Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (77)Книжкові видання та компакт-диски (19)
Пошуковий запит: (<.>K=АРГУМЕНТАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Скуратовська Т.А. 
Аргументація в американському судовому дискурсі (на матеріалі справ за участю суду присяжних): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Т.А. Скуратовська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено комунікативний, прагматичний, риторичний, соціолінгвістичний аспекти американського судового дискурсу, який є усну, переважно спонтанною комунікацією. Встановлено позалінгвальні фактори, що впливають на аргументацію в американському судовому дискурсі та зумовлюють вербальне оформлення аргументів. Визначено основні аргументи в американському судовому дискурсі та здійснено детальний аналіз їх особливостей. Обговорено напрямки мовної реалізації найбільш поширених варіантів тактики та прийомів аргументації в американському судовому дискурсі. Уточнено аргументативні властивості риторичних прийомів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-71
Шифр НБУВ: РА318140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Пірог І.І. 
Аргументація в сучасній німецькій публіцистиці: прагмалінгвістичний аспект (на матеріалі економічних текстів): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.І. Пірог ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито прагмалінгвістичні особливості сучасного німецького публіцистичного аргументативного дискурсу. Проаналізовано вплив полінгвальних чинників на відбір мовних засобів аргументації та досліджено критерії її вірогідності й істинності. Німецький публіцистичний аргументативний дискурс - мисленнєво-комунікативна діяльність адресанта й адресата - призначений для розповсюдження суспільно значущої інформації з одночасним формуванням ставлення до неї. Він має відображення у вигляді розгалуженої системи тестів, об'єднаних спільністю виконуваного соціального завдання. Провідні аргументи апелюють до прикладу, авторитету та до статистичних даних. Основними аргументативними тактиками в німецькому публіцистичному дискурсі є тактика експліцитного й імпліцитного інформування, тактика формування ставлення до повідомлення шляхом оцінювання та тактика спонукання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-70 +
Шифр НБУВ: РА365625

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
3.

Котлярова Т.О. 
Іконоборські ідеї в духовному житті Київської Русі та Московської держави: релігієзнавчий аспект: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / Т.О. Котлярова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено явище іконоборства у духовному житті Київської Русі та Московської держави. Розглянуто витоки, особливості розвитку та поширення іконоборських ідей на Русі. Зазначено - до головних причин, що сприяли формуванню іконоборських уявлень, належать впливи тих учень, особливо єретичних, які містили іконоборські ідеї. Розглянуто аспект засилля обрядовір'я та фанатичні зловживання стосовно ікон, зростання власного вільнодумства, а також нерозуміння богословського вчення про ікони. Здійснено релігієзнавчий аналіз іконоборських акцій і встановлено, що дії іконоборців у період Київської Русі синкретизувалися з місцевими віруваннями та носили здебільшого побутовий практичний характер (спалення, порубка, відщіпування, розбивання, перевертання "догори ногами" ікон). Згодом практичне іконоборство набуло більш фанатичних розмірів, мало прояв в антицерковних виступах єретиків Московської держави (XIV - XVI с.). Значну увагу приділено еволюційному характеру явища іконоборства на Русі з моменту християнізації до виникнення перших єритичних рухів стригольників і жидовілих. Установлено, що аргументація іконоборства на Русі щодо критики ними іконошанування є подібною до попередніх і сучасних іконоборських рухів, наприклад: посилання на старозавітну заборону ідолопоклонства; використання суперечливих моментів з тексту Нового Заповіту в іконоборській інтерпретації; ототожнення понять "поклоніння" та "шанування"; заперечення, взаємопов'язані з догматом про дві природи Боголюдини Христа; критичне ставлення до феномену чудотворної ікони; заперечення шанування хреста, святих мощів, чернецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э378.142.7 + Э37-482 + Э37-575.1 +
Шифр НБУВ: РА340972

Рубрики:

      
4.

Третяк О.А. 
Політична аргументація як засіб раціоналізації політичної комунікації: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / О.А. Третяк ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 16 с. — укp.

Проведено дослідження політичної аргументації як найбільш оптимального способу перетворення політичної комунікації демократичного суспільства на раціональних засадах. Визначено концептуальний та конкретно-політичний рівні обгрунтування політичної комунікації як засобу її раціоналізації. Проаналізовано поняття політичної аргументації, раціональної політичної комунікації, демократичної публічної сфери. Обгрунтовано дисфункційність сучасного стану політичної комунікації. На підставі використання результатів фундаментальної комунікативної теорії на предметному полі політичної науки встановлено базові засади раціональності політичної аргументації у морально обумовленій прагматиці мовленнєвої діяльності. Виявлено ресурси раціоналізації політичної комунікації за допомогою політичної аргументації у сучасному ліберальному суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043 +
Шифр НБУВ: РА331955

Рубрики:

      
5.

Фесенко В.І. 
Творчість Жоржа Бернаноса: поетика події та пророцтва: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.04 / В.І. Фесенко ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 1999. — 44 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню специфіки поетики романів та есе французького письменника-католика Ж.Бернаноса. У біблійному сенсі вона є пророцтвом, тобто подією слова у відповідь на запитання, що лунає на історичному горизонті. Досліджується поняття эподіїю в точних і гуманітарних науках, вивчаються форми пророцтв і профетичного жанру, протистояння факту і події у розумінні самого письменника. Засоби поетики - жанри есе та роману. Оповідь, коментар, аргументація, діалог, опис, лексико-стилістичні фігури аналізуються як такі, що здійснюють трансформацію поверхового факту в текстуальну подію духовної снаги. Застосовується принцип герменевтичної арки. Аналіз історичної епохи передує вивченню діяльності творчої уяви митця, яка трансформує традиційну літературну жанрову парадигму. Особлива увага надається ефекту (коду) тексту, який породжує есхатологічну інтерпретацію творчого доробку письменника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Васильчишин О. Б. 
Фінансова безпека банківської системи України / О. Б. Васильчишин. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – є процеси забезпечення та управління фінансової безпеки банківської системи. Мета – є систематизація наукових поглядів на дослідження фундаментальних основ фінансової безпеки банків та розробка і обґрунтування концептуальних, теоретико-методологічних й методико-прикладних засад забезпечення фінансової безпеки банківської системи України. Методи – діалектичний; історико-логічний; системно-структурний аналіз; синтезу; кількісних та якісних порівнянь; експертних оцінок, прогнозний; регресійного аналізу; інформаційно-статистичні; економіко-математичного аналізу; SWOT-аналізу; моделювання та екстраполяції. Результати – сформульовано концепцію управління фінансовою безпекою банківської системи України, теоретично обґрунтовано її змістовну сутність, й інституційний формат, побудовано інтегральний показник фінансової безпеки банківської системи України, а також обґрунтовано стратегічні напрями забезпечення належного рівня фінансової безпеки національної банківської системи. Новизна – вперше: сформовано концепцію управління фінансової безпеки банківської системи України, як цілісне бачення завдань, принципів, методів та інструментів управління у їх взаємозв'язку, що спрямовані на створення умов для досягнення тактичних і стратегічних цілей розвитку вітчизняної банківської системи; обґрунтовано вплив концентрації банківської діяльності на фінансову безпеку банківської системи; висунуто і доведено гіпотезу про вплив банків з іноземним капіталом на фінансову безпеку банківської системи з позицій диференціювання за функціонально-організаційними моделями та структурними особливостями діяльності; розроблено науково-методичний підхід до побудови інтегрального індикатора фінансової безпеки банківської системи шляхом агрегування п'яти груп індикаторів, що включають платоспроможність, ліквідність, прибутковість, якість активів банківської системи та кон'юнктуру зовнішніх і внутрішніх ринків. Такий індикатор відображає динаміку зміни рівня фінансової безпеки банківської системи впродовж її історичного розвитку, є сигналом накопичення загроз в економіці та базою для прогнозування, розроблення стратегій управління, удосконалення функціонування вітчизняних банків. удосконалено: науковий підхід до трактування сутності поняття «фінансова безпека банківської системи», «фінансова безпека банку», «системний банк»; методологічний інструментарій побудови системи показників оцінки фінансової безпеки банківської системи; концептуальний підхід щодо оцінки фінансової безпеки банківської системи. отримали подальший розвиток: аргументація щодо індивідуалізації понять «банківська система» та «банківський сектор»; визначення особливостей аналізу процесів тіньової економіки на засадах теорій раціоналізму злочинності, інституціоналізму та економічної тератології в контексті визначення загроз для фінансової безпеки банківської системи, що дозволяють розширити науковий світогляд у цій сфері шляхом аналізу історичної логіки формування вітчизняних економічних відносин, об'єктивності розвитку трансфертного ціноутворення, втечі капіталу, зростання масштабів тіньового валютного ринку та їх впливу на зниження обсягів ресурсної бази, активів і прибутковості банків як основних об'єктів їх фінансової безпеки; науково-методичні підходи до розробки критеріїв визначення системної важливості банку Впроваджено у діяльність: Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності Верховної Ради України, Асоціації українських банків, ПрАТ «Українська міжбанківська валютна біржа», Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Департаменту фінансів Тернопільської обласної державної адміністрації, ПАТ «Банк Кредит Дніпро», ПАТ Акціонерно-комерційний банк «Львів», філії Тернопільського обласного управління АТ «Ощадбанк», а також у навчальному процесі Тернопільського національного економічного університету та DKLexAcademy. Сфера використання – Комітет з питань економічної політики Верховної Ради України та Національний банк України^UThe object is the processes of ensuring and managing the financial security of the banking system. The purpose is systematization of scientific views on the study of the fundamental principles of financial security of banks and the development and substantiation of conceptual, theoretical and methodological and methodical and applied principles of financial security of the banking system of Ukraine. Methods are dialectical; historical and logical; system-structural analysis; synthesis; quantitative and qualitative comparisons; expert estimates, forecast; regression analysis; informational and statistical; economic-mathematical analysis; SWOT analysis; modeling and extrapolation. The results - formulated the concept of financial security management of the banking system of Ukraine, the theoretical substantiation of its substantive essence and institutional form, an integral indicator of financial security of the banking system of Ukraine was constructed, and strategic directions of ensuring an adequate level of financial security of the national banking system were substantiated. Novelty - for the first time: the concept of financial security management of the banking system of Ukraine has been formed as a holistic vision of tasks, principles, methods and management tools in their interconnectedness, aimed at creating conditions for the achievement of tactical and strategic goals of the development of the domestic banking system; the influence of banking activity concentration on financial security of the banking system is substantiated; the hypothesis about the influence of banks with foreign capital on the financial security of the banking system from the standpoint of differentiation according to functional and organizational models and structural features of activity was put forward and proved; The scientific-methodical approach to building an integrated indicator of financial security of the banking system has been developed by aggregating five groups of indicators, including solvency, liquidity, profitability, quality of assets of the banking system and the situation of external and internal markets. Such an indicator reflects the dynamics of changes in the level of financial security of the banking system during its historical development, is a signal of the accumulation of threats in the economy and the basis for forecasting, developing management strategies, and improving the functioning of domestic banks. Improved: scientific approach to the interpretation of the essence of the concept of "financial security of the banking system", "financial security of the bank", "system bank"; methodological tool for building a system of indicators for assessing the financial security of the banking system; conceptual approach to assessing the financial security of the banking system. got further development: the argument about the individualization of the concepts of "banking system" and "banking sector"; definition of the peculiarities of the analysis of shadow economy processes based on the theories of rationalism of crime, institutionalism and economic teratology in the context of identifying threats to the financial security of the banking system that allow expanding the scientific worldview in this area by analyzing the historical logic of the formation of domestic economic relations, the objectivity of the development of transfer pricing, capital flight, the growth of the shadow foreign exchange market and its impact on the reduction of the volume of the resource base, assets and profit utopian banks as the main objects of their financial security; scientific and methodical approaches to the development of criteria for determining the systemic importance of the bank. Introduced in the activity. The project was implemented in the activities of: the Committee on financial policy and banking activities of the Verkhovna Rada of Ukraine, the Association of Ukrainian Banks, PJSC "Ukrainian Interbank Currency Exchange", the Fund for Individual Deposits Guarantees, the Finance Department of the Ternopil Regional State Administration, PJSC Bank Credit Dnepr, PJSC commercial bank "Lviv", branches of the Ternopil oblast management of JSC "Oschadbank", as well as in the educational process of the Ternopil National Economic University and DKLexAcademy. The scope of use is the Committee on Economic Policy of the Verkhovna Rada of Ukraine and the National Bank of Ukraine


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Кістяник В. І. 
СУДОВА АРГУМЕНТАЦІЯ: ОСОБЛИВОСТІ, ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ТА ВІТЧИЗНЯНА І ЗАРУБІЖНА ПРАКТИКА / В. І. Кістяник. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено комплексному дослідженню судової аргументації, зокрема розкриті етапи її розвитку, загальнотеоретичні основи, а також особливості і характерні риси аргументації учасників судового процесу. Також у дисертації проаналізовано особливості судової аргументації в романо-германській та англосаксонській правових сім'ях. Особливу увагу приділено аналізу аргументації рішень Федерального Конституційного Суду Німеччини, Європейського суду з прав людини та судів України. У розділі 1. «Історико-правові та загальнотеоретичні засади розвитку судової аргументації» за допомогою історичного методу виокремлені такі періоди розвитку судової аргументації, як античний, середньовічний, новий і новітній. Методом порівняльного аналізу виокремлено місце судової аргументації в системі юридичної аргументації. За допомогою використання порівняння та формально-логічного методу виділено теоретичні підходи, які мають вплив на розвиток судової аргументації: логічний, риторичний, діалогічний, правового реалізму,соціологічний, діалектичний, прагма-діалектичний, герменевтичний, когерентний тощо. У розділі 2. «Особливості судової аргументації в контексті учасників судового процесу, правових сімей та окремих судових інституцій», використовуючи формально-догматичний та емпіричний методи, визначено основні риси судової аргументації та особливості аргументації учасників судового процесу. За допомогою порівняння правових сімей розкрито особливості судової аргументації в англосаксонській і романо-германській правових сім'ях. Аналізуючи судові рішення Федерального Конституційного Суду Німеччини та Європейського суду з прав людини та виокремлено характерні риси аргументації рішень зазначених судів. У розділі 3. «Характерні риси аргументації в судовій практиці України» досліджено аргументацію рішень судів України, їхні особливості та застосування у судовій практиці України. Зокрема, проаналізовано важливіознаки аргументації в діяльності Конституційного Суду України та в судах загальної юрисдикції.Ключові слова: аргументація, риторика, суд, юридична аргументація, судова аргументація, Європейський суд з прав людини, Федеральний Конституційний Суд Німеччини, суд загальної юрисдикції, Конституційний Суд України.^UThis dissertation is devoted to the comprehensive research of judicial argumentation and, in particular, to its periods of development and general theoretical foundations, its peculiarities, as well as trial participants' judicial argumentation specifics. The paper also examines the peculiarities of judicial argumentation in Civil Law and Common Law and makes particular focus on the study of European Court of Human Rights case law, judicial decisions rendered by The Federal Constitutional Court of Germany, and judicial practice in Ukraine. Section 1 applies the historical method to establish the developmental periods of judicial argumentation, namely: ancient, medieval, modern, and current. The method of comparative analysis has supported the distinguishing of judicial argumentation place in the system of legal argumentation. A distinction between theoretical approaches that influence the development of judicial argumentation, namely logic, rhetoric, dialogic, legal realism, sociologic, dialectics, pragma-dialectics, hermeneutic, coherent is made via the methodology of comparison and formal logic. Section 2 applies formal-dogmatic and empirical methods to highlight the peculiarities of judicial argumentation and the peculiarities of participants' argumentation in trial. The features of judicial argumentation in Civil law and Common law are revealed through comparative analysis. The chapter also provides an analysis of the Federal Сonstitutional Сourt of Germany judgments and European Court of Human Rights judgments, specifically focusing on their argumentation. Section 3 explores argumentation in decisions of Ukrainian courts and highlights its features, and their application in the country's judicial practice. The chapter specifies features of the Constitutional Court of Ukraine and courts of general jurisdiction approaches. The practical significance of the results obtained lies in their utility for: deepening academic knowledge about the peculiarities of judicial argumentation by creating the necessary theoretical basis for improvement of the educational process within the courses and special courses in general theory of law, including special courses on the theory of legal argumentation, in the writing of textbooks and manuals, and in the improvement of legislation on legal education; the practice of law in optimizing the arguments of participants in the legal proceedings. The results of the study can also be applied to effectively implement judicial reform in Ukraine. Keywords: argumentation, rhetoric, court, legal argumentation, judicial argumentation, the European Court of Human Rights, the Federal Constitutional Court of Germany, court of general jurisdiction, Constitutional Court of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Назаренко Д. Л. 
Формування системи адвокасі в місцевому самоврядуванні / Д. Л. Назаренко. — Б.м., 2021 — укp.

Назаренко Д.Л. Формування системи адвокасі в місцевому самоврядуванні. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття ступеня доктора філософії в галузі публічного управління та адміністрування за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування». – Національна академія державного управління при Президентові України. Київ, 2021.Завершення процесів децентралізації супроводжується певними ризиками. Суттєвий блок факторів пов'язаний з недостатністю наявного взаємозв'язку між керуючою та керованою підсистемами територіального розвитку, неможливістю повною мірою реалізувати територіальними громадами свого права на місцеве самоврядування. Вказана неповнота можливостей на реалізацію даного конституційного права зумовлена відсутністю належного комплексного механізму представлення та захисту прав та інтересів вразливих елементів соціально-економічних таксонів, просування тих новітніх для певної території цінностей, що мали би стимулювати їх інноваційний розвиток та реалізації функцій інститутів громадянського суспільства. Таким комплексним механізмом має виступати адвокасі у місцевому самоврядуванні. У даному випадку, місцеве самоврядування розуміємо, як право, реальну здатність та спосіб управління територіальною громадою комплексом функцій та повноважень, спрямованих на її життєзабезпечення та розвиток. Англомовний термін «Advocacy» перекладається як рекомендація, підтримка, аргументація, просування певних ідей та цінностей. Але, останнім часом, за поняттям «адвокасі» закріпилося особливе значення, яке трактує його як специфічний вид діяльності, пов'язаної з соціо-гуманітарною проблематикою. Отже, в цьому значенні адвокасі – це представництво і захист інтересів. Позначуване явище ґрунтується на цінностях і переконаннях, що активна участь громадян у суспільному житті формує основи успішної демократії та ринкової економіки. Тому актуальною задачею теорії та практики публічного управління та адміністрування є вироблення комплексного підходу щодо забезпечення формування ефективної системи адвокасі у місцевому самоврядуванні України.Метою дисертаційної роботи є обґрунтування теоретичних засад і розробка практичних рекомендацій щодо формування системи адвокасі в місцевому самоврядуванні. Об'єктом дослідження є реалізація права на місцеве самоврядування. Предметом дослідження є формування системи адвокасі в місцевому самоврядуванні.Теоретичні та прикладні результати, що становлять наукову новизну дослідження, полягають у тому, що вперше: - обґрунтовано теоретико-методологічні засади використання потенціалу адвокасі;- встановлено базові, засадничі елементи, що у своїй єдності формують мінімальну систему адвокасі: «Вразливий елемент соціально-просторового утворення» (ВЕСПУ); «Активний елемент територіальної спільноти» (АЕТС); «Нейтральний елемент територіальної спільноти» (НЕТС). - виявлено пріоритетні аспекти взаємоінтеграції систем адвокасі та системи місцевого самоврядування, яка реалізується у процесах досягнення їх цілей. удосконалено:- понятійно-термінологічний апарат шляхом уточнення статусу адвокасі та її еволюції;- засади визначення ефективності адвокасі;набули подальшого розвитку:- положення щодо напрямів сприяння реалізації адвокасі у місцевому самоврядуванні;- тлумачення адвокасі як засобу самореалізації особистості і консолідації суспільства та його саморозвитку шляхом просування інноваційних цінностей. - класичний алгоритм адвокасі на основі застосування методу аналізу силового поля;- підходи щодо створення Інтернет-платформи з адвокасі, яка має передбачати декілька основних функцій: накопичення та трансляції досвіду; майданчику для фахового полілогу з питань адвокасі; інструментом пошуку кваліфікованих експертів для специфічної проблематики; засобом активізації та просвітництва громадськості; інструментом виборів до вищого щабля фахових експертів з адвокасі; технологічним засобом розміщення курсів з дистанційного навчання кількох рівнів, спрямованого як на широкий загал, так і фахівців з адвокасі тощо; засобом реалізації цілей актуальних адвокасі кампаній. Практичне значення отриманих результатів полягає в тому, що розроблені й обґрунтовані в дисертації наукові положення, висновки та рекомендації можуть бути використані в практичній роботі органів місцевого самоврядування у процесах сприяння реалізації адвокасі, які спрямовані на поліпшення умов розвитку територіальних громад; під час ініціювання змін до законодавства України у сферах місцевого самоврядування, сприяння розвитку громадянського суспільства; у навчальному процесі закладів вищої освіти та підвищення кваліфікації відповідного кола осіб; у діяльності фахівців та науковців у галузі державного управління та місцевого самоврядування, які працюють над розв'язанням комплексу проблем територіального розвитку.Ключові слова: адвокасі; місцеве самоврядування; публічне управління та адміністрування; територіальна громада; представлення та захист інтересів; просування цінностей.^UNazarenko D. L. Formation of the Advocacy System in Local Self-Government. – Qualifying scientific work, manuscript copyright.The thesis for the degree of Doctor of Philosophy in Public Management and Administration, speciality 281 «Public Management and Administration». – National Academy for Public Administration under the President of Ukraine. – Kyiv, 2021.Completion of decentralization processes is accompanied by certain risks. A significant block of factors is related to the lack of existing relationship between the governing and managed subsystems of territorial development, the inability of territorial communities to fully realize their right to local self-government. This incompleteness of opportunities for the implementation of the constitutional right is promoting those new values for a particular territory, which should stimulate their innovative development and implementation of functions of civil society institutions.Advocacy in local self-government should act as a comprehensive mechanism. In this case, local self-government is understood as a right, the real ability of a territorial community and a way how it manages functions and powers aimed at its livelihood and development.The English term «Advocacy» translates as a recommendation, support, argumentation, promotion of certain ideas and values. But recently, the concept of «advocacy» has taken particular meaning as a specific type of activity related to socio-humanitarian issues. In this sense, advocacy is the representation and protection of interests. The denoted phenomenon is based on values and beliefs that the active participation of citizens in public life, which ensures the representation and protection of interests, forms the basis of a successful democracy and market economy.So the urgent task of the theory and practice of public management and administration is to develop a comprehensive approach to ensure the formation of an effective system of advocacy in the local self-government of Ukraine.The purpose of the dissertation is to substantiate the theoretical foundations and to develop practical recommendations for the formation of the advocacy system in local self-government.The object of the research is the realization of the right to local self-government. The subject of the research is the formation of the advocacy system in local self-government.Theoretical and applied results that constitute the scientific novelty of the study are that:for the first time:- theoretical and methodological principles of using the advocacy potential are substantiated;- the basic, fundamental elements are established which in the unity form the minimum system of advocacy: «Vulnerable Element of Social and Spatial Formation» (VESSF); «Active Element of Territorial Community» (AETC); «Neutral Element of Territorial Community» (NETC). - the priority aspects of mutual integration of the advocacy system and the local self-government system, which is realized in the processes of achieving their goals, are revealed. improved:- conceptual and terminological apparatus;- principles of determining the effectiveness of advocacy.have been further developed:- provisions on the promotion of advocacy in local self-government;- interpretation of advocacy as a means of self-realization of the individual as well as society consolidation and self-development by promoting innovative values;- classical advocacy algorithm;- approaches to creating an Internet platform for advocacy, which should include several main functions: experience accumulation and dissemination; a platform for a professional polylogue on advocacy issues; a tool for finding qualified experts for specific issues; a means of activating and educating the public; the tool of elections to the highest level of professional experts in advocacy; technological means of placing distance learning courses at several levels, aimed at both the general public and advocacy professionals, etc.; a means of achieving the goals of current advocacy campaigns. The practical significance of the obtained results is that the scientific provisions, conclusions and recommendations developed and substantiated in the dissertation can be used in the practical work of local self-government bodies in the processes of promoting advocacy, which is aimed at improving the local communities development; when initiating changes to the local self-government legislation of Ukraine, promoting civil society development; in the educational process of institutions of higher education and advanced training of the relevant persons; in the activities of specialists and scientists in the field of public administration and local self-government, who work on solving a set of territorial development problems.Keywords: advocacy; local government; local self-government; public management and administration; local community; representation and protection of interests; values promotion; promotion of values.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Філатова М. С. 
Релігійна філософія Алвіна Плантінги у контексті сучасної історико-філософської думки / М. С. Філатова. — Б.м., 2021 — укp.

Наукова новизна дисертаційної роботи полягає в тому, що в ній вперше в Україні здійснюється спроба комплексного дослідження та критичного аналізу аналітично-теїстичної філософії А. Плантінги в рамках української філософської науки. Повноцінного дослідження даного питання в сучасній українській філософії немає, що, в свою чергу, виступає мотивом для формування наукового підходу к дослідженню релігійної філософії А. Плантінги та появі досліджень по даній темі. Новизна отриманих результатів полягає в наступному:- Реконструйована цілісна методологічна модель релігійної філософії А. Плантінги та виявлено, що в основі філософування мислителя лежать як принципи логіки, перш за все, визначеність, послідовність, несуперечливість, обґрунтованість думок, так і віра в Бога, які визначають появу саме аналітично-теїстичного підходу у філософії. - На прикладі творчості А. Плантінги обґрунтовано діалектичну взаємодію когнітивного процесу та почуття божественного у пізнавальній діяльності та формуванні істинних переконань. Дисертаційне дослідження демонструє, що A / C модель, яку формулює А. Плантінга, представляє собою репрезентацію такого поєднання почуття божественного та когнітивного процесу. Це діалектичне поєднання, на наш погляд, розкриває нове поле дослідження в рамках епістемології другої половини ХХ ст. - Розкрито механізм релігійної детермінації пізнавального процесу у творчості А. Плантінги в формуванні його аналітично-теїстичної позиції. В рамках пізнавального процесу серед двох видів переконань, базових, що не розкладаються на елементи, та не базових, які виводяться на підставі базових, А. Плантінга виділяє, перш за все, почуття божественного, яке відноситься до базових переконань. Тому можна заначити, що істинність переконань людини, в пізнавальному процесі якої приймає участь почуття божественного, вища, аніж у випадку пізнавального процесу, зорієнтованого на еволюційний натуралізм, який схильний до адаптивних переконань. - При аналізі критики натуралізму з боку А. Плантінги, встановлено, що більшість західних критиків його творчості не приділили достатньої уваги його антропологічним поглядам, які простежуються, перш за все, у його концепції еволюційного натуралізму. У результаті послідовного аналізу філософської біографії А. Плантінги можна виявити антропологічний поворот у його філософуванні саме при розгляді взаємозв'язку еволюціонізму та натуралізму і при усвідомленні ролі почуття божественного в цьому взаємозв'язку. - Висунуто ідею використання А. Плантінгою методології середньовічного реалізму, яка демонструється тим, що він вбачає у властивостях універсалії, які існують до речей та незалежно від них. Аргументація ґрунтується на тому положенні А. Плантінги, що Бог не створює властивості, оскільки це передбачає, що був час, коли їх не існувало, а це, у свою чергу, означає, що такі властивості, як всезнання, всемогутність та всеблагість, якими володіє Бог, також колись не існували; але оскільки Бог вічний, Він не міг існувати без цих властивостей. Таким чином, А. Плантінга розглядає числа, пропозиції, якості та положення справ як універсалії, які існують не залежно від реальних об'єктів.- Вперше було проаналізовано кореляцію між актуалізацією Богом положень справ у концепції можливих світів А. Плантінги та ентелехією Аристотеля. З урахуванням такого аналізу виявлено, що так само, як Аристотель вбачав в душі ентелехію організму людини, завдяки якій тіло може не лише мати здатність до життя, а жити, так і А. Плантінга розглядає потенційне існування положень справ, пропозицій, чисел та іншого як таке, що набуває реального існування лише через актуалізацію Богом, а це вже є ознаки ентелехійного існування.^UThe scientific novelty of the dissertation is that it is the first attempt at a comprehensive study and critical analysis of analytical-theistic philosophy of A. Plantinga in the framework of Ukrainian philosophical science. There is no full-fledged study of this issue in modern Ukrainian philosophy, which, in turn, is the motive for the formation of a scientific approach to the study of religious philosophy by A. Plantinga and the emergence of research on this topic. The novelty of the results is as follows:- Reconstructed a holistic methodological model of analytical-theistic philosophy of A. Plantinga, and found that the philosopher's philosophizing is based on the principles of logic, such as certainty, consistency, validity of thought, as well as faith in God, which determines the emergence of analytical-theistic approach in philosophy.- The dialectical interaction of the cognitive process and the sense of divinity in cognitive activity and the formation of true beliefs is substantiated. The dissertation research demonstrates that the A / C model formulated by A. Plantinga is a representation of this combination of sense of divinity and cognitive process. This dialectical combination, in our opinion, reveals a new field of study in the framework of epistemology.- The mechanism of religious determination of the cognitive process from the analytical-theistic position is revealed. Within the framework of the cognitive process, among two types of beliefs, basic, which do not decompose into elements, and non-basic, which are derived on the basis of basic, A. Plantinga singles out the sense of the divinity, which refers to basic beliefs. The study draws attention to the fact that the truth of human beliefs, in the cognitive process of which involves the sense of the divinity, is higher than in the case of a cognitive process focused on evolutionary naturalism, which is prone to adaptive beliefs.- As a result of the analysis of the critique of naturalism by A. Plantinga, the anthropological interest of A. Plantinga, which is seen in his concept of evolutionary naturalism, has not been established by leading Western thinkers. Scientific research emphasizes the anthropological turn in A. Plantinga's philosophizing in the consideration of the relationship between evolutionism and naturalism, and the discovery of the place of the feeling of the divine in this relationship.- The idea of A. Plantinga's use of the methodology of medieval realism was put forward, which is demonstrated by the fact that the analytical theist sees the universals in the properties that exist before things and independently of them. Argumentation is based on the position of A. Plantinga that God does not create properties, because it implies that there was a time when they did not exist, which means that such properties as omniscience, omnipotence and omnibenevolent, which God possesses, never existed, and since God is eternal, He could not exist without these properties. Thus, A. Plantinga considers numbers, propositions, qualities and states of affairs as universals, which exist regardless of real objects.- For the first time, a correlation was made between the God's actualization of states of affairs in the concept of possible worlds by A. Plantinga and the entelechy of Aristotle. The scientific study emphasizes that just as Aristotle saw in the soul the entelechy of the human body, through which the body can not only have the ability to live but also to live, so A. Plantinga sees the potential existence of provisions, propositions, numbers and more, acquires real existence only through actualization by God, and this already represents an entelechy existence.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Сібільова О. В. 
Договори в сфері надання інформаційних послуг. / О. В. Сібільова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота є комплексним монографічним дослідженням, в якому виявлено теоретичні та практичні проблеми договірного регулювання відносин у сфері надання інформаційних послуг та запропоновано шляхи їх вирішення, визначено особливості правового регулювання договорів у сфері надання інформаційних послуг та розроблено пропозиції з удосконалення цивільно-правового регулювання договорів у сфері надання інформаційних послуг в умовах проведення рекодифікації (оновлення) цивільного законодавства України.У розділі 1 «Загальна характеристика інформації та інформаційних послуг у цивільному праві» набули подальшого розвитку положення про розмежування дій з інформацією в цивільному правовідношенні та наданням інформаційних послуг. Доведено, що надання публічної інформації за запитом на отримання такої інформації є інформаційною адміністративною послугою, а надання інформації учаснику цивільних правовідносин, який реалізує своє суб'єктивне право на інформацію, є суб'єктивним цивільно-правовим обов'язком. Надана аргументація відносно того, що надання інформації стороною цивільно-правового договору, предметом якого не є надання інформаційної послуги, але до змісту якого входить обов'язок здійснити дії, спрямовані на ознайомлення другої сторони з певною інформацією щодо товару, роботи тощо, не перетворює такий договір у договір про надання інформаційних послуг. Щодо оферти та публічної обіцянки винагороди – то надання інформації є їх змістовною складовою.Доведено, що серед послуг інформаційного характеру доцільно виділити інформаційні послуги та послуги, які тісно пов'язані з інформаційними. Інформаційні послуги запропоновано розглядати у двох значеннях: 1) інформаційні послуги в широкому значенні, що включають в себе різноманітні дії виконавця зі створення, отримання, пошуку, обробки, систематизації, передачі, поширення, охорони тощо інформації за завданням замовника з метою задоволення його різноманітних потреб інформаційного характеру; 2) інформаційні послуги у вузькому значенні як дії щодо забезпечення користувача інформацією, що мають нематеріальний характер, створюють певний корисний ефект немайнового характеру та спрямовані на досягнення результату, що не має уречевленого вигляду та задовольняє інформаційні потреби користувача. Послугами, які тісно пов'язані з інформаційними, є послуги, що забезпечують доступ, передачу інформації, сприяють її зберіганню, мають допоміжний, «обслуговуючий» характер (телекомунікаційні послуги, послуги зв'язку тощо).У розділі 2 «Загальні положення про договори в сфері надання інформаційних послуг» уперше запропоновано авторське визначення договору про надання інформаційних послуг як домовленості сторін, за якою одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника (користувача інформаційних послуг)) надати інформаційні послуги, результати яких не охороняються як об'єкти права інтелектуальної власності, мають певний корисний ефект немайнового характеру для замовника (користувача інформаційних послуг), а замовник (користувач інформаційних послуг) зобов'язується оплатити виконавцеві інформаційні послуги, якщо інше не встановлено договором.^UThe dissertation is a comprehensive monographic research, where theoretical and practical problems of contractual regulation of relations in the field of providing information services have been identified and the ways to solve them have been suggested; specific features of legal regulation of contracts in the field of providing information services have been determined and propositions for improving civil and legal regulation of the contracts in the field of providing information services in terms of recodification (update) of the civil legislation of Ukraine have been elaborated.Provisions on the delimitation of actions with information in civil legal relations and the provision of information services have gained further development in the Section 1 “General characteristics of information and information services in civil law”. It has been proved that the provision of public information upon the request for obtaining such information is an information administrative service, and the provision of information to a participant in civil legal relations, who realizes his subjective right to information, is a subjective civil obligation.It has been argued that the provision of information by a party to a civil contract, the subject of which is not the provision of information services, but the content of which includes the obligation to take action aimed at acquainting the other party with certain information about the product, work, etc., does not transfer such a contract into an information services supply agreement. In regard to the offer and the public promise for a reward, the provision of information is their substantive component.The author has proved that among the services of information nature it is expedient to distinguish information services and services that are closely related to information ones. Information services have been offered to be considered in two meanings: 1) information services in a broad sense that include various actions of the talent on creating, receiving, searching, processing, systematizing, transmitting, distributing, protecting, etc. information on behalf of the order giver to meet his various needs of informational nature; 2) information services in a narrow sense as actions on providing the user of information with intangible information that create a certain beneficial effect of a non-material nature and aimed at achieving a result that has no tangible content and meets the information needs of the user.Services that are closely related to information ones are services that provide access, transmission of information, facilitate its storage, have an ancillary, “service” nature (telecommunications services, communication services, etc.).The author, for the first time, in the Section 2 of the dissertation “General provisions on agreements in the field of providing information services” has offered own definition of the information services supply agreement as a contract of the parties, where one party (talent) undertakes to provide information services on behalf of the other party (order giver (user of information services)), the results of which are not protected as objects of intellectual property rights, have a certain beneficial non-material effect for the order giver (user of information services), and the order giver (user of information services) undertakes the obligation to pay the talent for the information services, unless otherwise provided by the agreement.It has been proved for the first time that the information services supply agreement is a general concept for contracts, the subject matter of which is information services in a broad sense, which include information services (information services in a narrow sense), advisory services, consulting services, auditing services, marketing services etc.The author has improved scientific approaches to determining the place of the information services supply agreement within the system of civil contracts with the clarification that such agreements belong to the group of contracts for the provision of services, but are of independent type of civil contracts – the information services supply agreements, which, in turn, are divided into separate types due to the peculiarities of the provision of information services: the information services supply agreement, the agreement on the provision of consulting services, the agreement on the provision of audit services, etc.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Назаров Н. К. 
СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВІ КОНФЛІКТИ: ОЦІНЮВАННЯ ТА РЕГУЛЮВАННЯ: автореферат дис. ... д. е. н. : 08.00.07 / Н. К. Назаров. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено розробці теоретико-методологічних основ та науково-практичних рекомендацій щодо оцінювання та регулювання соціально-трудових конфліктів на макро-, мезо-, мікро- та індивідуумному рівнях.Розкрито теоретико-методологічні основи природи, функцій, структури, генези соціально-трудових конфліктів, розкрито сутність та особливості СТК як об'єкта управління на різних рівнях соціально-економічної системи. Сформовано методичний підхід до порівняльного аналізу розвитку соціально-трудової сфери європейських країн за макроекономічними індексами ПРООН: соціального розвитку, індексу людського розвитку, якості життя, міжнародним індексом щастя, індексу очікуваної тривалості життя. Запропоновано методологію комплексного оцінювання та регулювання СТК на основі діагностики складових індексу людського розвитку (здоров’я, освіти, добробуту) у якості індикаторів передумов та стану конфліктності. Розроблено інструментарій оцінювання СТК на основі системи модифікованих показників індексу людського розвитку, який враховує регіональні особливості. Обґрунтовано механізм формування інституційних імперативів регулювання СТК на основі закономірностей та детермінант суспільного розвитку у системі багаторівневого управління.Здійснено економіко-математичне моделювання динаміки індикаторів ІЛР та залежності стану конфліктності в Україні від модифікованого ІЛР на основі кореляційно-регресійного та факторного аналізу. Сформовано організаційно-економічний механізм профілактики та регулювання соціально-трудової конфліктності із визначенням функціональної підсистеми людського розвитку і підтримуючої підсистеми інформаційно-аналітичного забезпечення. Надана наукова аргументація впливу соціально-трудових конфліктів на людський розвиток регіонів України на основі кластерного аналізу, що є підґрунтям для формування політики у сфері людського розвитку з врахуванням регіональних особливості прояву СТК .Обґрунтовано соціально-психологічні методи оцінки та аналізу конфліктів та застосування соціальних технологій управління конфліктами, використання яких сприятиме зниженню конфліктів у трудових колективах.^UThe thesis is devoted to theoretical and methodological foundations and practical recommendations for the assessment and regulation of social and labor conflicts (SLC) at the macro- , meso- , micro- and individual levels.The theoretical and methodological foundations of the nature, functions, structure, genesis of social and labor conflicts are revealed. The essence and features of the SLC as an object of management at different levels of the socio-economic system are revealed. The conceptual categorical apparatus of conflictology has been developed, namely, the concepts of socio-labor conflicts and social tensions have been scientifically defined. A methodical approach to the comparative analysis of the development of the social and labor sphere of European countries according to UNDP macroeconomic indices: social development, human development index, quality of life, international happiness index, life expectancy index has been formed. The methodology of complex evaluation and regulation of SLC is proposed based on the diagnosis of the components of the human development index (health, education, well-being) as indicators of preconditions and the state of conflictness. A toolkit for the evaluation of SLC was developed based on the system of modified indicators of the human development index, which takes into account regional characteristics. The mechanism of formation of institutional imperatives for the regulation of SLC based on laws and determinants of social development in the system of multi-level management is substantiated.Economic and mathematical modeling of the dynamics of HDI indicators and the dependence of the state of conflict in Ukraine on the modified HDI was carried out on the basis of correlation-regression and factor analysis. An organizational and economic mechanism for the prevention and regulation of social and labor conflict has been formed with the definition of the functional subsystem of human development and the supporting subsystem of information and analytical support. The scientific argumentation of the impact of social and labor conflicts on human development in the regions of Ukraine is provided on the basis of cluster analysis, which is the basis for the formation of policy in the field of human development, taking into account the regional aspects of the manifestation of SLC.A methodological approach to the diagnosis of social and psychological factors of conflict at the individual level is proposed, which characterizes: the level of conflict of the environment, the level of conflict of the individual, the state of the individual. The socio-psychological methods of assessing and analyzing conflicts and the application of social conflict management technologies, the use of which will contribute to the reduction of conflicts in work groups, are substantiated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Міщук В. В. 
«Національні чинники в євроінтеграційних процесах країн Вишеградської групи»: автореферат дис. ... д.філософ : 291 / В. В. Міщук. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена темі дослідження впливу національнихчинників на європейський інтеграційний процес країн Вишеградської групи.Комплексно досліджено вплив групи національних політичних чинниківєвроінтеграції на інтеграційні процеси Польщі, Угорщини, Чехії таСловаччини.Європейська інтеграція є одним з визначальних процесів дляміжнародних відносин другої половини XX ст. Змістовно євроінтеграціяозначується як регіоналізація на тлі загальносвітових процесів глобалізації. Вєвропейському інтеграційному процесі виділяються два вектори руху –розширення та поглиблення. Перша тенденція виразно спрямована із заходуна схід. Основними мотивами цього руху є насамперед економічні та політичнімотиви. У ньому зацікавлені обидві сторони – країни, які вже є членами ЄС, ікраїни, які мають намір стати членами Спільноти. Метою перших єзбільшення своєї політичної значущості, розширення ринку збуту тазбільшення інвестицій, підвищення безпеки та стабільності, зміцненнядемократії та прав людини. Для країн, що приєднуються, ЄС є своєріднимцивілізаційним еталоном власного розвитку. Друга тенденція – поглибленняєвроінтеграції – є процесом, який у нинішній час щораз більше актуалізується.Метою роботи є науково-теоретичне обґрунтування впливунаціональних чинників на європейські інтеграційні процеси на прикладі країнВишеградської групи. При цьому особлива увага зосереджується напроблемах поєднання національних інтересів, національного суверенітету інаціональної ідентичності з інтеграцією в Європейському Союзі та іншихрегіональних проєктах.Наукова новизна отриманих результатів визначена метою та завданнямидослідження, засобами їхнього розв’язання і полягає в наступному:вперше:– досліджено комплексний вплив національних чинників наміжнародний інтеграційний політичний процес.– обґрунтовано доцентрову роль внутрішнього суверенітету державВишеградської групи в інтеграційному процесі;– визначено роль національних чинників у формуванні міждержавноїполітики країн Вишеградської групи;удосконалено:– теоретичне обґрунтування категоріального апарату дослідження;зокрема, окреслено роль і місце національних факторів у підходах до вивченняінтеграційного процесу ЄС;– систематизовано базис формування основних напрямів міжнародноїполітики країн Вишеградської групи на регіональному та субрегіональномурівнях;набули подальшого розвитку:– теоретичні моделі європейського інтеграційного процесу, щовраховують досліджений вплив національних факторів на нього;– розуміння національних базисів євроінтеграційної політики;– доповнилась наукова аргументація щодо мінливості національнихчинників в інтеграційному процесі.^UThe dissertation is devoted to the research of the national factors’ impact onthe European integration process of the Visegrad Group countries. The impact ofnational political factors on European integration processes of Poland, Hungary,Czech Republic and Slovakia is comprehensively investigated.In the second half of the 20th century, the European integration has becomeone of defining processes for international relations. Meaningfully, Europeanintegration is defined as regionalization on the background of worldwideglobalization processes. There’s two main vectors distinguished in the Europeanintegration process - expansion and deepening. The first trend is clearly directedfrom West to East. This movement’s main motives are primarily economical andpolitical. Both countries that are already members of the EU and countries that intendto become members of the Community are interested in it. The goal of the former isto increase its political influence, expand the sales market and investments,strengthen its security, stability, democracy and human rights. For the joiningcountries, the EU serves as civilizational standard for their development. The secondtrend - the deepening of European integration - is a process that’s becoming moreand more relevant nowadays.The Visegrad Group countries are characterized as those where EUenlargement has been completed, but the processes of deepening the integration aretopical and complex. This is primarily due to the fact that those are the post-socialistcountries, each of them has gone through its own complex path of national stateformation. While the economic interests of the Visegrad Group countries are8completely coincide with general European aspirations, political factors are barelyan incentive for unification with Western Europe.European integration has its own laws that cannot be bypassed, and it isimpossible to join the European Union without fulfilling formalized requirements.However, the mechanism of European integration deepening inevitably facescontradictions that constantly inhibit further development of the project in itsmodern format. First, it’s balancing between national interests and supranationalproblems, that constantly accompanies all EU processes. Majority of the importantpan-European issues are resolved consensually by all members, which, along withthe active expansion of the European Union, creates obstacles for further deepintegration. Secondly, the constant expansion of the project creates conditions forinformal political unions among EU members, the basis of which is lobbying ofcommon national interests in the EU.The scientific novelty of the obtained results is determined by the purpose andtasks of the research, the means of their solution and consists in the following:for the first time:– researched the complex influence of national factors on political process ofthe international integration;– researched the central role of the Visegrad Group countries’ internalsovereignty in the integration process;– researched the role of national factors in the formation of the VisegradGroup countries’ international policy;11improved:– outlined the theoretical justification of the categorical research apparatus; inparticular, the national factors’ role and place in EU integration process studyapproaches;– researched the basis for the formation of Visegrad Group’s internationalpolicy main directions on regional and subregional levels;acquired further development:– theoretical models of the European integration process, taking into accountthe researched influence of national factors;– understanding of national bases of European integration policy;– supplemented the scientific argumentation regarding the variability ofnational factors in the integration process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського