Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (15)Тематичний інтернет-навігатор (67)Автореферати дисертацій (587)Реферативна база даних (4033)Книжкові видання та компакт-диски (655)Журнали та продовжувані видання (625)
Пошуковий запит: (<.>K=ДОНЕЦЬК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 52
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   навчальний посібник   
1.

Гонтаржевська, Лариса Іванівна.
Ринок туристичних послуг в Україні [Електронний ресурс] / Л. І. Гонтаржевська ; Донецький інститут туристичного бізнесу. - Донецьк : Східний видавничий дім, 2008. - 180 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розкрито теоретичні основи дослідження ринку туристичних послуг. Висвітлено історію формування та сучасні тенденції ринку туристичних послуг, розкрито методику оцінки чинників та економічного потенціалу туристичного бізнесу в Україні. Викладено базові положення маркетингової та інноваційної стратегій менеджменту туристичних підприємств, їх зовнішньоекономічної діяльності. Обґрунтовано стратегію виходу України на світовий ринок туристичних послуг. Охарактеризовано сучасні аспекти філософії туризму. Навчальний посібник рекомендовано студентам, науковцям ВНЗ з туристичних спеціальностей, фахівцям з туристичного профілю.



Кл.слова:
туризм -- рекреаційна зона -- візовий режим

   Тип видання:   підручник   
2.

Головач, Анатолій Степанович.
Зразки оформлення документів [Електронний ресурс] : для підприємств і громадян / А. С. Головач. - Донецк : Сталкер, 1997. - 320 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі А. С. Головача, доцента кафедри права Донецької державної академії управління, який має ряд книг і публікацій з питань документування, подані відомості про системи документації та діловодство в управлінській діяльності; викладені сучасні вимоги до складання і оформлення службових та особистих документів з урахуванням змін державних стандартів. Наведені зразки найбільш поширених з них, які складаються підприємствами, установами, організаціями, а також заяв громадян у різні інстанції. Призначена для працівників діловодства і широкого кола населення.



Кл.слова:
стандарт -- оформлення -- ЄСТД

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.

Гайдук, В. А.
Юз і Юзівка [Електронний ресурс] / В. А. Гайдук, В. Г. Ляшенко. - Донецьк : Кардинал, 2000. - 320 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
Донецьк -- краєзнавство

   Тип видання:   методичний посібник   
4.

Литвиненко, Г. М.
Збірник завдань для екзамену з математики на атестат про середню освіту [Електронний ресурс] : у 2 т. / Г. М. Литвиненко. - Л. : Видавництво науково-технічної літератури, 1997

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Алгебра та початки аналізу. - 95 с.

Ч. 2 : Геометрія. - 79 с.


Збірник екзаменаційних завдань з математики складається з двох частин: "Алгебра та початки аналізу" і "Геометрія". Вони складені з урахуванням результатів експерименту на випускних іспитах на атестат про середню освіту в школах, ліцеях та гімназіях Донецької області. Мета посібників — створення різнорівневих збірників задач і вправ для письмового екзамену з математики за курс старшої школи, вдосконалення рейтингової системи оцінювання та апробація шкали переведення кількості набраних учнями балів у діючу чотирьохбальну систему. Крім цього, пропоновані збірники дають уявлення про зміст і вимоги до математичної підготовки учнів на різних рівнях у відповідності з проектами концепції та державного стандарту шкільної математичної освіти. Зміст завдань охоплює програмний матеріал за курс середньої школи. Кожний збірник складається з розділів і параграфів, які містять задачі трьох рівнів складності: обов’язкового (мінімального), підвищеного та поглибленого. Складність екзаменаційних завдань визначається, як правило, кількістю логічних кроків, які повинен виконати учень у процесі їх розв’язування. I. Обов’язковий рівень містить задачі та вправи, в основному, репродуктивного характеру на 2-3 логічних кроки, представлені у формі тестів. Для їх розв’язання учням достатньо знати правила, означення, формули, теореми та ознаки, передбачені навчальними програмами, а також вміти виконувати найпростіші тотожні перетворення, спрощення та обчислення. II. Підвищений рівень містить завдання на 4-6 логічних кроки, розв’язання яких вимагає від випускника творчого застосування одержаних знань з достатньо повним і строгим обгрунтуванням ходу розв’язку. III. Поглиблений рівень — це, як правило, задачі та вправи, розв’язання яких вимагає вміння орієнтуватися в нестандартних ситуаціях, застосовувати оригінальні та штучні прийоми, глибини та строгості суджень, характерних для тих, хто вивчає шкільний курс математики на поглибленому рівні.



Кл.слова:
задача -- пряма -- графік -- графічний розв'язок

   Тип видання:   життєпис   
5.


Визначні жінки України [Електронний ресурс]. - [Б. м.] : Об'єднання Українських Жінок на еміграції, 1950

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Серія 1 : 1. Олена Пчілка. 2. Старицька-Черняхівська. - 64 с.


Ольга Петрівна Косач (Олена Пчілка) (29 липня 1849 - 4 жовтня 1930) Ольга Косач Ольга Петрівна Косач, у дівоцтві Драгоманова, народилася у червні 1849 року на Полтавщині, місті Гадяч. Вона була донькою Петра Драгоманова, але з роками, ставши відомою письменницею взяла псевдонім Олена Пчілка. Українка за походженням і щира патріотка в душі вона пишалася своїм походженням і привчала дітей шанувати рідну землю, народ і звичаї. Утім, процес "українізації" в родині Олени Пчілки, мати відомої Української поетеси Лесі Українки, відбувався не так уже й просто. Хоча б з огляду на те, що чоловік і батько їхніх шести дітей і в сім'ї і на службі спілкувався російською мовою, щоправда, чисто літературною, а не містечковим суржиком. однак українська мова, українська ідея були йому не чужі. Старицька-Черняхівська Людмила Михайлівна (17.08.1868, м. Київ, — 1941) — письменниця, перекладачка, громадська діячка. Дочка письменника М. Старицького. Навчалася в київській приватній гімназії В. Ващенко-Захарченко. У 1888—1893 рр. брала участь у роботі літературного гуртка «Плеяда». З 1908 р. — член ТУП. З 1912 р. разом із сестрою Марією керувала роботою літературно-мистецького клубу «Родина» в Києві. З 1914 р. співробітничала в Київському комітеті для допомоги українцям-біженцям; працювала сестрою милосердя у військовому шпиталі. З квітня 1917 р. — член Української Центральної Ради. З травня 1917 р. — член президії товариства «Український національний театр». З 1919 р. — заступниця голови Національної ради українських жінок (м. Кам’янець-Подільський). З 1920 р. працювала в установах ВУАН. У 1930 р. заарештована у справі «Спілки визволення України» і тимчасово ув’язнена в м. Харкові; того ж року засуджена до умовного 5-річного строку позбавлення волі й вислана до м. Сталіно (нині Донецьк), де займалася перекладацькою діяльністю. У 1936 р. повернулася до Києва. В липні 1941 р. вдруге заарештована НКВС і вислана до Харкова, звідки вивезена під конвоєм до м. Акмолинська (Казахстан); померла в дорозі. У 1989 р. реабілітована посмертно.



Кл.слова:
література -- українська література -- біографія

   Тип видання:   зб. статей   
6.

Коваль, Р.
Багряні жнива Української революції [Електронний ресурс] / Р. Коваль. - К. : Діокор, 2005. - 156 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонована книга є збіркою драматичних історій та нарисів про учасників збройної боротьби за Українську державу, які воювали у складі Армії УНР, Української галицької армії, Українських січових стрільців і повстансько-партизанських загонів Правобережної і Лівобережної України. Події розгортаються в Києві та на території сучасних Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Кіровоградської, Київської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Черкаської, Чернігівської, Харківської, Херсонської, Хмельницької областей, на теренах Волині, Галичини, Криму, Кубані, Дону, а також в Австро-Угорщині, Чехословаччині й на острові Лемнос в Егейському морі. Книга відтворює прогалини в нашій історичній пам'яті та оживляє її синів, які полягли в боротьбі за свободу і щастя нашої Батьківщини.



Кл.слова:
сучасна історія -- ХХ століття -- ОУН-УПА -- націоналізм

   Тип видання:   наукове видання   
7.


Мовна політика та мовна ситуація в Україні [Електронний ресурс] : аналіз і рекомендації. - 2-е вид.. - К. : Києво-Могилянська академія, 2010. - 363 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі представлені результати проекту "Мовна політика в Україні: антропологічні, лінгвістичні аспекти та подальші перспективи", виконання якого фінансувала програма INTAS з серпня 2006 до липня 2008 року. У проекті брали участь учені з Австрії, Англії й України, які досліджують різні аспекти мовної політики і мовної ситуації в Україні. Дослідження базується на результатах всеукраїнського опитування і фокус - групових дискусій, проведених у п'ятьох містах: Києві, Донецьку, Луцьку, Львові та Одесі. В кінці подано рекомендації для майбутньої мовної політики України.



Кл.слова:
самоідентифікація -- українська мова

   Тип видання:   хрестоматія   
8.


Песни Ворошиловграда [Електронний ресурс] / отв. ред. Х. Затучный. - Ворошиловград : Ворошиловградская правда, 1939. - 68 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пісні Ворошиловграда видана в 1939 році, приурочена до Дня оборони Луганська 1919 року. Видання складається з двох частин, пісні і частівки про Ворошиловград і вірші. Пісні радянських авторів П. Безпощадного, М. Упеника, М. Матусовського, Ю. Черкаського, Л. Галкіна, А. Кравцова, В. Автономова. Записано студентами літературного факультету Донецького Педагогічного Інституту в 1938 році. Видання газети «Ворошиловградська правда».



Кл.слова:
плазування -- запопадливість -- радянське мистецтво

   Тип видання:   художня література   
9.

Марсюк, Василь.
Прометеєва естафета [Електронний ресурс] : лірика, гумор, сатира / Василь Марсюк. - К. : Видавець Карпенко В. М., 2008. - 272 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.70 Мб


До книжки сучасного поета Василя Марсюка увійшли нові твори, написані протягом останніх років, а також створені раніше, проте не видані з огляду на цензурні утиски. Вірші зібрані в окремі цикли, зокрема: «Київські фрески», «На донецьких вітрах», «Кримський берег», «Одеські настрої». Окремий розділ представляють вірші, написані автором російською мовою в юнацькі роки у Донбасі і досі ніде не надруковані. Значну частину книжки складають твори, які є своєрідними, а часом незвичайними, портретами відомих зарубіжних літераторів і митців як минулих часів, так і наших днів. Не обділені увагою і діячі із українського Парнасу, яким присвячено немало сміливо гострих епіграм, пародій і памфлетів. Це стосується і цілого ряду політичних постатей. Головне для автора – це захист українських духовних цінностей від натиску космополітичної псевдокультури і її широко розрекламованих ідолів. Ліриці Василя Марсюка притаманні тонкий психологізм і легкий гумор досвідченої людини, яка знає ціну і слову, і життю. За редакцією автора



Кл.слова:
українська поезія

   Тип видання:   художня література   
10.

Марсюк, Василь Андрійович.
Донецька прелюдія [Електронний ресурс] : роман у віршах / Василь Марсюк. - Вид. 2-е, випр. і доп.. - К. : Вид-во ім. О. Теліги, 2003. - 144 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.44 Мб


У романі сучасного українського поета «Донецька прелюдія» на тлі подій піввікової давності змальовуються долі багатьох реальних людей – друзів автора з дитячих і юнацьких років. Автор не уникає також гострих духовних проблем, які хвилюють теперішнє українське суспільство, ставить гострі запитання і дає непрості відповіді. Твір написаний живою народною мовою, де простота оповіді часто межує з афористичністю і, взагалі, весь роман насичений легким гумором, тонкою іронією. Переживання самого автора і героїв йог



Кл.слова:
роман

   Тип видання:   навчальний посібник   
11.
 



Мікробіологічна діагностика бактеріальних інфекцій [Електронний ресурс] : навчальний посібник ; Центр. метод. кабінет з вищ. мед. освіти, Донецький держ. мед. ун-т ім. М. Горького / Центр. метод. кабінет з вищ. мед. освіти, Донецький держ. мед. ун-т ім. М. Горького. - Донецьк : [б. в.], 2007. - 274 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник "Лабораторна діагностика бактеріальних інфекцій" написаний відповідно до програми навчальної дисципліни “Мікробіологія, вірусологія і імунологія” для студентів вищих медичних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації (2006р.). В навчальному посібнику на сучасному рівні представлено опис методів мікробіологічної діагностики бактеріальних інфекцій, наводяться ілюстровані схеми мікробіологічної діагностики, граф логічні структури кожної з тем. З метою самоконтролю засвоєння знань та умінь у посібнику передбачено контрольні питання, практичні завдання у вигляді цифр, які відображають послідовність виконання етапів дослідження і тестові завдання формату А. Навчальний посібник сприятиме формуванню професійних навичок і умінь та становленню лікарського мислення.



Кл.слова:
мікробіологія -- інфекція

   Тип видання:   навчальний посібник   
12.


Слобожанська хвиля [Електронний ресурс] : навчальний посібник-хрестоматія з української літератури Північної Слобожанщини / авт.-упоряд.: В. В. Оліфіренко, С. М. Оліфіренко ; Донецький український культурологічний центр, Донецьке відділення наукового товариства ім. Шевченка. - Донецьк : Східний видавничий дім, 2005. - 280 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До книги увійшли як твори українських письменників-слобожан із Білгородської, Курської і Воронезької областей Російської Федерації, так і твори митців слова, які життєвими обставинами були пов’язані з Північною Слобожанщиною. Подаються нариси про письменників Й. Горленка, Г. Сковороду, Л. Боровиковського, М. Костомарова, І. Череватенка, П. Барвінського, О. Коваленка, К. Буревія, Є. Плужника, В. Череватенка, фольклориста-етнографа М. Дикарєва, а також про О. Довженка, А. Малишка та ін. У посібнику представлено життєвий і творчий шлях відомого японського письменника, українця за походженням, вихідця зі Слобожанщини В. Єрошенка; твори російських письменників О. Кольцова, І. Буніна, В. Будакова, у художньому слові яких яскраво виражена українська тематика. Посібник підготовлено для уроків літератури рідного краю, для позакласного і самостійного читання учнів старших класів, а також для курсів українознавства, спеціалізованих класів з викладанням ряду предметів українською мовою, гуртків з вивчення української мови і літератури.



Кл.слова:
українознавство -- український письменник

   Тип видання:   монографія   
13.

Гречко, Д. С.
Населення скіфського часу на Сіверському Дінці [Електронний ресурс] / Д. С. Гречко ; Національна академія наук України, Інститут археології. - К. : [б. в.], 2010. - 286 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Робота присвячена характеристиці археологічних пам’яток сіверськодонецького Лісостепу скіфської доби. Здійснено історіографічний огляд основних проблем вивчення регіону, виділено п’ять періодів еволюції матеріальної культури та три основні періоди в етнокультурній історії місцевого племені. Отримана повна і системна характеристика сіверсько-донецького населення скіфської доби. Для істориків, археологів, працівників музеїв, викладачів вищих навчальних закладів, краєзнавців, всіх, хто цікавиться стародавньою історією Причорномор’я.



Кл.слова:
скіфська доба -- історія Причорномор'я -- історична пам'ятка

   Тип видання:   монографія   
14.

Липинський, Віталій Володимирович.
Становлення і розвиток нової системи освіти в УСРР у 20-ті роки [Електронний ресурс] / В. В. Липинський ; Міністерство освіти і науки України, Донецький державний технічний університет. - Донецк : [б. в.], 2000. - 247 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії розглядається процес становлення та розвитку єдиного освітнього комплексу в Україні у 20-ті роки. Показано розробку і сутність концепції та моделі освіти, розвиток мережі і структури, систему фінансування і стан матеріально-технічної бази навчальних закладів. Аналізується кадровий склад установ освіти, матеріальне забеспечення і соціальний статус педагогів, удосконалення навчальної, методичної та наукової роботи. Вивченно принципи і критерії комплектування учнівських та сдудентських колективів, їх склад, діяльність організацій учнів і студентів по реформуванню системи освіти.



Кл.слова:
освіта -- Україна -- розвиток навчання

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Гірнича справа   
15.

Білецький, В. С.
Хронологія гірництва в країнах світу [Електронний ресурс] / В. С. Білецький, Г. І. Гайко ; Донецьке відділення Наукового товариства ім. Т. Г. Шевченка. - Донецьк : УКЦентр, 2006

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

. - 1 - 138 с.

. - 139 - 224 с.


У книзі викладено основні хронологічні дати від початків видобутку і переробки мінеральних ресурсів до сьогодення гірничої промисловості у країнах світу. Укладачі подають загальну картину гірництва, акцентуючи увагу на особливостях регіонів, описують найбільш характерні для різних часів прийоми і способи видобутку корисних копалин, зосереджують увагу на знакових спорудах, що ілюструють досягнення давньої гірничо-металургійної, гірничо-будівельної техніки і технології. Підбірка ілюстрацій залучена, головним чином, з історичних видань, архівів, частина з них оригінальні і друкуються вперше. Книга призначена для широкого кола читачів, які цікавляться історією техніки, гірництва і може бути використана як посібник для студентів гірничих спеціальностей.



Кл.слова:
корисні копалини -- мінеральні ресурси -- металургія

   Тип видання:   хрестоматія   
16.


"Празька школа" [Електронний ресурс] : антологія прозових творів / Донецьке відділення Наукового Товариства ім. Шевченка, Український культурологічний центр ; упор., передм. і прим. В. Просалової. - Донецьк : Східний видавничий дім, 2004. - 236 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До хрестоматії ввійшли прозові твори Юрія Липи, Юрія Клена, Оксани Лятуринської, Галини Мазуренко, Олега Ольжича, Олени Теліги та уривки з роману Леоніда Мосендза “Останній пророк”. Проза письменників, яких В.Державин назвав “Празькою школою”, вагома змістом, цікава формою. Частина творів в Україні друкується вперше. Книга адресована студентам-філологам, учителям-словесникам, усім, хто цікавиться українським словом.



Кл.слова:
літературознавство -- еміграційна література -- проза

   Тип видання:   монографія   
17.

Куєвда, Володимир Терентійович.
Міфологічні джерела української етнокультурної моделі: психологічний аспект [Електронний ресурс] : монографія / В. Т. Куєвда ; Інститут психології ім. Г. С. Костюка АПН України, Донецьке відділення Наукового товариства ім. Т. Г. Шевченка, Український культурологічний центр. - Донецьк : [б. в.], 2007. - 240 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі на широкому фактичному матеріалі розглядається психологічна природа міфологічних джерел становлення української етнокультурної моделі. Методами історико-психологічного, порівняльного аналізу розкриваються важливі аспекти міфологічних образів та особливості їхнього опредмечення як основи традиційної символіки. З’ясовано несподівані кореляти між міфологічними відомостями та сучасними науковими уявленнями про світотворчі процеси. Викладаються провідні тенденції формування моделей поведінки, життєвих настановлень, ціннісних орієнтацій міфологічного походження. Розрахована на фахівців у галузі історичної та етнічної психології, педагогів, студентів, усіх, хто цікавиться таємницями походження та психологічною сутністю української культури.



Кл.слова:
архетипізація -- етнологія -- менталітет

   Тип видання:   наукове видання   
18.

Міхеєва, Оксана Костянтинівна.
Кримінальна злочинність і боротьба з нею в Донбасі (1919-1929) [Електронний ресурс] / О. К. Міхеєва ; Донецький державний університет управління, Донецьке відділення Наукового товариства ім. Т. Г. Шевченка. - Донецьк : Східний видавничий дім, 2004. - 248 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі на широкому фактичному матеріалі проаналізовано стан та динаміку розвитку кримінальної злочинності в Донбасі протягом першого радянського десятиріччя. Зазначене явище розглядається як специфічна складова системної трансформації, що мала місце в Україні у даний період. Крім загальних тенденцій злочинності, у книзі розглядаються окремі її види та дано соціально-демографічну характеристику злочинців цього часу. Досліджується також досвід подолання цього явища в умовах трансформаційних процесів 1920-х років, розглядається специфіка створення та діяльності надзвичайних і правоохоронних органів Донбасу і результативність їх роботи. Книга призначена для науковців, викладачів вузів, аспірантів, студентів та широкого кола читачів, які цікавляться зазначеною тематикою.



Кл.слова:
кримінал -- делінквентність -- бандитизм -- Донбас

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Гірнича справа   
19.


Гірництво й підземні споруди в Україні та Польщі (нариси з історії) [Електронний ресурс] / Г. Гайко [та ін.] ; Український культурологічний центр, Наукове товариство ім. Т. Г. Шевченка, Донецьке відділення, Редакція гірничої енциклопедії. - Донецьк : [б. в.], 2009. - 296 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

. - С. 1-204

. - С. 205-296


Книга присвячена історії гірничої справи та підземного будівництва на теренах України і Польщі. Описані видатні пам’ятки гірництва та історичні підземні споруди, розглянуто початки промислового видобування корисних копалин і розвиток найбільш відомих гірничопромислових регіонів. Наведена історична, геологічна, гірничотехнічна інформація, показані приклади давніх гірничих технологій. Розповідається про сучасний стан, досвід відновлення та музеєфікації старих шахт і підземних споруд. При підготовці матеріалів цього видання автори відвідали описані гірничі споруди, вивчали знайдені артефакти, брали участь у наукових дослідженнях окремих об’єктів. Для фахівців з гірничої справи, широкого кола інженерно-технічних працівників гірничовидобувної промисловості, студентів та всіх, хто цікавиться історією техніки й підземних споруд.



Кл.слова:
геологія -- гірнича технологія

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Транспорт   
20.

Світлий, Ю. Г.
Гідравлічний транспорт [Електронний ресурс] / Ю. Г. Світлий, В. С. Білецький ; Донецьке відділення наукового товариства ім. Шевченка, Редакція гірничої енциклопедії. - Д. : Східний видавничий дім, 2009. - 436 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії викладено теоретичні і практичні основи гідравлічного транспорту твердих сипких матеріалів. Особлива увага приділена розрахунку гідротранспортних систем та їх елементів. Описані особливості гідравлічного транспортування висококонцентрованої водовугільної суспензії, вуглемасляного агломерату і «солоного вугілля». Книга призначена для інженерно-технічних працівників підприємств, науковців, викладачів, аспірантів та студентів вузів.



Кл.слова:
гідравліка -- інженерна техніка -- транспортування
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського