Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (13)Реферативна база даних (135)Книжкові видання та компакт-диски (255)Журнали та продовжувані видання (25)
Пошуковий запит: (<.>A=ГРІНЧЕНКО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

   Тип видання:   словник   
1.


Словарь української мови [Електронний ресурс] : у 4 т. : [репринтне видання] / упор. Б. Грінченко. - К. : Вид-во Академії наук Української РСР, 1958-1959

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : А - Ж. - 1958. - 494 с.

Т. 2 : З - Н. - 1958. - 574 с.

Т. 3 : О - П. - 1959. - 511 с.




Кл.слова:
слово -- тезаурус -- правопис -- лексика

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Грінченко, Б.
Діалоги про українську національну справу [Електронний ресурс] / Б. Грінченко, М. П. Драгоманов. - К. : Інститут української археографії НАН України, 1994. - 288 с.. - (Джерела з історії суспільно-політичного руху в Україні 19 - поч. 20 ст. ; вип. 1)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі вперше в повному обсязі подаються листи двох видатних культурно-освітніх діячів України другої половини XIX — початку XX ст. М.Драгоманова та Б.Грінченка, в яких в полемічній формі розкриваються їх погляди на різні проблеми українського національно-культурного відродження того часу. В них читач знайде багато цінних думок, які мають важливе значення і для сучасних процесів розбудови української державності. Для науковців, студентів та широкого загалу читачів, що цікавляться історичною долею свого народу.



Кл.слова:
національно-культурне відродження -- державність

   Тип видання:   художня література   
3.

Грінченко, Б.
Ясні зорі [Електронний ресурс] : драма в пятьох діях / Б. Грінченко. - 3-е вид.. - Л. : Наукове Товариство ім. Т. Шевченка, 1922. - 90 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
драматургія

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Грінченко, М. О.
Історія української музики [Електронний ресурс] / М. О. Грінченко. - К. : Спілка, 1922. - 294 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана книга є працею українського музикознавця та фольклориста Миколи Грінченка. Вона присвячена історії української музики, її розвитку та становленню. За словами самого автора, він мав на меті “подати хоч в стислому виді більш-менш повну картину музичного життя українського народу, і тим самим допомогти громадянству свідомо поставитися до явищ нашого культурного музичного життя”. Розглядається, як народна українська музика (з описом та зображеннями інструментів), так і церковна (різних діб), світська музика.



Кл.слова:
музикознавство -- музична культура

   Тип видання:   словник   
5.


Словарь української мови [Електронний ресурс] : у 4 т. / упор. Б. Грінченко. - [Б. м. : б. в.], 2010. - 2971 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1-4. - 1907—1909. - 2971 с.


Словник цей складався 46 літ (1861—1907), і мав у нас великий вплив на усталення літературної мови й літературного правопису (апостроф, звичайно, є в словнику скрізь, де треба). Це в нас класичний зразок комісійної громадської праці, що звичайно тягнеться без кінця. Найважливіша недостача цього словника на теперішній час — він не чітко відділив слова говіркові від слів літературних, і взагалі на літературну мову не звернув належної уваги, чому до словника внесено багато говіркових слів, яких у мові літературній не вживаємо… Правопис цього словника був прийнятий по всіх українських редакціях та виданнях. Ось цей правопис, як вислід збірної праці письменників всього ХІХ-го століття й усього українського народу, і запанував в Україні, і держиться в нас аж до сьогодні. (Іван Огієнко)



Кл.слова:
лексикон -- тлумачення

   Тип видання:   художня література   
6.

Грінченко, Борис.
Твори [Електронний ресурс] : в 2 т. / Б. Грінченко. - К. : Наукова думка, 1990

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Поетичні твори. Оповідання. Повісті. - 640 с.

Т. 2 : Повісті. Драматичні твори. - 608 с.


Борис Грінченко жив і працював у XIX столітті, але його діяльність і творча спадщина як ніколи актуальні сьогодні. Хто ж він за переконаннями, покликанням, професією, чому його ім'я вимовлялося багатьма поколіннями людей і вимовляється нині з щирою повагою і глибокою пошаною?



Кл.слова:
українська література -- поезія -- проза -- драматургія

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Фізика   
7.

Грінченко, Віктор Тімофійович.
Основи акустики [Електронний ресурс] : навчальний посібник / В. Т. Грінченко, І. В. Вовк, В. Т. Маципура. - К. : Наукова думка, 2007. - 640 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
акустика -- звукові хвилі -- звукове поле

   Тип видання:   зб. статей   
8.


У пошуках власного голосу: усна історія як теорія, метод та джерело [Електронний ресурс] : збірник наукових статей / Харківський національний університет ім. В. І. Каразіна; Українська асоціація усної історії ; за ред. Г. Грінченко, Н. Ханенко-Фрізен. - Харків : Торгсін Плюс, 2010. - 248 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей збірник укладено зі статей, написаних за результатами роботи міжнародної наукової конференції «У пошуках власного голосу: Усна історія як теорія, метод і джерело» (Харків, 11–12 грудня 2009 р.), які представляють різні галузі соціогуманітарного знання, де застосовується метод усної історії. тематика збірника охоплює усну історію як метод дослідження, презентації результатів наукових проектів, аналіз та інтерпретацію текстів інтерв’ю, проблеми і перспективи роботи із джерелами усного походження. Збірник може стати в пригоді як для науковців, так і для студентів-початківців і широкого кола зацікавлених осіб.



Кл.слова:
наратологія -- фольклор -- інтерв'ювання

   Тип видання:   зб. статей   
9.


Прошу вас мене не забувати [Електронний ресурс] : усні історії українських остарбайтерів / голов. ред. Г. Грінченко. - Х. : Право, 2009. - 208 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірнику опубліковано усні інтерв’ю з колишніми остарбайтерами, які під час Другої світової війни були відправлені на примусові роботи до нацистської Німеччини. Упорядники присвячують це видання пам’яті співвітчизників, які пережили воєнне лихоліття.



Кл.слова:
остарбайтери -- друга світова війна -- примусові роботи

   Тип видання:   зб. статей   
10.
 


Грінченко, Гелінада Г..
Невигадане [Електронний ресурс] : усні історії остарбайтерів / Гелінада Г. Грінченко. - Х. : Райдер, 2004. - 236 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Зібрані у даному виданні усні історії присвячено трагічному досвіду перебування колишніх остарбайтерів м. Харкова на примусових роботах у нацистській Німеччині в роки Другої світової війни.



Кл.слова:
друга світова війна -- примусові роботи -- трудова експлуатація

   Тип видання:   зб. статей   
11.
 


Грінченко, Гелінада.
Спогади-терни. Про моє життя німецьке... [Електронний ресурс] : спогади про перебування на примусових роботах у нацистській Німеччині / Гелінада Грінченко. - Х. : Право, 2008. - 448 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні вміщено спогади, сучасні листи та короткі автобіографії колишніх примусових працівників у нацистській Німеччині. Ці матеріали висвітлюють обставини вивозу, перебування на примусових роботах та повернення на Батьківщину остарбайтерів-українців.



Кл.слова:
трудова експлуатація -- остарбайтери -- друга світова війна

   Тип видання:   монографія   
12.


Наукові засади та теоретико-методологічні принципи створення сучасних енциклопедій [Електронний ресурс] : монографія / А. М. Киридон [и др.] ; Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво». - Київ : ДП «НВЦ «Пріоритети», 2015. - 160 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.28 Мб


Сучасна енциклопедистика потребує обґрунтування наукових та теоретико-методологічних принципів її засадничих та сутнісних характеристик. У монографії здійснено першу спробу увиразнити окремі складові багатогранного теоретико-методологічного дискурсу. У розділах колективного видання вміщено інформацію про проект Великої української енциклопедії, історію вітчизняної енциклопедистики, засади створення словника енциклопедії, критерії відбору та категоризації гасел, бібліографічну складову, принципи проектування ефективного енциклопедичного порталу тощо.

Видання орієнтоване на науковців, видавців, усіх, хто цікавиться енциклопедистикою та процесом укладання енциклопедій.



Кл.слова:
Велика українська енциклопедія -- реєстру гасел -- Енциклопедичні видання
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського