Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Автореферати дисертацій (102)Реферативна база даних (1643)Книжкові видання та компакт-диски (82)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>K=БУДІВЛІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

   Тип видання:   фотоальбом   
1.


Київ [Електронний ресурс] : фотоальбом / уклад. А. Прибєга. - К. : Мистецтво, 2006. - 208 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Величні ансамблі Софії Київської та Михайлівського Золотоверхого монастиря, храмові споруди Києво-Печерської Лаври, будівлі Кирилівської та Андріївської церков і багатьох інших пам'яток старовини - все це читач зможе побачити в цьому чудово ілюстрованому фотоальбомі.



Кл.слова:
фотографія -- визначне місце

   Тип видання:   методичний посібник   
2.

Артеменко, В. П.
Все про земельний сервітут [Електронний ресурс] / В. П. Артеменко, О. С. Врублевский. - К. : Леста, 2005. - 24 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сервітут — обмежене право користування землею, яке забезпечує іншому землекористувачеві можливість користування нею з певними обмеженнями, встановленими законом або договором. Право користування чужим майном (сервітут) може бути встановлене щодо земельної ділянки, інших природних ресурсів (земельний сервітут) або іншого нерухомого майна для задоволення потреб інших осіб, які не можуть бути задоволені іншим способом. Сервітут може належати власникові (володільцеві) сусідньої земельної ділянки, а також іншій, конкретно визначеній особі (особистий сервітут). Сервітут може бути встановлений договором, законом, заповітом або рішенням суду. Земельний сервітут може бути встановлений договором між особою, яка вимагає його встановлення, та власником (володільцем) земельної ділянки. Договір про встановлення земельного сервітуту підлягає державній реєстрації в порядку, встановленому для державної реєстрації прав на нерухоме майно. У разі недосягнення домовленості про встановлення сервітуту та про його умови спір вирішується судом за позовом особи, яка вимагає встановлення сервітуту. Сервітут визначає обсяг прав щодо користування особою чужим майном. Сервітут може бути встановлений на певний строк або без визначення строку. Особа, яка користується сервітутом, зобов'язана вносити плату за користування майном, якщо інше не встановлено договором, законом, заповітом або рішенням суду. Сервітут не підлягає відчуженню та не позбавляє власника майна, щодо якого він встановлений, права володіння, користування та розпоряджання цим майном. Сервітут зберігає чинність у разі переходу до інших осіб права власності на майно, щодо якого він встановлений. Збитки, завдані власникові (володільцеві) земельної ділянки або іншого нерухомого майна, особою, яка користується сервітутом, підлягають відшкодуванню на загальних підставах. Право користування чужою земельною ділянкою або іншим нерухомим майном полягає у можливості проходу, проїзду через чужу земельну ділянку, прокладання та експлуатації ліній електропередачі, зв'язку і трубопроводів, забезпечення водопостачання, меліорації тощо. Особа має право вимагати від власника (володільця) сусідньої земельної ділянки, а в разі необхідності - від власника (володільця) іншої земельної ділянки надання земельного сервітуту. Право користування чужим майном може бути встановлено щодо іншого нерухомого майна (будівлі, споруди тощо).



Кл.слова:
сервітут -- правова регламентація

   Тип видання:   альбом   
3.


Українська дерев'яна архітектура [Електронний ресурс]. - [Б. м. : б. в.]. - 31 p.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


З давніх-давен більша частина території сучасної України була вкрита лісами. Навіть на широких степових просторах Південної України, у долинах річок росли великі діброви. Тож дерево було найпоширенішим матеріалом, з якого предки сучасних українців не лише зводили різноманітні будівлі, а й виготовляли все необхідне для життя: меблі, посуд, хатнє начиння, господарський реманент, виробниче устаткування, транспортні засоби. У них було особливе, шанобливе ставлення до дерева як до матеріалу живого й одухотвореного, прихильного до людини. Аж до кінця 18 ст. всі в Україні – від простого селянина до ясновельможного гетьмана – були щиро переконані, що жити слід тільки у дерев’яному будинку чи палаці, бо кам’яні та цегляні будівлі є вкрай шкідливими для здоров’я. В історико-культурологічному плані це переконання зіграло злий жарт з українським народом. Мурованих палат, замків, храмів будували мало, а дерев’яні, яких було безліч, усі загинули – тож історична та культурна спадщина України виявилася штучно збідненою. Проте, якою вражаючою була наша дерев’яна архітектура, ми можемо лише здогадуватися на підставі результатів археологічних досліджень, захоплених описів мандрівників-іноземців та тих окремих дерев’яних пам’яток, які ще вціліли.



Кл.слова:
дерево -- будівля -- архітектура

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Будівництво   
4.

Круглова, А. И.
Климат и ограждающие конструкции (количественная характеристика воздействия основных климатических факторов на наружные вертикальные поверхности ограждающих конструкций различной ориентации ) [Електронний ресурс] / А. И. Круглова. - М. : Изд-во лит. по строительству, 1970. - 167 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге дана количественная оценка воздействия основных факторов климата — температуры, ветра, осадков и солнечной радиации — на вертикальные поверхности ограждающих конструкций зданий различной ориентации для всей территории Советского Союза. Приводится анализ температурно-ветровых воздействий на различно ориентированные вертикальные поверхности ограждающих конструкций, которые позволяют оценить теплопотери зданий и уточнить существующие в настоящее время процентные надбавки к основным теплопотерям на ориентацию зданий; дан метод расчета количества осадков, выпадающих на вертикальные поверхности наветренной ориентации в зависимости от скорости ветра и осадков, выпадающих на горизонтальные поверхности, а также даны карты распределения косых дождей по территории СССР. Книга рассчитана на инженеров-проектировщиков и научных работников. Она будет полезна студентам и аспирантам вузов строительных специальностей.



Кл.слова:
тепловтрата будівлі -- опади -- сонячна радіація

   Тип видання:   монографія   
5.

Гутнов, А. Э.
Мир архитектуры (Язык архитектуры) [Електронний ресурс] / А. Э. Гутнов. - М. : Молодая гвардия, 1985. - 351 с.. - (Эврика)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Доктор архитектуры А. Гутнов рассказывает о роли и назначении в жизни общества одной из древнейшей профессий - зодчества, его истории, творчестве его выдающихся мастеров, о достижениях отечественной архитектуры и путях ее развития.



Кл.слова:
краса -- міцність -- театр -- будівлі

   Тип видання:   довідник   
6.

Віхоть, В. М.
Львівський музей історії релігії та атеїзму [Електронний ресурс] : нарис-путівник / В. М. Віхоть, М. В. Косів, Ю. М. Матюхін. - Л. : Каменяр, 1974. - 40 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Львівський музей історії релігії - музей у Львові, в якому висвітлюється історія світових і національних релігій, а також діяльність церковних організацій. Експозиція музею розміщена в будівлі колишнього римо - католицького Домініканського монастиря XIV -XVIII століть. Музей був створений в 1973 році як Музей історії релігії та атеїзму і раніше обіймав також приміщення Домініканського собору. Львівський музей історії релігії має спеціалізовану бібліотеку релігієзнавчої профілю, аналогів якої в Україні не існує.



Кл.слова:
музей -- експонат

   Тип видання:   зб. статей   
Категорія: Релігія   
7.


Православные монастыри. Путешествие по святым местам [Електронний ресурс]. - М. : Де Агостини, 2010

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

№ 74 : Свято-Успенский Свенский монастырь. - 31 с.




Кл.слова:
будівлі

   Тип видання:   наукове видання   
8.


Ілюстрована хроніка товариства "Український Народний Дім" у Чернівцях, 1884–1934 [Електронний ресурс] : пропамятна книжечка видана з нагоди 50-их роковин існування цього т-ва. - Чернівці : Друкарня Т. Іваницький і СП., 1934. - 68 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Випуск книги було приурочено до 50-річчя заснування товариства. Назва видання цілком відповідає його змісту – це історія задуму, створення та діяльності товариства. Окремий розділ присвячено самій будівлі «Українського Народного Дому». Багато місця посідають характеристики окремих осіб, що були причетні до його розбудови, а список членів товариства станом на 1934 р. наведено в кінці видання. Хроніку проілюстровано портретами найбільш видатних діячів культурного життя Буковини тих часів.



Кл.слова:
Буковина -- культурне життя

   Тип видання:   методичний посібник   
9.


Изъяснение плана Киева [Електронний ресурс]. - СПб. : Печатано в тип. Карла Крайя, 1843. - 33 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі наведені списки районів і передмість Києва так, як їх називали в середині ХІХ ст. Перераховано річки й озера в самому місті та за його межами, а також острови, мости, фонтани. Пойменовано площі, вулиці, церкви, цвинтарі, казенні та громадські будівлі в кожній з частин. Крім того, не забуто назви сіл і хуторів навколо Києва, заводів тощо. У кінці книги дано таблицю із зазначенням відстані між деякими об'єктами.



Кл.слова:
урбаністика -- топографія -- топоніміка

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Будівництво   
10.
 


Roy, Robert L..
Underground houses [Electronic resource] : how to build a low-cost home / Robert L. Roy. - New York : Sterling, 1979. - 130 p
Переклад назви: Підземні будинки: як побудувати недороге житло

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


The author of this book built his own subterranean house and lives in it with his family.He has outlined all the techniques he used in this manual and added hundreds of special tips garnered from his first hand experience. It is actually a practical blueprint for building your own underground house! You'll learn how to select your site, purchase your building supplies, design your house to fit your personal needs, excavate, backfill, and landscape your property, put up the structure, insulate and heat it, install skylights and bay windows, and much more!



Кл.слова:
будівництво -- підземні будівлі -- бункери

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.
 


Вечерський, Віктор.
Українська дерев'яна архітектура [Електронний ресурс] / В. Вечерський. - К. : Балтія-друк, 2006. - 64 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання знайомить читачів із шедеврами української дерев'яної архітектури. Дерево було найпоширенішим матеріалом, з якого предки сучасних українців не тільки зводили різноманітні будівлі, а й виготовляли все необхідне для життя. У них було особливе, дуже шанобливе ставлення до дерева як до матеріалу живого й одухотвореного, прихильного до людини. Зразки народного житлового будівництва, традиційні українські млини, сакральні пам'ятки, пред-ставлені на сторінках альбому, збудовані за допомогою найпростіших інструментів. Саме тому вони створюють враження рукотворної, майже скульптурної роботи й ніби бережуть тепло рук давніх майстрів.



Кл.слова:
архітектура -- житлове будівництво -- дерев'яні будівлі -- сакральні пам'ятки
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського