерті, надмірна точність копії і неможливість навіть клонуванням домогтися відтворення Того Самого, четвертий вимір і четвертинне дійство, імплозія і негентропія, орбітальне і сателітизація, циркуляція і реверсія, метафізика і патафізика. Увесь цей дискурс необхідний французькому соціологові і філософу Жану Бодріяру, щоб попередити суспільство про наступ симулякрів третього порядку — симулякрів, заснованих на інформації, моделі, кібернетичній грі, суть яких полягає в тотальній операційності, гіперреальності, прагненні до тотального контролю. Теоретик "смерті модерну" і основоположник нової метафізичної теорії, Бодріяр наводить у своїй праці цілу низку оригінальних суджень і прочитань того, що діється сьогодні у світі, світі, який дедалі більше стає реальнішим за реальний: гіперреальним.



Кл.слова:
прецесія -- детериторіалізація -- метафізика -- патафізика

   Тип видання:   нормативно-правовий акт   
2.


Водний кодекс України [Електронний ресурс]. - К. : [б. в.], 1995. - 48 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
відтворення ресурсів -- акваторія -- навігація

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Бурков, В. Н.
Модели и методы мультипроектного управления [Електронний ресурс] / В.Н. Бурков, О.Ф. Квон, Л.А. Цитович. - М. : ИПУ РАН, 1997. - 62 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В работе рассматриваются вопросы, связанные с распределением ресурсов между несколькими независимыми проектами. Задача заключается в минимизации времени завершения всех проектов или взвешенной суммы времен завершения. Описываемый подход основан на представлении каждого проекта в виде отдельной операции (агрегирование). Затем решается задача оптимального распределения ресурсов по множеству независимых операций. Получив распределение ресурсов на каждом проекте, можно для каждого проекта решить задачу распределения ресурсов по операциям проекта. Дается описание методов распределения ресурсов по множеству независимых операций и методов агрегирования проектов. Рассмотрена также прикладная задача финансирования инвестиционных проектов.



Кл.слова:
розподіл ресурсів

   Тип видання:   підручник   
4.

Сусак, К. Р.
Українське народне вишивання [Електронний ресурс] : техніки, методологія, методики / К. Р. Сусак, Н. А. Стеф'юк. - К. : Науковий світ, 2006. - 281 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі вперше подано українське народне вишивання як навчальну дисципліну, сформульовано предмет та завдання, визначено роль і місце її серед фахових дисциплін декоративно-прикладного мистецтва. Методика вивчення матеріалу навчальної дисципліни запропонована в ракурсі некласичної освітньої парадигми з урахуванням прилучення України до Болонської конвенції. Відтворені практично, графічно, детально описані теоретично давно забуті шви: ключове шитво, шов ріжкатий, ключка, парована ключка, заігліно-І, заігліно-ІІ, верхоплут гуцульський, шов кучерявий, колодки-ІІ, шов кочелистий, штепування, навиване тощо, введення їх в навчальний процес, відтворення ними прадавніх композицій та авторська класифікація швів у своєму підсумку обумовлюють наукову цінність посібника. Посібник пропонується для викладачів, студентів навчальних закладів декоративно-прикладного мистецтва України та в межах Європейського освітнього простору.



Кл.слова:
прикладне мистецтво -- шов -- покрій

   Тип видання:   стандарт   
5.


Записування і відтворення інформації: терміни та визначення [Електронний ресурс] : видання офіційне : ДСТУ 2737-94. - Чинний від 1995-07-01. - К. : Держстандарт України, 1994. - 160 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
дані

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Бурдо, Н.
Сакральний світ трипільської цивілізації [Електронний ресурс] / Н. Бурдо. - Київ : [б. в.], 2005. - 305 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Безліч артефактів трипільської культури свідчать про найвище піднесення духу архаїчної цивілізації мідного віку. Це піднесення знайшло вияв саме у сакральному світі, створеному трипільцями близько 7 тисячоліть тому. Трипільське суспільство настільки давнє, що від нього залишилися лише сліди поселень, керамічні вироби — статуетки, орнаментований посуд та ін. Орнаментика трипільського посуду зводиться до безперервного відтворення безконечників – спіралі та свастики, що символізують безкінечність сущого. Так у специфічних формах у трипільській культурі простежуються закономірності магічного простору та сакрального світу людських цивілізацій.



Кл.слова:
Трипілля

   Тип видання:   словник   
7.


Бізнес словник [Електронний ресурс] : економіка, фінанси, банки, інвестиції, кредити : англо-український / уклад. С. Я. Єрмоленко, В. І. Єрмоленко. - К. : Школа, 2002. - 720 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить термінологію з фінансової, банківської та інвестиційно-кредитної тематики, а також із суміжних галузей, таких як право, зовнішня торгівля, митна практика, страхова справа, ціноутворення, охорона довкілля, інформатика, електрозв'язок і діяльність міжнародних фінансових організацій. Словник не претендує на повноту охоплення термінології або відтворення всіх значень наведених слів і словосполучень.



Кл.слова:
зовнішня торгівля -- митна практика -- страхова справа

   Тип видання:   підручник   
8.


Економіка підприємства [Електронний ресурс] : підручник / за заг. ред. С.Ф. Покропивного. - К. : КНЕУ, 2003. - 608 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику послідовно викладено теоретичні, методологічні та практичні питання формування й розвитку економіки підприємства. Наведено загальну організаційно-економічну характеристику підприємства як суб'єкта господарювання. Докладно висвітлено питання формування та використання ресурсів підприємства — персоналу, матеріальних і нематеріальних активів, інвестиційних ресурсів. У другому, переробленому та доповненому виданні головну увагу звернуто на інноваційні процеси, організацію та регулювання діяльності підприємства, фінансово-економічні результати й загальну ефективність виробництва, а також на антикризову систему господарювання. Для студентів економічних вищих навчальних закладів і факультетів (майбутніх бакалаврів, спеціалістів), слухачів магістерських програм, а також учнів середніх освітніх закладів економічного спрямування. Підручник буде корисним також для слухачів центрів перенавчання та підвищення кваліфікації працівників підприємств (організацій).



Кл.слова:
підприємство -- суб'єкт -- господарство

   Тип видання:   методичний посібник   
9.

Артеменко, В. П.
Все про земельний сервітут [Електронний ресурс] / В. П. Артеменко, О. С. Врублевский. - К. : Леста, 2005. - 24 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сервітут — обмежене право користування землею, яке забезпечує іншому землекористувачеві можливість користування нею з певними обмеженнями, встановленими законом або договором. Право користування чужим майном (сервітут) може бути встановлене щодо земельної ділянки, інших природних ресурсів (земельний сервітут) або іншого нерухомого майна для задоволення потреб інших осіб, які не можуть бути задоволені іншим способом. Сервітут може належати власникові (володільцеві) сусідньої земельної ділянки, а також іншій, конкретно визначеній особі (особистий сервітут). Сервітут може бути встановлений договором, законом, заповітом або рішенням суду. Земельний сервітут може бути встановлений договором між особою, яка вимагає його встановлення, та власником (володільцем) земельної ділянки. Договір про встановлення земельного сервітуту підлягає державній реєстрації в порядку, встановленому для державної реєстрації прав на нерухоме майно. У разі недосягнення домовленості про встановлення сервітуту та про його умови спір вирішується судом за позовом особи, яка вимагає встановлення сервітуту. Сервітут визначає обсяг прав щодо користування особою чужим майном. Сервітут може бути встановлений на певний строк або без визначення строку. Особа, яка користується сервітутом, зобов'язана вносити плату за користування майном, якщо інше не встановлено договором, законом, заповітом або рішенням суду. Сервітут не підлягає відчуженню та не позбавляє власника майна, щодо якого він встановлений, права володіння, користування та розпоряджання цим майном. Сервітут зберігає чинність у разі переходу до інших осіб права власності на майно, щодо якого він встановлений. Збитки, завдані власникові (володільцеві) земельної ділянки або іншого нерухомого майна, особою, яка користується сервітутом, підлягають відшкодуванню на загальних підставах. Право користування чужою земельною ділянкою або іншим нерухомим майном полягає у можливості проходу, проїзду через чужу земельну ділянку, прокладання та експлуатації ліній електропередачі, зв'язку і трубопроводів, забезпечення водопостачання, меліорації тощо. Особа має право вимагати від власника (володільця) сусідньої земельної ділянки, а в разі необхідності - від власника (володільця) іншої земельної ділянки надання земельного сервітуту. Право користування чужим майном може бути встановлено щодо іншого нерухомого майна (будівлі, споруди тощо).



Кл.слова:
сервітут -- правова регламентація

   Тип видання:   монографія   
10.

Винниченко, Ігор Іванович.
Україна 1920-1980-х: депортації, заслання, вислання [Електронний ресурс] / І. І. Винниченко. - К. : Рада, 1994. - 128 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця розповідка є першою спробою відтворення хронології та розмірів примусового переселення громадян України протягом останнього сімдесяліття. Побудована переважно на матеріалах ще й до сьогодні ''закритих'' архівів, книга дозволяє знайти відповіді на численні питання формування української східної діаспори за радянської доби. Розрахована на всіх, хто не байдужий до історії України та її майбуття.



Кл.слова:
злочини проти людства

   Тип видання:   підручник   
11.
 


Гетьман, А. П.
Екологічне право [Електронний ресурс] / А. П. Гетьман, М. В. Шульга, В. К. Попов. - К. : Право, 2005. - 245 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник підготовлений колективом викладачів кафедри екологічного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого на основі новітнього екологічного законодавства і відповідно до оновленої програми курсу екологічного права. Основу Загальної частини становлять теми, в яких висвітлюються питання предмета, джерел та системи цієї самостійної галузі права, розкриваються екологічні права та обов 'язки громадян, розглядаються особливості права власності на природні ресурси та права природокористування, правового забезпечення екологічної безпеки, системи органів і функцій управління природокористуванням та охороною довкілля, економіко-правового механізму та юридичної відповідальності за порушення екологічного законодавства. До складу Особливої частини включені теми, присвячені висвітленню особливостей, притаманних окремим видам права природокористування, відтворення природних ресурсів та охорони довкілля. Для студентів і викладачів вищих юридичних навчальних закладів, науковців та практичних працівників.



Кл.слова:
суспільство -- екологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
12.
 


Матвієнко, О. В.
Internet-технології: проектування Web-сторінки [Електронний ресурс] : навчальний посібник / О. В. Матвієнко, І. Л. Бородкіна. - К. : Альтерпрес, 2003. - 114 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник призначений для практичного засвоєння знань і набуття навичок роботи зі створення гіпертекстових програмно-інформаційних продуктів із застосуванням мови гіпертекстової розмітки HTML. Навчальний посібник містить завдання для самостійної роботи і запитання для самоперевірки, методичні рекомендації до створення кінцевого інформаційно-технологічного продукту – Web-сторінки для мережі Інтернет, електронного довідника, посібника тощо. Навчальний посібник розрахований на студентів вищих навчальних закладів, які вивчають технології створення електронних інформаційних ресурсів.



Кл.слова:
електронний документ -- віртуальні інформаційні ресурси -- інформаційні технології -- електронний ресурс

   Тип видання:   словник   
13.


Інформаційне суспільство. Дефініції: людина, її права, інформація, інформатика, інформатизація, телекомунікації, ліцензування, сертифікація, економіка, ринок, юриспруденція інтелектуальна власність, [Електронний ресурс] / В. М. Брижко [и др.]. - К. : Інтеграл, 2002. - 220 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Наведені у словнику дефініції визначають і тлумачать основні поняття, що з'явилися у останні десятиріччя і почали використовуватися у суспільстві, стосовно когнітивних процесів у сфері інформатизації та зв'язку, конвергенція яких все більше поглиблюється і схиляється у бік розвитку інформаційних технологій та штучного інтелекту. Зроблено спробу кореляційного об'єднання термінів з точки зору проблем прав та свобод людини, індустрії інформації, інформаційних ресурсів, інформаційної інфраструктури та телекомунікацій, інтелектуальної власності й ринкової економіки в умовах переходу до Інформаційного суспільства.



Кл.слова:
інформація -- телекомунікація -- економіка

   Тип видання:   монографія   
14.

Реєнт, О. П.
Сільське господарство України і світовий продовольчий ринок (1861–1914 рр.) [Електронний ресурс] / О. П. Реєнт, О. В. Сердюк. - К. : Ін-т історії України НАН України, 2011. - 365 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на основі широкого кола архівних джерел, періодичних видань та фахової літератури розкрито особливості розвитку сільського господарства України та його інтеграції в світовий продовольчий ринок у другій половині ХІХ — на початку ХХ ст. Зокрема, проаналізовано структуру землеробства і тваринництва у пореформену добу, визначено обсяги продовольчих ресурсів України і світу в тісному взаємозв’язку з потребами країн Західної Європи і Близького Сходу, висвітлено здобутки українських господарств в експорті збіжжя та іншої аграрної продукції, а також з’ясовано причини, що гальмували розвиток вивізної торгівлі й призводили до фінансових втрат вітчизняних виробників. Книга розрахована на науковців, викладачів, студентів та всіх, хто цікавиться соціально-економічною історією України.



Кл.слова:
землеробство  -- тваринництво -- міжнародна торгівля

   Тип видання:   методичний посібник   
15.


Імплементація та застосування Гаазької конвенції 1993 року про міждержавне усиновлення [Електронний ресурс] : посібник з належної практики : пер. с англ.. - Посібник № 1. - К. : Сімейне право, 2006. - 214 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Імплементація та застосування Гаазької конвенції 1993 року про міждержавне усиновлення: посібник з належної практики — це проект Постійного бюро, спрямований на надання допомоги країнам (які вже підписали Конвенцію або лише планують це зробити) у практичній імплементації Конвенції, що максимально сприяла б досягненню мети Конвенції, а саме, захисту дітей у процесі міжнародного усиновлення. Це перший посібник із роз’ясненням положень Конвенції 1993 року; він визначає важливі аспекти планування, створення і використання правових та адміністративних засад імплементації Конвенції. Посібник не є універсальною настановою з найкращої практики імплементації, оскільки імплементація в кожній країні, безумовно, має власну специфіку через різницю наявних ресурсів і професійної підготовки відповідальних осіб, сильних сторін кожної держави та особливих викликів, що постають перед нею. Ситуації в кожній країні відрізняються, проте критерієм придатності й ефективності практики імплементації Конвенції є їх спроможність забезпечувати досягнення загальної мети Конвенції. Попередньо до підписання та ратифікації Конвенції кожна держава має ретельно розглянути більшість питань, порушених у Посібнику. Саме тому Посібник призначено для високопосадовців, які ухвалюють рішення про імплементацію Конвенції у відповідній країні (у короткостроковій чи довгостроковій перспективі), а також для юристів, адміністраторів, соціальних працівників і фахівців з адресної роботи, інших спеціалістів, які потребують порад із практичних та правових аспектів імплементації Конвенції. Уповноважені організації та призначені (неакредитовані) особи зможуть користуватися Посібником у повсякденній роботі з реалізації функцій, передбачених Конвенцією.



Кл.слова:
дитина -- усиновлення -- родина

   Тип видання:   монографія   
16.

Бодянский, Е. В.
Нейро-фаззи сети Петри в задачах моделирования сложных систем [Електронний ресурс] / Е. В. Бодянский, Е. И. Кучеренко, А. И. Михалев. - Д. : Системні технології, 2005. - 311 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографію присвячено вирішенню наукової проблеми побудови нечітких мережевих моделей (НММ), формальних критеріїв, інтелектуальних обчислювальних механізмів , методів, алгоритмічних та програмних засобів моделювання динамічних взаємодіючих процесів, аналізу адекватності взаємодії процесів, оптимізації ресурсів та вибору альтернатив на множині критеріїв та обмежень складних систем. З метою реалізації НММ вперше запропоновано та досліджено нові класи нечітких мереж Петрі – інтегровані нейро-фаззі мережі Петрі (ІМП), що грунтуються на розвитку та інтеграції нечітких мереж Петрі, кольорових нечітких мереж Петрі та нейро-фаззі мереж. Класи ІМП відрізняються мірою інтеграції та базовими мережами, що дозволяє за критерієм обчислювальної складності виконувати цілеспрямований вибір моделі у конкретних застосуваннях.



Кл.слова:
моделювання

   Тип видання:   зб. статей   
17.


Фінансова злочинність. Матеріали міжнародного науково-практичного семінару 12-13 лютого 1999р. [Електронний ресурс]. - Х. : Право, 2000. - 108 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Закріплені Конституцією України пріоритети захисту прав і свобод людини і громадянина, усіх суб'єктів права власності і господарювання є основою розвитку ринкових економічних відносин. Побудова ринкової економіки в Україні можлива лише за умови визначення нової фінансової політики, яка на сьогодні передбачає фінансове оздоровлення економіки через: ліквідацію дефіциту; функціонування податкової системи, як основного механізму мобілізації фінансових ресурсів до державного бюджету; перебудову структурної політики, розширення сфери послуг; розвиток підприємництва; зменшення витрат на оборону, допомогу іншим країнам тощо; конверсію військового виробництва; здійснення роздержавлення, приватизацію, акціонування фондів, організацію ринку цінних паперів; зменшення незавершеного виробництва і капітальних вкладів на будівництво, розпродаж початих будівель, здійснення продажу нерухомого майна, житла, передачу збиткових і малорентабельних підприємств в оренду; створення банківської системи; здійснення кредитної реформи. Реалізація цієї політики вимагає розробки оптимального правового механізму, що неможливо без наявності відповідної законодавчої бази.



Кл.слова:
держава -- право -- злочин

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
18.

Александрович, В. С.
Реймське Евангеліє Анни Ярославівни [Електронний ресурс] / В. С. Александрович. - Л. : МС, 2010. - 200 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі вперше в Україні опубліковано факсимільне відтворення тексту Місяцеслову Реймського Евангелія королеви Франції Анни Ярославівни, доньки великого київського князя Ярослава Мудрого – найдавнішої оригінальної пам’ятки української церковної книжності, що вийшла з київського княжого скрипторію перед кінцем 40-х років XI століття, збереженої в міській бібліотеці французького міста Реймс.



Кл.слова:
місяцеслов -- церковна книжність

   Тип видання:   підручник   
19.


Екологічне право України: [Електронний ресурс] : підручник для студентів юрид. навч. закладів / за ред. В. К. Попова, А. П. Гетьмана. - Х. : Право, 2001. - 286 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник підготовлений відповідно до навчальної програми з екологічного права і складається з двох частин — Загальної і Особливої. До складу Загальної частини включені теми, присвячені предмету, методу, джерелам. принципам та системі даної галузі права. Крім того, тут знайшли відображення принципові положення, що стосуються права власності на природні ресурси, права природокорисгування, правового забезпечення екологічної безпеки, еколого-економічного механізму, екологічних прав і обов'язків, відповідальності за порушення екологічного законодавства. Основу Особливої частини складають теми, присвячені висвітленю специфіки окремих видів права природокорисгування. відтворення природних ресурсів та охорони довкілля.



Кл.слова:
держава -- екологія

   Тип видання:   методичний посібник   
20.


Концепція зеленого офісу [Електронний ресурс] / уклад. О. П. Маслюківська. - К. : Пульсари, 2007. - 64 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У брошурі наводяться рекомендації щодо того, як організація може зменшити негативний вплив від своєї діяльності на навколишнє середовище шляхом максимального заощадження ресурсів і енергії та зменшення кількості відходів. Стане у пригоді перш за все керівникам державних, приватних і неурядових організацій, а також навчальних закладів. Скористатися порадами зможе й кожна небайдужа до стану довкілля людина.



Кл.слова:
екологія -- охорона навколишнього середовища -- переробка відходів
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського